Kaip 2011-aisiais Vilniaus oro uoste sekėsi skirtingoms aviakompanijoms?
Sausio mėnesio dviejuose įrašuose panagrinėjau 2011 m. krypčių iš Vilniaus rezultatus bei atostoginių užsakomųjų reisų rezultatus. Šį kartą – kelios įžvalgos apie aviakompanijų rezultatus Vilniuje 2011 m.
Keleivių skaičius 2011 m. augo labai sparčiai Vilniaus oro uoste, o kartu su augimu didėjo ir augančio pyrago skirstymasis mažomis dalimis. Vilniaus oro uostas turi gana unikalią situaciją tiek tarp kaimyninių oro uostų, tiek tarp kitų sostinių oro uostų, kadangi nėra priklausomas nuo vienos ar poros aviakompanijų veiklos. Kokias rizikas sukelia didelė priklausomybė nuo dviejų vežėjų puikiai parodė 2009 m. padėtis:
Didžiausiu vežėju pagal keleivių skaičių 2011 m. išliko „airBaltic”, nors jo persvara prieš „Ryanair” ir „Wizz Air” buvo minimali.
2011 m. „airBaltic” pervežtas keleivių skaičius Vilniaus oro uoste buvo pats mažiausias nuo rimto bazinio įėjimo į oro uostą 2005 m.:
Sparčiausią šuolį aukštyn 2011 m. padarė „Lufthansa”, gerokai pagerinusi savo veiklos rekordą Vilniaus oro uoste:
2010 m. pradžioje į Vilniaus oro uostą grįžusi SAS susigražino tas pozicijas, kurias turėjo prieš pertrauką:
Kaip rašiau ankstesnėje užsakomųjų skrydžių apžvalgoje, 2011 m. keliautojų užsakomaisiais reisas mažėjo, tas atsiliepė ir daugiausia užsakomųjų keleivių pervežančios „Small Planet Airlines” rezultatus:
Nepaisant agresyvių ir ambicingų naujokų 2011 m. Vilniaus oro uoste, net kelios jau daugiau nei 10 metų dirbančios bendrovės pasiekė rekordinius rezultatus. Rekordą, kartu su Varšuvos krypties rekordu, pagerino LOT:
Nors Helsinkio krypčiai 2011-ieji nebuvo rekordiniai, tačiau šiuo metu vienintelei šiame maršrute dirbanti „Finnair” 2011-ieji buvo rekordiniai:
Rekordinį srautą pasiekė ir „Austrian”, 2011 m. vasaros sezonu padidinusi maršrute Vilnius-Viena naudojamą lėktuvą:
2011 m. ypač sparčiai augo keleivių srautas į Maskvą, o du kartus per dieną į Vnukovo oro uostą gabenanti „utair” akivaizdžiai pagerino savo veiklos Vilniaus oro uoste rekordą:
2009 m. po „flyLAL” veiklos sustabdymo į Vilniaus oro uostą įžengusi „brussels airlines” nuosekliai gerina savo pasiekimus:
Ypač sparčiai srautą Kijevo kryptimi augina prieš porą metų į Vilniaus oro uostą atėjusi „Aerosvit”:
Pagal lėktuvų užpildymo rodiklį dažniausiai pirmaujančias žemų sąnaudų aviakomapnijas aplenkė „Lufthansa” – nuostabu, jog nuo kovo pabaigos aviakompanija ketina didinti į Vilnių skraidantį orlaivį:
Vienas iš aviakompanijos „operationals” rezultatų apibūdinimas – įvykdytų skrydžių procentas nuo planuotų skrydžių. Trys aviakompanijos Vilniaus oro uoste 2011 m. įvykdė visus planuotus skrydžius – nė karto ties skrydžio numeriu švieslentėje nedegė žodis „Cancelled”. „Transaero” veiklą pradėjo tik gruodį, tai teoriškai šį rodiklį buvo pasiekti lengviau dėl mažesnio vykdytų skrydžių skaičiaus. Labai aukštu vertintinas „Wizz Air” patikimumo rodiklis.
Dar vienas – punktualumo rodiklis. Šiame sąraše – skrydžių, išvykusių ne vėliau nei 20 min. nuo planuoto išvykimo laiko, nuošimtis: