Kaip 2011-aisiais Vilniaus oro uoste sekėsi skirtingoms aviakompanijoms?
Sausio mėnesio dviejuose įrašuose panagrinėjau 2011 m. krypčių iš Vilniaus rezultatus bei atostoginių užsakomųjų reisų rezultatus. Šį kartą – kelios įžvalgos apie aviakompanijų rezultatus Vilniuje 2011 m.
Keleivių skaičius 2011 m. augo labai sparčiai Vilniaus oro uoste, o kartu su augimu didėjo ir augančio pyrago skirstymasis mažomis dalimis. Vilniaus oro uostas turi gana unikalią situaciją tiek tarp kaimyninių oro uostų, tiek tarp kitų sostinių oro uostų, kadangi nėra priklausomas nuo vienos ar poros aviakompanijų veiklos. Kokias rizikas sukelia didelė priklausomybė nuo dviejų vežėjų puikiai parodė 2009 m. padėtis:
Didžiausiu vežėju pagal keleivių skaičių 2011 m. išliko „airBaltic”, nors jo persvara prieš „Ryanair” ir „Wizz Air” buvo minimali.
2011 m. „airBaltic” pervežtas keleivių skaičius Vilniaus oro uoste buvo pats mažiausias nuo rimto bazinio įėjimo į oro uostą 2005 m.:
Sparčiausią šuolį aukštyn 2011 m. padarė „Lufthansa”, gerokai pagerinusi savo veiklos rekordą Vilniaus oro uoste:
2010 m. pradžioje į Vilniaus oro uostą grįžusi SAS susigražino tas pozicijas, kurias turėjo prieš pertrauką:
Kaip rašiau ankstesnėje užsakomųjų skrydžių apžvalgoje, 2011 m. keliautojų užsakomaisiais reisas mažėjo, tas atsiliepė ir daugiausia užsakomųjų keleivių pervežančios „Small Planet Airlines” rezultatus:
Nepaisant agresyvių ir ambicingų naujokų 2011 m. Vilniaus oro uoste, net kelios jau daugiau nei 10 metų dirbančios bendrovės pasiekė rekordinius rezultatus. Rekordą, kartu su Varšuvos krypties rekordu, pagerino LOT:
Nors Helsinkio krypčiai 2011-ieji nebuvo rekordiniai, tačiau šiuo metu vienintelei šiame maršrute dirbanti „Finnair” 2011-ieji buvo rekordiniai:
Rekordinį srautą pasiekė ir „Austrian”, 2011 m. vasaros sezonu padidinusi maršrute Vilnius-Viena naudojamą lėktuvą:
2011 m. ypač sparčiai augo keleivių srautas į Maskvą, o du kartus per dieną į Vnukovo oro uostą gabenanti „utair” akivaizdžiai pagerino savo veiklos Vilniaus oro uoste rekordą:
2009 m. po „flyLAL” veiklos sustabdymo į Vilniaus oro uostą įžengusi „brussels airlines” nuosekliai gerina savo pasiekimus:
Ypač sparčiai srautą Kijevo kryptimi augina prieš porą metų į Vilniaus oro uostą atėjusi „Aerosvit”:
Pagal lėktuvų užpildymo rodiklį dažniausiai pirmaujančias žemų sąnaudų aviakomapnijas aplenkė „Lufthansa” – nuostabu, jog nuo kovo pabaigos aviakompanija ketina didinti į Vilnių skraidantį orlaivį:
Vienas iš aviakompanijos „operationals” rezultatų apibūdinimas – įvykdytų skrydžių procentas nuo planuotų skrydžių. Trys aviakompanijos Vilniaus oro uoste 2011 m. įvykdė visus planuotus skrydžius – nė karto ties skrydžio numeriu švieslentėje nedegė žodis „Cancelled”. „Transaero” veiklą pradėjo tik gruodį, tai teoriškai šį rodiklį buvo pasiekti lengviau dėl mažesnio vykdytų skrydžių skaičiaus. Labai aukštu vertintinas „Wizz Air” patikimumo rodiklis.
Dar vienas – punktualumo rodiklis. Šiame sąraše – skrydžių, išvykusių ne vėliau nei 20 min. nuo planuoto išvykimo laiko, nuošimtis:
Galite sekti šio įrašo komentarus per RSS.
334 komentarai
Leave a reply
Pirmas komentaras ir iš kart ne į temą :) Anksčiau vyko diskusiją apie „Ryanair” Berlyne.
„Ryanair” pagaliau paskelbė planus – persikels į naująjį BER oro uostą, tačiau dvi kryptis nutraukia, o visomis kitomis, mažinamas „frequency”. Manau, „Ryanair” plėtros artimiausiu metu Berlyne neverta tikėtis:
AGP – cancelled
EDI – cancelled from 12 May
DUB – reduced from 6 to 5 weekly
EMA – reduced from 3 to 2 weekly
STN – reduced from 14 weekly to 10 weekly
BGY – reduced from 7 weekly to 4 weekly
RYG – reduced from 7 weekly to 4 weekly
NYO – reduced from 7 weekly to 3 weekly
Nu Transaero load suprantamas,o kita daugiau maziau jau zinoma buvo…
butu labai idomu pasiziuret ,uz keletos dienu pasibaigsiancio Sausio menesio VNO statistika,uzpildymus ,bet atostogos yra atostogos …
Sekmes,gerai pailsek
o ı koki lektuvą LH pakeis? Aš kai vasarą skridau biliete buvo A319,bet skridau su a320 ir taip dažniausiai.
Keis į A320 numatytąjį. Suprantu, kad kažkam atrodo mažas skirtumas, tačiau numatytasis lėktuvas nusako norą/lūkesčius parduoti ir tarifai planuojami būtent numatytajam lėktuvui.
Mariau,
Neliűdek,aš tikiu,jog Simoną laisvai pakeis VytautasNT. : D gal profesionalumo ne tiek,bet žinioms ir pamastymams tinka. : D
Rytoj – streikas Belgijoje. „Ryanair” ir „Wizz Air” jau atšaukė visus skrydžius iš/į Charleroi. „Brussels Airlines” išplatino pranešimą, jog yra grėsmė, jog bus atšaukti daugelis BRU skrydžių.
Simonai, beje, irgi ne į temą :-) Ar yra kokia daryta apklausa, tyrimas, kiek vidutinė parduodamo bilieto Lietuvoje kaina?
Jei RT bilieto vidutinė kaina 800 litų, tai aviakompanijos vien Vilniuje dalinasi 675-700 mln. litų rinką. Kartu su Kaunu tai drąsiai daugiau nei 1% Lietuvos BVP.
Justinai, IATA PaxIS tokius duomenis duoda. 2010 m. iš/į VNO visų parduotų bilietų vertė buvo 160,8 mln. EUR. (čia neįskaitant oro uosto mokesčių). Pagal tai vidutinė vieno reguliaraus skrydžio kaina yra 494 LTL į vieną pusę be „airport taxes” (tiesa, čia įskaičuojama kelionė iki galutinio taško, nes VNO-JFK yra vienas „one way” bilietas).
2011 m. IATA visus duomenis suves vasario gale, spėju vidurkis bus šiek tiek kritęs dėl daugiau LCC keleivių, tačiau realiai manau turėtų būti apie 700 mln. LTL be oro uostų mokesčių.
Ir čia neįskaičiuoti čarteriniai skrydžiai tik „scheduled flights”.
O tai kodėl FlyLAL Chaters toks blogas rezultatas 2008 ar dalį metų užsakomuosius vykdė LAL, ar Aurela taip tuo metu buvo įsitvirtinus?
Ir aišku geras paradoksa, kad Ryanair pagal išskrydimą atsilieka nuo AirBaltic. Matos, kaip jų „On time record” daromas…
„flyLAL Charters” įsikūrė 2008 m. spalio mėn. pradžioje.
Tada aišku su FlyLAL Charters. Tiesa jau matosi, kad vežėją kūrė nujausdami bankrotą. Krizė jau buvo prasidėjus…
Siemet didziausia intriga – Maskvos kryptis.
Įdomu ar Estonian pasitraukimas iš Amsterdamo reiso pagerino Prahos rezultatus?
Nes net dabar Internetas meta geresne tolimų krypčių kainas su KLM, nei su Lufthansa…
Beje, dar vienas argumentas už Turkish- jiems atėjus kelionė į Maldyvus tiurėtų būt trumpesnė…
Vytautas-NT: Czech rezultatai po Estonian išėjimo tik prastėjo.
Turkish neskrenda į Maldyvus. Tik trys oro uostai Europoje turi reguliarią jungtį su Male.
Tokiu atveju idomu kur dejos KLM klientai? Jie tiesiog buvo issidalinti(daugiausia Lufthansos ir Finnair)? Ar jie pradejo skraidyti is Rygos? Nes siaip srautas i ten Vilniaus mastais buvo nemazas. Beje, idomu kaip sekasi KLM Rygoje ir Taline? Taline jie turetu but vienas is TOP tolimuju vezeju.
Beje, kiek pamenu Transaero skraido i Maldyvus,tik nezinau ar skrydziai gerai susikabina…
@Simonas Bartkus – pasenau, kada pasikeite „on-time performance” apibrezimas ir nepastebejau :)
Kaip manot, kada LH ryzis atidaryti skrydi is VNO i MUC? Is TLL seniai skraido, o VNO-FRA rezultatai neturetu nuvilti Lietuvos rinka.
@Boeing – apie tai jau buvo ne kartą diskutuota. Tiesioginis srautas į MUC nėra pakankamai didelis, o vystydama tranzitą per MUC, LH smarkiai pablogintų FRA krypties rezultatus…
Iš Palangos oro uosto gali atsirasti nauja kryptis į Londoną
Skaitykite daugiau: http://www.15min.lt/naujiena/miestas/klaipeda/is-palangos-oro-uosto-gali-atsirasti-nauja-kryptis-i-londona-43-192766#ixzz1kvcD87fB
Kol VNO naujienu nebus, galim pasidalinti kitu oro uostu reikalais :)
Iš Palangos oro uosto gali atsirasti nauja kryptis į Londoną
http://verslas.delfi.lt/automoto/is-palangos-oro-uosto-gali-atsirasti-nauja-kryptis-i-londona.d?id=54854135
VNO skaičiuoja on-time kaip išvykimą laiku arba per 20 min nuo laiko. Ryanair skaičiuoja kaip atvykimą į galutinį tašką biliete parašytu laiku arba anksčiau laiko. Vat ir visi skirtumai. Esu (ir manau daugelis esate) ne kartą išskridęs su Ryanair pusvalandžiu vėliau, bet atvykęs į galutinį tašką anksčiau negu parašyta. Manau, Ryanair metodas yra teisingesnis, nes juk koks skirtumas, kada pakilai, skirtumas kada nusileidai.
Ir dar kartą pasikartosiu dėl Wizzair 100% rodiklio – čia neatsižvelgiama į žaidimus su skrydžių dienų kaitaliojimais ir Skavstos atšaukimą. Aš du kartus papuoliau ant tokių bajerių, ir man Wizzair, nepaisant jų geresnio procento, mano akimis yra nepatikimesnė tuo požiūriu, kad nusipirkęs bilietą gali žinoti, kad tą dieną ir tą valandą skrisi iš ten į ten. Pridėkime dar siaubingą komunikaciją keitimų atžvilgiu, ir Ryanair čia turi stiprų pliusą.
@Boeing – MUC tema paliesta ir seniai išsemta.
Žinom kaip tas Ryanair gamina rodiklius- užmeta rezervo skrydžiui minimum pusvalandį ir tada triūbina, kad laiku atskridom. Vieną kartą esu išskridęs su Ryanair prieš jų atvykimo laiką, t.y. jie atskrido vos ne 40 min anksčiau. Greit surinko visus negausius keleivius. O tada ko laukt oro uoste…
Na taip, taip ir gamina tuos rodiklius :) ale tai padeda planuotis fake connections, kai žinai, kad vėlavimo tikimybė maža.
Tuo tarpu Finnair imasi netradicinių reklamos būdų:
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=mEsnb3kUDAw
Del skrydzio i Londona is Palangos, cia tikriausiai eina kalba apie Ryanair ? Kas tksliau zino ? Bet kodel kalbama tik apie tris menesius,- „šįmet naujas maršrutas galėtų nusidriekti rugpjūčio, rugsėjo ir spalio mėnesiais” ? Kas cia , tiesiog pabandymas ?
Klaipeda sako, kad vieno reiso pritraukimo islaidos jau yra visiskai realios, kad savivaldybe prisidetu –
Gundys vežėjus
http://www.lrytas.lt/?data=20120130&id=eko30gav120130&view=2
Sumažėjus prašomai paramai, savivaldybių vadovus toks pasiūlymas sudomino. Mažesnėms savivaldybėms užtektų prisidėti iki 10 tūkst. litų.
