Kas sužlugdys „Perrier” ir „Vittel”?
Kas sužlugdys „Perrier” ir „Vittel”?
Krizė! Atsakytų eilinis vartotojas, perkantis 5 litrų „Žalios Girios” pakuotę ir žvilgtelėdamas į viršutinę lentyną su klausimu: „Kas gali pirkti vandenį po 5 litus už litrą?”.
Ne. Iš „Vittel” pirkėjų tarpo krizė atsijojo tuos, kurie leido sau pirkti „Vittel” vandenį „dėl mados”, tačiau lojalių prekės ženklui vartotojų segmentą krizė tiek nepalietė, kad jie taupytų vartojimo prekems.
Kažin, ar prieš 20 metų, „Nestle”, darydama „Vittel” vandens SWOT analizę įrašė prie grėsmių ekologinių problemų komunikacijos suklestėjimą?
O šiandien ši grėsmė didžiulė. Ir ne todėl, jog dėl ekologijos pamišusios organizacijos pasiektų, jog vandens transportavimas buteliuose būtų uždraustas dėl neadekvataus resursų švaistymo. Tiesiog darosi taip, jog „Vittel” buteliuką laikyti rankose – gėda. „Vittel” ir „Perrier” geria aukštuomenė, o jai negali nerūpėti ekologijos problemos ar ne? Tiems, kuriems rūpi, jie geria vandenį iš čiaupo.
Ką gali pasiūlyti „Nestle” „Vittel” prekės ženklo fanams? Gal daugkartinį stiklinį buteliuką į kurį gali prisileisti vandens iš čiaupo? …
Galite sekti šio įrašo komentarus per RSS.
19 komentarai
Leave a reply
Truputį nesupratau- jei Vittel ir Perrier buteliukai stikliniai, tai kokios problemos su ekologija? Beje, turiu pastebėti, kad mineralinis vanduo iš čiaupo nebėga. Ir negali bėgti pagal higienos reikalavimus.
Kitas dalykas, apie kurį užmiršta visi „žalieji” Europoj tik Danija ir Lietuva geria požeminį vandenį. Na dar kalniečiai gera kalnų. O visiems kitiems iš krano teka brudas paviršinis…
„Vittel” buteliukai dažniausiai plastmasiniai. Bet esmė ne tik pakuotėje.
Esmė ta, jog „Vittel” vandeniui (kaip ir bet kokiam kitam) „pagaminti” ir patiekti vartotojui iššvaistoma daug resursų vandens transportavimui, rinkodarai, prekybai parduotuvėse ir t.t. O kiekvienam veiksmui atlikti reikalinga energija, kurios „sukūrimui” naudojami gamtos resursai. Todėl tai yra neekologiška.
O vanduo iš krano daugelyje šalių ir daugelyje kranų yra geriamas.
Nestle galetu vezti vandeni vagonais i lt ir vietoje pilstyti i superkamus stiklinius butelius.
Arba uzkurti tarptautini mineralinio prekini zenkla, kuris naudotu vietini grezini bet atitinkanti grieztus nestles bei prekinio zenklo kokybes, sudeties reikalavimus blah blah blah… Velgi, pilstoma i bbh’o alaus buteli, kaip vytauta prie sovietu…
Kiekvienam grežiny skiriasi mineralinion vandens sudėtis. Pvz. Borzhomi pasižymi unikaliomis savybėmis (yra šarminis), o tokio beveik niekur pasaulyje nėra.
Jei jau kalbam apie ekologija, tai nusikaltimas yra vežioti šaltinio ir mineralizuotą vandenį. Tuo tarpu mineralinis yra kas kita. Be to, mineralinį vandenį gerti sveika (žr. Vytauto reklamą).
O skraidyt į šaltinio vietą yra dar labiau neekologiška.
