LNK vejasi TV3 – kokių naujų vėjų atneš nauji metai?

   
     

Šiemet naujų metų skirtukas atneš nemažai pokyčių į didžiųjų TV kanalų tinklelius. Keista, bet daugiausia pokyčių bus nacionalinio transliuotojo kanaluose – neva dėl krizės ir sumažėjusių pajamų iš reklamos, atsisakoma net 7 laidų. Negalima atmesti galimybės, jog tai gali būti naujos LRT vadovybės vykdomos permainos, o mistinis raktažodis „krizė” yra būdas pateisinti pokyčius. Juolab, jog atsisakoma ne pačių brangiausių ar mažiausius reitingus turinčių laidų. Dėl „krizės” brangs elektra, o „sėdintys skydinėje” apie tai žino daugiausiai.

Iš Lietuvos televizijos tinklelio dings laidos „Tėvai ir vaikai”, „Požiūris” ir „Emigrantai”. Antrajame LRT priklausančiame kanale nebeliks laidų „Gimnazistai”, „Žodžių kišenė”, „Laiko portretai”. Naikinama ir LRT2 laida „Kultūros naujienos”, kuri oficialiai prijungiama prie LRT laidos „Kultūra”. Beje, „Tėvų ir vaikų” vedėjos Nomedos Marčėnaitės LRT atsikratė dar nesibaigus metams – laida gyvavimą baigė be jos, o Nomeda dar spėjo prisijungti prie TV3 „Išsipildymo akcijos”, kurios simbolis buvo kelerius metus prieš tai. Kaip bebūtų, šiemetinės „Išsipildymo akcijos” finalas ekrane atrodė apgailėtinai.

Rudens antroji pusė buvo LNK atgimimo metas. Po praėjusios vasaros ir rugsėjo LNK atsilikimas nuo TV3 vis didėjo ir didėjo, jog, atrodė, greitai teks išmesti iš žodyno sąvoką „du didieji kanalai” ir pakeisti ją žodžiais „pirmasis ir antrasis kanalai”. Rugsėjo mėnesį LNK pagal žiūrėtą laiką atiteko 18,9% auditorijos, tuo tarpu TV3 – 27,5%. Pirmasis smūgis LNK ištiko tada, kuomet žiūrovai atsikando „Brolių” serialo ir grįžo prie seniai pamėgtos „Nekviestos meilės”. Paskutinę akimirką prieš rugpjūčio gale prasidėjusį naują sezoną LNK pakeitė „Nekviestos meilės” rodymo laiką ir ilgalaikėje perspektyvoje išlošė labai daug, nors pirmieji reitingai rodė kitaip. Spalį „Nekviestos meilės” reitingai grįžo prie praėjusį sezoną įprastų 16%.

O „Nekviestos meilės” triuškinanti pergalė prieš „Brolius” buvo ne tik pergalė segmente 19.10-19.40. Šis laikotarpis yra piko meto pradžioje, o žiūrovai dėl tingulio arba tiesiog dėl to, jog LNK ir TV3 laidos yra labai panašios, neperjungė kanalo ir toliau. Todėl „Nekviestos meilės” pergalė nešė dividendus per visą vakarą ir masę žiūrovų TV3 susigražindavo tik po 21 val., prasidėjus serialui „Moterys meluoja geriau”. „Nekviesta meilė” net kilstelėjo LNK 18.45 val. žinių reitingus, nes žinias žiūrovas rinkosi taip pat pagal tinginio principą.

„Nekviestos meilės” pergalė atsispindi bendroje TV kanalų auditorijos struktūroje. Spalį LNK reitingo pyrago dalis buvo 20,7%, TV3 – 24,8%; lapkritį šis skirtumas dar mažesnis – atitinkamai 21,3% ir 23,6%. Štai pavyzdis, kodėl kiekviena mikrodvikova kovoje dėl reitingų yra labai svarbi.