Didžiausias – apie 30–40 tūkst. litų siekiantis indėlis tektų Klaipėdos miesto savivaldybei.
„Surasti tokią sumą šių metų biudžete jau darosi realu. Dabar lauktume konkrečių susisiekimo ministerijos pasiūlymų ir verslo programos”, – teigė uostamiesčio vadovas Vytautas Grubliauskas.
Parama skrydziams i Londona – tai parama musu emigrantams, nes turistu nepritrauksime, panasiai yra KUN. Kas kita, jeihgu butu reisai i Vokietija, Suomija.
@Boeing – parskridęs emigrantas – irgi tas pats turistas realiai.
Pernai Lietuvos gyventojai daugiausia emigravo į Jungtinę Karalystę
http://www.diena.lt/naujienos/lietuva/pernai-lietuvos-gyventojai-daugiausia-emigravo-i-jungtine-karalyste-405080
Pernai iš šalies emigravo 54,3 tūkst. gyventojų. Beveik pusė 2011 metais išvykusių Lietuvos gyventojų rinkosi Jungtinę Karalystę.
Na, tai faktiskai savivaldybes turi susimesti po 2 lt kiekvienam i UK emigravusiam lietuviui. Nedaug.
To Boeing
Na del paramos emigrantams,kai dingo FlyLAL ,o veliau ir Star1 populiariausia Londono kryptimi tik trumpa laika skrido Airbaltic ,o statistika patys zinot …Dalis per KUN kiti per RIX,kiti autobusais ir „mikrushkem”,na ir nepamazinant puse is vis neskrido <atidedavo tikslus aplankyti seim,draugus ateiciai,nes nebuvo patogaus,pigaus keliones budo..
Beveik niekas net nesigincija,kad LCC beveik neatima keleiviu is tradiciniu kompaniju,kitas dalykas LCC daznas skrenda tik del to ,kad yra pigi ,patogi proga aplankyti artimuosius ir t.t
Del to ,kad emigrantai cia net naudingiau ekonomine prasme,jie grize tiek pinigu isleidzia pas odontologus,moterys SPA grozio procedurom ir pan,kad net verslo turistai nublanksta tik tiek ,kad negyvena viesbutyje ir del to maziau akcentuojasi…
Ryanair готовится заработать крупную прибыль
http://biznes.delfi.lv/economy/ryanair-gotovitsya-zarabotat-krupnuyu-pribyl.d?id=42091126
Yra keli esminiai skirtumai.
Pirmiausiai, emigrantai skristų šiaip ar taip, tik gal kiek rečiau.
Antra, turistams pigus skrydis yra masinantis pažinti faktorius. Kartą atskridęs vien dėl to, kad pigu, kitą kartą gal jau skris normaliomis avialinijomis už normalią kainą. Tuo tarpu emigrantai skridimai bus suaktyvinti tik kol kaina bus žema (kitaip sakant, kol pavyks melžt tautiečius), o vėliau negrįš ir kitiems nereklamuos šitos šalies.
Be to, jei taip jau plačiau žiūrėsim, tai gali prisidėti ir prie tolesnio kai kurių emigrantų parazitavimo, kai parskrendama tik pasinaudoti „nemokama” medicina ir pan.
Dėl viso šito, aš pasisakau už turistinių srautų stimuliavimą.
siandien kun paskelbe zemes nuomos aukciona tech prieziuros angaram statyti. gal kas zino, ar cia ryanairo angaram (ketinimu stadijoje esanciai prieziuros bazei), ar su jais nieko neisdege ir paleidzia bet kam? (man panasiau i pirma varianta, bet is tikro nieko nezinau)
Dar vienas įdomus straipsnis apie Spanair srautus:
http://www.anna.aero/2012/01/30/spanair-collapse-good-for-the-routes-of-vueling-air-europa-and-iberia-bad-for-star-alliance/
Jau daug rasoma apie Europos futbolo cempionatui ruosiamus (Ryanair ir kitu a/k) skrydzius, bet pasirodo, kol ju nera Lietuva is futbolo cempionato jau irgi uzdirba :)
Our entire trip will cost less than €500′
http://www.independent.ie/sport/soccer/our-entire-trip-will-cost-less-than-500-3003359.html
A large group of fans have booked one-way flights with Ryanair to Vilnius for €75 and are hiring buses to travel south to Torun, which is halfway between Gdansk and Poznan.
Bendrovė „Baltijas Aviacijas sistemas“ neinvestavo į „airBaltic“
http://www.15min.lt/naujiena/pinigai/uzsienis/bendrove-baltijas-aviacijas-sistemas-neinvestavo-i-airbaltic-195-192839
„Delta Air Lines” nutarė įsigyti „US Airways”
http://ekonomika.atn.lt/straipsnis/101427/delta-air-lines-nutare-isigyti-us-airways
Amerika sparčiai monopolizuojasi. Visi tie pirkimai/susijungimai stiprina pozicijas.
На грузинском авиарынке появился новый игрок
http://www.ato.ru/content/na-gruzinskom-aviarynke-poyavilsya-novyy-igrok
Маршрутная сеть Fly Georgia будет основана на авиасообщении Грузии (Тбилиси) со странами Европы и СНГ, Ближнего Востока, Центральной и Южной Азии. Предположительно, будут выполняться рейсы в Лондон, Рим, Дюссельдорф, Дубай и Дели. Также перевозчик планирует использовать преимущества растущего пассажиропотока стран бывшего советского пространства и оказывать поддержку экономическому развитию Грузии: содействовать росту туризма и активизации бизнеса в стране.
Na tikėsimės JAV antimonopolinė komisija neleis DELTA pirkt nei US Airways, nei AA…
Kuo daugiau bus lietuviu-emigrantu, tuo didesne antireklama Lietuvai. Koks normalus uzsienietis cia skris atostogauti, jeigu visi lietuviai is savo salies bega, kur akys mato.
Pagal Chapter 11 apsaugotą vežėją realiai už tam tikrą apskaičiuotą kainą gali perpirkti bet kuris kitas vežėjas, realiai su nieko nesitaręs – čia taip grubiai pasakiau. Dėl to AA dabar gali realiai nupirkti bet kas.
O šiaip, kuo toliau, tuo labiau esu tikras, jog 2020-aisiais Europoje bus likusios kokios 5-6 aviakompanijos, o JAV – 2-3. Tai, manau, su kuro kainomis, nebeišvengiama. O iš lėto prie to aiškiai ir einama – Europoje nišinių vežėjų beveik nebeliko, o likusius tiesiog maitina valstybių biudžetai.
Gal perspektyva ir tikrai tokia, kaip Simonas sako, tačiau manęs, kaip paprasto vartotojo, tokia perspektyva visiškai nedžiugina.
Pasiilgęs ramybės? Užsieniečiams iš daugelio šalių Lietuva kaip tik tuo ir patinka, kad čia nėra „žmogus ant žmogaus”.
Šiandien, beje, Vengrijos vyriausybė atliko „pusiau” legalų veiksmą – suteikė bankroto apsaugą „Malev”. Tai reiškia, jog grynųjų pinigų „Malev” sąskaitoje nėra ir, bent jau artimiausiu metu, „Malev” sąskaitų nemokės. Kol kas neaišku kas bus toliau, vyriausybė kalba apie galima restruktūrizavimą, tačiau ES teisės aktai greičiausiai neleis to padaryti.
Eiline SAS investiciju sekme: Scandinavian airline SAS said it would take a write-down of SEK1.7 billion kronor (USD$250.5 million) related to its holding in Spanair, which ceased operations late on Friday.
Simonai, radau statistika, bet pasigedau zadetu izvalgu:( Ka rodo sie rodikliai ir kokius metus prognozuoji kiekvienam marsrutui? Kokie avarbiausi faktoriai lems siu metu keleiviu srautu vystymasi?
Aš tai taip įžuliai prognozuoti 2020 metams nerizikuočiau. Nes pagal Simono logiką JAV liktu 2-3 tinkliniai vežėjai ir SouthWest…
Jei antimonopoliniai organai nemiegos- tas košmaras neįvyks nei čia, nei ES.
Aš labiau tikėčiau, kad prasidės tarpvalstybiniai pirkima, t.y. dideli ne ES vežėjai pirks ES vežėjus ir integruos į savo tinklus.
Be to, galima tikėtis permainų naftos rinkoje, o gar ir kardinalių permanų lėktuvų modeliuose. Kai kurie sprendimai leistų kuro sanaudas sumažint daugiau, nei 20 proc.
O vengrai šiuo metu yra taip ant viso ES padėję, kad bijau, jog EK prioritetas dabar bus toli gražu ne MALEV…
@Vytautas-NT
Antimonopoliniai organai negali apsaugoti nuo bankroto.
Na amerikos antimonopolistai gali bendroves sukapot…
Dar Simonas neatostogauja, o jau Vytautas NT bando perimti bloge didelį minčių ir analizių srautą.
:) Visai neblogai, eilini kart RIX-KUN skrydi vykde – autobusas. pasvazinejau iki soties :)
o tai kokia oficiali BT versija? sugedo propeleris ar tiesiog žmonių nebuvo?
@Wincas
Bet KUN tinklapis rašo, kad šįryt BT išskrido. Kažin kaip jis ten tuomet atsirado?
Reikia tik padėkoti Vytautui už analizę ir įžvalgas, be kurių šis blogas panašėtų į statistikos lentyną.
Veriko потребует объявить неплатежеспособной и airBaltic
http://biznes.delfi.lv/bnews/veriko-potrebuet-obyavit-neplatezhesposobnoj-i-airbaltic.d?id=42092516
Analizė čia daugiau nei paprasta šviečiasi. PAX prasme viskas yra rekordinėse aukštumose, pajamų prasme – rekordinėse žemumose, tik aišku to niekas neskelbia. Šiai dienai oro uostą spėju maitina SAS ir Lufthansa, kai Ryanair ir Wizz sėkmingai melžia. Manau, kad tradicinėm a/k tai pabos dėl nelygių sąlygų ir jos dar parodys nagučius 2012.
Valstybei geriau nuostolingas, bet intensyviai veikiantis oro uostas, nei pelningas, bet tuščias.
Buka buhalterija čia netinka.
2008 kažkodėl kitaip atrodė, praėjo 4 metai praregėjote :)
@Labiau patyręs Kodel oro uosta maitina tik SAS ir Lufthansa, kai didziausias vezejas yra airBaltic ?
SK744 (CPH-VNO) cancelled 2 days in a row (thus also SK745). NB: SAS is Europe’s most punctual airline!
Jei jau kalbėti apie pajamas ir imti jas lyginti, nereikėtų užmiršti ir nuostolių, kurie tais pačiais geresnių pajamų laikais buvo gerokai didesni, tai kokia tada prasmė vaikytis didesnių pajamų, jei tai galutiniam rezultate reiškia didesnius nuostolius. AirBaltic geras tokio „biznio” pavyzdys. O dabar, Vilniaus oro uostas negaudamas jokių rekordinių pajamų, sugeba stebėtinai sparčiai augti, tvarkytis ir tuo pačiu kryptingai mažinti nuostolius, su tikslu iš jų apskritai išbristi. Puiki iliustracija, jog oro uostas dar niekada buvo valdomas taip efektyviai.
Tai mano komentaras ir buvo, kad tradicinės a/k taip ilgai netemps, o peržiūrės situaciją. Tai reiškia, kad artimoje perspektyvoje tradicinės aviakompanijos trauksis LCC sąskaita.
Nezinau kas ten ivyko zmoniu siaip ~ 20 tikrai buvo sarase,nors autobuse jau kokie tik 6 zmones vaziavom, bet priezasciu nezinau, laimei turejom daug Rigas Birzgals….
kuo motyvuotas bus tradiciniu kompaniju pasitraukimas, jei ju skraidymas joms pacioms yra pelningas – t.y. lektuvu LF geras ir yield geras?
@ klaustukas – iš kur duomenys apie gerą yield’ą?
http://www.balsas.lt/naujiena/579031/prancuzijos-kelioniu-organizatoriai-savo-ateities-planus-aptars-vilniuje na juda reikalai i gera puse
http://www.cisionwire.com/sas/r/sas-improves-short-haul-economy-service,c9212357
ORLY? SK VNO-CPH-VNO servisas bent kazkuo skirsis nuo FR/W6 serviso ;-)
Na Wizz Air serviso niekas nepermuš – paskutinį kartą palydovas prie lėktuvo durų įlipant tiesiai pasakė: „Eik sėsk” :)
Na ir visgi, tiesą pasakius, man kartais su linksmais ir bajerius skaldančiais Ryanair palydovais fainiau skristi negu su Lufthansos plastikinėmis šypsenomis :)
http://vno.lt/lt/oro-uostas/
Cia yra 2008m Video,nuo video vidurio prasideda ateities vizija,asmeniskai mane labai sugunde toks didelis oro uostas,su papildomais terminalais ir verslo centrais,taciau ar kas nors vyksta? Gi didejant keleiviu srautams,ateinant naujoms oro linijoms,surandant investuotu galima viska butu igyvendinti. Taciau anyway,VNO daro didele pazanga ir tikekimes,jog siemet VNO isliks tarp Europos sparciausiu auganciu oro uostu lyderiu.
