IATA Latvijai ir Estijai prognozuoja didesnį keleivių skaičiaus augimą nei Lietuvai
Praėjusią savaitę Vilniuje buvo surengtas pirmasis „Aviacijos forumas” – konferencijos formato renginys, bandęs apimti praktiškai viską nuo A iki Z. Nors netrūko techninio broko, o programa buvo temų kratinys, tačiau pats renginys tikrai sveikintinas – suprantamas organizatorių noras į pirmąjį renginį pakviesti „visus”, o visas detales galima nurašyti pirmajam blynui.
Viena iš įdomesnių prezentacijų pasirodžiusių man – IATA aukšto pareigūno prezentacija apie rinkos prognozes. IATA ekonominiai tyrimai labai dažnai yra detalūs ir pateikia įdomių įžvalgų ir retai galima pamatyti jų matymą labai regioniškai suskaidytą. Šį kartą vienas grafikas apėmė IATA prognozę keleivių srautų augimui Šiaurės Europos šalyse.
IATA prognozuoja, kiek kelionių vyks į/iš kiekvienos šalies 2035-aisiais (atskaičius tranzitą per šalį):
Ir čia matosi, jog Lietuvai augimas piešiamas panašaus dydžio kaip Estijai (keleivių prieaugio dydžiu, procentaliai Estijai augimas irgi planuojamas spartesnis) ir gerokai mažesnis nei Latvijai. IATA prognozuoja, jog 2035-aisiais Lietuvos oro uostai sulauks ~6,5 mln. keleivių, Estijos oro uostai apie 4 mln., o Latvijos oro uostai ~9 mln. keleivių. Primenu, jog tai yra atmetus tranzitinius keleivius, keliaujančius per tos šalies oro uostus.
Lietuva šiuo metu turi daugiau oro keliaujančiųjų nei Latvija (nors mūsuose dažnai tai pamirštama ir vis dar pavydim Rygai), tačiau, anot IATA, tai turėtų keistis artimiausius 20 metų ir Latvija turėtų suformuoti aiškų atotrūkį?
Kodėl?
Aš atsakymo nežinau ir turiu nemažai argumentų, kad galėtų ir turėtų būti kitaip.
Tačiau, IATA yra įtakinga organizacija ir jos prognozės gali įtakoti nemažai sprendimų, kuriuos daro tiek institucijos (pavyzdžiui, ES investicijos į infrastruktūrą), tiek privatus sektorius (didelių aviakompanijų maršrutų plėtra), todėl šios prognozės svarios ir, jeigu jos netikslios, suinteresuoti asmenys turėtų imtis žingsnių, kad jos būtų koreguojamos. Neatmesčiau tikimybės, jog tai gali būti ir atstiktinėmis prielaidomis nulemta prognozė.
Šią savaitę „British Airways” paskelbė apie naują maršrutą iš Londono Heathrow oro uosto į Taliną – 2017 m. vasarą vyks 2 skrydžiai per savaitę. Akivaizdžiai Estijoje matoma mažesnė konkurencija ir, anot, prognozės, spartesnis augimas – todėl negalėtume atmesti tikimybės, jog Vilnius galėjo būti vietoje Talino, jeigu prognozės Lietuvai būtų geresnės.
Ką manote jūs?
Galite sekti šio įrašo komentarus per RSS.
729 komentarai
Leave a reply
Tiesiog daroma prielaida apie AirBaltic būsimą įdirbį?
BAW galimai tik bando Taliną. Gali būti kad jie norėjo padaryti ir VNO-LHR ir RIX-LHR, bet slotų neužtenka?
IATA, prognozuodama ilgesnį laikotarpį, vargiai žiūri į vieno vežėjo veiksmus. Mano hipotezė tokia, kad po neįtikėtinai greito augimo 2012-2016 metais, IATA gali galvoti apie perkaitimą ir kad tai atsilieps artimiausiais metais per kritimą/sulėtėjusį augimą.
Tomas468: aišku, tai tam tikra prasme eksperimentas, juolab, kad kontekste Talinas pateko tarp grynai turistinių krypčių, cituoju: British Airways adds twice weekly S17 links from @HeathrowAirport to #Brindisi, #Montpellier, #Murcia, #Nantes, #Pula, #Tallinn, #Zakinthos.
Čia labiau kvescionuoti galime, jeigu du savaitinius slotus turėjo, kodėl pasirinko TLL, o ne RIX ir ne VNO.
Del BA, kaip tik siandien buvo IAG Capital Markets presentation, ir paminetas pvz su TLL – tiesiog business routes vasara nepelningi, tai bando ieskoti holiday markets su didesniu yield. Sansai, kad TLL isliks po vasaros sezono turbut lygus 0. O BA skraidyti, net jei ir noret,u i VNO, kuris bus uzdarytas puse vasaros does not make much sense. Plus, konkurencija didesne.
Galbūt IATA prognozės yra tokios, nes iš Lietuvos neskraido europai įprasti vežėjai išskyrus SK, TK, LH, AY ir LO ,ir neturime galimybių pritraukti naujų kol skraido LCC.
Na, sunku būtų ginčytis, kad Latvijoje ar Estijoje kitaip – netgi, sakyčiau Lietuva vistiek labiau difersifikuota. Mes turim Lietuvoje Austrian, Brussels, Ukraine, Utair – jų nėra nei RIX, nei TLL. LOT pas mus dideli, o Latvijoje ir Estijoje labiau simbolinis žaidėjas.
Praeitame įraše sulaukiau klausimo apie Wizz bazės operacijas.
Prašau – 2017 m. VNO bazės rotacijos:
http://simonas.bartkus.lt/blog/wp-content/uploads/2016/11/wizz2017summer.png
Iš principo, Wizz 4 lėktuvai pilnai užitilizuoti, tą jie patvirtino ir pasakydami, jog 2017 m. vasaros planavimas baigtas. Aišku, gali būti kokių maršrutų pokyčių vieno kito maršruto, bet esminių pokyčių, matyt nebus.
Atkreiptinas dėmesys, kad:
1. 2017 m. wizz skraidys iš Vilniaus mažiau, nei 2016 m.: 67 skrydžiai vietoje 75. Rugsėjį atsiras WAW-VNO su WAW bazės lėktuvų, čia neįtraukta (rugsėjį frequency jau mažėja kai kurių maršrutų).
2. Wizz rytiniai išvykimai darosi vėlesni, nebėra 5AM departures: kas manau, dar labiau kels spaudimą rytiniam pikui VNO.
3. Wizz kitąmet daugiau skraidys iš KUN – 7x weekly LTN, Norvegiški ir EIN tęsis iš KUN taip pat.
Deja manau, kad prognozės gali būti teisingos. LCCs Lietuvai padėjo išbristi iš visiškos 2009 metų duobės. Bet situacija, kurią dabar turim nėra normali: niekas nenori eiti į mažą rinką, kurioje dominuoja du ultra-LCCs ir kur mažai kas nori/gali mokėti už bilietą daugiau nei 70-100 Eur. Jei žiūrėsim į ateitį, LCCs turėtų toliau augti, tačiau bus mažai veiksmo tradicinėje rinkoje. Sunku tokią problemą išspręsti, nes negalime nei riboti LCC augimo, nei legaliai subsidijuoti naujų maršrutų. Jei norim greito pasiekiamumo pagerėjimo, reikia bazinio vežėjo. Tad tektų arba grįžti prie Air Lituanica (valstybinės kompanijos kaip Latvijoje ir Estijoje ir su aiškiu ilgo-laikotarpio planu), arba kooperuotis su kitomis Baltijos šalimis (kiek tai realu, nelabai aišku).
Galiausiai, nereikia pamiršti infrastruktūros. Ar mes tikimės, kad bus labai daug augimo dabartiniame Vilniaus oro uosto terminale? Jei žiūrime į 2035 perspektyvą, Vilniuj reikia naujo oro uosto terminalo, kuris būtų modernus, funcionalus, toks, kurį būtų galima lengvai plėsti. Bet niekas apie tai net nekalba, ir niekam negėda, kad mūsų oro vartai tokie apgailėtini ir baisūs. Kol Talinas gauna pripažinimą, kaip vienas jaukiausių oro uostų Europje; kol Ryga atidaro naują terminalą ir planuoja Rail Baltica stotį oro uoste per artimiausius penkerius metus – mes stovime vietoje.
Gal Latviją su Lietuva sumaišė, ne būtų pirmas kartas tarptautinėje konferencijoje :)
Žiūrint į demografines prognozes, jei nebus imtąsi imigrantų politikos, Lietuvoje turėtų būti 0,5 mln mažiau žmonių, nei LV EE.
Žinoma socioekonominė, spartesnė raida prognozuojama Estijai, vis dėl to Latvijos ir Lietuvos ekonominis augimas turėtų būti panašus.
