Prisijunkite prie mano knygos skaitytojų ir lietuviško aviacinio turinio

   
     

Pirmą įrašą apie aviaciją šiame bloge parašiau beveik prieš 13 metų – tai buvo naivus keleivio nusiskundimas apie 10 valandų vėlavusį skrydį iš Vilniaus į Varšuvą. Jau pirmą įrašą perspausdino keli portalai – tuo metu blog’ų žanras buvo „ant bangos“, o žiniasklaida narsiai norėjo šlietis prie tuo metu naujos „kiekvienas yra ruporas“ tendencijos.

Nuo čia ir pajudėjo – 2008 m. pradžioje ėmė grynintis šio tinklaraščio koncepcija ir pamažu visą eterį užėmė įrašai apie tai, kas man buvo įdomiausia: lėktuvai, kur jie skraido, kaip skraido ir kodėl.

Aviacijoje visada buvo įdomu: blog’as mena „airBaltic“ ir „flyLAL“ konkurenciją, o po to sekusį nacionalinio Lietuvos vežėjo žlugimą, sunkų ir skausmingą atsisatymą, kurio įkarštyje prisijungiau prie tuometinės Vilniaus oro uosto komandos. Mano tolimesni darbai mane nunešė į darbą aviakompanijose, kurios abi… žlugo (o, ironija). Būtent apie žlugusias aviakompanijas ėmiau rašyti knygą, kurioje noriu plačiai audotirijai papasakoti garsiausias, įdomiausias ir didžiausią įtaką padarusių aviakompanijų istorijas ir ko visi verslai gali iš jų išmokti.

Patreon’e galite imti skaityti pirmuosius parašytus knygos skyrius. Patronai turės galimybę išrinkti knygos pavadinimą, pirmieji perskaityti ir teikti pasiūlymus knygos dalims, o gausiau remiantys gaus pirmieji ir išleistą knygą, kurios pasirodymo data numatoma kitąmet. Knygoje bus istorijos tokių garsių vardų kaip „Swissair“, „Sabena“ ar „Pan Am“, bet ir tokių bus tiesiogiai palietusių aviakompanijų istorijos kaip „Aviakompanija Lietuva“ ar „flyLAL Lithuanian Airlines“ beigi iš vidaus matyti įvykiai bendrovėse „Air Lituanica“ ar „Small Planet Airlines“. Kelios istorijos jau paskelbtos ir prieinamos iš karto, prisijungus prie patronų.

Nuo šio tinklaraščio mano straipsniai ir įžvalgos paplito po įvairiausius šaltinius – rašiau įvairiems portalams, kai kurios temos tapo rezonansinėmis, o „Google Plus“ užgimęs #aviacinisrokenrolas natūraliai persikėlė į „Facebook“, kur dabar turi kelis tūkstančius sėkėjų. Kartu su naujomis temomis, įžvalgomis apie aviacijos naujienas ir aštresniais kampais, kurie ne visada tinka viešam publikavimui, šis turinys taip pat keliauja į „Patreon“ platformą, kurioje laukia dar daugiau aviacinio turinio lietuviškai.

Kviečiu prisijungti prie mano „Patreon“ bendruomenės ir būti lietuviško turinio apie aviaciją dalimi.

Tai nereiškia, jog nebus daugiau naujų įrašų šiame tinklaraštyje – blog’as veikia jau beveik 20 metų ir nauji pokyčiai jo neužtvenks: lieka mano misija plėsti aviacijos industrijos žinomumą ir sklaidą apie verslo subtilybes bei nuotykius, kurie šioje industrijoje vyksta.

Iš anksto ačiū už paramą – ji labai svarbi tai tęsti.


Galite sekti šio įrašo komentarus per RSS.

382 komentarai

 1. Skytomas - 2020 08 18, 09:59

  Sveikinu, Simonai, tokia knyga, tikiuosi, bus bestseleris. Jos tikrai reikia, nes tamstos įžvalgos ir talentas rašyti apie aviaciją turi išliekamąją vertę, o knyga tą įmažina bene geriausiai! Tikiuosi, knygoje bus ne tik
  puikių ir įdomių istorijų, bet ir archyvinių nuotraukų, schemų, grafikų ar tvarkaraščių! Didžiausios sėkmės:)

 2. Tadas - 2020 08 18, 10:43

  Na štai ir monetizacija :)))

 3. Simonas Bartkus - 2020 08 18, 10:54

  Wizz Air pokyčių rugsėjui pridėjo:
  – Jerevano atidarymas dabar nustumtas į spalio 5 (optimistai);
  – Nica – uždaroma, planuojama atidaryti spalio 7 (į Prancūzija nebeskraidys, nes BVA irgi uždarytas);
  – Kutaisi grąžinimas atidėtas į spalio 3;
  – Tel Aviv – planuoja 1x weekly rugsėjį ir spalį;

  Rugsėjo 16 d. vis dar planuoja paleist Sankt Peterburgą.

  Barcelona, Lvivas, Zaporožė, Paryžius toliau stovi atidaromi spalio gale.

 4. Simonas Bartkus - 2020 08 18, 11:03

  Ryanair žiūriu irgi netingi:
  – VNO-CIA uždaroma rugsėjui ir spaliui (nors Italija statistiškai prie saugių šalių);
  – VNO-BVA lieka 1x weekly rugsėjui ir spaliui;
  – Kaunas-Neapolis: uždaromas rugpjūčio pabaigoje (nors Italija dabar viena statistiškai saugiausių šalių, bet, panašu, nesuveikia);
  – KUN-ALC nuo 3x į 2x; KUN-LTN nuo 6x į 5x.

 5. oleg - 2020 08 18, 11:20

  Simonai, sveikinu. Po tiek metu sioje bendruomeneje galima pagaliau padekoti tau pinigeliu =)

  btw, o kaip CH-Aviation ziuri i knygos ir Patreono ideja? Nes jei labai noreti, galima ir interesu konflikta susirasti…

 6. oleg - 2020 08 18, 11:21

  nu ir svedijos naujienos: sugalvojo neberemti DY ir matyt tik SK palaikyti: https://www.svd.se/norwegian-far-inte-svensk-kreditgaranti

 7. Giedrius - 2020 08 18, 11:24

  Tuo metu jav pagal tsa duomenis užvakar pirmą kart daugiau nei 1/3 praeitų metų keleivių.

 8. trolis - 2020 08 18, 11:47

  BT350 uzpildymas mazeja toliau

 9. Spectator - 2020 08 18, 12:27

  @trolis – nes mažėja krypčių iš Rygos, Latvija tuoj draus praktiškai visus skrydžius, išskyrus porą šalių.

 10. Ugnius - 2020 08 18, 13:52

  BT taip pat rugsėjo mėnesiui paliko tik vieną savaitinį skrydį į Dubrovniką, užtat TLL kitą savaitę jau planuojamas daily (spėju kad ir tas naktinis reisas, skirtas tranzitui per VNO išliks), o nuo rugsėjo 7 jau planuoja dukart per dieną)

 11. Pranas - 2020 08 18, 13:59

  Wizz Air paskelbė naują bazę Gatwicke. Kol kas su keliais atostoginiais maršrutais.

 12. Vytautas-NT - 2020 08 18, 14:21

  Beje, o kaip mūsų Norvegian sekasi per pandemiją? Kiek suprantu, skraido su daugiau lėktuvų, nei grasino daryt 2020?!

 13. Arnas - 2020 08 19, 13:24

  Na ką, šventė atėjo ir į mūsų kiemą. Nuo žiemos sezono Wizz paleidžia BHX, LPL, NYO, TRD, HAM!

 14. Arnas - 2020 08 19, 13:29

  Atkreipiu dėmesį, kad NYO grįžta po pertraukos, tik kitu skrydžio numeriu. Kitos kryptys daugmaž koreliuoja su RIX ir TLL naujienomis. Bet HAM tai turbūt įdomiausia naujiena :)

 15. Simonas Bartkus - 2020 08 19, 13:32

  Tai ne tik NYO – tas tai iš viso bus trečias jau bandymas, du kartus uždaryta. TRD, LPL irgi Wizz Air yra skraidę. HAM ir BHX tik nebuvo.
  Įdomu kieno sąskaita ir kaip toliau dėliosis, bet toks bandymas kaltis į emigrantines kryptis grynai.

 16. Simonas Bartkus - 2020 08 19, 14:12

  šiaip, pagalvojus daugiau, tai bepročiai iš wizzair scheduling persikėlė į network planning: LPL, NYO, TRD – neveikė „gerais“ laikais, kas pasikeitė, kad turėtų veikti dabar?
  BHX – geras maršrutas, nemažai emigrantų jis patogiausias oro uostas ir dabar jie turi rinktis kitus (pirmiausia LTN). Prognozuoju, kad Ryanair dabar reaguodama vėl paleis savo BHX-VNO.
  HAM – įdomus maršrutas augimui „gerais laikais“, dabartyje daug daug klaustukų.

 17. Linas K. - 2020 08 19, 14:19

  HAM labai sexy atrodo, bet laikas startui kolkas nepergeriausias…

 18. Simonas Bartkus - 2020 08 19, 14:25

  Lapkričio mėnesio Wizz tvarkaraštyje, kuris pardavimuose dabar yra 24 kryptys ir 64 skrydžiai per savaitę, t.y. net 3 bazuojamų lėktuvų neužtektų įvykdyti viską, jei planuoja.

  Sakyčiau avantiūrizmas ir overoptimizmas, žinant, kad šiuo metu jie gali/nori/yra paklausa vos 10 krypčių ir apie 30 skrydžių per savaitę. Kas turėtų įvykti, kad spalio gale tokia paklausa būtų? Aha, užsilenkti LOT, airBaltic, SAS ir Lufthansa nebent.

 19. Kardiobatonas - 2020 08 19, 14:33

  Wizz žini1 galima vertinti kaip provokaciją tikintis FR reakcijos. Tik stebiuosi, kad jie dar turi sveikatos užsiiminėti tokiais dalykais. Beveik neliko šalių, iš kurių grįžus nereikėtų saviizoliacijos, o jie mat skelbia apie naujus maršrutus po dviejų mėnesių. Fantastika!

 20. Pranas - 2020 08 19, 14:36

  Wizz vienintelė man žinoma aviakompanija pasaulyje, kurios akcijos kainuoja panašiai kaip prieš metus ir du, o ne kelis kartus mažiau kaip visų kitų. Ir taip yra būtent dėl to, kad jiems kol kas sekasi parduoti investuotojams šitą augimo per krizę idėją.
  Ar tai baigsis geruoju klausimas, bet kol kas bent jau tokį jų elgesio pateisinimą galima sugalvoti.

 21. Arnas - 2020 08 19, 14:39

  Na, aš nežiūrėčiau taip skeptiškai į kai kuriuos maršrutus. Pritariu, kad HAM yra „gerų laikų“ kryptis, bet tiek HAM, tiek TRD atidaryme yra logikos. Pagal pardavimus peršasi mintis, kad TRF ir DTM eina kone geriausiai (buvo pridedami dažniai arba bent jau nenukarpyti, kaip dauguma kitų krypčių). Nelabai sugalvočiau, ką kita realaus būtų galima atidaryti, jei jau labai norisi to trečio bazuojamo lėktuvo.

 22. Arnas - 2020 08 19, 14:41

  TRF ir DTM pateikiau kaip pavyzdžius, galbūt nurodančius, kad egzistuoja didesnė paklausa tarp Lietuvos ir Vokietijos bei Norvegijos.

 23. Simonas Bartkus - 2020 08 19, 14:45

  akivaizdu, kad šiuo metu juda tik emigrantinės kryptys – žmonės sužaidžia izoliacijos žaidimus, meilė yra stiprus jausmas, žmonės keliauja, natūralu. Tai matosi, kad normalūs užpildymai ir kainos į Donkasterius, Lutonus, Oslą, Bergeną ir t.t.

  Tuo tarpu, Roma, Barselona, Paryžius, Nica uždaromi, nors net visur izoliacijos ribojimai yra. City-break’ai dabar miręs klausimas.

  Todėl persiorientuoti į BHX ar LPL reikalas logiškas, dabartiniam kontekste daugiau keisti atrodo planai vis dar paleisti Sankt Peterburgą, Jerevaną ar pan.

  Šitas planas turi tik vieną pagrindimą, tikėtis, jog subankrutuos per žiemą nemažai aviakompanijų. Kaip Pranas paminėjo, turbūt investuotojams toks planas šiai dienai tinka. O pinigų laisvų daug, investuotojai neturi kur jų dėti, tai jiems skamba gerai.

 24. mmm - 2020 08 19, 17:23

  greitai atidarė, greitai gali ir uždaryti visas šitas naujienas.

 25. Ugnius - 2020 08 19, 17:46

  @Simonas Bartkus – tai kad ne, 3 lyg ir užtenka. Bilundas ir Zaporožė ir toliau planuojami su kitų bazių lėktuvais (BLL su Bacau, OZH su Gdansko). Aišku, dabartinis tvarkaraštis dar tikrai ne galutinis, poroje vietų turės kiek perstumdyti laikus.

  https://imgur.com/a/QF3RkKe

  TRD ir TRF bus su outbase rotation į Taliną (ten tai irgi neblogai plečiasi, metų pradžioj turėjo 2 destinations, dabar jau planuojamos 9)

  Į TRF, DTM bei DSA frequency bus toks pats, koks yra rugpjūčio-rugsėjo mėnesiais, kai Wizz pridėjo skrydžių atsilaisvinus pajėgumams sulyg pirmąja karpymo banga.

 26. Salininkų kaimas - 2020 08 19, 19:28

  Pasimečiau, kuriuos skrydžius šiuo metu iš VNO vykdo Ryanair?

 27. Augustinas Žemaitis - 2020 08 19, 20:41

  Iš Latvijos, beje, vyksta užsakomieji skrydžiai į Tunisą (gali būti, nebeilgai, bet ilgiau, nei į Graikiją ar Bulgariją). Įdomu, iš Lietuvos agentūros nebandė, ar negavo leidimo skrydžiui? (realiai Tunisas visada atititiko nesaviizolavimosi sąlygas tiek Lietuvoje, tiek Latvijoje, tiek Estijoje)

 28. Vilnietis - 2020 08 19, 23:34

  Gal žinote kodėl avialinijos tam pačiam skrydžiui/išvykimui sukuria skirtingus skrydžių numerius? Pvz. KUN-AES iš pradžių turėjo W68141, pavėlino išvykimą 30 min ir pakeitė į W61646. Ar tai gali reikšti, kad bus naudojamas kitos bazės lektuvas? Ir iš vis kaip jūs sužinote kurios bazės lektuvas aptarnaus skrydį? bandydami sudelioti tvarkaraštį, kaip padarė Ugnius ar yra lengvesnių būdų?

 29. Jurgis - 2020 08 20, 08:51

  Kol dar vasara visi į Nidą! 550 eur trim keleiviams naujais lėktuvais! Bandom – http://airnida.lt/

 30. Kardiobatonas - 2020 08 20, 09:06

  @Augustinas Žemaitis. Tuniso rodikliai tikrai labai geri (jeigu teisingi), tačiau po bajerio su Grakija kelionių organizatoriams jau turbūt svyra rankos ir jie nenori dar kartą pakliūti į spąstus. Apyvarta į Tunisą būtų nedidelė, tačiau išlieka didelė rizika patirti papildomų nuostolių.

 31. Luna - 2020 08 20, 09:49

  Augustinai, turizmo organizatoriai Lietuvoje negavo leidimo į Tunisą

 32. Vytautas-NT - 2020 08 20, 11:41

  Klausimas- Jei į Nida skristi su AN-2, kiek kainuotų toksai skrydis?

 33. Pranas - 2020 08 20, 12:14

  @Vytautas-NT – palyginimui kažkas panašiausio
  http://classic-antonow.de/preise.html

  Tik Vilnius-Nida dvigubai toliau nei Berlynas-Heringsdorf
  http://www.gcmap.com/mapui?P=eday-hdf
  vno-EYND

  &DU=km

 34. Pranas - 2020 08 20, 12:16

  susigadino linkas, Vilnius-Nida atstumas
  http://www.gcmap.com/mapui?P=vno-EYND

 35. Kardiobatonas - 2020 08 20, 12:20

  Sunku patikėti, tačiau IATA turi gražų ir Nidai tinkantį kodą NND. Vertėtų rezervuoti.

 36. Tomas - 2020 08 20, 13:34

  Gavau į mailą pakvietimą į FB grupę aviacinisrokenrolas, bet FB išmeta, kad tokios grupės nėra, ar čia tik man vienam taip? :)

 37. Simonas Bartkus - 2020 08 20, 13:36

  Tomas: išgirdau apie kelis tokius atvejus, panašu, kad dėl to, kad FB email ir patreon email nesutampa. Kitas variantas lieka tik FB susidraugauti, tada draugus galiu pridėti.

 38. Jurgis - 2020 08 20, 13:39

  Domenas AirNida.lt, bet jau įėjus ten rašo Nida Air. Iš kur toks nenuoseklumas? Beje, o Nida Air jau registruota, ar tiesiog žaidžia? Gal žlugus visoms lietuviškoms aviakompanijoms, užgims kokia tai startuoliška mažosios aviacijos lietuviška kompanija. Būtų šaunu!

 39. Mindauqas - 2020 08 20, 16:36

  nidaair.lt būtų su dviem aa, tai turbūt pagalvojo, kad nepatogu:)

 40. Simonas Bartkus - 2020 08 20, 18:09

  Latvija suprantu savo skrydžių leidimų politikos niekaip nepakeitė?
  Tai pagal viską dar papildomai nuo rytojaus uždraus skrydžius iš Latvijos į Austriją, Lenkiją, Airiją, Graikiją, Kroatiją – tai airBaltic nebeturės visai kur skristi iš Rygos.

 41. trolis - 2020 08 21, 00:02

  VNO nieko naujo – pustustis BT349, bet neimanoma isvengti – rankoves->autobuso ir t.t. sekos. Kartais susidaro ispudis, kad gal pats operaciju vadovas ir arrivals diriguoja – sprendimu logika panasi

 42. Kardiobatonas - 2020 08 21, 10:29

  Stebiu kasdien rusai iš LED į AYT varo. Vakar net B-747 nuskrido. Jiems jokių saviizoliacijų nei Turkijoje, nei Rusijoje nereikia?

 43. Simonas Bartkus - 2020 08 21, 10:33

  jeigu niekas nepasikeitė, tai Rusija leidžia į UK, Tanzaniją ir Turkiją varyt neribotai. Vos tik šitą leidimą paskelbė, tą pačią dieną Aeroflot paleido 3x daily SVO-AYT, o visi kiti čarteristai iš paskos.

 44. Simonas Bartkus - 2020 08 21, 10:46

  Austrian uždarė pardavimus VIE-VNO visai žiemai, tai dar vienas ženklas, kad turbūt visai nebeturi planų pasirodyti VNO (kol kas parduoda 2021 m. balandžiui, bet greičiausiai rankos nepriėjo tiesiog koreguoti).

 45. Linas K. - 2020 08 21, 11:43

  Kardiobatonas> grizus is Turkijos rusams privalomas koronos testas.

 46. Luna - 2020 08 22, 20:22

  Man tai labiau patiktų, kad įvažiuojant į Turkiją rusams reiktų COVID testo

 47. oleg - 2020 08 23, 15:42

  https://pbs.twimg.com/media/EgCgzXUXoAA3UW6?format=jpg

  koks idomus eee…treniruoklis? agregatas? Dunno… kaip suprantu, sita skarbonke ant sunkviezimio naudojo taxinimo treniruotems.

 48. Giedrius - 2020 08 24, 19:30

  Lietuva akivaizdžiai ryt viršys 15 atvejų 100k ribą. Air Baltic’ui reiks skrydžius į Taliną kelt.

 49. Ugnius - 2020 08 24, 19:40

  Tai kad paveiktų valstybių sąrašas paprastai atnaujinamas penktadieniais, tai gal dar kolkas galės skraidyt iš VNO (be to, slenkstinė reikšmė yra 16 atvejų, ne 15). Kita vertus, perkėlimas į Taliną jokios prasmės neduotų, nes ten ribojimai tokie patys kaip ir Rygoje.

  O gal susitars su latviais (taip pat kaip mes susitarėm su lenkais), kad keliaujant tranzitu saviizoliacijos reikalavimai nebūtų taikomi ?

 50. Simonas Bartkus - 2020 08 24, 20:27

  Latvija (kaip ir Estija) skrydžius draudžia ne nuo 16, o nuo 25 atvejų. Nuo 16 taikoma izoliacija.

 51. Ugnius - 2020 08 24, 20:53

  Tai taip, bet jeigu Lietuva peržengs tą 16 atvejų ribą, tai klausimas ar nežlugs dabartinis airBaltic planas skraidinti latvius iš CDG ar AMS į Vilnių, o iš čia – į Rygą. Nebent, kaip jau minėjau, bus pasiekta kokia nors speciali išimtis, jog atvykus iš Lietuvos į Latviją nereikia karantinuotis, jei tai buvo tik tranzitas.

 52. Simonas Bartkus - 2020 08 24, 21:30

  kad tranzitui lygtai yra išimtis? O jeigu ir nėra, tai jokio skirtumo – iš RIX per VNO skraidina tik į AMS ir CDG, o iš Nyderlandų ir Prancūzijos jau kelios savaitės būtina izoliacija Latvijoje (kaip ir Lietuvoje).

 53. Ugnius - 2020 08 25, 16:36

  https://www.anna.aero/wp-content/gallery/amsterdam-art-gal-01/EC2.jpg

  Gan maloni staigmena, kad Lietuva tarp lyderių

 54. Augustinas Žemaitis - 2020 08 25, 17:04

  Dėl Baltijos kelionių burbulo – dabar ir pamatysime, kiek jis vis dar realus. Jei yra burbulas, tai Latvija ir Estija turėtų nereaguoti į 16 kriterijų, antraip tiesiog išeitų, kad taikomos Lietuvai tos pačios taisyklės kaip kitoms šalims, tai nebūtų jokio burbulo ir neaišku būtų buvę, kam Lietuva taip įnirtingai derino visokius dalykus su Latvija ir Estija (nes kol nebuvo 16 atvejų tai gi ir be jokio derinimo Latvija nebūtų uždariusi sienų ar įvedusi jokių ribojimų). Kiek mačiau Latvijos turizmo industrija spaudžia neriboti lietuvių. Įtariu, kad gali neriboti, bet nustatyti kažkokį kitą kriterijų, pvz. 25, ties kuriuo jau ribos, nes ir burbulas turi ribas.

  Beje, nuvažiavau automobiliu iki Alando salų ir atgal – jokių patikrinimų niekur ant jokių sienų, išskyrus grįžtant iš Alando salų į Suomiją (nes Alando salos skaitosi atskira šalis, nors ir yra Suomijos valdžioje). Tiesa, net ir ten pirmą kartą kiek keliauju pandemijos metu tikrindami pasą pasieniečiai nepaprašė nusiimti kaukės (na, gal iš akių pažino). Tai net ir griežčiausi (8/14 d./100 000) Suomijos kriterijai atrodo keistokai, kai niekaip neprižiūrima – lygiai taip ir prancūzai ir ispanai gali atvažiuoti. Ne taip ir mažai mačiau Suomijoje automobilių su šalių, iš kurių atvykę žmonės turėtų karantinuotis, numeriais, ypač kemperių – aišku, teoriškai gali būti, kad jie įvažiavo labai seniai. Mano nuomone, kai kurie kriterijai gali būti ir paprastesni, bet labai svarbu, kad būtų prižiūrima, universalu, o ne faktiškai galiotų tik tiems kurie pasiskaito ir nori laikytis.

  @Ugnius – matyt susiję ir su tuo, kad nesame hub’as. Arba tiksliau tik dėl koronaviruso tokiu tapome :) . Šiaip hub’ams keleivių praradimai dvigubinasi – nes kiekvienas nuimtas tranzitinis keleivis yra prarasti du keleiviai. O ir apskritai tranzitu skristi šiais laikais nesinori.

 55. Kardiobatonas - 2020 08 26, 09:47

  Iš WAW kasdien kyla čarteriai ne tik į Graikiją, bet ir Kanarų salas, Bulgariją ir net Turkiją. Kaip paaiškinti tokį reiškinį – jie visi grįžę karantinuojasi ar PL kitokios taisyklės?

 56. Linas K. - 2020 08 26, 11:31

  Kardiobatonas>tai ne tik charteriai, bet ir „LOT na wakacje“ skrenda visur – LOT’as skraidina atostoginem kryptim, panasiai kaip buvo koronos pradzioj su LOT do domu, tik dabar virusa skraidina priesinga kryptim:):):)

 57. Simonas Bartkus - 2020 08 26, 11:40

  Nežinau tiksliai visų Lenkijos reikalavimų, bet, kiek suprantu, tokio saviizoliacijos piliečiams reikalavimo nėra. Lenkija turi sąrašą šalių, kurį lyg ir kas savaitę update’ina (dabar yra USA, Rusija ir dar keliasdešimt šalių), kur draudžia skristi. Tame sąraše nėra EU šalys traukiamos, kaip ir leidžia visur į EU skristi.

 58. Arnas - 2020 08 26, 12:01

  Wizz žiemos sezonui pridėjo dieninį W68003 į LTN 3x weekly. Prieš tai Wizz gerokai karpė LTN, dabar grąžina.

 59. Augustinas Žemaitis - 2020 08 26, 13:12

  @Kardiobatonas – yra reikalavimai čia visų ES šalių: https://reopen.europa.eu/lt

  Bendrai paėmus, tendencija tokia, kad kuo pačioje šalyje situacija blogesnė, tuo mažiau reikalavimų atvykusiems iš užsienio.

  Ir tai visai logiška – nėra prasmės, tarkime, versti karantinuotis atvykus iš „saugesnės“ ar „panašiai saugios“ šalies.

  Čia tas pats kas su lango atidarymu žiemą. Jei lauke temperatūra 10, o viduj 25, tai atidarius atšals. Bet jei neveikia šildymas ir viduj ir šiaip yra 10 tai niekas iš esmės nepasikeis ir atidarius langą.

  Nes sergantys juda abiem kryptim, o karantinas grįžus riboja ir išvykimą (mažai kas keliaus, jei grįžus teks karantinuotis). Jei tavo šalyje sergančiųjų ženkliai daugiau, nei kitoje, tai atidarius sienas net didesnė tikimybė, kad sergantis išvyks (ir užuot užkrėtęs ką nors tėvynėje užkrės svetur, gydysis tenai), nei kad atvyks.

  Tai todėl, tarkime, Suomijoje griežčiausi reikalavimai (8/14 d./ 100 000), paskui Baltijos šalys (15 / 14 d. / 100 000), o tarkime kokioje Šveicarijoje yra 60 / 14 d. / 100 000. Aišku, yra išimčių.

 60. Vytautas - 2020 08 26, 13:56

  @Augustinas – palyginimas su langu tai geras. Niekada nebūčiau pagalvojęs kad taip gali būt! ;)))

 61. Kardiobatonas - 2020 08 26, 15:40
 62. Gintas - 2020 08 26, 18:57

  del kijevo gal ir nebus skrydziu stabdymo,nes kiek teko ten skristipirmyn-atgal liepa rugpjuti vizualiai matesi,kad srautas ukrainietiskas(su galimybe atvykti i lietuva) atsiras ir tokiu kurie tures isimtis atvykti i UKR ir ne su ukr pasais…vis delto vienintele tiesiogine jungtis pabaltyje su ukr

 63. Edis - 2020 08 27, 07:15
 64. Skytomas - 2020 08 27, 12:44

  KLM atidaro Poznanę – Amsterdamą. Įdomus sprendimas, o gal ėjimas arkliu:) Ar olandus vėl domina mūsų regionas?

 65. oleg - 2020 08 27, 13:04

  laikas svedijos naujienoms:
  https://www.flygtorget.se/Aktuellt/Artikel/?Id=13845

  Tesiant Air Nida tema – yra tokie Air Leap Svedijoje, kurie kazkur susirado S340 ir S2000 ir skraidina po svedijos kaimus uz 100EUR one way ir garsiai kalba kad auga ir skrydziai negali kainuot pigiau ir kad itai yra ateitis.

  well ;-) VNO-PLQ pabande sia vasara su B737, kaip suprantu, nesusideliojo ekonomika taip pat?

 66. Kardiobatonas - 2020 08 27, 13:13

  @Oleg. 100 EUR Švedijoje pagal gyventojų pajamas turbūt prilygsta 10 EUR Lietuvoje. Tai jeigu bilietų kaina būtų po 10 EUR, nesunkiai ir A320 prispildytų. Gal et VNO-KUN būtų galima paleisti. O S340 ir S2000 lėktuvai labai tinkami short haul skrydžiams – paprasti ir ekonomiški.

 67. Simonas Bartkus - 2020 08 28, 12:15

  airBaltic Twitteryje konkursas atspėt naują kryptį iš Vilniaus, kurią skelbs kitą savaitę. Spėjimai? :)

 68. Artūras - 2020 08 28, 12:42

  pasirinkimas nedidelis naujoms kryptims: Suomija, Vengrija arba Norvegija. Gali būt kad kirs Wizzair į paširdžius ir skirs į Budapeštą arba pas emigrantus į Bergeną (kas labiausiai tikėtina).

 69. .. - 2020 08 28, 13:20

  CPH:)

 70. Simonas Bartkus - 2020 08 28, 13:21

  Aš nemanau, kad imtųsi planavimo pagal dabartinę lentelę, nes ji keičiasi nuolat ir pagal ją čia kažko nepriplanuosi.

  Kadangi dabar ne laikas skelbti kryptis 2021 m. vasarai, tai mano spėjimas gali būti kokia random slidinėjimo kryptis šiandieniais; arba BT naudoja momentumą ir atakuos kokią silpnesnę grandį – gal sutarė su OS dėl codeshare ir operuos VNO-VIE; arba VNO-BRU su SN kodu (turi šiuos kodus iš RIX).

 71. Linas K. - 2020 08 28, 14:01

  Asmeniškai labai norėčiau Budapešto, bet netikiu,kad bus, nes toks maršrutas iš anksto pasmerktas mirčiai. Labiau tikėtina emigrantinė kryptis, o iš Simono variantų balsuočiau už VNO-BRU.

 72. Paulius - 2020 08 28, 15:31

  Kadangi šiandien kaip tik Facebooke jie man reklamuoja Budapeštą, tai spėju, kad Budapeštas :)

 73. Kardiobatonas - 2020 08 28, 15:51

  Statau už VNO-BRU.

 74. PS - 2020 08 28, 16:11

  Galbūt VN0-ZRH

 75. oxs - 2020 08 28, 16:46

  VNO-DUS

 76. trolis - 2020 08 28, 17:57

  EYND

 77. Augustinas Žemaitis - 2020 08 28, 19:55

  Abejoju, kad būtų Budapeštas – kaip suprantu Vengrija nuo rugsėjo 1 d. nebeįsileis nepileičių.

  Bandžiau dėti nuorodą, bet tada nepraėjo spamo filtro komentaras, nebent Simonas gal pavirtins. Tinklapis „Hungary Today“.

 78. Pranas - 2020 08 28, 22:14

  TBS :)

 79. Arnas - 2020 08 29, 09:40

  Statau ant BRU

 80. Jurgis - 2020 08 29, 14:58

  Lietuva šiandien – 16.4 sergančių 100 tūkstančių gyventojų

 81. Kardiobatonas - 2020 08 29, 15:43

  Dabar yra dvi išeitys: visiškai sustabdyti skrydžius (jie patys sustos, jeigu tokia situacija tęsis ilgiau) arba nustatyti naujus kriterijus – vietoj 16 bent 25.

 82. Augustinas Žemaitis - 2020 08 29, 17:27

  Manau šiuo atveju Lietuvai logiškiausia kelti kriterijus. Nelogiška, jei izoliuotis reikia grįžus iš šalių, kuriose padėtis geresnė, nei pačioje Lietuvoje, ypač jei padėtis Lietuvoje toliau prastės.

  Realiai šalys, kuriose pačiose padėtis prastesnė, paprastai taiko švelnesnius kriterijus, pvz. Šveicarijoje net 60 / 100 000 / 14 d., panašiai ir JK, Vokietijoje bei kitur.

  Nes dabar tuoj susidarys variantas, kad šalys, iš kurių galima atvykti be karantino į Lietuvą, pačios lietuvių be karantino neįsileis (Latvija, Estija, Suomija, Vengrija, pirmosios trys – dėl didelio sergamumo Lietuvoje).

  Iki šiol Lietuva buvo iš esmės „saugiausiame lygyje“ ir blokavo ryšius tiek su „vidutinio epidemijos lygio“, tiek su „aukšto epidemijos lygio“ šalimis. Tuo tarpu didžioji ES dalis dabar yra vidutiniame lygyje (tarkim ~15-60 / 14 d. / 100 000) ir blokuoja ryšius tik su aukšto epidemijos lygio šalimis. Lietuva šiuo metu irgi yra vidutiniame lygyje, bet pageidauja ryšių tik su saugiausio lygio šalimis, daugybė kurių pačios nenori ryšių su vidutinio lygio šalimis…

 83. trolis - 2020 08 29, 23:17

  Galit buti ramus – kriterijaus ribos nekels – geriau pateiks koki eilini lempini paaiskinima. Operaciju vadovui skrydziu nereikia – neskrenda jis niekur.

 84. Augustinas Žemaitis - 2020 08 30, 11:13

  Sudėjau į vieną vietą visas naudingas internetines nuorodas ir kitus patarimus planuojantis kelionę šiuo laikotarpiu, gal pravers:

  http://augustinas.net/kaip-keliauti-per-koronaviruso-pandemija-18844

 85. Mmm - 2020 08 30, 15:50

  Gal Roma savaitgaliui, kai Ryanair ir Wizz neliko

 86. Simonas Bartkus - 2020 08 31, 11:13

  Smartwings ir Czech Airlines paskelbė apie bankrotą/restruktūrizaciją, pagal specifines COVID bankroto procedūras, kokios yra įteisintos Čekijoje:
  Members of Smartwings Group including Smartwings, a.s. (Smartwings) and České aerolinie, a.s. (Czech Airlines, CSA) today filed request to the Municipal Court in Prague to declare an extraordinary moratorium under the so-called Lex COVID legislation.

  Kol kas operacijas tęsia, kiek jie skraido.

 87. Zzip - 2020 08 31, 12:33

  Delfi pranešė ir matosi VNO, kad LOT šiandien pradeda skrydžius į London City.

 88. Simonas Bartkus - 2020 08 31, 12:51

  Savaitgalį VNO skrydžių šiek tiek krito, tačiau jaučiu vėl grįšime į patį topą Europoje šią savaitę, kadangi LOT įkalė 2x daily LCY, Finnair prideda 2x daily HEL; BT atidarė MUC ir tęsia hub’ą iš TLL/RIX į AMS/CDG.

 89. Kardiobatonas - 2020 08 31, 13:59

  Man sunku įsivaizduoti, kur ir ko šiuo metu žmonės skraido, nes grįžus ir beveik visų šalių reikia izoliuotis. Netrukus reikės ir atvykus į daugelį šalių iš Lietuvos izoliuotis. Variantai: a) izoliacijos niekas nesilaiko; b) lėktuvai skrenda pustuščiai.

 90. Aloyzas - 2020 08 31, 14:00

  Istorinis įvykis – El Al Israel skrenda iš Tel Avivo į Abu Dabį: flightradar24.com/ELY971/255e1320

 91. Simonas Bartkus - 2020 08 31, 14:19

  Skraido praktiškai tik VFR trafficas, kuris dažnai neturi pasirinkimo ir laikosi/apžaidžia taisykles.

  Taip, lėktuvai tai skraido pustuščiai – nujaučiu rugpjūtį bus reportintas prastesnis užpildymas nei liepą.

 92. a. - 2020 08 31, 14:50

  skrydis VNO-RIX-VNO prieš kelias dienas darbo dienom lektuve pirmyn apie 30 žmonių, atgal jeigu nieko nepraleidau – 20 žmonių… Rygos oro uostas tusčias kaip apokaliptiniame filme apie zombius, ta pusė, kur B6,B7… vartai, vienu metu buvo apie 7 žmones, kažkoks siaubo filmas. Viena vertus saugu skraidyti kaip niekad, nes kokiame Hyper Rimi po darbo žmonių kartais daugiau negu tusčiame VNO ar RIX ir saugumo jausmas gerokai mažesnis ir, jeigu ES mastu tos žirklės (susirgimų skaičius 100.000 gyvventojų) nebus peržiūrėtos arna nebus vietoje saviizoliacijos pasiūlyta pvz. privalomo testavimosi sistema atvykus, tai nukilins galutinai bet kokias keliones. Rygoje baruose vien lietuviai, vietiniai sako, kad jeigu ne jusiškiai, mums bus šakes.

 93. Augustinas Žemaitis - 2020 08 31, 15:12

  Tai ne ES / EEE tą kriterijų nustato – kiekviena šalis. Vienur jis 60, kitur 15, kitur 8 – čia ES/EEE šalyse. Dar kitos jį vertina kartu su kitais kriterijais, kaip testavimo lygis šalyse.

  Tai jei kažką keisti, pati Lietuva turėtų keisti, o ne ES. Vakarų Europoje, kur susirgimų nuo seno daugiau, kriterijai švelnesni. ES lygiu manau nelogiška nieko nustatinėti, kai sergamumas šitaip skiriasi. Net Kinijoje, unitarinėje šalyje kuri labai aštriai reaguoja į abejones jos vieningumu, atsakas į koronavirusą kardinaliai skyrėsi skirtingose provincijose.

  Ką ES galėtų tikrai daryti tai kažkokią bendrą duomenų bazę, kur fiksuotų žmonių išvykimą/atvykimą į bet kurią ES šalį ir kitos šalys galėtų matyti, bei pažiūrėti pagal savo kriterijus ar dėl to nereikia izoliuotis. Bet, aišku, privatumo aktyvistams nepatiktų.

  O dėl skraidymo tai šiuo metu galima skraidyti į tokias šalis, kurios įsileidžia lietuvius be karantino ir iš kurių grįžus nereikia izoliuotis:
  Latvija, Estija, Suomija (tuoj nebus šitų), Norvegija, Egiptas, Tunisas, Gruzija, Afganistanas.