To Zygmantas
Jo idomus filmukas,gera matyti,kad daug kas pildosi..Statomas parkingas,patvirtintas aplinkelio projektas
o del VNO augimo siais metais,kad bus vienas is lyderiu tai faktas…jau siuo metu daugybe nauju skrydziu patvirtinta
@Pranas, jeigu žinai gal galėtum tiksliai pasakyti palydovo vardą? nes lietuvių palydovų vyrų ne tiek ir daug w6.
Wincui.
Gaila, kad tavo skrydis vakar buvo atšauktas, tačiau tokia retorika kaip „eilinį kartą atšaukė”, prasilenkia su faktais.
O faktai tokie, kad iš pernai vykdytų airBaltic ~600 skrydžių į/iš Kauno, tik 3 buvo atšaukti. Iš virš 700 skrydžių į/iš Palangą tik 6 buvo atšaukti.
Dar paminėsiu, kad neseniai airBaltic gavo Flightstats apdovanojimą kaip antra regioninė oro bendrovė Europoje pagal skrydžių punktualumą (90,53% visų skrydžių 2011 metais atvyko laiku). http://www.flightstats.com/go/story.do;jsessionid=7F1C1A7F3769B034F9DD7077B10ED791.web2:8009?id=4
Tą, beje, patvirtina ir paskutinė diagrama šiame Simono įraše: airBaltic Vilniuje turi geriausią rezultatą.
Oro linijos nėra vaikų darželis, kur noriu – skrendu, nenoriu – neskrendu. Geriausiai tą patvirtina šio ryto airBaltic skrydis iš Kauno. Kadangi vakarykštis skrydis į Kauną buvo atšauktas, pirma buvo atliktas ferry flight į Kauną be keleivių, kad laiku įvyktų skrydis iš Kauno ir transferiniai keleiviai nepavėluotų į savo jungiamuosius skrydžius Rygoje.
@Patikimasis – tiesą sakant neatkreipiau dėmesio. Ir nebuvo ten baisiai – tik tiek, kad tujino vietoj pasisveikinimo.
airBaltic Appoints New Senior Vice President Sales and Marketing
Source: airBaltic
31/01/2012
Latvian national airline airBaltic has appointed Michael Grimme for the post of Senior Vice President Sales and Marketing.
Michael Grimme has extensive experience of more than 20 years in the travel and aviation industry. Before joining airBaltic, Michael Grimme was the Director of Sales and Marketing at TraviAustria Gmbh, an IT service provider for the travel industry in Central Europe. As a former Director of Sales and Marketing at the German airline dba Michael Grimme achieved a successful turnaround of the sales and marketing function, and contributed to strengthening of dba as a business airline. Michael Grimme has also served as the Director of Marketing and International Sales of the German carrier LTU, where he was responsible for relaunch of the brand, strengthening sales and the loyalty programme. He has also held other sales-related posts in British Airways and Deutsche BA.
Michael Grimme is a German national, aged 44, married and has a child.
Na tiesiog keista nes w6 pagrinde eina geri komentarai dėl įgulos darbo. Dar dėl ko w6 tik apie 80% vyko 15min. bėgyje, viena svarbiausių priežasčių tai kad, pvz jeigu keleivis vėluoja w6 beveik visada jo palaukia, jeigu iškyla kokių nors problemų tai pat bandoma jas tvarkyti. Dėl šių faktorių likę keleiviai pyksta, o tas, kurio teko laukti tikriausia niekada nebesirinks kito, tik w6, bes bus patyręs kad jis svarbus ir jo laukė. Čia gal kaip iš reklamos pakalbėjau, tiesiog sakau kas yra. Aišku tai yra nevisada.
Tenka nesutiks su Labiau patyrusiu, jei Lufthansa nepaisant Ryanair ir Wizz didino skrydžių slkaičių bei didino pačius lėktuvus, Srautai didėja į Helsinkį, Kijevą ir Vieną bei Briuselį. Tad galima sakyt, kad LCC nedaro žymesnės įtakos bent jau daliai tradicinių vežėjų.
Be to, tas pats AirBaltic galėtų greitai į nuolaidą pretenduot, nes pagal srautus iki 250 000 jiems nedaug trūksta…
To Vytautas
Is kur jiems ta nedaug gauti,jie tranzito srityje 2011 akivaizdziai pralaimi pas juos augo vos keli %,palyginus su gan zenkliom Lufthansa,SAS ir visom kt. kompanijom…
Jie planuoja sumazinti nuostolius,nes kitu atveju bankrutuotu…o nuostoliai gan dideli buvo del mazo uzpildymo is VNO,nors ir pagerejo keliais % 2011,bet tai akivaizdziai dempinginai reisai …
Airbaltic bande atpirkti tai su savo non stop is RIX,bet kas is to VNO-RIX direct nuostolingi,o tas keleivis kuris atvyko siuo reisu turetu atsipirkti jungiamuojame reise,bet vargu ar tai imanoma mateme kokia bilieto kaina pigesne nei direct flight from RIX…
Airbaltic pasikeite pozicija nuo pastaruju metu,bet kokia kaina bandymu uzkariauti rinkas…prie siekimo,uzdarineti nuostolingas kryptis ir bandymo generuoti pelna…jiem siou metu investicijos reikalingos,kad nuostolius nurasyti ,o apie investicijas i bandymus pritraukti kuo daugiau keleiviu jau nebekalbama senai
Kitas didelis minusas Airbaltic ju tiesioginiu konkurentu VNO ,kaip Lufthansa,SAS ir visu kitu didelis pasisekimas 2011,kas jiem leidzia dar pagerinti produkta kuris jau ir siuo metu gerai perkamas…
Manau Airbaltic jei ir augs VNO siemet bent kiek,tai tik del bendro VNO augimo ir tai bus kelis kartus mazesnis nei kitu kompaniju..
Beje 2011m Airbaltic dar ir i TLL skraide,berods metu pradzioj i Paryziu buvo kiek tai…Siemet jei ir bandys grazint TLL,nebus kaip buve sitoj kryptyje Estonian AIR padidino skrydziu kieki,ir ju situacija daug geresne kas leis kaina siulyt geresne
nemanau tikrai,kad Airbaltic imanoma pasiekti 250k siemet,visu pirma naujas vadovas su vyriausybe siekia optimizuoti islaidas,mazindami nuostolingas kryptis,o ne kariauti su likvidziomis pelningimis kompanijomis,kas jiem butu prazutinga:)
LP sako tik savo nuomonę, ne faktą, manau :). Nes ankstesni spėjimai, kurie buvo dėl low costų, Kauno ir pan. nepasiteisino. Juolab, kad Simonas ne kartą yra akcentavęs sveiko srauto santykį tarp low costų, kurie tampa tradiciniais, ir tradicinių. Tad nematau irgi situacijos taip niūriai, kaip LP, kitu atveju nelabai logiškai skrydžių daugėjimas ir rekordiniai keleivių srautai.
http://verslas.delfi.lt/automoto/vienoje-taksistu-darba-stebes-privatus-detektyvai.d?id=54915755 va taip reikia veikti,aisku taip pradejus veikti Lietuvoj butu toks Taxi pasipriesinimas…ka padarysi niekas net nerizikuos toku ideju siulyt
@ Mantas, Na tiesiog man sekasi patekt i ta blogaja statistika…. Nuolatos… :) tai ir sakau kad vel atsauke … :) Ir tikrai abejoju kad jie ir sita skrydi ivertino kaip atsaukta nes gavau SMS apie jo nukelima keturiom valandon „delay”, tik tas skrydis ivyko ne lektuvu, o autobusu…. tik dabar mastau ar rasyt pretenzijas jiems ar neapsimoka, gal kas yra susidures su AirBaltico pretenzijomis, nes RYR pretenzijos turbut sukrenta i spama … :D
http://vz.lt/?PublicationId=62ca7024-87da-45fd-8d06-6d1adf138b11&ref=rss rytoj VersloZinios Ko viesbuciai mokosi is pigiu oro liniju? Bus idomu paskaityt,siaip jau tai tikrai Lietuvos viesbuciams aplamai verslumo paslapciu tai jau tikrai reik,pamenat Eurobasket2011 fiasko
Prieš porą valandų gavau pranešimą apie RYR skrydžių laikų keitimus. Nelabai supratau kokia prasmė tokių pakeitimų:
Your new flight details are as follows:
Flight 6459 Depart KUN at 0750 and arrive CRL at 0915
Flight 6458 Depart CRL at 0940 and arrive KUN at 1255
Originaliai:
Flight FR6459 Depart KUN at 08:20 and arrive CRL at 09:25
Flight FR6458 Depart CRL at 09:50 and arrive KUN at 12:55
Po pakeitimo, pusvalandžiu ankstesnis išvykimas iš Kauno ir 10min ankstesnis atvykimas (20min ilgiau skris :)). O iš Briuselio 10min ankstesnis išvykimas, atvykimas nesikeičia. Nesuprantu vieno, kokia prasmė tokio sakyčiau nieko nekeičiančio pakeitimo?
@Paulius – dar daugiau šansų, kad girdėsi „Welcome on yet another on time flight….” ;)))
Dėl Ryanair skydžio trukmės koregavimų – panašu jie juos keičia pagal praktiką. Nebūtinai ilgina kaip Pauliaus atveju. Reiso į Alikantę laikas priešingai – paskraidžius buvo sutrumpintas.
turint galvoj belgu apsukas tai ir 3val skrydis nebutu per ilgas
Latvijos žiniasklaida: debesys virš „airBaltic“ nesisklaido
http://iq.lt/uzsienio-spaudos-apzvalga/latvijos-ziniasklaida-debesys-virs-„airbaltic“-nesisklaido/
Pritariu Silentium.
Wizzair yra atšaukusi daug reisų, jų tarpe ir du, kuriais turėjau skristi aš.
Pagal ES teisę atšauktas reisas yra toks reisas, į kurį buvo parduotas bent vienas bilietas ir jis nebuvo įvykdytas.
Nežinau, kodėl prie panašių reisų nedegė užrašas „Cancelled”, nes kiek pamenu po atrodo Star 1 žlugimo dar ilgai prie visų jų reisų degė „Canceled”, o ne tik tą pačią dieną ar kelias dienas į priekį. Tai logiška, teoriškai gali būti, kad žmogus ateis į oro uostą nežinodamas, kad atšaukė reisą, nes pvz. pranešimas nuėjo į spamą, neskaito laikraščių ar pan.
Ir dar: atšaukimai dėl rūko ir pan. priežasčių dažnai keleiviui kur kas mažiau svarbūs, nei atšaukimai dėl ekonominių priežasčių, kuriuos praktikuoja Wizzair. Didelis rūkas yra atsitiktinumas, gali taip sutapti, kad jis išpuls kai turi leistis vienos arba kitos aviakompanijos lėktuvas.
Tuo tarpu greiti atšaukimai dėl ekonominių priežasčių, kaip darė Wizzair, jau rodo aviakompanijos politiką greitai „nuimti” nepasiteisinusius reisus, kuri tiesiogiai atsiliepia keleiviui ir kuri jau skirtingų aviakompanijų skiriasi.
Anonsas kaip suprantu siandien 16:00
Ryanair: nekenčiamiausi ir tuo didžiuojasi
Eksperto žvilgsnis
http://www.pinigukarta.lt
http://verslas.delfi.lt/automoto/nuo-geguzes-vilniaus-oro-uoste-taksistai-negales-lupikauti.d?id=54947383
Vakar SAS atsauke 12val. reisa i CPH, o siandien siam reisui atsiuncia net A321 :)
Na ką gi. Gal pagaliau normalizuosis situacija su taksi ir nebereikės nuolat užsieniečiams aiškinti, kad gal geriau neimkit taksi :)
BAA loses appeal against ruling it must sell Stansted:
http://www.bbc.co.uk/news/business-16831480
Pagaliau issipilde O’Leary noras, galima tiketis spartesnio krypciu is Stansted augimo del stipriai mazesianciu oro uosto cost’u.
Modlin Airport near Warsaw as an important new Central-Eastern Europe base of Ryanair? Seems a bit less likely now.
Tomorrow in Warsaw will be held a big press conference concerning the creation of first carrier’s base at Modlin Airport. A few hours ago it wasn’t obvious which of the two is organizing this announcement. According to the most recent rumours it will be Wizzair, not FR.