Kalbant apie BT aš prognozuočiau, kad bus optimizuota veikla ir vis mažiau bus remiamasi tranzitiniais klientais, bei bus labiau orientuojamasi į Baltijos šalių vidinę rinką, bei tiesioginių krypčių augnimą iš VNO ir TLL.
Arba Latvių lobistai pasidarbavo, taip siekdami atkreipti dėmesį į save. :) Tas pats ir kitose srityse daros, pažiūrėkite į Rail Baltica, Latviai su Estais tik šneka, ir bado pirštais į blogus Lietuvius. Kai tuo tarpu mes vieninteliai statome vėžę, o jie tik projektuoja ir mėto akmenis į mūsų daržą. Tas pats ir čia gali būti, kažkas pasidarbavo ir pralobino ale Latvia is the biggest air gates in the Baltics. Man kyla tada naturalus klausimas iš kur Latvijoje 9mln. vietinių keleivių, jei ten gyventojų irgi mažėja nors ir ne taip sparčiai kaip LT.
Taigi arba tikrai kažką supainiojo arba kaip sakau Latviai atkreipė į save dėmesį eilinį kartą ir tai padarė nelabai švariai.
Geras point’as dėl infrastruktūros, bet faktas yra tas, kad infrastruktūra tai paklausos nekuria. Infrastruktūra tiesiog turi netrukdyti ir tiek – 2007 m. VNO su trečdaliu dabartinio terminalo ploto ir 2 rankovėm kažkaip tilpo 1,7 mln. keleivių. Sutinku, kad atsilieka VNO nuo RIX ir TLL, bet klausimas, ar ne problema, kad Lietuvos oro uostai išskaidyti ir neturi „srautai gimdo srautus” efekto.
Aš sutinku su tuo, kad Lietuva dabar, 2017-2019 m. tikrai susidurs su naujų maršrutų / capacity augimo problema.
LCC išsiplėtė iki begalybės, fantazijos kur skraidyti daugiau nebėra: prasideda visokie Bari ir Palanga-Glasgow, su žemais yield’ais ir, manau, LCC labai mažai beaugins capacity artimiausius porą metų (nebent, nedidelė tikimybė, bet FR ar W6 imsis agresyvaus karo norėdami išvyti iš rinkos konkurentą: bet, atrodo, abu per daug dideli ir įsitvirtinę ir lėtas stumdymasis turėtų vykti neleidžiant konkurenti praaugti).
Tokioje išspaustoje rinkoje, kur keleiviai įpratę mokėti po 50EUR one-way ir ne daugiau, legacy neturi kur plėstis, ką ir matome – labai nedidelis augimas iš ukrainiečių, airBaltic ir tiek žinių. Dėl to, prognozuočiau, kad nieko čia ir neįvyks artimiausiu metu.
Legacy TLL dabar gali atrodyti patraukliausia rinka: LCC penetration mažas, average fares dėl to natūraliai didesnės, Nordica nėra išplėtota. Legacy supranta, kad konkuruoti su kitu panašiu legacy yra paprasčiau: SK su LH, BA su LH ir pan. RIX mažas aviakompanijų (vardų) skaičius, bet, aviakompanijos, kurios atidžiai stebi istorinę situaciją, žino, kad bet kokį įėjimą stabdys BT gindami rinką: užtenka prisiminti, kaip BrusselsAirlines, Swiss buvo išrūkyti žemesnių BT kainų, didesnio capacity ir geresnio produkto (čia pastarųjų metų pavyzdžiai, anksčiau galim prisiminti germanwings, easyJet, KLM ir kitus pavyzdžius).
Beje,breaking news: Nordica keičia savo partnerį iš Adria į LOT Polish. Visi jų skrydžiai po lapkričio 19d. su LO kodu.
Dar patrukdysiu su W6 :)
Kodėl rotacijų lentelėje nėra Vno-Gnb? Bus vykdomas iš WAW?
Grenoblis bus tik du mėnesius, per slidinėjimo sezoną. Vasarą jo nebus.
Šiandien buvo pirmasis Vilnius-Leeds. Įdomu, ar atlaikys konkurenciją prieš VNO-DSA? Juk dėl to jį prieš kelis metus ir nutraukė.
Pasirodo, LOT įsigyja 49% dukterinės Nordica įmonės: https://www.nordica.ee/en/about-the-company/press-center/nordica-and-lot-polish-airlines-to-launch-strategic-cooperation/
Skelbiama, kad Nordica iš karto skraidys ARN-WAW už LOT.
Panašu, kad Nordica taps LOT feed’eriu, turiu įtarimą, kad VNO-WAW bus operuojamas Nordica.
P.S. ir UIA ir UTair skraido į Rygą
atsiprašau, praleidau – bet UIA į RIX skraido 5x weekly, kai į VNO 15x weekly. Rimtas skirtumas.
offtopic: World’s shortest international flight: now just 21km in 7 minutes.
€40 St. Gallen-Altenrhein to Friedrichshafen hop takes you from Switzerland to Germany
Simonai, neatkreipei dėmesio, kad IATA pranešėjas buvo latvis – Raimonds Gruntinš :)
Jis jau daug metų dirba IATA – gal ir tai kažkiek įtakoja? :)
Žinau, kad latvis – pažįstamas man. Bet manau, kad šitą forecast daro ne jis – o IATA Economics padalinys Kanadoje. Bet kokiu atveju, čia oficiali IATA pozicija.
Na taip, Simonai, ir aš jį pažįstu – manau jį daug kas pažįsta Vilniuje, seniau jis BT cargo dirbo.
Aš tik tokią „sąmokslo” teoriją sugalvojau, na bet forecast gali ir jis pats daryti, nes kaip ir jo atsakomybės regionas :)
Ryanair, prisidengdami VNO tako uždarymu, ketina neskraidyti iš Vilniaus nuo LIEPOS 1 iki RUGSĖJO 1 dienos, t.y. beveik mėnesiu ilgiau nei truks tako uždarymas.
Ar čia FR tiesiog tikisi, kad, kaip įprasta Lietuvoje, darbininkai tikriausiai laiku rekonstrukcijos nebaigs?
http://m.en.delfi.lt/lithuania/article.php?id=70751172
Pasirodo, VNO plės terminalą
Spėju Ryanair tiesiog piko metu lėktuvams ras panaudojimą kitose, pelningesnėse rinkose. Pas mus vasarą pastaraisiais metais kainos dėl konkurencijos nebepakildavo kiek ankščiau.
O man atrodo, kol Small Planet skraido 2-3 kartus per dieną į Antaliją/Turkiją, LCC turi kur plėstis atostoginėm kryptymis. Gal tai paneigia faktas, kad Kos po 4 metų nutraukiamas, bet mano žiniomis dėl Kos municipality principinio nenoro skirti nei vieno Eur :)
Štai kaip paaiškinčiau IATA prognozę: visi emigrantai 2035 m. jau bus nutraukę ryšius su Lietuva ir čia neskraidys. Jų giminaičiai taip pat bus pamiršę emigrantus ir neskraidys. Gyventojų skaičius Lietuvoje nepaliaujamai mažėja, žmonės sprunka nepaliaujamai. Darbingi žmonės, kurie dabar skraido, 2035 m. jau bus pensininkai arba netoli to, todėl darbo reikalais neskraidys. Nežinau, ar LAT ir EST stipriai geresnė situacija, bet prognozė Lietuvai manęs nestebina.
O negali būti taip kad dėl Rail Baltica integracijos į Rygos ir Talino oro uostus, didelė dalis dabartinių tranzitinių keleivių į juos atvyks traukiniu. Todėl statistiškai tai jau nebus traktuojama kaip tranzitinis trafikas
Manau IATA, daugiau nei bet kas, supranta, kad keleiviai RailBaltica niekada normaliai nesinaudos :)
Dėl emigrantų, tai esu skaitęs studiją, kad jie auga visą kartą (t.y. 25 metus), o po to ryšys pradeda silpnėti, bet labai nežymiai- visa pasaulio aviacija sukasi ant emigracijos: airiai keliauja į JAV, britai į Australiją, indai į UK, nors emigracijos faktas dažnai įvykęs prieš keliasdešimt metų. Nemanau, kad LT atveju būtų kitaip, o ypač, lyginant su Latvija.
Aras – atostoginėms kryptims, neatrodo, kad LCC kažką gali padaryti: Koso, Korfu, Sardinijos uždarymai tą rodo.
Į Turkiją open-skies niekada nebus (nebent Turkish Airlines nustotų plėstis), o kokybiškų alternatyvų kol kas nesimato.
Filosofinis klausimas, Vytauto-NT stiliumi: Ar galejo Air Lituanica buti Nordica vietoje? Fleet commonality butu bent jau:) O siaip rimciau, kokia LOT nauda is sitos ‘partnership’? Strategic investment uzsiimti rinka regione? Mazesnis cost base? Aisku, idomu, kokios salygos, ir kas dengs nuostolius.