Be abejo, „Nekviestos meilės” sėkmės prieš serialą „Broliai” negalima vadinti vienintele LNK atgimimo priežastimi. Po rugsėjo mėnesį vykusio žiūrovų mėtymosi po įvairias laidas, žiūrovai grįžo prie žinomų seniau pamėgtų laidų – reitingų viršūnėje karaliavo „Nuo… iki” ir „Abipus sienos”. Sėkmingai įsitvirtino ir LNK autorinės laidos-šio sezono naujokės – „Kaip gyveni?” ir „Gyvenimas pagal moteris”. Be to, TV3 pirmoji ėmėsi ruožtis ekonominei krizei ir ėmėsi sąnaudų mažinimo – nors „Di Archy kodas” pateisino atsisakytų laidų reitingus, tačiau „Žvaigždžių vartų” projekto nutraukimas anksčiau laiko užleido šeštadienio vakarų reitingus LNK „Muzikinei akademijai”. LNK padarė ir sėkmingus pakeitimus sezono įkarštyje – atsisakė laidos „Juoda Balta”, reformavo „Savaitės blykstę” ir nutraukė „Le Broniaus šou” – reitingams tai anaiptol nepakenkė, nors pastarosios laidos man asmeniškai gaila. Sako, kad praėjus rinkimams nebepavyko prikalbinti pašnekovų pasirodyti šioje laidoje.

TV3 tinklelyje po naujų metų – nemažai pasikeitimų. TV3, atrodo, yra pasirįžusi taupyti laidų turinio sąskaita ir ateinančio pusmečio programų biudžetas bus akivaizdžiai mažesnis nei besibaigiantį pusmetį. TV3 atsisako absurdo teatro „TV detektyvai” (nebebus kuo piktintis prie butelio aptariant televizijos programą), vos prieš kelis mėnesius atsiradusios laidos „Di Archy kodas”, nebeliks „Nekviestos meilės” sutriuškinto serialo „Broliai”, natūraliai baigėsi serialas „Moterys meluoja geriau”. Vietoje „Žvaigždžių vartų” nebus kuriamas kitas panašaus kalibro šou.

LNK pasikeitimai – labai nedideli.

Trečiadieniais LNK „išbalsavo” iš eterio Mia vedamas teatralizuotas lenktynes „Kas kvailesnis: dalyviai ar vedėja” bus rodoma vaidybinių humoristinių situacijų laida „Laba diena”, kurioje pasirodyti turėtų Renata Kutinaitė, Antanas Kišūnas, Evaldas Kapilioras, Arvydas Dapšys, Larisa Kalpokaitė, Valdas Burnys, Berneen Čereška. Atrodo, į ekraną grįžta 1995-1996 metais ypač populiarus anekdotų vaidinimas. Šiai laidai teks konkuruoti su beprasme laida „Skylė sienoj” – „Trečio nereikalingo” dvikova su šia laida baigėsi apylygiu rezultatu.

Šeštadieniais atsirasiančią skylę pradingus „Muzikos akademijai”, LNK ketina užpildyti atgaivinamu projektu „Žvaigždžių duetai”. Jis prasisdės ne iš karto po naujųjų, o kol kas šeštadienio vakarus LNK užpildys atsitiktiniais proginiais koncertais. „Slavianskij Bazaar” įrašų rodymas parodė – tai pigus variantas, renkantis neblogus reitingus.

„Žvaigždžių duetų” „vėlavimas” suteikia šansą TV3, kuri jau pirmąją ponaujametinę savaitę po šeštadienio žinių pradės šeimoms skirtą šou „Nerealieji”, kurį ves „gudresnis už penktoką” Andrius Rožickas ir, pagaliau darbą radusi buvusi „Labo ryto” vedėja Lavija Šurnaitė. Pasitvirtina teorija, jog LRT katorga „Labas rytas” kiekvienai moteriai yra tikra žvaigždžių kalvė, o Ingos Raižytės amžinas dingimas iš ekrano tėra nemaloni išimtis, patvirtinanti taisyklę. Jus tik pažiūrėkite, ką „Labas rytas” sulipdė iš Živilės Vaškytės

Tuo tarpu TV3, dingus iš ekrano „Broliams” perdėliojo visą vakaro tinklelį. Serialo „Broliai” paliktos skylės kita laida ar serialas neužpildys, o tinklelis bus užpildomas prailgintų laidų sąskaita (spėju, čia toks netiesioginis algų sumažinimas prodiuseriams, kūrėjams ir vedėjams – 45 minutės už 30 minučių kainą).

Anksčiau 50 minučių trukusios laidos dabar truks valandą – 19.15 vietoje 19.40 prasidės „Paparaciai”, „Taip arba Ne”, „Kriminaliniai tyrimai”, „Čia ir dabar”, „Padainuokim”. Po jų sekusios pusvalandžio laidos dabar truks 45 minutes, o „Moteris meluoti geriau” pakeitęs serialas „Nemylimi” bus 10 minučių ilgesnis už pirmtaką.

Pirmadieniais vietoje „Di Archy kodo” TV3 bandys kurti „stand-up comedy” žanro laidą „Humoro vakaras”, kurioje šeimininkaus Marijus Mikutavičius. Laidoje turėtų pasirodyti Juozas Erlickas, bei „stand-up” praktikai Lietuvoje – Modestas Vaišnoras, Aidas Puklevičius, Giedrius Drukteinis, Justas Jankevičius, Paulius Ambrazevičius ir Asia Zemdliauskaitė. Šią laidą pagal aprašymą ir dalyvių sąrašą drįstu pavadinti didžiausia „pussezonio” naujiena ir viltimi.

Antradieniais vietoje „TV detektyvų” TV3 eteryje atgims laida „Ambrozijos TV”, kurioje jau nebebus Antano Nedzinsko. Jis jau išlydėtas amžinąją karalystę Seime. Nebebus ten ir „Išjunk šviesą” lyderio Valdo Burnio, kuris „Ambrozijos TV” pauzės metu perbėgo į LNK „Laba diena”.

O TV3 nukreipus dėmesį, iš TV3 tinklelio dings ir „Žalgirio” rungtynių transliacija. „Žalgirio” Eurolygos kovų transliacija persikels į naujai kuriamą kanalą „Viasat Sport Baltic”. Šis kanalas pakeis kitus du mokamus „Viasat Sport” kanalus („Viasat Sport 2” ir „Viasat Sport 3” nebeliks, dar atsiras eterio užkimšėjas „Viasat Sport Golf”). Plačiau apie šį kanalą skaitykite Daliaus tinklaraštyje čia ir čia. Šį mokamą kanalą turės ne tik „Viasat” skaitmeninės TV abonentai bet ir daugelio kabelinės televizijos klientų, kadangi jų paketuose šis kanalas yra. „Viasat” grupės kanalų nėra „Gala” programų pakete – jeigu nebus ir „Viasat Sport Baltic”, tai tikrai bus minusas „TEO LT” paslaugai „Gala”. Ar čia neakivaizdi konkurencija tarp dviejų skaitmeninės televizijos paslaugų tiekimo rinkos lyderių?

„Viasat Sport Baltic” atsiradimas nėra gera žinia ir neseniai veiklą pradėjusiam TV kanalui „Sport 1”. Ne tiek dėl „suprastėsiančių” kanalo reitingų (kurie vistiek TNS pyrage yra apvalus nulis), kiek dėl konkurencijos peraknt transliacijų teises. Transliacijos teisės jau toks daiktas, kurio ribiniai kaštai yra beveik nulis, todėl nesant konkurencijos kartais ir transliacijų kainą galima nuderėti iki „artimos nuliui” – „Viasat” koncernui su pinigais dėmesį skiriant Baltijos šalims atskiro kanalo pavidalu šioje srityje atsiras nemaža konkurencija.