Of course, it does not exclude Ryanair as the next in line, but… will be somewhat tougher for them to come there on their own terms.
@wincas: is kur info paimta?
Buvo besiteiraujančių dėl Flighradar Vilniuje, pasirodo radaras tiesiog sugedo, kaip beje ir Rygoje ir artimiausiu metu bus sutaisyti. Štai Jų pačių atsakymas:
Hello all FR24 fans! Here is an update with latest news.
* A new official FR24 receiver was launched in Toulouse yesterday.
* New FR24 receivers planed for February/March in Dubai (increased coverage), Nuuk (Greenland back again), Örebro (central Sweden), Göteborg (western Sweden), Riga (exchange of broken unit), Vilnius (exchange of broken unit) and another 3-4 secret (new) places.
* In about 2 weeks time we will launch a public beta of our new FR24 web page with some cool new features.
* A new feeder software for both Linux and Windows will be launched soon. It’s faster and works better with firewalls.
* A new app for iOS was released this night. One new feature is estimated flight route and estimated time of arrival.
* The new Android app should finally be ready for release later this month. It will not have all the features as iOS yet, but there will be several improvements.
* A new app will be released for Windows Phones.
* We are looking for last 1.160 fans missing up to 50.000 :)
Na manau taksistai apeidinės net jei tas spausdintuvas būtų privalomas, pvz. spausdintuvo čekį čia pat suglamžytų ir išmestų ir sakytų keleiviui kitą kainą. Užsienietis – ne lietuvis, jis nežino Lietuvos teisės normų, neskaito lietuviškų laikraščių. O net jei žinos ir prašys čekio, taksistas tikėtina išsisukinės.
Čia taip yra kai kuriose šalyse, kur negalima imti jokio papildomo mokesčio už vežimą nuo oro uosto, bet taksistai užsieniečiams vis tiek prideda tariamą „oro uosto mokestį” virš taksometro rodmenų. Jei protestuoji, aiškina, kad tikrai yra toks mokestis. Turbūt retas kuris užsienietis gaiš laiką policijai ar pan., juoba, niekada iš anksto nežinos, gal ir ji bus taksisto pusėje pagal kokius nors korupcinius ryšius, gal nekalbės angliškai.
Ir čia taip yra (neteisėti „mokesčiai” pridedami) vakarų Europos šalyse, apie kokias arabų šalis ar rytų Europą nėra net ko kalbėti.
Pats kaip jau esu rašęs stengiuosi išvis nesinaudoti taksi paslaugomis.
Wizzair kuria base Modlin! http://www.wizzair.com zemelapis. Idomu, koks bus Ryanair atsakas.
Modlin’o maršrutai identiški su dabartinės bazės maršrutais, tai manau gali būti ir taip, kad bus bazė perkelta į kitą miesto pusę ir tiek (mažesni mokesčiai ir t.t.).
Ryanair: nekenčiamiausi ir tuo didžiuojasi
http://www.pinigukarta.lt/blog/ekonomika-ekspertai/ryanair-nekenciamiausi-ir-tuo-didziuojasi
Na del tu nekenciamiausiu,UK kai dare tai Ryanair uzeme 1vieta,2vietoj gavos ManchesterUnited Football Club…
Mastykit patys cia subjektyvi nuomone,nekencia ,bet visi skrenda:)
Įdomi žinutė anna.aero naujienoje temoje apie Cebu Pacific:
Norwegian, albeit a European carrier, has announced it will base its 787s in Bangkok and Beijing from where it will serve Europe.
Iš pradžių lyg ir buvo kalbama apie Niujorką ir Bangkoką, pirmiems lėktuvams. Beje, įdomu ir dėl lėktuvų bazavimo Azijoje, greičiausiai tai leis sutaupyti kaštų prasme aviakompanijai.
Simonai, keli pastebejimai/klausimai su oro uosto patalpu apsvietimu…
Kas atsakingas uz patalpu apsvietima? Tarkim siandien atskridus is Talino su OV653 bagaza teko atsiimti B sektoriuje beveik tamsoje…o daznai laukiant bagazo sektoriuje A, apsviesta buna tik viena sales puse, ties 2 ar 3 bagazo juosta…
Iskrendant situacija panasi…pries skrydi vakare norejosi uzkasti, o visa oro uosto puse, vedanti nuo A4 vartu iki A1, link kavinukes skendejo toje pacioje tamsoje…suprantu, kad tuo metu neturejo vykti nei vienas ilaipinimas toje puseje…manau kiti keleiviai net nepagalvotu, kad tenais yra veikianti kavine…
tiesiog norisi suzinoti, ar taip oro uostas taupo elektra? taciau, kaip bebutu man, kaip keleiviui, visiskai nesinori oro uoste jaustis tamsiame pusrusyje…o tenka…
Simonas ,atostogauja:)Bet jei jau taip taupoma tikrai nekaip atrodom…
Cia dazna situacija su B sektorium ir sterilia zona tam tikru metu…
Apie DY:
http://www.reuters.com/article/2012/02/01/uk-norwegianair-idUSLNE81002O20120201
@keliautojas kuri butent info domina ?
Pagaliau turim logišką atsakymą į Simono teiginį, kad tolimieji LCC neįmanomi…
Aš tik galvoju, kad su tokiu lėktuvų skaičiumi Norvegian turėtų plėstis ne tik šiaurės Europoje. Ten fiziškai tiek keleivių nebus. Nebent jie visiškai papjaus regioninį SAS…
Na teoriškai dar Ryanair galėtų į Norvegian sprendimą sureaguot (skraidyt toli), nes turi pakankamai pinigų…
Turi pakankamai pinigų, kuriuos galėtų tiesiog ištaškyti? :)
Žinoma, kad jie galėtų įsigyti Wide body lėktuvų, tačiau O’Lary yra ne kartą minėjęs jog šiuo metu tiesiog nėra tinkamų Ryanair variantų. Visų pirma jiems reikia naujo efektyvaus orlaivio, tokio kaip 787 arba A350 ir jo reikia pigiai, taip pigiai kaip kadaise savo 738-us gavo, na o kam Boeing’ui parduoti 787-us pigiau, kai ir taip yra pateikti jau 870 užsakymai šiam orlaiviui, o rinkos kaina yra Jiems tiesiog per didelė, ne todėl, kad jie negalėtų nusipirkti orlaivio, o tiesiog jie paprasčiausiai neturėtų papildomo ir gana svarbaus pranašumo prieš kitus vežėjus, vienoje iš kaštų sudedamųjų dalių. Panaši istorija ir su A350, gamintojas jau turi 561 užsakymą ir jam nėra jokios prasmės orlaiviams taikyti kažkokias ženklias nuolaidas. O be pigių, naujų ir efektyvių orlaivių pasiūlyti ženkliai mažesnę kainą praktiškai neįmanoma. Gerai, Ryanair neturi jokių darbuotojų profsajungų, gali mokėti mažesnes algas, gali apmokestiinti visas papildomas paslaugas, kurios ilguose nuotoliuose būtų dar paklausesnės, turi visiems puikiai žinomą savo pardavimų ir reklamos kanalus. Visa tai neabejotinai leistų turėti mažesnius nei konkurentai kaštus, bet tai kaip visi jau puikiai žinom dar labai toli iki pilno paveikslo ir be naujausio ir maksimaliai efetyvaus orlaivio už gerą kainą tai nebūtų pakankama. AirAsia X geras pavyzdys, manau, kad jų ne pirmos jaunystės neitin efektyvūs A340 buvo lemiantis faktorius, kodėl Jiems nepavyko maršrutų Azija-Europa padaryti pelningais. Kompanija taip pat turi žemą kaštų bazę, turi pasisekimą vietinėje rinkoje, tačiau neturint efektyvaus naujo orlaivio tiesiog jų turimas pranašumas kitur buvo nepakankamas. Simonas ne kartą yra minėjęs, kad skrendant toli oro uostų kaštai tampa taip pat nedidele kaštų dalimi, o orlaivio dažnesni rotations ar pan. dalykai taip pat nebeįmanomi.
Kalbant apie lėktuvų kainas ten yra visokių faktorių. Kažkada Ryanair padėjo teroristai. Deja, pagalba buvo vienkartinė ir darbar reikia ieškoti kitų būdų. Vidutinio nuotolio lėktuvų klasėje jiems padėt galėtų konkurencija. Tas pats Bombardier nusimatų kelnes dėl 200-300 lėktuvų užsakymo, kas iškart padidintų užsakymų skaičių kelis kartus.
B787/A350 atveju dar žaidžia ir tai, jog vienas lėktuvas tik pradėtas gaminti, o kitas dar nepradėtas. Nėra to įsivažiavimo, neišlindo visos techninės problemos, ant kurių galima sužaist.
Visada maža kaina galima išlaužt ir dideliu užsakymu, nes kokiam 100-150 lėktuvų gamintojas padarytų nuolaidų. O ten prasideda žaidimas, su naudotų perpardavimu- jei įmi lėtą užsakymo įvykdymo tempą, tai su 100 lėktuvu užsakymu realiai termino pabaigoje jų gali turėt tik 30 ar pan.
Be tokiu atveju tikėtina, kad Cseries ir B787 turėtų įtakoti situaciją rinkoje. Ypač, kai viena didžiausių rinkų- ES įvedė taršos kvotas…
Svarbiausia, kad tarsos kvotas EU iveda tie, kurie 99% skraido ne uz savo pinigus. Ekologinio mastymo genialumo virsune
Nu ir gerai tie CER. Kodėl visi kiti turi mokėti, o avialinijos – ne? Su sąlyga, kad PVMo nemoka, tai ten dėl kelių dešimtųjų procento CER nenubiednės.
Tai čia tik gėlytės. Va kai uždraus lengvuosius automobilius, neatitinkančius Euro5 ar Euro6 strandarto, tai maža nepasirodys. Noriu visus nudžiuginti, kad ES suplanavo iki 2050 metų sumažinti šiltnamio dujų išmetimus 85 proc.
„Ryanair” pakeitė lito euro kursą į 3,8 Lt/eur. Bagažas 57 Lt, online checkin mokestis 22,8 Lt ir kiti mokesčiai atitinkamai.
@Mindauqas – turint kredito kortelę Eurais, galima išlošti. Perki bilietus, kur kainos nurodomos litais, palieki uždėtą varnelę kad skaičiuotų Ryanair kursu – ir valio, 380LT pirkimas atsieis 100EUR ;)
Euro5, Euro6 ir pan prastums tie patys, kurie (net zemiausio lygio pareigose) pilasi kura po 50 Euro centu uz litra. Sventa iniciatyva ir vel. Siulyciau dar didesnius minimalius akcizus nustatyti. Siaip del takso avialinijom bukiau ir buti negalejo siuo metu – EU ir taip tuoj liks pasaulio uzkampis ekonomine prasme, tai padedam vietinem kompanijom „geriau” gyventi – galiu lazintis, kad sukilus Qantas, China visoms airlines, USA vezejams, ME big 3, jie to takso nemokes – stenes SAS’ai, LH ir kiti. Ar uz tuos sumoketus taksus (kuriuos realiai mokes keleiviai) bus pasodintas nors vienas medis, ar tik daugiau Imbrasu Business klase i BRU varines. Diskusija be galo be krasto galima cia isvesti. Neneigiu visu eko iniciatyvu, bet spekuliacijos jomis darosi baisiau uz Garliavos istorija.
@Vytautas, aha norėtum:)
Tavo atveju Ryanair kursas būtų apie 3,22-3,25 Lt už eurą, todėl jeigu palieki varnelę VISUOMET permoki apie 6,3%. Tavo atveju už 380 Lt Ryanair pasiūlys nuo kortelės nuskaičiuoti 117 Eurų ;)
Šiandien pirmą kartą susidūriau, kad Ryanair nepriima mano Entropay MC prepaid kortelės. Užsispyrę rašo, kad kažkas negerai su korteles numeriu arba tipu. Niekam paskutiniu metu problemų nekilo?
Vytautai, aš tai už EURO5 ir 6 ir manau tai puiki idėja. Jei būtų infrastruktūra, aš jau šiandien persėsčiau į elektra varomą automobilį ir mokėčiau daugiau už elektrą, jei ji būtų išgaunama iš atsinaujinančių šaltinių.
@Mindauqas – tai buvo sarkazmas, žinau aš tuos jų bajerius. Šita paskutinė tendencija reiškia, kad dalinai prarastą pelną nuo kreditinių kortelių atsiims plėšdami iš valiutų kurso ;)
@Vytautas, Pranas piktosi prieš kurį laiką. Panašu, kad „Ryanair” galutinai užblokavo ‘Entropay’.