Dėl emigracijos, tai srautai ilgainiui „restruktūrizuojasi”. Pradžioje tai būna būtinu atrodantis draugų ir artimųjų lankymas, kai kurių ritualų (vestuvių, krikštynų) ar ekonominių veiksmų (dantistas ir pan.) atlikimas. Vėliau jau tai daroma dėl įdomumo ar nostalgijos. Galiausiai, net kitoje kartoje ar po dviejų kartų, būna genealoginis turizmas: tai yra, tiesiog pasirenkama keliauti į vietą, iš kur kilę protėviai, nors, jei ne šis faktas, į ją nebūtų keliaujama.
Taigi, mažėja kelionių dažnumas, o taip pat būtinumas (t.y. didėja rinkos elastingumas kainos ir skrydžio laiko atžvilgiu: jei Lietuvoje tuoktis sumaniusi neseniai emigravusių Amerikos lietuvių pora tikriausiai sugaiš po parą ir daugiau suskraidyti pirmyn-atgal iš kokio atokaus Amerikos miesto ir galės mokėti daug už bilietus, tai trečios kartos imigrantas greičiausiai to tikrai nebedarys ir genealoginį turizmą iškeis į poilsinį ar pažintinį).
Kita vertus, jei žvelgit į ateitį, mažėjantį kelionių dažnumą gali kompensuoti didėjantys turizmo mastai: jei žmonės keliaus daugiau, tai ir genealoginio turizmo vietos greičiau sulauks savo eilės net ir tiems, kuriems tai mažiau įdomu.
O šiaip Lietuvoje ir Latvijoje demografiniai procesai panašūs, skirtumą sunku paaiškinti. Nebent gal kintamasis, smarkiai nulėmęs skaičius, buvo dabartinis keleivių skaičius oro uoste (įskaitant tranzitinius), arba vidutinis esamas keleivių skaičius viename oro uoste, ar pan. (tikintis „srautai pritraukia srautus” efekto) – bet kažin, ar tai pagrįsta. Gal dar Rygos padėtis tarp Baltijos šalių, bet šiaip, ypač atsižvelgiant į kelius, 300 km yra nemažai tam, kad esant galimybei daryti kitaip būtų važiuojama į Rygą iš Vilniaus ar Talino, ir kuo toliau, Baltijos šalims turtingėjant, tuo labiau laikas taps svarbesnis už pinigus.
Anonimas,
Ką rašo apie VNO plėtrą? Subscribe’int reikia.
Turiu įtarimą, kad LOT įsigijęs Nordicos akcijų bandys stiprint savo pozicijas visam regione.
Įdomu, koks bus bt atsakas į tai.
O šiaip – 2035 m. yra taip toli, kad nieko čia daug nepriprognozuosi, bet kuriuo atveju tai yra tik būrimas iš lempos. Paskaitykit 1996 m. prognozes bet kuriuo visuomenės ar ekonomikos klausimu ir pamatysit, kokios jos juokingos yra. Mes dar net neįsivaizduojam, kokie visuomenės, technologijos ar politiniai pokyčiai laukia. Tik priminsiu, kad nuo 1996 m. aviacijos rinkai Lietuvoje ir pasaulyje darė įtaką tokie dalykai, kaip elektroninių bilietų įsigalėjimas, Ryanair ir co iškilimas dėl atviros skrydžių politikos ES, rugsėjo 11-oji, pasaulinė krizė, stojimas į ES ir atsiradusi teisinė galimybė emigruoti, ir dar milijonas mažesnių įvykių.
o kas del koncesijos beje? Gal girdeta naujienu?
Va ta koncesija ir yra pakankama priežastis paaiškinti, kodėl mes turėsim mažiau keleivių. IATA tikrai pavyzdžių daug matė.
Ar UTair pakeitė ATR į 737 ar čia tik netyčia gavos penkis kartus iš eilės 737 VKO-VNO?
IATA progrozė atrodo gana pesimistinė. Vos kelių procentų metinis augimas atitinkantis GDP prieaugį leistų pasiekti šiuos skaičius. Vistik keleivių augimas paprastai GDP viršija apie du kartus, todėl mano spėjimai būtų aukštesni – apie 8,5 mln. keleivių.
@Salininkų kaimas – pastebėjau komentarą apie VNO poreikį turėti LHR/LGW po žinutės apie LHR – TLL skrydžio atidarymą. Mano požiūris kiek kitoks. Neturiu nieko prieš LCC skrydžius į LTN/STN keliaujant aplankyt draugų, tačiau verslui toks produktas būtinas dėl kelių priežasčių:
– Yra nemažas srautas žmonių skrendančių transfer į LHR/LGW dėl patogių jungčių, norintiems patogesnio serviso, ar turintiems corporate sutartis kurios LCC neapima.
– FDI svarstančioms kompanijoms tiesioginis non-LCC skrydis yra būtinas dėl jungimų, irregularities sprendimo, bonus sistemos.
– Nepaskutinėje vietoje ir laiko taupymas – Londono centrą pasiekti traukiniu/metro iš LGW/LHR yra žymiai patogiau nei Easybus ar iš miestelio važiuojančiu traukiniu.
Apibendrintai, manau reikiamas srautas šiandien yra ir jei skrydžiai vyktų bent kartą per dieną ryte ar vakare, rezultatas būtų neblogas.
Bet IATA neįtraukė BT bankroto, tuomet RIX aptarnautų 1,5 mln keleivių per metus :)
Aš tai netikiu, kad IATA savo analizuose kapsto taip giliai (emigracijos srautai, railbalticos keleiviai, terminalo jaukumas), ypač tokioms mažoms rinkoms kaip LT, LV ir EE.
Tikriausiai tendencija ateičiai išvesta iš praeities duomenų – o juk praeityje LT visada buvo atsiliekanti, aplenkėm Taliną visai neseniai (ir tai atrodo kaip laikinas nuokrypis, jeigu žiūrėti, pvz, 20 metų duomenis).
Remtis praeities statistika ar tendencijomis būtų didžiausia klaida, nes, kaip kažkas jau minėjo, viskas keičiasi neįtikėtinais tempais. O rimta analizė tuo ir įdomi, kad apžvelgiami visi aspektai – net terminalo jaukumas. Kita vertus, mes nežinome, kiek rimtai į šį reikalą pažiūrėjo ataskaitą rengę IATA specialistai. Bet vardas įpareigoja.
LOT kala labai rimtą pareiškimą, Wizz Air’ui.
Nuo dabar esančių 3x daily VNO-WAW, nuo vasaros sezono pradžios LOT didina iki 5x daily skrydžių.
LOT išvykimai iš Vilniaus: 6:20, 10:05, 13:40, 15:30, 19:00
LOT išvykimai iš Varšuvos į Vilnių: 7:15, 10:50, 13:40, 16:10, 22:35
Keturi skrydžiai bus su LOT Dash8-Q400, o vienas su CRJ900, operated by Nordica.
LOT turės daug laiko įdirbiui, nes Wizz Air tik rugsėjo viduryje planuoja pradėti.
Toks „capacity” nužudys turbūt visą autobusų biznį.
LOT produktas realiai visiškai atitiks „airBaltic” – turbūt į bet kokią LOT kryptį bus galima skristi su 40-80 min. persėdimais.
O LOT turės iš viso 8 skrydžius iš Vilniaus, 5x į Varšuvą, 3x į Taliną, kas gerokai leis stiprinti loyalty Miles&More dažnai skraidantiems.
Nenorėčiau sutikti tik dėl autobusų biznio nužudymo. Važiuojant iš Kauno į WAW toks skrydžių dažnis neturi didelės įtakos, nes užima laiko nuvažiuoti iki VNO ir atlikti visas procedūras, automobilio stovėjimas VNO brangesnis negu WAW ir tik retais atvejais WAW nereikės ilgai laukti kito skrydžio. Aiškus privalumas – skristi iki WAW tikrai patogiau negu dardėti autobusu ar automobiliu.
@c2h5oh
tai kad kaip tik, žiūrint į seniausią istoriją, siekiančią 1991 metus, tai VNO visada buvo didžiausias (lyginant su RIX ir TLL), tik po to, kai BT pradėjo plėtrą ir transfer keleivių vežimą (kas juos nuvarė į minusą), VNO atsiliko, o po TE mirties atsilikimas išaugo iki dvigubo…
Manau LOT ,kur kas,rimtesnis pareiskimas BT…?
Kodel? LOT su Wizzair’o kainom ,P2P srautui i WAW,nelabai pakonkuruos .Cia manau,kaip ir mineta,uzmus autobusu bizni.Dar ,greiciausiai,paskatins turizma,atsiras tie kurie neturejoplanu nukeliaut i Vilniu. Lenkai ilga laika buvo turistai Nr1 Vilniuje,beje siemet ju skaicius augo 20%.Kas tikrai gera naujiena Wizz’ams,kurie orientuojasi i P2P.
