„Euroline” planuoja per Tbilisį į Vilnių skraidinti iš Teherano, Bagdado, Taškento, Alma Atos ir Aktau
„Euroline” pakeitė pradinį planą skraidyti iš Tbilisio į Vilnių du kartus per savaitę ir dabar planuoja tris skrydžius.
Jų dabartinis planas atrodo rimčiau – tvarkaraščiai jau sudėti „Amadeus” sistemoje, tačiau tarifų nėra ir prekyba neatidaryta. Reiso komentaruose yra prierašas „TFC SUBJ GOVT APPROVAL”, reiškiantis, jog laukiama vyriausybės patvirtinimo.
Tvarkaraštis labai įdomus – jų lėktuvas daugiau nei parą atskridęs stovės Vilniuje, tačiau sudarytas tvarkaraštis yra idealiai pritaikytas per Tbilisį iš Vilniaus (ir į Vilnių) skristi iš Aktau, Taškento, Bagdado, Alma Atos ir Teherano („Amadeus” sistemoje suvesti ir skrydžių jungimai).
Tbilisis-Vilnius bus vykdoma antradieniais, ketvirtadieniais ir šeštadieniais. Iš Tbilisio – 16 val., Vilniuje – 18 val.
Į Vilnių bus galima atskristi Tbilisyje persėdus iš Aktau (1:30 laukimas), Taškento (1:30), Alma Atos (1:55), Bagdado (4 val.) ir Teherano (5 val.).
Vilnius-Tbilisis bus vykdoma pirmadieniais, trečiadieniais ir penktadieniais. Iš Vilniaus – 22 val. 30 min., nusileidimas Tbilisyje – naktį 2 val. 30 min. (2,4,6).
Patogu tęsti kelionę per Tbilisį į Taškentą (1:30), Aktau (1:30), Alma Atą (2:30), Bagdadą (2:30) ir Teheraną (2:30). Teks tik kelias nakties valandas palaukti Tbilisio oro uoste.
Skrydžiams „Euroline” ketina naudoti 120 vietų lėktuvą „Boeing 737-200”. Toks lietuviams nostalgiškas lėktuvas – tokį 1991-aisiais pirmąjį vakarietišką lėktuvą įsigijo „Lietuvos avialinijos”, o ilgai du tokie nacionalinės aviakompanijos flotilėje nešiojo vardus „Darius” ir „Girėnas”. Paskutinių LAL atsikratė tik po privatizavimo 2005-aisiais.
Tačiau – nuo 2006 m. „737-200” yra visiškai nebenaudojami JAV, o Europos Sąjungoje jų naudojimas yra griežtai varžomas. „Lietuvos avialinijos” su problemomis susidūrė dar apie 2000 m., kai „737-200” atsisakė priimti Heathrow ir CDG oro uostai ir reisuose į Londoną ir Paryžių juos teko pakeisti JAK-42.
Jeigu Vilniuje bus leista priimti 737-200, laukia nemažai triukšmo (tiesiogine žodžio prasme), o „Euroline” turi nepamiršti, jog jau prieš 20 metų 737-200 prarado populiarumą kaip labai neefektyvūs aparatai.
Reziumuojant – „Euroline” plano idėja yra labai graži. Iš Vilniaus į Bagdadą turbūt rinka yra kokiems 50 žmonių per metus (tačiau nėra varianto nuskristi su vienu persėdimu) tačiau iš Bagdado, Aktau, Tbilisio, Teherano gyventojams Vilnius gali tapti vartais į Europą. O tarp Vilniaus ir Tbilisio paklausa nėra labai maža. Kaip jau pastebėta mano ankstesnio įrašo komentaruose – Lietuvos viza gruzinams gauti yra bene paprasčiausia iš Šengeno erdvės šalių, todėl Vilnius, kaip vartai į Europą, gruzinams ypač patrauklūs.
Lėktuvo išnaudojimas iš ties atrodo egzotiškai – 20 valandų skraidymo iš Tbilisio (tas pats lėktuvas skris į Alma Atą, Bagdadą arba Teheraną) ir tada 28 valandos poilsio Vilniuje … Šiais efektyvumo laikais tokių stebuklų pamatysi nedaug. Tačiau – 737-200 šiais laikais praktiškai nieko nekainuoja.
„Euroline” turi planą pradėti skrydžius rugpjūčio 25-ąją. Tikėkimės greitų veiksmų ir bent mėnesį prieš skrydžių pradžią prasidėsiančios prekybos bilietais. Planas ypatingas, labai drąsus ir sunkiai įgyvendinimas – todėl tiksliai veikiančios smulkmenos labai svarbu.
Šiuo metu iš Rygos į Tbilisį skraido „airBaltic” 5 kartus per savaitę. Keleivių srautas – 2600 keleivių per mėnesį, lėktuvų užpildymas apie 50%. Žiemos sezonui „airBaltic” ketina palikti 3 skrydžius per savaitę. Pernai „flyLAL” vasarą skraidė į Tbilisį 2 kartus per savaitę – 1,5 tūkst. keleivų per mėn.