  Bet manau dar dvi kategorijos yra be VFR, kurie skraido ir į šalis, iš kurių grįžus reikia izoliuotis:

  *Kas nekreipia dėmesio į reikalavimus (kaip sakiau, nuvažiavau laisvai nuo Lietuvos iki Suomijos. Man buvo galima (nes Lietuva nepateko į Suomijos ribojimus), bet lygiai taip pat tą galėjo daryti žmonės iš kitų šalių, iš kurių Suomija netgi draudžia atvykti; arba galėjo atskristi į kokią Rygą ir ten važiuoti, matyt ir iš Norvegijos pusės tas pats, o norvegai dar liberaliau žiūri). Tokiu būdu žmonės praktiškai net niekuo nerizikuoja, nes juk niekas netikrins jei nėra jokiame sąraše grįžusiųjų iš pavojingų šalių, o jei žmogus susirgs tai sakys „nebuvau užsieny“ ir pateks tarp „neaišku kaip užsikrėtusių“. Kai šitiek daug žmonių, kurie išvis COVID laiko neegzistuojančiu dalyku / sąmokslu, sunku tikėtis, kad „daugelis bus supratingi“. Čia spraga, kurią reikia lopyti. Mano supratimu, galėtų būti švelninami ribojimai skaičiaus pavidalu, bet ten, kur ribojimai liktų („pavojingiausioms“ šalims), turėtų būti prižiūrimi daug griežčiau.

  *Tie, kam izoliuotis nebaisu, nes ir taip dirba iš namų, per atstumą (pvz. pažįstu tokį vertėją). Na paatostogauja kažkur savaitę-dvi, paskui namie dirba pora savaičių.

 94. Kardiobatonas - 2020 08 31, 16:06

  @Augustinas. Taip, bet visuotinai ES priimtas skaičius yra 16. O kelionės į Afganistaną šiaip jau nelabai populiarios.

 95. trolis - 2020 08 31, 16:34

  jokio „visuotinai“ nera – ta pati Lietuva neseniai taike 25, vengrai uzdarinejo sienas visiems, o suomiai reikalavo karantino is beveik visu, isskyrus 4 salis, nors gal 8-9 salys dar buvo zemiau 16. dziugu tik tiek, kad valdininkai siom dienom yra labai reiksmingi ir labai uzsieme bei kazkiek Excelio formuliu pramoks.

 96. Augustinas Žemaitis - 2020 08 31, 17:04

  Visuotinai priimtino skaičiaus išties nėra. Skaičius 16 ES mastu svarbus tik tiek, kad ES išreiškė maždaug tokį norą:

  „Kad visos ES / EEE vidinės sienos būtų atidarytos, o užsieniečiai būtų įsileidžiami iš tų trečiųjų šalių, kur susirgimų skaičius yra 16 / 14 d. / 100 000, arba mažesnis“

  Tai tėra rekomendacija, kurios ne visi laikosi. Be to, net ir pagal tą rekomendaciją, tai galioja tik trečiosioms šalims, ne ES ir EEE.

 97. Arnas - 2020 08 31, 19:42

  Simonai, ar tikrai Finnair 2x daily? Šią savaitę tai net sumažinta iki 6x weekly.

 98. Viktor - 2020 08 31, 19:46

  Emm, paaiškinkite, prašau, prie ko čia VFR trafikas, jam kitokie reikalavimai?

 99. trolis - 2020 08 31, 20:11

  VFR keleiviai pirmiausia turi kitas karantinavimosi salygas – is Peterboro cia grize (pvz) jie nesedi dvi sav viesbutyje, o sedi pas gimines/artimuosius ir pan.
  Ne business keliautojas, ne weekend getaway ieskotojas tikriaus Kempinski 2sav nesedes ar dar kur, kad i miesta po to iseitu pasidziaugti Simasiaus kilpomis.

 100. Saulius - 2020 08 31, 21:10

  o kaip issisifruoja trumpinys VFR? :)

 101. Arūnas - 2020 08 31, 21:18

  Finnair rugsėjį skraidys 6 kartus per savaitę – kasdien, išskyrus šeštadieniais. Pačiame pirmame plane buvo planuota x2 per dieną, bet dar rugpjūtį padaryti sumažinimai.

 102. Augustinas Žemaitis - 2020 08 31, 21:26

  @Saulius: VFR – visiting friends and relatives

 103. Simonas Bartkus - 2020 08 31, 21:29

  atsiprašau už suklaidinimą – pažiūrėjau OAG dar neatsinaujinęs buvo Finnair tvarkaraštis, tai parodė seną.

  VFR šifruojasi visiting friends and relatives. VFR turi didžiausią motyvaciją skristi – reikia tau reikia nuvykti į darbo vietą Denveryje, grįžti į močiutės laiduotuves ar nuskristi pas meilužį. Tokie žmonės labiausiai motyvuoti susitaikyti su taisyklėmis (aišku, dalis ir ieškoti skylių taisyklėse).

 104. Augustinas Žemaitis - 2020 09 1, 00:05

  Jei gerai suprantu, tai žmogus, kuriam reikia į darbo vietą Denveryje, nėra VFR, o yra business (nebent ten skristų dėl to, kad grįžinėja iš VFR kelionės)?

 105. dzin - 2020 09 1, 08:34

  Čia kaip aš vadinu truputį profesinė liga pasireiškia. Jeigu žmogui darbas kaip šeima, tai po VFR galima pakišti ir tai. Bet iš esmės terminas labai labai aiškus, ką spalvingai aprašė Simonas.

 106. Kardiobatonas - 2020 09 1, 09:20

  Skrydis pas meilužę jau tikrai atitinka VFR apibūdinimą.

 107. Simonas Bartkus - 2020 09 1, 09:24

  @Augustinas: na, žmogus, kuris grįžo atostogų pas šeimą Lietuvoje ir dabar grįžta dirbt į Denverį, tai yra VFR, bent aš taip vertinu.

 108. Luna - 2020 09 1, 09:39

  Na žinau krūvą pavyzdžių, kur žmonės vietoj darbo iš namų užsienyje nusprendė, kad kokį mėnesiuką galima padirbti iš namų ir iš Lietuvos, pirmas dvi savaites pasikarantinuoji dirbdamas, o kitas dvi papramogauji.

 109. Simonas Bartkus - 2020 09 1, 09:41

  Luna: taip, aš irgi žinau ne vieną tokį pavyzdį. Co-working’as dabar visiškai užsipildęs žmonėmis, kurie iš užsienio atvyko į Lietuvą, nes koks skirtumas iš kur dirbti, jei Lietuvoje gyvenimo kokybė geresnė. Bet tokie žmonės kai skrenda, aš manau jie labiau VFR priskirtini, o ne business travel :)

 110. Justas - 2020 09 1, 10:12

  Na ir siaip nera juoda ir balta su definitions ir is airlines puses prasmingiau ziureti flying ir booking patterns, t.y. jei skrenda menesiui I Denver sestadieni economy ir perki pries 2 menesius ir ne per corporate travel agency airlines tave skaitys kaip vfr greiciausiai.

 111. Spectator - 2020 09 1, 10:40

  Jei kas norit į Izraelį – Ryanair pardavinėja penktadienio VNO-TLV už 5EUR :)

 112. Follower - 2020 09 1, 10:49

  @Spectator galima savaitgaliui nuskrist :) net bet kokios vietos pasirinkimas yra visiskai nemokamas :) tai uz 10 euru gauni pirmyn-atgal skrydi su extra leg room vieta :)

 113. Spectator - 2020 09 1, 10:56

  Galima, jei turi dvigubą Lietuvos – Izraelio pilietybę :) Ir karantinuosiesi abiejuose galuose po dvi savaites :D Kokie šansai, kad šis skrydis įvyks?

 114. Simonas Bartkus - 2020 09 1, 10:57

  Izraelis Lietuvą įtraukė prie „žalių“ šalių, tai jeigu su Izraelio pasu, tai galima.

  P.S. šiaip skrydis įvyks, FR užtikrintai skraido, net su 5 pax skrido VNO-TLV.

 115. Zzip - 2020 09 1, 11:14

  Estija apsisprendė: skrydžiai bus nepriklausomai nuo Covid situacijos: Direct flights will be kept in place to and from six European countries regardless of the coronavirus (COVID-19) infection rate the (Estonian) government agreed on Friday.
  It will be possible to fly to Frankfurt, Helsinki, Copenhagen, London, Riga, and Warsaw even if the countries have an infection rate higher than 25 new cases per 100,000 people as a 14-day average.

 116. Simonas Bartkus - 2020 09 1, 11:16

  Zzip: aš suprantu Estija tiesiog padarė išimtį FRA, HEL, CPH, LON, RIX ir WAW – 6 šalims, kur tipo kritinis susiekimas.

 117. .. >Kardiobatonas - 2020 09 1, 12:56

  Dviem savaitem karantinizuotis pas meiluze tai jau extreme:)

 118. Kardiobatonas - 2020 09 1, 13:10

  Sutinku, po tokio karantino medicina jau gali būti bejėgė.

 119. Saulius - 2020 09 1, 17:04

  O del darbo grizus i LT, nes cia pigiau ir pan, nors realiai idarbintas esi kitoje salyje, ar nera kazkokiu problemu su tax’ais paskui? kiek zinau, tokia galimybe imanoma, bet tik laikinai. Kitas dalykas, ne visos kompanijos apskritai tai leidzia net trumpam del draudiminiu dalyku.

 120. Aras - 2020 09 1, 20:18

  Po 9 EUR roundtrip dabar ir Barselona, Rodas ir bele kiek kitų krypčių su Ryanair.

 121. Simonas Bartkus - 2020 09 1, 20:52

  Ryanair stabdo Kijevą nuo rugsėjo 12 d.

 122. dzin - 2020 09 1, 21:29

  Sauliau, čia, manau, labiau freelanceriams, digital nomadams taikoma, kurie patys visas rizikas ant savo pečių neša. Beje, kovorkingas įspūdingai populiarėja. Užeikit į Šiaurės miestelį pasižvalgyti, kaip viskas atrodo. Dabar išsinuomoti stalą bendroj ervėj brangiau kainuoja nei keliolikos kv m kabinetuką. Ta pati automobilių nuoma minutėmis. Socialinių tinklų naudojimosi padariniai, gerąja prasme.

 123. Wincas - 2020 09 2, 08:43

  Siandien Siauliuose lankosi AN-124

 124. Mikas - 2020 09 2, 09:02

  kažkas didelis ir sunkus naktį Vilniuje virš stogų prakriokė. Ir dabar nerandu kas…

 125. Andrius - 2020 09 2, 09:19

  @Mikas – 2020 09 2, 09:02

  Gal atsimeni tiksiau kokiu laiku?

 126. Mikas - 2020 09 2, 10:29

  Nepasakysiu laiko.

 127. Anonimas - 2020 09 2, 10:38
 128. Simonas Bartkus - 2020 09 2, 11:02

  Siurprizų maišelis tie Norwegian, nors dabartinėj aplinkoj toks VNO-BGO ir yra logiškas.

  Beje, BT vis dar nepaskelbė naujos krypties iš VNO.

 129. Vytautas-NT - 2020 09 2, 11:21

  Pakartosiu savo seną klausimą dėl Norvegian: kas su jais nutiko po bankroto/restruktūrizacijos procedūros? Kiek suprantu plano skraidyt 7 lėktuvais po Norvegiją 2020 atsisakyta. Kokioj būklėj šis vežėjas yra dabar?

 130. Simonas Bartkus - 2020 09 2, 11:24

  praeitą savaitę Norwegian skelbė finansinius rezultatus, tai pasakė, kad toliau degina baldus, išpardavinėja turtą, bet to neužteks ir jeigu nepavyks gauti papildomų grynų pinigų žiemai, tai žiemos neišgyvens.

 131. Skytomas - 2020 09 2, 12:41

  SQQ šiandien Ukrainiečių Ruslanas lankosi, skris į LEJ.

 132. Kardiobatonas - 2020 09 2, 12:58

  Ruslanas jau pakilo iš SQQ. Gal turite žinių, ką jis skraidina?

 133. randomq - 2020 09 2, 13:01

  Kiek papildant Simoną dėl labiausiai jo nemėgiamos kompanijos..:)
  Tiesą sakant Norwegian, pasak išplatintų pranešimų, antrąjį ketvirtį šiek tiek uždirbo, kai kurios skolos sumažintos pusiau. Bando parduoti apie 15-17 dreamliner’ių, apytikriai dešimtį 737 jau pardavė. Taip pat susitarė lėktuvų „savininkams“ nebemokėti už lėktuvus ant žemės. CPH ir ARN jiems klojasi stabiliau, OSL – užpildymas prastėja sulig kiekviena nauja raudona zona EU, tačiau domestic užpildymas padidėjo.

  Daugiau info:
  https://e24.no/boers-og-finans/i/50Aeam/norwegian-vil-proeve-aa-fly-mer-i-hoest-men-nesten-halvparten-av-dreamliner-flyene-skal-bort?fbclid=IwAR3zssihOSoQtjQsgtss4PFRWzur3wrMXWBTNFxBLVYk3k4pJ_hpPiAB4Ow

 134. Kardiobatonas - 2020 09 2, 16:19
 135. Simonas Bartkus - 2020 09 2, 16:26

  pagal trendline tai latviai ne tik lietuviams, bet ir estams turės įvest izoliaciją. Na, Vengrijos pėdom – užsidaryt, kol situacija gera. Turizmo sezonas vistiek baigėsi.

 136. Linas - 2020 09 2, 16:48

  @Kardiobatonas
  manau, kad į LEJ jis tik ferry flight daro, nes ten jie bazuojami, o į SQQ tai atskraidino kažką kariškiams, matyt… Jei žinotume iš kur atskrido – būtų aiškiau :) kaip tik keitėsi oro policijos misija, tai gal naujam kontingentui? – tik spėju :)

 137. Wincas - 2020 09 2, 17:01

  A124 Atskrido iš Italijos Pietų.

 138. Andrius - 2020 09 2, 17:09

  Kaip tik dabar Italai pradeda oro policijos misija, tai matyt atskraidino jų daiktus.

 139. Jurgis - 2020 09 2, 18:26

  Lietuviai pamėgo prabangą ir renkasi privačius skrydžius: tai tik truputėlį brangiau už „Uber“
  https://www.delfi.lt/keliones/naujienos/lietuviai-pamego-prabanga-ir-renkasi-privacius-skrydzius-tai-tik-truputeli-brangiau-uz-uber.d?id=85139413

  Sėkmės istorija: Didžiosioms avialinijoms per pandemiją skaičiuojant nuostolius ir svarstant, kaip išgyventi, mažesnės privačių lėktuvų bendrovės kalba apie net išaugusį užsakymų skaičių. Skrydžius vykdančios bendrovės „Airhub“ atstovė Renata Kudabaitė teigia, kad panorėjus galima skristi ne tik į Nidą, bet ir aplink pasaulį, o susidomėjimas šia paslauga tikrai nemažas.

 140. Augustinas Žemaitis - 2020 09 2, 20:43

  Įdomu, ar kas nors jau skridote į vieną šalių, kurios reikalauja COVID testo prieš sėdant į lėktuvą (pvz. „48 val. iki atvykimo“ ar „72 val. iki atvykimo“)?

  Jei taip, kur darėtės, kiek kainavo, per kiek laiko atėjo rezultatai, ar davė tinkamą pažymą anglų k.? (nes dažnai būna reikalavimai pvz. kad testas turi būti darytas prieš 3 d. – įsivaizduoju jei skrendi kokį pirmadienį ryte net šiaip sunku išpildyti)

  Įdomu tiek Lietuvoje, tiek, palyginimui, jei kas gyvenate kitur – kaip kitose šalyse šita sistema reali, nes jau ne tiek ir mažai šalių reikalauja testų.

 141. Anonimas - 2020 09 3, 00:14

  Breaking news: Latviai raudona zona pakelia iki 90!!!

 142. Augustinas Žemaitis - 2020 09 3, 01:49

  Jei gerai suprantu latviškai, tiesa, kalba eina tik apie tai, kad leis skrydžius į tokias šalis (t.y. kur Lietuva ir šiaip leidžia į visas šalis), o ne karantino naikinimą.

 143. Janka - 2020 09 3, 07:19

  Del Lv. Jei ryt ives ta saviizoliacija, tai kaip bus? Ar nuvykus i LV ten, LV reikes izoliuotis, ar tai reikes daryti gryzus i LT?

 144. Augustinas Žemaitis - 2020 09 3, 10:04

  Nuvykus. Latvija neturi teisės įvesti saviizoliacijos grįžus į Lietuvą, tai turi teisę padaryti tik Lietuva, juk tai Lietuvai svarbu, kad į Lietuvą neatvežtų ligos, o Latvijai – kad į Latviją.

 145. Janis - 2020 09 3, 11:10

  Augustinai, o kaip tai praktiškai atrodys? Varau automobiliu dienai, dviem į Rygą. Kur ir kam turiu prisiduoti ir izoliuotis, kaip vyksta kontrolė? Pasienyje stovės pareigūnai, fiksuos kažkokiu būdu ir kai važiuosiu atgal į Lietuvą, tikrins, kiek aš realiai buvau LV? Ar čia bus teisiog apeliuojama į samoningumą kiekvieno žmogaus?

 146. Simonas Bartkus - 2020 09 3, 11:47

  Latvija jei perkelia raudoną liniją į 90, reiškia bus leidžiami skrydžiai iš Latvijos į Nyderlandus, Belgiją, Airiją, Austriją, Čekiją, Graikiją, Islandiją.

  Virš 90 vis dar lieka Prancūzija, bet kažin ar dėl vienos krypties liks poreikis BT skraidinti per VNO, matyt užsibaigs su šia savaite.

 147. Edis - 2020 09 3, 11:56

  Lietuvos rodiklis: vakar 16.25, siandien 16.15, rytoj bus 15.6 .Viskas tvarkoje- galima vaziuoti.

 148. Augustinas Žemaitis - 2020 09 3, 12:12

  @Edis – bet, jei gerai suprantu, net jei ir taip, reikėtų kažkokios išimties Lietuvai, nes Latvija šiaip skaičiuoja statistiką ne penktadienio, o diena ankstesnę.

  @Janis – žiūrėsim, bet kiek rašo spauda jokios kontrolės nebus.

  Jei tikrai taip, mano nuomone, negudrus sprendimas.

  Realiai šiais laikais įsivaizduoju tik ~20% žmonių apskritai artimiausiu metu sužinos apie Latvijos ribojimus ir gal 3% į juos įsigilins. Dar ~40% bus girdėję tik apie burbulą, daugelis likusių 30% išvis negirdėję / neprisimins, kad net ir siena su Latvija buvo kažkuriuo metu uždaryta.

  Ką jau kalbėti, kad net ir iš žinančių dalis bus visokie sąmokslo teoretikai ar šiaip negerbiantys teisės jei negresia baudos. O baudos negrės visiškai, nes visuomet galėsi sakyti, kad atvažiavai į Latviją dar 2020 m. rugsėjo 3 d. – juk jokia pasienio kontrolė neužfiksavo. Paskui pažeidusieji girsis likusiems kaip jie gudriai apėjo taisykles ir likusieji pasijus kvailesniais, kad va, jų atostogos Jūrmaloje nuplaukė, o galėjo važiuoti ir viskas, kaip 60-80% kitų lietuvių. Ir kitą kartą bent dalis „teisingųjų“ irgi pažeidinės, gal net kai epidemiologinė situacija bus rimtesnė. Žodžiu, skatinama nepagarba teisei ir dar nerimtesnis požiūris į priemones prieš virusą.