Manau LOT pasiims keleiviu.nuo visu tranzitiniu vezeju,o labiausiai nuo BT.Ju vardas ,bent jau siai dienai,daug solidesnis nei BT,o kainas ir keliones trukme sugebes pasiulyti analogiska…
Mariau, sutinku – bet sakyčiau, čia labiau LOT „šalutinis poveiks” bus efektas 1-stop konkurentams ir didžiausiam Lietuvoje žaidėjui BT. Šituos žingsnius pirmiausia iššaukė Wizz Air, ir čia yra LOT atsakymas, pirmiausia, jiems.
(beje, pasirodo 4x daily, identišką visiškai Wizz tvarkaraščiui, LOT paskelbė kitą dieną po Wizz paskelbimo, tik aš nepastebėjau; o dabar su Nordica akcijų įsigijimu pridėjo 5-tą).
Kas liečia 1-stop, tai tikrai, LOT dabar turės amazing produktą: gali pasiūlyti daugiau geografijos negu BT ir trumpesnes keliones (nes WAW į Vakarus nuo mūsų, o RIX į Šiaurę), kur BT pranašumas liks Šiaurės/Rytų kryptys (HEL, ARN, OSL, CPH, GOT, TMP, LED, SVO, TBS). Maža to, patikrinau visas LOT long-haul destinacijas, ir, nors LOT neturi daug long haul krypčių, bet tai, ką turi (NYC, ORD, Toronto, PEK, TYO, LAX, ICN) visur į abi puses gali pasiūlyti apie 60 min. jungimus, ko negali nei LH, nei SK, nei KLM pasiūlyti.
LOT gali autobusų keleivių srautą ženkliau paveikti tik jei pakeis kainodarą į taikomą Lenkijos vidiniams skrydžiams, kur normalūs one-way tarifai ir žemos išankstinės kainos.
O man asmeniškai dabar didžiausias BT konkurentas patapo SAS – dabar pas juos patapo galima gauti VNO-CPH-kur nors už 50-60 eur skrist penktadienio vakarą. Perkant kitai vasarai irgi dažnai net pigiau nei Ryanair išankstiniai pardavimai, o tvarkaraštis geresnis.
Su LOT pigiausias bilietas (be bagazo) i abi puses VNO-WAW €150, su autobusu – €38 (su bagazu). Kazkaip abejoju, kad LOT „nužudys turbūt visą autobusų biznį”.
Manau, kainos koreguosis – dar nėra prasmės jų labai koreguoti, dar niekas neperka bilietų kitų metų rugsėjui.
VNO siandien vel buvo eiline security komedija su eile iki duru
@trolis – 4-5 eur už fastrack ir nekreipi dėmesio :) Plius realiai dar pigiau – kai užperki galioja metus, tai kai eilė normali nenaudoji.
@Pranas – tai per fastrack ir ejau. bet net fastrack siandien vienu metu gal po 2-3 zmones prie automato stovejo :) fastrack praejimas yra vertas atskiro paminejimo. noretusi pamatyti statistika, keliems is einanciu apsaugos darbuotojai eina padeti – tai kortele netinka, tai netaip ideta ir t.t. zodziu, complicated at it’s best
It is our pleasure to inform you that from March 26, 2017, Odessa, the gorgeous pearl of the Black Sea in Ukraine will be reachable with a direct flight from Riga with airBaltic. In the summer season flights will be perfomed up to 4 times a week.
Ir be dotaciju =]
Also, labai dziugu del LO pozicijos LT. Manau varslo kelionems pades labiau nei LH MUC ar trecias FRA padetu.
Kažkas klausė apie Utair – taip, Utair perėjo prie B737 VKO-VNO maršrute.
Ir palaipsniui pereina prie pilnai vakarinio skrydžio į Vilnių, tarsi užpildydami gap’ą, paliktą Aeroflot’o. Nuo gruodžio skraidys iš Vilniaus 19:30, o nuo pavasario – 20:30 val.
Na jei LOT bent 3 reisuose iš 5 naudotų jet’us produktas būtų ko gero vienas geriausių rinkoje ir n kartų geresnis už BT propservisą.
Jau ir dabar kartais Embraeriai skraido
Kelias dienas buvau išvykęs, o jau tiek naujienų, ypač dėl LOT kažkaip nelabai tikėta. Įdomus žingsnis, turint galvoje ir BT pjovimą, ir atsakymą W6. Geras pastebėjimas, kad 5x daily WAW taps ir rimta konkurencija LH. Pažiūrėsim, bet dvelkia naujais vėjais.
Dėl IATA prognozių tai, mano nuomone, čia būrimas iš kavos tirščių. Reta prognozė išsipildo, o juolab aviacijos rinkoje.
Tuo tarpu kaip manote, kodėl W6 atsisako 5 am departures net vasarą? Dėl dar geresnio lėktuvo rotavimo, manau, nėra skirtumo, LCA/KUT išskrenda 5, ar 6 ryte.
Beje, būtų įdomu išvysti ir FR rotavimus.
Dėl W6 atsisakymo, nebus, kad Kutaisi bazės lėktuvas skraidyti pradės?
Ne, dėjau linką, Wizz Air 2017 m. vasaros rotation.
http://simonas.bartkus.lt/blog/wp-content/uploads/2016/11/wizz2017summer.png
Visi reisai VNO bazės lėktuvais. Tik rugsėjį WAW skrydžiai bus su WAW bazės lėktuvu.
Ryanair VNO bazė 2017 m. vasarą, nemažai pokyčių antro lėktuvo rotacijose, lyginant su žiemos:
http://simonas.bartkus.lt/blog/wp-content/uploads/2016/11/RYR_S17_VNObase2.png
Palyginimui, Ryanair daug silpniau utilizuoja lėktuvus VNO – antras lėktuvas turi nemažai tarpų ir tik 12 rotacijų numatyta.
Iš viso, Ryanair planuoja augti šiek tiek VNO kitąmet – 60 išvykimų per savaitę, palyginus su 53 išvykimais 2016 m. vasarą.
Iš viso tik 26 rotacijos iš 60 vykdomos VNO bazės lėktuvais, visos kitos su atvykstančiais lėktuvais.
Ryanair turi daug potencialo naujoms kryptims ir ypač tvarkaraščio keitimams. Visgi nesitiki, kad vasarą darytų tik po vieną rotaciją lėktuvu.
aš irgi manau, kad tvarkaraščius keis, bet sakyčiau, kad perkels tiesiog į VNO bazę skrydžius, kurie dabar iš kitų bazių vykdomi. Kadangi liepą ir rugpjūtį neketina skraidyti visai, visiškai nelogiškas būtų žingsnis atidaryti kažką balandį ir birželį uždaryti.
Bet tie Ryanairo pusės dienos tarpai tai jau nelogiški biški.
„Baltia“: kokio masto aferą slepia skrydžių bendrovė-vaiduoklis?
Skaitykite daugiau: http://verslas.lrytas.lt/rinkos-pulsas/baltia-kokio-masto-afera-slepia-skrydziu-bendrove-vaiduoklis.htm?utm_source=lrExtraLinks&utm_campaign=Copy&utm_medium=Copy
Kolegos, prasau patarimo:
Norime grupe draugu su Wizz skristi i Barcelona 2017 Birzeli, dabartines kainos pirmyn-atgal netoli 200e zmogui.
Taciau pradedant bookingo procesa ir daejus iki vietos pasirinkimo lektuve, matau, kad uzimta yra tik 1 sedyne, o visa kita tuscia. Persasi mintis, kad i ta skrydi tik 1 bilietas parduotas, o kainos laikomos tokios aukstos, nors liko dar geri 7-8 menesiai.
Ar esate susidure su tokiom situacijom? Verta laukti ir stebeti kainas, ar neverta tiketis, kad jos kris ir Wizz tikisi, kad anyway ir prie 200e/zmogui uzsipildys lektuvas?
Taip, dabar daugeliui skrydžių sudėtos „standartinės” kainos. Galiu atsakyti iš turizmo pusės – žinant vasaros mėnesiais nepaprastą Ispanijos populiarumą, tie 200 eur gali pasirodyti labai gera ir patraukli kaina. Šiaip senokai Barsai mačiau kažką pigiau nei 180-200 eur su galbūt labai retomis išimtimis.
Gal kam yra tekę skristi Tarom? kas tai per daiktas?
@Martynas – kaip minimum verta sulaukti akicijos -20% visiems skrydžiams (užsisakius naujienlaiškį), būna maždaug kartą per mėnesį. Nu ir alternatyvas pažiūrėt. Bendrai aš manau už ~120 realu suskraidyt, va tik klausimas ar galvos skausmas bandant pagaut tą kainą vertas skirtumo ne entuziastams.