Grįžtant prie „Žalgirio” dingimo iš TV3 kanalo – šis žingsnis nebus pliusas TV3 reitingų pyrago daliai, kadangi ketvirtadieninės „Žalgirio” dvikovos rinko neblogus reitingus net ir „Žalgiriui” patiriant pralaimėjimą po pralaimėjimo. Tačiau šis žingsnis atkreipia dėmesį į kitą paprastam žiūrovui ne kokią tendenciją – nemokamuose nacionaliniuose kanaluose rimtų sporto renginių nebeliks. Kada pas mus taip nutiks? Statau, jog 2013-aisiais.

Jeigu neklystu „Viasat” grupei priklauso ir 2009 m. Europos krepšinio čempionato demonstravimo teisės. Kas statote už tai, jog Lietuvos rinktinės kovos bus rodomos tik per „Viasat Sport Baltic”?


Galite sekti šio įrašo komentarus per RSS.

22 komentarai

 1. sh - 2008 12 30, 09:35

  nu del sporto tai gaila..negi reiks ta susikta kabeline uzsakinet.. ar satelita pirkt.. na dar truputi internetas paspartes ir bus no problem gera kokybe ziuret rungtynes.. dar turiu vilti kad tv3 paleis per savo webtv

 2. ztkp.lt (Paulius) - 2008 12 30, 09:42

  Nu ką, ir taip ilgai džiaugėmės nemokamom krepšinio transliacijom… Dabar galėsim tai daryti tik per olimpiadas, geriausiu atveju.

  p.s. dėkui už „Humoro klubo” paminėjimą, net pats nebuvau ieškojęs linkų ;)

 3. Paulius - 2008 12 30, 12:04

  Galima sakyti, kad nuo šio sezono jau visiškai nebežiūrėjau televizijos. Neskaitant kelių futbolo mačų, retkarčiais kokios nors aukščiausios pavaros ar Čekuolio laidos (pastarąja beveik visada internetu). Panašu, kad „naujovės” niekaip manęs nepaskatins grįžti į televiziją žiūrinčių gretas, kaip bebūtų, paskaityti buvo įdomu, nors ir rašoma buvo apie man visiškai neįdomius dalykus, matyt čia reikėtų autoriui padėkoti ;).

 4. blablabla - 2008 12 30, 12:43

  „TV3 bandys kurti “stand-up comedy” žanro laidą “Humoro vakaras”…Šią laidą pagal aprašymą ir dalyvių sąrašą drįstu pavadinti didžiausia “pussezonio” naujiena ir viltimi.”

  Na po apsilankymo paskutiniajame siu dalyviu Stand-Up comedy vakare, klube Tamsta, drystu teigti kad si laida bus dar vienas didelis nusivylimas lietuvisku humoru. Nes tikrai lygis labai zemas. Nelabai tikisi kad dalyviai ji galetu pakelti per trumpa laika. Bet tikrai dziugu kad kazkas emesi propaguoti si puiku komedijos zanra

 5. Rokas Arbušis - 2008 12 30, 13:58

  iš kur tiek entuziazmo aprašyti TV tinklelius? retokai žiūriu TV, bet vistiek perskačiau, o tai užtruko :)

  kad humoristai „išslys iš pogrindžio” į TV, tai nesidžiaugiu. dings toji „stand-uo” dvasia… ir ką gali žinoti – jei ne visada juokingi buvo klube, ar nebus dar prastesni TV ekrane?.. nors, tikiu, bent jau už Ambrozija TV tikrai bus geresni. kas išvys juos įleido į TV? nors temačiau 2x5min, to užteko susidaryti nuomonei: agitbrigados juokingos rajono kultūros rūmų salėje, o ne nacionaliniame TV.

  o krepšinis man taip giliai dzin, kad net nepastebėsiu, jog dingo iš TV3 :) kaip ir daugelio laidų pasikeitimų neperprantu, nes „velnio akį” įjungiu nedažnai :)

 6. as - 2008 12 30, 17:28

  Tinklelis paanalizuotas ne visai tiksliai, regis, autorius neturi tikruju reitingu duomenu. Nemazai klysta…

 7. osam - 2008 12 30, 17:29

  Labai geras ir įdomus įrašas. Džiugu, kad juokų bus per krizės metą :D

 8. Audrius - 2008 12 30, 18:21

  Gal kas žino tiksliau, ar GALA rodys šį naująjį sporto kanalą?