  Geriau mažiau ribojimų, bet tie, kurie yra, normaliai prižiūrimi. Tai manau arba Latvijai reikėtų arba grąžinti pasienio kontrolę (kur būtų žmonės bent informuojami apie taisykles), arba bent dabar išties pritaikyti kažkokią išimtį, nustatant, kad Baltijos šalims, tarkime, riba 25, o paskui jei jau viršys tada pastatyti ir kontrolę.

 149. Simonas Bartkus - 2020 09 3, 12:52

  Švedijos statistika jau palindo <25, bet SAS atidėjo dar kartą ARN-VNO gražinimą, dabar nustumta į rugsėjo 27 d.

 150. Pranas - 2020 09 3, 13:14

  Aš galvoju, kad gali ir ARN gali būti tas naujas airBaltic maršrutas iš Vilniaus, jei jie vis dar jį paskelbs.

 151. Kardiobatonas - 2020 09 3, 13:18

  Juokingiausia, kad pagal šios dienos (09.03) ECDC duomenis Lietuvos rodiklis jau yra 15,5 atvejo.

 152. Ugnius - 2020 09 3, 13:38

  Man tai irgi buvo kilusi mintis, kad BT atidarys VNO-ARN, tai galimai paaiškintų jų tylą, kodėl naujasis maršrutas visdar nepaskelbtas (laukia kol galės resume’inti ARN-TLL ir ARN-RIX, ir tuo pačiu komunikaciniu pranešimu paskelbtų ARN-VNO)

 153. Anonimas - 2020 09 3, 13:50

  BT news: Vilnius – Kijevas

 154. Simonas Bartkus - 2020 09 3, 13:50

  Netikėtumas – airBaltic atidaro 3x Kijevą, nuo spalio 6 d. Užims mirštančius UIA, bet su tokiu produktu mažai naudos lyginant su FR ir W6.

 155. Šarūnas - 2020 09 3, 13:58

  4 vėžėjai į Kijevą :D naujasis Londonas. Gal KBP pateko į skatinamų maršrutų sąrašą UIA pradėjus stagnuot?

 156. Linas K. - 2020 09 3, 14:00

  Keistas BT sprendimas, visi spėliojom apie Europą, o jie nusprendė pasukti į Rytus…Naujas maršrutas kaip ir pasmerktas mirčiai ir pakankamai greitai.

 157. Kristijonas - 2020 09 3, 14:02

  Ne Kijevas yra naujasis Londonas, o Vilnius yra Kijevo Londonas (arba Dublinas, Kijevo Londonas turbūt labiau Varšuva ir kiti Lenkijos didmiesčiai).

 158. Šarūnas - 2020 09 3, 14:05

  Papildau, taip KBP yra skatinimo programoj. Gal BT nutarė gaut papildomo cash flow ne kiek iš bilietų, kiek iš mūsų biudžeto? Kas įdomu, kad skrydžius pradės po mėnesio.

 159. Anonimas - 2020 09 3, 14:14
 160. Ugnius - 2020 09 3, 14:27

  Na bet juk buvo šitam forume ne kartą kalbėta, jog dabartiniu periodu daugiausia skraidančių yra VFR maršrutais, o juk Vilnius-Kijevas ir yra VFR. O BT konkurencija su LCC jau kaip ir nieko naujo, matom gi Dublino, Oslo ar Londono maršrutuose.

 161. Augustinas Žemaitis - 2020 09 3, 14:36

  Na, jei skrydžius pradės po mėnesio, tai, šiaip ar taip, kai draudimas įvažiuoti užsieniečiams į Ukrainą teoriškai bus pasibaigęs. Klausimas, ar jį pratęs, o jei pratęs – klausimas, ar BT neatidės skrydžių pradžios. Tai čia dar daug klaustukų, nors taip, aišku, Kijevas – daugiausiai VFR srautas, o jei iš Ukrainos grįžus reiks karantinuotis, Kijevo savaitgalio turistų vis tiek nebus.

 162. 2Šar - 2020 09 3, 14:38

  Skrydžius pradės už mėnesio nes iki 29 rugsėjo Ukraina neįsileidžia užsieniečių (su išimtimis). Dabar nėr prasmes skraidyti. UIA prieš keletą dienų paskelbė tarptautinių skrydžių tvarkarastį rugsėjui-spaliui iš Kijevo ir Pabaltijo miestų ten nėra. Taip kad BT suveikė logiškai. Tik su karantinais rizika.

 163. Aras - 2020 09 3, 14:58

  Neleis į LV, galima bus į Kiprą, nes 12.6 šiai dienai ten :) Nebent Kipras turi sąlygų, jei iškrenti iš žalio sąrašo.

 164. Kardiobatonas - 2020 09 3, 15:26

  @Aras. Šiai dienai keliones gali planuoti tik adrenalino mėgėjai arba žmonės, kuriems 14 dienų karantinas nesukelia jokių nepatogumų.

 165. Simonas Bartkus - 2020 09 3, 15:43

  Idealiu atveju, jei čia kažkaip viskas atsistatys, airBaltic reikės tris lėktuvus VNO bazuoti, nes KBP numatyti rytais, o rytais dar spaliui suplanuota skristi kasdien TLL ir AMS.

  Aišku, tobulai nebus, tai matyt bus dar permainų. Galų gale tų laisvų lėktuvų dabar pilna, kad rūpintis utilizacija.

 166. Spectator - 2020 09 3, 15:48

  Jeigu gerai skaičiuoju, rytoj Lietuva turės 16.1 rodiklį, tad izoliuotis Latvijoje prireiks. Pritrūko Latvijos geranoriškumo šiuo klausimu, bet klausant jų premjero vakar, jie vis dar labai įsižeidę, kad tiek Lietuva, tiek Estija nesilaikė Baltijos burbulo susitarimo. Pagal juos, tai ir yra priežastis, kodėl susirgimai didėja LT/EE, bet ne Latvijoje.

 167. Aras - 2020 09 3, 16:12

  @ Kardiobatonas
  Kokio planavimo ir adrenalino reikia kitai savaitei išvykti?

 168. c2h5oh - 2020 09 3, 16:19

  Įdomus straipsnelis, vertinantis užsikrėtimo riziką skrydžio metu:

  https://www.bloomberg.com/opinion/articles/2020-08-05/is-it-safe-to-fly-here-are-the-odds-of-catching-covid-on-a-plane

  we have about a 1/4300 chance of getting Covid-19 on a full 2-hour flight — that is, about 1 in 4300 passengers will pick up the virus, on average. The odds of getting the virus are about half that, 1/7700, if airlines leave the middle seat empty.

 169. Augustinas Žemaitis - 2020 09 3, 17:10

  Atkreipiu dėmesį, kad originaliame straipsnyje yra „on a 2-hour US domestic flight“ – t.y. šalyje su itin prasta epidemiologine situacija.

  Šiaip manau, neįmanoma to vertinti, arba tiksliau skaičiai mažai reikšmingi. Įmanoma pasakyti pvz. kokia tikimybė užsikrėsti, jei šalia sėdi užsikrėtęs, bet tikimybė užsikrėsti apskritai?

  Čia iš esmės tas pats, kas „Kokia tikimybė, kad rytoj užsikrėsi koronavirusu?“ (atmetus „skrydžio metu“), nepriklausomai nuo to kur gyveni, amžiaus, ar saugaisi, dėvi kaukę ir t.t.

  Be to, kai epidemiologinė situacija nuolat kinta, tai tyrimo metu buvo viena tikimybė(straipsnis išspausdintas jau prieš du mėnesius – liepos 2 d.), šiandien kita, po dar dviejų mėnesių dar kita. Jei kada jį peer-review’ins, bus beviltiškai pasenęs.

  Įdomu, kad Bloomberg, cituodamas straipsnį, ištrynė tiek publikavimo datą, tiek faktą, kad skaičiuojama tikimybė JAV domestic skrydžiams.

 170. Kardiobatonas - 2020 09 3, 17:21

  @Aras. Štai nusiperku bilietus kitai savaitei į X šalį, o Veryga penktadienį paskelbia naują sąrašą, kuriame numatyta, kad grįžus iš X šalies būtina saviizoliacija. Žinoma, galima į tai spjauti, bet kaip ir nesinori įstatymų pažeidinėti.

 171. Aras - 2020 09 3, 18:05

  @ Kardio

  Suprantama. Bet šiuo atveju žaidimo taisyklės gan aiškios ir apibrėžtos. Penktadienį skelbia sąrašą, pirmadienį įsigalioja. Taigi konkrečiu Kipro atveju, jei taisyklės nesikeičia, ryt Kipras iškrenta iš sąrašo ir kitą savaitę ramiai ten atostogauji. Be adrenalino.

 172. Arnas - 2020 09 4, 08:53

  Wizz dar apkarpė rugsėjo tvarkaraštį. Kai kurios kryptys sumažintos nuo 3x weekly iki 2x weekly, kitos nuo 2x weekly iki 1x weekly. Dar labiau padidėjo kontrastas tarp to, kas siūloma dabar ir to, kas siūloma vos prasidėjus žiemos sezonui.

 173. Simonas Bartkus - 2020 09 4, 09:11

  Įdomu, kad šį kartą nušienavo ir emigrantines kryptis, net LTN paliko tik 4x weekly. Belfast, Doncaster, Billund, Dortmund, Eindhoven irgi po vieną frequency nuimta.

  Grubiai primečiau, rugsėjo antroj pusėj Wizz skris tik 22x weekly flightus (teoriškai vienu lėktuvu galėtų), o spalio gale planuoja turėti virš 60. Kosmosas.

 174. Pranas - 2020 09 4, 09:34

  Ką planuoja ir ką realiai skris man rodos labai skirtingi dalykai.

 175. Augustinas Žemaitis - 2020 09 4, 09:41

  Tai tikriausiai ir spalį mažins. Bet šiaip atrodo šiom aplinkybėm taip elgtis logiškiausia – siūlyti daugiau, paskui karpyti. Esi beveik garantuotas, kad kažką karpysi – bet juk nežinai, *ką* karpysi – tai priklauso nuo valstybių sprendimų (izoliacija ir t.t.), epidemiologijos, o iki spalio visa tai gali kardinaliai pasikeisti.

  Šiaip atrodo LOT’as buvo birželį į panašius spąstus pakliuvęs, kai jau buvo atšaukęs visus skrydžius, o Lenkija staiga leido skraidyti anksčiau.

 176. Simonas Bartkus - 2020 09 4, 09:44

  Viskas būtų logiška, jeigu atidarinėtų viską iki „atsistatymo lygio“. O čia ribojimus ir karpymus lydi pareiškimai apie naujus bazuojamus lėktuvus, sąrašą naujų krypčių ir nemažą frequency growth į lygius, didesnius nei prieš COVID.

 177. Spectator - 2020 09 4, 10:57

  Baltijos šalių vidinio kordinavimo cirkas tęsiasi toliau: Latvijos sveikatos apsaugos ministrė pareiškė, kad Estijoje ir Lietuvoje susirgimų žymiai daugiau, nes šalys nesilaikė Baltijos burbulo susitarimo ir leido vykdyti kur kas daugiau skrydžių nei Latvija. Šis pareiškimas padarytas dieną po to, kai Latvija pati pakeitė tvarką ir leido skrydžius į bene visas ES šalis. Be to, Rygoje tradiciškai pervežtų keleivių kiekvieną mėnesį buvo daugiau nei Vilniuje ar Taline.

 178. Simonas Bartkus - 2020 09 4, 17:17

  ir kad cirkų dar mažai ir visiem susigaidyt lengva, tai Latvija padarė išimtį ir Estijai ir Lietuvai; tuo tarpu Lietuva įtraukė Estiją į būtinos savi-izoliacijos sąrašą (Estija analogiškai įtraukė Lietuvą).

 179. Aras - 2020 09 4, 21:56

  Na, kad dar įdomiau būtų, tai Lietuva jau išbraukė Estiją vėl, grąžino „Baltijos burbulą“ ir atsiprašė, kad tai „techninė klaida“ :). Tai gerų kelionių visiems į LV, EE ir CY. Lauksime kiek EU greiti su taisyklių keitimu ir kelionių atlaisvinimu, apie kurį šiandien pranešė.

 180. Saulius - 2020 09 5, 09:09

  Jei ivestu ta tvarka kaip siulo EU, su zaliom, geltonom ir raudonom zonom, pagaliau gyvenimas griztu i normalu

 181. Augustinas Žemaitis - 2020 09 5, 18:12

  @Saulius – gal turi nuorodą į tai, ką tiksliai turi omenyje (EU siūlymą)?

 182. Saulius - 2020 09 5, 20:23

  Skaiciau kazkuriam portale, bet neberandu kuriam, o cia pirminis saltinis turbut
  https://www.youtube.com/watch?v=rHt-zYXm4a0

 183. Saulius - 2020 09 5, 20:24
 184. Augustinas Žemaitis - 2020 09 6, 01:36

  Dėkui,

  Taip, gyvenimas grįžtų į normalų. Tiesa, iš esmės ši tvarka yra „nieko nedarymas“ – jau tikrai niekaip nesukontroliuotum, kas kokioje zonoje buvo, ir patys žmonės to nežinotų išskyrus kelis geek’us, tokius kaip aš, kurie sektų žemėlapius dėl įdomumo. Realiai visa Europa taptų Švedija/Baltarusija, nes 95% reikalavimų nepaisytų.

  Čia gali būti keli požiūriai. Švediškas/baltarusiškas nuo pat pradžių sakė, kad nieko ypatingo daryti ir nereikia. Tose šalyse, o taip pat ir kai kuriose kitose vietose (pvz. Bergame), jau daugelis ir persirgo COVID.

  Bet „kita pusė“, tarp jų Lietuva, suinvestavo neįsivaizduojamai daug į ligos stabdymą ir ji išties ten nepasiekė to lygio, persirgo mažai žmonių – kas per kokį mėnesį-du pasikeistų leidus de facto nekontroliuojamą judėjimą. Įsivaizduoju, šios šalys kaip reikiant priešinsis naujajai tvarkai – ir, matyt, iš jų pozicijos tai yra logiška, lygiai tiek pat logiška kiek švedams ar italams yra tokiai tvarkai dabar pritarti.

  Na o baisiausia, kas galėtų atsitikti – jeigu perėjus prie tokio „nieko nedarymo“ ir neišvengiamai smarkiai suprastėjus epidemiologinei situacijai vėl „galvą pakeltų“ „karantinistai“ – „nesusitvarkome, reikia viską uždaryti“.

  Nes dabar kiek matau yra toks delikatus balansas tarp dviejų radikalių stovyklų („sąmokslo teoretikų“ ir „karantinistų“) – vos sustiprėja ribojimai, didėja pyktis ir spaudimas valdžiai iš pirmųjų, vos padaugėja atvejų – iš antrųjų.

 185. Rokas Trinkunas - 2020 09 6, 18:47

  AirAsia už pusės metų po refund request parašė, kad kadangi buvo užpildyti 2 requestai, vieną dabar uždaro, o kito svarstymas vėl užtruks tiek pat :)
  Na ir kas mėnesį klausia ar nenoriu konvertuoti į flight credit.

  Tuo tarpu Austrian ir Lufthansa buvo labai prasta komunikacija, bet abu gražino per ~2-3 savaites.

 186. Pranas - 2020 09 6, 18:58

  Man Ryanair dabar pareiškė apie kovo skrydį, kad pirkau per tarpininkus, nieko nepriklauso, jei noriu atgauti pinigus, turiu pildyt popierinę formą su prašymu, dokumento kopija, kokia nors sąskaita adreso įrodymu ir t.t., kad grąžintų man, o ne tarpininkui. Pirkau tiesiai iš Ryanair jų saite, yra skrydis mano accounte. Užpildžiau, įrašiau, kad tarpininkas Ryanair. Bus matyt. Galvoju, jei dar išsikalinės reiks bandyt priduot duomenų apsaugos inspekcijai už tai, kad perteklinių asmeninių duomenų prašo be reikalo.

 187. Simonas Bartkus - 2020 09 7, 10:01

  Po Latvijos valdžios pančių atlaisvinimo, BT šiandien 9 destinations iš RIX atstato: AMS, KEF, PRG, LIS, DUB, VIE, BRU, GOT ir ZRH.

 188. Kardiobatonas - 2020 09 7, 10:21

  Nepaliauja stebinti LV valdžios sveiko proto pliūpsniai. Tuo tarpu LT valdžios paskelbtame sąraše jau beveik neliko šalių, iš kurių grįžus nereikėtų privalomo karantino.

 189. Simonas Bartkus - 2020 09 7, 10:23

  Tai Latvijoje privaloma izoliacija iš visų tų pačių šalių kaip ir LT.

  Tiesiog skrydžių draudimą liftino iki 90 atvejų 100k/14 days.

 190. 2Pranas - 2020 09 7, 10:29

  O man LOT skolingi dar nuo atšauktų skrydžių balandžio mėnesį. Užpildžiau formą kad noriu refund. Įdomiausia kad atšauktas pirmyn atgal skrydis buvo iš A per B į C ir vasarą gavau iš jų emaila kad “neatvykau į skrydį” iš C-B-A, nors patys atšaukė skrydį A-B-C (taigi C ir negalėjau būti). Įtariu kad jie gudrauja ir suskirstė skrydžius į gabaliukus ir bandys gražint pinigus tik už viena iš jų, o gal ir nieko negrąžins. Bet kovosiu iš principo.

 191. Kardiobatonas - 2020 09 7, 10:35

  @Simonas Bartkus. Taip, tačiau kilus problemai LV ieško išeičių, o mūsiškiai užsispyrę ir ieško progų dar griežtesnėms sankcijoms.

 192. Simonas Bartkus - 2020 09 7, 10:37

  nepasakyčiau, iki šiol ir priešingai daug kartų elgėsi. Bet turbūt čia prie politinio vertinimo prieisim taip.

 193. Spectator - 2020 09 7, 13:29

  https://vm.ee/en/information-countries-and-self-isolation-requirements-passengers

  Estija taikė Lietuvai kažkokią sunkiai suprantamą išimtį ir priedo pritaikė ją ir Norvegijai :) Tada dabar grįžtant iš Norvegijos į Estiją nereikia savi-izoliacijos, o grįžtant į Latviją ar Lietuvą, reikia :) Tiesiog stebuklai!

 194. Anonimas - 2020 09 8, 11:29
 195. trolis - 2020 09 8, 17:04

  ES komisijos pasiulymas:
  2550 izoliacija ir/ar testas

 196. Kardiobatonas - 2020 09 8, 17:10

  Naujausi EK pasiūlymai iš esmės neturės jokios įtakos turizmui, nes 25/100000 yra vos keliose šalyse. Geroji žinia – galėtume be jokių apribojimų grįžti iš Vokietijos, Švedijos, Lenkijos. Bent jau pagal šios dienos skaičius.

 197. Luna - 2020 09 8, 20:28

  Bet EK siūlo žiūrėti regionais, kas turizmui įtakos turėtų :)

 198. Posparnis - 2020 09 9, 12:04

  Gal kas turit patikimų žinių, ar Latvija ketina reikalauti saviizoliacijos iš lietuvių nuo šio savaitgalio? Ačiū!

 199. Simonas Bartkus - 2020 09 9, 12:09

  Kad Lietuva dabar laikosi <16, o jeigu taip ir balansuos apie tą skaičių, tai abejočiau, kad imtųsi nepratęsti išimties (jei jos prireiks).

 200. Kardiobatonas - 2020 09 9, 12:11

  @Posparnis. Ankstyvas klausimas. Skaičiuos penktadienį ir kol kas neaišku, kokie bus artimiausių dienų skaičiai. Dabar balansuojame ant ribos. Kita vertus, galbūt bus patvirtinti bendri ES kriterijai ir kartelė tikrai bus pakelta.