Ryanair puslapyje vis dar ta pati taisyklė galioja:
No fee applies to payments by:
1. Ryanair Cash Passport holders
2. MasterCard Prepaid cardholdrs in all markets (except when booking flights originating from the UK and Italy)
@Mindauqas – ne, man nepriėmė Moneybookers skrydžiui iš Anglijos, nors skrydžiams iš Lietuvos ji tinka. O Entropay priėmė ir tam skrydžiui. Kitiems jos nebandau, nes brangiau gaunas.
Sorry, susimaišiau. @petras rašė kad jam vis atmeta Entropay – rašo, kad ‘Payment error bla bla bla’. Iš komentarų internete panašu, kad dabar jau visos Entropay užblokuotos Ryanaire, t.y. jų nepriima, kaip MC Prepaid kortelių..
Na turiu Moneybookers Mastercard Eurais visada priima visur…jau 2 metai kai turiu gal net daugiau nera niekad problemu buve,gal delt o ,kad Eurine
Kažkas lyg minėjo, kad veikė iki kortelės atnaujinimo. Pasibaigus kortelės galiojimo laikui ir gavus atnaujintą – pirkti nebepavyko. Asmeniškai pats Neteller naudoju, veikia visur išskyrus pirkimams iš UK, kuomet taip pat gaunu klaidą, jog kažkas negerai su kortelės duomenimis. Iš Italijos pirkti pastaruoju metu neteko. UK atveju Entropay nebebandžiau, mokėjau Swedbanko kreditine. Dėl naujo kurso, pastebėjau, kad vietoj 400Lt sumokėjau ~385 :). Beje, čia karts nuo karto apsireiškiantis Zhymantas kažkada čia dalinosi būdu, kaip galima visada į bet kokį RYR reisą kainas gauti Eurais, o ne kokia nors kita valiuta :).
O šiaip kas būna, kai tą varną Ryanair puslapy nuimi? Tiesiog paima ta valiuta, o bankas konvertuoja?
Vytautas-NT, būtent. Ir visados išloši dėl to, nes Ryanair naudojamas kursas visados švelniai tariant – nekoks.
Wizzair irgi kai perku is UK visados svarus palieku,nes irgi kursas keitimo nekoks Moneybokeris pats iskonvertuoja…
beje http://www.zebra.lt/lt/naujienos/verslas/lietuva-2013-metais-sieks-dvieju-kasdieniu-skrydziu-i-briuseli-255571.html
@Marius, o kokia prasmė su Moneybookers pirkti Wizz Air?? :)
To Paulius: Ten bajeris toks atsidarai viena langa su ryanair perkamu skrydziu Kaunas – Liverpolis – Kaunas bet nesirenki datu tiksliai. Kitame lange atsidarai bet koki skrydi pvz Frankfurtas-London-Frankfurtas ir pasirenki skrydi truputeli palauki, o tada pasirenki kauno skrydzio lange datas ir viskas eur pasidaro :) berods taip surasiau
na, jei tai bus brussels airlines, tai galim laukti transatlantinio skrydzio kainu ir blogesnio nei ryanair serviso.
O kas daugiau vežios biurokratus iš sostinės į sostinę? Bet šiaip iki 2013 gal dar kas įdomesnio mūsų padangėj atsiras.
Tik gaila, kad atpirkimo ožys vėl oro uostas…
W6 VNO-CRL 10x =)
ir taip biurokratai lenktiniauja kas pirmas i liektuva pateks…. nice view butu, oh nice ;-)
To Mindaugas
as juk daugiausiai UK gyvenu,tai tokia ir prasme :)
Jei kam dar reikia del valiutos konvertavimo:
http://www.failai.lt/mj9p9be9txif/HowToChangeCurrencyOnRyanair.pdf.htm
@Marius, tai BŪTENT kokia prasmė pirkti bilietą svarais, už jį mokėti eurine kortele (konvertavimas apie 3%), kurios papildymas kainuoja 1,9% (bilietai pabrangtas apie 5%)? Vietoje to, kad sumokėtumei teisiai svarine kortele arba tiesiog pavedimu?
As UK bunu daugiausia laiko,o ne pastoviai gyvenu daugiau nei 10metu ten ,turiu savo versla bet ateiti sieju su Lietuva arba Vokietija ,todel pinigus laikau EUR …
Siaip Moneybookers nera mano pagrindine kortele,dazniausiai naudojuosi SEB Eurine VISA…Paprasciausiai buna ,kartais nepriima SEB tai turiu atsarginej Moneybookers Mastercard visados apie 500Eur tai vat laiks nuo laiko pasinaudoju,kad neuzdarytu ir t.t.
Siaip gan patogu ta Moneybookers as is senu laiku dar VIP pas juos turiu tai grazina uz isgryninima 1,7 nereikia moketi,Lietuvoj gali cash pasiimti be jokio transakcijos mokescio
Kazkada senai skaiciavau,kad labai gerai jie ten konvertuoja…Na matai jei sakai tas 3% yra,bet daleiskim jei perki ar parduodi valiuta keitykloj ar banke irgi juk parduodi pigiau,o perki brangiau ..tai tas ant to ir iseina,gal net pigiau,jei ten plius minus vienas Litas gaunas tai juk net neverta i banka vaziuot:)
@Marius, čia OT, tai gal tu daugiau neberašyk:)))
10 metų UK ir pagrindinė kortelė SEB Visa eurinė:)
Vytautas, man irgi nepavyko prieš savaitę atsiskaityti su Entropay. Jų helpdeskas sako, kad su jais viskas OK ir pataria kreiptis į Ryanair.
To Mindaugas
Nu tu duodi,Holmsai,na jei smalsu tau neturiu ka slept
Londone pastoviai gyvanau ir dirbau,net napsakysiu kiek 8 metus gal,dabar jau galiu leist is uzdirbtu pinigu gyvent ten isvykau dar pries istojima i EU…turiu ten 25% dali gan padorioj Nekilnojimo Turto agenturoj
Paskutinius ,mazdaug pora metu gyvenu tarp Londono ir Klaipedos (UK bunu 7-8men),isigijau 2 butus,vienam daugiabutyje, cia papigiai,kuriem remonto reikia …tai ir paciam reikia but ,nes firma tokia kur tvarko daro pigiau,bet ir priziuret reikia
Lietuvoj dabar tokios kainos juokingos…O butai pirkti su SEB paskola,tai va tau Holmsai (No Offence Mean):)
Bet cia ne pazinciu klubas,tai davai nepradedam
@Marius, būtent aš tau juk ir rašiau, kad OT.
Nes ir taip jau nerimtai komentarai tavo atrodė… Dar pasispasakok už ką VIP narystę Moneybookers’uose gavai:) tiksliau už kiek:)
pries gerus 5metus su draugais turejom UK registruota Ebay parduotuve,gan nemaza tokia,apie 80 000svaru apyvarta, visokia smulkia elektonika(Mp3 player,Digital Camera ir t.t.)is Kinijos siuntem
Dabar tokiu pilna Ebay,tai nekas belieka nors ir tada ne ka teuzdirbdavom, tai moneybookeris patys pasiule dar net nebuvo Mastercard korteles pas juos,tai kai VIP likes tai ir laiks nuo laiko panaudoju ,kad neuzdarytu:)
Tu cia pasigirt norejai?
Nu Mindaugui paaiskinu:)
As geriau pasigirsiu kad Rygoj atradau „Rygas Balzams” labai gera gamini su serbentais… :D
Tuo tarpu naujienos iš už Atlanto:
http://www.washingtonpost.com/business/american-airlines-slashing-13k-jobs-315/2012/02/02/gIQAZ4EpkQ_video.html
Baikit jus cia nusikalbet… Jau Vytautas-Nt supyko,nieko neberado,atsiprasykit dabar :D
Kažin koks sausio mėn. vno rezultatas?
Marius ne Mindaugui o Mindauqui :) laukiu atsiprasimu as isizeides :)
Gaila, bet ir vengrų MALEV’as jau nebeskrenda:(
Palaukim, kol Simonas grįš iš atostogų vasario vidury. Bet kokiu atveju dabar aviacijoj ne sezonas…
Jo…
http://www.reuters.com/article/2012/02/03/malev-stoppage-idUSL5E8D30E920120203
O čia platesnis straipsnis apie MALEV dar iki sustabdant skrydžius:
http://news.businessweek.com/article.asp?documentKey=1376-LYNTK21A1I4H01-5RMIQQDFR79SUSDK72P4069KO4
Beje, MALEV tinklapy informacijos anglų kalba nėra. Nacionalistai?
netycia uztikau (atrodo interviu duotas bns). bet kur jau ten dar skraidyti skandinavijoj ir vokietijoj tai nelabai isivaizduoju, turint galvoj, kad bremenas kaune nepasiteisino, diuseldorfas lyg irgi ne, kaip ir gioteborgas:
A.Šliupas minėjo, jog artimiausiu metu oro uostas norėtų pasiūlyti skrydžius į Sankt Peterburgą. Be to, domimasi naujomis kryptimis į Skandinaviją, Vokietiją. Pernai gruodžio viduryje oro uostas paskelbė, kad nuo kovo iš Kauno dukart per savaitę į Maljorką skraidins Airijos pigių skrydžių bendrovė “Ryanair”.
“Vienas iš tokių pagrindių prioritetų ir labai aiškių tikslų yra Sankt Peterburgas”, – sakė A.Šliupas.
Skandinavijoj yra viena gera vieta – tai Kopenhaga :)
svarbiausia sentensija straipsnyje apie Malev: „there are potential buyers for the carrier and that a bid from Hainan Airlines Co”. Amzinieji pirkejai vel perka.
Šiaip įdomu kas gali paaiškinti Hainan taktiką? Ko jie čia Europoj draskosi? Ar kažkokia konfedencialią informacija renka per konkursus?
Vat Etihad paėmė ir įmerkė pinigus į AirBerlin. Matyt kažkas iš MEB3 dar kažką Europoj nupirks. Nes pinigų tikrai turi…
Kas turite pasijungimą prie Newstodate?
2012-02-03: Flybe Nordic: lofty ambitions meet with harsh realities in Estonia
@Linas – flybe staigiai uždaro skrydžius iš Talino į Suomijos kaimus
http://www.baltic-course.com/eng/transport/?doc=52543
Dabar viską mes į Lietuvą:)))
Embraerių pirkimo grafikas: http://verslas.delfi.lt/automoto/estonian-air-boingus-pakeis-braziliskais-embraer.d?id=55041085
jauciu tas pats gresia ir Estonian skrydziams i Suomijos kaimus, kur kviecia lietuvius pazvejoti
Dėl Estonian atspėjau, kad jie realiai keis B737 jais ir ims didesnius E-190/195. Galbūt suveikė argumentas, kad Embraer yra didesni už CRJ ir dar pigesni…
Visumoj tai Hainan realiausiai Malev galetu pirkti. A – jie jau skraido i BUD, B – Hainan vienas is svarbiausiu akcininku yr Sorosas, kuris yra vengras, taip kad…
Linkėjimai visiems iš mano atostogų :-)
Sustabdęs veiklą vežėjas – jau nebe vežėjas. Todėl apie pirkimą spekuliacijos galėjo būti tik iki veiklos sustabdymo :)
Sausio mėn. VNO rezultatas – 129 tūkst. keleivių, augimas 66%, o skrydžių augo 18%.
Man ten neatrodė spėjimas – viskas buvo kaip visada logiškai pagrįsta ir paaiškinta, tad nėra ko kuklintis.
Man įdomu, kas sekantis bus vasario mėn…?
Dar vakar buvo VNO švieslentėje žiūrėti, kad LH888 turi code shared JK skrydžio numerį, aviakompanijos, kuri jau neskraido :)
LOT neužsilenks, CSA irgi, bet jei Europj dar liko kokių smulkių alia Danube Wings, tai su jais visko gali atsitikt.
Įdomu išvis yra kur nors sąrašas Europos vežėjų, vykdančių reguliarius skrydžius? Kad būtų galima bendrą vaizdą pamatyt…
@scharas – kelintus metus jau Hainan perka ta Malev? nuo 2007, jei neklistu? itemptos derybos, vienok.
Puikus VNO rezultatas!
Vytautai-NT, as tai vis galvoju apie artimesni varianta…
Ryanair nesnaudžia – http://t.co/d0vMYj1p
Manau bus neprašovę turėdami laisvų lėktuvų, dabar į MALEV paliktą skylę beliko juos nukreipti ir skinti vaisius ;)
Šaunuolis O’Leary. Tiesa jų pranešime spaudai paslėpta daug įdomesnė naujiena- pirmasyk Ryanair atidaro skrydžius Rytų Europos viduje. Tad nenustebčiau, kad su laiku iš Vilniaus į kokį budapeštą ar Varšuvą skraidyt pradės…
Va taip reikia dirbt,Vengram net i nauda iseis dabar tas bakrotas…Vyriausybej nereikes nuostoliu dengt,o ir keleiviu bus daugiau uz Malev
net pavydas ima ,kaip jie taip greitai susizgribo
Atkreipkit demesi, Ryanair skris i Varsuvos Modlin oro uosta!
