Nauja „Air Lituanica” kryptis – Hamburgas
2015 m. balandžio 30 dieną „Air Lituanica” pradės tiesioginius skrydžius iš Vilniaus į Hamburgą. Skrydžiai vyks tris kartus per savaitę – antradieniais, ketvirtadieniais ir sekmadieniais. Skrydžiai bus vykdomi „Embraer 145” ir „Embraer 175” lėktuvais, skrydžio trukmė – 1 val. 50 min.
Hamburgas yra antras didžiausias Vokietijos miestas ir aštuntas didžiausias miestas Europos Sąjungoje. Beje, Hamburgas yra didžiausias ES miestas, kuris nėra valstybės sostinė. Iš didžiausių ES miestų dešimtuko Hamburgas buvo vienas iš trijų miestų, iš kurių nėra tiesioginio susisiekimo su Vilniumi. Hamburge gyvena 1,8 mln. gyventojų, o Hamburgo metropolyje – 5 mln. gyventojų.
Tiesioginių skrydžių Vilnius-Hamburgas realiai nebuvo nuo 2008 m. vasaros (tiesa, buvo 2010 m. pavasarį „airBaltic” paskelbę skrydžius iš Vilniaus į Hamburgą, bet keleivius perkėlė skrydžiams per Rygą vos po trijų savaičių veiklos), o prasidėjo jie 2004 m. vasarą su „airBaltic” atėjimu į Vilniaus oro uostą.
2004 m. tarp Vilniaus ir Hamburgo keliavo 7,8 tūkst. keleivių, 2005 m. – 11,1 tūkst., 2006 m. – 11,6 tūkst., 2007 m. – 14,7 tūkst., 2008 m. – 11,5 tūkst. „Air Lituanica” ketina per 2015 m. vasaros sezoną pervežti 8 tūkst. keleivių, iš kurių, tikimąsi, daugiau negu pusė bus atvykstantys darbo reikalais bei turistai iš Vokietijos Šiaurės į Vilnių.
Hamburgo oro uostas yra penktas didžiausias oro uostas Vokietijoje, aptarnaujantis virš 14 mln. keleivių kasmet. Oro uostas yra nutolęs vos 8 km į Šiaurę nuo Hamburgo miesto centro, o S-Bahn linija traukinys oro uostą su miesto centru jungia kas 10 min. Beje, Hamburgo oro uostas yra vienas seniausių oro uostų Europoje išlikęs toje pačioje vietoje – 2011 m. šis oro uostas atšventė šimtmetį.
Tai yra trečia „Air Lituanica” kryptis į Vokietiją, šalia jau vykdomų tiesioginių skrydžių iš Vilniaus į Berlyną ir Miuncheną. „Air Lituanica” taip pat didina skrydžių skaičių į Miuncheną – nuo 4 per savaitę iki 5 per savaitę nuo gegužės 8 d., bei iki 7 per savaitę nuo birželio 22 dienos. Iš viso „Air Lituanica” vykdys šią vasarą 16 skrydžių per savaitę į Vokietiją – nė viena kita aviakompanija nesiūlo tokios geografijos ar skrydžių skaičiaus į Vokietiją.
Galite sekti šio įrašo komentarus per RSS.
653 komentarai
Leave a reply
Vasaris:
Eurolot nutraukia visus savo skrydžius !
Air Lituanica: puiku ir laiku ! Negi Ryanair pradės kasdien skraidyt į Bremeną ? Ne.
Kodėl ne iš Palangos?!?!?
Bremenas nuo Hamburgo toli.
O tai, kad atsiranda Hamburgas, reiškia, kad 2015 bus naujas E175/190 lėktuvas?
Vytautas-NT, o Vilnius ir Kaunas toli vienas nuo kito?
ok, iprastas klausimas: jungimai per Hahn Air tik? HAM superinis hubas siaip, bet ko gero tik su LH
Nuotraukoje vienas iš retų B747SP.
Pasirodo „Iran Air” dar skraido su juo.
O kodėl savo puslapyje skelbiat kad sekmadieniais skrisit jau nuo Kovo 3d.?
Kaip suprantu čia su tais pačiais lėktuvais bus skraidinama. Tik gal ATR 72 gaus dar kokį reisą be Stokholmo, kad atsilaisvintų Embraer Hamburgo skrydžiui ?
OT:
Please be informed, that BT has stopped it’s operations to DME
Jau prieštai BT sustabdė skrydžius į VKO irgi. Liko tik SVO, kur compete’ina su 3x daily SU.
Lenkijos valstybės ir skrydžių bendrovės LOT valdoma oro bendrovė „Eurolot“ naikinama
http://www.lrytas.lt/-14232182251421737960-lenkijos-oro-bendrovę-pasmaugė-finansinės-bėdos.htm
Puikios naujienos. O dabar virš sostinės ratus suka usaf b707 retro paukštis:)
Jeigu taip yra,kaip nemazai zmoniu sako,kad labai pajuris skraido i Hamburga…Tada PAFANTAZAVUS,gal geras variantas,butu 2-4-7 paleisti PLQ-Londonas-PLQ:)?
Turiu galvoj(gerai viska sudeliojus) butu 1stopai(neislipant,panasus i Turkish starta)PLQ-VNO-HAM ir VNO-PLQ-Londonas…
Na jei savivaldybės susimokėtų, gal ir gautųsi VNO-HAM-PLQ-HAM-VNO vasaros mėnesiais.
Eurolot uždarymas atsilieps ir Vilniuje – visi LOT VNO-WAW skrydžiai 3x daily bus vykdomi Eurolot Dash Q400.
LOT lėktuvo keitimas reiškia autobusą laipinimui abiejuose galuose. Nekas, ypač kai į kokią Vieną persėdimai Varšuvoje po 30 min buvo.
O WAW bent jau padaryta pagaliau kad autobusas automatiskai nebereiskia papildomo security check’o?
O kažkada LOT netgi press release’ą išleido, kaip produkto gerinimo – daugiau jokių autobusų :D
Kadangi jau maždaug nekintantis orlaivių parkas, tai gal būtų AL metas pagaliau atsinaujinti informaciją savo puslapyje ir pridėti Embraer 145 ir ATR?:)
Šaunios naujienos, dabar Vilnius – Palanga jungimo reikia tik :-))
O bus TLL-VNO-HAM?
Šią vasarą Ryanair vėl wet-lease’ins iš skirtingų operatorių lėktuvus, B737-800 ir B737-400. Bazė Bratislavoje bus atidaryta vien slovakiškais Air Explore wet-lease lėktuvais.
Hamburge yra Miniatur Wunderland – didžiausias miniatiūrinis pasaulis su oro uostu, geležinkeliais, miestais ir t.t.
https://www.youtube.com/watch?v=9l4l0Jq6LUY
https://www.youtube.com/watch?v=ACkmg3Y64_s
Rekomenduoju :)
to Skytomas – 2015 02 6, 12:47
Matei ta amerikonu zvalgybini B707 virs Vilniaus?
Yey, puikios naujienos!
TransAsia: ir vėl tokia pati klaida. Štai ką reiškia nervų nevaldymas kritišku momentu :(
http://www.flightglobal.com/news/articles/transasia-ge235-shutting-down-the-wrong-engine-408790/
Švedai bando sulaužyti Airijos „US preclearance” monopolį:
Stockholm set to become US clearance airport
http://www.thelocal.se/20150205/arlanda-sweden-pre-clearance-gateway-to-us-swedavia-tlccu
The Swedish government is looking into the possibility of making Stockholm’s Arlanda a ‘US preclearance’ airport, simplifying travel between the two countries.
The government has announced it is launching an investigation into making Arlanda Airport the first airport in continental Europe to offer US border clearance on-site, enabling travellers to avoid chaotic customs situations upon arrival in the US.
Visi operation departamentai gavo ATR paraiska del nelaimes azijoje, kuri skamba taip: „For the time being, ATR has no specific recommendation towards ATR operating fleet.
According to ICAO (International Civil Aviation Organization) regulations, ATR will continue to advise the French Bureau d’Enquê…”
Kalbant is praktikos, kai gamintojas neturi jokiu nauju rekomendaciju po nelaimiu, orlaivis niekada* nebuna pripazystamas kaltas.
Beja, Simonai, kadangi Jus vis tiek palaikot artimesnius rysius su DOTais, prie progos perduokit kad naudoti wizzairo pre flight walk around manuala su checklistu nelabai jau etiska, bent uztusuotu W6 logo.
Ką VNO du Afriqiyah Airways a319 veikia?
Statybininkus kokius į Libiją skraidins matyt.
@Čiurlionis- kiek žinau,jie jau porą sav. VNO,tai galbūt pas FLTechnics atskrido.
Small Planet registre jau šie lėktuvai.
Vienas 5m. kitas 6m. pakankamai naujas pirkinys, tik buvau tikras, kad jie operuos tik a320
Tie Afriqiyah Airways ir yra A320
Skaitau ir kvatoju. Ar esate kuris mokėjęs tuos 9 eurus ir ne daugiau?
Paskutinį sykį prieš Kalėdas parskridus apie 23 valandą, taksistai iki Petro ir Povilo bažnyčios paprašė 100 litų.
http://www.15min.lt/naujiena/verslas/transportas/vilniaus-taksistai-taupo-sukdami-ratus-aplink-vilniaus-oro-uosta-667-483392?cf=df
Na kiek galima terliotis su tais dusmanais? Kaip kokioje 3-ojo pasaulio salyje (o gal ir dar blogiau). Kažkam byra pinigai už tai kad ta betvarkė testusi kiek įmanoma ilgiau. Čia vadinasi „Wellcome to Lithuania”…
Dėl tų taksi, tai kiek teko girdėti, tai SM yra įsivėlusi, Juk jau ir Kaunas ir kiti miestai prašo leisti miestams vėl patiems reguliuoti taksi verslą, nes nori išvalyti tuos kledarus iš miestų, o SM daro viską, kad to nebūtų.
Airbus’ Beluga: Giant of the skies set to get even larger
http://edition.cnn.com/2015/01/19/travel/airbus-new-beluga-super-transporter-plane/
Dar šiek tiek info apie EuroLOT prieš mirtį:
http://www.anna.aero/2015/02/06/eurolot-enters-liquidation-17-european-airports-affected/?utm_source=anna.aero newsletter&utm_campaign=38710e1858-anna_nl_060215&utm_medium=email&utm_term=0_ecdbf41674-38710e1858-86642630
Dėl Euro LOT „supernaujienos” – lenkai jau lapkričio mėnesį sakė, kad taip bus.
Papildomai, dar kalbama, jog Eurolot likviduojamas po ES sprendimo dėl LOT. Iki tol buvo manoma, jog jeigu ES lieptų gražinti LOT paskolas (Malev ir Cyprus atvejai), LOT būtų tekę uždaryti, tai būtų bent likę Eurolot.
Įdomu, o kokios vidinių skrydžių Lenkijoje perspektyvos? Atstumai ten dideli. Keliai vis dar blogi, o geležinkeliai lėti. Tiesa, žmonės nelabai mokūs.
Realus toks verslas, ar nelabai?
@Vytautas-NT. Dauguma tamstos teiginių kelia abejonių. Tarp pagrindinių Lenkijos miestų atstumai nėra dideli (palyginti su Vokietija, Prancūzija), keliai jau maždaug 5-6 metus rekonstruojami nerealiais kiekiais ir nenusileidžia Vakarų greitkeliams, žmonės gyvena pakankamai pasiturimai (Lenkija per krizę atsilaikė bene geriausiai Europoje). Na, žinoma ne vokiečių galiybės. Galima sutikti tik dėl traukinių greičio.
„O bet tačiau” – susisiekimas Lenkijos viduje avia transportu nėra prastas. LOT iš WAW hub’o skraido į Gdanską, Katovicus, Krokuvą, Poznanę, Rzeschow, Szczecin.
Lenkijos domestic rinka netgi Ryanair sudomino, jie skraido iš Varšuvos į Gdanską ir Vroclavą, iš Vroclavo į Gdanską, iš Gdansko į Krokuvą.
OLT Express bandė labai ambicingai Lenkijos domestic, bet sudegė greitai.
Turbūt negirdėjote, kad tik ką lenkai paleido savo PKP InterCity, kuris sujungė Varšuvą su Krokova, Vroclavu, Gdansku ir Katovicais įspūdingais greičiais. Pamirškite lėktuvus tarp tų miestų.
200 km/val per lėtai ?
Gruodžio 14 dieną Lenkijoje pradėjo veikti „Alstom“ sukurtas greitųjų traukinių tinklas, sujungęs Varšuvą su penkiais didžiausiais miestais – Gdansku, Krokuva, Katovicais, Vroclavu ir Poznane.
Lenkijos geležinkelio įmonė „PKP Intercity“ į projektą investavo 665 mln. eurų. „Alstom“ pateikė 20 greitųjų traukinių „Pendolino“ ir pastatė naują traukinių depą, be to, prancūzai 17 metų teiks techninės traukinių priežiūros paslaugas.
Polish Pendolino launches 200 km/h operation
http://www.railwaygazette.com/news/passenger/single-view/view/polish-pendolino-launches-200-kmh-operation.html
Įdomu, o ką turėtų reikš Ryanair tinklapio USA versija?
pardavimus amerikiečiams jų valiuta.
Nauji Lenkijos geležinkeliai geri, bet nėra „beats everything” – Gdanskas-Varšuva trunka 3 val., panašiai kaip ir skrydis lėktuvu (flight time: 0:55). Gdanskas-Krokuva trunka 5,5 val.
Dalykas tas, kad LOT neturi galimybių naikinti savo domestic network’ą dėl jungiamųjų skrydžių. Lufthansa, SAS, Air Berlin skraido po 4-8 Lenkijos miestus ir tempia keleivius į savo hub’us, todėl tikrai niekas nevažiuos traukiniu iki Varšuvos, kad skristi iš ten. Todėl LOT norėdami išlikti konkurencingi regionuose, turi skraidyti į WAW iš ten.
Na, o Ryanair pastaruoju metu tik plečiasi Lenkijos domestic’e ir jie čia iššūkį traukiniams. Niuansas dar tas, kad apart Varšuvos oro uosto, kiti oro uostai turi Lenkijoje labai žemus passenger fees – jie Vakaruose dažnai iškelia kainas labai trumpuose skrydžiuose.
Tai jo, LOT aišku skraidys ir toliau po Lenkiją, tik skrydžiai bus labiau derinami prie išskridimo iš Varšuvos bangų.
Vilnius-Ryga skrydis juk irgi yra tik dėl jungimų :-)
Bet P2P rinka į Varšuvą esu tikras atiteko traukiniams. Jei jau laikas būtų taip svarbus (nors come on, kas punktualiau – traukiniai ar lėktuvai), tai kainų prasme Krokuva-Varšuva traukiniu rytoj 150 zlotų, o lėktuvu – 400 zlotų. Čia pačiam LOTui blogai, nes lėktuvus į WAW teks užkrauti vien transferiniais keleiviais, nebeturės sweetenerio P2P srauto.
Keleiviams, be jokios abejonės, didžiulė nauda.
Važiavau 2013m rugpjūtį iš Gdansko į Varšuvą traukiniu. Kelionės trukmė buvo apie 5:30 val. Traukinys vėlavo arti trijų valandų! Galų gale Varšuvoj atsidūriau ketvirtą valandą ryto. Po tokios patirties nelabai norėtųsi dar bandyti laimę traukiniais.
Pagrindinis klausimas ar Lenkijoj būtų vietos tokiam LCC, kuris skraidytų mažesniais lėktuvais, nei Ryyanair. OLT-Express eksperimentas dar, kiek pamenu, darytas su didesniais lėktuvais (A320/B737 dydžio).
Nes tarkim iš kokio Liublino iki Šcecino yra labai toli. Bet abu taškai ganėtinai maži.
EuroLOT dar bandė skrydžius iš regioninių oro uostų į Europą siūlyt. Bet, matyt, nepasiteisino.
Yep, traukiniu puntualumas lenkijoje neblizga. Anot bendradarbio lenko, pas juos kas metai yra renkamas labiausiai pavelaves taukinys. Pasak jo, praeitais metais nugaletojas velavo 8 valandas.
Spectator važiavo traukiniu dar 2013 m. rugpjūtį kai dar nebuvo paleista greitųjų traukinių „Pendolino“ linija. Manau kad dabar situacija yra pasikeitus iš esmės. Gal kas jau yra išbandęs naujuosius traukinius. Beje, Alstom pareiškė, kad dalyvaus ir Rail Baltica konkurse. Čia matyt eina kalba apie Rail Baltica II, o ne Rail Baltica I – liniją iki Kauno.
Europos oro bendrovių uždarbis – kaip katino ašaros: vos 4,27 JAV dolerio už vieną keleivį
Skaitykite daugiau: http://www.15min.lt/naujiena/verslas/transportas/europos-oro-bendroviu-uzdarbis-kaip-katino-asaros-vos-4-27-jav-dolerio-uz-viena-keleivi-667-483799#ixzz3RHEjVbSi
Lux Express nuo kovo 5 d. pradeda Veršuva-Krokuva reisus. 7 kart per dieną. Taigi Krokuva iš Vilniaus bus dar lengviau pasiekiama Lux Express autobusais.
Lietuvos oro uostams metai prasidėjo rekordiškai – keleivių daugėjo 16,5 proc.
Pirmąjį metų mėnesį, palyginti su tuo pačiu praėjusiųjų laikotarpiu, Lietuvos oro uostų keleivių daugėjo 16,5 proc. Kauno oro uostu kelionėms pasinaudojo net 29 proc. daugiau keleivių. Tuo tarpu per Vilniaus oro uostą keliavo 15 proc., o per Palangos – 0,2 proc. daugiau žmonių.
Daugiau:
http://www.15min.lt/naujiena/verslas/transportas/lietuvos-oro-uostams-metai-prasidejo-rekordiskai-keleiviu-daugejo-16-5-proc-667-484032?cf=df
Vilniaus oro uosto naujovė – keleivių savitarnos kioskai
http://www.ivilnius.lt/suzinok/transporto-naujienos/vilniaus-oro-uosto-naujove-keleiviu-savitarnos-kioskai/69643d32323334
Grįžtant prie statistikos – ar teisingai skaičiuoju kad vasario gale – kovo pradžioje turėtume turėti 3 mln. keleivių skaičiuojant per paskutinius veiklos metus?
2014m iki 3mln truko 57 330 keleiviu…
Si Sausi 26 500 pliusas,vis dar lieka beveik 31 000
Vasario gale tai jau tikrai niekaip(ne pats maziausias menuo,nerealu kad bus net uz Sausi didesnis augimas). Kova tai jau tikrai but turetu nuo vidurio i pabaiga kazkur:)))
Simonai, ar jūs turite kažkokią akcija su KL/AF, kuri tik iki šiandienos galioja? Nes rezervavus bilietus (į BKK) rašo, kad išrašymas tik šiandien. Ar čia klaida kažkokia?
Ir visgi ne Stokholmas, o Oslo bus pirmasis :
Oslo Airport To Get US Pre-Clearance Facility
http://onemileatatime.boardingarea.com/2015/02/10/oslo-airport-get-us-pre-clearance-facility/
It looks like Oslo Airport may become the first in mainland Europe to get a US Pre-Clearance facility.
For those of you not familiar with Pre-Clearance facilities, it’s whereby you clear US customs & immigration prior to boarding your US-bound flight, meaning you land in the US as a domestic passenger. Presently the extent of Europe’s Pre-Clearance facilities is limited to Dublin and Shannon, so this would be a very interesting addition.
SAS perkelia vakarinį CPH-VNO reisą į 00:25 arrival į VNO. Dabar ne tik, kad kosmosą kainuoja, bet ir visiškai naktimis tampytis :(
@Vygantas – is kur tokia info? turiu kelis bookingus per CPH – visur atvykimas 23:30 net vasaros sezonui
padariau „zurnalistini tyrima” – pasirodo 00:25 dar nieko.
Pirmadieniais – 01:20
Antradieniais – 23:30
Treciadieniais – 23:30
Ketvirtadienais – 23:30
Penktadieniais – 00:25
Sestadieniais – 23:30
Sekmadieniais – 01:20
01:20 – rimta – turetu buti daug norinciu skristi.
na jus cia ir nuliudinote del CPH!!! „oh my god”…
tiesa, su LT jau atskridinejau is MMX apie 01.30:))))
Manau, kad ne visi liūdi – kitiems tai papildoma dienpinigių diena.
:)
Pries pora penktadieniu turejau laime isbandyti vakarini BT CPH-RIX-VNO varianta. RIX sekmingai sulaukeme visu veluojanciu jungiamuju reiksu ir VNO nusileidom 00:40… Still beats LT MMX-VNO reisa.
papildoma dienpinigiu diena, jei kam tai taip aktualu, buvo ir anksciau – abejoju ar kas nusileides 23:30 pasiekdavo namus anksciau nei 00:00.
blogiausia, kas sugadintas penktadienio skrydis
Įdomiai SAS daro – tarsi pasigauna kelis papildomus connection’us, tačiau, žudo skrendančius point-to-point, kur yra tikrasis yield’as: ką veikti po darbo iki išvykimo 22 val. sunku sugalvoti :)
Na, o vasaros tvarkaraštyje BT eina irgi į naktį, jų vakarinis reisas visoms dienoms įdėtas 00:25.
The U.S. airlines are stepping up efforts to persuade the American government to alter or terminate the Open Skies pacts.
The white paper, citing confidential financial statements from the Gulf airlines, alleged that their rivals have received subsidies from their home governments contrary to U.S. trade policy. The report says loans, tax exemptions and other support totaled more than US$40 billion since 2004, which the Gulf carriers used to pay expenses that airlines typically must cover themselves, such as aircraft acquisitions.
„We fully expect the government to act on the evidence,” Delta’s Hirst said, adding, „From the U.S. airlines’ standpoint, we’re competing with (foreign) governments, not private businesses.”
http://www.lrytas.lt/verslas/rinkos-pulsas/didziausios-lietuvos-aviacijos-imones-lektuvai-i-vilniu-neuzsuka.htm
Dienpinigiai bent jau mano įmonėje skaičiuojasi ne iki tada, kai atsiguli į lovą, o būtent pagal skrydžio laiką. Netgi ne realų skrydžio laiką, o numatytą – kažkada LT skrydis vėlavo gal 2 ar 3 valandas, nusileidome gal 2 valandą vietoj 23:40 ar pan., dienpinigių niekas papildomai nedavė :)
Antra vertus, jeigu 00:25 dar pakenčiama, tai su 01:20 jau velniop tuos dienpinigius, ir taip turbūt daugeliui keliautojų, išskyrus aukščiausio lygio krachaborus :)
A Ryanair flight from Krakow to Shannon had to divert to Berlin SXF last night after false bomb threats. According to news reports, a drunk passenger repeatedly made bomb threats to the crew. The flight made an unscheduled stop at SXF at 11:30 PM, where the plane was evacuated and checked. No explosives were found. At around 5:45 AM, the flight continued minus one passenger. The man has been held and is going to be charged.
One arrest after mid-air bomb scare on Ryanair plane · TheJournal.ie (http://www.thejournal.ie/bomb-scare-shannon-ryanair-1929923-Feb2015/)
Klausimas žinovams:
Skrydis:
21:45 Atėnai
ATH Eleftherios Venizelos
23:15 Stambulas
IST Ataturk
persėdimo laikas tarp skrydžių: 12 val 40 min (Stambulas)
11:55 Stambulas
IST Ataturk 14:20 Vilnius
VNO Vilnius
Jei persėdimas virš 12 valandų – galima tikėtis iš TK nemokamos nakvyvės? Ar šios taisyklės netaikomos skrendat Europos ribose?
Algi, paziurek tvarkarasti, paprastai yra rytinis skrydis is Atenu (kazkur 6-7 ryto), tokiu atveju nakvyne nepriklauso.
Yra toks:
07:05 Athens (ATH) – 08:25 Istanbul (IST) – TK7990 7h15
11:55 Istanbul (IST) – 14:20 Vilnius (VNO)
Bet jei mums netinka, mums butina skristi vakare:
21:45 Athens (ATH) – 23:15 Istanbul (IST) – Turkish Airline logo TK1844 16h35
11:55 Istanbul (IST) – 14:20 Vilnius (VNO) – Fri 05 Jun
Tokiu atveju jau nebepriklauso, teisingai?
Nebepriklauso.
Nežinau ar kas nors čia minėjo, bet Lietuvos Geležinkeliai prieš pat vasarą uždaro maršrutą Vilnius-Peterburgas-Vilnius. Galėtų AL šiuo klausimu padirbėti. :-)
Tuo tarpu LCC tendencijos Europoj:
http://www.anna.aero/2015/02/11/ryanair-easyjet-vueling-and-wizz-airs-growth-airports/?utm_source=anna.aero newsletter&utm_campaign=3580ed7113-anna_nl_110215&utm_medium=email&utm_term=0_ecdbf41674-3580ed7113-86642630
Į KUN atvyksta Air Nostrum, CRJ2, EC-JOD. Atskrenda Madrido „Real“
DEl St.peterburgo,tai cia reiktu labai rimtai susiskaiciuoti,visus uz ir pries…
Pernai su LG keliavo 42,5tukstanciai,kas yra tikrai didelis srautas.Cia jau po 36% kritimo,todel ,galima daryti prielaida,greiciausiai jau atbiro,didzioji dalis, supropagandintu ir tu kuriem stipriai per kisene kirto.Be abejo jei LG nenutrauktu ,tai butu mazejimas ir siemet(nes reikalai Rusijoje negereja),bet vargu kad -36%. Nes net ir musiskis TD skaiciuoja,kad nemazai Rusu dabar vietoj Vienos,Paryziaus keliauja kur pigiau ir renkasi Baltijos salis,Praha.
Tai srautas kaip ir butu,bet ciavel Rusijos protu nesuvoksi:)))
Peterburgo krypčiai AL galėtų ATR panaudoti,kuris dabar turi ganėtinai ilgą prastovą,vasarą bus dar ilgesnė,nes neliks rytinio BMA reiso. Įdomu, ar atsiras bent sezoninė kryptis ATR’ui?
Sveiki, aviacijos specai :)
Galbūt žinote, kartais pasirodo error fare avialinijų pasiūlymams. Paskutinis toks super pasiūlymas: http://uk.businessinsider.com/united-airlines-first-class-tickets-2015-2
Man deja nepavyko atsiskaityti nei VISA nei MC kortele, ir tik išsisaugojo rezervacijos numeris, kuriame nurodyta kad mano apmokėjimo United lauks iki vasario 13 d., kitaip panaikins rezervaciją.
Paskambinus United Airlines telefonu ir padiktavus kortelės numerį, jie negalėjo nuskaičiuoti sumos ir liepė kreiptis į local travel agency su šiuo rezervacijos numeriu.
Ar jūs galite patarti, verta kreiptis į West Express ar kitą agentūrą, ar jie čia iš tikrųjų gali padėti atlikti apmokėjimą (crazy suma – 1443 DKK, t.y. <200 eur už 3 asmenų kelionę iki NY)? Ar vis tik dar skambinti į United Airlines ir primygtinai jų reikalauti atlikti apmokėjimą?
Ačiū, gerbiamieji :)
Jeigu business insider nebutu pasirodes, tas dealas ir dabar galiotu. Patiko United sprendimas isimti Danija kaip sali is savo saito – kad dealas pasibaigtu :)
Gmd7: bilietai anuliuoti, buvau nusipirkęs, bet aš pirkau su draudimu tai gal ką pavyks iš draudimo gauti. O kaip klaustukas sako nebūtų išlindę business insider sau ramiai toliau visi butu pirkę.
VNO šiandien rašo, kad LT į Bromma su E175. Klaida ar jau sertifikavotės? :)
@Mindaugas
Kaip suprantu, pirkai prieš Business Insider straipsnį. Pats esi insider’is, ar per per įvairius error fare blog’us radai?
VNO internete visus AL skrydžius iš pradžių užrašo su E175.
pliumbum: klaida ;)
Kol kas dar nepilnai, pilotai jau apmokyti, Embraer išdavė papildomą noise certificate, dar laukiam jo patvirtinimo iš CAA.
Maždaug šitaip Ryanair sekasi Kopenhagoje:
http://s7.postimg.org/rgiemq7sr/ryr_cph.png
VNO atidaryti self check-in. Ar AL teiks tokią galimybę?
Simonas Bartkus – 2015 01 29, 15:58
Šarūnai – yra, pastatė gal prieš savaitę :) Veikia tik į Lufthansa skrydžius.
Simonas Bartkus – 2015 01 29, 16:17
bet šiaip nueinantis reikalas – oro uostai pamažu ima naikinti tuos reikalus, nes online check-in keičia tą reikalą.
Kiek žinau iš AUC komiteto narių, tai naudotis ketina Austrian, LH ir Turkish. Kiti neketina.
Simonai, o kokie yra argumentai naudotis ar nesinaudoti self check-in ? Kad ir nueinantis tai yra reikalas. Tai kuo nors nenaudinga aviakompanijai ? Kiek nors kainuoja ? Sumažina pajamas etc. ?
Kainuoja prisijungimas, priklausomai nuo turimų / naudojamų sistemų. Mūsų atveju apie 30 000 JAV dolerių investicija reikalinga.
Jei tai „Projektas finansuojamas Europos Sąjungos regioninės plėtros fondo lėšomis. Projekto vykdymo metu sukurtos dvi elektroninės paslaugos – elektroninė keleivių savitarnos ir vieninga orlaivio aptarnavimo sistemos.”, tai gal už tas ES lėšas ir aviakompanijos turėtų būt įjungtos į tą vieningą sistemą ?
http://www.delfi.lt/verslas/transportas/incidentas-ryanair-lektuve-keleiviai-suriso-pusnuogi-rembo.d?id=67155816
Ryanair bilietai po 0.3eur iš Kopenhagos gali būti perkami kaip loterijos bilietai – jei jiem ten su profsajungom sunku bus, gal pavyks gauti kompensaciją už denied boarding :)
jau po 10 EUR bilietai :(
prie SAS VNO-CPH skrydziu (neziurejau, ar visu) paiesku www jau rodo Operated by Cimber
Įdomu, negi rusai iš tikrųjų skraidė iš Jekaterinburgo į JAV:
http://www.newsru.com/finance/13feb2015/utairland.html
OT To: Edgaras ne iš blogų ir ne iš BI. Dėja nesu insideris, tiesiog prieinu prie informacijos kur pirma dažniausiai pasirodo iš insideriu, na o poto po kurio laiko blogai pasigauna.
http://www.riga-airport.com/lv/main/zinas/aktuali/lidosta-riga-darbu-uzsak-turkmenistan-airlines
Pirmas turkmėnų reisas į Rygą įvyko. Kažkiek žmonių atskrido :)
Iš Rygos – skrydžiai į Torontą ir Ašchabadą
http://www.lrytas.lt/-14238197641422155843-iš-rygos-skrydžiai-į-torontą-ir-ašchabadą.htm
Maršrutas „Ašchabadas-Ryga-Ašchabadas“ atvers galimybes ir keleiviams, kurie iš Ašchabado ketina keliauti toliau Azijos kryptimi – į Delį, Pekiną, Honkongą ir kitus miestus. Jau penktadienį pirmuoju skrydžiu išskrido keleiviai, kurie iš Ašchabado skris į Bankoką. Tokia kelionė kainuoja 550 dolerių.
Naujasis maršrutas patogus ir gabenant pašto siuntas iš Kinijos į Latviją ir kitas Europos valstybes.
Pirmuoju reisu į Rygą iš Turkmėnistano atvyko 20 turistinių bendrovių atstovai.
O šiandien SAS VNO-CPH skrenda su Cimber CRJ200..
@mindaugas
brūkštelk prašau man mailą, edgaras.sidabras@gmail.com, turiu vieną kuklų prašymą. Ačiū.
http://www.lrytas.lt/verslas/rinkos-pulsas/is-rygos-skrydziai-i-toronta-ir-aschabada.htm
SAS pakeitė OAG tvarkaraštį, jog visi VNO-CPH skrydžiai yra „Operated by QA” (QA – Cimber kodas).
Įdomu, kokios bus SAS operational fleet management galimybės keisti lėktuvus į didesnius esant reikalui. Įtariu – labai labai sudėtingos ir greičiausiai kur kas rečiau matysime SAS Airbus Vilniuje. O praeitą gegužę buvo 44 SAS landing’ai VNO su A319/320.
Simonai, kas turėjo įtakos produkto keitimui? Įdarbino CRJ900 kažkur kitur ar mažėja paklausa ir nereikia tokių didelių lėktuvų?
Šarūnai, tai jie lėktuvų nekeičia – jie skraidys su CRJ900.
o PLQ-CPH taip pat bus operated by Cimber?
Pažiūrėjau WIki, kad SAS perkelia savo regional jet’us Cimber, viskas tapo aišku. Ne taip interpretavau naujieną :)
SAS, atrodo, nutarė „paskriausti” Lietuvą :)
CPH-PLQ nuo vasaros sezono bus vykdomi JetTime ATR72. Vakarinio reiso arrival į Palangą – 1 val. 20 min. Jeigu Vilniuje toks laikas tik kai kuriomis dienoms, tai Palangoje – kasdien (tiksliau – 5 kartus per savaitę, nes penktadieniais ir šeštadieniais overnight’o nėra PLQ).
Tai logiška viskas pas SAS – su tokiais durnais skrydžių laikais nebereikės ir Airbusų :D
http://www.delfi.lv/biznes/economy/norwegian-prosit-zakryt-nebo-dlya-rossijskih-samoletov.d?id=45576930
Del SAS,yra ir kita medalio puse:)) Cia gera naujiena daugybei kitu a/k skraidinanciu is VNO,be abejo,ir LT :)))
Atrodo CSA po biški ant kojų stojasi, vis naujų krypčių prideda, aišku frequency juokingi, bet gal finansinė situacija stabilizuojasi.
Konkurencijos nebuvimas leidzia taip gerinti produkta. Nepakenktu Norwegian skrydis i CPH. Connectionu nemazai atsivertu. Galetu SAS ir i VNO tada su ATR skraidyti.
Skandinavija Norwegian dengia neblogai, i Europa irgi connectionu yra ir jie normalus,
Taigi tuoj Wizzair MMX-VNO prades, gal paskraidys pusmeti bent. Turetu pietu svedijos zemdirbius emigrantus timptelti i savo puse
Gal žinot, ar airBaltic ir vasaros sezonu VNO-AMS skraidys su Q400 ar pagaliau pakeis į Boeing’ą?
Ryti, su Q400.
„Czech Airlines” atidaro visiškai jokia komercine logika paremtus maršrutus – pvz. Stuttgart – Geneva – Marseille 2 flights on Tuesdays and Thursdays with ATR42 with local traffic rights for Geneva – Marseille (????), Prague – Poznan – Gdansk 4 weekly ATR72 with local traffic rights for Domestic Polish sector (??)
Kas turite žinių, kaip sekasi Belavia reise VNO-MSQ?
Simonai, man Czech Airlines marsrutai primena Air Lithuania virazus pries mirti, kai skraide is (atrodo) Gdansko i Liuksemburga:)
@Kardiobatonas
Prastoka situacija, dažniausiai po kelis keleivius.
@Simonas
Czech Airlines nauji marsrutai paremti Korean Air reikalavimais ar kaip Zuikis minejo, konvulsijos pries mirti?
srs: negaliu paaiškinti. Korean Air padavė i teismą Czech Aeroholding (kitaip tariant valstybe), nes jaučiasi išdurta per privatizavimo procesą (neva, buvo turtas jau po akcijų pardavimo iškeltas į kitas įmones). Tuo metu Czech Aeroholding pardavė savo likusiu akcijų didžiaja dalį TravelService ir dabar, lygtai, TravelService yra didžiausias akcininkas Czech Airlines ir savo ruožtu irgi konfliktuoja su Korean Air. Travel Service uždėjo savo kodą ant visu Czech Airlines reisu…. Žodžiu, ten vidiniu konfliktu per akis.
Su šventėmis visus, gerbiami kolegos!
Galima suprasti, kad OK jau kaip ir nebeliko?
Gerbiamas Bartkus,
Koki nuostoli siemet sugeneravo jusu bendrove? Nesakykit, kad tai kazikokia neviesa informacija. Bent preliminariai ivardykite. Na jei preliminariai negalite, sakykite kiek kartu aktualus 2014 m.nuostolis virsijo biudzetini?
Su šventėmis!
@Simonas
Kaip gerokai mazesne Travel Service galejo „praryti” gerokai didesne Czech Airlines? Primena Snoro privatizavima.
Ispleciant Kardiobatono klausima, ar visisko finansinio atveju, Cekijos vyriausybe gelbetu Czech ar leistu bankrutuoti? Be to, ar Cekija turi pakankamai politinio svorio ES, kad jiems butu leista gelbeti airlines?
Kandidatų į Vilniaus merus diskusijos apie Vilniaus oro uosto ateitį ir plėtrą tiesioginė transliacija
http://www.delfi.lt/video/gyvai/kandidatu-i-vilniaus-merus-diskusijos-apie-vilniaus-oro-uosto-ateiti-ir-pletra-tiesiogine-transliacija.d?id=67184362
@srs. Kai Aerosvit jungėsi su Ukraine International, dar ne tokie dalykai dėjosi. O šiaip, jeigu nuostoliai milžiniški ir nemažėja, tai tas akcijas gali nusipirkti už 1 EUR.
Vat man įdomu kokių naujienų pažers per tą diskusiją, nes tekstuke labai įdomiai parašyta, kad bus diskusiją apie Vilniaus oro uosto plėtrą, teritorijas aplink jį ir t.t. gal paskelbs gerų naujienų apie oro uosto plėtrą :)
Nebėra vietos Vilniuje plėstis, nebėra. Tai būtų labai brangu ir neperspektyvu. Net vieta VNO netinkama dėl dažnai užslenkančio rūko iš netoliese esančių pelkių, o CAT III sistemos nėra ir turbūt niekada nebus. Ateitis turbūt yra naujas oro uostas tarp Vilniaus ir Kauno. Kažkur prie Elektrėnų buvo parinkta vieta. Jeigu keleivių skaičius VNO didės tokiais tempais, šio projekto reikia imtis jau artimiausiu metu, nes kaip rodo BER pavyzdys, oro uostai per porą metų neatsiranda. Čia panašu į atominės elektrinės statybą.
Vargu ar reikia statyti nauja oro uosta. Sėkmingai galima plėsti KUN. Tereikia Vilnių ir KUN sujungti greituoju traukiniu. KUN iš Vilniau geležinkelio stoties taptu pasiekiamas per 25-30 min (pritaikius geležinkelio infrastruktūrą traukiniams važiuoti 240 km/h greičiu).
KUN yra per toli nuo Vilniaus, o sostinė yra sostinė. Kita vertus, greitojo geležinkelio statyba būtų irgi labai brangi, o keleivių srautas menkas.
Lietuvoj statyt TGV ar ICE greičio geležinkelius yra per brangu. Šiaip kai bus baigta RailBaltica II, turėtume turėt geležinkelį panašaus greičio iki Kauno. Bet tai bus gūdžiais 2020
O plėsti Vilniaus oro uosta yra gerokai pigiau. Sodai tako gale kapeikas kainuoja. Tikrai yra vietos naujam terminalui.
Manau KUN plėtra turi keletą privalumu prieš visiškai naujo oro uosto statyba. Tad reikėtu išsamaus tyrimo kad įvertinti visus pliusus ir minusus.
Mano manymu keletas pliusu KUN plėtrai:
1) Geras susisiekimas geležinkeliu ir keliais su likusia Lietuvos dalimi. Taip pat ir „Rail Baltica” projektas. Modernizavus geležinkelius KUN butu patogiausia pasiekiamas oro uostas visos Lietuvos gyventojams. Juk 25-30 minučių kelionė iš sostinės iki oro uosto yra nieko naujo. Yra nemažai oro uostu, kurie yra nutolę nuo sostinių 40-60 km. Pagerinus Vilnius-Kaunas magistrale net ir kelione automobiliu truktu mažiau negu valandą.
2) Butų perimti didžioji dalis keleivių srauto iš šiauriniu ir vakarinių Lietuvos vietovių padarant lengviau pasiekiamu pagrindinį šalies oro uostą, o ne RIX. Atsiradus vienodai krypčių pasiūlai ir atitinkamoms kainoms, RIX nebebūtų maitinamas iš šiaurinių ir vakarinių Lietuvos vietovių.
3) Kauno oro uostas jau turi tam tikrą infrastruktūra. Reikėtų tik išplėsti ir modernizuoti terminalą. Reikia pagalvoti kiek kainuoja vien visiškai naujo KTT pastatymas ir įrengimas.
Nors teoriškai pritarčiau koncesijos projektui, iškeičiant VNO sklypą ir statant naują oro uostą į Vakarus nuo Vilniaus, toks projektas politiškai, deja, manau, būtų neįmanomas dėl politiškai skaudžių dalykų (Kauno uždarymo, etc.).
Todėl politiniam pritarimui esant, VNO neturi problemų infrastruktūriškai augti iki 15 mln. keleivių oro uosto, kas yra per akis iki 2050 m. Net su labai optimistiniu ilgalaikiu 6% augimo tempu, VNO 15 mln. keleivių pasiektų 2043 metais.
Cat III – teoriškai nereikalingas, nė viena į VNO skraidanti aviakompanija nenaudoja Cat III. RIX, TLL ir WAW vis dar gyvena su CAT I – ir tai naudotojai per daug nespaudžia diegti CAT II.
Arnoldai, iš esmės pritariu, bet yra keli dideli BET:
1. 100 km nuo oro uosto iki sostinės yra per daug. Europoje oro uostai, kurie yra skaitomi kaip labai tolimi, yra 40-70 km: pvz. ARN 42 km nuo Stokholmo, OSL 70 km nuo Oslo, MUC 38 km nuo Miuncheno ir t.t. Europoje 100 km pavyzdžių net nesugalvoju, o virš 40 km nutolę oro uostai jau yra laikomi TOLI. 100 km būtų rekordas Europoje, bet jis būtų neigiamas ir konkurencingumui kenktų.
2. Net Rail Baltica II projektinis greitis yra vos 140 km/h, kas reikštų, kad įsibėgėjimai ir visą kita sudarytų kelionę nuo oro uosto iki stoties 45-50 min. Tai labai daug.
3. 5-6 mln. keleivių oro uostas yra nepajėgus užkrauti frequent train. Tarkime, iš 6 mln. keleivių, 4 mln. kelionės tikslas bus Vilnius. Geriausi traukiniai „surenka” max 75% keliaujančiųjų (tiek surenka OSL Flytoget ir LHR Heathrow Express) – 25% net pačiu geriausiu atveju vistiek važiuotų automobiliu, taksi, autobusu, etc.
3 mln. keleivių sudarytų tik 8200 keleivių per dieną traukiniu. Kad palaikyti aukštą frequency, bent tris kartus per valandą 18 val. intervale (nuo 6 val. iki 24 val. – realiai reikėtų dar daugiau), reikalinga būtų padaryti 54 rail tripus per parą kas būtų po 75 keleivius į vieną pusę – tai labai mažai, kalbėtume apie vieno vagono traukinį, kuris būtų labai neefektyvus. Realiai atsižvelgiant į tvarkaraščius reikėtų daryti 70-80 roundtrip per parą.
Su trimis traukinio trip’ais per valandą realiai kelionė su traukinio laukimu užtruktų apie 1h15-1h30 min.
Finalas toks, jog turėtume nuostolingą menkai užpildytą traukinį ir vieną prasčiausių variantų Europoje kas liečia sostinės pasiekiamumą oro transportu.
Galima argumentuoti, kad keleivių kažkada oro transporte bus daugiau. Aš nepalaikau begalinio augimo – mūsų mažėjančioje populiacijoje realiai, manau, atsirėmus į 6 mln. oro transporto keleivių bus atsiremta į lubas, kada keleivių srautas augs po simbolinius 1-2% per metus, kaip yra Vokietijoje, Prancūzijoje ir pan.
Šiaip realiai VNO sklypas bus reikalingas dar ne greitai. Vilniuj yra pilna tuščių teritorijų, kurias galima užstatyti nelendant į VNO. Tokie sprendimai aktualesni kokiam Heathrow, bet ten aš mieliau griaučiau miestą.
O grįžtant prie AirLituanicos, tai kas dar beliko iš 2008 metų paveldo nepanaudota? Vilnius-Tbilisis ir Vilnius-Diusburgas (aišku yra konkurentai iš Dortmundo)? Kazakstanas po naftos kainų kritimo pasidarė neaktualus?
Norint statyti nauja oro uosta, pirma reiktu uzaugti. Nes lodoriai net stadiono nesugeba pastatyti … nieks nezino kur dingo 90 mln ir visiems px… Bet turbut tikrai logiskiausia butu statyti nauja oro uosta ir uzdaryti VNO bei KUN.
Pagal mane Ryanair pilotai ir lėktuvai dažniausiai gali CAT3a naudot.
Beje, kitą mėnesį bus pilnai atskleistas „New Austrian” konceptas, kuriame numatoma, jog bus pereinama prie „Buy on board” serviso „short haul economy”, bus įvestas mokamas bagažas bei network’o pakeitimai – uždaromas DXB, bet galimai kitų naujų krypčių paskelbta.
Įdomu, o kas iš tradicinių vežėjų dar mokamą bagažą Europoj naudoja? Na AirBaltic seniai toks hibridinis. Tai Austrian laužo ledus, ar vaikosi mados?
Panašu, kad greitu metu neuždarinės nieko, bet plėtra VNO šiokia tokia yra galima. O dėl KUN jis jau daug kartų buvo įvardintas kaip labai geras orouostas kroviniams nes šalia LEZ ir t.t. tačiau keleiviams jis nėra tinkamas tad manau į keleivinių pervežimų infrastruktūrą niekas ten labai nebeinvestuos.
KLM bagažas mokamas point-to-point, nemokamas connecting; British Airways turi hand-luggage-only fares. Aer Lingus reikėtų priskirti prie legacy – bagažas mokamas.
Gal kas klausėtės kandidatų į Vilniaus merus diskusijos apie Vilniaus oro uosto ateitį ir plėtrą ?
Beje, kas liečia bagažo politiką, tai bene įdomiausia yra Swiss – bagažas nemokamas skrendant į ZRH hub’ą, bet mokamas skrendant į GVA hub’ą.
http://www.delfi.lv/biznes/bizopinion/ministr-ryanair-ne-prekratit-rabotu-v-rige.d?id=45586724
http://fotografersha.livejournal.com/636256.html
Tu-144 restauracijos istorija. Siaip gan idomu uzmesti aki
Palanga 2015 sausis
9333 keleiviai
Pokytis – plius 0.2%
Nei KUN, nei VNO iki šiol nesugeba įsidėti statistikos.
http://www.delfi.lv/biznes/bnews/finskij-biznesmen-planiruet-zapustit-passazhirskij-rejs-riga-tartu.d?id=45588554
idomu, ar airBaltic jau issirinko, kuo pakeis CSeries?
Neribotam laikui (del mazos paklausos) atidejus Learjet 85 gamyba Bombardier akcijos per tris dienas nuvaziavo 32%, paskelbus apie CEO pasitraukima krito dar 11%.
CRJ, Q400 ir traukiniu marzos yra mazos – didele dali revenue kompanija ima butent is business jet’u. Bombardier tikejosi gauti 300 CSeries uzsakymu, o turi 243, is kuriu didzioji dalis – conditional.
Jei nepritrauks investuotoju (o juos sudominti menkomis galimybemis gauti graza bus sunku) realus ir bankrotas.
Kiek pamenu, Bombardier paskelbė apie akcinio kapitalo dininima. Didžiąją dalį akcijų išpirks dabartiniai akcininkai.
Yra straipsnis apie tai:
http://www.flightglobal.com/news/articles/opinion-bombardier-counts-cost-of-cseries-gamble-409042/
Aišku Cseries buvo rizikingas ėjimas. Bet realiai be naujo lėktuvo sukūrimo į tą rinka neįžengsi.
Gal AirBaltic reikėtų nuo mažesnių Cseries pradėt?
AirBaltic CS300 geras pasirinkimas keisti Boeing 737Classic. Klausimas ne tame – klausimas tame, ar Bombardier CS apskritai pasirodys, nes Bombardier bankroto grėsmė tikrai didelė, o vėlavimai kuriant lėktuvą bei prasti CS pardavimai toli gražu nepadeda.
Idėja statyti naują oro uostą Elektrėnuose – viena didžiausių gigantomaniškų haliucinacijų Lietuvoje.
Oro uostų capacity – mažiausia Lietuvos aviacijos problema. Turime per daug oro uostų – VNO, KUN, PLQ, SQQ, visuose juose pilna galimybių plėstis. Visa tai išmesti į balą ir imtis statyti naują oro uostą vidury laukų – kvailystė. Tam nėra jokio poreikio. Vienintelė motyvacija – kad Vilnius ir Kaunas negali susitarti, kuris oro uostas (VNO ar KUN) perteklinis ir uždarytinas. Taigi vietoj to, kad išspręsti šią problemą, imamasis kvailo kompromiso – statyti naują per vidury, kad būtų blogai visiems vienodai.
Netgi jeigu kalbėtume apie supergreitaeigį traukinį (ir nepaisytume Simono paminėtų skaičių) – nemažą tokio traukinio kelionės dalį sudaro važiavimas mažu greičiu (važiavimas per stotį, iešmus, greitėjimas, stabdymas). Taigi realiai supergreitaeigė kelionė iš Vilniaus iki Elektrėnų truktų kokias 10 min trumpiau negu iki Kauno.
O gal tereikia sutvarkyti susisiekimą geležinkėliu ir bus galima naudoti abu oro uostus. Nes man asmeniškai net ir važiuojant asmeniniu atomobiliu yra baimė nespėti į skrydį.
Paprasčiausias variantas būtų toks.
VNO – Vilniaus Geležinkėlio stotis, kas pusvalandį su automotrise.
KUN – Palemonas – Kauno Geležinkėlio stotis kas pusvalandį.
O Palemone galėtų stoti traukinys atvykstantis iš Vilniaus ir iš Šiaulių, tereiktų sulaukti automotrisės ir persėsti, bei tęsti kelionę į galutinį tašką.
O man atrodo orouostas tarp dviejų didžiausių miestų būtų logiškas žingsnis turime Izraelio PVZ, kur Ben Gurion yra tarp Tel Avivo ir Jaruzalės, o Traukiniu ir kitus miestus gana lengva pasiekti pats iki Haifos važiavau, tad oro uostas prie greitkelio ir geležinkelio būtų labai neblogas tik berods ėjo kalba ne apie elektrėnus o visgi apie Vievį.
„Avia Solutions Group“ klimpo į nuostolius
http://vz.lt/article/2015/2/18/avia-solutions-group-klimpo-i-nuostolius#ixzz3S5nqpzQY
Aviacijos grupė per praėjusius metus klimpo į vis gilesnius nuostolius. Vertinant vien tęstinę veiklą, per praėjusius metus patirta 3,875 mln. Lt nuostolių, palyginti su 15,290 mln. Lt pelnu 2013 m.
Sorry, bet Ben Gurion yra daugmaz tiek pat tarp Tel Avivo ir Jeruzales kiek VNO yra tarp Vilniaus ir Kauno. 20 min iki Tel Avivo ir minimum 50 min iki Jeruzales.
Sutinku su principine c2h5oh nuomone – oro uostų capacity yra pati mažiausia Lietuvos oro uostų problema. Overcapacity yra problema.
Turkish Airlines my ass…. šiandien IST-VNO-IST atšauktas ir Turkish siūlo skristi poryt, nes rytoj skrydžio nėra. kitų aviakompanijų neperašo motyvuodami, jog nė viena iš aviakompanijų VNO neima Turkish keleiviu…..
jo jo… bet gal Litcargus gali perrašyti ar kas juos atstovauja.
Beje, kai LH streikavo, tai mielai perrašė į tiesioginį TK skrydį. Tai jeigu vieni gali, tai ir kiti tikrai gali.
Jeigu neklystu, tai praeitų metų pačioje pabaigoje Lufthansa atšaukė interline su Turkish. Matyt, pasekmė.
Ohoho. Kolektyvas, gal lekiam? :)
Išprotėjusi „paskutinė minutė”! Vilnius-Amsterdamas-Vilnius šį penktadienį-sekmadienį tik už 79 EUR / 272,77 LTL į abi puses su oro uosto mokesčiais ir bagažu! Vietų skaičius labai ribotas, galioja tik iki vidurnakčio sekant šia nuoroda: http://bit.ly/lt-fb-AMS-feb
Tai kad nėra kažkokia super kaina į Amsterdamą. Būtų 20EUR, galima būtų džiaugtis…
Noriu šviežio Heineken iš statinės!
Klausykit, paleist traukinį iš stoties į VNO, kai reikėjo tik būdą pastatyti truko n 1 metų. Patvarkytas susisiekimas autobusu atsirado irgi vakar.
KUN taip pat pro pat nosį varinėja traukiniai, bet jų panaudot nesugeba. O mes varinėjam diskusijas apie naujo oro uosto statybas.
Turkish Airlines said to consider A380 lease from Malaysian Airlines
http://www.todayonline.com/business/turkish-airlines-said-consider-a380-lease-malaysian-airlines
Keleivių situacija Europoj 2014 metais. Įdomus Moldovos ir Serbijos augimas:
http://www.anna.aero/2015/02/18/european-airports-see-traffic-grow-5-5-2014/?utm_source=anna.aero newsletter&utm_campaign=0d3e794e68-anna_nl_180215&utm_medium=email&utm_term=0_ecdbf41674-0d3e794e68-86642630
O kas ten Stambule darosi? TK streikuoja ar oro uostas, niekas nežinot?
Sniegas
http://www.reuters.com/article/2015/02/18/weather-turkey-airport-idUSL5N0VS2EB20150218
Europos Audito Rumai isleido specialia ataskaita: ES finansuojamos oro uostų infrastruktūros: lėšos duoda mažą ekonominę naudą.
Lietuva nera minima, bet vistiek idomu paskaityti apie lesu issvaistyma.
Publikacija pdf formatu(ivairiomis kalbomis, LT taip pat) galima rasti cia:
http://bookshop.europa.eu/en/eu-funded-airport-infrastructures-pbQJAB14020/
Catalogue number: QJ-AB-14-020-LT-N
Kandidatų į Vilniaus merus diskusijos apie Vilniaus oro uosto ateitį ir plėtrą vaizdo įrašas
http://www.delfi.lt/video/aktualijos/balsuok/kandidatu-i-vilniaus-merus-diskusijos-apie-vilniaus-oro-uosto-ateiti-ir-pletra-vaizdo-irasas.d?id=67202276#ixzz3S86lrWgU
Diskusijos metu aptarta oro uostų reikšmę Vilniaus miestui, teritorijų aplink Vilniaus oro uostą plėtrą, oro uosto pasiekiamumo didinimą, bendrų projektų tarp Vilniaus savivaldybės ir Vilniaus oro uosto vystymą ir finansavimą, Vilniaus oro uosto prieigų saugumą.
@Teisuolis: Tau pavasario klimaksas ar kardialinis hemorojus? Nustok dusinti Simona ir kitus savo klausimais. Atsakymo negausi, nes tik poliklinika irasys i kortele…
@Simonai: kokios problemos, jog nei per KLM.com, nei per kitas paieškos sistemas nerodo Air Lithianica, o tik tik Air Baltic jungiamuosius skrydžius su KLM? Negi iki šiol nepavyko susitvarkyti/susitarti su KLM’u?
Arnoldai, KLM rodo tik, gal ne visas kryptis.
Tai kad rodo. Gal ne visomis kryptimis. Ir jungia pirmyn su LT, atgal su BT.
Tiesa, jeigu grįžimą siūlo su AF per CDG, tai tik papildomu persėdimu su BT.
Bet gal tiesiog laikai nesutampa arba ne visas kryptis.
@Mindaugai: pabandyk per kml.com ieškoti VNO-AMS ir pamasysi, jog visi skrydžiai tik su Air Baltic. Paieškos sistemose (pvz.:Skyscanner) nerodo jungčių su Air Lithianica taip pat.
Arnoldai, dauguma KLM+LT jungčių yra prieinamos per KLM.com. VNO-AMS O-D mes sąmoningai neleidžiame KLM pardavinėti.
Čia Vytautas-NL klausė, kam Ryanair amerikoniškas puslapis –
Ryanair reports record bookings on new USA website
February 18, 2015
Ryanair today reported record bookings from American customers following the launch of its new United States Ryanair website in December, which enables flight bookings to be made in dollars.
Thousands of American customers explore Europe every year on Ryanair’s low fares and bookings from the US have increased by almost 50% in the two months since http://www.ryanair.com/us went live.
London Stansted-Dublin is the most popular route for US visitors, followed by Edinburgh-Dublin, Rome-Barcelona, Paris-Dublin and Frankfurt Hahn-London Stansted, with the most bookings coming from customers living in California, New York, Texas, Florida and New Jersey.
The new US site includes Ryanair’s “Fare Finder” feature, where customers can search and book the lowest fares by price point, route and travel period, and can share those airfares with friends and family on social media via a “Share the Fare” feature.
Ryanair’s Robin Kiely said:
“Ryanair launched a dedicated American version of the Ryanair.com website to make it easier for US customers to book Europe’s lowest fares. The response from the USA has been phenomenal, with bookings up 50% and we look forward to carrying thousands more US customers this year, who choose Ryanair for our low fares and industry leading customer service, as well as Europe’s biggest route network, connecting 189 destinations, in 30 countries, through over 1,600 routes.
US customers can now book Ryanair’s low fares in dollars and bring a free small second carry-on bag on board, enjoy “quiet flights”, choose allocated seats, use their personal electronic devices at all stages of their flight, and avail of our Family Extra and Business Plus services, making Ryanair the ideal choice for European travel for families, friends and businesses across the United States.” – See more at: http://corporate.ryanair.com/news/news/150217-record-bookings-on-new-usa-website/?market=en#sthash.6i9fABof.dpuf
Source: Ryanair
ERA welcomes Air Lituanica into membership
Source: ERA
19/02/2015
The European Region Airlines Association (ERA) is delighted to welcome Air Lituanica, a Lithuanian carrier, as a new member. Based in Vilnius, Lithuania, Air Lituanica is the latest airline member to join ERA and brings the number of airlines in membership to 53.
Launched in 2013, Air Lituanica flies to a number of European destinations including Brussels, Prague, Billund, Tallinn, Paris, Berlin, Hamburg, Munich, Amsterdam and Stockholm with plans to further expand its network. Gytis Gumuliauskas, CEO of Air Lituanica, believes that joining ERA is key to the carrier’s ambition of becoming Lithuania’s main national carrier and improving the accessibility of Vilnius for both business and leisure travellers.
“Our focus is on establishing Air Lituanica as a leading European regional airline with direct flights to major European destinations and connecting flights to more remote areas. The networking opportunities that membership of ERA provides will be invaluable in working towards this goal and ERA’s role in representing the interests of airlines with Europe’s regulatory bodies will be key to a secure future,” he says.
Director general of ERA, Simon McNamara, adds: “Air Lituanica is a great example of a European regional airline. It provides a vital service to Europe’s regions but also makes a valuable contribution to Europe’s economic and social development. ERA is looking forward to working with Air Lituanica as the airline continues with its expansion plans.”
@Arnoldas, dėl visų tavo klausimų jau buvo atsakyta anksčiau.
Simonas dar kartą pakartojo dėl VNO-AMS. O dėl buvimo paieškos sistemose irgi buvo atsakyta. Vienose nėra, kitose yra. Aš pats per paieškos sistemas susiradau skrydį į BKK pirmyn per AMS su LT ir KL, atgal per CDG su AF ir LT. Visas bilietas išrašytas ant KLM’o. Kainavo 200 EUR pigiau nei tomis dienomis su AY, LH, SK ar pan.
„Ryanair“ Vilniaus oro uoste pervežė 2 milijonus keleivių. Švęsdami dumilijoninę klientę Vilniaus oro uoste, „Ryanair“ pateikė specialų pasiūlymą ir 100 tūkstančių bilietų visomis aviakompanijos kryptimis Europoje tik už 19,99 Eur.
http://www.ivilnius.lt/suzinok/transporto-naujienos/ryanair-vilniaus-oro-uoste-perveze-2-milijonus-keleiviu/69643d32323734
Kokias naujoves/naudą narystė ERA atneš LT?
@Rytis. Kokia nauda ? Lobistinė. Jei skrendi vidaus linijomis. Matyt Air Lituanica pradės Vilnius-Palanga reisus :) Be to narystė visada kainuoja konkrečią metinę narystės įmokos sumą.
Asociacija remia Europos vidaus oro linijų interesus, vykdydama lobistinę veiklą Europos Komisijoje ir kitose Europos institucijose politikos klausimais.
Tarp 200 tūkst. „Air Lituanica“ keleivių – net 60 proc. užsieniečių
http://www.15min.lt/pasaulis-kiseneje/naujiena/kelioniu-pulsas/tarp-200-tukst-air-lituanica-keleiviu-net-60-proc-uzsienieciu-637-486338
Oro linijų bendrovė „Air Lituanica“ šių metų vasario 20 dieną pranešė skraidinusi 200-tūkstantąjį keleivį. Daugiau nei 60 proc. „Air Lituanica“ keleivių yra užsieniečiai.
Net Statistikos departamentas jau suskaičiavo keleivius, o VNO – niekaip nesugeba :D
Būtų juokinga, jei nebūtų graudu…
„Turkmenistan Airlines“ planuoja prekiauti bilietais per kelionių agentūras. Kaip suprantu, labiau orientuosis į poilsines kryptis – iš Rygos Bangkokas apie €500, Dubajus apie €200. Kaip vyks pardavimai kol kas nežinau, gal padarys kai kurias agentūras savo atstovais.
Kažkaip baisoka skristi per tokią „skylę” kaip Ašchabadas…
Nepainiokit Turkmėnijos su Tadžikija.
Beje, ko Rygai taip su centrine Azija sekasi? Tai UZbekai? Tai turkmėnai..?
Gerbiamas Bartkus,
Bala nemate su rezultatais, liepos men.vis vien bus zinoma. Nu o sakykite koks pas jumis yra headcountas per available seat. A, labai idomu. Gi ne slapta informacija.
O jums leidžia http://turkmenairlines.com/ pamėginti ką nors užsakyti? Man ta užsakymo vieta neveikia kai pele spaudžiu.
Dar keista, kad be šios svetainės yra kita: http://turkmenairlines.org/ . Ten paskutinės naujienos iš 2013, bet užsakyme leidžia šiek tiek toliau nueit. Sena svetainė, kurios kažkodėl nepanaikino? Apgavystė?
Ir dar yra trečia svetainė, bandanti atrodyti, kaip oficiali: http://www.flyturkmenistanairlines.eu/ .
O tai kas Liepos menesi bus aisku? Juk niekas, Zuokula juk laimes mero posta, nebent po 4 metu suzinosim skaiciukus.
Beje, idomu, o kur galima butu LT darbuotoju algas paziureti? Juk ne privati imone, turetu skelbti kazkur?
Augustinas Žemaitis, o tai kame įdomumas? Jei reikalingi bilietai – perki ir tiek. Ar čia žaisti bandai, pavyks/nepavyks?
Augustinas Žemaitis, paspausk http://turkmenairlines.com/ tinklapyje ant uzsakymo formos desiniuoju peles klavisu ir spustelk „rodyti vaizda” (ar panasiai). Suprasi kame reikalas ;)
Vėlgi pakartosiu tai, kas jau buvo rašyta komentaruose:
„Turkmenistan Airlines nedalyvauja Baltijos šalių BSP, jie nepriima atsiskaitymų kreditinėmis kortelėmis ir net neturi online booking sistemos, t.y. bilietus įmanoma įsigyti tik Turkmenistane, tiesiogiai iš Turkmenistan Airlines. Didelė perspektyva :))“
Bet kaip minėjau lyg planuoja bilietus platinti per vietines agentūras Baltijos šalyse. Gal kitą savaitę bus daugiau info.
Šiuo metu uzbekai ir į VNO leidžiasi :D pas technikus turbūt.
Apie 14 30 vno nusileido ne uzbekų, o Turkmenistano oro linijų b738:)
My bad ;] Supainiojau livery.
https://www.youtube.com/watch?v=kwZblWyA4PA
Monkevicius pitchina Air Lituanica
1 H15111T 27FEB F RIXASB SS1 755A 320P /DCH1 /E
OPERATED BY TURKMENISTAN AIRLINES
H1 galima israsyti ant HAhn stocko, taip kad bet kuri agentura gali ju bilietus parduoti
Įdomu, Transaero pradėjo skraidyt į Vilnių 6 kartus per savaite. Turint galvoje ekonominę krizę Rusijoj, kyla klausimas- kodėl?
Vytautas-NT: skraido nuo praėjusių metų kažkur birželio 6x, tik žiemai buvo praretinę.
Tai kad dabar ziema. Ar jie ziema laiko gruodi.
Idomu kodel Transaero geriau sekasi, nei UtAir?
AirBaltic vilties pradeda bandymus:
http://www.flightglobal.com/news/articles/bombardier-opens-window-for-cs300-first-flight-409287/
UTAIR neparduoda bilietų Maskva-Vilnius po kovo 28 dienos. Šiaip jie garsūs, kad pardavimus atidarinėja vėlai, bet nežinau ar gali būti taip vėlai, ar tai ženklas, kad maršruto nebetęs.
Šiaip yra gandų, kad Bombardier ieško pirkėjo CS serijai. Pvz., gali koks Boeing nusipirkti programą, bet neaišku, ar jiems to reikia.
Nuo double daily monopolijos iki maršruto uždarymo, nu jo. Bet kas taip augima Maskvos srautą? Aeroflot?
gal yra kokios statistikos, kokia dalis Aeroflot keleiviu lieka Maskvoje, o kuri – connectinasi. pastaruoju metu (bent jau skrydziam i Azija) Aeroflot siulomos kainos yra ~100-200USD pigesnes uz artimiausia sekanti pasiulyma (TK, KLM, LH).
Na CS produktas yra patrauklesnis, nei 737-600/700
ir pakankamai logiškas sprendimas būtų, optimizuojant kaštus. Tad jei būtų naikinami 736/7 ir iš short haul pasiliekant sau tik 738/9, kurių gamybos apimčių nė iš tolo negali lyginti su CS.
Kažkada panašiai Boeing ir McDonnell Douglas prarijo.
Na, Cseries yra naujas lėktuvas. Jo modernizavimo galimybės žymiai geresnės, nei B737 ar A320. Po kokių 10 metų galės naują variklį jam įtaisyt. Spėju koks VOLOTEA galėtų senus B717 pakeist į Cseries 100 modelį.
O problemų ir B787 turėjo daug. Ir A380 ir A350. Tik, aišku, kapitalo resursai ir galimybės nuostolius amortizuot Boeing ir Airbus didesnes, nei Bombardier.
Juolab dabar yra langas, kol rusai su kinais nepasiūlė savo modelių, į šią rinką įlįst.
VOLOTEA verslo modelis paremtas tuo, kad skraido senais, nepopuliariais lėktuvais, kurie mažai kam reikalingi ir antrinėje rinkoje jų galima gauti pigiai.
Dėl modernizavimo galimybių CS sunku pasakyti – tai gali žinoti, tik inžineriai, „naujas/nenaujas” čia mažai ką reiškia, klausimas, kur būtų matomos teorinės galimybės, kurias būtų galima praktiškai įgyvendinti. Buvo pasirodę, kad yra galimybė didinti ir kurti CS500, bet toks lėktuvas būtų pats ilgiausias narrow-body kada nors sukurtas – ilgesnis už B757-300, dėl siauro CS fiuzeliažo ir 2-3 seating’o.
A350 kol kas neturi jokių ryškesnių problemų – vienas tvarkingiausiai įvestų modelių, bent jau kol kas. Matyt, Airbus gerai išmoko A380 pamokas.
@Vytautas-NT
primink, prašau, kokias problemas Airbus turėjo su 350? Niekaip nepamenu… Nei vėlavimų, nei (bent jau kol kas) techninių problemų nėra. Kas tikrai kelia nemenką nuostabą, prisimenant 380 delay ar B-787 problemas…
Simonai, jei visgi UT nutrauktų skrydžius VKO/VNO ar LT nesvarstytų užimti nišos? Suprantu riziką ir dėl krizės Rusijoje ir dėl politinių reikalų, bet vis dėlto? :)
Matau, kad LH reisas šiandien vėluoja jau valandą – gal kas žinote priežastis? Technicals?
Linai, kad nėra ko užiminėt. Rinka perpildyta tai tik įrodo, kad vietos visiems nėra. Nemanau, kad LT užtektų tiesioginio srauto.
Na kiek girdėjau yra aviacijoj toks terminas, kaip „modernizavimo resursas”. Čia yra jau šimtą metų žinomas dalykas. Aš, kaip ne inžinierius, suprantu jį kažkiek supaprastintai. Bet tai galioja bet kokiam lėktuvui.
Nes vos pagaminus lėktuvą, iš pradžių taisomos visos inžinierinės ir gamybinės bėdos. Toliau galima pakeist atskirus lėktuvo elementus. Ypač variklius. Gal kažkiek svorį sureguliuot.
Tačiau modernizacija irgi turi tam tikras ribas. Fiuzeliažo, sparnų stipriai ne modifikuosi- faktiškai tai bus lėktuvo perprojektavimas. Uždėjo dabar ant sparnų papildomus elementus- daugiau nelabai ką išspausi.
Juk visi NEO ir MAX variantai iš esmės susiveda tik į naujus variklius. O Cseries dar turi ir kompozicinius sparnus bei fiuzeliažą. Vadinasi gerokai lengvesnis…
Maskvos atveju Vnukovo ir Domodedovo oro uostai yra kažkiek persidengiantys. Tuo tarpu Šeremetjevo yra visai kitam gale, tad realiai kabina ano Maskvos galo (šiaurės) keleivius.
Vnukovo dar nelaimė, kad yra valstybinis oro uostas- ten dėl to papildomų trikdžių atsiranda…
@Linas, vėlavimas jau 3,5 valandos, keleiviai sėdi lėktuve. Bet lyg jau leido LH886 kilti.
Tiesiog Frankfurte sniegas…
Taip, reikia dabar delfyje pasipiktinusio keleivio straipsnio, tipo: „kaip galima gyvent”, „nei vandens nedavė”, „paliko likimo valiai ir nieko nepaguodė”.
Davė vandens ir vieną (!!) batonėlį. Likimo valiai palikti nebuvo, nes „laikė uždarytus kaip kalėjime“:))
Juokingiausia, kad draugas įlipęs užmigo, po kurio laiko pabudo ir galvojo, kad jau nusileido. Pasirodo, dar net nepakilęs buvo:)))
@Mindauqas
man panašiai buvo – iš HHN su FR turėjome kilti, snigo ir vėjo gūsiai buvo labai stiprūs. Užmigau tik atsisėdęs, pabudau nuo siūbavimo, galvoju – leidžiamės, pasirodo vis dar stovime taxiway pabaigoje prie tako ir laukime kol leis kilti, o vėjas toks, kad visą lėktuvą sūpuoja :)
Ar planai kurti CS500 reiškia, kad grįžtama pire MD ir DC lėktuvų modelio (ilgo ir siauro fiuzeliažo)? Jeigu gerai prisimenu, kažkur skaičiau, kad jie nepasiteisino ir smarkiai nusileido Boeing bei Airbus. Gal kažkas pasikeitė?
Na MD teko skraidyt. Ten problemos, spėju, buvo kitos. Varikliai gale- reiškia sudėtingesnį lėktuvo balansavimą (bagažo, keleivių paskirstymas). Be to ten sėdintiems triukšmas nemažas…
Aišku, plonesnis lėktuvas- turėtų būt mažesnis oro pasipriešinimas…
MD 80-90 serijos lėktuvams buvo daryti variklių „upgrade” pagrinde dėl garso, bet žinoma ir dėl „fuel efficiency”, esmė, kad net ir po visų patobulinimų MD valgo iki 25% daugiau, nei artimiausi konkurentai.
Panašiausias lėktuvas į CS 500 pagal daugumą techninių duomenų būtų ERJ 195. Vienintelis panašumas tarp CS ir MD yra tik kėdžių išsidėstymas, bet tada galime lyginti ir su Il-62.
O Simono paminėtas ilgiausias narrow body yra CS 900, nes CS 500 koncepcija yra apie 42m.
Čiurlioni, kad jau CS300 su dense configuration gali turėti 160 vietų. ERJ195 E2 max konfigūracija yra 144 vietos. Koncepcinis CS500 dar didesnis. Aš manau, kad pagrindinis dalykas tas, kad CS programa realiai eina į Boeing/Airbus kovos lauką ir investuotojai realiai netiki, kad 1) Bombardier pavyks; 2) tokia rinka egzistuoja (130-150 seats mediumhaul jets).
Kas nors prieš ?
Vilniaus oro uoste siūlo keisti eismo tvarką
BNS
http://www.delfi.lt/verslas/transportas/vilniaus-oro-uoste-siulo-keisti-eismo-tvarka.d?id=67256924#ixzz3SdvkGWAP
Norwegian pamažu tampa airiška bendrove, pradeda lėktuvų parko perkėlimą į Airiją:
http://www.ch-aviation.com/portal/news/35443-norwegian-begins-fleet-transfer-to-norwegian-air-norway
Wizz Air pionieriškai paleido visus W15/16 žiemos pardavimus.
Trumpai – planuoja išlaikyti visas vasaros kryptis, išskyrus Corfu, kuris peak-summer seasonal.
Jokių nesuplanuota W VNO bazės lėktuvais.
Ambicija per žiemą laikyti LTN 13x weekly (šią žiemą nepavyko, sumažinta iki 10x). DSA 3x lieka žiemai (šią žiemą buvo 2x). Ambicingai taip pat Norvegija – Stavangeris, Bergenas, Oslas po 3x; Alesundas toliau tęsiamas su 2x. Emigrantams tikrai bus daug pigių kėdžių.
Mažėja EIN nuo 4x iki 3x, BVA ir BCN grįžta nuo 3x iki 2x; Dortmundas grįžta nuo 4x iki 2x. Larnaca kaip ir šią žiemą grįžta prie 1x.
BGY lieka 5x, FCO 2x, KUT 2x; vasaros naujienos HHN, BFS ir MMX lieka prie tų pačių 3, 2 ir 2.
Aišku, manau, pokyčių bus, ypatingai kai Wizz matys vasaros rezultatus. Overall manau strategija matosi didinti market share per emigrantų srautus. Leisure/business kryptis žiemai mažinti, bet visas kryptis laikyti year-round, kad neįsivelti į seasonal žaidimus.
O kaip su Tel Avivu? Vis dar stebina ju aukstos bilietu kainos, ko nebuvo atsiradus siam marsrutui.
Lieka toliau 2x.
TLV aukštos kainos neturėtų stebinti dėl ypatingai ilgo atstumo ir sąlyginai aukštos kaštų bazės TLV.
Mums geležinkelio linija į VNO jau nebeaktualu, bet aktualu lieka paversti Geležinkelio/autobusų stotis į modernų Vilniaus transporto hub’ą.
Соединение Центрального вокзала и аэропорта „Рига” будет стоить 400 млн
http://rus.db.lv/ekonomika/transport/soedinenie-central-nogo-vokzala-i-aeroporta-riga-budet-stoit-400-mln-64782
Arba aš suprantu neteisingai, arba Rygoje geležinkelį planuoja tiesti kroviniams, pirmiausiai aviacinio kuro tiekimui į oro uostą (į VNO praktiškai visi aviaciniai degalai tiekiami geležinkeliu).
Ir VNO-LTN stumiama į 6:40 departure. Labai gerai! Gal kas dėsitės į matricą laikus? Įdomu, ar čia MMX ir panašūs leis įkišt 3 rotacijas per dieną su 40 min vėlesnių išvykimu?
Justinai, žiemą tai LTN vėl 6:00. Žiūriu, kad dabar Wizz pastumė summer schedule LTN į 6:40, bei pastūmė po jo einantį BGY, tačiau nepastūmė po BGY einančio vakarinio LTN. T.y. dabar BGY arrive’ina vėliau nei depart’ina vakarinis LTN. Arba vakarinį LTN stums dar vėliau, arba kažką keis.
čia jų vasaros rotation:
https://twitter.com/simonasbartkus/status/556483266677833729
Kadangi prasidėjo kalbos apie vasaros grafikus, tai norėjau paklausti, ar yra kokios nors informacijos apie anksčiau skelbtą UIA tiesioginį Odesa-Vilnius skrydį ? Bus ar ne ?
Beje, o kodėl nėra 120-150 vietų lėktuvo poreikio? Kažkada juk Embraer sukūrė visškai naują klasę su savo E-195 110 vietų lėktuvus. Čia ta pati logika, kaip su B787.
Beje, VOLOTEA ir FlyBE įrodo, kad egzistuoja segmentas, kuriam reikia būtent tokio gabarito lėktuvų.
O kalbant apie AirBus ir Boeing konkurentus, tai jie nuolat kuriami. Ta patvirtina MS-21 ir COMAC projektai…
Įdomus dalykas – SAS šiandien atšaukė SK1742 CPH-VNO, tačiau CRJ900 atskrenda į VNO kaip ferry, kad paimtų SK1743 keleivius (su 1,5 delay). Kodėl nepaėmė keleivių CPH-VNO???
Turbut,nebutu tilpe visi…
Na, lėktuvai nuolat didėja, taip yra dėl to, kad auga air passenger’ių kiekis ir tendencija nuolat juda augimo prasme. CRJ900, kaip ir E-Jet yra labai sėkmingi lėktuvai, bet jie realiai pakeitė 50-seater’ius, kurie patapo nebereikalingi ir „regional flying” užaugo į 80-100 lėktuvų kategoriją. Dabar „Embraer” eina toliau, su E-Jet2, šitą kategoriją pastums į 100-120 vietų lygį.
Bet CSeries yra ne apie tai. Ten statomos kortos ant CS300 ir gal CS500 ateityje, kas yra 140-160 rinka. „Boeing” ir „Airbus” patyrė nesėkmę su B737-600 ir A318 savo laiku; dabar išleisdami atnaujintus modelius, matome, jog A319 ir B737-700 jau nebeina visai: praktiškai visi pardavimai šeimoje stojasi ant B737-800 – 200 vietų ir A320-A321 189-240 vietų.
„Bombardier CSeries” bando įlysti į tipo tarpą. Klausimas toks -ar toks tarpas tikrai yra? T.y. ar jis pakankmai didelis, kad būtų galima parduoti 700-1000 lėktuvų, nes mažiausiai tiek reikia sėkmei modelio. Klausimas yra, kodėl vežėjai neperka B737-600/700 ir Airbus A318/319. Ar tikrai tie lėktuvai tokie blogi, ar tiesiog jų niekas nesugalvoja kaip padaryti verslą su jais? Manau, kad priežastys yra abi.
Todėl klausimas, ar kas ras būda uždirbti skraidydamas su CSeries. Kol kas tik 240 teorinių užsakymų – labai mažai. Kodėl tų užsakymų nedaug? Manau susideda iš dviejų priežasčių – niekas nemato kaip uždirbti tokiais lėktuvais ir netikėjimas Bombardier išpildyti, kas pabraižyta popieriuje.
Na vien „stumimo” prasme CRJ-1000 jau buvo tos konstrukcijos riba (100 VIETŲ LĖKTUVAS). Vadinasi Cs100 bus realus E-195-2 konkurentas.
O toliau prasideda niuansai. Buvo toks nesėkmingas A318. Gal net kažkada su juo skridau. O tai buvo sutrumpinta A319 versija. Bet šis modelis realiai pralaimi E-190/195, nes yra sunkesnis ir vartoja daugiau kuro.
Kažkada nutraukė B757 gamyba. Nors jų padaryta buvo daug. Realiai dabar kalbama, kad jų nišą užpildys A321-NEO variantas. Vadinasi niša yra.
Aišku yra bendra tendencija mažinti kiekvieno vežėjo naudojamų modelių skaičių. Kažkada Lufthansa ar ne visą spektrą turėjo nuo CRJ-200 iki A380.
Beje, tas pats AirBaltic B757 atsisakė. Matyt per didelis lėktuvas jiems.
Niša yra ar nėra priklauso ir nuo investicijų/naudos santykio. „Airbus” gali įrengti keturis papildomus bakus į A321, sumažinti kėdžių ir paleisti kaip A321LR ir užpildyti tą 50-100 lėktuvų poreikį. Tačiau finansinė skylė būtų kurti lėktuvą tokiai siaurai nišai.
Negalima pasakyti, kad Volotea ar flybe sukuria nišą kažkokiems lėktuvams – jie tiesiog pasinaudoja lėktuvų gamintojų nesėkme ir su žemais capital cost įsigyti niekam nereikalingus lėktuvus.
MEB3 karpo Maskvą:
Etihad nuo planuotų 3x daily B787-9, mažina iki 2x daily A320/321.
Qatar turėtus 2x daily Dreamliner pakeitė į 2x daily A320.
Russian aviation authorities will remove all restrictions for Greek carriers on services to Sochi, Kaliningrad and Vladivostok international airports.
http://atwonline.com/open-skies/greek-carriers-gain-open-access-sochi-kaliningrad-and-vladivostok
Tai reik suprast, kad FlyBE skraido su E190/195 dėl to, kad jie niekam nereikalingi ir kiti vežėjai jų atsikrato?
FlyBe nebeskraido su E195. Skraido su Dash Q400.
Keista. Kažkada Niki Lauda sakė, kad E-195 yra mažiausias lėktuvas tinkamas LCC…
Pasirodo šiandien įdomaus SAS viražo priežastis buvo anksčiau neskelbtas SAS cabin crew streikas, tiksliau 5 val. susirinkimas, kurio metu SAS CPH cabin crew nedirbo. Kadangi SAS turi CRJ900 crew bazuotą VNO, tai atskrido CPH-VNO ferry.
Na Niki Laudai verslai nelabai sekasi, Lauda tapo Austrian Airlines dalimi, o Niki profitas irgi nesuperinis ir klausimas, kiek jie dar taip tampysis. Maža to jie atsisakė patys ERJ190 fleet.
Esu tikras, kad LCC lėktuvai tik didės, bus vis dažniau operuojama b739, A321, B787 ar net A330 regional.
Svarstoma branginti lėktuvų bilietus
http://www.lrytas.lt/verslas/rinkos-pulsas/svarstoma-branginti-lektuvu-bilietus.htm
Nori pyktis su ryanair kažkas :D
Tuo tarpu apie MEB3 planus šiems metams:
http://www.anna.aero/2015/02/25/meb3-carriers-allocating-around-6-of-capacity-to-us-routes/
„Amsterdamas! Nuo kovo 29 dienos mūsų lėktuvai leisis Amsterdamo Schiphol oro uoste kasdien, be jokių išimčių. Rezervuokite”
Labai gerai
Vengrijos žemų sąnaudų skraidintoja „Wizz Air“ įgyvendino viešą pirminį akcijų siūlymą (IPO) ir žengs į Londono vertybinių popierių biržą.
http://vz.lt/article/2015/2/25/wizz-air-igyvendino-ipo#ixzz3Sm41Hw4y
gal kas gali patvirtinti, reikalinga tranzitine viza Baltarusijoje, jei skrendama VNO-MSQ su Belavia, o po to su Etihad? Skrydziai ne connecting, tai realiai reikia naujo checkino
Klaustukui: manau, įmanoma išvengti, jei antram skrydžiui užsiregistruotum online, be to, turėtum tik rankinį bagažą arba bagažą tau Vilniuje įregistruotų iki pat galinio punkto (techniškai tai turėtų būti įmanoma). Bet garantuoti negaliu. Gal verta būtų Vilniuje kurią nors dieną nuvažiuoti į oro uostą ir pasikalbėti su Belavia keleivių registratoriais, kaip tokiais atvejais daroma?
O i Knocka skrydziu nebera? Tyliai nueme FR ta keista reisa?
P.S. Jei jie tave patikintų, kad tave Vilniuj įleistų į lėktuvą, tuomet blogiausia, kas gali nutikti, – Minsko oro uoste tave priverstų nusipirkti tranzitinę vizą už 100 eurų (ten yra tokia galimybė). Bet jei pavyktų užsiregistruoti Etihad skrydžiui online prieš 24 valandas (garantijos nėra) ir išspręsti bagažo klausimą, nelabai matau priežasties iš tavęs reikalauti vizos – nebent būtų kokia nors vidinė instrukcija dėl tokių atvejų.
Jeigu visi skrydžiai yra vienoje rezervacijoje, tuomet neturėtų būti problemų užregistruoti bagažo iki galutinio taško.
Bet tranzitinės vizos turbūt vis tiek reikės – pats nepatyriau, bet sako, kad net skrendant Belavia/Belavia kabinėjasi dėl vizos, ir visi kurie išbando tą variantą, pasižada daugiau per MSQ neskristi:)))
Kolegos, gana išsamiai aprašytas ir tranzito klausimas MSQ :) http://naujienos.westexpress.lt/2015/02/etihad-ir-abu-dabis.html
Tai kad visiškai niekas neaprašyta.
Be to, galima suprasti, kad bilietas buvo jungtinis ir išrašytas EY.
Rukas Rix, idomu kur Atlas 747 divertins ….
Wizz Air neišdrįso nusileisti. Statau, kad Aeroflot nusileis.
Sprint Air Divertino i Siaulius …
Ha, Atlas 747 nepavyko, idomu bandys dar karta, ar i KUN uzsuks :)
Wizzair LTN-RIX divertino į VNO
Ko tas Wizz taip keistai skrenda, pro Trakus, Lentvari?
Mindaugui – taip, neabejoju, kad bilietas buvo vientisas, tačiau pati procedūra nieko kažko baisaus, kaip kažkas bando pavaizduoti. Gana normali praktika, kai neturi vizos, tave lydi iki kito lėktuvo (arba uždaro į atskirą salę). Dėl klaustuko klausimo – tranzitinė viza išspręstų visas problemas (atskiriems bilietams niekur nėra garantuoto bevizio persėdimo), o dėl susitarimo vietoje – kaip kam labiau patinka :)
@Algis-toks įprastas užėjimas į RWY02 iš Rygos pusės
Supratau. Tai ka, Atlasas nusileido, dabar LH ratukus sukioja :)
Gal kas gali uzmesti aki kiek VNO kainuoja sukamas tabakas ir kokio dydzio pakelis. Ar gal zino kur tokia info galima paziureti internetuose?
Dar vienas įdomus dalykas:šiuo metu ore yra trys (2x VNO-RIX,1x RIX-VNO) BT lėktuvai tarp VNO ir RIX.
Vienu zodziu visiems expertams ir specialistams postringaujantiems apie MSQ tranzita be vizos su atskirais bilietais (nors abejoju ar kas is jusu skris su tokiais, nes kainos atzvilgiu bendras dazniausiai pigiau vistiek buna, plius garantijos del delay/cancel flt).
Skridau su atskiru bilietu – jokiu problemu nebuvo.
Visi chekinai naudojasi timatic sistema kurioje aiskiai parasyta – vizos nereikia for holders of onward ticket max time of 24h.(apie uzsiregistravima skrydziui nera jokios kalbos).
Vienintelis kas gali nutikti tai Vilniuje BGS jums gali atsisakyti registruoti bagaza iki galutinio tasko, bet jie dazniausiai labai geranoriski siuo klausimu :)
Minske tikrai nera ko bijoti, jusu ten niekas niekur nepaleis kaip, kad Vilniuj tarkim, grupeles priziuri tikrai pakankamas kiekis darbuotoju ir oro uosto ir saugumo :), ir tranzite yra staliukas kur mergaites uzregistruos sekanciam skrydziui.
kalba ir eina apie atskirus skrydzius, todel kad Etihad dealas veikia MSQ-XXX-YYY. VNO-MSQ siuo metu yra 44Eur i viena puse, kas yra tikrai nebloga alternatyva traukiniui, nors, laiko prasme ir rizikingesne.
Rūkas ir Kaliningrade? Aeroflot apsukęs kelis ratus panašu, kad grįžta atgal į SVO.
OT: Klaustukas jei nesunku pasidalink dealu mindaugas taskas tuska eta gmail.com
OT: 2 klaustukas: Nezinau apie kuri „Deala” kalbi, bet siuo metu Etihad pratese akcija skrydziams,ir jis veikia VNO-MSQ/AMS/BRU-AUH-XXX, arba VNO-RIX-xxx-AUH-xxx t.y. tikrai is VNO, iki Abu Dhabio galima per Minska, Amsterdama arba Briuseli, arba netgi Ryga ir Europos miestas kur EY skraido;
bet kurioj kelioniu agenturoj galioja iki kovo 5d.
@Mindaugas – dealas is esmes yra tas, ka raso Laurynas, bet mano MSQ-AUH-XXX-BER/AMS/BRU randamos kainos skiriasi nuo VNO-MSQ-BLA-BLA tikrai daugiau nei kainuoja VNO-MSQ skrydis atskirai.
Reiks prisesti dar pagooglinti.
Simonai, Žalgiris kitą savaitę su Alba Berlyne žais. Išduokite paslaptį – gal kartais LT skraidins žaliai baltus? :)
Ir dar, gal kas prie sporto. Gal žinot, kaip FIBA teisėjai pasiekia Lietuvą? Teisėjų 3, iš skirtingų šalių. Jie, matyt, skrenda iš savo šaliu į Vilnių o paskui vyksta į Kauną? Kiekvienas atskirai? O paskui Vilniuje susitinka ir kartu vyksta į Kauną? Ar irgi atskirai? Kaip grįžta? Domina logistika.
@Leonas: Bent pries keleta metu visi skrisdavo, kaip kam patogiau, aisku, kaina turi buti protinga. Yra protokolas, kada kur susitinka pasirengti rungtynemis, nereikia tam kartu skirsti ar vaziuoti. Nemanau, kad kazkas is esmes pasikeite.
O ar tikrai kaina turi būti protinga? Berods pats Simonas kažkada minėjo, kad skrenda jie išimtinai verslo klase, nesvarbu, kokia kaina, atseit politika tokia.
Butu nice,jei Zalgiriniai skristu su LT,bet labai abejoju…Kodel?
Skrydis dieninis,o sporte labai svarbu rezimas,jie visados ryte skrenda(beje kiek pastebejau dazniausiai su Lufthansa)
Idomu ar siemet(si sezona) ,is viso kada nors,Lrytas skrido su LT? Nes kiek suprantu net sitie neskraido,del tos pacios priezasties,nesutinka laikai.
Tikrai ne visada skrenda ryte, dazniausiai diena pries varzybas, o tam rytinis skrydis nebutinai reikalingas.
@Belekazz: rytinis skrydis gal ir nebūtinai reikalingas, bet greičiausiai pageidaujamas. Nes turbūt geriau nuskristi, pailsėti ir tada vykti į vakarinę treniruotę. O ne tiesiai iš lėktuvo treniruotis.
LT skraidina Rytą,nes yra komandos oficialus vėžėjas ant LY-LTF yra užrašas. Vilniaus Žalgiris taip pat skraido su LT.
Kauno Žalgiris į Berlyną skris su Air Lituanica. Sporto komandos paprastai pageidauja skrydžių viduryje dienos, bet realiai prisitaiko prie situacijos. Į rungtynes visada skrendama diena prieš.
Pats laikas buvo taip padaryt…
Hm… Tai uz ka dabar balsuot Vilniuje rinkimuose? Liberalai kazkaip nesigaudo aviacijoj, ar cia man tik taip atrodo?
Man tai idomiausia Air Lituanica puslapio dalis „Fleet”. Uzeikite paziurekite.Taigis ypatingai smagu skaityti postringavimus sioje diskusijoje, ir vienas is juju primena kolchozini zemes ukio mechanizacijos baro vyr.mechanika aiskinanti apie lochus is kokios nors F1 komandos, nesugebancios normaaliaii sureguliuoti bolido ant varzybu. Vienokiai, kaipgi ten yra AL headcountas per available seat. Gal kas gali ivardyti.
@Tomas jiem turint Susisiekimo ministeriją LAL nebuvo gelbėjamas, bet pradėjo dirbti LCC, pasverk kas tau priimtiniau :)
Traffic disturbances to and from Copenhagen due to a wildcat strike among Danish SAS cabin staff.
http://www.flightradar24.com/ELEKT2/5a35cdf
Radaras fiksuoija EYVI važinėjantį automobilį..Niekaip nesuprantu koks tikslas į juos dėti transponderius..
Man ryt vno-cph, jei kas zinosit detaliu aciu uz info
To: … Bent jau Kopenhagos oro uosto puslapyje Vilniaus atvykimas atšauktas. Vilniaus oro uosto puslapyje taip pat tai kad skrydžio nebus.
Yra toks mitas, kad neva tai FRA, AMS ir galbut kituose oro uostose galima labai pigiai nusipirkti atostogu paketa i kuria nors sali, i kuria lektuvas kyla per artimiausia para ar dvi. Kiek tiesos sitose istorijose? Kam nors yra pavyke?
Kas yra labai pigiai?
@Čiurlionis
40% pigiau, nei įprastu būdu prieinama kaina jau yra labai pigiai.
Dar nedidelis klausimas: kodel Air Lituanica puslapyje pasikuklinta ir fleet’e nepaminetas beveik 18 metu senumo orlaivis ATR 42-500. Tai jis ieina i AL lektuvu parka ar ne? Cia jau neturetu buti paslaptis.
Teisuoli, grįžk į Delfi..
Striking Danish cabin crew forces SAS to cancel Copenhagen flights. http://www.reuters.com/article/2015/02/28/sas-strike-copenhagen-idUSL5N0W20JX20150228
Šiandien ryte buvo linksma VNO – CPH CNL, daug keleiviu persodinta per LH, ir rytinis LH irgi CNL :)
Teisuoli ,nu tu kai surasi ka:),geriau jau eik balsuot nes mes tau vel gera isrinksim:))
Dėl paskutinės minutės tai mano pastebėjimas toks: jei, tarkim, pigiausia kelionė į vietą X kainuoja 2000 Lt, tai už 1000 Lt negausi. Tačiau gali, tarkime, gauti kelionę į tą pačią vietą X su brangesniu viešbučiu, kuri kainuoja, tarkime, 4000 Lt, per paskutinę minutę už 3000 Lt.
Tačiau tai bus ribotas skaičius pigesnių pasiūlymų su ribotais konkrečiais viešbučiais, nebūtinai iš visų kurortų ir kainos kategorijų.
Gal kas pasidalins kitokia patirtim, bet siekiant kuo pigiau nuvykti į konkrečią vietą, siekiant vykti į konkretų kurortą, siekiant vykti už konkrečią kainą, mano nuomone, didelė rizika tam skristi specialiai į kažkokią vietą, kad ieškoti paskutinės minutės.
@Edgaras. Jokių mitų čia nėra, viskas teisingai, tačiau būtina įvertinti kelis dalykus. FRA,AMS ir net WAW galima rasti kelionių net perpus pigiau negu įprastinė kaina (esu pats matęs). Jeigu tiesiog norite leisti į nuotykį ir nesvarbu, kur atsidursite, galite rizikuoti. Aišku, tai daryti verta, jeigu norite skristi į egzotišką kraštą. Skristi tokiu būdu poilsiauti į Turkiją, Ispaniją, kad ir koks patrauklus būtų pasiūlymas, neapsimokės, nes reikia kažkaip nusigauti iki didelio hub’o. Tačiau jeigu norite nuskristi į konkrečią vietą, to super-super pasiūlymo gali tekti laukti net savaitę. Tai vėl gi kainuos papildomai gyvenimas. Gali atsirasti labai super-super pasiūlymas, tačiau reikia įvertinti tai, kad gali reikėti vizos ir jos negalima gauti nuvykus oro uoste. Taigi, toks keliavimo būdas geras žmonėms, kurie turi laisvo laiko, pernelyg nieko neplanuoja ir tenori prasiblaškyti.
Siūlau pasidairyti arke olandiškam tinklalapy, ten galima rasti tokių pasiūlymų, kaip St-Maarten už 1000 eurų, all inc. 9d. iš AMS.
Jei domina FRA, tai eik į Corendon webą ir peržiūrėk special offers, ten į Zanzibarą gali rasti bilietų už 300 eur.
Kol kas mano asmeninė patirtis rodo, kad pigiausia keliauti iš skandinavų OSL/CPH/ARN. Kaip pvz. Tailandas, 15d. 850 eur. žmogui, skrydis viešbutis
Šiandien turėjau skristi su LH į MXP. LH skrydis buvo atšauktas, tai viskas ką LH galėjo pasiūlyti, buvo skrydis rytoj, pirmadienį. Tai su LH callcentru sutariau, kad pakeistų man į skrydį TXL-MXP, o pats nusipirkau LT bilietą VNO-TXL šiandien ryte. Beje, aptarnavimas LT ofise oro uoste labai malonus ir kaina visai draugiška kaip prieš pat skrydį – 180EUR su viskuo. Bandysiu dabar tuos pinigus gauti iš LH :)
Bombardier CS300 Aircraft Successfully Completes Maiden Flight
http://www.atn.aero/article.pl?mcateg=&id=53932&member=696E666F406C697467696E612E6C747C323737317C323031352D30322D3238
Atkreipkite dėmesį į kapitono vardą ir pavardę – labai simboliška, kad BT viena pirmųjų užsakovių :)
Su vėlavimu LT202 į Briuseli vykdo SPA su A320 (LY-SPB), sugedo Embraer‘is?
Sorry LT501
KUN 2015 sausis
44115 keleivių
augimas 28,86%
Na ką, kolkas Zuokas netempia antro turo, galima pasamprotaut kokią įtaką tai turėtų aviacijai VNO. Pagal esamą įdirbį likviduot LT tikrai neverta, bet velniai žino kas gali šaut į galvą potencialiai naujam merui. Kitas faktorius sutartys su LCC, blogiausiu atveju nuo beveik 3 mln. galim grįžt į 2009 metus, kai Vilnius beveik nebuvo pasiekiamas.
Nustebintas LOT produktu – C bilietas ant fastrack netraukia VNO
tai gal paremsi Lietuvos aviacija? Kaip tik velykos arteja darbuotojai turbut premiju noretu… :)
kalbet visi lengvai galime, taciau prie darbu kai reikia…. nekazka, nekazka…
juk ir LT vadovas zadejo pelna 2015metais?
Simonai, kaip jums 2014 praejo? any comments?
RIX statistika
2015 FEB – 295483 pax
vs
2014 FEB – 276099 pax
plius 7%
Gražiausiai atrodo VNO statistika:
http://vno.lt/lt/apie-mus/statistika/
per 2 mėn. neskrido nė vienas keleivis :D
Jei jau taip sudėtinga įkelti informaciją, gal geriau būtų visai panaikinti tokį dalyką, kad neapsijuokti?
R.Šimašiaus pirmas žodis: Tiesa, „Air Lituanica“ kompanijos uždaryti jis neplanuoja – bandys pritraukti investuotojus.
http://www.delfi.lt/news/balsuok2015/naujienos/r-simasius-apie-pirmuosius-darbus-tapus-meru.d?id=67316606#ixzz3TDwAfsjx
Sveikintina, kad bandys pritraukt investicijas, bet, kad jos vis niekaip neprisitraukia. Nemanau, kad akcijų paketas kažkaip labai pasiskirstys ir Šimašiui tapus meru.
R.Šimašius neturi tikslo uždaryti „Air Lituanica“
http://www.lrytas.lt/-14252940131425221879-r-šimašius-neturi-tikslo-uždaryti-air-lituanica.htm?
„Dėl „Air Lituanica“ noriu labai aiškią žinią pasakyti – neturime jokio tikslo uždaryti „Air Lituanica“ kompaniją. Bet noriu priminti, kad prieš trejus metus steigiant šią kompaniją jai buvo suformuluoti tikslai tapti pelninga, pervežti tam tikrą skaičių keleivių ir pritraukti privatų investuotoją. Akivaizdu, kad šitie tikslai patyrė visišką fiasko. Jeigu dar įmanoma pritraukti privatų investuotoją ir tą kompaniją pakelti, tai bus padaryta. Jeigu tai neįmanoma, bus priimti kiti sprendimai, kiek įmanoma bandant išlaikyti, kad skrydžiai nenutrūktų. Dėl „Air Lituanicos“ padarysime protingiausią sprendimą.
Šiandien SN brussels airlines BRU-VNO nuo Vokietijos vidurio grįžo atgal į BRU, pakeitė lėktuvą ir skrenda vėl su kelių val. delay.
O Turkish Airlines siandien leidosi Vilniuje emergency landing, lauke gaisrines prie tako.
na ka, 01MAR VNO-CPH virto 25h kelione:))) Baisiausia tai bilietu ofisas, ant laiptu kelias valandas laukti kol mergaites turincios viena terminala ten kazka pasiulys kiekvienam paeiliui.
Reikia kovo 25-27 dienomis suskraidyti i Berlyna, aviabilietu pardavimo puslapiai randa skrydi, tuo tarpu jei ziuri per LT puslapi – 25 d. isvykimo nera (o gal visi bilietai parduodi)? Galima skristi tik kovo 24-26. Gal kas zino, kodel cia taip?
Negi taip sunku pasiužiūrėti AL puslapyje jų skrydžių tvarkaraštį. Tiesiog iki kovo 29d. trečiadieniais į Berlyną neskraido.
Ar gerai supratau, kad A320NEO bus pradėtas tiekti dar šiemet?
http://www.flightglobal.com/news/articles/airbus-to-take-a320-rate-to-50-but-cut-a330-output-409532/
Na, ziuriu Galileo, cia jie tegul iesko LT tvarkarasti ir teisingai su suvedineja.
Tuo tarpu diskutuojama apie B757 pakeitimą, nors čia yra daug skeptikų Cseries atžvilgiu:
http://www.flightglobal.com/news/articles/alc-sees-757-being-replaced-rather-than-re-engined-409553/
Lietuvos investuotojų forumas Vyriausybei siūlo investuoti į nacionalines oro linijas.
http://www.delfi.lt/verslas/transportas/siulo-kurti-nacionalines-oro-linijas.d?id=67328298#ixzz3TK5hy5kD
http://www.respublika.lt/lt/naujienos/lietuva/verslas/lektuvas_su_keleiviais_i_briuseli_i_ora_kilo_net_tris_kartus/
Tai,kaip cia is tikruju buvo?
Tai gal Investuotojų forumas lai geriau paieško investuotojų? Vyriausybė išties turėtų padėti ir palaikyti iniciatyvą, bet tai galima daryti ir tiesiogiai neinvestuojant valstybės pinigų.
Gauvau jau vienuoliktą emailą apie Air Lituanica skrydžio laiko pasikeitimą (iš dešimt pirktų bilietų). Nu kiek galima :)
to Pranas
kokia kryptis?
Nu ką, lauksim Tamperės :)
„Anot R.Valiūno, Lietuvai svarbiausios skrydžių kryptys – Helsinkis, Stokholmas, Oslas, Tamperė, Kopenhaga, Berlynas, Hamburgas, Frankfurtas ir Londonas.”
Tampere svarbiau uz visus avialiniju hub’us – agree
@Marius – šįkart Paryžius vasarą, skris apie valandą vėliau.
Šiandien Ryanair pristatė savo „Always Getting Better Year 2”. Sumažins toliau „busmes” keleiviams – atpigs checkin oro uoste, pavėlavimo mokestis, etc. Įdomesni dalykai – šių metų pačioje pabaigoje pasirodys Ryanair naujos kėdės „slim line” ir Boeing Sky Interior (kokį naudoja Norwgian) – dings ikoninis Ryanair dizainas. Ir – Ryanair.com nuo vasaros taps kainų palyginimo sistema, t.y. Ryanair ketina savo saite rodyti visų aviakompanijų kainas, ketina imituoti SkyScanner ir tapti Travel Portal.
Puiku. Gaila, kad pamiršo paminėti, jog pabrangino vietų pasirinkimą:)
Blogu dalyku niekas nemini :-)
O kaip tas kainas jie zada lyginti,nepranese?
pvz ims miesta,kaip Paryzius bendrai ,ar tik i savo konkretu Oro Uosta kainas rodys?
SAS nesusitarė su Cabin crew ir panašu vėl išėjo į streiką. Rytoj strike alert yra paskelbę 600 Norwegian pilotų. Nėra geriausios dienos keliauti.