 201. Simonas Bartkus - 2020 09 10, 09:33

  Patvirtino PLQ uždarymo rekonstrukcijai datą – 2021 m. rugsėjis-spalis, 45 dienoms.

 202. Arnas - 2020 09 10, 12:30

  Finnair atšaukė VNO-HEL visam spalio mėnesiui

 203. Simonas Bartkus - 2020 09 10, 13:18

  Pagal Finnair saitą išeina kad nelauks spalio, atšaukia nuo rugsėjo 18 d.

  Vat, neišsilaiko skrydis į vienintelę šalį Europoje, kur grįžus nereikia izoliacijos.

 204. Oleg - 2020 09 10, 14:45

  BA ir AF sustabde skrydziu i ARN. Tai… stau tau ir vakaru europos sostine ;-)

 205. Mindauqas - 2020 09 10, 15:37

  o kad VNO šiuo metu uždarytas niekam jau net nerūpi:)

 206. Arnas - 2020 09 10, 15:58

  Vis dėlto Finnair išėmė iš prekybos bilietus nuo rugsėjo 21 d.

 207. Kardiobatonas - 2020 09 10, 16:57
 208. Augustinas Žemaitis - 2020 09 10, 17:50

  @Simonas – Suomijos kriterijus kaip suprantu 8 užsikrėtimai / 100 000 gyv. / 14 d., pats griežčiausias ES.

  Tik tas dalykas, kad jie sąrašą atnaujina labai retai. Bent jau iki šiol kas mėnesį, bet lyg žadėjo trumpinti iki 2 sav.

  Paskutinį kartą kažkur rugpjūčio pabaigoj lyg tvirtino – kaip tik pamenu, kad išvažiavau į Suomiją prieš tą tvirtinimą, nes galvojau, kad jau nebeleis paskui, bet dar padarė išimtį Lietuvai nes tuo metu vos viršijo 8.

  Tai gali būti, kad tiesiog nuo rugsėjo antros pusės nebeįleis į Suomiją lietuvių be 14 d. saviizoliacijos Suomijoje (panaikinant kelionių prasmę), o suomiams neleis grįžti iš Lietuvos nesiizoliavus ir tai Finnair numato.

  Šiaip ai skridau liepą buvo pilnas Finnair Helsinkis-Vilnius, bet, aišku, daug kas su persėdimais skrido.

 209. Saulius - 2020 09 11, 10:27

  Kaip manote, i kuriu oro liniju akcijas verta investuoti siek tiek pasizaidimui nedideles sumas? Gal kas nors tai jau darote? Galvoju Lufthansa.

 210. Artūras - 2020 09 11, 12:07

  @Saulius > nedideles sumas mano nuomone gali į bet kurią kišt, koks skirtumas keli centai /- ?

 211. Simonas Bartkus - 2020 09 11, 12:15

  Veryga paskelbė, kad Lietuva kels kartelę iki 25 (Estija irgi, Latvija palieka 16), tai turėtų kitą savaitę būti galima į Lenkiją, Vokietiją, Norvegiją, Islandiją ir ant klaustuko Bulgarija, Švedija ir Slovakija.

 212. Arnas - 2020 09 11, 12:20

  Sauliau, aš į amerikietiškas primėčiau per Revolut, bet, be abejo, traktuoju tai tik kaip loteriją for fun.

 213. Ugnius - 2020 09 11, 12:37

  suomiai irgi kelia kartelę iki 25, tai latviai lieka vienteliai tokie užsispyrėliai :))

  https://www.15min.lt/m/id/pasaulis-kiseneje/kelioniu-pulsas/keliauti-bus-galima-laisviau-lietuva-kelia-raudonaja-paveiktu-saliu-riba-637-1374938?fbclid=IwAR0SUUsbLjQpP4MsHT2Cx_rtlQsXxLi8E9kMYm6wYN2ryV92pocc-zHisIQ&utm_campaign=15min_Rugsėjis&utm_medium=post&utm_source=Facebook

  O kažkas šitam bloge dar aiškino priešingai, kad atseit LV valdžia demonstruoja daugiau sveiko proto nei LT

 214. Kardiobatonas - 2020 09 11, 13:04

  @Ugnius. Aš aiškinau. Prisipažįstu – smarkiai susimoviau ir atgailauju.

 215. Arnas - 2020 09 11, 13:27

  Cirkas toliau tęsiasi. Įdomumo dėlei, siūlau palyginti suminį 14 d. sergamumo rodiklį dabar ir balandį (pats pikas):

  Dabar: Lietuvoje 16, Europoje 63 (tendencija į viršų). Kartelė vis keliama, lėktuvai skraido, visiems viskas atsibodę.

  Balandį: Lietuvoje 25, Europoje 62. Apribojimai didinami, oro susisiekimas iš esmės nutrauktas daugelyje šalių, visi panikuoja.

  Sergamumas praktiškai toks pat, reakcija priešinga. Suprantu, vienu ar kitu metu daroma klaidų, bet klaidos turėtų būti pripažįstamos, o ne politiškai kilnojamos teorinės kartelės.

 216. Simonas Bartkus - 2020 09 11, 13:42

  Arnas: 1950-ais metais gydytojai reklamuodavo cigaretes, nes apie jų žalą tiesiog nebuvo tiek žinoma, kiek dabar. Dėl to gudru vertinti situacijas iš dabartinio žinojimo taško: aš nurašau ant to, kad buvo daug panikos kovą ir balandį tiesiog dėl informacijos trūkumo – visas pasaulis panašiai elgėsi, gal išskyrus kai kurias modernesnes Azijos šalis, kurios pandemijų turėjo moderniaisiais laikais.

 217. Simonas Bartkus - 2020 09 11, 14:21

  Brussels Airlines negrįš į VNO iki žiemos tvararkaraščio pradžios.

 218. Saulius - 2020 09 11, 14:24

  Arnas: labai teisingai pastebejai. Aisku, dauguma sako, kad dabar bepigu sneket, bet as snekejau taip pat ir pavasari. Perdeta reakcija, cirku cirkas.

 219. Spectator - 2020 09 11, 14:26

  @Ugnius – aš LV strategiją palaikiau, nes jie laikėsi konkrečių kriterijų, kurie buvo sutarti dėl Baltijos burbulo ir jų nekaitaliojo kas savaitę pagal Verygos nuotaiką. Dabar jau darosi akivaizdu, kad tie gegužės mėn. sutarti kriterijai atgyveno. Panašu, kad jie tapo savo sėkmės įkaitais (t.y. Latvijoje susirgimų beveik nėra ir jokių apribojimų šalies viduje taip pat praktiškai nėra), ir epidemiologai nesutinka švelninti ribojimų atvykstantiems iš užsienio, nes bijo pasibloginti sau situaciją. Nežinau šiaip kodėl niekas nekreipia dėmesio į tai, kad mirčių praktiškai nėra ir jos neauga su atvejų Europoje augimu.

 220. Arnas - 2020 09 11, 14:27

  Bet ir kovo mėnesį netrūko argumentuotai kalbančių, kad tai tėra dar viena epidemija iš eilės jau buvusių, ir kad taikomi ribojimai yra tiesiog monstriški. O Azijos šalys ir turėjo tarnauti kaip gyvas pavyzydys, kad tokių ribojimų nereikėjo (Augustinas išsamiai aptarė Pietų Korėjos pavyzdį). Nesakau, kad dabar visi aviatoriai turėtų įsijausti į aukos vaidmenį ir plyšauti „paduosiu į teismą“, bet, manau, remdamiesi šituo diskursu tikrai daug kas lobins ir jau dabar lobina vyriausybes prastūminėti tokius „kartelių pakėlimus“. Atitinkamai galima koreguoti prognozes, kurlink pasuks aviacijos rinkos artimiausioje ateityje.

 221. Spectator - 2020 09 11, 14:44

  @Arnas – kai prisimenu kovo mėn. man mintyse išnyra vaizdai iš Italijos ir perpildytų ligoninių su mirštančiais žmonėmis, tad apribojimai atitiko to laiko situaciją. Dabar laikas visų pirma priimti tą Europos Komisijos pasiūlymą ir turėti vieningą sistemą Europos mastu, o paskui ir kelti kartelę dar aukščiau.

 222. Simonas Bartkus - 2020 09 11, 14:49

  pagal Norwegian saitą, tai iš Palangos atidaryti Bergeną, Stokholmą, Kopenhagą planų nebėra, bet vis dar yra neištrinti planai lapkritį paleisti VNO-ARN ir KUN-OSL.

 223. @saulius - 2020 09 11, 17:17

  Žiūrėk, kurios daugiausia atpigę bet kurių geri finansai ir gal dar moka šiokį tokį dividendą. Man butų per rizikinga, bet kiekvienam savo. PCI cef man ramiau.

 224. Augustinas Žemaitis - 2020 09 11, 18:55

  Dėl švelninimo ir priemonių manau yra keli niuansai, kurie iš tikrųjų naudingi skirtingoms argumentacinėms pusėms.

  1.Ne, tikrai nėra taip, kad kovą kažkas nebuvo žinoma. Sausį Vuhane gal nebuvo žinoma, bet ne kovą Europoje. Kadangi kovo 11 d. išvykau į Aziją tai daug domėjausi situacija ir liga priimdamas savo sprendimus – moksliniais tyrimais, o ne bulvariniais straipsniais. Kovo viduryje jau buvo moksliniai straipsniai, kad mirtingumas tik 0,1 – 0,36% (nuo užsikrėtusių, o ne nuo diagnozuotų – kadangi diagnozuodavo tik menką dalį, tai ir atrodė didesnis), buvo „Diamond Princess“ kur ištyrė visus ir matėsi kiek besimptomių, kurie šiaip net nebūtų tirti, buvo masinis tyrimas Vokietijoje ir t.t. Visiškai nesupratau nei tada, nei dabar kai kurių valdžios reakcijų (visuotinio uždarinėjimo) – panašu, kad užuot grindus elgesį žiniomis ir mokslu, jis buvo grįstas clickbait’inių straipsnių keliama panika.

  Šitą tekstą į savo dienoraštį įrašiau 2020 m. kovo 14 d. ( http://augustinas.net/per-pasauli-korona-apokalipses-metu-17106 ):
  „El. paštu vieni žmonės manęs klausia, ar dar nebijau viruso, kiti ragina grįžti. Viruso nebijau, jis – prognozuojamas. Jei ko bijau – tai tik neprognozuojamų masinių psichozių: kone viskas, kas pasaulyje buvo tikrai blogai per pastarąjį 100 metų, kilo ne nuo gamtos kataklizmų ar epidemijų, o būtent nuo tokių masinių psichozių: komunizmas, nacizmas, genocidai, pogromai…

  Kiekvieną iš šių dalykų jų kūrėjai suvokė kaip kažkokių problemų sprendimą. Tik kad patys tie “sprendimai” sukėlė žmonėms dešimtis ar šimtus kartų daugiau skausmo, nei pačios tos problemos, ir galiausiai dargi jie nieko neišsprendė. Problemos, tiesa, ilgainiui išnyko pačios, jas visi pamiršo – o štai “sprendimų” sukeltas skausmas liko iki šiol.“

  Ir tikrai nėra taip, kad va, dabar pasaulis kažką sužinojo ir susiprato. Daugybėje šalių ir šiandien nuotaika tokia pati kaip 2020 m. kovą („keli atvejai mieste – viską uždarom“): Australijoje, Naujoje Zelandijoje, Kinijoje, Vietname, Tailande. Čia psichologinis, ne epidemiologinis klausimas.

  2.TAČIAU negalima sakyti, kad dabar epidemiologinė situacija Europoje tokia, kaip kovą. Lietuvoje, tikiu, ji iš tiesų tokia pati – ir kai Lietuvoje buvo įvestas karantinas, išvis tebuvo keli ar keliolika diagnozuotų atvejų. Manau tai buvo eilinis kartas, kai imituodami Vakarus sprendėme „Vakarietiškas“ problemas, kurių pas mus tuo metu net nebuvo (bent jau tokio masto, kad reikėtų kažkaip ypatingai spręsti).

  Bet Vakarų Europoje dabar situacija daug geresnė, nei tada. Akivaizdžiausiai tai rodo mirtys. Ispanijoje, tarkime, kasdien susirgimų skaičius panašus kaip kovą, bet jei tada buvo ~800 mirčių kasdien, dabar ~60. Panašiai visur, tas pats su sergančiais sunkia forma.

  Kodėl? Ne tik dėl to, kad išmokome gydyti ligą. Tiesiog 2020 m. kovą Vakarų šalys beveik netestuodavo – testuodavo tik rimčiausius ligonius. Populiacijos tyrimai parodė, kad Bergame ir pan. miestuose persirgo 60% ir panašūs žmonių skaičiai (ir taip daug kur, net Niujorke). Mirtingumas jau tada buvo 0,1-0,36% – tai jei kažkokios šalies statistika rodė 10% mirtingumą tiesiog reiškė, kad tik 1 iš 100 atvejų diagnozuojamas.

  Dabar, kai testų daugiau ir diagnozuojamas didesnis procentas. Bet iš tikrųjų Ispanijoje, Prancūzijoje ir pan. sergančiųjų, galbūt, tik koks dešimtadalis ar penktadalis to, kas buvo kovą.

  3.Taip pat, vertinant priemones, reikia atskirti masinius uždarymus visų vietų pagal tai, kurios jų, politikų nuomone, „žmonėms nereikalingos“, o ne „pavojingos“ (jie buvo niekuo nepagrįsti ir savotiška „psichozės“ apraiška, nes rinktis elektroniką apytuštėj didelėj parduotuvėj ne didesnis pavojus nei sėdėti žmonių pilname parke) nuo judėjimo per sienas ribojimų, kontrolės. Pastarieji jau vien matematiškai paanalizavus apsaugo saugesnes šalis nuo papildomų atvejų, kurie galėtų „išsisėti“. Reikia to ar ne, verta tai ar ne „ekonominių aukų“ ar „laisvės aukų“, nuo kurio taško verta – diskusijų klausimas. Vienokį modelį pasirinko Švedija/Baltarusija/Meksika, kitokį įvairios kitos šalys.

  Logiška, kad Latvija, turėdama mažesnį sergamumą, nenori įsileisti tiek žmonių iš pavojingesnių šalių, o pavojingesnėms šalims tai jau nebėra pavojinga, nes visai nėra pavojinga atidaryti sienas su panašios epidemiologinės situacijos šalimi, kokia ta situacija bebūtų. T.y. Estijos epidemiologinės situacijos skaičiaus apkėlimas iki 25 tikrai nepablogins, o Latvijos galėtų pabloginti. Ar verti šie ribojimai geresnės epidemiologinės situacijos – kitas klausimas, bet suprantu, kad gali būti skirtingos nuomonės ir taktikos ir netikslinga mėtytis nuo vieno kraštutinumo prie kito.

  Kaip kovą buvo keista matyti karantinus, taip dabar keista matyti savotišką „švytuoklę“, kai tam tikri 2020 m. kovo absurdai dabar, atrodo, skatina kai kuriuos žmones manyti, kad bet kokia kova su liga yra absurdas, ar net kad liga išvis neegzistuoja („nes argi galėjo būti tokios nesąmoningos politikų reakcijos, jei nebuvo sąmokslo“). Na, bet tokios švytuoklės, kai vienas radikalizmas vėliau iššaukia kitą, žmonijai būdingos.

  Mano nuomonę kiekvieną priemonę reikia vertinti atskirai ir nesuplakti „visuotinio uždarymo“, „sienų kirtimo ribojimų“, „kaukių dėvėjimo“, „kontaktų paieškų ir izoliacijos“, „masinio testavimo“ į vieną.

 225. to Spectator - 2020 09 11, 20:55

  O jus buvote tose ligoninese? EUROMOMO duomenys 14-ajai savaitei (didziausias mirciu skaicius): baseline – 50456, observed – 86078. Taigi padidejimas 35622, taciau liekvienais metais del epidemiju buna ~10000 padidejimas metu pradzioje. Didesnio mitrungumo savaites buvo 11-19. Beje, mirciu skaiciaus padidejimas fiksuojamas tik vyresniu nei 45 m. amziaus grupese. Galima apytiksliai paskaiciuoti, kad del siemetines epidemijos numire 230 600 zmoniu (24-iose ES valstybese). Lyginant su visa populiacija, tai nera kazkas ypatingo. Rezultatai Svedijai, kurioje nebuvo isterijos, niekuo nesiskiria nuo kitu valstybiu (iskaitant Italija su kazkokiais mistiniais vaizdais is ligoniniu).

 226. Indrė - 2020 09 11, 23:01

  Labai atsiprašau už išsišokimą.

  Pagal etiketą, komentarai skirti komentuoti, o atskirus analitinius straipnsius patariama rašyti savo turinio platinimo vietose. Ypatingai tada, kai komentaras neturi nieko bendro su tekstu po kuriuo yra komentuojama.

 227. dzin - 2020 09 11, 23:38

  Temperamentas liejasi per kraštus! O ką daryti žmogui, kurio darbinė veikla siejasi su aviacija, kurios iš esmės dabar nėra? Man tai patinka tokie komentarai, patinka analizuoti surašytų minčių eiga.

 228. Saulius - 2020 09 12, 08:50

  Indre, rimtai???? :D
  Labai idomus komentaras, su pasimegavimu perskaiciau, daugiau tokiu!

 229. Aras - 2020 09 12, 10:26

  Indre etiketo specialiste ir zino, kokios apimties ir kokio turinio turi buti komentarai. Tiktu i vyr redaktores :)

 230. Čiurlionis - 2020 09 12, 10:44

  PS3772 LPA-CDG-VNO

 231. Oleg - 2020 09 12, 13:35

  o matet kad b787 problemu nauju surado su gamybos linija ir lektuvu kokybe? Biski ant virsaus B737 max

 232. Vainius - 2020 09 12, 17:36

  Sveiki, gal žinot ar su Ryanair atskridus į MXP išleidžia tiesiai į baggage claim, ar yra galimybė be security į vartų zoną patekt?

 233. Giedrius - 2020 09 12, 18:03

  Ryanair’as skrisdamas iš BGY pradėjo kirsti Baltarusiją. Gal žinote kodėl? Wizzair vis dar skraido per Lenkiją.

 234. 2giedrius - 2020 09 13, 13:40

  O tai vėjo kryptis lėktuvams nesvarbu?

 235. Augustinas Žemaitis - 2020 09 13, 18:30

  Ryanair, beje, „nepalenkiamas“ – jeigu neprimoki už vietą ir toliau „išmėto“ šeimos narius po lėktuvą.

  Šiaip keista, kad niekas dar „nepamėgino pakelti skandalo“, nes tai nebe vien Ryanair ar pačių keleivių reikalas – daug kur pasaulyje šiuo metu yra visokie reikalavimai, kad tą ar kitą kartu gali daryti tik žmonės, kurie ir šiaip gyvena po vienu stogu (su ta mintim, kad tokiu atveju jau ir šiaip bus užsikrėtę). Pvz. sėdėti prie vieno staliuko restorane, kilti vienu liftu ir t.t. Na o čia dirbtinai išsodinami skirtingų šeimų žmonės pramaišiui, tai jei viena keleivių šeima sirgtų, žmonių, kuriuos jai būtų realus šansas užkrėsti lėktuve, skaičius padidėja kelis kartus.