Taigi viskas susiveda į stiklinius butelius…
esme tai kad is tikruju ant ekologijos daugumai pasaulio korporaciju visiskai nusispjauti. jiems tai dar vienas trendas, kuriuo pasinaudodami bando siekia pagrindinio savo tikslo – kuo didesnio pelno.
net neabejoju kad vitell kaip ir visi darys kazka kad itiktu ekologiskiems vartotojams, paprasciausiai pvz paskelbti kad butelio gamybai sunaudoja 50% maziau plastiko
sutinku su vytautu, kad viskas susiveda i stiklinius butelius, bet deja pasaulis, o ypac lietuva dar jiems nepribrendo – pernelyg brangu. taciau tokiu atveju geriau rinktis naturalu mineralini vandeni, kad ir evian, nes pagaminti mineralizuota vandeni, pvz Tiche (dirbtinai prisodrinti mineralu), reikia zymiai daugiau resursu
Simonai, puiki tema, vienas is budu kuri pastebejau dabar butelizuoto vandens gamintojai naudoja noredami prisivilioti ekologini vartotoja tai zada, kad tu ishgert viena buteli cia UK, o mes ishkasim shulini/aprupinsim vandeniu karscio/sausros/nepritekliu ishkankintus afrikos zmones…
nepasakysiu tiksliai, koks tiksliai vandens brandas taip daro, bet tikrai ne vittelis ir ne evianas…
nesu didele ekologine snobe, bet vandeni is butelio geriu tik tada jei neturiu shalia krano…ir tai stengiuosi tureti buteli su ipiltu vandeniu is krano/filtro…
Lietuvoje dar kazkodel yra toks isigalejes provincialus istikinimas, kad gerti vandeni is ciaupo yra prasta/nemadinga kitas dalykas, kad barai/kavines nepropaguoja vandens is ciaupo dalinimu klientams ir jei tokio paprasai tai i tave ziuri kaip i nenormalu/ubaga/valkata arba neduoda ir turi pirkti viteli/tiche/vytauta kuris paprastai kainuoja tiek pat kiek didelis alaus…
o pvz mano viena biciulis amerikonas sake, kad kokioj californijoje yra labai madinga/ekologishka/teisinga gerti vandeni is ciaupo….taip kad
nebuk snobas vanduo is ciaupo gerai ir taip to plastiko per daug aplinkui….
oi atsiprasau pabaigoje nuskambejo lyg Tau Simonai sakyciau nebuk snobas gerk vandeni is ciaupo., ash norejau pasakyti nebukime snobai ir gerkime vandeni is ciaupo :))))
nes ash turiu tokiu pazistamu bet tik LT o ne UK, kurie geria TIK VANDENI is BUTELIU….ir sako, kad kitaip negali…NESAMONE…O vandeni kad parduoti naujai ir gerai ir ekologishkai kartai tai reiketu pasiziureti i VITAMIN Water pavyzdi….jie va vandeni pagerino tai yra Vitaminu ten pridejo…tagi Vitaminizuotas pagerintas ir pabrandintas naujai vanduo yra way forward….
VYtautas ir Borzomi kartu su jais…na o Norvegijos ir PRancuzijos kalnu ir dar is visur kitur tempiama vandeni palikime ramybeje ir ten kur jis priklauso…
nu ir pasisakiau :)))
del vandens is krano Lietuvos kavinese ir restoranuose Beata teisingai pastebejai. Kadangi namuose su maistu visada geriu skaniausia vandeni is krano, tai ir kabakuose nematau prasmes pirkti vandeni buteliuose. Tai kai paprasai paprasto vandens is krano tikrai pasiziuri i tave kaip i koki ubaga, tipo nelygis (nes juk mums lietuviams vis dar ivaizdis svarbiausia). O vat daugelyje uzsienio saliu kiek teko susidurti vanduo is krano net ir prabangiuose restoranuose nera retas dalykas
Su vandeniu iš krano yra labai daug „bet”. Jei į krana vanduo patenka iš grunto (požeminis grežinys) arba kalnų šaltinio- viskas tvarkoj. Bet jei į kraną vanduo patenka iš upės, ar, neduok dieve, ežero- tai jau rizikinga. Siūlau paragaut vandenį iš krano Afrikoj, kokiame Tunise ar Maroke. Ką gausit? Chloruotą vandenį. Ji gerti tiesiog pavojinga.
O mineralinis vanduo yra mineralinis. Jis iš krano bėga tik kokiuose Druskininkuose. Todėl turi būti pilstomas ir parduodamas.