Varšuva jau kuris laikas matosi per Ryanair savaitinę paiešką, tik ten kol kas stovi WAW, o ne WMI ;) Bet manau visiem aišku kad susitarimas yra, tik pristatymas neparuoštas ;)
Čia jau švelniai tariant Ryanair nesnaudžia, svieto gelbėtojas O’Lary tikriausiai visai nemiega :) O šiaip tai čia precedento neturintis reiškinys ar kada nors yra Ryanair apie bazę paskelbę likus dviems savaitėms iki veiklos pradžios? Žinoma ir sąlygos specifinės, bet vistiek neįtikėtinai sparčiai čia, įdomu :)
puikus Ryanair zingsnis is biznio puses ziurint. manau, vengrai ne tik kelnes nusimove derybose, tad salygos atejimui turi buti daugiau nei idealios Ryanair’ui.
O kada pagal pirminį planą Ryanair galvojo grįžt į Budapeštą? Nuo vasaros sezono ar dar vėliau?
Man irgi užkliuvo tai, kad bus skrydžiai į Krokuvą ir Varšuvą. Tai gerokai didesni miestai nei Kaunas ar Vilnius, todėl tarp jų gali būti ir nemažas verslo srautas.
Viski įdomu koks bus dažnis – nes su du ar tris kartus per savaitę, verslo nelabai prisiviliosi.
Krokuva tikrai nėra gerokai didesnis miestas, bet aplink daug nemažų miestukų papildomai :)Skrydžiai pusvalandžio-valandos trukmės, daug nekainuojantys, matosi, kad pabandymui. Įdomu, o gal pasiseks :)
Ryanair gali skelbti greita skrydziu paleidima siuo atveju, nes jai tereikia pristatyti lektuvus i vieta. Patyrusi crew’a, skraidziusi NG fleetu jau turi:)
Sausio gale Ryanair paskelbe kad atidarys 5 skrydzius is Budapesto. Taigi jie ten planavo kurtis
Bus idomus musis su Wizzais Vengrijoje
W6 Budapeste ir stengiasi neatsilikt,nauju krypciu beveik nera, bet uztat zenkliai didinina frequency:
‘700 new jobs, 2 additional aircraft, 2 million passengers per year’
http://wizzair.com/about_us/news/?language=EN#wizen100
Idomu kad tarp nauju marsrutu is Budapesto yra Turku 2 kartai per savaite. Ar vengrai skris i suomijos kaima? Geriau butu i Vilniu atidare savaitgaliniam turizmui
Is kur VNO nusileido 733 is CDG ?
http://uab-bpc-travel.allsearch.biz/cmVlbHQxNzs0dDk3NzQwLTA3Yjg1NjYt Čia man atrodo skrido Small Planet dėl ten atidaromos bazės pasitarimas kažkoks buvo ar panašiai
turejo atvezti prancuzijos turizmo atstovus savaitgaliui i LT. tik labai idomu kad uzsilaike CDG ziauriai ilgai lektuvas, nezinau, kodel. reklama ne kokia kelioniu organizatoriams.
Na šiaip tenka konstatuot, kad keičiamos tendencijos ir Wizz kartu su Ryanair pereina prie skraidymo rytų Europoje.
Wizz atveju klausimas kaip jie lėktuvų gaus? Ar tiesiog atidės kitų bazių plėtra dėl Budapešto? Ar susitars su AirBus, kad užsakymą anksčiau įvykdytų…
galbut kvailokas klausimas bet gal kas gali atsakyt, kas vyksta su uzsakytais lektuvais, kai kompanija bankrutuoja, kokia finansine atsakomybe, ar tiesiog uzsakymai yra cancelinami?
Malev atveju jie turi 14 uzsakymu ss100, tai gaunasi kad kitos kompanijos tiesiog kauna savo lektuvus anksciau ?
Tai yra susitarimo reikalas. Pirkimo-pardavimo, nuomos ar kitose sutartyse (nesvarbu, namų, lėktuvų ar dar ko) būna surašytos sąlygos. Tokiose rimtose sutartyse sąlygos būna individualios: t.y. aviakompanija sutaria su lėktuvų gamintoju, ir kiekviena kitaip, o konkrečios sąlygos būna konfidencialios ir tretiesiems asmenims neatskleidžiamos. Tai nuo sutarčių ir riklauso, ar iškilus galimybei kažkas gaus lėktuvus anksčiau, ar dėl to reiks atskirai derėtis lėktuvų gamintojui su klientais, ar dar kitaip.
O bankroto procedūroje (lietuviškoje, bet daug kur panašios) bankroto administratorius sprendžia, kurias sutartis laikinai palikti galioti, kurias – nutraukti. Logiška, kad naujų lėktuvų įsigijimo sutartys bus nutrauktos bankroto atveju.
Bendrai paėmus, bankrutuojančios įmonės finansinė atsakomybė įvairiomis priemonėmis apribota lyginant su įprastai veikiančia įmone, juoba ir turto visų kreditorių reikalavimams patenkinti dažniausiai nepakanka., be to, dalis reditorių stoja pirmesne eile (pas mus VMI, darbuotojai, pagal hipoteką).
Dar papildant Augustiną. Retai kada lėktuvus perka pats vežėjas (net Ryanair atveju). Kadangi Malev atveju panašu, kad jie pinigų neturėjo, todėl vargu, ar būti pirkę patys, grečiausiai per lizingo bendrovę, todėl vėlgi neaišku, kaip buvo pasirašytos sutartys.
O net ir bankroto atveju gali apsimokėti pirkti lėktuvus – tarkim jie buvo susitarę pirkti po 50 mln., o dabar rinkoje dėl išaugusios paklausos kainuoja 60 mln. Bet galbūt negali to daryti, nes sutartyje numatyta, kad pvz. per dvejus metus negalima niekam perleisti. Vienžo, viskas numatyta sutartyse.
Aišku, labai įdomu, kaip bus šiuo atveju.
French unions call for air transport strike Monday. http://www.reuters.com/article/2012/02/03/france-strike-idUSL5E8D340220120203
Malev’as bankrutavo,o cekai kviecia atskrist pasikr… i Praha.Gal kiek ir desperatiska,bet gal geriau nei Estonian’ai ragina skrist pasedet saunoj,vienok:)
http://www.czechairlines.lt/en/portal/lt_ozz/lt_special_offers.htm?ref=val12_td
bet savu metu (pries 3-4 metus) Ryan is Budapesto i nemazai vietu skraide, gal net baze turejo?
diena SAS vel su MD buvo..
Pirma Ryanair baze Rytu Europoj buvo ikurta Kaune. Po to Lenkija, o dabar Budapestas.
Skaiciau,kad Superjet pirkima vengrai buvo sustabde dar pernai-atsiusiu nuoroda veliau dienos begyje.
Tuo tarpu berods 11-a Malev lėktuvų vakar dieną vienas po kito išskrido atgal pas Lizingo kompaniją iš kurios buvo nuomoti, į Shannon oro uostą. Flightradar24 siūlė stebėti kelionę gyvai.
ryanair atsauke siandienos reisus i roma, o tuo tarpu wizzair kaina i rytojaus reisus per pusvalandi soktelejo nuo 209 iki 349
@Vytautas-NT
Jau vėlus vakaras, o nuorodos kaip nėra, taip nėra.
Tiesiog tik dabar apsiekiau internetą. Štai tas žadėtas straipsnis iš Rusijos:
http://www.gazeta.ru/business/2012/02/03/3986025.shtml
is viso sitos Malev isotijos mane sudomino stai sitas grafikas:
Wizz Air top ten international routes, seats per week: 6-Feb-2011 to 12-Feb-2012
http://www.centreforaviation.com/images/stories/2012/february/03/Wizz_routes.PNG
IMHO labai aiskiai parodo Lenkijos srautus ir Londono potencialo. Ten tikrai visiems reikia ;-)
Pats straipsnis cia – http://www.centreforaviation.com/analysis/after-malevs-grounding-hungary-could-become-large-lcc-market-with-wizz-air-and-ryanair-moving-in-67369
O anglai vis dar neišmoko valyti oro uostų:
http://www.newsru.com/world/05feb2012/heathrow.html
SAS MD82 at Copenhagen on Feb 5th 2012 rejected takeoff and evacuation. http://avherald.com/h?article=44a63857&opt=0
benarsydamas iceland express puslapi radaau kad jie nuo 27 Jun pardavineja tieiosginius skrydzius i Vilniu
https://booking.icelandexpress.com/(S(ll3waaqgbq2y2esykpartoc1))/default.aspx?Origin=VNO&Destination=KEF&OutboundDate=2012-06-27&HomeboundDate=2012-07-05&Adults=1&Children=0&Infants=0&forcedlanguage=en-gb¤cy=GBP&GoogleCode=UA-431584-3&iframe=1&prefilled=1&Step2Direct=1
Tuo tarpu problemos su B787:
http://www.flightglobal.com/news/articles/delamination-prompts-boeing-to-inspect-787-fleet-367793/
Įdomu jai tai ne klaida-turėt bent kažkokią jungį su Islandija. Tiesa bilietų pardavimo sistemoj Vilnius yra, o skrydžių žemėlapy- nėra..
@Eugenijus, panašu, kad aukštesnė kaina vis tiek nepadės pasiekti Romos šį savaitgalį.
Aš perkėliau iš karto į antradienį.
BA emergency landing (squawk7700) šiuo metu –
http://www.flightradar24.com/2012-02-05/14:00/BAW5ZL
Nu dėl Iceland Express tai vos iš kėdės neišgriuvau :-) Tik nu tvarkaraštis tai ką žinau… Aišku gal kam atrodo jėga naktinis skrydis, bet mano supratimu naktinis skrydis net turizmui yra gerai tik savaitgaliais.
Pats maršrutas atrodo visai perspektyvus (nu ok, aš šiek tiek biased): islandai mėgsta Lietuvą, taip pat yra labai aktyvūs investuotojai Lietuvoje, tuo pačiu turbūt nesu sutikęs lietuvio, nenorėjusio nuvykti pasidairyti į Islandiją. Jei visgi čia ne klaida, tai labai smagios žinios :)
Simonai, o kaip su Berlynu nuo kovo 5 d.? Ir VNO savo puslapyje iš tvarkaraščio ištrynė, ir bilietų negalima nusipirkti nei per platintojus, nei tiesiogiai per Skyways… Ar visgi pasirodys ši kryptis?
Simonas dar atostogauja, bet iki kovo 5 d. grįš. Manau, jei reikia skubiai, geriau skrist per aplinkui…
Vytautai,pats Simonas sakė kad grįš vasario 8d..
Ale keistas atsostogavimo būdas- grįžti savaitės vidury…
@Vytautas-NT, kuriuos bilietus pirktumei – ar nuo 3dienio iki 3dienio už 1600 Lt, ar nuo 6dienio iki 6dienio už 3000 Lt?
VNO rezultatai žinomi, kaip su Rygos ir Talino augimu?
@Mindauqas
O kas su BA711 atsitiko?
„To Domas” – koks aš tau Vytautas? :-)
Domai,soriuks,nuo seno posto liko,net nepaziurejau.
Kiek pastebejau Iceland Express bilietai i vilniu yra tik keliems skrydziams tik i viena puse, Atgalines keliones laikas yra para.
Tai gal Iceland Express Vilniuj lėktuvų priežiūrą vykdys? Ta proga ir skrydžiai?
O kas link pigių bilietų atostogosm, aš pritariu, kad blogomis dienomis jie pigesni. Bet tai bet kokiu atveju nėra pagrindas grįžt į Lietuvą. Maldyvai juk ne visas pasaulis…
o gal Lithuania Express ar Vilnius Express zuokas isteigs :D :D
Beje, taip ir nesupratau ar Iceland Express skraidė už Atlanto ar ne?
The airline announced that it will begin flights to Chicago, Boston, Miami, Belfast and Orlando in June 2011, although the Belfast and Miami routes ended up not happening. The airline hopes to have the Belfast route start in 2012.
@srs, taip niekur ir neradau kas atsitiko. Reiks šiandien dar apieškoti, bet panašu, kad ne lėktuvo gedimas.
O dabar dar ir Ryanair emergency – http://www.flightradar24.com/2012-02-06/08:25/RYR4523
to Savas
http://www.riga-airport.com/en/main/about-company/statistics ir
http://www.tallinn-airport.ee/upload/Editor/REPO7-kodulehele-ik_11.pdf
Skraide anais metais. Bet jei taip ir toliau dides oro liniju,jei ateis TK tai siais metais ir 2mln bus :D
2011 Ryga perlipo 5 mln…
Įdomu kokį poveikį keleivių srautams turės MALEV mirtis?