 236. Aras - 2020 09 13, 20:46

  Kažkiek nesuprantu Wizzair dėl Islandijos. Nuo LT nuimta visai, iš Rygos net 3X per savaitę nuo spalio vidurio. Ar tikisi LT srauto kažkiek, ar LV emigrantų ir turistų į abi puses daugiau.
  Ar kažkokios kitos priežastys?

 237. Wincas - 2020 09 13, 21:33

  Šiandien palei KUN apie 18,00 skraidė Gulfstream GVII-G500 atskridęs iš RIX. Skraidė su išleista važiuokle ir spejo apsukti kokius 7 ratus. Gal kas žino koku reikalu čia jis malėsi negi tik touch and go ? Idomiausia kad priekiniai šviestuvai esantys ant sparnų prie kėbulo pastoviai mirksėjo.

 238. Patikimasis - 2020 09 13, 23:28

  KEF-RIX, tai keletas sutaupytu divertu per metus

 239. Linas K. - 2020 09 14, 09:30
 240. Linas K. - 2020 09 14, 09:33

  Įdomiausia,kad Q400 Air Baltic taip ir neatsikratė, visi 12 orlaivių vis dar priparkuoti RIX ir teks „segti“ už jų nuomą dar ilgai…

 241. trolis - 2020 09 14, 11:25

  Boeingai irgi RIX tebestovi, kiek maciau

 242. Linas K. - 2020 09 14, 11:40

  Du Boeingus jie turi išnuomuotus, matyt tariasi dėl grąžinimo.Žada atsikratyt iki naujų.Kitus du,kur jie savininkai, atseit jau pardavė,bet nauji šeimininkai dar nepasiėmė.Tai ir stovi jie sau RIX…Didesnę bėda jie turi su Q400, nes nieks nenori nutraukt nuomos sutarties, galiojančios iki 2022-2023 metų.

 243. Simonas Bartkus - 2020 09 14, 11:43

  airBaltic savo pirmo pusmečio rezultatuose ir įtraukė 90 milijonų eur vienkartinį nuostolį su Q400 naudojimo nutraukimu. Iš skaičiaus panašu, kad įvertino mokėjimą už juos visus tuos metus nenaudojimo.

 244. Pranas - 2020 09 14, 12:18

  Bet tų Q400 ant tiek niekam nereikia, kad atrodo ir už stovėjimą oro uoste visą tą laiką dar turės mokėti.

 245. Simonas Bartkus - 2020 09 14, 12:22

  jeigu nori daryti airline startupą Europoje, tai puiki proga tiesiog dabar daryti su Q400, nes dešimtys laisvų tiek airBaltic, tiek flybe, tiek Austrian, tiek LGW.

 246. Kardiobatonas - 2020 09 14, 13:38

  Kas atsitiko, kad Q400 staiga tapo niekam nereikalingi, nors skrydžiai bent jau Europoje iš lėto vyksta? Jeigu jie tokie prasti, kodėl oro bendrovės anksčiau pirko?

 247. Simonas Bartkus - 2020 09 14, 13:41

  Prieš COVID, tai tiesiog nebeliko maršrutų, kur galima uždirbti su mažais lėktuvais (nes ateina Ryanair, easyJet, Wizz Air ir atkala su 737/320).

  Po COVID, taip atpigo naudoti A320, B737 ir kiti, kad gali juos pasiimti pigiai, jei tik nori.

 248. trolis - 2020 09 14, 14:45

  galetu kazkada ir ATR eile ateiti – seniai jau metas i istorija

 249. Augustinas Žemaitis - 2020 09 14, 14:46

  Man labiau kiltų klausimas, kodėl dabar Air Baltic’as Q400 neskraido, jei jau šiaip ar taip tiek A220 tiek Q400 kapitalo kaštai yra „sunk costs“ ir realiai laikinai paparkuodamas daug A220 ir naudodamas Q400 kažko neprarastum?

  Juk tai metas, kai nepastimuliuosi daugelio rinkų, bet Q400 gali užsipildyti.

 250. Luna - 2020 09 14, 14:59

  tai klausimas, kas yra tų lėktuvų varianble kaštai, kita vertus yra žmonių klausimas, kad labiau norisi išlaikyti Airbusines įgulas ir technikus

 251. Simonas Bartkus - 2020 09 14, 16:26

  socialistai kelia galvą – Prancūzijoje svarstomas naujas eco-tax, jeigu bus priimtas, tai kiekvienas one-way economy trumpas skrydis bus apmokęstinamas 30EUR, long-haul 60EUR, o business class tai 180EUR ir 400EUR atitinkamai. Pridėjus dar tai, kad Prancūzijoje oro uostų rinkliavos bene didžiausios Europoje, tai įdomūs post-Covid efektai dar aviacijos industrijos laukia.

 252. Luna - 2020 09 14, 16:31

  skrydis ar keleivis 30 eur?

 253. Kardiobatonas - 2020 09 14, 16:31

  O kai lėktuve skrenda business class keleivis, labiau teršiama aplinka? Pagal tarifus taip išeitų.

 254. Simonas Bartkus - 2020 09 14, 16:33

  visi skraidantys lėktuvais iš principo yra turtingų apmokęstinimas (dėl to tai patinka liaudžiai; UK APD irgi tas pats principas įtvirtintas).

  Luna: keleivis, žinoma.

 255. Obs. - 2020 09 14, 18:27

  @ Simonas:
  A panel of 150 people propose such and similar taxes or legal bills …
  https://www.europe1.fr/societe/convention-citoyenne-pour-le-climat-des-propositions-concretes-et-pretes-a-lemploi-a-la-fin-du-weekend-3976004
  But French politicians don’t feel happy about it …
  https://www.europe1.fr/economie/une-ecotaxe-sur-laerien-cela-aurait-des-impacts-deleteres-estime-djebbari-3991718
  Where are now your „socialistai“?

 256. Patikimasis - 2020 09 14, 18:40

  Business keleivis “tersia” labiau. Jo vieta de facto uziima daugiau nei ekonomine, o trumpuose skrydziuose kur seating layout yra vienodas, verslo klases bilietas vel “sunkesnis” – galimybe veztis daugiau bagazo ir panasiai. Ismetamas CO2 skaiciuojamas nuo sudeginto kuro kiekio kilogramais (jeigu kalbant tik apie CO2-kuro rysi). Kuo daugiau sveri, tuo daugiau naudoji kuro. Kaip paprastas (ir primityvus pvz), valandai skrydzio reikia tiek kuro kiek tavo 2-4% mases, kuris sudegintas skraidinti tave. CO2 emisijos faktorius yra 3,157 kgCO2/kgfuel.

  Tad, jeigu esi economy, skrendi tris valandas, kartu su bagazu sveri 100kg, grubiai reikia 9kg kuro, o CO2 susidarys apie 27,5kg. Jei esi business ir panasiai – isskirsi visko daugiau. Beje, sitie skaiciai yra tik del keleivio “gavlvos”, reikia nepamirsti kad pats lektuvas, kuras ir jame esanti iranga taip pat sveria, kas papildomai dalinasi “ant keleiviu”, tad susidaro gana nemazi skaiciai.

  Skaiciavimai yra labiau teoriniai ir i juos neieina kruva veiksmu, tad neturetu buti naudojami savo padarytos gamtai zalos skaiciavimams, o veikiau suprasti kaip tai veikia.
  Beje, puodeliai, ilgas taxiing, siuksliu skaicius, lavatory apsilankytu kartu skaicius taip pat itakoja CO2 footprint’a.

 257. Justas - 2020 09 14, 19:09

  As tai sakyciau, kad within EU business class turetu maziau moket – vietoj 3 economy keleiviu, skrenda tik 2 business, tai jei tos seats butu sold as economy, zala gamtai butu didesne:) O del bagazu – tai cia toks inconsistency – business class turi daug bagazo, kurio 90% business class keleiviu, ypac in short haul, nenaudoja. Na, tik tie sampano buteliai prideda svorio;)

 258. Patikimasis - 2020 09 14, 19:23

  Na paskaiciuokim.

  A320 – imkime 55 tonu, skrenda 180 economy, arba 130 business economy. Abu load factoriai 100% pagal esama seating’a (nesvarbu virtualus jis, ar realus kedziu pokytis). Tai visa CO2 footprinta dalinsi atitinkamai ant 180 ir ant 130, o tie 50 keleiviu pagal IATA standartus sveria 3,5 tonos.
  Tad economy vienai galvai tenkantis santykinia svoris iskaitant lektuvo mase apie 300kg, o antru variantu apie 400kg. “Ekologisko skrydzio” esme yra maximum capacity kuris yra maximum seating density.

  Fun fact, verslo klases CO2 footprint’e viena ryski vieta, tai daugkartiniu indu plovimas. Apskaiciuota jog vienkartiniai economy irankiai ir indai yra KARTAIS draugiskesni aplinkai.

 259. Kardiobatonas - 2020 09 14, 20:05

  to Patikimasis. Labai gerai, tai gal palikime pačioms oro bendrovės per bilietų kainas viską išspręsti, o ne nustatant papildomus mokesčius.

 260. Patikimasis - 2020 09 14, 21:06

  Tai per bilieto kaina ir issprendzia. Atskridus su norais i Eifeli uzsikelti, nereikes laukti eileje De Goly kol atsiskaitysi konfuktorei.

 261. c2h5oh - 2020 09 15, 10:33

  Mielieji, ačiū už apskaičiavimus, kiek šampano butelis ir papildomas lagaminas padidina verslo klasės keleivio CO2 išmetimus – tik gale trūksta ženkliuko „sarkazmas“ :)

  O jeigu rimtai, tai apmokestinimo tikslas – sumažinti skrydžio patrauklumą lyginant su kitais analogiškos kelionės būdais. Verslo klasės keleiviai gerokai mažiau jautrūs kainai (jie juk jau sumokėjo 5 kartus daugiau už tą pačią kelionę), vadinasi, jiems taikomas apmokestinimas irgi turi būti gerokai didesnis, kad pasiekti tą patį poveikį.

 262. .. - 2020 09 15, 10:48

  Q400 galetu skraidyti po suomijo/svedijos/norevegijos kaimus kur niekad nesusirinks >100 zmoniu i reisa…bet matyt nelabai reikia

 263. Simonas Bartkus - 2020 09 15, 10:58

  Po Izraelio naujo užsidarymo ir FR ir Wizz skrydžiai VNO-TLV nutraukti iš karto (kol kas FR iki spalio, Wizz iki spalio galo).

 264. .. - 2020 09 15, 19:29

  O as uzskaitau „Indre“ pasivadinusi zmogu!

  Beje, kodel gi Vytautui-NT nepaformuoti Nidoje huba, su 12 Q400 ir 12 kasdieniu skrydziu i VNO, KUN, RIX, KGD, SQQ

 265. Patikimasis - 2020 09 16, 14:17

  @c2h5oh oi tos padekos :)

  Kalbant apie Prancuzijos situacija, reikia labiau isigilinti. Ten nera bandoma mazinti kazkieno patraukluma, o siuo metu yra bandoma mazinti visos transporto sistemos apkrovima. Pvz – valstybe skiria 50 eur kiekvieno dviracio remontui, lyginant su praeitais metais, dviraciu naudojimas isaugo 30%.

  Nera viskas taip paprasta, o kaip visada, atsakymas i kiekvienos situacijos keliamus klausimus yra tik vienas – It depends.

 266. Jurgis - 2020 09 16, 16:07

  State-owned airline Nordica subsidiary Xfly is to start regular flights between Tallinn and Stockholm.
  The service is scheduled to start on September 28 and will code-share with Scandinavian airline SAS.
  https://news.err.ee/1135748/xfly-to-start-tallinn-stockholm-flights-later-this-month

 267. Simonas Bartkus - 2020 09 16, 16:11

  Ryanair reaguoja į Wizz planus skraidyti VNO-LPL, padidino VNO-LPL iki 3x weekly ir net pranešimą spaudai apie tokį didelį įvykį parašė:
  https://corporate.ryanair.com/news/ryanair-responds-to-strong-customer-demand-with-even-more-flights-from-liverpool-to-vilnius/

 268. Linas - 2020 09 16, 21:42

  Ačiū, Simonai, už superinį straipsnį Patreone

 269. Edis - 2020 09 17, 11:19
 270. Arnas - 2020 09 17, 15:52

  Aeroflot išėmė iš prekybos VNO visam žiemos sezonui.

 271. Kardiobatonas - 2020 09 17, 17:37

  Pildosi prasčiausios prognozės, kad be 2021-ųjų pavasario apie kažkokius teigiamus poslinkius aviacijos/turizmo versle neverta net kalbėti. Išgyvenusiųjų turbūt liks nedaug. Kiek tęsis šita beprotybė?

 272. trolis - 2020 09 17, 17:49

  tol, kol bus politine valia ja testi

 273. Simonas Bartkus - 2020 09 17, 17:52

  Čia prasčiausios? :) prasčiausios tai ant kokių 2030-ųjų metų grįžimas į 2019 lygį, aš didesnis optimistas, manau, kad atsigauti galima kokiais 2024 m. Iki 2021 m. vasaros bus visiška vegetacija, kita vasara kokie 60-70% 2019 m. lygio, o toliau priklausys nuo vakcinos realiai.

 274. Linas - 2020 09 17, 22:00

  Simonai, noriu paklausti tavo nuomonės dėl MAX… 😉
  Jei Boeing negaus airworthiness sertifikato iki kitų metų vidurio, (panašu, kad scenarijus gan realus) ar iš viso bus dar bandoma gaivinti? Ir kiek ilgai racionalu laikyti naujus lėktuvus ant žemės, kad vėl juos apsimokėtų paruošti kelti į orą…?

 275. Linas - 2020 09 18, 08:49

  Ta pačia tema:
  After 18-Month Investigation, Chairs DeFazio and Larsen Release Final Committee Report on Boeing 737 MAX
  https://www.atn.aero/#/article.html?id=77558

 276. Kardiobatonas - 2020 09 18, 08:59

  60-70 proc. 2019-ųjų lygio jau būtų neblogai.

 277. Anonimas - 2020 09 18, 09:48
 278. Simonas Bartkus - 2020 09 18, 09:51

  Ukraine International irgi nepardavinėja iki 2021 m. kovo galo. Tai turim dabar tris tokioje padėtyje: Austrian, Aeroflot ir UIA.

  Turkish dabar nustumė į spalio 17 d. 3x weekly.

  Pagal Lukašenkos pasisakymą jei Baltarusijos-Lietuvos siena bus uždaryta iš Baltarusijos pusės, tai Belavia kaip ir turėtų nebeskristi.

 279. Edgaras - 2020 09 18, 12:20

  Incident: Klasjet B735 at Madrid on Apr 5th 2019, navigation malfunction
  http://avherald.com/h?article=4c65913a

 280. Simonas Bartkus - 2020 09 18, 12:36

  Ryanair paskelbė, kad mažins visus tinklo tvarkaraščius spalio mėnesiui, nuo 50% planuoto 2019 m. lygio iki 40%.

 281. Simonas Bartkus - 2020 09 18, 15:00

  Ryanair DUB operacijas karpo protestuodami prieš Airijos saviizoliacijos taisykles, tai nuėmė po vieną rotaciją DUB iš KUN ir VNO, vieną iš KUN į SNN, o Dublinas-Palanga spaliui uždaro visai. Mažina ir iš Rygos Dubliną nuo 7x iki 4x.

  Dar spaliui stabdo iš Kauno Milaną, iš Rygos Vieną, Bergamo, Barseloną; iš Talino Dusseldorf Weeze.

 282. Simonas Bartkus - 2020 09 18, 15:57

  BT apkarpė spaliui irgi VNO tvarkaraštį, visos kryptys live, bet sumažintais frequency. Net AMS nebeliks daily, liks tik 4x weekly. 4x weekly taip pat TLL, 3x planuoja atidaryt KBP, o CDG, LGW mažėja iki 2x weekly. Taip pat VNO-RIX bus tik 2x daily, vietoj 3x (na, o kas dar prisimena prieš krizinius laikus, tai 5x).

 283. trolis - 2020 09 18, 20:05

  KlasJet raportas – ispudinga

 284. Wincas - 2020 09 18, 21:09

  Klasjet has recently posted vacancies for both a Captain and First Officer.
  Salary? $2500 and $1000. And you wonder why their staff lack basic flying skills.

  Keista, kad ne rubliais moka … :)

 285. Artūras - 2020 09 19, 08:59

  Gerai, kad moka – kiti iš viso biržoj sėdi šiais laikais. Rinka reguliuoja algas šiuo atveju.

 286. trolis - 2020 09 19, 13:20

  panasu, kad rinka ir sugebejimus sureguliavo

 287. Spectator - 2020 09 19, 18:03

  Įdomus brandas, “KlasJet”, bet pilotai nesusikalba angliškai ir uždirba mažiau nei Emirates stiuardesės…

 288. Simonas Bartkus - 2020 09 21, 11:44

  SAS išplatino rugsėjo 8 d. pranešimą, kad „Rugsėjo 13 dieną (sekmadienį) oro linijų bendrovė „Scandinavian Airlines“ (SAS) atnaujins skrydžius tarp Vilniaus ir Stokholmo Arlandos oro uostų. Pradėdami nuo dviejų skrydžių per savaitę – mėnesio pabaigoje dažnis didės iki dešimties, o nuo spalio jų bus dar daugiau.“

  Bet suprantu vos porą skrydžių įvykdė ir vėl nebeskraido – pardavimuose nėra net iki pat 2021 m. vasaros sezono.

 289. Keliautojas - 2020 09 21, 13:42

  Jei tiketi Wizzair pateiktu ziemos kalendorium, nuo Lapkricio men. Vilniuj turetu bazuotis 4lektuvai, nes tvarkarasti 1dieni ir 5dieni net po 4 ankstyvus skrydzius. Tad laukia daug atsauktu skrydziu Lapkriciui.

 290. Šarūnas - 2020 09 21, 15:32

  Simonai ar pastebi jau kokią tendenciją, kurios a.k. nepergyvens šitos krizės? Pirma galbūt kuri ateina į galvą yra MAU, po to visokios nišinės galbūt, kaip Croatia Airlines. Didesnes, manau, valstybės gelbės. Kažin ar LH trauks paskui save visą svitą.

 291. Simonas Bartkus - 2020 09 21, 15:41

  Šarūnas: dabartinėje situacijoje aš nesugebu tiek suprognozuoti, kadangi neįmanoma nustatyti akcininkų pagalbos ir tiekėjų tolerancijos (ar pavadinkim investicijos) į aviakompanijų išgyvenimą.

  Kas liečia akcininkų pagalbą – daug aviakompanijų tampa tiesiogiai priklausomos nuo valstybių politikų sprendimų ir čia negali nuspėti, kada kuri valstybė gali nuspręsti „atjungti kvėpavimo aparatą“.

  Kas liečia tiekėjų pagalbą – nemažai aviakompanijų sugeba persiderėti su finansų institucijomis ar lessors, kad nemoka už lėktuvus: tokie sandoriai nebuvo įsivaizduojami „normaliais laikais“, o dabar matom, kad net tokiom beviltiškoms aviakompanijoms kaip „Norwegian“ lėktuvų savininkai sutiko konvertuoti visą skolą į bendrovės akcijas; o kitai beviltiškai aviakompanijai „Interjet“ Meksikoje pavyko sutarti, kad mokės lėktuvų savininkams „pay by the hour“ principu, t.y. tik tada kai lėktuvai skris. Čia vieši pavyzdyžiai, bet dar daug panašių dalykų rinkoje vyksta iš po stalo.

  Ką drįstu prognozuoti, tai blogiausi laikai dar nėra praeityje. Šis ruduo ir ateinanti žiema gali būti nemažai aviakompanijų dar finansiškai sunkesnė nei 2020 m. pavasaris ir beveik be išimčių visiems reikės ir akcininkų pagalbos ir/ar finansinių problemų pasidalinimo su tiekėjais.

 292. PS - 2020 09 21, 15:50

  Gal kas gali paaiškinti, ar praleidus skrydį Kaunas -Palma-Kaunas verta bandyti susigrąžinti valstybinius mokesčius? Ar tie 20 eur už paslaugą nuskaitomi iš tos grąžintinos sumos, ar reikia susimokėti iš anksto ir gal dar rizikuoti turėti papildomą nuostolį?

 293. Follower - 2020 09 21, 16:38

  @PS kad tos rinkliavos kaune 20 euru nesiekia

 294. Kardiobatonas - 2020 09 21, 17:00

  @Simonas. Galiu tik papildyti, kad 2020-ųjų pavasarį dauguma oro bendrovių dar turėjo pinigų rezervą, kurį naudojo tikėdamos greito ir pilnaverčio veiklos atkūrimo. Dabar visi mato, kad ateina antroji ar kelinta ta banga ir tikėtis sėkmingos veiklos neverta. Mūsų laukia šalta žiema be Hurgadų, Dubajų ir Kanarų, o oro bendrovėms – dar ir be pajamų. Aišku, kaip sakė trolis, – jeigu bus politinė valia tęsti šitą beprotybę.

 295. Simonas Bartkus - 2020 09 21, 17:05

  bet vat blemba, įdomiai – net ne pagal skrydžių skaičių (kurį gal nulėmė mūsų laisvas leidimas skraidyti visur ir wizzair ambicijos), bet ir pagal keleivių skaičiaus kritimą rugpjūčio mėnesį lenkiam ne tik Latviją ir Estiją, bet ir Suomiją, Daniją, Švediją, Lenkiją (ir Norvegiją, jei tik tarptautinius skrydžius vertintume). Narsiai Lietuva norime skraidyti (gal iš dalies dėl to, kad ekonominis nuosmukis daug mažesnis nei kitose Nordics šalyse).

 296. Spectator - 2020 09 21, 17:33

  @Simonas – aš tokį rezultatą siečiau su tuo, kad Lietuvoje tikriausiai VFR keleivių dalis didesnė nei visose iš minėtų šalių, o jie būtent vasarą ir ypač liepą-rugpjūtį daugiausiai ir skraido. Realiai šiais metais tai vienintelis segmentas, kuriam tikrai reikia keliauti – verslas skrenda minimaliai, o leisure srautas visiškai koreliuoja su ribojimais ir jų griežtumu.

 297. Kardiobatonas - 2020 09 21, 17:41

  Vakariečiai yra bailiai (atsarguoliai) iš prigimties. Jie taip pat labai įsiklauso, ką sako vietiniai Verygos (nes jais pasitiki, skirtingai negu mes). Lenkijos skaičiams įtakos galėjo turėti smarkiai sumažėję užsakomieji bei tarpžemyniniai skrydžiai.

  Lietuviai mėgsta keliauti/poilsiauti. Galiu tik pakartoti savo prognozę: jeigu staiga neliktų kelionių apribojimų (privalomo karantino, COVID-19 testų, kaukių skrydžio metu ir kitokių nesąmonių), per parą susirinktų keli A320 keleivių į AYT ar HER.

 298. Augustinas Žemaitis - 2020 09 21, 18:25

  Aš manau esminiai dalykai dar:

  a)Neturime savo oro linijų. Prarastas tranzitinis keleivis statistikoje – prarasti du keleiviai. O ir šiaip manau, kad tranzitu žmonės dabar mažiau skraido (dėl visokių galimų papildomų trukdžių skrendant per papildomą šalį ar grįžus iš kelionės su sustojimu, o taip pat dėl to, kad longhaul krypčių procentaliai sumažėjo labiau, nei shorthaul).

  b)Dar gal nežymiai Air Baltic „hub’as“, kurio šiaip nebuvo (t.y. pridėjo kažkiek keleivių, kurių jei ne COVID net nebūtų buvę, ir jie skaičiavosi dvigubai).

 299. trolis - 2020 09 21, 22:25

  tikrai netiketa, kad pigiu darbininku salis skraido dirbti kai tik sienos atsidaro kur dar visas vasarinis VFR traffic’as.
  Lenkija ilgai buvo uzdaryta, suomiai vasara tuno trobelese be elektros, svedu niekas neisileido, norvegams ispanijos greitai uzsidare, o kaimynine Svedija taip ir neatsidare didziaja dalimi – liko budeles vasara, tik su elektra, skirtingai nei suomiu.

 300. Kardiobatonas - 2020 09 22, 08:53
 301. c2h5oh - 2020 09 22, 09:17

  Pasižiūrim į statistiką:

  „VNO liepą 114 tūkst. keleivių -75%
  KUN liepą 39 tūkst. keleivių -66%
  PLQ liepą 15 tūkst. keleivių -54%.

  RIX liepą 187 tūkst. keleivių -78%

  TLL liepą 76 tūkst. keleivių -76%.“

  Ar tai reiškia, kad PLQ „geriausiai įveikė krizę?“ Ar verta kurti teorijas, kad žemaičiai yra drąsesni ir labiau linkę skraidyti, labiau nepasitiki verygomis?

  Juk ne. Tiesiog PLQ nėra visiškai jokio tranzito, ir labai mažas keleivių ir skrydžių skaičius – tad jeigu iš 4 reisų atšaukė 2, tai štai jums ir geriausi rezultatai visame regione.

  Pabaigai, bonusinis klausimas – jeigu tokios pačios tendencijos tęstųsi ateityje (RIX krenta labiausiai, o PLQ ‘geriausiai įveikia krizę“), per kiek lieko PLQ aplenks RIX? :)

 302. Simonas Bartkus - 2020 09 22, 09:25

  Iš Baltijos šalių man dabar Estijos skrydžių leidimų sistema komplikuočiausia atrodo kur miksas „būtinų krypčių“ ir draudimai skraidyti tiesiogiai į „užkrėstas šalis“. Pavyzdžiui, šią savaitę aviakompanijos priverstos atšaukti skrydžius į Oslą ir Stokholmą.

 303. Arnas - 2020 09 22, 09:44

  Kardiobatonas yra visiškai teisus dėl AYT ir HER. Štai poryt VNO išvykimuose atsirado užsakomasis į LCA – šiai dienai praktiškai vienintelė atostoginė kryptis, iš kur grįžus nereikia izoliuotis.

 304. Simonas Bartkus - 2020 09 22, 09:49

  Tuo tarpu reguliariam susiekime spartūs žingsniai atgal: BT nuėmė 35% skrydžių iš VNO spaliui; LOT nuėmė rytinį LCY ir palieka tik vakarinį, SAS nuėmė CPH overnight VNO ir lieka 6x weekly viduryje dienos.

 305. Kardiobatonas - 2020 09 22, 10:31

  @Simonas Bartkus. Oro bendrovės tiesiog pernelyg sparčiai atkūrinėjo reguliarių skrydžių tvarkaraštį ir optimistiškai tikėjosi, kad situacija pagerės. Rizika nepasiteisino. Nes juk nėra kam skraidyti, kai tokios sąlygos.

 306. Aras - 2020 09 22, 10:47

  Sutikime, negali skrydžiai atsistatyti, kai nėra vieningos EU politikos kelionių prasme. Kol yra nežinia ir negali planuotis, ar po savaitės nereiks izoliuotis, aviacija ir turizmas miręs. Bent porą geresnių naujienų galimai padėtų nekarpyti reisų, o bent išlaikyti, nekalbant apie didinimą. O geros naujienos galėtų būti ir daug kartų aptartos: jei testas pakeistų saviizoliaciją, arba bent prieš kelias savaites pasirodęs EU rekomendacijų patvirtinimas/įgyvendinimas visų šalių mastu. Nes skirtingi kriterijai žudo. Pvz. Vokietija laiko riba 50 ir pan. Kol kas to nėra.

 307. Pranas - 2020 09 22, 10:49

  Plius principai. Tikrai pas Ryanair ir pas Easyjet nepirksiu jokių bilietų kol nepadarys abu refundų už kovą.

 308. trolis - 2020 09 22, 11:20

  „Nes juk nėra kam skraidyti, kai tokios sąlygos“ – kaip iki siol daznai skraidantis paminesiu, kad dabar jau dazniau nebera kaip nuskristi, neziurint i kaina.

 309. Andrius - 2020 09 22, 13:33

  Ukraine International planuoja reisus i Niujorka atnaujinti su B737. Tarpinis sustojimas Islandijoje.
  Įdomus sprendimas.

  https://www.routesonline.com/news/38/airlineroute/293877/ukraine-international-airlines-plans-new-york-regular-service-resumption-in-dec-2020/

 310. oleg - 2020 09 22, 14:02
 311. Kardiobatonas - 2020 09 22, 14:42

  O tuo tarpu Belavia drąsiai kelia čarterius Gardinas-Hurgada. Net šiek tiek pavydu.

 312. Luna - 2020 09 22, 17:55

  Į Larnacą pirmas pilnas čarteris išskrido jau sekmadienį :)

 313. Srs - 2020 09 22, 20:20

  Bet kai kurios aviakompanijos toliau pardavinėja bilietus beveik įprastais tvarkaraščiais Winter 20/21:
  LH VNO-FRA 2x daily
  FR VNO-BGO 4x weekly
  FR VNO-BER 3x weekly

 314. Giedrius - 2020 09 22, 21:13

  Finnair pardavinėja irgi įprastą 3x daily

 315. trolis - 2020 09 22, 23:12

  The march to get the Boeing 737 MAX continues, as European authorities say they have completed their test flights of the troubled airframe. Taking place in Vancouver, the European Union Aviation Safety Agency is now evaluating the data from the air trials, which will be reviewed by the Joint Operations Evaluation Board.

 316. Augustinas Žemaitis - 2020 09 22, 23:37

  @trolis – skrendi darbo reikalais (kažkokiom konkrečiom kryptim) ar ieškai kitais tikslais, pvz. atostoginiais, „kur įmanoma“? Kokie maršrutai tapo neįmanomi / labiausiai apsunkėjo?

 317. Arnas - 2020 09 23, 08:38

  Prasidėjo pirmos Wizz Air žiemos tvarkaraščio korekcijos – nuimtas LED iki gruodžio pradžios.

 318. Simonas Bartkus - 2020 09 23, 10:59

  Žiemos tvarkaraščiai dar pas daug aviakomapnijų visiškai netvarkyti. Ryanair ištrynė tik Amaną, Trevizą ir Charkivą iš Vilniaus; Kelną, Boloniją iš Kauno, bet turėtų būti dar daug mažinimų.
  Anksčiau gyriau airBaltic kad update’ina dažnai tvarkaraštį, bet dabar jų žiemos tvarkaraštis gerokai pilnesnis nei spalio, kas atrodo nerealiai.
  Jau nekalbu apie wizzair, kurie už 4 savaičių mano kad paklausa iš Vilniaus taps keturguba – kosmonautai.

 319. Simonas Bartkus - 2020 09 23, 11:13

  Pagal ženklus Rusijos spaudoje ir pagal Aeroflot maršrutus ką jie žiemą planuoja skristi, panašu, kad Rusija nusiteikusi, jog iki 2021 m. vasaros užsieniečių „paprastais“ tikslais neįsileis, kartu ir tiesioginių skrydžių neleis.

 320. Simonas Bartkus - 2020 09 23, 11:16

  Wizz Air nesitiki Barcelona, Nice, Paris, Tel Aviv paleisti anksčiau nei gruodžio mėnesį, bet vis dar planuoja už keturių savaičių pundą naujų maršrutų atidaryti.

  Tik Zaporožė atidėta iki 2021 m. kovo galo.

 321. Keliautojas - 2020 09 23, 11:22

  Wizzair tikriausiai susiprato del 20% extra

  The extra 20% is applicable only for bank card, bank transfer, iDeal payment or eBanking payment types. In case your booking was paid fully or partially with WIZZ credits or voucher, then the amount paid with WIZZ credits or voucher will be refunded in 100% WIZZ credits only. For detailed and latest information please refer to WIZZ Credits Terms of Use.

 322. Pranas - 2020 09 23, 11:45

  @Keliautojas – čia gal naujiems užsakymams, senam davė ką tik dar plius 20%. Bet šiaip gerai, galėsiu ramiai savo sąskaitą naudot ir pratęsinėt. Kai daugiau duoda tai kažkaip man dar vis nejauku seniai užsakytus skrydžius cancelint kai jų data prieina.

 323. Simonas Bartkus - 2020 09 23, 14:14

  kad Wizz Air per daug neįsijaustų atidarinėdama Liverpool ir didindama Doncaster, FR gražina Leeds-Vilnius, net 3x weekly. ANksciau paskelbe, kad LPL-VNO padidins iki 3x weekly.

  Ryanair, Europe’s No.1 airline, today (22 Sept) announced a new Leeds route to Vilnius, flying 3 times per week from 26th October 2020 as part of Ryanair’s British Winter 2020 schedule.

 324. Ugnius - 2020 09 23, 15:32

  Pastebėjau, kad FR ir VNO-HHN žiemos sezonui sugrąžino, nors prieš tai bilietų nebepardavinėjo, kai paskelbė jog uždarys bazę Hahn.

  Irgi dideli optimistai – pagal dabartinį planą nuo lapkričio turėtų sugrįžti net 8 maršrutai (CRL, BER, BRE, HHN, BLL, MLA, CIA, LBA)

 325. trolis - 2020 09 23, 16:35

  @Augustinas Žemaitis – darbo reikalais, plius emigruoju ir neina nuskristi normaliai reikalu suderinti be beviltisku 15h persedimu.
  Turiu pazistamu, kurie isvyko i Bali siom dienom. Reiks ir man pasidometi – visai noretusi, kazkur nuvykti. Turejau bilietus i GIG bet AF atsauke

 326. Ugnius - 2020 09 23, 17:43

  Wizz spaliui ir lapkričiui atšaukia Belfastą. LPL ir BMX startas taip pat atidėtas gruodžiui

 327. Follower - 2020 09 23, 17:57

  @Ugnius Ryanair SUN jau ruosiasi atsiusti papildomas igulas ziemai Vilniuje.

 328. Linas - 2020 09 24, 11:44

  @trolis
  dėl Balio – kiek keista, nes prie kelias savaites spaudoje skaičiau, kad vietinė salos valdžia nusprendė uždaryti salą turistams iki 2021 metų… ar kažkas pasikeitė?

 329. trolis - 2020 09 24, 13:06

  Nepasikeite, bet yra budu gauti kazkokias vizas per vietiniu agenturas – tuo ir pasinaudojo

 330. Kardiobatonas - 2020 09 24, 13:16

  Kokiais baisiais laikais mes gyvename! Žmonės turi pinigų, turi laiko ir dar turi nueiti kryžiaus kelius, kad galėtų porą savaičių pasikaitinti saulėje. Kada baigsis šita beprotybė?

 331. Ugnius - 2020 09 24, 14:17

  Lietuvos rodiklis 27.5, tai panašu kad estai uždraus skrydžius tarp Talino ir Vilniaus ?

  Šiaip kažkiek ironiška, kad “progresyvieji” estai taiko griežčiausias skrydžių vykdymo taisykles, kadangi lietuviai skrydžių išvis neriboja, latviai taiko 90 atvejų ribą, o estai – pagrinde 25 (su keliomis išimtimis)

 332. Spectator - 2020 09 24, 15:01

  Estijoje demokratije – valdžios koalicijoje populistinė right-wing EKRE partija, ir rezultatai matosi.

 333. Augustinas Žemaitis - 2020 09 24, 16:39

  @trolis, Kardiobatonas – galit į Egiptą jei norit.

  Šiuo metu nereikia izoliacijos nei atvykstant, nei grįžus į Lietuvą ir, kadangi Egiptas, daro viską vardan turizmo atkūrimo (įskaitant, tikėtina, statistikos „parinkimą“), nepanašu, kad greit reikėtų, nebent pasikeis Lietuvos politika (garantijų šiais laikais nebūna).

  Reikia COVID testo, bet kurortų oro uostuose daro už 30 dolerių jau atvykus.

  Norint galima rasti bilietus už ~80 eurų į vieną pusę.

  (Čia iš asmeninės patirties viskas. Šiaip unikali patirtis būti pasaulinio garso vietose, kaip tarkim Abu Simbelis, vieninteliu (tikrąja to žodžio prasme) žmogum – prekijų nebėra, net prižiūrėtojų nebėra, išskyrus bilietų pardavėjus prie įvažiavimo (bet dabar COVID akcija – visam Egipte visiems parduodami „studentiški“ bilietai). Hurghadoj tiesa daugiau žmonių, iš Baltarusijos, Ukrainos čarteriai nuolat skraido, žada ir iš Rusijos atnaujinti).

  Vėliau daugiau parašysiu pas save.

 334. Kardiobatonas - 2020 09 24, 16:58

  @Augustinas Žemaitis. Garantijos ir yra esmė. Sugalvos Egipto valdžia nuo vidurnakčio nieko neišleisti iš šalies, ir ką aš tuomet darysiu? Net LT ambasada nepagelbės, nes vienoks požiūris į kelis šimtus piliečių ir visai kitoks – į pavienius nuotykių ieškotojus.

 335. Augustinas Žemaitis - 2020 09 24, 17:08

  Na, iki šiol tokių istorijų, kad sugalvojo neišleisti nebuvo, tik kad sugalvojo neįleisti (kas logiška) arba kad „užstrigo“ todėl, kad keliavo labai atokiai arba ilgai laukė, vengė skrydžių su persėdimais, arba iki paskutinio nenorėjo keisti kelionės planų grįžtant anksčiau laiko ir pan.

  „Masių argumentas“ veikia tik iš dalies, pvz. jei girdėjau teisingai tai kai Lietuva atidėjo repatriacinį skrydį iš Tailando, nors ir Lietuva prašė, kad Tailandas dėl to teisėto buvimo laiką viršijusiems žmonėms neskirtų baudų, Tailandas vis tiek apmokestino.

  Bet jei planuojies tinkamai ir „paskutinėm dienom“ matydamas situaciją, rizikos nedaug, o kažkiek rizikos kelionėse visada buvo (žr. http://augustinas.net/kaip-keliauti-per-koronaviruso-pandemija-18844 ).

 336. c2h5oh - 2020 09 25, 08:36

  @Augustinas:

  „planuojies tinkamai ir paskutinėm dienom matydamas situaciją“ – aha, čia kaip tik tai, ką daro all-inclusive Hurgados kontingentas, nusipirkęs putiovkes iš agentūros :)

 337. Kardiobatonas - 2020 09 25, 09:09

  Kiekvieno žmogaus poreikiai bei įpročiai skirtingi. Man reikia ramaus poilsio be jokių netikėtumų ar nesusipratimų, papildomo streso laukiant iki paskutinės dienos nenoriu. Galima šaipytis iš Hurgados kontingento, bet absoliuti dauguma nori būtent tokio poilsio.

