„airBaltic” iš Vilniaus nebeskris į Berlyną ir į Helsinkį

   
     

„airBaltic” ir „FlyLAL” teisminis konfliktas tęsiasi toliau: atrodo, labiau „FlyLAL” naudai. Tuo tarpu „airBaltic” tęsia pasitraukimą iš Vilniaus oro uosto – nebevyks skrydžiai į Helsinkį ir Berlyną. Kaip ir įprasta „airBaltic”, bilietai į šiuos miestus buvo pardavinėjami dar prieš kelias savaites, o dabar klientams arba gražinami pinigai, arba siūloma skristi per Rygą.

Į Helsinkį iš Vilniaus „airBaltic” šiuo metu skraidė du kartus per dieną – „airBaltic” klestėjimo Vilniaus oro uoste laikais šis maršrutas net generuodavo tranzitą per Vilnių į Kišiniovą, Simferopolį, Odesą ir kitus miestus. Berlyno ir Helsinkio krypčių atsisakymas tiesiog reiškia dar vieno „Fokker 50” lėktuvo pasitraukimą iš Vilniaus bazės – į Helsinkį buvo suskraidoma ryte ir vakare, o vidurdienį atliekamas reisas į Berlyną.

Kryptyje Vilnius-Helsinkis du kartus per dieną lieka „Finnair”, tuo tarpu Berlynas iš Lietuvos tampa tiesiogiai nebepasiekiamas. Keista, žinant Lietuvos verslo ryšius su šia šalimi, tiek besimokančiųjų gausą, tiek „šopingą” Berlyne. Mano supratimu, tai galimybė „FlyLAL” atidaryti skrydžius šia kryptimi. Bet jiems bus sunku dėl lėktuvų parko – nebendaudojant „SAAB 2000”, pririnkti „Boeing 737” į Berlyną visgi sunku.

Vilniaus oro uostui paskelbus duomenis apie keleivių skirtingomis kryptimis skaičius, matosi, jog lietuviai skristi per Rygą nei pamėgo, nei įprato. Per šių metų 11 mėnesių į Rygą iš Vilniaus (ir atvirkščiai) skrido 75,5 tūkst. keleivių – tik 3,8% viso keleivių iš Vilniaus srauto. Tai reiškia, jog vidutiniškai į/iš Rygos per dieną keliauja 236 keleiviai. Pridėkime dar faktą, jog dalis keleivių į Rygą išsiųsti ne savo noru – bilietus į tiesioginius skrydžius keičiant į skrydžius per Rygą. Situacijai pakeisti „airBaltic” šiuo metu vykdo akciją skrydžiams per Rygą.

Iš Vilniaus „airBaltic” skraidins tik į SAS hub’us Kopenhagą ir Stokholmą, savo hub’ą Rygą bei Londoną, Briuselį, Taliną ir Miuncheną. Kadaise „airBaltic” krypčių skaičius iš Vilniaus siekė 20. „FlyLAL” komunikacijos specialistams ilgai galvoti nereikėjo, prieš platinant pranešimą tema „flyLAL“ prognozuoja ženkliai mažėsiančius keliautojų srautus”. Keleivių mažės ne tik dėl ekonominės krizės, bet ir dėl kainų kilimo ir skrydžių mažėjimo: skrydžių skaičių sumažino „FlyLAL”, o „airBaltic” skrydžių skaičius krenta tiesiog drastiškai. Naujam Vilniaus oro uosto vadovui bus nelengva.

Prieš Kalėdas į Vilnių iš Vaksjė miesto nebeskraidys ir mažytė Švedijos kompanija „Fly Smaland”. Tiesa, per pusantrų metų, kiek jie skraidė į Vilnių taip ir neteko sutikti nė vieno jų kliento.

Palangos oro uostas gali optimistiškai laukti pavasario. SAS iš Kopenhagos skraidys net tris kartus per dieną, „FlyLAL” vėl skraidys į Londoną ir Dubliną, taip pat ruošiasi grįžti ir rusai „Utair”, skraidysiantys Maskva-Palanga. Atsisakyti skrydžių neketina ir „Norwegian”, kuri toliau iš Oslo į Palangą atskris antradieniais ir šeštadieniais. Palangiškiai į Lietuvos pajūrį nori prikalbinti ir Vokietijos bendrovę OLT, kuri pradėjusi nuo skrydžių Vokietijos viduje dabar ieško galimybių ir skrydžiams už Vokietijos ribų. Tiesa, Palangos oro uostas siūlo bendrovei skraidyti maršrutu Hamburgas-Palanga, nors OLT pagrindinė bazė yra Bremenas.


Galite sekti šio įrašo komentarus per RSS.

8 komentarai

 1. Pranas - 2008 12 12, 01:50

  Į Rygą gal 230, o ne 23 per dieną.

 2. Pranas - 2008 12 12, 02:11

  O į Berlyną neskris tik nuo sausio 5 d.

 3. Simonas Bartkus - 2008 12 12, 11:23

  Reikės atidžiau rašyti ir skaičiuoti, ypač naktį grįžus po kelių skrydžių ;)

 4. Vaidas - 2008 12 12, 13:20

  O kodėl FlyLAL su SAABais nebeskris? Baigiasi nuoma ar kokios kitos priežastys?

 5. blablabla - 2008 12 12, 14:06

  Gaila del Berlyno, nes daznai AirBaltic ismesdavo patraukliu kainu ta kryptimi uz 150lt i abu galus. Tai buvo galima pasinaudoti Berlynu kaip hubu tolimesniems skrydziams Europoje. Arba kaip uz tokia kaina tai gerai prasiblaskymui ar apsipirkimui trumpam palekti

 6. Simonas Bartkus - 2008 12 12, 17:08

  „FlyLAL” baigiasi trijų SAAB lėktuvų nuomos sutartis – liks flotilėje vienas „SAAB 2000”.

  „airBaltic” dar naikina šiokiadienių skrydžius į Miuncheną – liks tik savaitgalio reisai.

 7. expertas - 2008 12 13, 01:28

  Dar vakar buvo Air Baltic skrydziai i Londona, o siandien jau nebeliko tiesioginiu iki pavasario tvarkarascio…

 8. Vytautas-NT - 2008 12 13, 12:38

  Siaip LAL situacija idomi. Nuo kovo jie nebetures nei vieno SAAB-2000 lektuvo. Vietoj ju gauti ATR nepavyko. tad iki pavasario ir nuo pavasario lieka vien su B737/57. Idomu koks bus vasara cherteriu apkrovimas. Nenustebsiu, jei i Londona prades skraidyt su B757. Ypac kaip dabar su Tailandu nebeaisku kas…
  Siaip tai jam reikejo apie Dash’us pagalvot. Arba net apie Foker’ius. Tiek F-50, tiek F-70.

Leave a reply