@expertas – wizz pradžiai sukelia pernykštes kainas tai dienai/maršrutui pagal algoritmą. Naujiems maršrutams irgi apskaičiuojama – bet perkeltiems naujesniems maršrutams iš Kauno nesuveikė ir buvo sudėti Baris, Reikjavikas ir Nica po 10 eur. Bet Nica pigiai buvo tik liepai, rugpjūčiui jau buvo brangiai (nes šiemet nuo rugpjūčio pradėjo skraidyt ir „pagavo” tinkamą kainą).
Barselona su Wizz realu 70-90eu, o siaip tikrink su skyscanner, kartais LH ar LOT pasiulo geresnes kainas nei vietiniai ale LOW COSTAI.
@Tomas468 – mano nuomone „typical eastern europe”, kažkas tarp BT ir PS. Lėktuvai tikrai ne pirmos jaunystės, bent jau prieš keletą metų duodavo užkandžių.
Realiai su LH ar LO Bukareštas pasiekiamas lengviausiai, tiesą pasakius nelabai žinau kur su jais ir skristi nebent vietiniu maršrutu arba jei reikia kokio Kišiniovo ar Sofijos.
Rytoj 14 val., SPA reisas Vilnius-Maskatas. Kokia čia įdomybė, lenkus į WAW skraidinsite?
Kardiobatonas: reisas į Seam Reap Kambodžoje, su sustojimu Maskate.
Įdomu kokią įtaką kitos vasaros skrydžių kainoms padarys Ryanair neskraidymas iš Vilniaus liepos-rugpjūčio mėnesiais? Ar ieškantys bilietų iš anksto nebandys susikelti atostogas į birželį?
Ryanair skraidymas KUN-CPH-LTN davė vaisių – Easyjet uždaro CPH-LTN.
AIRBALTIC TO RECEIVE FIRST NEW CS300 AIRCRAFT FROM BOMBARDIER ON DECEMBER 1
http://magazine.airlineprofits.com/airbaltic-receive-first-new-cs300-aircraft-bombardier-december-1/
Skrydžiai iš Vilniaus į Varšuvą – kas tris valandas
http://www.ivilnius.lt/naujienos/transporto-naujienos/skrydziai-is-vilniaus-i-varsuva-kas-tris-valandas/69643d34363935
„LOT“ oro linijos pasiūlys penkis skrydžius kiekvieną dieną iš Vilniaus į Varšuvos Šopeno oro uostą, iš kurio daugiau kaip 50 oro linijų vykdo skrydžius į 300 miestų visame pasaulyje.
Skaityti daugiau: http://www.ivilnius.lt/naujienos/transporto-naujienos/skrydziai-is-vilniaus-i-varsuva-kas-tris-valandas/69643d34363935
50 oro linijų, 300 miestų iš WAW? Kažkas prigrybavo. Čia gal skaičiuoja code-share bei skrydžius su persėdimu?
Kardiobatonas: Kad nelabai, bent jau oroliniju tikrai tiek yra, maršrutus greičiausiai suskaičiavo ir pasikartojančius (iš Vikipedijos kokios rašė), bet ar 300 ar ~150 nesvarbu, visvieną daugiau nei VNO. WAW šiemet su ~10% augimu turės 12mln. keleivių.
WAW su VNO nėra ką net lyginti. Patinka jis man – niekada neteko stovėti milžiniškoje eilėje, atstumai nedideli, nebrangios kavinės ir lounge.
VNO spalio mėnesį:
356264 keleiviai, augimas 9,38% (mažiausias šiais metais).
Skrydžių skaičius 3,9%, cargo – 13.5%.
Toks LOT žingsnis – tai galimybė suprasti kuria kryptimi reikia dirbti su dotacijomis, o ne sukurti eilinę „šėryklą” draugams. Tokio tipo „1-stop” susisiekimas su Lietuva verslui visiškai suprantamas ir tenkina poreikius. Juk niekas nesitiki, kad bus krūva tiesioginių skrydžių į LT iš visų Vakarų Europos valstybių, verslas pratęs mąstyti logiškai. IMHO siekiamybė būtų turėti max daily freq su jet VNO-WAW ir bent 1-2 daily KUN-WAW su prop jeigu norime, kad aviacija padėtų ekonomikai. Konkrečiai esu daug kartų susidūręs kai partneriai atmeta galimybę atvykti į Kauną vien dėlto, kad reikės skristi su low-cost arba reikės skristi per VNO (į kurį greičiausiai vėlgi teks belstis su tuo pačiu low-cost ir dar imti taksi).
Taip, skrydžiai į hub’us svarbu. Manau nėra svarbu, ar konkrečiai Varšuva, tačiau bendra esmė tokia:
a)Turėti kuo dažnesnius skrydžius į kuo daugiau artimų europinių hub’ų iš visų trijų oro uostų (iš Vilniaus labai dažnus, iš Palangos ir Kauno retesnius). Tarp geriausių kandidatų čia – Ryga, Varšuva, kiek prastesni – Kijevas, Stokholmas, Kopenhaga, Praha. Panašu, kad šia kryptimi viskas ir eina.
b)Turėti kartą-du į dieną iš Vilniaus skrydžius, ir gal retesnius nei kasdienius iš kitų oro uostų, į kuo daugiau tolimųjų skrydžių hub’ų. Čia situacija kiek prastesnė. Trūktų normaliai išvystytų skrydžių į Londoną, Paryžių, Madridą, Dubajų/Abu Dabį/Dohą. Tokiu atveju iš esmės visi ekonomiškai reikmingesni pasaulio miestai būtų pasiekiami su vienu persėdimu, o į pačius svarbiausius konkurencija būtų nemaža, skatinanti daugiau patogių ir gerų pasiūlymų, įskaitant pagal aljansus ir kt. Manau, šia kryptimi irgi situacija gerės, nors labiau ateityje.
Kita vertus, aišku, nors užsieniečiai supranta skrydžius su persėdimais, tiesioginėje konkurencijoje tarkim su Ryga, tarkime, dėl konferencijų ir pan., jei iš ten bus daugiau dažnų tiesioginių skrydžių, o į Vilnių dažniau per tą pačią Rygą ar Varšuvą, tai vis tiek Vilnius prasčiau atrodys.
O ar LOT turi į kokius kitus miestus tokius dažnus daily frequencies?
Čia apskritai yra du klausimai, man regis.
Visų pirma LCC sugadino hub&spoke modelį. Geras pavyzdys VNO-OSL. Skraidė SAS gal ir kreivu tvarkaraščiu, bet tai leisdavo penktadienį grįžti iš bet kur V. Europos namo į Vilnių 21:50. LCC pastatė retus, bet pigius ir efektyvius skrydžius. Kadangi žmonių, kurie gali leisti mokėti daugiau už skrydžius yra tarkim 30, o tokių, kurie skrenda tik kai pigu, yra 150, tai realiai per dieną gali būti tarkim tik 1 skrydis. Kai ateina LCC ir paleidžia pigias kainas, jie pasiima tiek brangiai galinčius mokėti keleivius, tiek ekonominukus. Kadangi mokančių už gerą tvarkaraštį lieka labai mažai, jų nebeužtenka išlaikyti biz-oriented skrydį. Tuomet dingsta SAS reisas ir telieka Ryanair. Rezultate galime sakyti, jog turime iš esmės patį efektyviausią ir pigiausią būdą nuskristi į Oslą – su Boeing 737-800, iš esmės žmonija dar nėra sugalvojusi geresnių būdų (ignoruoju A320NEO ir MAX serijas) skristi tokį atstumą. Labai viskas faina ir gražu, bet niuansas toks, kad vietoje gerų tvarkaraščių dabar turime 6:00 skrydį į OSL ir 11 ryto atgal. 11 ryto skrydis turintiems darbinių reikalų yra absoliučiai nereikalingas.
Dar svarbiau yra net ne tai, kad vietoje vakarinio skrydžio OSL-VNO liko priešpietinis su Ryanair. Pasiekiamumo požiūriu nebeliko gerų jungimų iš CDG, LHR ir panašių. Taip, liko su SK per CPH ar ARN, bet visi žinot, koks skirtumas yra tarp nusileidimo 21:50 Vilniuje ir 23:50. Arba extreme pavyzdys Luton su savo 01:50.
O kur dar skrydžiai, kurie yra pasiekiami tik per OSL. Pavydžiui, tai, kad nėra skrydžio į OSL, sugadina jungimus į Svalbardą. Dabar, norint nusigauti į Svalbard, tektų skristi per CPH ir CPH, kelionės trukmė pailgėtų.