Dar reikėtų pagalvot- gal galėtume kokiems arabams savo vandenį parduot? Tanklaiviais nuvežtume…
:D
netgi atmetus visus „snobizmus”, vanduo is krano tikrai nera sveikiausia. taip, lietuvoje nors ir nera itin sveika, ji dar galima gerti. Taciau netgi kai kuriose E salyje (nereikia net Maroko),
sunkiuju metalu ir kotokio dziaugsmo kiekis toks, kad inkstams apstu papildomo darbo. reikia pripazinti, kad is krano „evian” nebega:)
Ne vienas karas vyko pasaulyje del vandens, ne vienas dar bus. Daugumoje pasaulio saliu vanduo kainuoja brangiau, nei automobilio degalai, nekalbu apie gaziuotus gerimus, kaip CocaCola. Nepamirskime, kad prancuziskas vanduo nera koks lietuviskas artezinis sulinys, persotintas mineraline chemija, kurio nekarbonuoto nebutu imanoma net ir gerti. Prancuzu vandenys turi mineralini balansa ir yra naturalaus skonio, nekaip lietuviskas. Esu pabuvojes keleta Prancuzijos ir Italijos miesteliuose, kur geriamas krano vanduo yra mineralinis, ateinantis is kalnu saltiniu. Kur vakaru salyse prancuziski vandenys (kaip Eau De Source, Evian, Volvic, Vittel ar Pellegrino) yra norma ir kaina nesiskiria nuo daugumos vietinio, Lietuvoje jis yra vos ne penkis kartus brangesnis, kaip kad Simonas rase. Vandens skoni galite skirti taip pat, kaip ir alaus ar cigarciu. Ir dar. Lietuvoje tai nera per daug viesinama, bet dalis lietuvisku mineraliniu vandenu yra viso labo filtruotas osmoze ar distiliuotas. Cia yra pasimokinta is CocaCola Dasani ar Pepsi Aquafina, kurie viso labo yra tik krano vandenys, kuriu kainos didesnes daugiau, nei tik penkis kartus, nei tikrojo mineralinio Vittel. Ir as nemanau, kad yra reikalas mazinti geru mineraliniu vandenu kaina. Ir cia nieko bendro neturi su kazkokiu snobizmu. Taip kad mano balsas visada eis su Lietuvos rinkoje parduodamu Vittel arba uz paprasta lietuviska krano vandeni (jei jis imanomas gerti).
na tas nezymus brangiuju vandenu skonio skirtumas tikrai nevertas kelis kartus didesnes kainos. juk perkant si vandeni daugiausiai sumokama uz branda. neabejoju kad aklai ragaujant ivairius vandenis didziuma dalis vartotoju gerianciu eviana, negaletu jo atskirti nuo pigiu lietuvisku. kaip kad ir dauguma svyturio (ar kalnapilio) alaus megeju negali atskirti savo megstamos alaus rusies nematomis
Kažkur skaičiau apie atliktą tyrimą – atlikus aklą degustaciją, „sveiko” (arba „prestižinio”, jeigu norit) vandens gėrėjai jo neatskiria nuo kito brando vandens, arba netgi nuo paprasčiausio vandens iš krano.
Čia kalbam apie paprastą geriamąjį vandenį – tai grynai marketingo produktas.
Tuo tarpu mineralinį vandenį su dideliu druskų kiekiu (pvz Vytautas) nuolat gerti dideliais kiekiais nesveika. t.y. reikėtų pasitarti su gydytoju ar vaistininku, ir vartoti tik tuomet, jeigu iš tikrųjų reikia tokio ir būtent tokių mineralų kiekio.
Tomai, pavyzdyje duoti prancuziski Vittel ar Perrier ir yra mineraliniai vandenys, taip pat, kaip ir tavo minetas lietuviskas Vytautas.
Kaip galima gerti is krano beganti vandeni, ar nematet kas atsitinka su arbatinukais, prabegus vos savaitei nuo tokio vandens pylimo? baisu. Del skonio, gal ir nesiskiria labai smarkiai nuo kokio eviano ar dar kokio, bet ar tai rodiklis? Pati, kai nera kitos iseities, geriu vandeni is krano, bet jei yra galimybe, visada stengiuosi pirkti mineralini vandeni.
Kiekvieno skirtingi įsitikinimai ir visiems bendros nuomonės ne įsiūlysi.
Na taip kiekvieno skoniai skirtingi, todėl man asmeniškai labiausiai patinka Borjomi :)
Thank you for sharing your thoughts. I truly appreciate your efforts and I will be waiting for your further post thanks once again.
My web-site: garage door repair