 338. c2h5oh - 2020 09 25, 10:37

  @kardiobatonas – na tai juk aš tą patį ir sakau. Juk pirkdami agentūroje all-inclusive kelionę, klientai moka pinigus už ramybę ir už tai, kad viskas būtų aišku ir padaryta už juos.

  Jeigu aiškumo ir ramybės nebelieka, tai nebelieka ir tokios kelionės prasmės. O „ekstremalai“ paprastai nesirenka all-inclusive kurortuose už tvoros

 339. Saulius - 2020 09 25, 11:15

  Mano zmona iki pandemijos buvo planavimo maniake, budavo jau metus I prieki zinau, kur atostogausim iki smulkmenu. O siemet pirma karta liepos menesi vykom ne tai kad nesuplanave is anksto, bet net tiksliai nezinodami, kur tikrai atsidurism trecia diena, kad izvengtume izoliacijos grize. Buvo nepamirstama kelione ir zmona sake daugiau nebenores tiek visko planuoti ir ateityje, nes ispudziai netiketumu ir nezinios buvo kur kas stipresni.

 340. mmm - 2020 09 25, 12:29

  Ryanair man vakar gražino pinigus už balandį atšauktą skrydį. Aš buvau nesutikęs su pasiūlymu imti kuponą pavasarį, prieš porą savaičių iš naujo paprašiau grąžinti pinigus ir po poros dienų gavau laišką, kad atgausiu juos per savaitę. Taip ir buvo.

 341. PS - 2020 09 25, 13:14

  Mums RYANAIR išdavė 20 kuponų už nepanaudotą skrydį gegužės mėn. Neseniai atsiuntė priminimą, kad galima metų bėgyje panaudoti tuos kuponus arba – kita alternatyva – susigrąžinti pinigus. Nusiuntėme pageidavimą susigrąžinti pinigus, tačiau nežinia, ar tai suveiks. Internete pasirodė tik patvirtinimas, kad pageidavimas nusiųstas.

 342. Paul - 2020 09 25, 14:05

  Vakar iŠ Ryanair atgavau už gegužės mėn. skrydį.

 343. trolis - 2020 09 25, 17:32

  Surinktas paskutinis A380

 344. Linas - 2020 09 25, 23:19
 345. trolis - 2020 09 26, 06:32

  FAA Administrator Steve Dickson will fly the 737 Max on September 30, a key symbolic step before the jet’s return to service first in the United States.

 346. Saulius - 2020 09 26, 14:17

  O nematet niekas nera kokio nors komentaro apie sita absurda, kad reikia izoliuotis is Vokietijos griztant, nors ten rodiklis mazesnis nei Lietuvos?

 347. Kardiobatonas - 2020 09 26, 15:00

  @Saulius. Nėra ką komentuoti. SAM puikiai žino situaciją ir skaičius, tačiau nepaisant visko dokumentas patvirtintas ir paskelbtas. Belieka viltis, kad pirmadienį bus pakeista riba nuo 25 iki 50 atvejų. A.Veryga apie tai jau užsiminė. Tik keista, kad tai nebuvo padaryta penktadienį, nes bus tik dar daugiau papildomos sumaišties.

 348. Augustinas Žemaitis - 2020 09 27, 11:13

  @c2h5oh – manau, kad poilsiautojas poilsiautojui nelygu. Yra kelios rinkos ir jos susisiekia tarpusavyje – daug žmonių juda tarp segmentų.

  Be „All inclusive“ užsakius prieš 3 mėnesius visuomet buvo ir „Paskutinė minutė“ (to paties „All included“) kai žmonės atsisakydavo teisės planuotis iš anksto ar rinktis konkretų viešbutį mainais už žemesnes kainas (t.y. ta teisė daug kam nėra absoliuti būtinybė). Be to, Ryanair/Wizzair paleidus pigius skrydžius į kurortus dar daugiau poilsiautojų tapo įprasta poilsinę kelionę susidėti iš dviejų dalių: perki skrydį, ir perki savaitei-dviems viešbutį ar apartamentus. Du pirkimai ar vienas – nedidelis skirtumas sudėtingumo prasme. Tunise, Egipte ir kitur net per Booking.com kone visi kurortų viešbučiai siūlo ir „half board“, ir „all included“ variantus. Dar kiti važiuoja automobiliu į Kroatiją (užsisakę viešbutį/apartamentus) ar pan.

  Manau kad jei situacija užsitęs, toks variantas, kai susiplanuoji tik kelionės datą, pasiimi atostogas tai datai tikrai turi logikos. T.y. susiplanuoji, kad apskritai keliausi „kur šilta prie jūros“, o paskui jau tik priartėjus laikui žiūri *kur tiksliai keliausi* į kokį viešbutį. Realiai kone kiekvienu metu nuo pat 2020 m. birželio buvo įmanoma turėti poilsinę kelionę į Pietus be izoliacijos grįžus – dalykas tik tas, kad „laisvosios“ kryptys iki paskutinių savaičių neaiškios. Dabar, tarkim, tokios kryptys yra Kipras ir Egiptas, prieš kelis mėnesius buvo Graikija ir Bulgarija ir t.t. Bet poilsiautojui kur kas mažiau nei, tarkime, kultūros ieškotojui, svarbu *kur keliauti* – svarbiausia klimatas, jūra, kokybiškas poilsis, o tai gali pasiūlyti daugybė šalių.

 349. Kardiobatonas - 2020 09 27, 11:47

  Kolegos, su Turizmo diena!

 350. Giedrius - 2020 09 27, 23:34

  05:50 2020-09-28 Szczecin Golenoiw LYF356
  Kas čia per magija? LKOP lėktuvas VNO tvarkaraštyje?

 351. Simonas Bartkus - 2020 09 28, 10:57

  Tai suprantu, kad Estija uždraudė skrydžius į Vilnių.

  Kartu uždraudė ir skrydžius į Berlyną bei Diuseldorfą (Frankfurtui jie išimtį taiko).

 352. Skytomas - 2020 09 28, 15:25

  Čekų spauda rašo, kad po LOT sparnu bus kurismos Centrinės Europos oro linijos, kurios apims ne tik Lenkijos, bet Čekijos, Slovakijos ir Vengrijos “namų” rinkas. Gal prie darinio galėtų prisidėti ir Lietuva?

 353. h0mofobas - 2020 09 28, 15:53

  o gal geriau neturet reikalu su cigonais

 354. Artūras - 2020 09 28, 18:11

  German airline Lufthansa will introduce rapid tests before certain flights to detect Covid-19 in passengers. If the trial, set to start in October, is successful, it will be expanded to Lufthansa subsidiaries Swiss International Air Lines (SWISS) and Edelweiss.

  Testo kaina 10 eur.

  https://www.swissinfo.ch/eng/swiss-plans-to-introduce-rapid-pre-boarding-covid-tests/46062620

 355. Edgaras Sidabras - 2020 09 29, 08:39

  @Kardiobatonas „Belieka viltis, kad pirmadienį bus pakeista riba nuo 25 iki 50 atvejų. A.Veryga apie tai jau užsiminė.“ – gal yra daugiau info apie tokį ketinimą?

 356. Kardiobatonas - 2020 09 29, 09:11

  @Edgaras. Kol kas nieko konkretaus nėra, laukiame Vyriausybės posėdžio trečiadienį.

 357. Simonas Bartkus - 2020 09 29, 09:24

  Skytomas: pakapsčiau šiek tiek giliau ką rašo apie tai, tai kol kas panašu, kad čia politiniai karai Čekijoje – vienos partijos už Smartwings ir Czech Airlines gelbėjimą, o jai oponuojančios partijos kreipėsi į LOT, kad numarintų Smartwings/Czech ir padotuotų LOT skrydžius iš PRG, panašiai kaip daro Lietuva ir Vengrija.

  Matysim – kol kas tik politinės kovos ir įdomu kaip čekai savo aviakompanijų gelbėjimo klausimą spręs.

 358. Kardiobatonas - 2020 09 29, 09:34

  Kol kas nevertėtų labai rimtai žiūrėti į tokius planus. Kaip minėjo Simonas, tai daugiau politiniai lozungai. Reikia sulaukti, kol situacija šiek tiek nurims (dėl koronaviruso psichozės) ir bus galima racionaliau dėlioti planus.

 359. Simonas Bartkus - 2020 09 29, 12:40

  Estijos vyriausybė nutarė leisti tiesioginius skrydžius iš šalių, kur neviršija DVIGUBO ES vidurkio:
  https://news.err.ee/1140801/government-agrees-to-lift-coronavirus-limit-for-direct-flights-to-estonia

  T.y. šią savaitę leis skrydžius iki 186 atvejų 100k. Tiesioginiai VNO-TLL vėl galės vykti.

  Tai nekeičia izoliacijos reikalavimų, tik skrydžių ribojimą čia pakeitė.

 360. Vytautas - 2020 09 29, 15:59

  Kažin kaip čia su tuo kartelės kilstelėjimu Lietuvoje iki 50/100K, Spalio gale turiu bilietus į Milaną…

 361. Giedrius - 2020 09 29, 19:35

  Spalio gale 50 manau viršys Italija. jau dabar nebe taip toli

 362. Aloyzas - 2020 09 29, 21:09

  @Vytautas: manau, kad valdžia iki rinkimų desperatiškai demonstruos kovą su coroną nešančiais keliauninkais.
  Tiek LH, tiek EK su valdžių pagalba pramušinėja „covid check-in“ – greitus pigius PGR testus oro uoste. Daugeliui šalių toks testas yra privalomas užsieniečiams bei atleidžiantis piliečius nuo karantino. Deja, kol kas ne LT.

 363. Pranas - 2020 09 30, 00:34

  @Aloyzas – ir kas būna jei Frankfurte prieš lipdamas į lėktuvą atgaliniam skrydžiui į Lietuvą gauni teigiamą atsakymą to greito testo? Jie gi ten kelių procentų paklaidas turi.

 364. Aloyzas - 2020 09 30, 01:11

  @Pranas: taip, tie keli positive-error gadins reikalą ir sukels sąmyšio Delfyje tiek, kiek apskritai sukelia bet kokie irregularites, bet bendrai tai taps normalu ir priimtina kritinei keliaujančių masei, lygiai kaip ir tapo security ir skysčių atėmimas. Temperatūra, matuojama prieš įeinant į terminalą, jau dabar pakankamas pagrindas neskraidint,reikia priprast prie to ir pradėt taikytis.
  Pasaulinė praktika formuojasi, kad savo piliečius įleidžia visi, o užsieniečius tik su neigiamu testu paimtu prieš 48/72/96 val. iki atvykimo į paskirties šalį.
  Kol kas situacija tokia, kad norėdamas kur nors nuskrist turi darytis skubų testą privačioje klinikoje (LT už 80-140€, UK už 250£) o jei skrydis su ilgesniu persėdimu, tai dar ir persėdimo taške, pvz. DXB už 250 AED.

 365. Aloyzas - 2020 09 30, 01:31

  Beje, dar vienas lietuviškas paradoksas: kaip išaiškino NVSC – paveiktų šalių sąrašas atnaujinamas trečiadieniais pagal trečiadinio ECDC duonenis – naujų atvejų skaičių /100K, ministras pasirašo įsakymą penktadienį, įsigalioja pirmadienį. Jei šalis bus išbraukta iš paveiktų šalių sąrašo dėl to, kad trečiadienį jau bus mažiau 25/100K ar kriterijus pakeltas iki 50/100K, visi, atvykę iš išbrauktų šalių iki įsakymo įsigaluojimo, t.y. sekmadienio imtinai turės saviizoliuotis 14d nuo atvykimo, o atvykę pirmadienį jau nebe. Taip, kad kas planuojat kelionę į LT, rekomenduojama tai įvertint.

 366. Aloyzas - 2020 09 30, 01:51

  Paties PGR testo savikaina iki 10€, tai manau, kad būtų priimtina įtraukt kaip privalomą airport covid-tax. Vyriausybių pagalba, jei jos reikėtų oro uostams įsidiegiant masinio testavimo linijas, būtų skatinimo parama, t.y. daug racionalesnė nei orastovis/pašalpos išmokos vežėjams ir susijusiems verslams.

 367. Pranas - 2020 09 30, 07:21

  Aš labiau turėjau omenyje kas vyksta su žmogumi, kuris tampa sergančiu užsienyje, be simptomų, bet su teigiamu testu. Į lėktivą skristi reik manyt nebeįleižia, pinigų negrąžina? Draudimas nedengia? Į ligoninę be simptomų turbūt neveža. Tiesiog paleidžia eiti kur nori? Ar veža į viešbutį dviem savaitėm iš kur negali išeit ir dar turi pats mokėti? Kada ir kaip gali darytis kitą testą, kad taptum laisvas grįžti? Ar gali eit į kokią autonuomą ir bandyt grįžt namo taip už brangiai?

 368. Pranas - 2020 09 30, 07:48

  Ta prasme, daugiau keliaujant irreguliarities būna, bet ankščiau visada buvo aiški kokia to kaina laiku ir pinigais. Esu net porą kartų pirkęs bilietus skristi čia ir dabar, vieną kartą kai fake connecto pirmas skrydis divertino, kitą kartą kai aviakompanija rebookino antrą segmentą iš vakaro į savo skrydį 9 ryte, o man labai reikėjo tuo metu jau būti vietoj ir konkurentai turėjo skrydį 6 ryto. Bet tai viskas buvo aišku visada, bus tokios problemos, kainuos arba užtruks tiek, išsipręsiu taip.
  Dabar net pakankamai daug domėdamasis aš vis dar neįsivaizduoju kas laukia bloguoju atveju ir kiek tai kainuos ir kiek laiko užtruks. Strigt svetimoj šalyje savaitėms netinka.

 369. c2h5oh - 2020 09 30, 08:44

  Na, tai bus kaip visada – bus sukurtas naujas „saugumo teatras“, kad būtų kažkas daroma, visi jaustųsi saugiau, ir, kas svarbiausia, kad visi valstybiniai ir korporatyviniai asmenys pridengtų savo sėdynes (neliktų dėl nieko kalti, kad kažko nedadarė).

  Čia ir temperatūros matavimas (su nuotoliniais termometrais į kaktą – nėra jie patikimi; temperatūra gali būt nuo daugybės kitų priežasčių; covid pacientas užkrečiamas kelias dienas prie simptomų, taigi ir temperatūros, atsiradimą), greitieji testai su mažu patikimumu, pažymos. Viskas, kaip jūs mėgstate.

 370. trolis - 2020 09 30, 09:24

  so true @c2h5oh – is serijos „svarbiausia kazka dariti“

 371. Simonas Bartkus - 2020 09 30, 12:53

  Pasitikėjimo atstatymas bus svarbus aspektas industrijos atsigavimui – lygiai kaip ir po 9/11 visos keleivių tikrinimo priemonės, skysčių draudimai prisidėjo prie pasitikėjimo atstatymo, kad lėktuvai nėra teroristų įrankis pirmoje vietoje. Tačiau, kad dirbti su pasitikėjimu, reikia ir kitų dalykų – ekonomikos atsigavimo (čia Lietuvoje stebėtinai gerai viskas, o daug pasaulio vietų žymus ekonomikos nuopolis), tarptautinių santykių normalizacijos (šalys atrodo tik ir ieškojo progos užsidaryti sienas viena nuo kitos) ir, žinoma, progreso viruso stabdyme.

 372. Kardiobatonas - 2020 09 30, 13:17

  Jeigu kalbėtume apie Lietuvą, tai pasitikėjimo klausimas išvis niekur nediskutuojamas – t.y. niekas neabejoja, kad aviakompanija X gali saugiai nuskraidinti iš A į B tašką. Apie ekonomikos atsigavimą Lietuvoje neverta net kalbėti – ji tiesiog per geros būklės esamomis sąlygomis ir kitų šalių kontekste (jų užmojai ir poreikiai buvo gerokai aukštesni). Paprasčiau kalbant – pinigų keliauti yra daugiau negu reikia. Taigi, lieka vienintelis stabdis – politikų valia panaikinti kelionių apribojimus, nes daugeliu atvejų jie yra nelogiški.

 373. Saulius - 2020 09 30, 14:23

  Daugeliu atveju yra nelogiski cia dar komplimentas. Net nera zodziu apsakyti kiek absurdo visame sitame valdyme kas liecia keliones. Kartais atrodo kad viskas daroma samoningai, kad „atostogaukime ir atraskime Lietuva is naujo“ ir nuolat smeksciojancios zmoniu istorijos apie kaip pandemija priverte is naujo atrasti Lietuvos grozi ir susimastyti, kiek daug turime, kaip kokiame distopiniame filme tiek isikaltu i smegenis, kad paprasciausiai net nebenoretume keliauti. Bet is to pykcio visos santaupos eina tik kelionems ateityje ir tik ne Lietuvoje ir tikrai ne Baltijos salyse :D

 374. Simonas Bartkus - 2020 09 30, 14:25

  Mačiau tyrimą, kad daugiausia sutaupytų pinigų nuo atostogų žmonės Lietuvoje sudėjo į remontus, naujus baldus ir televizorius :)

 375. Ugnius - 2020 09 30, 14:26

  BT atideda VNO-KBP startą (kolkas iki žiemos tvarkaraščio pradžios)

 376. Kardiobatonas - 2020 09 30, 14:57

  @Saulius. Nesustabdysi upės bėgimo: jeigu jau aš noriu pagulėti po palme prie šiltos jūros, jokie apmąstymai apie tėviškėlės grožį to noro nepakeis.

 377. mikas - 2020 09 30, 15:22

  turiu pastebėt, kad į Palangą tikrai nenuvažiavau/nenuskridau. Portugalijos, Afrikos ir kitokie pakampiai laukia. Palangai ir Druskininkams laiko nešvaistysiu ;)

 378. greitojizirafa.lt - 2020 09 30, 20:43

  Sie metai sustabde keliones labai neiprastai. Bet tikimes kitais metais atsigauti. Domina keliavimas su gyvunais, t.y. su sunimi (ne koviniu) kokios salygos, ar verta, ar vis tik geriau palikti gyvunu viesbutyje ar giminaiciu prieziuroje?

 379. Giedrius - 2020 09 30, 20:47

  @Pranas įtariu šiuo metu nelabai kas žino, bet greičiausiai jei būtų testavimas daug šalių įtariu būtų reikalaujama sveikatos draudimo kuris dengtų tavo poilsį viešbutyje kol pasveiksi. Jau dabar gi emirates tokį duoda. O dėl strigimo tai teks susitaikyt ir planuotis atitinkamai.

 380. Aloyzas - 2020 09 30, 21:44

  Tebunie ir draudimas, kažkas vistiek už gydymą turės sumokėt. Tačiau dabar verslo keliones užmuša besąlyginis reikalavimas įzoliuotis nuvykus į tašką B (14-10d. LT atveju), o paskui grįžus į A dar apie tiek pat.

 381. Kardiobatonas - 2020 10 1, 14:09

  Pagal galiojančią tvarką baigia užsidaryti paskutinė atostoginė kryptis – Kipro sergamumo rodiklis pasiekė 23,6. Negali taip tęsti toliau, kažką reikia daryti.

 382. Mindauqas - 2020 10 1, 16:30

  Dar vienas bandymas. Sako, kad dabar jau 100%:)

  Turkish Airlines skrydžiai Stambulas – Vilnius – Stambulas atnaujinami nuo 2020 m. spalio 17 d.
  Skrydžiai bus vykdomi tris kartus per savaitę: pirmadieniais, ketvirtadieniais ir šeštadieniais

Leave a reply