Analogiškai kitas pvz. yra FRA. Keikiuosi ir liūdžiu kiekvieną kartą, kai reikia grįžti iš Šiaurės Amerikos. Jei skrydis atskrenda į FRA vėliau nei 09:00, o tarkime 11:00, tuomet tenka laukti iki vėlyvo vakaro, kad grįžtume į VNO. Vankuveris-Vilnius: vienu jungimu galima skristi per AMS ir FRA. Bet pabandykite susidėlioti taip, kad netektų kukuoti Frankfurte 8 valandų. Su Stambulu ir jo jungimais dar prastenė situacija. Kaip iš Vilniaus dviems dienoms palėkti į Montrealį ar Manilą? Taip, skrydžiai ilgi, nuo to nepabėgsi. Bet dar 8 valandos FRA gali visiškai padaryti kelionę nepakenčiamą, ypač kai FRA tenka kukuoti darbo dienos metu.
Mūsų rinka yra nedidelė, ir nelabai moki. Tad daugelis nori skristi low costais. Didžiajai daliai keleivių, kurie keliauja laisvalaikio tikslais, kaina yra žymiai didesnis faktorius nei tvarkaraštis ar long-haul. Tad ir mokame tą kainą. Bus turtingesnė šalis – turėsime daugiau skrydžių ir į FRA, ir į MUC, ir į CPH, ir į IST, ir į WAW… Oh wait, į WAW daugiau neturėsime :)
Tad su WAW turime absoliučiai puikią situaciją. Greiti ir patogūs jungimai į visą LOT tinklą Europoje. Dar daugiau, LOT dengia TOP5 long-haul destinationus iš Lietuvos, ir su 5x daily į WAW gali pasiūlyti į visus tuos miestus geriausius tvarkaraščius. Anyhow, turėsim daugiau pinigų, turėsim ir daugiau pasirinkimų.
Cia dar didele problema ne tik kainoje (kuri daznai buna ir didesne Pigiu vezeju vs Brangiu)
1) Liaudis zino Lietuvoje tik du vezejus, Wizz ir RYR (Niekas nelygina kainu su tradiciniais vezejais)
2) Liaudis nori skristi is Tasko A i Taska B, ne del to kad neturi laiko maltis taske C, bet bijo pasiklysti tame taske C, del prastu kalbos bei geografijos ziniu.
3) Jei Liaudis isirinko Trumpa, tai gali keisti ir taisykles kaip skraidome ir skraidysime ateityje….
Wincai, 2) sutinku. 1) – lietuviai kažkada težinojo TE (Lietuvos avialinijas). Bet jų kainos buvo tiesiog per didelės, jie negalėjo pasiūlyti tokių pat kainų, kaip FR ir W6 gali. Dėl eilės priežasčių, tokių kaip scale nebuvimas, neefektyvus fleet mgmt, Dailydka, ir pan.
Nebuvo efektyvūs, užsilenkė. O būtent FR savo skrydžiais po 20 svarų, savo politika, orientuota į load factor, iškėlė žmones į padanges. Būtent jie padarė, jog kiekvienas lietuvis gali kur nors nuskristi. Ne, ne liepos mėnesį į Londoną, ne, ne liepos mėnesį į Maljorką ar Kretą – tie bilietai brangūs. Bet gruodžio mėnesį į Londoną ir Oslą.
Ir BT turėjo tokį šansą – bet jų modelis buvo kitoks, jie kuria produktą turtingesniems žmonėms (jų tvarkaraščiau patogesni, lėktuvų darbo grafikas mažiau intensyvus etc., dėl to kainos didesnės), tai natūralu, kad jie nėra tokie populiarūs.
Čia kaip stebėtis, kodėl žmonės žino Škodą, bet nežino Jaguar. Žino Jaguar, bet neperka jų. Perka Škodą, nes tik tiek pinigų teturi. O kai teturi tiek pinigų, Jaguarui per brangu turėti monobrandinį saloną Vilniuje, dėl to ir turintys pinigų perka Škodas.
Aj, ir dar. Manau Southwest ir kitų avialinijų pavyzdžiai JAV įrodo, kad ateis diena, kai FR ir W6 darys jungiamuosius skrydžius. Nežinau, kodėl tai neįvyko iki šiol… Žinau, bet neperku argumentų, tad kai jie paleis jungimus, gyvenimas šiek tiek pagerės – mes vis dar norime iš BET KUR grįžti į Vilnių kiekvienos dienos vakare. Be jungimų tai neįmanoma.
Užsidegė vienintelis AN-255
newstodate.aero
The world’s largest commercial aircraft, the AN-225 Mriya freighter catches the eye everywhere it goes.
Also at Germany’s Leipzig Airport where the aircraft was bound to start on a flight to Chile the other day.
But – suddenly one the six engines of the AN-255 caught fire, and nine fire vehicles were needed to put out the flames after 15 minutes.
Which reminds this writer of the the first appearance in the west by the AN-255 at a Farnborough Air Show in the early 90’ies. The huge aircraft taxied out to the runway when a loud BANG and a growing smoke cloud announced the immediate stop of the flight performance.
The aircraft was towed back to a distant parking stand – and taken off the official program….
Flammen im Triebwerk der Antonov 225 am Flughafen Leipzig-Halle
http://www.lvz.de/Region/Schkeuditz/Flammen-im-Triebwerk-der-Antonov-225-am-Flughafen-Leipzig-Halle
Dėl 2 – šiaip yra logiškų priežasčių kodėl „liaudžiai” su persėdimais blogai: būtent, jei kalbame apie skrydžius Europoje, dažniausiai kalbame apie trumpas, savaitgalio keliones, o tokiu atveju persėdimas atima gana didelį procentą kelionės laiko, tarkim, jei vidutiniškai prisideda po 3 val. į vieną pusę, tai jau 6 val., o savaitgalio kelionėje yra iš viso tarkime ~30 val. naudingo (dienos) laiko. Jei persėdimas labai trumpas, padidėja vėlavimo tikimybė (apie kompensacijas ne visi žino arba nesitiki, kad gali jas gauti arba jiems vis tiek nesinori susigadinti plano).
Tuo tarpu į kokius Turkijos ar Egipto kurortus tai tiesiog visiškai neapsimoka su persėdimu.
Europos viduje irgi persėdimas išaugina kaštus, ir tiesiog retai kada kas gali su persėdimu pasiūlyti kažką taip gerai, kaip tiesiogiai, jeigu poreikis yra „nuskristi kažkur savaitgaliui” ar „parskristi kažkada iš Londono” (liaudies poreikiai), o ne „nuskristi į miestą X dieną Y, pageidautina laiku Z” (verslininkų poreikiai).
Visa tai ir susideda, kodėl liaudis geriausiai žino Ryanair ir Wizzair. Taip, seniau žinojo Lietuvos avialinijas, ~2009 m. – Air Baltic ir važiavimą į Rygą arba skridimą per ją.
Augustinai, savaitgalio skrydžiai yra tie, kur grįžtama sekamdienį po pietų, arba pirmadienį ryte. Tai tesudaro 1/7 visų skrydžių. Yra labai daug kelionių priežasčių, kurios nėra kelionės savaitgaliui. Labai siaura niša, ir per ją siūlyčiau nenagrinėti – juolab savaitgaliniai yra turbūt vienas žemiausių yieldų rinkoje, bet čia jau gali atsakyti tie, kas tiesiogiai susidūrę su yield mgmt.
Prie gerų žinių, LOT nusprendė vasarą vėl grįžti į Palangą – kol kas planuoja 6x weekly su nakvyne PLQ piko metu (liepą-rugpjūtį), pavasarį ir rudenį 4x weekly.
Už naują skrydį – parama „Ryanair“, pamaloninta ir „Turkish Airlines“
http://www.delfi.lt/verslas/transportas/uz-nauja-skrydi-parama-ryanair-pamaloninta-ir-turkish-airlines.d?id=72837160
Maršrutų plėtros fondui „Ryanair“ įsipareigojo skraidyti iš Vilniaus į Škotijoje esantį Glazgo tarptautinį oro uostą, o turkų bendrovei parama skirta už papildomą skrydžių dažnį iš Vilniaus į Stambulą ir atvirkščiai.
Šiek tiek paviršutiniškai pasižvalgiau po spalio VNO statistiką, įdomesnių skaičių:
1. Wizz įvykdė pirmą rotation į KEF – 304 keleiviai.
2. Ryanair įvykdė pirmą rotation į MLA – 369 keleiviai.
3. Wizz Air pirmą mėnesį atskraidė į Bari – vos 112 keleiviai segmente in avg. Blogiau tik vienas maršrutas Wizz pagal keleivių kiekį: MMX.
4. Nica kol kas neblizga labai – 128 pax keleiviai segmente (antras skrydžių mėnuo)
5. FR Berlynas vos antras mėnuo, bet puikiai pildosi – 172 keleiviai vidutiniškai.
6. TLL maršrute rimta kova: sunku tiksliai suskaičiuoti rotation’ų kas kiek praskraidė, bet panašu, kad BT 22 keleiviai vidutiniškai, Nordica – 34.
7. Germania užsispyrimas ima stebinti – 44 keleiviai vidutiniškai, o skraido A319.
8. Lvovas 58 keleiviai on AVG, bet Ukraine pagarsėjusi, kaip mėgsta „iškentėti” maršrutus. Ta proga skrendu šį savaitgalį į LWO :)
Vis dėl to GLA turėsim, nors prie Wizzair nebuvo daug skraidančių :/
@Justinas – aš vertinau truputį plačiau – „savaitgalio skrydžiais” laikau ir, tarkime, skrydžius savaitgaliui plius 1-2 atostogų dienos (3-4 dienos iš viso), ir/arba dar prijungiant šventę (ilgasis savaitgalis). Tiems, kieno darbo grafikas nėra standartinis, bet aktualu ilgam neatsitraukti nuo darbo, „savaitgalio kelionė” gali būti ir išvis ne savaitgalį. Svarbu tiesiog, kad tai yra laisvalaikio skrydžiai, ir kelionės laikas trumpas, dėl ko skrydžio laikas sudaro nemažą jo procentą.
Kelionių priežasčių yra daug, kita vertus, į ilgesnes keliones plačiai naudojami ir sudėtingesni nusigavimo būdai. Tiek skrydžiai su persėdimais (net netikrais jungimais), be kurių į daugybę vietų net norėdamas nenuskrisi, tiek išvis važiavimai automobiliu iš Lietuvos po Europą, tarkime, į Balkanus, kas „savimi nepasitikinčiam” turėtų būti dar baisiau nei persėsti kokiame Frankfurte.
Aišku, viskas čia spekuliacijos, reiktų statistikos / nuomonių apklausos, kiek galimybė skristi be persėdimo įtakoja pasirinkimą skristi apskritai, tarkime, kai keliaujama savaitei-dviems – kurios, matyt, nėra.
Visus augančius skaičius ir keleivius suėda FR ir W6 ir nuo kitų metų LOT. Nėra ko norėt, bet gerėjant ekonominiai situacijai krypčių daugės ir užpildymas didės.
Vis dėl to sprendžiant iš Simono paskutinio komentaro dar anksti mums skraidyti į Šveicariją. Nors kažkada SAS ir Swiss atidarė pirmąsias international kryptis iš VNO.
Kalbant apie tradicines avia kompanijas, VNO tikslaa turėtų būti pritraukti, kažką kito, nei star alliance su dideliais hub’ais- daug variantų nėra :-D
@Čiurlionis – manau yra šiek tiek kitaip nei „keleivius suėda FR ir W6”. Paskutinius 5 metus tai buvo pagrindinis leisure/VFR keleivius gaminantis šaltinis Lietuvos oro uostuose. Būtent šios kompanijos lietuvius pradėjo mokinti skraidyti, o ne mašina važiuoti lankyti draugų, daryti city breaks ar atostogauti.
Dabar ateina metas kai dalį sukurto srauto dėl noro turėti geresnį servisą gali perimti full service vežėjai, tačiau tam reikia laiko.
Kontekste dažnai piešiami LAL laikai, kuomet 13 lėktuvų dengdavo daug pagrindinių krypčių patogių verslui, tačiau tai buvo daroma super neefektyviai su 13 orlaivių, juokinga utilizacija, load factor, todėl kosminėmis kainomis.
Liūdniausia visoje šitoje situacijoje yra tai, jog kai kurie su turizmu asocijuojami asmenys ir konkrečiai NTVA vadovė Žydrė Gavelienė nesuvokia kas LT sukūrė papildomą kelių mln. žmonių srautą per paskutinius 5 metus ir kaip jis progresuos toliau.
Dabar pakeliui is VNO maciau SU plakata – Vilnius-Maskva 4 kartai per diena. Is kur ir nuo kados tie 4 kartai?
Paziurejau aeroflot.ru geguzei – nu du kartus per diena kaip ir buvo.
Sėkmės, Simonai, Lvove (palinkėsiu bent jau šiam vakarui, nors ir pavėluotai), o ypač sėkmės komunikuojant su vietiniais. Aš kaip tik Lvove praeitą savaitgalį buvau. Ypač vakare pasijutau in the middle of nowhere, bet apskritai ukrainietiškos kainos verčia planuoti naujas keliones į šią šalį.
Grįžtant prie aviacijos noriu tarti, kad ne iš piršto laužtas tas tiesioginių skrydžių faktorius. Na, tarkim, aš noriu nuskristi į Brno gruodžio pabaigoje. Kelionė nebūtina, pabūti ten norėtųsi 2 dienas, 3 su skrydžiais, kad išeitų suderinti su darbu.
Mąstymo eiga:
1. Į Brno nusigauti, kaip bežiūrėsi, teks per PRG arba VIE (nuo ten autobusu).
2. Arčiau VIE, todėl iškart einu į Austrian airlines tinklalapį ieškoti bilietų. Randu kosmines kainas (bent jau tokiam city break).
3. Į PRG tenka skristi su persėdimu, tad užeinu į bendras paieškos sistemas. Pigiausias variantas – skristi su Austrian per VIE. Kaina normali, bet suima visiškas nervas: kodėl aš turiu skristi į VIE, tada į PRG ir mokėti daugiau, nei už segmentą VNO-VIE?? OK, galiu pirkti iki PRG ir VIE išlipti, bet anuliuosis bilietas namo.
4. Ieškau kitų variantų. BT variantas neblogas, bet brangesnis, ir juolab be bagažo, plius visi nesąmoningi mokesčiai už atsiskaitymą kortele ir t.t.
5. Per KBP ar MSQ per ilgi persėdimai (atsižvelgiant į kainas).
6. Lieka per WAW, bet mokėti 250 eurų už RT į Čekiją kelioms dienoms neleidžia sąžinė.
Ir tikrai mokėčiau nors ir 100 eurų kokiam W6, kad nugabentų mane bent į PRG be jokių hassle. Ir dar labiau susinervini, kai W6 skrenda į visokius BRI, MMX, kai geriau skraidytų į PRG, BUD, gal ir kokį OTP ar ATH. Ir pasiilgsti LT laikų, kai buvo galima kaip žmogui sėsti į lėktuvą ir ramiai skristi į PRG.
@Arnas – Brno yra oro uostas (buvau, visai malonus) – ir į jį tikrai galima nuskristi su fake connectionu. Kaip ir bet kur kitur. Beje, praktiškai kiekvieną kartą skrisdamas su fake connectionu matau tam antram lėktuve dar bent porą kitų lietuvių grupių darančių tą patį.
Fake connection reikalus sprendžia kiwi.com, kurie prisiima riziką už neįvykusį fake connection. Dar neprisiėjo išbandyti, tačiau agreemment atrodo rimtai.
Germania stabdo skrydzius sausio – kovo men
Beje, kiwi.com lietuvišką versiją su Google Translate darė turbūt – Maldyvų sostinės pavadinimas yra „Vyras” :) .
Kiek teko susidurti, tai kiwi turbūt populiariausia sistema, per kurią pirkus bilietus nepraeina mokėjimai ir iškyla visokių problemų.
Germania paskutinis skrydis – sausio 9, o skrydžiai atnaujinami balandžio 3 d.
Lvove yra labai gerai – vakarietiškas miestas, pilnas visko, su kainų lygiu turbūt 3-4 mažesniu nei pas mus.
Dėl Germania – aišku, load factor buvo apgailėtinas; tačiau stabdo slidinėjimo sezonui, galvojau, kad jie tikisi slidinėtojų paimti.
oleg: aš irgi tą plakatą pastebėjau. Gal Aeroflot kaip Ryanair perėmė praktiką, kad kas skrydis į abi puses yra 2 skrydžiai :)
Užsienio ekspertų prognozė įžeidė Lietuvos oro uostų valdžią
http://verslas.lrytas.lt/rinkos-pulsas/uzsienio-ekspertu-prognoze-izeide-lietuvos-oro-uostu-valdzia.htm
Spėju, labai nepasisekė Simonui su grįžimu iš LWO…
Turbūt dar miega po kelionės
Dėl Aeroflot reklamų Vilniuje manau, kad padarė klaidą ir sumaišė su Ryga. Jie į Rygą skraido 4x per dieną ir turi nemažai lauko reklamos, kur tai pabrėžia.
„Jų prielaidos specifinės. IATA atkreipė dėmesį į galimą Latvijos rinkos sąstingį pigių skrydžių bendrovių segmente, kuris turėtų pasireikšti vėliau.”
Tai suprask dabar, kad 2 mln. latvių augs ant LCC sparnų. Tai prie dabar esamų BT skrydžių, FR ir W6 pridės po 50 savaitinių išvykimų, nes mat čia yra rinkos skylė. O ta skylė liko nepastebėta tiek FR, tiek W6.