@srs, panašu, kad BA711 turėjo per mažai pasilikęs kuro. Jeigu gu paaiškėtų, kad dėl siego užtruktų nusileidimas LHR ar būtų nukreipimas.
BA711 Zurich – London Heathrow operated by Airbus A319 G-EUPZ diverted to Paris CDG but was able to refuel and continue to London Heathrow.
o dėl šiandienos Ryanair FR4523 tai irgi įdomu – nusileido iki 2,5 km ir toliau skrido iki pat CRL. Hmm
Mindauqai
Tokios „avarines situacijos” kur nors pasaulyje vyksta kiekviena diena ne po viena karta, kartais del paciu banaliausiu priezasciu. Nemanau, kad cia reiktu pradeti skelbti visus tokius atvejus.
@Andrius, manau tai įdoiau nei eilinis airBaltic akcininkų apsižodžiavimas kelis kartus per dieną. Ypač kai tos kompanijos skraido į LT. Apie JAV ir kt nerašiau nei karto.
Panašu, kad informacija dėl Islandijos buvo teisinga. Susisiekimo ministro informacija FB – tik man užkliuvo išsireiškimas „galime turėti”.
Eligijus Masiulis
Šią vasarą pirmąkart Lietuvos istorijoje galime turėti tiesioginius skrydžius iš Vilniaus į Islandiją. Bilietai jau prekyboje. Beje, Vilniaus oro uoste aptarnautų keleivių skaičiaus augimo tempai sausį buvo kaip niekada dideli – 66 proc.
Man atrodo, kad ministras ar jo aplinkos žmonės irgi skaito Simono blog’ą…
Na ką gi, lauksim Simono komentaro / naujo posto apie islandus, įdomu.
Tai aisku skaito. Iki pilno puodo aukso,liko Turkish ir bus vuolia.
Aš tikėjausi, kad po Simono skaičiavimų visi susiprato, kad šiemet TK nebus. Pasirodo vėl klydau.
bedos del 787, sakyciau, menkos bedos (nors ir bad publicity) – naujas modelis – preis kiek laiko, kol viskas susiniveliuos. A380 kiek metu jau skraido, o bedu vis atsiranda. naturalu, manyciau
Mindauqai, jei atidžiai paskaitytumei Simono komentarą apie TK, ten buvo tokios netiesioginės užuominos, kad galime tikėtis šiemet pamatyti TK lėktuvus VNO…
Linai, aš priešingai perskaičiau. Labiau tos užuomenos buvo, maždaug „na nedaug trūksta,kad šiemet, bet gal kitais metais su avansu ir pradės”.
Kas nors nori lažintis?:)
Na Turkish labai netoli iki LOT įsigyjimo. Jei tai padarys dar šiais metais – tada matysime, kaip tai pakeis situaciją regione.
Mindaugai,tai reik omtimistiskai galvot,aisku neprasilenkiant su realybe. :) As tai irgi kazkaip ta straipsni perskaiciau optimistiskai,kad galima tiketis mums atejimo TK dar siemet.
Neužmirškim, kad Turkish yra valdiška kompanija, kuri ne visada sprendimuose vadovaujasi verslo logika…
Man tai įdomu ką vengrai darys po MALEV bankroto. V.Orbano vyriausybė greičiausiai bandys atkurti nacionalinį pasidižiavimą…
Mindauqai, suprask Simono situacija… Jis gi negali atviru tekstu pasakyti, kad nuo kažkurios dienos TK pradeda skrydžius, kol ta konkreti diena, kai daromas pranešimas spaudai neateina. Iš to, kiek po visais skaičiavimais buvo išvedžiojimų, man net nekilo abejonių, kad šiemet TK bus VNO…
Linai, aš Simoną suprantu. Būtent, jeigu būtų bent kažkokia tikimybė, tikrai būtų nekomentavę.
Man net nekilo abejonių, kad šiemet TK tikrai nebus VNO.
Patvirtinta kad HCC vasarą skraidys KEF-VNO-KEF
Patikimasis, o gal žinoma koks bus frequency?
Na va, skirtingi supratimai tik parodo, kad Simonas šaunuolis, parašė taip gudriai, kad tikrai neaišku, bus Turkish ar nebus :) Aš tikrai nesiryžčiau daryti išvadų, nes tas Simono komentaras yra tikrai labai gerai susuktas, kad jokių išvadų padaryti negalėtum.
As kaip suprantu karta per savaite treciadieniais
O kas yra tas HCC? Kiek info radau,susidare nuomone kad kazkokia CSA priklausanti aviakompanija-HolidayChezh?
HCC – Iceland Express operated by Holidays Czech Airlines
@Zygimantas-HCC yra Holidays Czech Airlines.Seniau Iceland Express,skraide po Astreaus kodu ir is ju nuomavosi lektuvus,taciau jam bankrutavus i pagalba atejo HCC duodama skrydzio koda ir isnuomuodama 2xA320
Taip. Vienas skrydis per savaitę, iš Keflaviko vėlai vakare ir dėl laiko skirtumų atvykimas į Vilnių 5:00 ryte (trečiadienį), išvykimas po valandos ar pusantros. Skrydžiai lygiai du mėnesius. Rugpjūčio 29d. paskutinis skrydis iš VNO. Skrydžiai su A320 180 vietų. Na nebus milžiniško komforto skristi atstumo, palyginti kaip iš VNO į Tabą. http://www.gcmap.com/map?P=kef-vno-TCP&MS=wls&MR=360&MX=720×360&PM=*
http://www.lrytas.lt/-13285278931328391478-šiemetinį-sausį-vilniaus-oro-uoste-aptarnauta-beveik-70-proc-daugiau-keleivių-nei-pernai.htm?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=rss
o kas del Iceland tai realu tikrai uzpildyt tuos 2mne 1xweekly,beje paziurejau Wikipedijoj ten 1,600 lietuviu gyvena,na dadejus neregistruotus apie 2000 bus :)
o kodel tik du menesius skraidys? Bandymui paleidziamas? Ar kitos priezastys?
pas juos daug krypciu tik vasara skrenda …beje Varsuva irgi tik 1xweekly
Kai kurias kryptis jie jau pavasari atidaro,ziemoj lieka tik Londonas ir Kopenhaga jungiamosios kryptys,ten nedidele kompanija berods tik 2 Airbusus teturi
Antradienio vakaras buvo vienintelis laisvesnis laiko tarpas, tad reikia džiaugtis kad buvo pasirinktas Vilnius, o ne Ryga ar Talinas ar tas pats Gdanskas į kurį seniau jie skraidindavo.
Galbūt dalį vietų jie tikisi parduoti islandų turistams, agentūroms, nors savaitė Lietuvoje praleisti atrodo ilgokai. Atsimenu prieš rodos 5 metus kelis kartus skrido į Vilnių charteriai iš KEF su islandų turistais, bet ten buvo kelionės 3-4 dienom.
Beabejo gerai ,kad VNO pasirinko gales ne tik latviai,bet ir siaurine Lenkijos dalis…Dar atsiras ir verslas,ne tik emigrantai ir turistu manau turetu but is abieju pusiu(beje IcelandExspress net patys turistines keliones pardavineja)
Manau jei grubiai skaiciuojant 1200zmoniu gausis per tuos 2men (keleiviu butu apie 2400nes pirmyn atgal),kas yra daugiau nei realu:)
Daug skaiciavom,analizvom ,o cia kryptis is niekur:)
na 1xweekly ir tik 2men nera labai daug,bet perspektyvoj manau kitais metais visai pilnai vasarai turetume turet
Kol kas islandų rodoma kaina nelabai palanki :) vos ne 500 EUR roundtrip.
Įdomu ar Reikjavikas nebus ilgiausias reguliarus maršrutas iš Vilniaus?
A320- pakankamai komfortiškas lėktuvas, kad ištverti jame 5 val. kelione.
Bet ir atstumas nemazas:) tik del maitinimo ir bagazo idomu,kaip ten
pagal atstuma manau visai gera kaina:)
Kaina tai didoka. Bent jau mums.- už tokius pinigus į Reikjavika galima su SAS nuskrist. Ir net į JAV (tiesa ne vasara)…
dabar kainuoja 487EUR round tripas,bet kaip ir su ElAl,manau kaina kuo toliau tuo mazes.
Butent ,kad vasara..
Vasarai cia labai gera kaina
Su SAS Liepos-Rugpjucio menesiais i Reikjavika pigiausias variantas 1378LTL(426 EUR) ir kelione trunka 11h15min na nera ka ir lyginti:)
na o trumpinant laika kaina 1800LTL(523EUR)ir daugiau ,ir tai manimum i ten 5h30min ir griztant 7h
Manau viskas cia su kaina tvarkoj
Roundtrip 438EUR
Tuo tarpu kinai sukilo prieš šiltnamio dujų mokesčius:
http://verslas.delfi.lt/automoto/kinija-uzdraude-aviakompanijoms-moketi-uz-anglies-dvidegini.d?id=55148149
http://vz.lt/?PublicationId=c4bc8c9f-1a37-493a-99d1-03c95ab24b9a&ref=rss uzteks laukiniu vakaru :)
Bravo kinams. Toliau, pagal planus ir garsiausia rekima seks USA, Australija su Qantas, MEB3 ir smulkesnes zuveles kaip Korean, Garuda ir pan. Biurokratiniams lunatikams reikia kazko, kad atsitoketu.
Nieko nebus- Europos Teisingumo Teismas patvirtino, kad mokestis teisėtas. Daug įdomiau būtų, jei apmokęstintų laivus. Nes jų indėlis į taršą, logiškai mąstant, dar didesnis.
Tiesa kokios bus pasekmės įdomu, nes ES spaus kinus iki negaliu
Naikinti tokius mokesčius, nes vistiek niekas nežino kur tuos pinigus išleidžia biurokratija.
Tai ne mokesčiai, o kvotų sistema. Logika paprasta- turi tam tikrą CO2 kvotą. Jei tau reikia daugiau sudegint kuro- perki papildomą kvotą ir moki už ją rinkos kainą. Jei sugebi kuro sudeginti mažiau, nei kvota- parduodi savo leidimusir iš to užkali papildomai pinigų. Su laiku kvotos mažinamos, kad skatinti CO2 išmetimų mažėjimą.
Pvz. Ispanija, tam kad kurent anglis perka iš Lietuvos CO kvotą, o mes už gautus pinigus perkam ispanų ekologiškus autobusus (jei nieko nepaisnioju)…
Greiciau lenku soliarius … :D
geras komentaras ta tema: Speaking to the BBC, Tony Tyler, director general of the International Air Transport Association (IATA), said: „The money being raised through this measure, along with all the money being raised by other taxes that are imposed on the industry in the name of the environment, none of it gets spent on anything that’s going to reduce emissions.”
prie to pacio, panasu, kad Kinija zenge ir rimtesniu zingsniu – kaip antai uzblokuotas Honkong Airlines 10-ties A380 orderis.
Galite paskaityti kaip atrodo IrAero skrydziai Rusijos viduje:
http://www.airliners.net/aviation-forums/trip_reports/read.main/209040/
Beje, galiu pasakyti kad skrendant KUN-DME panasios egzotikos tikrai nepamatysit.
Nenoriu spekuliuoti, ka ir kaip savo komentare parase Simonas ir ka is to reikia suprasti. Kiekvienas gali rasti savo versija patvirtinanciu zodziu. Bet, … treciadieni skridau TK reisu Riga-Istambul. Lektuvas perpildytas, lietuviu apie 25-30 proc. visu keleiviu. Skrenda daugiausia tranzitu per Stambula i Indija, Malaizija, Indonezija, kiti i Antalija, net Afrika. Toks ispudis kad salciams spustelejus lietuviai nusprende isvykti kur silciau. latviu kalbos tikrai nesigirdejo perdaug, kiti keleiviai – turkai, kinai , keli japonai. Siaip atkreipiau denesi, kad nemazai kinu, matyt jiems patogu per Stambula i Ryga skristi. Del pugos ir sniego Stambule, lektuvas is Stambulo stipriai velavo atvykti is Stambulo ir, aisku, isvykti is Rygos. Kadangi vykau tranzitu per Stambula , tai teko uzeiti i Turkish ofisa ir uzklausti Turkish Airlines vadovo Baltijos salims Melih Yaman del situacijos su skydziu. Ta pacia proga mestelejau jam,- ziurekit kiek lietuviu skrenda is Rygos, kodel nepradedat skydziu is Vilniaus, o murkdotes cia su airBaltic. I tai jis atsake,- „yes, yes we know it, Turkish airlines is coming to Vilnius”. Sakau, kada ? Jis – „soon, very soon !”.