 9. Simonas Bartkus - 2008 12 30, 18:36

  GALA man oficialiai patvirtino, jog šio sporto kanalo nerodys.

  Kiek girdėti iš kabelinių TV operatorių, tai labai mažai jų ketina šį kanalą pirkti – sako, kad kelis kartus brangesnis negu ligšioliniai „Viasat Sport 2” ir „Viasat Sport 3” kartu paėmus.

 10. Audrius - 2008 12 30, 20:14

  Simonai, galbūt Jūs žinote ar Tv3 bei Tv6 apskritai liks nors „lašas” sporto, apart poros minučių žinių? Ačiū.

 11. Vycka - 2008 12 30, 23:13

  Siaip TV ziuriu tik pirmadienio vakarais ltv, sporta, ir dar discovery.
  O del sportu transliaciju nematau problemu, jau pekino olimpines per ineterneta ziurejau, pasirenki viena is 16 kanalu ir varai, ka tik nori net ta pati buriavima kur lt ne viena televizija nesugebejo parodyt. Tuo labiau kad eurolyga internete norint pamatyt tikrai jokiu problemu nera. Ko tais manau, kad nuoto pralos tik viasat su TV3 prieki. Juk zmonem kaime toli iki kabeliniu, o kitur turim interneta,tik juo turbut ir nesinaudoja taip intensyviai kaip tik ta auditorija, kuri ir ziuri „nekviesta meile” ir pan.. ir be to tiem ziurovam sportas neidomu.

 12. […] metų skaitinys internete 2008 “LNK vejasi TV3 – kokių naujų vėjų atneš nauji metai?”; […]

 13. Primigo - 2009 01 1, 23:46

  berods buvo panaši situacija Olandijoje, kai visas futbolo nacionalinio varžybas perkėlė į mokamus kanalus. Su nemažu triukšmu buvo gražinta. Pagrindinių sporto varžybų ir ypač tarptautinių varžybų transliavimas nemomamais tv kanalais turėtų būti sprendžiama valstybiniu lygiu, nes tai ir visuomenės užimtumo sprendimas, sporto propogavimas ir aišku patriotiškumo propogavimas. Kada gi mes daugiau būname tokie vieningi nei, kaip per sporto varžybas:)

 14. cheap htc one s deals - 2012 05 15, 20:43

  Could you tell me which is the very best really simply syndication reader to subscribe on your web page?

 15. Ansel - 2013 02 26, 15:14

  Hey! I just would like to give a huge thumbs up for the great information you have got right here on this post. I will probably be coming again to your blog for more soon.

 16. Bon, je n’ai point fini de regarder toutefois je repasse
  dans la soirée

 17. suceuse de queues enculeuse - 2014 06 10, 14:11

  J’ai guère terminé de lire cependant je repasse après

 18. купить тестостерон пропионат

  Simonas Bartkus | Blog » LNK vejasi TV3 – kokių naujų vėjų atneÅ¡ nauji metai?

 19. dessous affriolants - 2014 07 7, 11:51

  Rudement plaisant, selon moi ce post intéresserait un gars

 20. When I initially commented I appear to have clicked the -Notify me when new
  comments are added- checkbox and now each time a comment is added I recieve 4 emails with the same comment.
  Is there a way you can remove me from that service?
  Thanks!

 21. аминокислоты bcaa - 2014 10 12, 19:54

  When some one searches for his necessary thing, therefore he/she wishes to be available that in detail, thus that thing is maintained over
  here.

  my blog post аминокислоты bcaa

 22. obrzeże trawnikowe eko bord cena - 2015 11 27, 10:26

  It’s genuinely very difficult in this active life to listen news on TV, thus I
  simply use world wide web for that reason, and get the newest news.

Leave a reply