Nekenčiu tų naujų plonų kėdžių. Geriau jau Ryabair paliktų kokios yra. O patogiausios vid tiek buvo seno seno Air Conractors 737-400 dar storesnės kėdės kai aną vasarą Ryanair juos samdė.
P.S. gavau vakare jau ir 12-ą emailą apie tvarkaraščio pasikeitimą :)
Idomu ar SAS geranoriskai 250EUR sumokes uz cancelationus virs paros ar knis prota del „extraordinary circumstancies”.
@Simonas: Streikas visgi yra kas kita, siuo atveju jie ir patys vadina „illegal walk-out”..
Šiandien atšaukti visi „Norwegian” domestic skrydžiai Norvegijoje, Švedijoje ir Danijoje, bei visi skrydžiai tarp CPH, OSL ir ARN.
Galvoju kuri ten iš tų daugelio Norwegian įmonių tuos 245 lėktuvus užsisakius turi. Bankrotas ten gali būti reikalingas ir dėl daugiau priežasčių, ne tik dėl pilotų.
Bet vis tiek atrodo, kad tokios žinios per bilietų pardavimus turėtų labai smarkiai kirsti ir neapsimokėti, jei ir kitų išeičių yra.
@.. siaip jau geranoriskai sumoka, bent jau delay atveju – su force majeure nezaidzia (kiek teko susidurti)
to Pranas
neblogai ten keicia pas tave:)
Simonai,
kiek VNO keliavo per Vasari?
Tarptautinius skrydžius vykdanti aviakompanija plėsis po verslo centro „Quadrum“ stogu
http://www.ivilnius.lt/suzinok/verslas/tarptautinius-skrydzius-vykdanti-aviakompanija-plesis-po-verslo-centro-quadrum-stogu/69643d32333232
Tuo tarpu Europos tendencijos tokios:
http://www.anna.aero/2015/03/04/top-15-fastest-growing-intra-european-country-pairs-this-summer/?utm_source=anna.aero newsletter&utm_campaign=9ac0c0da01-anna_nl_040315&utm_medium=email&utm_term=0_ecdbf41674-9ac0c0da01-86642630
prasideda vel airBaltic bajeriai – turejau balandzio 7 diena skristi VNO-AMS, skrydi nueme ir nukiso skristi per Ryga.. ziuriu balandzio menesi numti skrydziai treciadieniais ir ketvirtadieniais BT VNO-AMS
@klaustukas – Su kokiom aviakompanijom teko susidurti?
@Vytautas-NT – Rusijos-Kipro kritimas daugiau nei dviem trečdaliais stebina. Pernai lankiausi Kipre ( http://augustinas.net/kitokia-kelione-i-kipra-2780 ) – tai jis pasirodė rusiškesnis, nei daug postsovietinių valstybių – net tarp vietos gyventojų ten didesnis procentas rusų, nei, tarkime, Gruzijoje ar Armėnijoje, ir rusų kalbos daugiau. Aišku, galbūt kėdžių pasiūla buvo per didelė (būdamas Larnakos centre regėjau besileidžiančius Transaero 747), bet šiaip 67% kritimas per 1 metus visgi milžiniškas ir retai pasitaikantis.
@Augustinas Žemaitis, jeigu domitės tarptautinėmis aktualijomis, tai Rusijos-Kipro kritimas visiškai neturėtų stebinti.
@Mindauqas – taip, bet vis tiek mastai labai dideli. Kadangi ten parodyti trys didžiausi kritimai, reiškia, jokia kita pora Europos šalis-Rusija nekrito taip smarkiai.
Turkish Airlines plane crash-lands after overshooting runway
http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/asia/nepal/11448454/Turkish-Airlines-plane-crashes-after-overshooting-runway.html
Labai idomu,kas ten pasidare su BT VNO-AMS,kodel Balandi nueme?
Nes po ju manevru itariu,kad neispardave bilietu ir sumane per RIX sutaupyti.Nes Geguze jie pardavineja ar nebus taip ,kad ir cia nuims tik laukia dar kol zmones pasipirks bilietu,kad savo 1stop’a per RIX ikistu.Nes kas galetu paneigti:)?
to Virgis
tavo vietoj nesikeisciau i per RIX,o grazinciausi pinigus ir su LT pasiimciau.Kol kas visai normalios kainos,jei nelaukiant paskutines minutes.
@Augustinas Žemaitis – SAS uz sugadinta lagamina sumokejo per kelias dienas, uz velavima irgi tvarkinai atsiskaite. Del lagamino su Lufthansa kolega kovojo gal puse metu. Su airBerlin del velavimo aiskinuosi beveik metus (du kartus per viena savaite pasiseke pasiekti keliones tiksla tik sekancia diena).
Mariau, Virgi, ten pradzioj balandzio keletas reisu gal ir nuimta, bet tikrai ne visi. BT likus kazkiek laiko iki skrydzio perziuri visus reisus, ir retina, jei labai nesikrauna. nuo balandzio 17d. rodo vel daily.
Draugystė atsinaujina? Už AL skraidęs Estonian Air lėktuvas ES-AEB šiandien skrenda į Taliną už AL. Simboliška vienok.
Vyriausybė nesipriešintų nacionalinių oro linijų kūrimui, tačiau šį klausimą teigiamai spręstų tik tada, jei atsirastų rimtas investuotojas iš Vakarų. Ir tik po to, kai pasibaigs savivaldos rinkimai, po kurių gali būti svarstoma, ką daryti su Vilniaus savivaldybės įsteigta „Air Lituanica“ bendrove.
http://vz.lt/article/2015/3/5/pasibaigus-rinkimams-vyriausybe-spres-del-nacionaliniu-oro-liniju#ixzz3TUv4mKLX
Norėčiau grįžt prie amžinos temos- skrydžių iš Palangos į Amsterdamą. Jei AirLituanica pasiūlytų tokią paslaugą, ar jie tam bazuotų atskirą lėktuvą, ar skraidytu W skrydžius, ar darytų skrydį iš Vilniaus su tūpimu Palangoje (pakeliui)?
Ar jau turime 3 mln. keleiviu YoY vno? :)
@Karolis Iš kur turėsi, kai sausį ir vasarį VNO 0 keleivių.
Neina korta :(
Siai diena 100% nera tikrai .Geriausiu atveju kita savaite,jei ne tada treciaja savaite jau beveik SURE.
Nelabai seniai siame poste kazkas buvo uzvedes sita tema ir skaiciavau jau:))
Nauja Ryanair bazė Berlyne nuo žiemos sezono, Ryga kasdien, gaila nėra Kauno ar Vilniaus.
O tai Ryanair iš kur skraidys iš Schoenefeld ar Tegel?
To Pranas
pasiseke LT:) ir nepasiseke BT…Skraidys is Schonefeld’o
Bet BT ziuriu sie metai ne tokie jau ir geri nusimato…?
Berlin (October 27)
Zurich (March 31)
Kiev (March 30)
Stockholm-Arlanda (March 29)
Liverpool (April 24)
Stavanger (April 22)
Dar atsiranda Lubeck(April 22),bet BT cia neskraido…Nors ir cia kazkiek gali nuo Hamburgo krypties nuimti(Beje LT pradeda Hamburga,kas irgi atims dali skridusiu per RIX 1stop’u)
Jau laikas, kad kas nors pakaišiotų pagalius į ratus ir BT. ;]
http://www.riga-airport.com/en/main/newsroom/news/new-lighting-system-put-into-operation-in-the-aerodrome-of-riga-airport
O išties, Simonai, kaip ten su tuo ES-AEB?
Dar Wizz’ai ziuriu Luton’a didina nuo 7 iki 11xW. Kiek pamenu Brussels tik siemet pradejo,bet cia ES pirmininkavimas todel keleiviu uzteks,nors nuo Liepos ir cia BT skaudes…
Įdomios naujienos iš Rusijos:
http://www.echo.msk.ru/news/1505840-echo.html
Premjerui Algirdui Butkevičiui nurodžius, kad jis iš esmės pritaria lietuviškų avialinijų sukūrimui, Giedrius Drukteinis, dirbęs „Lietuvos avialinijose“, kai jos buvo dar nebankrutavusios, „Žinių radijui“ sakė, kad nacionalinis vežėjas valstybei neapsimoka.
http://www.delfi.lt/verslas/transportas/lietuvos-avialinijos-naudingos-politiskai-bet-neapsimoka-ekonomiskai.d?id=67357876#ixzz3TWZYtmfa
Streikuoja Norwegian airlines įgulos, tai dauguma vidinių reisų atšaukti, o dalį tarptautinių reisų vykdo Avion, Small Planet, SmartLynx, …
Dėl šios priežasties turbūt ir atsirado Vilniuje Estonian Air ES-AEB – nes iki tol kelias dienas Air Lituanica naudojo Small Planet lėktuvą, bet pastarieji turbūt gavo pelningesnį užsakymą.
Ne dauguma, o visi vietiniai Norvegijos, Danijos ir Svedijos skrydziai, taip pat daugumas skrydziu tarp Skandinavijos sostiniu atsaukti. Dauguma tarptautiniu skrydziu vyksta, bet su dideliais velavimais ir su pakaitiniais lektuvais is trecios salies oro imoniu.
Tai Norwegian dar neprispausta profsajungu, kai SAS ar LH streikiuoja, tai draudziama wet-leaseinti lektuvus.
Pilnatis?????????
„Pavyzdžiui, „Air Lituanica“ galėtų pasirinkti mažiau populiarų lėktuvo tipą, kuriam trūksta reklamos (pvz., kinų gamybos modelį), jį galima būtų gauti itin patraukliomis sąlygomis ir taip sumažinant išlaidas lėktuvo valdymui, kurios sudaro 12 proc. visų oro linijų kaštų“, – kalbėjo G.Žiemelis.”
Prisiminkim,kad AviaAM turi užsisakiusi 5x SSJ100. Įdomu,kas bus nuomininkai.
Siuo atveju rusų vežėjai…
kinu gamybos modelis turetu gausinti keleiviu gretas. pirmas dalykas, ka kolegos daro tikrindami skrydzio i maskva pasiulyma – lektuvo tipa. SSJ100 – labai megstamas
LH nuo rudens pristato „Light Classic” bookingo opcija su mokamu bagazu. Kaip suprantu, tas pats galios su Swiss ir Austrian operated by Tyrolean
VNO pagaliau sukėlė statistiką. Vasaris – 192634, 17,91%.
Aviacija Lietuvai galėtų sukrauti milijonus eurų
http://www.lrytas.lt/-14255829741425158710-aviacija-lietuvai-galėtų-sukrauti-milijonus-eurų.htm
Tai nieko sau augimas.Reiskias jau 3mln keleiviu turim.Nes trukumas ,viso labo,tik 1549 keleiviu:) Kai Kova per diena skrenda 7000 ir daugiau.
Vytautas-NT susitvarkyk reikalus savo jurisdikcijoje, Nes ir VNO daznai atvaziavus neveikia liftas i perona !!!
http://www.delfi.lt/pilietis/naujienos/gelezinkelio-stotyje-lauke-nemalonus-netiketumas.d?id=67352984
Wincai, aš „Lietuvos Geležinkeliuose” nedirbu, tamstos žiniai.
Man tai įdomiau ar kas nors gali paparstai ir argumentuotai paneigt E.Masiulio teiginį iš straipsnio:
http://www.15min.lt/verslas/naujiena/transportas/kas-laukia-air-lituanicos-bankrotas-ar-premjero-glebys-667-489112
„Būti pelningais ir sėkmingais su kelių lėktuvų parku yra neįmanoma. Didelės investicijos į šią kompaniją lemtų, kad padidėtų orlaivių parkas ir galima būtų tikėtis ilgalaikėje perspektyvoje sėkmingos veiklos.”
Nes kažkaip visi užsiciklinę ant vežėjo dydžio, kas nėra lemiamas faktorius pelningumui…
Man tai įdomu, kad Vilniaus mero rinkimų batalijose aviacijos reikalai išėjo į pirmą pretendentų kovos lauką, o Klaipėdos merų rinkimuose apie skrydžius iš Palangos net neužsimenama :) Matyt nieko nebus, antraip Klaipėdos meras V.Grubliauskas tai išmestų kaip savo veiklos neužginčyjamą kozirį.
Kaune – keistas lėktuvo nusileidimas
http://www.delfi.lt/verslas/transportas/kaune-keistas-lektuvo-nusileidimas.d?id=67372472
Tarsi Palanga ir Londonas būtų neįmanomas derinys, bet toliau bus maitinamas AB PLQ keleiviais. Susidaro įspūdis, kad liberalai nusiteikę prieš aviaciją, bet kokia forma.. Ar kas prisimena nors vieną jų pozityvų projektą susijusį su oro transportu?
Su Liberalais sieju ir Fly-LaL bankrotą, nors ten daug faktorių buvo tačiau Masiulis buvo vienas iš Jų.
ne tai kad prieš aviaciją liberalai, bet prieš valstybines subsidijas skrydžiams :) jie naiviai galvoja, kad visi skrydžiai turi būti pelningi.
Na nereikia vėl tų pasakų. Visi prisimenam, kaip G.Žiemelis atėjo su pasiūlymu atiduot valstybei LAL už 1 Lt su visom skolom. Tuo metu dar biudžetas braškėjo. Bet esmė, kad pertvarkytame holding’e LAL buvo įmonė turinti vienintelį turtą- kažkiek lėktuvų detalių remontui…
…. ir kavos aparata :)
Nagi galėtų kas nors išsiųsti oficialų pasiūlymą Norwegian registruoti Lietuvoje – visi išloštų !
Norvegijoje – sumaištis dėl skrydžių bendrovės
http://www.delfi.lt/verslas/transportas/norvegijoje-sumaistis-del-skrydziu-bendroves.d?id=67381170
kad jau registruoja Airijoje Norwegian lektuvus (787 ir taip ten buvo registruoti nuo pradziu)
Jo, čia problema ne tik orlaivių registracijoj, bet ir pilotų, aptarnaujančio personalo. Jie gi streikuoja. Nežinau, manau, kad vis tiek Lietuvos potencialas neišnaudijamas. Avion Express sėkmingas pavyzdys, jie gi ir dabar už Norwegian skraido.
Airijos darbo įstatymai yra geresni, nei Lietuvos. Tad bijau čia konkurencinio pranašumo neturime…
Kaip dingo kovo 2 dieną į Varšuvą išskridęs LY-LTF embraeris, taip dingo. Iki šiol skraido ES-AEB estų už AL. O jam gi nedaug tereikia – vėl tik uodegą padažyti ir dažus nuvalyti, kur užrašai užtepti – ir vėl bus AL embraeris. O gal taip ir gausis?
to oxs
LT Embraer’ius remontuojasi Varsuvoje,todel ir dingo ten:)) Kitas dalykas visai imanoma,kad nesugedo,o vyksta kasmetinis checking’as(ten berods per diena neprasieina)
O kodel VNO puslapyje pagrindines kainos nurodomos litais ir siuloma galimybe atsiskaityti nacionaline valiuta?
„89 Lt (25,78 EUR) – suaugusiam asmeniui”
„… susimokėti galėsite Lietuvos Respublikos nacionaline valiuta bei eurais.”
Tai nacionalinė valiuta dabar ir yra euras:)
Savaitgali buvo smagu matyti VNO LH load’a – sestadieni LH886 buvo beveik pilnas A321, sekmadieni LH887 visiskai pilnas A320.
Lietuvoje nebera nacionalines valiutos. Euras – bendra 19 Europos Sajungos saliu valiuta.
@Simonai: kodėl darant LT online checkin’ą reikia nurodyti ne tik „destination” bet ir skrydžio numerį? Smulkmena, bet nepatogu.
Orlaiviu registracijoje problemu visai nera. Norvegijoje yra socialine problema, kai zmones del gero gyvenimo nesuvokia realybes ir savo veiksmu pasekmiu…
„Jurgis – 2015 03 9, 12:42
Jo, čia problema ne tik orlaivių registracijoj, bet ir pilotų, aptarnaujančio personalo. Jie gi streikuoja. Nežinau, manau, kad vis tiek Lietuvos potencialas neišnaudijamas. Avion Express sėkmingas pavyzdys, jie gi ir dabar už Norwegian skraido”
Tallinn
2015 vssaris
122462 keleivių
augimas 8.2 %
O jei griztant prie VNO statistikos…Is kur tas toks didelis augimas siemet?
Pernai tai buvo naujiena,isivaziuojancios LT kryptis,o kas siemet?
Nes Maskva gi mazejo,Kijevas speju taip pat…Kas cia taip stipriai uzaugo,siemet?
Trecias W6 lektuvas?
Nu va, „Ryanair“ uždarė visus pardavimus iš Vilniaus ir Kauno po kovo 28 dienos. Turėkitės:))
@Mindaugas – tuoj аtsiras straipsnis kokioj nors žiniasklaidojе :)
Zjbs :) pakels pardavimus Wizz, gal EasyJet susigriebs ir isgelbes emigrantu atostogas Lietuvoje … :)
twitter:
Hi, we are currently working on our summer schedule now, please try again after 17.30 GMT. Thanks MC
@Pranas, manau, kad greičiau vėl atsiras sistemoje nei parašys.
Tik klausimas, ar po to bus daug pakeitimų tvarkaraštyje.
tai kad veikia ryanair prekyba tiek is KUN tiek is VNO :)
Užgimė man klausimas – gal kas yra susidūrę su tuo ir gali pasidalinti. Jei skrydis į kitą žemyną su Finnair, ir conecting flight trumpiausią jungimą meta 2005 nusileidimas ten ir 0855 pakylimas iš Helsinkio. Tokiais atvejais laukiama salėje ar įmanomas viešbučio variantas? dėkui
@Zygimantas. Turbut Turkish yra viena is nedaugelio pasaulio avialiniju, kuri duotu viesbuti tokiais atvejais. Finnair, kaip ir dauguma kitu, tikrai nieko neduos – gali laukti saleje arba gali pats susimoketi uz viesbuti.
Nelabai suprantu, kas gali sukliudyti nakvoti viešbutyje. Tik neabejoju, kad savo sąskaita, nes Finnair neturi politikos apmokėti viešbučius tokiais atvejais.
@Žygimantas – jei aktualu – pasidomek – HEL pries kuri laika buvo bandomos specialios kedes miegojimui – gal dar turi :)
2 new a/c for Cologne.
7 new routes
New:
SXF 4xdaily
CPH daily
LPA 1xweekly
BGY 2xdaily
OPO 4xweekly
VLC 3xweekly
WMI daily
Increased:
STN from 14pw to 17pw
PMI from 3pw to 4 pw
CIA from 1 to 2xdaily
TFS from 2pw to 3pw
@Justas @Luka @klausimas Dekui! Prieš kelis metus, pamenu, su Lufthansa Frankfurte rytinio skrydžio laukiau viesbuty, galvojau normali praktika, nes niekad daugiau nėra tekę susidurt :)
BT atšaukia 3 skrydžius APR VNO/AMS:
BT 609 21.apr.15 TUE VNO 8:35 10:35 AMS DH4 CNL
BT 609 28.apr.15 TUE VNO 8:35 10:35 AMS DH4 CNL
BT 609 29.apr.15 WED VNO 8:35 10:35 AMS DH4 CNL
Įdomu tai, jog Ryanair paskelbus apie plėtrą CGN oro uoste bei pirmą Germany domestic maršrutą CGN-SXF 4x daily, už keturių valandų Germanwings paskelbė atidarantys CGN-SXF 3x daily (o jie dar skraido ir CGN-TXL) bei, kad maža nepasirodytų, dar ir STR-SXF. Lufthansa tikrai nuleidinės kraują FR jiems bandant Vokietijos domestic.
Tai bus papigiai bilietų lėktuvu į Kiolną…
Tuo trapu didžiausių Europos tranzito taškų analizė. Mes turim ryšį su 4 iš 5:
http://www.anna.aero/2015/03/11/flap-airports-leading-connecting-routes-in-2014-revealed/?utm_source=anna.aero newsletter&utm_campaign=32ff09f4a1-anna_nl_110315&utm_medium=email&utm_term=0_ecdbf41674-32ff09f4a1-86642630
Man tik keista kodėl Ryanair dabar Vokietijoje eidami į pagrindinius maršrutus tuo pačiu negrąžina ir senų, į kaimą. Skraidė jie HHN-SXF, Memmingen-BRE ir panašiai. Intersky ir panašūs tikrai negalėtų sau leist atsakyt taip kaip Germanwings.
Aš galvoju, kad tiesiog Ryanair į kaimus jau nebežiūri. Yra jų bazės nepagrindiniuose oro uostuose, tokios kaip STN, CRL, BGY, WMI, kt. kuriose dar plečiasi, tačiau visi kiti „kaimo” oro uostai praktiškai nesulaukia jokios plėtros, tik karpymų. Ėjimas į business segmentą be pagrindinių oro uostų nėra įmanomas.
AirBaltic confirms first CSeries delivery date
Latvian carrier airBaltic will now take delivery of its first Bombardier CSeries CS300 in September 2016, rather than the final quarter of 2015
Na, del to confirmed tai as dar labai abejociau. Cseries programa ir taip jau daug veluoja, ir butu gan nemazas siurprizas industrijoje, jei viskas toliau eitusi sklandziai.
cia labiau panasu i confirmed delay
Tai kad CS100 jau baigiamas sertifikuot. Kiek suprantu CS300 modelis judės daug greičiau…
Iš pranešimų aišku, kad airBaltic su Bombardier susitarė, dėl sąlygų (nuolaidų, etc., kitų niuansų) pristatymui September 2016. Galbūt taip bus galbūt ne – juolab, kad airBaltic nėra pirmas CS300 operatorius.
G. Aukštuolis. Mes ne tik galime turėti nacionalinį vežėją – mums jo gyvybiškai reikia
http://www.delfi.lt/verslas/transportas/g-aukstuolis-mes-ne-tik-galime-tureti-nacionalini-vezeja-mums-jo-gyvybiskai-reikia.d?id=67391266#ixzz3UBCM6L1w
airBaltic concludes the year 2014 with EUR 9 mln profit. http://www.baltic-course.com/eng/good_for_business/?doc=103613
„G. Aukštuolis. Mes ne tik galime turėti nacionalinį vežėją – mums jo gyvybiškai reikia
http://www.delfi.lt/verslas/transportas/g-aukstuolis-mes-ne-tik-galime-tureti-nacionalini-vezeja-mums-jo-gyvybiskai-reikia.d?id=67391266#ixzz3UBCM6L1w”
Panasu, kad spaudoje vyksta akcija – parasyk 10 straipsniu apie tai kaip Lietuvai reikalinga nacionaline aviakompanija ir laimek priza.
Siaip nei vieno rimto argumento straipsnyje neradau, normalios kastu ir naudos analizes ivertinant galiojancia ES teisine baze, kitu vezeju rinkos dali Lietuvoje, kitas alternatyvas ir t.t. kol kas nemaciau.
Simonai
jau dauguma krypciu skrenda nebe pirmus metus..Gal butu galima suzinot kokios statistikos:imant siu metu menesi vs 2014 analogisku menesiu.
pvz Talinas,Briuselis,Berlynas ir visos kitos nenaujos kryptys… Butu labai idomu suzinot,kuria linkme ir kokiais tempais judama…
Juokingiausia tai, kad visi politikai kalba apie nacionalines avialinijas, o tai, kad jos jau yra ir reikia joms padėti jiems nemotais, kiek gi vėl lėšų ir laiko prireiktų pasiekti ką LT jau turi. Maža to vėl tai kirstų per šalies prestižą avia sferoje. Būtų jau eilinis nubankrotintas vežėjas.
Lietuvą galinti paliesti naujiena – LH šiandien paskelbė, jog jau šiemet pradės „Austrian” Fokker70/100 phase out’ą. Šiuo metu Austrian turimus 21 fokkerį pakeis 17 Embraer195 iš LH Cityline.
Austrian turės koreguoti dažnius/tvarkaraščius, nes metalo kiekis sumažės.
Įdomu, o jie F70 keis į E-175 ar visus į E-195?
Vytautas-NT – tu nerealus!!!
Teiginys: Austrian 21 vnt. Fokker70/100 keičia į 17 Embraer 195 iš LH Cityline.
Vytautas-NT klausimas: ar keis į Embraer 175 ar tik į Embraer 195?
1. Parašyta, aiškiai, kad keičia į 17 Embraer 195 iš LH Cityline.
2. LH Cityline turi tik Embraer 195! (LH Cityline net neturi Embraer 175, tai kaip galimą į juos keisti?)
@Mindauqas
:D
kantrus tu žmogus vienok :)
@Vytautas-NT: perskaityk, pagalvok, rašyk. Atvirkščiai netinka.
@aviakadabra
„G. Aukštuolis. Mes ne tik galime turėti nacionalinį vežėją – mums jo gyvybiškai reikia
http://www.delfi.lt/verslas/transportas/g-aukstuolis-mes-ne-tik-galime-tureti-nacionalini-vezeja-mums-jo-gyvybiskai-reikia.d?id=67391266#ixzz3UBCM6L1w“
Tie pasipylę straipsniai įdomūs tuo, kad visuose juose patarimus dalija konkurentai (pvz Žiemelis – pasiūlė AL išsinuomoti „reto modelio” lėktuvų iš jo) ar tie, kurių verslą subsidijuotų pigūs bilietai (pvz šiuo atveju kelionių agentūros darbuotojas Aukštuolis).
Ne tik kad nėra rimtų argumentų už. Dar daugiau – netgi tokiame cheerleading straipsnelyje yra argumentų prieš, ir grubių faktinių klaidų.
Tas „investuotojų forumas” patys į avialinijas neinvestuos – jie tą siūlo daryti vyriausybei. Tai aiškus įrodymas ir garantija, kad pelno tikėtis neverta. Taigi jeigu norite „nacionalinio vežėjo” – būkit pasirengę už tai kasmet mokėti iš biudžeto (jeigu kaina tenkina) ir nefantazuokit apie būsimus pelnus.
„Jei mes lygiuojamės į kitas ES šalis nares – tarp jų nėra valstybės, kuri neturėtų nacionalinio vežėjo” – Slovakija neturi, Vengrija neturi, kaip ir Lietuva (nebent Wizzair tokiu užskaityti). Kipro avialinijos ką tik užsilenkė. Prancūzija ir Olandija neturi nacionalinio vežėjo – KLM ir Air France tėra tik 2 vienos įmonės brandai. Skandinavijos šalys neturi (turi bendrą SAS). Ispanija neturi nacionalinio vežėjo (Iberia yra brandas, priklausantis IAG). Belgija, Austrija, Šveicarija neturi nacionalinio vežėjo (Brussels, Austrian, Swiss – tai tik Lufthansos brandai). Graikijos nacionalinis vežėjas Olympic, po kelių bankrotų, buvo galutinai uždarytas, ir visas realus verslas perduotas privačiam operatoriui Aegean. Aer Lingus – net jau pasimečiau kas juos dabar kontroliuoja, ir faktiškai jau seniai pagrindinis airijos vežėjas yra Ryanair.
Kaip rimtą dalyką jie kalba apie naujo oro uosto plynam lauke statybą. Apie tai jau diskutavom, jau ko ko, o oro uostų capacity Lietuvoje tikrai netrūksta.
„Puikiai žinoma, kad vietinė aviakompanija visada yra eksportuotoja, o naudojimasis kitų paslaugomis – importas”. Net nesupratau šito teiginio – čia iš serijos „amerikiečių mokslininkai įrodė”? Atsimenu, pats Simonas buvo suskaičiavęs, kad 2011 (?) metais Latvijos vyriausybė kiekvienam Airbaltic keleiviui primokėjo, berods, 250 litų (valstybinių subsidijų perskaičiavimas pagal keleivių skaičių) – tai čia eksportas ar importas gaunasi?
SAS CPH-VNO šiandien 737 atsiunčia, operated by JT
Man buvo keista kodėl Austrian keičia mažesnius lėktuvus į didesnius. Aišku, tai dabartinė tendencija- mažinti lėktuvų tipų skaičių.
Atsakant C2H5OH tai Swiss, SN, Austrian ne visai brand’ai. Tai atskiros vieno savininko valdomos susijusios įmonės. Pas juos ir parkas lėktuvų skirtingas, ir algos, ir darbo sąlygos. Ir registruotos jos pagal konkrečios valstybės įstaytymus. Analogišai yra ir su AirFrance-KLM bei BA-IBERIA. Vat JAV vežėjų susijungimai realiai sukuria vieną įmonę…
Swiss, Austrian, Lufthansa, Germanwings, Eurowings realiai yra tik brand’ai su skirtingais AOC’ais. Fleet’as yra LH Group valdomas ir skelbiamas, jie savo ataskaitose raportuoja apie pasikeitimus, bei kaip dabar akivaizdu, jie mėto lėktuvus po skirtingus brand’us. Ir daugiau tranzakcijų daro – LH permeta 777 pas Swiss, LH dėvėtus A320 meta į Eurowings, etc. etc.
I KUN atskrido pats naujausias RYR B737 poros savaiciu amziaus.
c2h5oh jus tiesiog mano mintys surasete.
O small planet, panašu, kad įpuolė į rimtą komunikacinę krizę. Jei paaiškės, kad tai – tiesa, bus rimtas smūgis reputacijai, o gal ir užsakovų praradimai. Apie tai šįryt informavo Lrt „ryto garsai”. Keista, kad dar niekur kitur info nėra.
Kažką praleidau? Kas nutiko su SPA?
Senas lietuviškas bajeris, bet norvegams užkliuvo, kai per streiką skraidė už „Norwegian“:
http://www.delfi.lt/verslas/transportas/norvegams-uzkliuvo-lietuvos-oro-linijos-lietuviai-atkerta-sarsalas-lygioje-vietoje.d?id=67425728
Dar vienas reklaminis skrydis?
14:10 Palanga BT 333 Air Baltic
Kažkaip LY-LTF remontas ilgokai užsitesė. Tuo metu už AL skridusį ES-AEB pakeitė dar vienas BMI E145. Dabar už AL skraido 2x BMI E145 ir DAT ATR’as.
Atrodo Aeroflot permeta VNO skrydžius į E terminalą.
Nuo kada? Ar E turi geresnį jungimą su F terminalu (nei D)?
Kokios nuotaikos po rinkimų rezultatų? Ar yra šansų, kad miestas sugebės išspręsti Air Lituanica finansavimo problemas? Žiūrint iš šalies akivaizdu, kad rasti privatų investuotoją nėra jokių šansų (gal anksčiau buvo įmanoma rasti kokių neaiškių investuotojų iš rytų, bet dabar tikriausiai niekas ten pinigais nesimėto). Tuo tarpu vyriausybė irgi tikriausiai netrykšta noru užsimesti ant galvos sau papildomą problemą, juk jie labai gerai žino, kaip sunku Latvijos ir Estijos vyriausybėms su vietiniais vežėjais.
Nuo vasaros sezono taip išeina, galvojau, kad Amadeus klaida įsivėlus, bet SU tinklapyje tas pats. RIX lieka D, TLL keliasi į E.
Svarbiausia, kad nepradėtų šnekėt ko nereikia, nes tai gali paveikti bilietų pardavimus.
Please note that this week there is Boeing 737 flying CPH-VNO on 16, 17 and 18MAR.
Šį ketvirtadienį – Vilniaus oro uostas atviras norintiems pamatyti daugiau
http://www.ivilnius.lt/suzinok/transporto-naujienos/si-ketvirtadieni-vilniaus-oro-uostas-atviras-norintiems-pamatyti-daugiau/69643d32333731
http://www.fltechnics.com/en/media-relations/press-releases/fl-technics-to-provide-base-maintenance-support-to-turkmenistan-airlines
http://www.lot.com/pl/pl/lataj-po-polsce
del skydziu Lenkijoje. Kainos kaip autobusu.
Gal kas skraido daznai i Atenus ? beveik visi skrydziai trunka ~ 10h, Gal zinote kokia geresne alternatyva apart VNO ?
Pro Kijevą žiūrėk – 5-6 valandos.
Skrydžio informacija
Pirmyn 2015.04.16 | Skrydžio trukmė: 6 val 05 min
Išvyksta iš Atvyksta į Aviakompanija Skrydžio Nr.
07:05 Vilnius
VNO Vilnius
08:25 Kijevas
KBP Borispol
Ukraine Intl Airlines
184
persėdimo laikas tarp skrydžių: 1 val 55 min (Kijevas)
10:20 Kijevas
KBP Borispol
13:10 Atėnai
ATH Eleftherios Venizelos
Ukraine Intl Airlines
353
Atgal 2015.04.23 | Skrydžio trukmė: 5 val 15 min
Išvyksta iš Atvyksta į Aviakompanija Skrydžio Nr.
05:30 Atėnai
ATH Eleftherios Venizelos
08:10 Kijevas
KBP Borispol
Ukraine Intl Airlines
356
persėdimo laikas tarp skrydžių: 1 val 15 min (Kijevas)
09:25 Kijevas
KBP Borispol
10:45 Vilnius
VNO Vilnius
Ukraine Intl Airlines
181
Kijevas tinka tik atgal, i prieki reikia buti iki 10 ryto vietoje, tai arba vakare atskristi arba anksti ryte. Skyscanneri, ir pats pasiziurejau, bet gal kas zino kitokiu variantu ? Nes kiek radau arciausiai is Warshawos geri variantai.
Iš VNO į ATH atvykti iki 10 val. ryto – turbūt misija neįmanoma. Skrisk iš vakaro, Metaxos atsigersi.
Tas iš vakaro irgi labai durnai gaunasi, nes beveik visi skrydžiai vidury dienos. Labai norėčiau vakare išskrist ir negadint dienos …. Bet jaučiu kad teks gadint … Gerai kad skrydis tik spali, tai tikiuosi, kad kas nors pasikeis…
Pigių skrydžių bendrovės „Ryanair“ valdyba patvirtino bendrovės penkmečio plėtro planus, tarp kurių yra ir transatlantiniai skrydžiai, rašo „Financial Times“.
http://vz.lt/article/2015/3/16/ryanair-valdyba-patvirtino-transatlantini-plana#ixzz3UZHRndEo
@Wincas: Galvok logiskai – Atenai toj pacioj laiko zonoj, kaip ir Vilnius, kad buti 10 ryto ten, net ir iskridus 6 ryto, turi tik 4 valandas. Tiesioginis skrydis, kuris beje neliestu, nei vienos Vakaru Europos valstybes, kur yra daugiausiai persedimo galimybiu, truktu apie 2.5-3h. Taigi net ir tobulo tvarkarascio atveju, turbut Kijevas ir Minskas vieninteliai oro uostai, kur dar kazkokie sansai butu, jei persedimas super trumpas. Kokie sansai, kad atsiras jungimai i kazkur is ju 6 ryto? Manau, mazi.
Tj va nors imk ir pastumk ta laiko juosta kur nors i rytus :) Yra dar tokie kaip naktiniai skrydziai, bet per Peterburga…
O šį vakarą SAS CPH-VNO skrenda su Jettime ATR72.
CRJ9 nebėra?
Žinau, kad čia skaito ir Kauno oro uosto darbuotojai. Tai tik norėjau pasakyti, kad jūsų puslapyje siūlomo parkingo paslaugos jau ilgiau nei mėnesį neįmanoma užsisakyti.
https://www.airlituanica.com/lt/specialus-pasiulymai/air-lituanica-pasas_temos.html
Ar dar kokia nors avialinija Europoje siūlo panašų pasiūlymą – neribotus skrydžius, kur reikia susimokėti tik mokesčiųs?
atgyvena – visu, arba daugelio jau isbandytas ir nepasiteisines dalykas… toks jausmas, kad „jei neina parduoti po 29EUR, tai bandysim po 200 parduoti”
Daug aviakompanijų, į verslą orientuotų turi:
Tokį produktą turi SAS:
https://www.sas.dk/en/corporate/travel-pass/
Švedijoje Malmo Aviation domestic rinkoje pagrindinis produktas.
Tokį produktą turi Estonian:
http://estonian-air.ee/en/eripakkumised/flight-pass/
Air France irgi turi:
http://www.airfrance.fr/FR/en/local/avotreservice/entreprises/carte_abonnement_metro_airfrance.htm
Viskas OK su tais pasais. Jei per pusmeti karta/du tenka susimoketi paskutines minutes kaina, 6 menesiu pasas ne taip jau ir brangiai atrodo.
Nieko, bent jau greit sužinosim Air Lituanicos rezultatus, gal viskas ten gerai, o gal ir ne
LH vėl streikuoja…
http://www.ivilnius.lt/suzinok/transporto-naujienos/sostineje-iskils-naujas-skrydziu-valdymo-centras/69643d32333737
Sostinėje iškils naujas skrydžių valdymo centras
http://www.ivilnius.lt/suzinok/transporto-naujienos/sostineje-iskils-naujas-skrydziu-valdymo-centras/69643d32333737
Nu bet ta Lufthansa rimtai jau uz*****so. Saraskino kontora.
LH889 atšauktas ar dar kol kas neaišku?
https://www.finnair.com/lt/gb/light
Finnair taip pat jau turi skrydzius be bagazo, extra light ftw! =]
SWISS will be adding 22 new destinations to its Zurich-based network with the start of the 2015 summer schedules, more than it has ever done before. Many of the new points will strengthen SWISS’s non-stop services to and from neighbouring countries: Leipzig and Dresden in Germany, Toulouse in France and Graz in Austria. And for Italy the seasonal service to Palermo introduced in 2014 becomes a year-round affair, while Bari, Naples and Brindisi are also added to the network.
The new points from Zurich further include a number of vacation destinations such as Thessaloniki, Izmir, Malta, Bilbao and Porto. City-break seekers will be pleased to see the addition of Gothenburg, Helsinki, Santiago de Compostela and Riga. And Ljubljana, Krakow, Sarajevo, Sofia and Zagreb provide further new travel potential. SWISS will also be increasing its frequencies on a number of existing routes from Zurich – to Copenhagen, Hamburg, Malaga, Palma de Mallorca, Stockholm and Valencia – for the coming summer months.
On its intercontinental network SWISS will be raising its frequencies between Zurich and San Francisco to 13 weekly flights – almost two a day – in the July and August peak summer season.
Kodėl Swiss eina į Ryga, bet ne į Vilnių? Kodėl AirLituanica nebando Ciuricho preventyviai?
Turbūt todėl, kad BT skraido į Ziurichą :) SAS, dabar Swiss, įdomu kas kitas kiš pagalius BT į ratus :)
Del kitu krypciu nezinau,bet kad Swiss’ai pradeda skristi i RIX jau senai buvo pranesta…
O,del,kodel eina i RIX,o ne i VNO.Na nera srauto ir tiek,gi ne labdaros organizacija ,kodel turetu…:))
Jei VNO turetume tokia didele a/k,kaip BT,kuri atsiveza keleiviu tada jie ir pas mus ateitu(Swiss)
Na ir ,ne ka maziau svarbu,padarytas idirbis.Bet kuri nauja kryptis i minusa varo,o cia BT visa minusa jau nusiraske ir Swiss’am beveik nulis rizikos.Tik belieka iskonkuruoti BT is sios krypties,kas neturetu buti sunku .BT nestos i kova pries Swiss,ne ta svorio kategorija
O Zalgiris i Tel Aviva su Wizz ishskrido? :)
Na, spėju skrydžio savikaina pas AirBaltic mažesnė, nei Swiss. Tai gali pasigalinėt…
RIX-ZRH konkurencija bus sudėtinga, nes Swiss neturi jokio interline už Rygos, todėl turės kliautis point-to-pont ir tranzitų per ZRH. Realiai Swiss labai gerai galės pasinaudoti LH network’u ir feed’intis longhaul į vieną pusę su LH, į kitą su LX, dar Brussels Airlines ir kt. Manau, jog Swiss atėjimas į Rygą susijęs, kad BT nebeturi tokio stipraus tinklo transfero per RIX ir dabar ateinančios aviakompanijos į RIX gali jaustis konkurencingos konkuruoti su BT – aišku, kad BT konkurencijai nebegalės panaudoti feedo iš Skandinavijos.
to Vytautas-NT
del savikainos parasei nepagalvojes,ar tu rimtai taip manai?
Pilotu/stiuardesiu algos nera viskas.Swiss’ai tikrai lektuvus pigiau pirko nei BT,pas ju ir paskolos maziausios visoje Europoje,cia vel tauposi ir t.t.
Kitas dalykas i ZRH ,ne emigrantai ar ekonominiai turistai skraido…Cia vel nebutinai jie pirks pigiausia produkta,reikalingas geresnis servisas/geresnis lektuvas/daugiau garantiju veluojant,geresnis aptarnavimas neskalndumams esant ir t.t.Cia BT nekonkurentas pries Swiss.
Na del Simono pasisakymo,jauciu irparase nepagalvojes:o tai reik manyt dabar daug Sveicaru per RIX su BT 1stop’u skrenda:)…No offence,bet labai ,labai abejoju.
Kad skrenda RIX-ZRH-Xmiestas tai faktas,bet kad bent jau zenklus skaicius(gal kokie 5% ir tai cia vargu) butu ZRH-RIX-Xmiestas .Net jei biedna salis butu ir tai geografine prasme didziulis lankas gautusi.
Mariau, ką aš parašiau nepagalvojęs?
Kol BT turėjo stiprų feed network’ą, jų connecting flight share RIX siekė 50%. Esu tikras, kad ZRH tikrai gerai feedinosi iš Rusijos, Suomijos, Švedijos, Baltijos šalių, Kaukazo regiono irgi. Dabar BT realiai RIX turi tik Baltics network’ą RIX ir transfer share krenta. Kažkada BT turėjo daily ZRH ir dar turėjo GVA (nepamenu, koks buvo dažnis).
RIX-ZRH yra „mažas maršrutas”. Neturiu naujų duomenų, bet turėtų būti maximum 15000-20000 keleivių per metus range ir čia aktualu, kas sugebės stuburą rodyti connecting flow ir kas turės stipresnę „customer base”. airBaltic turi stiprią customer base Latvijoje (Lietuvoje ir Estijoje irgi), o Swiss turi Šveicarijoje ir Vakarų Europoje. Produktas bus panašus, abu skraidys skaldytais tvarkaraščiais po 4x weekly.
Visgi, aš labiau statau už BT išlikimą šiame maršrute, vien dėl to, kad LX po vasaros gali „atšokti noras terliotis”, nes jiems tai labia marginalinis maršrutas strategijoje, o BT savo rinkos dalį laiko stipriai ir tvirtai.
Na kalba eina apie esamaji laika,o ne kas buvo .Gi pradeda Swiss’ai skrist siemet,ir ju,siemet naujai atidaromo skrydzio, tas kas buvo visiskai neitakos.
Koks keleiviu srautas ZRH-RIX-Xmiestas siuo metu su BT? Nes parasei cituoju: nes Swiss neturi jokio interline už Rygos. O kam jiem to reikia:)
Manau, koks 20-25% srauto BT gali būti ZRH-RIX-X. Aišku, LX interline jungimų neturės už RIX.
Ką noriu pasakyti, jog jeigu Swiss būtų ėję į Rygą 2010-2011 m., tai manau, nebūtų turėję šansų. Dabar du vežėjai RIX-ZRH vietos nėra. Kas turi didesnius šansus? Manau, kad vis dar BT, bet realiai jų šansus statyčiau kokie 52 prieš 48. 2010-2011 m. BT šansai būtų buvę 70 prieš 30.
Jau kelia panika: http://www.delfi.lt/verslas/transportas/naujoji-vilniaus-valdzia-nusitaike-i-didziausia-a-zuoko-projekta.d?id=67458924
Speju po tokiu ziniu pardavimai turetu mazet pradet. Idomu kaip baigsis…
Viena aisku,kad siemet bus labai idomu stebeti BT reikalus ,nes tokius,kaip Swiss’u,yra ir daugiau…
Berlin (October 27)
Kiev (March 30)
Stockholm-Arlanda (March 29)
Liverpool (April 24)
Stavanger (April 22)
Dar atsiranda Lubeck(April 22),bet BT cia neskraido…Nors ir cia kazkiek gali nuo Hamburgo krypties nuimti(Beje LT pradeda Hamburga,kas irgi atims kazkokia dali skridusiu per RIX 1stop’u)
Gaila kad neturim RIX populiariausiu krypciu statistikos uz 2014
Busiest routes from Riga (2013)[12]
Rank City Passengers Airlines
1 Moscow, Russia 410,027 Aeroflot, airBaltic, Transaero Airlines, UTair Aviation
2 London, United Kingdom 390,251 airBaltic, Ryanair, Wizz Air
3 Frankfurt, Germany 272,331 airBaltic, Lufthansa, Ryanair
4 Oslo, Norway 243,893 airBaltic, Norwegian Air Shuttle, Ryanair, Wizz Air
5 Helsinki, Finland 233,843 airBaltic, Finnair
6 Stockholm, Sweden 206,100 airBaltic, Norwegian Air Shuttle, Ryanair
7 Tallinn, Estonia 196,514 airBaltic
8 Vilnius, Lithuania 182,135 airBaltic
9 Copenhagen, Denmark 138,998 airBaltic
10 Milan, Italy 134,205 airBaltic, Ryanair
Na jeigu jau valstybė neplanuoja padėt tai jau krachas, strateginio investoriaus, kaip nėra taip nėra. Algų vidurkį Vilniaus mieste numuš.
Jei jau taip įdomu, populiariausios kryptys iš RIX 2014 m.:
London – 443K
Moscow – 432K
Frankfurt – 297K
Helsinki – 253K
Oslo – 249K
Tallinn – 184K
Vilnius – 169K
Stockholm – 168K
Copenhagen – 147K
Paris – 135K
Rinkimai baiges ,galvojau jau aprims,o dabar ir vel viesai eskaluoja ta LT klausima.Tai be abejones tikrai nepades bilietu pardavinet:)
Per krize laido LAL’ui bankrutuot,neva toks laikotarpis kad niekaip nesurasim nei kiek pinigu.O dabar krize baigesi,ka dabar sugalvos.Visos Europos salys remia,o mes patys protingiausi.
Galetu ir Turizmo Dep.,ir Investuok Lietuvoje bet jau savo zodi tarti,dabar kai jau reikia labiausiai.
Pernai ir tie ir tie rankomis plojo,kaip gerai nes turistu padaugejo,nes investuotojai viena pagrindiniu minusu ivardydavo pasiekiamuma.Nelabai suprantu ko sitie tyli ?
Pries rinkimus tai taip reikejo kas blogai rekti,o kas gerai nutyleti.Bet dabar Zuokula jau ir taip nuokautuotas..Vienu zodziu politika
Teigiamo PR’o dabar reikia, kaip niekada. Paklausinėkit investuotojų kaip jie skraido gal anie užtars, kad susisiekimas būtinas, ko mūsų valdžia nemato.
Del Swiss vs BT kastu. Siaip BT viena is maziausiu kastu bendroviu Europoje, ir ZRH-RIX marsrute skirtumas bus didelis, deja, Swiss nenaudai. Net ir be brangiu darbuotoju, overheads ir panasiu dalyku, Swiss bent jau dali skrydziu vykdys A320 vs BT senas B735. B735 turbut beveik nemokamas, kai A320 paklausus lektuvas, turintis rinkos kaina. Plius A320 gerokai didesnis, kas kompensuos jo didesni efektyvuma.
to Justas
is kur toks tikras,kad ims ir iskarto A320 paleis?
Wiki raso,kad turi A319,kodel ne sitais.
Dar raso,kad wetleasin’a Embraer190 ir t.t.
Niekur nebuvo,kad skris A320…
Toliau,net jei psiliekam ties A320, ka reiskia B735 lektuvas beveik nemokamas:) O kiek kainuoja sito nemokama lektuvo techninis servisas,visi gedimai ir t.t.
Kodel Ryanair nelaiko senu lektuvu,o juos parduoda(tokiem kaip BT ir panasiai) ir keicia naujais?
Kodel tada LT neperka sito beveik nemokamo:)Mes VNO turim FLTechnics kur ir paremontuotu pigiai:) O kiek tie seni lektuvai ryja degalu ir t.t.
Kiek teko skaityti didziosios a/k perka lektuvus net iki 30%(nezinau ar ten antis buvo,gal Simonas konkreciau zino)pigiau.Ir jau minejau paskolos,net ir nesidomintys dauguma zino,kad Sveicarijos frankais patys maziausi procentai ir paskolas isduodantys bankai dar ir i imones situacija ziuri.BT tikrai negauna tokiu paskolu,kaip Swiss,cia net spelioti nereikia.
Mariau, aš suprantu tą nevaldomą norą jaustis teisiu ir įrodinėti, bet…
Ryanair nauji lėktuvai žymiai konkurencingiau atrodo prie 100€/bbl, nei prie 50€/bbl, Ryanair kuro sąnaudos sudaro 44% (!!!) visų išlaidų. Ir čia su sąlyginai efektyviais 738. Taip, pas kitus šis procentas mažesnis dėl didesnių overheads, bet vistiek. Kuo pigesnė nafta, tuo labiau apsimoka operuoti senu, neekonomišku lėktuvu.
Nesu kompetentingas pasisakyti, kiek sąnaudų lifecycle sudaro D-checkai vs kuro sąnaudos, bet iš Ryanair ataskaitų pamenu, kad maintenance yra nepalyginamai mažesnė dalis nei kuras.
Swiss, beje, planuoja beveik visus reisus vykdyti su A320, kai kuriuos su A319. Šiame maršrute seat Cost skirtumas bus nedidelis, nesvarbu kieno pusėje, jis nebus esminis (didesnis Swiss lėktuvas per seat cost turėtų „atmušti” brangias šveicariškas įgulas). Esminis labiau yra Revenue potencialas bei strateginė maršruto vieta. Aišku, kad abu vežėjai eis į minusą šiame maršrute. Klausimas ar Swiss pasieks, kad dengtų maršrutas „Direct operating costs”. Jeigu dengs – gali laikyti, nes panašu, kad jiems šitas maršrutas yra „hole filler”. Jeigu nedengs, tai manau ilgai nelaikys, nes strateginės reikšmės maršrutas neturi: aukšto yieldo connecting traffico maršrutas negeneruos, o BT išmušimas irgi neturi vertės – net vienam vežėjui likus, ilgalaikis maršruto pelnas yra abejotinas.
Ir Swiss parduoda roundtrip ZRH-RIX-ZRH po 99 Frankus roundtrip su viskuo, kad yra apie 90EUR. Piguva :)
Tikiuosi, kad Shithansa su savo streikais prieis liepto gala (vienoki ar kitoki). Jau daugiau nei atsibodo
Oho, kaip kibo Marius į atlapus Simonui
Įdomu kodėl visgi Swiss neatidaro Ciuricho- Vilniaus reiso? Neturi mažų lėktuvų?
Ir kodėl Vilnius-Hamburgas yra geriau, nei Vilnius-Ciurichas (AirBaltic laikais irgi egzistavęs maršrutas)..?
@Vytautas-NT:
beprasmis klausimas – „kodėl neatidaro?”
Geriau klausk savęs – kodėl turėtų atidaryti? Dėl kokių priežasčių Lufthansos maršrutų planuotojai turėtų pajusti poreikį atidaryti VNO-ZRH?
O kuo ZRH-RIX toks ypatingas be to, kad šiuo maršrutu AirBaltic skraido? Miestas didesnis? Šalis turtingesnė? Nematau didelio skirtumo.
Jei yra geografijos plėtra, tai ji turi būt visaapimanti. Juolab Vilniaus atveju konkurentų tai nėra. Beje, seno Swiss laikais maršrutas egzistavo…
Ne taip blogai su tuo Cseries:
http://www.flightglobal.com/news/articles/bombardier-ceo-assesses-possible-cseries-schedule-change-410263/
Atsižvelgiant į gerai išvystytą airBaltic, į išvystytą RIX geografiją – taip, šiuo metu RIX yra didesnė rinka, negu VNO. Tai yra faktas ir netgi jeigu teoriškai mūsų šalis didesnė, o VNO cactchment area irgi didesnė, bet šiandien RIX rinka yra didesnė.
Todėl jeigu svajojam apie Emirates, Etihad, Qatar ar Air China – jie pirmiausia ateitų į Rygą. Nepapūsi prieš vėją – pirmiausia vėją reikia pakreipti.
Ta prasme, kad pirmiausia žiūrima į bendrą keleivių skaičių oro uoste.
Beje, AirLituanica Dubajaus/Abu Dabio ar Doha kryptis kada nors svarstė?
Doha ir Dubajus iskart po Johanesburgo ir Sidnejaus..
Vytautas-NT: ne, nesvarstė.
Tam ir reikia naconalinio vežėjo, kuris kreiptų vėją į VNO, bet vis tiek nebūtų, manau, ekonominio pagrindo MEB3 skraidyt į RIX. BT nesugebėjo užpildyt DXB ir AUH krypčių, nebent BVP augtų kosminiais greičiais ir latviai pradėtų taškytis pinigais į kairę ir dešinę.
Gal mažesniais lėktuvais tai galima realizuot. Nors aišku atstumas didžiulis.
Ar pagal rinkos sąlygas realesnis planas būtų skraidyt į JAV per Reikjaviką?
Geriau jau AirLituanica padarytų poryt skrydį Vilnius-Vilnius saulės užtemimo pažiūrėti, būtų daug daugiau naudos nei į JAV ar Emyratus.
Cia siaip del lektuvu kainos. Niekas, absoluciai niekas, nemoka ‘list price’ pirkdamas lektuvus. 30% nuolaida yra santykinai maza, nuolaidos iki 40, 50 ar net 60% yra imanomos. Aisku, didesnei kompanijai lengviau gauti didesnes nuolaidas, bet pvz BT tikrai gavo dideles nuolaidas is Bombardier. Siaip idomus faktas, kad pvz leasing kompanijos paprastai gauna mazesnes nuolaidas nei avialinijos. Niekas nenori konkurencijos:)
O del lektuvu vertes:
20 metu senumo B735 rinkos vrte apie USD5m.
5 metu senumo A320 rinkos verte apie USD30m. Ka tai reiskia leasing cost? Kokie USD50-70k per menesi uz B735, ir kokie USD300-400k per men uz A320. Skirtumas per skrydzio valanda koks 1,000-1,500 USD. Per seat skirtumas turbut nedidelis, per trip visai didelis – klausimas ar Swiss uzpildys tas seats.
Vytautas-NT: aš bandau tau paaiškinti kelis kartus jau komercinę logiką. Šiandieninėje low-cost aplinkoje Europoje, „average seat cost” yra svarbūs. Pavyzdžiui, techninės galimybės leistų iš Vilniaus skraidyti tiesiogiai, pavyzdžiui, į Lisaboną, su kokiu E145ER. O pagal esamą srautą, atrodytų, kad netgi galima gerą loadfactor maršrute pasiekti. Bet average seat cost būtų toks nekonkurencingas, kad reikėtų pasiekti 90% load’ą su maždaug 400EUR fare one-way. Tai absoliučiai nekonkurencinga, o atviroje Europoje žmonės yra įpratę persėdinėti, išrankūs tvarkaraščiui, produktui ir kt. Todėl dideli lėktuvai reikalingi ilgesniuose maršrutuose ne tam, kad „negalima daskristi”, o todėl, kad galėtum būti konkurencingas. Todėl toks Swiss niekada nestatytis mažo lėktuvo ilguose reisuose į Vilnių ar Rygą.
Paatvirausiu – savo karjeros VNO pradžioje kalbėjau su Air Berlin ir galimybe skraidyti jiems su Dash Q400 TXL-VNO. Aiški pamoka iš jų – su Dash galima uždirbti tik tada, kai yra tūkstančiai žmonių neturintys kaip nuskristi ir jeigu yra maršrutas, kuriame gali outserve’inti rinką.
Gal jau aiškėja, kada LY-LTF grįš namo?
oxs: balandžio pradžioje grįš LY-LTF, po jo sugrįžimo E45 keliaus namo.
Tai tuomet reiktų suprasti, kad antrasis bandymas bendradarbiauti su Estonian bus labiau pavykęs iš abiejų pusių?
-> Simonai, neimk i galva AB pasvaisciojimu, jie su savo issidirbinejimais, dabar gilioj sh… sedi, valdomi EY, ir karpo marsrutus, bei galvoja kaip isgyventi. Iki tol turbopropus laike sh. pagal ju komentara.
O realybej iki 2val. skrydzio, Europoj niekam praktiskai orlaivio tipas neidomus apart iv. freak’u skraidymo uz ne savo pinigus. pats suprantu, kad jokio skirtumo nebus, ar i Berlyna skristumet su turbopropu, ar su JEt’u; Bizniui bus svarbu tokia seka – tvarkarastis, kaina, servisas ir t.t. (orlaivio tipas net nezinau kelintoj vietoj).
Lufthansa streikas tęsis rytoj. Tik rytoj, kaip supratau, neskraidys long-haul.
http://www.lrytas.lt/verslas/rinkos-pulsas/premjero-ziniomis-air-lituanica-domisi-privatus-investuotojas.htm
Tuo tarpu SouthWest jubiliejus:
http://www.anna.aero/2015/03/18/southwest-ready-to-smash-140-million-in-2015/
Gėdingas atvejis
http://www.lrytas.lt/pasaulis/ivykiai/ryanair-berniuko-neskraidino-i-organu-persodinimo-operacija-201503181713.htm
Nu ka ir 4,3mln Euru gavo ir Simasius kitaip kalbeti pradejo.Visai nebloga diena:)
turboprop gerbejai nerimsta. good. svarbiausia, kad kiekvienas turboprop gerbejas ismano, ko reikia vartotojams.
svarbiausia tu klaustuk ismanai – o kai ateina laikas pirkti uz savo pinigus bilieta – tai pirmoj vietoj atsistoja euriukai akytese ar akcijyte kokia is airBaltic su DH, ar AirLituanicos su ATR. :D
Px ta zoliapjove, jei i Atenus mane nuveztu iki 10h ryte, tiktu bet kas :) O paprastas vartotojas daznai neskiria nei su kuo skrenda nei zemelapi gali parodyti kur skrenda, taigi tos plonybes tinka tik tiems kas daznai skrenda uz svetimus pinigus. Jei zoliapjove turi patogias ir placias sedynes, nieko blogo nematau skrendant siek tiek leciau …
@Jonas – savo reikalus ismanau tikrai geriau nei tamsta ir paskutini karta turboprop bilietus pirkau gal pries tris metus vien del to, kad BT seniai neskrendu is principo. sekmes toliau skleidziant teorijas, kad turboprop bilietai yra pigesni nes jie yra turboprop
@klaustukas – oho koks principingas, turbut oligarchas koks busi :DDD
nugriusiu is juoko. nenumirs manau nuo tavo principu BT … :D
Tai gal kas kokį gandą girdėjot, kas tas galimas LT privatus investuotojas?
Pokerstars gal ? :)
Skridau nnn kartų su BT fokeriu, dabar su Dash dažnai ir ką, gyvas, sveikas ir tikrai ten žymiai geriau, nei Ryanairo boeinge.
„Белавиа” и Air China начали переговоры о сотрудничестве
http://www.ato.ru/content/belavia-i-air-china-nachali-peregovory-o-sotrudnichestve
Как стало известно ATO.ru, белорусская авиакомпания „Белавиа” и китайская Air China начали переговоры о сотрудничестве на маршрутах между Европой и Пекином со стыковкой в Минске.
Lėktuvo tipas yra skonio reikalas, mano nuomone geriausi yra SAAB 2000 ir EMB 120, vien dėl savo sparnų konstrukcijos.
Mažiau jaučiasi vibracija ir mažesnis garsas, nes, propeleris tik dalimi perimetro apima fiuzeliažą, skirtingai nei DH ar ATR ir nėra economy patogesnių kėdžių negu „one seat row”. Išskyrus avarinius išėjimus.
Dash yra labai triuksmingi, sedint viduje reikia per laptopa muzika pasileisti norint ka nors nudirbti. BT Boingai atrodo klaikiai nudrozti. Vietomis skyles (?) salono plastikineje apdailoje uzklijuotos viniliniais lipdukais. Fiuzeliazo dazai atsoke plemais. Sutinku – gal jie techniskai ir tvarkingi, bet maloniau sedeti naujame LH A320 nei sename BT Boinge. 3 metus pavyko isvengit skraidymo BT, pries pora men pabandziau, pamaciau kaip atrodo, ir vel griztu prie SK/LH kombo.
@jpou – labai idomu butu suzinoti, kokiais marsrutais, ir uz kieno pinigelius skraidote? kad turite galimybe rinktis pagal orlaivio tipa :)).
@jpou tipine megeju klaida – Lufthansa fleet vidutiniskai yra senesnis nei Air Baltic. Lendant i detales – kone puse A320 DLH fleeto yra senukai 1989/1990 gimimo. Kaip manai ar BTI Boeingai nera naujesni? Deja taip. Tad rezultate realiai teiki prioriteta senesniais lektuvais operuojanciai organizacijai. Nenoriu isaukt ginco, just sayin’ :-)
@Karolis o kas geriau lėktuvus prižiūri LH ar BT ?
@Karolis – as pilnai sutinku kad vidutiniskai jie gali buti senesni. Dar labiau – as tikrai sutinku kad esu megejas. Todel man, kaip megejui, yra labai svarbu mano susikuriamas perception. Ir perception apie lektuva kuriamas is to, kai ilipi i lektuva kaip tau atrodo aplinka. Siais metais turejau 6 segmentus su LH ir nei karto niekas neuzkliuvo – sedynes atnaujintos (kam jos patinka ar ne, kitas klausimas), vidus nenudroztas. Palyginimui turejau 4 segmentus su BT – Dash’as veikia garsiai, juda letai. Tada persedam i Boeing’a – vidus nudroztas, laukiant ilaipinimo rankoveje, per langa paziuri i lektuva – dazai nuo sparno vietomis plemais nusilupe. Gal jis buvo paruostas kita diena perdazyti – nezinau. Ar tai itakoja jo skridimo savybes – ne. Ar tai prisideda prie mano isivaizdavimo, kad BT ir toliau liks trecio brolio vietoje, renkantis skrydzius – taip.
@Jonas – skraidau pagrinde artimojoje Europoje. Nuraminsiu, tikrai ne uz mokesciu moketoju pinigus.
The Pilot’s union Vereinigung Cockpit has announced full day strike actions for Thursday, 19 March, for all long-haul passenger flights and freighter flights of Lufthansa Cargo. Despite the strike, Lufthansa Cargo will be able to keep flight operations running. We do not expect cancellations due to the strike action.
Lufthansa Passage Airline will be operating around 50 per cent of their long-haul flights. Current flight information is available at http://www.lh.com.
Lufthansa Cargo regrets any inconvenience to its customers caused by strike actions of the pilots’ union Vereinigung Cockpit. Lufthansa Cargo staff worldwide will do their utmost to keep the potential inconvenience to customers at a minimum. We deeply regret any inconvenience the strike may cause.
Remigijus Šimašius facebook 11 val.
P.s. o žmonės, perkantys bilietus, jokiais atvejais nenukentės. Ir padarysiu viską, kad būtų surastas realus investuotojas.
Uždarymo atveju matyt pats keleiviams pinigus už bilietus gražins.
Whatever, kad tik baigtų paniką skleist.
Gal jau reikia suprast, kad rinkimai laimėti.
Stebuklų šalis arba kodėl būtina išsaugoti „Air Lituanica“
http://www.lrytas.lt/verslas/izvalgos-ir-nuomones/stebuklu-salis-arba-kodel-butina-issaugoti-air-lituanica.htm
Labai teisingas komentaras šia tema:
Audrius Bačiulis
1 val. ·
Nesiginčysiu, reikia ar nereikia „Air Lithuanica” (projektas nuo pradžių atrodė man neaiškus). Pastebėsiu kita – Šimašius & Co dar nesugebėjo persijungti iš Election Mode į Bussines Mode. Užuot tvarkę reikalus, toliau varo viešųjų ryšių akcijas. Tą patį pinigų (ne)skyrimo „Air Lithuanica” klausimą buvo galima sutvarkyti ramiai nuėjus pas Zuoką ir pasakius: „Artūrai, rinkimai pasibaigė, tariamės kaip du Vilniaus merai – tu pasakai, kokį tavo pradėtą projektą aš vedu iki galo nieko nekeisdamas, bet tu man irgi darai paslaugą – nebedidini finansinių įsipareigojimų, pirmiausia „Air Lithuanica”. Juk pameni, kai tave paksistai buvo trumpam iš merų nustūmę, Imbrasas lygiai taip pat padoriai su tavimi pasielgė? Kam mums po rinkimų ardytis, dabar kartu vienoje taryboje dirbsime”. Ir 90 proc. tikimybe klausimas būtų išspręstas, Zuokas patyręs politikas, supranta, kad gyvenimas sulig pralaimėtais (ar laimėtais) rinkimais nesibaigia. Vietoje to buvo pasirinktas ne tarimasis, o viešųjų ryšių akcija – išlįsti su skardiniu būgneliu į tribūną ir reikalauti, kad taryba de facto nutrauktų savo darbą, nes nauji ponai atėjo. Taigi buvo akivaizdu, jog pastatyti į tokią padėtį Vilniaus tarybos nariai vien iš savigarbos nereaguos į Šimašiaus ultimatumus. Išėjo tik tuščias skandalas, palikęs neskanų poskonį, kad būtent to ir buvo siekta.
LH pilotai tęsia suirutę:
Pilot’s union Vereinigung Cockpit has announced another strike on short- and medium-haul flights of Lufthansa Passenger Airlines for Friday, 20 March. Long-haul flights as well as freighter flights will not be affected. None of the Austrian Airlines flights will be affected by the strike
„Stebuklų šalis arba kodėl būtina išsaugoti… ”
Nieko naujo, tie patys besikartojantys pseudoargumentai iš turizmo sektoriaus atstovų (t.y. tiesiogiai suinteresuotų asmenų). :
1) visi turi (nors iš tikrųjų – ne visi, ir tie kurie turi, anaiptol ne visi džiaugiasi. „Visi turi” – čia toks apeliavimas į bandos instinktą)
2) „investuotojų forumas” sako kad būtinai reikia… (investuotojų forumo vardu kalba tik tiesiogiai suinteresuoti asmenys – kelionių agentūrų atstovai, Žiemelis ir pan. Taigi autorė pacituoja save pačią).
3) ką pagalvos užsieniečiai – bandymas užmygt ant nepilnartiškumo kompleksų.
4) pasiekiamumas – iš kur į kur konkrečiai pasiekiamumo taip trūksta, kad tai esmingai trukdo verslui? Niekada tokie straipsniai to neįvardina. Ir netgi AL egzistavimas
5) 8 mln eurų – negi čia pinigai? Šitas argumentas geriausias :) Jeigu jau taip, tai kodėl jie patys neivestuoja į AL, neperka 1 akcijos ar daugiau? Juk sektorius sukuria 5% BVP (kaip jie patys giriasi), kodėl keli mln eurų yra problema (tik straipsniams spaudoje pakanka)?
O šiaip aš manau, kad net jeigu ir įsikiš Vyriausybė su 8 mln eurų – nuo to geriau nebus. Nes AL atsiduria tarp 2 ugnių:
1) 8 mln. – visgi reali suma biudžete, ją politikai tikrai rastų kaip sunaudoti naudingiau (naudingiau – t.y. su didesniu teigiamu poveikiu būsimuose rinkimuose). Jeigu jau būtų skiriama suma – tai reikės kad ji „atsipirktų” politiškai.
2) AL, atrodo, bando veikti ekonomiškai racionaliai (t.y. banko siekto pelno, ir vykdyti ekonomiškai pagrįstą veiklą). O tai reiškia, kad jie nebus populiarūs nei tarp plačiųjų rinkėjų masių (AL bilietai gana brangūs, tipiniam rinkėjui tai valdžios ir „turčių” žaisliukas skrydžiams po visokius briuselius), nei tarp žemėlapio fetišistų (tų, kurie svajoja apie Airbaltic-style masinį tranzitą VNO, skydžius į ORD, PEK, SYD, OUA ir kitur).
T.y. valsybės finansuojama AL turės arba pasidaryti Ryanair/Star1, arba Airbaltic’u. Simoną neišvengiamai tektų atleisti ir pasamdyti kitų „specialistų”.
P.s.: o Šimašiaus vietoje aš išvis apie AL reikalus stengčiausi patylėti iki to laiko, kol pradės eiti pareigas ir galės pamatyti realią finansinę situaciją (o ne burti iš viešoje erdvėje klajojančių nieko neparemtų skaičių).
Visiškai sutinku dėl komentarų apie salono sukuriamą perception. Nėra klausimo dėl šių skirtumų tarp bti it lh. Deja maži, žemų lubų lėktuvai, daug greitų rotacijų patiriantysėktuvai dažniausiai ir yra turpopropai
Pasimetė sakinio galas
4) pasiekiamumas – iš kur į kur konkrečiai pasiekiamumo taip trūksta, kad tai esmingai trukdo verslui? Niekada tokie straipsniai to neįvardina. Ir netgi AL egzistavimas (kol AL bando veikti ekonomiškai racionaliai) to pasiekiamumo stebuklingai nepadidina. Kažkiek padidina, taip, tai nėra kažkokia revoliucija (nemaža dalis krypčių yra į miestus, į kuriuos jau ir taip buvo skraidoma – BRU, TLL, Stokolmas)
dziugu, kad yra keleiviu, kurie vertina perception’a, o ne tik sokineja is laimes turboprop’a pamate
Na, dėl pasiekiamumo tai žinot, va Amsterdamas, Berlynas, Hamburgas, Miunchenas – blogi miestai, mažai potencialo juose? Jei ne LT, Paryžiuje būtų tik BVA – daugybė paryžiečių net nežino to BVA, kai kurie buvo nustebę, kai pasakiau, atskrido per Vieną ir per Rygą iš CDG. Jei ne LT, Briuselyje būtų tik dieninis / rytinis skrydis – gal kažkam ir patogu, bet tikrai ne daugeliui valdininkų ir kitų darbo reikalais skraidančių, kurie nori grįžti po darbo dienos arba nuskristi iš vakaro į ankstyvą rytinį susitikimą. Ir t.t. Žodžiu, naudos yra daug.
O rinkimai nesibaigė juk. Beliko 1,5 metų iki Seimo. Liberalams savivaldybėje reikia daug, gerai ir greitai veikti, kad galėtų pasakyti – kaip sutvarkėme Vilnių, taip ir Lietuvą sutvarkysime.
CPH kazkokie protestai pries Ryanair?
O taip, tautiečiai vis dar neišlenda iš trumpo pimpio kompleksų: Jei ne BMW7, tai ne mašina. Ir Dzin, kad gyveni senamiestyje, parkavimo vietos nėra, iki darbo 3km ir bmw ryja 17 litrų benzo. Vistiek, nei už ką nevažiuosiu su Mitsubishi Colt.
Del AL naudos labai svarbu paminet kaip pasikeite LH ir BT kainodara skrydziams kuriuos su connectais per FRA ir RIX pardavinedavo monopoliskai. Kiek Lietuvos zmones sutaupe del atpigusiu bilietu ir nesumokejo Bru airlines dotaciju ir pan. Sita nauda pajauciau as ir kiti zmones kurie taupo ir moka savo pinigus uz bilietus. Pvz teko skristi nepilnu lektuvu ne karta i txl su BT ir moketi 1200-1500 litu, apie LH net nesneku, kainas AL zinot net ner ka lygint. Mes lietuviai prisitaikysim, bet ka galvoja turistai ir kiti zmones kurie be AL turi atskrist kai pamati LH ir BT kainodara? AL turi but ir augt nepriklausomai Zuokas Simasiu ar kiti x menai bus valdzioj, jei AL uzdarys tai tada musi valdzia tik bobutem galinciom balsuot ir kiaulem isrinktom prie lovio!
Negaliu susilaikyti nuo komentaro rinkimu tema. Pirmiausia – partijos dalijasi pozicijas: tu man – as tau. Jokiu moraliniu normu nera. Tu nematyk, ir as uzsimerksiu, visur interesai. Antra – jei „Investuok Lietuvoje” rupintusi investavimu, jie pradetu ne nuo uzpakalio. Pritraukti investuotoja reikia infrastrukturos – keliu, zemes, mokesciu politikos, regionu diversifikacijos. Ar zinote, kad pagal dabar skiriamus pinigus keliams, visi Lietuvos vieskeliai bus isasfaltuoti po 43 metu? Neskiriant ne cento esamu duobiu lopymui! Tai gal tuos 8 mln. eur skirti infranstrukturai gerinti, negu skrydziu subsidijoms (sorry Simonai, tu ta supranti), nes kaip is verslininko pozicijos blokuociau toki sprendima, nes jis sukuria nelygias verslo salygas privaciam verslui. Ikurti fabrika kokiam nors Pasvaly, kur pigi zeme ir darbo jega, reikia prieigos, o ne skrydziu. Visi pamirso, kaip Microsoft norejo ikurti prie Kruonio hidroelektrines centra del elektros energijos, bet aplink miskai:)
Dirbau PR kompanijoj, kuri dirbo politikams, zinau kas vyksta. Kiekviena partija samdo vis kita imone, todel zmonems atrodo nesusikalbejimas. Negrazu ir neskanu. Tiksliau FUI!
Eik tu zuiki i miska kopustu kirsti :)
Leonas@ argumentuok;)
@zuikis Prie Kruonio duomenų centrą norėjo kurti Google, bet valdžia viską sušiko ir Google duomenų centrą įkūrė Suomijoje.
@Zuikis, gerai sakote, istkruju valdzios institucijos turi atlikti reguliuotojo pareigas, o ne steigejo ar valdytojo. Bet kaip mazi vaikai bando zaisti verslininkus, kazkokios tarybines svajones tapti spekuliantu ….
Mindaugas labai tiksliai įvardino AL naudą, tiek eiliniam gyventojui, tiek verslui. Visi kiti išvedžiojimai prisidengiant kažkokiu keistu teisėtumu neteisėtumu tiesiog tiesioginio politiko darbo (politikavimo) išraiška. Kaip ir tai, kad kažkodėl Vilnių reikia dirbtinai gramzdinti neatiduodant to kas gyventojų uždirbta, o kitiems miestams – atiduoti. Vienerius metus tik viską atiduok – nebeliks jokių skolų, o tai ir AL pakels ant kojų kaip mat, dar ir tiesiogiai kitus regionus išvystys. Kodėl visi tapę politikais staiga praranda regėjimą.
Todel,kad kai tampi politiku tau neidomi bilieto kaina:) Ir tau vienas ir tas pats jai bilietai nupigo dvigubai:)
@Wincas: esi visiskai teisus – konstitucijoj parasyta, kad VALSTYBINIU imoniu nebegali buti. Gali buti TIK strategines. Necituoju, bet esme ta pati. Savivaldybes esme – rupintis miesto reikmem pvz. sildymu, mokslo istaigom, poliklinikom, saligatviais, VIETINIU transportu, t.y. troleibusais ar autobusais.
Zuiki, kur konstitucijoj parašyta, kad negali būti valstybės įmonių? Gal galit straipsnį pacituot.
Valstybė valdo krūvą įmonių. Kaip ir savivaldybė. Druskininkuose didelis gabalas viso verslo priklauso savivaldybei (vandens parkai, slidinėjimao trasos ir t.t.)
Tuo tarpu dar naujienų apie Cseries:
http://www.flightglobal.com/news/articles/analysis-bombardier39s-woes-eased-as-cseries-production-takes-410133/
Vykstant uztemimui Flightradar24 galima stebėti kiek papildomu charteriu pakilo užtemimo stebėjimui, skrenda dabar netoli Farerų salų.
Aš net 7vnt B737 suskaičiavau, pagrinde Air Berlin (3vnt),kiti po 1vnt (Transavia, Jettime,Jet2, Arke).
Taip pat šalia aukščiau dar skraido 4vnt privačių Falcon 7x lektuvėlių, matyt turtingesniems stebėtojams:)
Na va..SAS nenori moketi pinigu uz savo cancelinimus vasario gale ir sako kad tai buvo streikas, nors paciu puslapyje tuo periodu aiskiai rase „illegal walkout”..
The Pilot’s union Vereinigung Cockpit has announced further strike actions for Saturday, 21 March, at Lufthansa Cargo and also for longhaul flights of Lufthansa Passenger Airlines.
Lufthansa Cargo expects to operate around 50 per cent of the 18 freighter flights that have been scheduled for Saturday (flights operated by Lufthansa Cargo and AeroLogic). The updated flight schedule will be published at 2pm at http://www.lufthansa-cargo.com.
Gal kam teko kada nors dometis. Kurie is ES/Europos valstybiu vadovu skraido valstybiniais lektuvais? Is artimiausiu musu kaimynu tik Lenkija turi vyriausybini lektuva?
Merkel skraido, Prancūzija berods irgi turi a330 valstybinėm spalvom.
Čekija skraido su A319, Slovakija su TU-154. Prancūzija, Vokietija, Belgija turi daug įvairių tipų valstybinių VIP lėktuvų, nors Belgai skraidina ne tik savo bet ir NATO,ES vadovus.
Iš mažesnių šalių pvz. Slovėnija nusipirko nedidelį reaktyvinį Falcon 2000, už didelius pinigus. Tai irgi buvo politinis skandalas panašiai kaip pas mus su Jetstar. Bet Slovėnai atrodo vis dar naudoja tą lėktuvą.
Tai vadinasi nesame kazkuo labiau jau ishkirtiniai? Normalu, kad mazu valstybiu vadovai su reisiniais lektuvais skraido.. Pamenu Adamkus savu laiku labai stume ideja, kad mums reikalingas vyriausybinis lektuvas..
Prezidentinis lektuvas yra toks pats perception klausimas kaip ir jet vs turboprop ir pan. Visada bus ivairiu nuomoniu ir visi savaip yra teisus (gal isskyrus tai, kad turboprop salininkai yra neteisus ;)
Kuo būtent turboprop šalininkai neteisus?
Partnerių nerado, bet skrydžius į Lietuvą skatins
BNS
Lietuva netrukus pateiks skrydžių bendrovėms pageidautinus naujus maršrutus ar pasiūlys dažniau skraidyti jau esamais.
“Dabar turime 62 kryptis, vasarą bus dar daugiau. Tokių nepadengtų nėra daug, keletas, bet tam tikrais maršrutais gali būti skraidinama dažniau. Kalbėsime, kokios aviakompanijos galbūt galėtų vykdyti skrydžius į Londono Hitrou oro uostą, į Ciurichą Šveicarijoje ir kitus miestus. Dabar Amsterdamo kryptis yra užpildyta, bet idealus variantas būtų bent du skrydžiai per dieną kasdien”, – “Verslo žinioms” teigė susisiekimo viceministras Arijandas Šliupas.
Tikėtina, kad susitarus su skrydžių bendrovėmis realūs skrydžiai galėtų prasidėti tik kitąmet.
Aš nesuprantu tos SM geriau jau LT paremtų, kad skraidytų tais maršrutais kuriais reikia, nes jei dar ir šitą projektą užrauks tai tikrai emigruosiu. Nes jau nebejuokinga darosi. Nors Šimašius kaip suprantu nesuinteresuotas, bet Socdemai ir toliau pučia į savo dūdą. Įdomu kas tas paslaptingas pono Butkevičiaus investuotojas, kad tik nebūtų Žeimelis and Co. :))
Pati pirma kryptis LHR. tuom baigiau skaityt. už slotus kažin kas sumokės?
Išviso kam tas LHR? užtektų ir LGW. Gal dar JFK reikėtų ar NRT, na ir DEL, kiek žinau dažnai ir ten skraido valdžios žmonės :))
Užteks ir LGW? Čia tas pats, kaip kam tie batai užteks ir kepurės. Nuo tada, kai Lietuvos Avialinijos pardavė savo slotus LHR(iškeitė į LGW), niekas taip ir nebeskraidė.
Elementariai nėra kam skraidyt į LHR. BA dėl VNO slotų tikrai neims. LT Heathrow per brangus, be to Simono minėta LCC penetration Londono kryptyje.
„Antra – jei „Investuok Lietuvoje“ rupintusi investavimu, jie pradetu ne nuo uzpakalio. Pritraukti investuotoja reikia infrastrukturos – keliu, zemes, mokesciu politikos, regionu diversifikacijos.”
Tusti zodziai ir nesamones. Reikia infrastrukturos – so what? Reikia keliu :) Nu kad ne pelkej gyvenam, keliai tikrai puikus. Reikia zemes :) („neturejau ka parasyti tai zemele itraukiau, vis daugiau ir rimciau atrodys”). Mokesciu politikos. No shit? Regionu diversifikacijos. Gal ir reikia whatever is that… Bet greiciausiai tai nereikia :) Jau nebekalbant, kad „Investuok lietuvoje” cia isvis ne prie ko…
„Ar zinote, kad pagal dabar skiriamus pinigus keliams, visi Lietuvos vieskeliai bus isasfaltuoti po 43 metu?”
Whoaha sounds serious must be true! O ar zinote kad padengti visa lietuvos teritorija asfaltu uztruktu dar ilgiau, koki 1000m tam skiriant tiek kiek dabar.
„Tai gal tuos 8 mln. eur skirti infranstrukturai gerinti, negu skrydziu subsidijoms (sorry Simonai, tu ta supranti), nes kaip is verslininko pozicijos blokuociau toki sprendima, nes jis sukuria nelygias verslo salygas privaciam verslui.”
Ir kiek tu isasfaltuosi vieskeliu uz 8 mljn euru? Ka tu tokio didingo nuveiksi uz ta suma? Juolab, kad absoliuciai absoliuciai nieko konkretaus nepasakei tik vis tie patys memai kaip cia viskas negerai, kokie politikai blogi ir muh vieskeliai :)) Manai padaryt 10km asfalto kalabybiski kur vaziuoja keli traktoriai, arkliu vezimai ir golfai su girtais vairuotojais atnes daugiau naudos nei skrydziai i europos sostines? Visi ten puls fabrikus statyt nes nebe vieskelis? Get real. Tuo labiau negalima subsidijuoti, ir tai ne subsidijos o tik nuostolis, kol bus isivaziuota ir pradedamas gauti pelnas. Nesukursi avialiniju be nuostolio pradzioje. Ir kur cia konkreciai nelygios salygos? Nusisnekejai.
„Dirbau PR kompanijoj, kuri dirbo politikams, zinau kas vyksta.”
Is tuscio ir ilgo posto panasu, kad nieko tu nezinai ir pliurpi bele pliurptum su visais „prie sovietu buvo geriau” memais.
„Negrazu ir neskanu.”
Neskanu? Really? Tu cia i supermamas bandei parasyt?
O jus toks naivus, kad manote, kad su 8 mln. EUR per metus galima sukurti/palaikyti Lietuvos Nacionalini vezeja, sukurti 5% BVP, prikelti turizmo versla, idarbinti shimtus ir t.t.
Tokie argumentai kaip tik tinka supermamu forumui…
na gerai, uzknisot su politikavimu, zymiai idomiau pasiklausyti Nekilnojamo Turto Vytauto apie LH nukreipinejimus i suomijos kaimus, superjeto privalumus pries analogus ir turboprop jega:)..
Kai kažką turi ir prarandi norisi kuo greičiau atkurti kuo panašesnę į buvusią padėtį – tai seniai psichologijoje žinomas dalykas.
Manau ir noras turėti didelę (Lietuvos masteliais) nacionalinę aviakompaniją (panašią, kaip buvo FlyLAL) ar palangiškių noras visų pirma atkurti reisus į Hamburgą, ar noras turėti VNO-LHR (nes visi prisimena, kad į ten buvo skrydžiai) su tuo susijęs.
Iki vėl atidarytas VNO-AMS jis irgi buvo tarp tokių “nuolatinių pasiūlymų” (nes visi prisiminė, kad FlyLAL laikais būtent per ten į visą pasaulį skraidė), kaip ir Vilnius-Tbilisis (kurį irgi FlyLAL turėjo).
Visgi tikrovėje kažką praradęs faktiškai tu „grįžti į nulinį langelį” (ar jam artimą), iš kurio galima eiti į visas puses. Reikia žvalgytis į visus variantus, o ne tik tą, kuris “jau buvo”. Gali būti, kad sukurti kažką visai naujai bus pigiau/naudingiau, nei kuo tiksliau atkurti tai kas prarasta. Juk keičiasi technologijos, ekonomika, aplinka ir kt.
Tikrasis valstybės tikslas nėra Hytrou, Hamburgas ar Tbilisis. Tikrasis tikslas – gerinti ekonominę padėtį, tarpiniai tikslai – pavyzdžiui, didinti eksportą (kurio viena iš formų yra atvykstamasis turizmas) ar užsienio investicijas. Šių tikslų galima siekti labai įvairiais būdais, kiekvieno kurių kaštai biudžetui, rizika ir poteniciali nauda skiriasi.
P.S. Manau, kad Lietuvai būtų gerai turėti didelę aviakompaniją (kuri vežtų tranzitą, turėtų daug maršrutų). Galbūt ją turėtume, jei „FlyLAL” būtų buvusi gelbėjama. Bet laiko atgal neatsuksi. Naują aviakompaniją nuo nulio sukurti kainuoja ir užtrunka; verta pažymėti, kad ir FlyLAL nebuvo nuo nulio sukurta, o perėmė Aeroflot bazę ir „transformavosi” tais laikais, kai Lietuvos rinką valstybės sienos dar gynė nuo efektyvesnių konkurentų.
Nei „Star 1”, nei „Air Lituanica” nepasiekė „FlyLAL” ar juoba „Air Baltic” lygio – tam reikia daug daugiau lėšų. Ar šitas variantas – geriausia vieta investuoti tas lėšas ir, jei ne, ar „Air Lituanica” dydžio aviakompanijos nuostolius apsimoka dengti jei pripažinsime, kad kažkuo didesniu ji tikriausiai netaps – atviri klausimai, kuriuos nemanau, kad galiu atsakinėti nematydamas realių finansinių duomenų.
esme yra susitarti, ar avia eina i ta pati lygi kaip keliai, ligonines, muziejai, bibliotekos, universitetai, ir tt…ieskoti pelno juose visuose patys suprantate nesamone…tai yra valstybiniu-biudzetiniu lygiu klausimai sprendziami kaip mums visiems geriau gyventi
filmas „flight” tik ka per tv man parode, pirmas epizodas kyla lektuvas – spekit koks:) SAS MD80, grazuolis:)
Pagaliau VNO bus galima pavalgyti laukiant lektuvo
http://vz.lt/article/2015/3/20/trecioji-subway-uzkandine-kuriasi-vilniaus-oro-uoste#ixzz3UvZuPlWU
@.. – Taip, tai irgi galimas požiūris. Jis paprastai dominuoja (ir yra logiškas) itin atokiuose regionuose, kur be aviacijos išvis nebūtų susisiekimo ar susisiekimas truktų neproporcingai ilgai.
Lietuvos atveju šis požiūris ne visai tinka, nes susisiekimas yra – įskaitant tais pačiais lėktuvais. Su dešimtimis miestų tiesioginis, į daugybę kitų galima nuskristi su vienu persėdimu ir kainos yra dažniausiai procentais, bet ne kartais didesnės už skrydžius iš pagrindinių Europos bazių.
Tad nelaikyčiau aviacinio susisiekimo Lietuvoje „socialine paslauga” žmonėms (tokia, kurią valstybė turėtų užtikrinti net ir nesant ekonominio pagrindimo).
Beje, kelių su aviakompanijomis lyginti neišeina. Kelius galima lyginti su oro uostais. Tai oro uostai Lietuvoje ir yra valstybiniai ir niekas nesiūlo rimtai to keisti.
Turėjau omeny, „nelaikyčiau *papildomo* aviacinio susisiekimo Lietuvoje „socialine paslauga“ žmonėms”
Kazkur 2006 teko bendrauti su ex SAS auksto rango vadovu, dirbusiu Air Baltic. Jo zodziais, SAS pirma atejo i Lietuva su siulymu kurti bendra aviakompanija, bet tuometiniai LAL ir SM vadovai atsisake, kaipgi dirbti su SASu, tektu viska skaidriai daryti… Tada nuvaziavo i Latvija ir ten susitare. Kai pagalvoji, kad tas vadovas (Dailidka) dabar vadovauja stambiai valstybinei imonei net purto…
Ogo Putinas su Embraer’iu skraido
http://www.delfi.lt/news/daily/world/prabanga-gniauzia-kvapa-kaip-atrodo-v-putino-lektuvas-is-vidaus.d?id=67499918
Bet nuotraukose Il-96-300
@postas Augustinui Žemaičiui – Tiesos dėlei turiu parašyti, kad prie Dailydkos jokių realių kalbų apie SAS aviakompaniją nebuvo.
Nuo 1998 m. paskelbta apie galimą LAL privatizaciją ir strateginio partnerio paiešką, bet viskas vyko labai vangiai.
2003 m. privatizacijos konkurse SAS buvo tarp labai realių pretendentų į LAL, bet, susirinkęs išsamią medžiagą apie LAL, netikėtai pasitraukė.
Ir, metų bėgyje, iki tol silpnoka, SAS valdoma, Air Baltic pradėjo didžiulę plėtrą, tame tarpe steigdama bazę Vilniuje net anksčiau nei įsigaliojo „atviro dangaus” režimas, stojant į ES.
Latvijoje situacija buvo kiek kitokia. Valstybinės Latvijos avialinijos bankrutavo dar 1994 metais. Latvijos Vyriausybė ieškojo partnerių naujai nacionalinei aviakompanijai. Įkurta Air Baltic Corporation iš esmės buvo valdoma SAS vadybos, tačiau iki pat 2004 metų pagal daugelį rodiklių buvo silpnesnė nei LAL.
Aha, Odesa-Vilnius bus:
Odessa – Vilnius eff 27JUN15 2 weekly 737-400 (until 14SEP15)
„Kalbėsime, kokios aviakompanijos galbūt galėtų vykdyti skrydžius į Londono Hitrou oro uostą, (…) – “Verslo žinioms” teigė susisiekimo viceministras Arijandas Šliupas.”
Skrydžiai į LHR – tai yra visiška kosmonautika.
Ir jūs dar norit, kad šitie žmonės perimtų AL vadovavimą…
Gali tik vienintele a/k ir tai yra AirLituanica:) Bukim biedni ,bet teisingi,is tu krypciu kuriomis siaidienai skraido LT…Jei ne LT tikrai niekas nebutu tiesiogiai pradeje skristi i Paryziu,Berlyna,Miunchena,Hamburga,Amsterdama.
Kadenciją baigiantis Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas paskelbė, kad kreipėsi į Estijos oro linijų bendrovę „Avies Air Company“, siūlydamas atnaujinti skrydžius iš į Tamperę. Kauno miesto savivaldybė pranešė, kad būtų pasirengusi pasidalinti finansinę riziką pradedant ir išlaikant šį miestui naudingą maršrutą.
http://www.lrytas.lt/-14271047741426739387-kaunas-jau-ilgisi-suomių-turistų.htm
Taip Mariau, o politikai to nemato ir svaigsta apie kažką kas galėtų užimt šias kryptis, flylal užsidarius pasimatė, kokia mūsų rinka „patraukli”.
Oho, kur Kauno meras A.Kupčinskas surado tokią Estijos bendrovę? Pirmą kartą girdžiu.
Avies – http://www.flyavies.ee/en
Idomu bus,kaip elgsis Matijosaitis,nes jis ne politikas ,o verslininkas.
Visai idomu butu jei Kaunas kilt pradetu.Kupcinskas,gal ir geras zmogus,bet toks posakis yra: geras zmogus ne profesija.
Tuo tarpu A.Užkalnis į draugus užsirašė:
http://www.pinigukarta.lt/blog/kolumnistai/tegul-vilnius-toliau-turi-avialinija
Nemazai buvo rasyta apie Tamperes turistus,kurie atrado Kauna.Beje ne tik politikai,bet ir viesbuciai,restoranai klabejo…Todel reik manyt neblefavo(turiu galvoj politikai)
O kaip LT nera tokio noro ,Tampere pabandyt? Be abejo su Vilniaus miesto parama,bet cia jau tikrai ta parama pateisinti lengva (net ir opozicija nelabai turetu argumentu pries toki subsidijavima)
Cia aisku jei Kaunas nepaleis su Estais(kas labai abejotina)
Pas Estus per maži lėktuvai tam. Negi skraidys su 19 vietų Jetstream’u. Nemanau, kad kas norės už tokią kainą skaidyti. Kaina su Jetstream’u tikrai bus ne Ryanair lygio :)
Kodėl suomiai skraidė į Kauną? Todėl, kad bilietas dažnai kainuodavo 1 litą (be oro uosto mokesčių). FR galėjo leisti sau tokią pramogą, nes tuomet dar gaudavo savivaldybės dotacijas. Jokia kita aviakompanija tokių kainų negalės išlaikyti net su dotacija, todėl tų suomių tikrai nebus. Jei kelionės bus brangesnė, suomiai ras ir geresnių vietų pramogauti.
Paskutinį kovo sekmadienį prasidedantis aviacinis vasaros sezonas pasiūlys dar daugiau skrydžių iš Lietuvos sostinės. „Air Lituanica“ skrydžių iš Vilniaus oro uosto skaičius padidės iki 59 reguliarių išvykimų per savaitę.
http://goo.gl/PJJIDJ
Skraidys suomiai ir ne už 1 EUR. Prieš kelius metus tęnko skristi į Tamperę iš Kauno. Pilnas lėktuvas tiek pirmyn, tiek atgal, bilietai po 40 EUR RT. Puiki savaitgalio išvyka (iš Kauno išskrisdavo penktadienį vakare, grįždavo sekmadienį vakare). Viešbučių irgi nebrangių yra, tad kryptis labai gera buvo. Skrendant atgal nemažai suomių buvo su vaikais, šeimomis, tad iš to skrydžio susidarė įspūdis, kad skraido ne tik jaunimas pigaus alaus pagerti ir mergikių pakibinti, bet ir vyresni, pinigesni žmonės su šeimomis.
Kad po 40EUR RT bilietų neįmanoma padaryti su 19 vietų lėktuvais. Vien operacinių kaštų (įgulos, kuro, oro uostų, oro navigacijos ir kt.) savikaina apie 300EUR RT. Nebent savivaldybės dotacija tokia didžiulė, kad uždengtų viską.
Ir dar, tik pastebėjimas – Avies jetstream’ai yra 1983-1987 metų. Jet stream nėra Boeing’as, jo lifetime gerokai trumpesnis. Jie turėjo valstybės užsakymų Švedijoje, kuriuos prieš mėnesį Švedijos vyriausybė atšaukė, nes Avies „departure rate” buvo 71% – t.y., 29% skrydžių buvo cancelled dėl techninių priežasčių.
@Algis – Skraidys suomiai su Jetstreamu po 300-400 EUR oneway (kitaip jis neatsipirks)? Tiesa sakant, abejoju.
Simonai, dar nepersikėlėt į CDG2?
Įdomu ar Tamperė yra ta aukso gysla, ar čia kauniečių saviapgaulė? Gal tada AirLituanica vertėtų bent su E-175 VNO-TMP pabandyt?
Turėjau omeny, jei Ryanair vėl skraidytų, tuomet suomiai ir po 40 EUR skraidytų, ne apie estus kalbėjau, matyt neaiškiai postą parašiau.
„Wizz Air“ 2015 m. žiemos planai Lietuvoje
http://www.ivilnius.lt/suzinok/transporto-naujienos/wizz-air-skelbia-2015-m-ziemos-planus-vilniuje/69643d32343131
Kaunas-Tamperė „fenomenas” yra būtent tai, ką „Ryanair” kryptingai pardavinėjo mažiems, regioniniams, nereikšmingiems Europos mastu oro uostams 2006-2012 metais ir tokiu būdu gavo šimtus milijonų paramos iš savivaldybių, regionų, oro uostų ir pan.
Kaunas-Tamperė maršrutas realiai atveždavo į Kauną max keliasdešimt suomių turistų į savaitę. Nedideliam mieste, su nedideliu turizmu, tai jautėsi ir ypatingai jautėsi tai, jog tai buvo suomiai – lengvai atskiriami ir lengvai identifikuojami, kaip jie atvyko. Neturiu patikrintų skaičių, tačiau aš neabejoju, kad su tuo pačiu „Ryanair” atskrenda daugiau britų į Kauną, negu atskrisdavo suomių, tačiau galvose taip yra užsiprogramavę, jog KUN-UK skraido vien tik lietuviai emigrantai – tarp tų 20 000 kėdžių per mėnesį tarp Kauno ir UK oro uostų tikrai britų turistų ne dešimtys, o šimtai.
Jeigu būtų buvęs maršrutas Vilnius-Tamperė, tai niekas tų turistų nebūtų Vilniuje pastebėjęs – turizmas gerokai gausesnis, be to, suomių ir taip yra, ypatingai verslo turistų.
Bėda ta, kad toks maršrutas kaip Kaunas-Tamperė yra absoliučiai neturi jokio komercinio pagrindimo. Ryanair savo laiku į jį investavo, nes turėjo kiek kitokią verslo strategiją, be to, reikėjo aiškiai parodyti įtaką turizmui (o su tokiu maršrutu tai buvo padaryti labai lengva ir sąlyginai pigu: maršrutas trumpas, iš šimtų tūkstančių suomių vykstančių į Estiją paimti kelis šimtus per mėnesį nėra sunku), galbūt tikėjo kitomis perspektyvomis. Šiame maršrute buvo labai žemos „mokumo” lubos – sutinku, kad suomiai skrido po 40EUR RT, bet net Ryanair negali uždirbti iš tiek, be to, kiek žinau, load’as buvo mažiau nei 60% – o prie žemų load’ų Ryanair niekada neuždirba.
Dabar situacija pasikeitė, Ryanair strategija, visų pirma yra kitokia. Ir pagrindinė bėda yra ta, jog tokio efekto jokia kita aviakompanija padaryti negali. Na, nebent, savivaldybė ar kita organizacija skirtų pilną dotaciją ir būtų galima dalinti bilietus „dykai”.
Na atskrisdavo ne keliasdešimt, o porą šimtų tų suomių per savaitę, o loadas mažas buvo dėl visai vienpusio srauto. Ir kultūrinis fenomenas buvo ir Tamperėje, netgi didesnis, ten miestas juk dar mažesnis – ten visi sutikti suomiai žinojo Kauną, galėjo pasakyti jame esančius objektus, daugelis buvo jau buvę Kaune, dažnai ir ne po vieną kartą.
Sutinku kad buvo virš 100 suomių „airport pax”, tačiau turistai skaičiuojami RT (t.y. 50 atvykusių turistų sudaro 100 airport pax). Srautas nebuvo visiškai vienpusis, sakyčiau 30/70 (duomenų neturiu, bet maršrutas neturi geografiškai potencijos būti visiškai vienpusis, juolab, žinau, kad populiaru buvo skristi žvejoti, net tuometinis Susisiekimo ministras taip darė), be to, dar buvo kažkiek connecting per KUN į middetarrian kryptis ir pan. Na, galų gale, reikėtų skaičiuoti nuo kito galo – kiek būtų vertinga „išleisti” pinigų vienam turistui nusipirkti.
Prancuzijos Alpese suduzo Germanwings Airbusas.
http://www.bbc.com/news/world-europe-32030270?ns_mchannel=social&ns_campaign=bbc_breaking&ns_source=twitter&ns_linkname=news_central
http://abcnews.go.com/International/wireStory/french-media-report-plane-crash-alps-148-aboard-29862228
Ką gi, pirmoji major aviakatastrofa Europoje / su europietiškomis avialinijomis (neskaitant Rusijos) nuo Air France. 6 metai beveik.
Mano spėjimas – piloto savižudybė.
Disclamer: spėju, kaip mėgėjas. Slow and steady descent towards mountainous terrain, and not squawking 7700. Gali būti, kad durų neatidarymo iš salono taisyklė dar nusinešė aukų.
Прибыль airBaltic выросла до 10 миллионов евро
http://www.delfi.lv/biznes/bnews/pribyl-airbaltic-vyrosla-do-10-millionov-evro.d?id=45732578
Kelinta čia savižudybė per paskutinius porą metų? Buvo naujutėlaitis Embraeris Afrikoje, dingęs MH370 irgi panašu į tai. Trendas, po velnių.
Министр: Ryanair остается в Риге; новый договор не потребуется
http://www.delfi.lv/biznes/bnews/ministr-ryanair-ostaetsya-v-rige-novyj-dogovor-ne-potrebuetsya.d?id=45729408#ixzz3VImJrfa4
Dėl kokių priežasčių spėjate, kad tai savižudybė?
Nesąmones šneka, pilotas išsiuntė SOS signalą ir pakankami greitai iš 25 000 pėdų atsidūrė 5000 pėdų aukštyje( alpių viršūnės).
Kaip suprantu Rygą Ryanair apipjaustys…
Atsiimu spėjimą, dabar pranešta, kad nelaimės signalas buvo. Panašu į Helios Airways 522.
O kas buvo su Helios Airways 522?
Nelabai panasu i Helios…. Ar tik nebus gave kokios krusos, orai dabar labai permainingi.
Karpymas: Prezidentė siūlo Vilniaus valdžiai atsisakyti „Air Lituanica“
http://balsas.tv3.lt/naujiena/828612/karpymas-prezidente-siulo-vilniaus-valdziai-atsisakyti-air-lituanica
Kodėl šitas komentaras laukia patirtinimo:
Jūsų komentaras laukia patikrinimo.
Karpymas: Prezidentė siūlo Vilniaus valdžiai atsisakyti „Air Lituanica“
Dar kalbant apie uždarytų durų politiką, buvo dar pernai atvejis kai Etiopijos avialinijų B767 nuskrido neplanuotai į Ženevą vietoj Romos, vienam pilotui užsimanius pasiprašyti politinio prieglobsčio Ženevoje. Kitas pilotas prieš tai išėjo į tualetą ir paskui jo neįleido :)
http://en.wikipedia.org/wiki/Ethiopian_Airlines_Flight_702
Skrydžių bendrovės veikla – saugi, bet laukiama ir jos planų
http://www.lrytas.lt/-14272017691425964468-skrydžių-bendrovės-veikla-saugi-bet-laukiama-ir-jos-planų.htm
Vilniaus savivaldybės valdomos oro bendrovės „Air Lituanica“ finansinė padėtis dabar yra stabili, tačiau dar trūksta informacijos apie jos veiklos perspektyvas. Pasak Civilinės aviacijos administracijos vadovo Jorio Gintilo, kai savivaldybė padidino „Start Vilniaus“ įstatinį kapitalą, oro bendrovė kuriam laikui turi pakankamai apyvartos lėšų.
Vytautas NT: jei tiksliai pamenu iš Aircarft Crash investigation tai Helios 522 skyrdis tas, kad deguonies mygtukas buvo paliktas įjungtas į rankinį rėžima, ir nepaliktas ant auto ko pasekoje, deguonio pritruko lektuvo salone ir visi mirė lėktuve prieš sudužtant lėktuvui.
Vytautas NT: Helios 522 https://www.youtube.com/watch?v=1JRoozoz6Zk
Labai daug ekspertų pasisako apie „decompression”
Nebuvo jokio emergency signalo. BBC patvirtino, kad ATC paskelbė emergency matydami situaciją, o ne lėktuvas.
Sorry, visos versijos įmanomos, nes pagal naujausia info pasirodo pavojaus signalą išsiuntė atc.
Čia apie Helios ir kitas nelaimes
http://www.lrytas.lt/pasaulis/stichijos-ir-nelaimes/skaudziausios-keleiviniu-lektuvu-katastrofos-europoje.htm
o kaip analogijos su QZ8501?
„Stebuklų šalis“, arba Ką nutyli Žydrė Gavelienė?
http://www.lrytas.lt/verslas/izvalgos-ir-nuomones/stebuklu-salis-arba-ka-nutyli-zydre-gaveliene.htm
Neseniai pasirodęs straipsnis, su daug emocingų argumentų, kodėl būtina išsaugoti aviakompaniją „Air Lituanica“, sukėlė daug abejonių ir privertė į išdėstytus argumentus pažvelgti plačiau, ne tik iš emocinės pusės.
[…] Po to, 2009 m. balandį pabandė gražinti skrydžius, bet uždarė juos vos po trijų savaičių. 2015 m. balandį Vilnius-Hamburgas buvo atidariusi „Air Lituanica“, tačiau bendrovės veikla buvo sustabdyta vos po […]