Va videlto RYR turejo rimtesne priezasti daryti emergency, nei degalu trukumas… http://avherald.com/h?article=44a739d3&opt=0
Atrodo, kad Flybe estukams duos antra sansa. Bookinge vietoje nutraukiamu yra nauji skrydziai i dar mazesnius Suomijos kaimus. Is Tartu 4 nauji marsrutai – i PORI, NORCIOPINGA (SWE), KOKKOLA ir KEMI. Is Talino 3 nauji marsrutai – I Kopenhaga, KIttila ir Kuusamo.
Įdomu kaip tai galėjo atsitikti su naujus Ryanair lėktuvu (išsigermetinimas)..?
@Wincas, degalų trūkumas buvo BA. Bet kadangi sakė, kad nelabai įdomus visokie emergency, tai nedetalizavau labiau. Bet EI-DCK aš sau pasižymėjau.
@Vytautas-NT, bene panašiausia į tai, kad buvo išsihermetinimas, nes nesileido avariniu būdu, o praskrido nemažai oro uostų pakeliui.
Bet kodėl įvykos naujo B737-NG išsigermetinimas? Meteoras į korpusą pataikė?
Vytautas-NT, manau realiausia yra meteoritas, arba dar gali būti ateiviai. Dar gali būti, jog Airbus dabar labai stipriai nori perimti Boeing rinkas, tai sabotavo skrydį. Visgi Ryanair labai aktualu punktualumas, tai tokie dalykai labai rimtai pakenktų jų verslui! Arba šveicarai nepatenkinti, kad tiek daug lėktuvų skraido virš jų oro erdvės, norėjo pamokyti?
Dar gali būti, kad kadangi skrydis buvo į Briuselį, tai Ryanair norėjo pamokyti eurobiurokratus, kad nepriimtų kvailų sprendimų dėl CER. Vytautai, nežinai, ar nevyko kokia CER susijusi konferencija Milane?
Kauno oro uostas ieško orlaivių angaro statytojo
http://www.aviasistemos.lt/kauno-oro-uostas-iesko-orlaiviu-angaro-statytojo/
Anot jo, jei Airijos pigių skrydžių bendrovė “Ryanair” galutinai patvirtins savo planus oro uoste statyti lėktuvų techninės priežiūros centrą, tai būtų jau trečias techninio aptarnavimo angaras oro uoste.
Gerai, formuluoju savo klausimą kitaip- kokia tikimybė kad B737/A320 skrydžio metu įvyks kabinos išsigermetinimas. Kokia tokių įvykiu statistika. Aš išvis neatsimenu nei vieno panašaus incidento. Dažniau lėktuvai nukrenta, nei tokie dalykai atsitinka…
OT: Maldives President has resigned after weeks of demonstrations and a mutiny. http://www.bbc.co.uk/news/world-asia-16922570
Vytautas-NT: http://avherald.com/h?search_term=loss of cabin pressure&opt=0&dosearch=1&search.x=0&search.y=0
:-)
@ Mindauqas As ir kalbejau apie BA degalu trukuma… :) ir tokios naujienos gan idomios, taigi manau verta jas skelbti cia….
Tas issihermetinimas nera jau toks retas… daznai tai buna zmogiska klaida tarkim pilotu blogas lektuvo sukonfiguravimas, mechaniku klaidos… arba pamenu pries gerus metus BA Heathrow berods 777 blogai buvo uzdarytos durys, ir pradejus kilti siek tiek prasidare durys…
Gauss: not saving BAS from insolvency would leave airBaltic without pilots
http://bnn-news.com/gauss-saving-bas-insolvency-leave-airbaltic-pilots-48383
If the Latvian national airline airBaltic had not delayed Baltic Aviation Systems insolvency proceedings at Riga District Court, expressing willingness to pay for its 3 600 lats debt, the airline would have lost all its 250 pilots, says the company’s CEO Martin Gauss.
He points out that BAS has a branch in Cyprus, which employs all airBaltic pilots. Possible BAS insolvency means that airBaltic would not be able use these pilots, because it is not their direct employer.
@Obs, na tai viskas sutvarkyta, ir rytoj grįš:))) Na, o islandai pirmieji pripažins naują valdžią ir bus pranešta apie naujus skrydžius iš Islandijos į Maldyvus per Vilnių.
Nesupratau aš tos AirBaltic problemos- įdarbini visus pilotus pas save. Ar įsteigi kokią dukterinę kontorą. Ir tada tas BAS bankrotas neturi jokios reikšmės.
Be to, valdžiai geriau subankrotint BAS, kad kuo greičiau akcijų klausimą uždaryt. Juolab, kad BAS greičiausiai jokio turto, apart šių akcijų neturi. O valstybė, kaip Krajbaka viena iš pagrindinių kreditorių, daugiausia teisių į BAS turtą ir turi…
airBaltic’s CEO: Fokker airplanes can still be profitable. http://www.baltic-course.com/eng/transport/?doc=52706
http://www.alfa.lt/straipsnis/13735163/Uzsienio.turistu.Lietuva.netraukia=2012-02-07_14-36 na taip,tikrai nesitikejau:)
Kitas dalykas tai gera naujiena viesbuciams,nes Estijos pavyzdys rodo,kad Baltijos salys gali buti idomios <na neturim salia Suomijos ,bet net be suomiu Estija rodytu gerus rezultatus
Pegasus ranked 5th European LCC
February 7, 2012
LONDON — Pegasus Airlines, Turkey’s leading low-cost airline, now ranks fifth among Europe’s LCCs* carrying 11.3 million passengers in 2011 representing a whopping recession-busting growth rate of 32.2% that year.
Serving 50 destinations in 23 countries on a Boeing 737-800 fleet with the average age of just 2.51 years (Turkey’s youngest), Pegasus expanded its international network during 2011 with new routes into the Balkans, the Baltics and the Middle East catapulting it into fifth position in the rankings of European low-cost carriers. It further increased its capacity in 2011 with its launch of direct flights between London and Izmir in Turkey due to public demand and will continue to do with its double daily flights from London to Istanbul and beyond launching on 1 April 2012.
In line with becoming Europe’s fifth, Pegasus has also become Stansted airport’s fifth scheduled airline with regard to the number of passengers flown during 2011.
Pegasus Airlines is also Turkey’s fastest growing airline with passenger numbers having grown by six-fold in the last six years, flying 39.1 million guests during that period.
Глобальные планы Norwegian вызывают вопросы
http://www.ato.ru/content/globalnye-plany-norwegian-vyzyvayut-voprosy
Гендиректор крупнейшего лоукостера в Европе, ирландской Ryanair, Майкл О’Лири отмечает, что эта сделка „очень странная”. Он считает, что покупка такого количества самолетов может стать проблемой для норвежской авиакомпании. „Похоже на Air Berlin, дубль 2”, — заключил О’Лири, намекая на решение этих региональных, по сути, авиакомпаний разместить заказы на дальнемагистральные самолеты Boeing 787.
Panašu, kad Norvegian tikisi stipriai sumažinti emisijas ir po to pardavinėti taršos leidimus konkurentams per parko atnaujinimą. Iki 2014-16 metųš jie ims naujus B737-800, o po to keis juos A320-NEO ir B737-MAX. Atitinkamai per tam tikrą laiką jie senų lėktuvų atsikratys.
Kitas dalykas- kodėl jie galvoja, kad Norvegian negali atsikąst kitų LCC, ypač EasyJet dalies..?
Kol nera oficialaus pranesimo apie Reykjavik – Vilnius reisa, informacija apie tai jau yra cia –
http://en.wikipedia.org/wiki/Vilnius_Airport
Iceland Express
operated by Holidays Czech Airlines
Reykjavík-Keflavík [begins 26 June]
Taip informacija ir plinta :D Kažkas perskaitęs blogo komentarus redagavo.
Tokiu budu ir Turkish airlines Stambulas- Vilnius reisas Wikipedijoj atsiras anksciau, nei apie ji paskelbs oficialiai :)
Tai galim ir mes paredaguoti, ten kokį VNO-SFO įdėti, deja, nuo to skraidyt nepradės. Bet dėl KEF tai Iceland Express FB puslapyje patys patvirtino, reiškias čia jau visiškai tikra informacija.
Čia dėl wikipedijos tai geras : D gaila,kad iš tiesų nuo to nepradeda skraidyt,bo ir Čikagą ,,atidarytume”
Bet ką galima būtų atidaryt, pagal kiekvieno poreikius ir norus. Mane Sidnėjus domintu :D O šiaip oro uosto valdžia dirba puikiai, kaip sakant apetitas kyla bevalgant, gal dar ką atidarys naujo…
Nelabai daug jau liko kur plėstis iš tokių tradicinių ir realiai matomų krypčių, tai liks netrukus tik visokio plauko egzotika, kaip Reikjavikas :)
@silentium O koks nors Madridas, Amsterdamas, Stambulas, St.Peterburgas, Miunchenas ir t.t. tau egzotika ?
Nesakiau, kad jų neliko, sakiau, kad nelabai daug liko :)
Idomu, kad Iceland Express Vilniaus kryptis ju tinklalapyje matoma tik is Lietuvoje registruotu serveriu, o is kitu – ne.
Valyk cache, visur rodo.
Zemelapyje Vilniaus as irgi nematau –
http://www.icelandexpress.com/flight_info/schedule_and_route_map/
Bet Vilnius yra booking puslapyje.
Nes apie vilnių dar oficialiai nepranešta, taip pat kaip ir kainos dar keisis.
Tuo tarpu Maldyvuose:
http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/pasaulis/neramumai-maldyvuose-maistaujantys-policininkai-uzeme-valstybine-televizija-prezidentas-zada-kreiptis-i-tauta-57-194456
Gal kas gali rekomenduoti, kur galima bilietų šiam pavasariui į Niujorką už humanišką kainą gauti? Iš anksto dėkoju :)
@NYC Finnair geguze nuo mazdaug $600
Vėl kankynė su A380 (senos bėdos):
http://www.gazeta.ru/business/2012/02/08/3992637.shtml
Keistai su tuo NYC Finnair pasiulymu. Paieska rodo tokia kaina, kai eini prie konkreciu bilietu, kaina isauga iki 2000Lt mazdaug.
Wizz toliau dirba Budapeste, 10 nauju krypciu :
http://wizzair.com/about_us/news/?language=EN#wizen101
Panašu, kad Wizz p-erėme Ryanair strategiją siūlyt atostogines kryptis Graikijoje ir pan. Kai kuriais mašrutais turėtų tiesiogiai konkuruot su Ryanair.
Man tik klausimas iš kur Wizz lėktuvų tokiai plėtrai ims? Ar pristabdys plėtros planus kitur?
Ju zemelapyje matyt klaida, nes rodo, kad is Vilniaus skraido ir i Stavangeri ir i Bergena
Michael O’Leary Varsuvoje! Konferencija tiesiogiai per http://www.loter.pl
O aš manau, kad Wizz Airui prasidėjęs karas su Ryanair tikrai neišeis į naudą. Ryanair turi daugiau pinigų ir tuo pačiu daug daugiau galimybių dirbti į minusą ir laimėti.
Vtautai-NT, mes gi jau diskutavome, kad šiais laikais, kai avialinijos krinta, kaip maro pakirstos, laisvų lėktuvų nėra kur dėti, ir jų nuomos kainos neaukštos. Vien po JK bankroto – Ispanijoje A320 nemazai atsilaisvino…
Katazhyna pagrindine sneketoja po vaduko. Pasigyre, kad dukart pigesni jie nei WIZZ
Lenkijoje planuojama tureti 3-4 bazes per kelis metus. Antra gali buti paskelbta siu metu gale.
http://vz.lt/?PublicationId=064a89c3-3780-4963-9279-c3025f4fdaef&ref=rss :)
Na tikrai, Wizzair skraidys i Stavangeri 2 kartus per savaite nuo 05.27!
@zuikis – ir tai Stavangeris bus jei gerai atsimenu Oslas-Ryga sąskaita, kurį anščiau planavo skraidyt Vilniaus lėktuvas, o dabar perkeltas į kitas dienas kažkurios kitos bazės lėktuvui.
@klaustukas: tiesiog ne visom dienom like inventory – praktiskai tik kelios dienos available
Vilniaus oro uostas derasi su “Iceland Express” dėl skrydžių į Reikjaviką
http://www.aviasistemos.lt/vilniaus-oro-uostas-derasi-su-iceland-express-del-skrydziu-i-reikjavika/
Gegužę prasidės tiesioginiai skrydžiai iš Vilniaus į Stavangerį
http://www.aviasistemos.lt/geguze-prasides-tiesioginiai-skrydziai-is-vilniaus-i-stavangeri/
Linksma, kai užklausi aviakompanijos per FB apie būsimą skrydį, ji atsako, o kažkas parašo straipsnį apie tai :D
mmm: neplanuoja „flybe” naujų skrydžių ne iš Talino, nei iš Tartu. Booking’e matosi siūlomi jungimai per BMA, HEL arba esamas kryptis.