Apskritai visi RIX skaičiai laikosi ant BT. Nustojus dotuoti BT labbai greitai pasimatytų tikrieji skaičiai ir reikalingos kryptys.
Būtų šiek tiek didesnis, nei TLL, 2 skrydžiais į Londoną ir su 4 skrydžiais į Maskvą.
Na, 9 val. vėlavimas ir naktis oro uoste, aišku, nenudžiugino iš LWO, bet – reikia pripažinti, kad vizualiai atrodė, jog per parą iškrito koks 60cm sniego.
Ir good news – Lufthansa prideda trečią daily VNO-FRA, kuris bus vykdomas darbo dienomis; išvykimas iš Vilniaus 18:25 val.
Simonai, gal, kai pailsėsi, galėtum pakomentuoti delay’aus LWO aptarnavimo kokybę? T.y. kas priklausė ir pan. Viešbučiai neteko, kaip supratau?
Ir pagaliau sulaukėm 3x daily FRA.
yeaah! 5x WAW 3x FRA yra labai gerai. Pagaliau i Vilniu galima atskristi ir isskristi. FRA-VNO reiskias kazkur apie 15:00 bus? Kaip tik kad galima butu pagauti long-haulus is vakaru pakrantes.
Dabar laikai
10:15 – 13:15
20:30 – 23:30
Na tikrai FRA/VNO/FRA labai gera žinia, nuo kada pradeda?
LH darys 3 daily x67. A321, pasak vz.lt
nuo 03.27 pagal vz.lt prasideda. bet bilietu kolkas nesimato
Kas liečia LWO / UIA vėlavimą – well, galėjo būti daug geriau, bet galėjo būti ir blogiau.
Atkreiptinas dėmesys, kad po 00:10 LWO oro uoste išvykimo į VNO, sekantis international terminalo departure yra tik 13:00, bet – turi procedūrą, kad bufetą laikė atidarytą, kol VNO reisas išskrido (apie 9 val.): darbuotoja buvo suprantamai pavargusi, bet visgi. UIA dalino voucher’ius, vieną kartą po 140UAH, du kartus po 240UAH, juos buvo galima naudoti bet kam – maisto daug nebuvo, bet realiai pagal Lvovo kainų lygį už šią sumą kas norėjo galėjo ir alkoholio gerai pavartoti.
Viešbučių nedavė – nežinau, ar dėl to, kad nenorėjo duoti, ar dėl to, kad vėlavimas buvo tris kartus ilginamas – pagal situaciją su skrydžiu iš KBP, panašu, kad natūraliai nežinojo kas bus.
Priminsiu, kad skrendant su UIA iš KBP ar LWO, EU261 reglamentas negalioja.
LWO neturi informacinės sistemos, interneto tinklapyje ar oro uosto ekranuose informacija neatsinaujina.
Tiesiog, LWO realiai mažo vargano oro uosto infrastruktūra (nors naujas žvilgantis didelis terminalas), tačiau realiai vistiek Palangos kiekis parduotiuvių/kavinių/personalo ir kt. – nežinau ar PLQ vėlavimas būtų handl’inamas geriau.
Juolab, kad negali pykti – šeštadienį pavakare dar nebuvo nė lašo sniego, o iki vakar vakaro privertė kokius 60-80 cm. Šiandien on departure lėktuvui nepavyko ant nukasto tako apsisukti, teko kviestis push-back mašiną, kas dar 30 min. skrydį prailgino.
O nusimato kompensacija už vėlavimą?
LH įdėjo skrydžius – skrydžiai darbo dienoms LH896/897 14:50-17:50 / 18:40-19:50.
This is your exclusive opportunity to book tickets for the first ever CS300 flight and get a gift set of special CS300 collectors’ items! The route is Riga – Amsterdam, and the date is December 14.
LH trečias skrydis bus vykdomas tik vasaros sezono metu ar visus metus?
@Arnas – pagal ES reglamentą nenusimato. Jis galioja arba kai yra ES aviakompanija, arba jei ne ES aviakompanija, tai kai skrendama iš ES.
http://www.baltic-course.com/eng/good_for_business/?doc=118319
Linkas apie VNO terminalo plėtrą.
srs: kol kas manau, niekas nežino, bet pagal LH TLL praktiką, tai galimas daiktas, kad tik vasarą.
Turbūt trečias reisas FRA-VNO-FRA ilgam palaidos MUC-VNO-MUC reiso tikimybę.
Apie terminalo plėtrą, kažkaip mažokai info. Nelabai supratau kaip jie jį plėsti ketina, ar dastatinės kažką, t.y. ilgins terminalą patį, ar kažkokiais kitais būdais. Nes papildomi 4 vartai visai neblogai skamba, tik irgi klausimas kokie jie bus ar „rankovės’ ar kitas variantas. Įdomu būtų daugiau info gauti :)
Gal kas nors galėtumėte paaiškinti, kodėl per tarpininkus (momondo ar pan.) konkretus tiesioginis skrydis kainuoja pigiau (15eu) nei užsakant tiesiai per avialinijų puslapį? Kaip taip gali būti? Ačiū
Jeigu tokie vartai kaip A8-1 ar juolab A8-2, tai gal geriau nereikia.
Trumpai summary, kas vyksta 2017 metams Lietuvoje – kol kas jie atrodo visai kitokie, negu buvo 2012-2016; su pagrindine nata: jokio/minimalus LCC augimo, additional capacity boost iš esamų legacy.
Šiai dienai turim paskelbtą:
1. LOT nuo 3x į 5x daily;
2. BT network re-arrangement ir B737 bazė VNO (capacity boost į AMS, CDG, TXL);
3. PS nuo 2x daily į 3x daily (Boeing!) KBP ir LWO;
4. LH papildomi 5x weekly;
5. Utair B737.
– SAS 4x weekly OSL out.
– Rusline LED out.
Total tai yra apie 34.000 additional legacy caapcity per mėnesį. Toks capacity yra maždaug vienas papildomas Wizz lėktuvas.
Ar iš to kyla grėsmių? Ar gali susvyruoti ir išnykti iš Lietuvos žemėlapio kokia silpnoji grandis? O kas dabar yra silpnoji grandis? (SAS, Finnair, BT?…)
@Simonas – Manau 2017 ir toliau mažės skirtumas tarp legacy ir LCC, tai tiesiog keleiviai iš LCC persės į legacy. Kainos ir produktas panašūs – tiesiog bus daugiau skrendančių ne kada ir kur LCC skraidina, o ten kur patogiau ir tada kada patogiau bet su persėdimu. Kas bent man nėra blogai.
IATA tai, jeigu Čiurlionis perteikė priežastingumą teisingai, reiškia, laikosi pozicijos, kad „įprastinių” avialinijų ir „pigių” rinkos yra visiškai skirtingos, kad „įprastinių” rinka labiausiai priklauso nuo bazinio vežėjo buvimo, o „pigių” nuo ekonomikos augimo. Todėl teigė, kad Rygoje turėtų augti pigių skrydžių rinka, nes ji neaugo taip stipriai, kaip Vilniuje; tuo tarpu „įprastinių” avialinijų tokio augimo Vilniuje nenumato, nes bazinio vežėjo čia niekas neįkurs, taigi natūralu, kad Air Baltic perveža daugiau.
Bet aš iš principo labiau sutinku su Pranu. Šios rinkos persidengia ir vis labiau. Iš Rygos BT siūlo daug tikrai pigių produktų, ypač per akcijas, kurių nesunku sulaukti. Tie patys žmonės, kurių „socialiniai analogai” Lietuvoje skraido Ryanair ir Wizzair, Latvijoje tikriausiai dažniau skraido Air Baltic, o ne neskraido išvis laukdami Wizzair ir Ryanair, kaip prognozavo IATA. Ir taip, plečiantis pasiūlai iš „tradicinių” aviakompanijų ir Lietuvoje daugiau persės į jas.
Legacy kilimas išties puikus rezultatas. Labai nesinorėtų, kad VNO garsėtų kaip nepajudinama LCC tikrovė. Tegul kraustosi į KUN, kuris tam ir subalansuotas.
PS 3x daily LWO? Gal KBP?
patikslinau – praleidau žodį „ir”. 3x daily KBP ir LWO kaip naujas route.
Įdomu BT savo b737 laikys perone ar prie rankovės.
Gal kas patyrė ar galėtų pasakyti – ar LCC VNO pradėjo naudoti autobusus? Nes akivaizdžiai nėra pakankamai aikštelių dabar, kai Ryanair atidarė bazę.
Be to, pagal VNO viešai skelbiamas taisykles, dabar yra aiškus prioritetas tiems, kas nori naudoti rankoves, t.y. aikštelė pirmiausia naudojama rankovei ir tik tada, jei niekas nenori stovėti prie rankovės, ji duodama „walking’ui”.
BT naudoja rankovę kai į RIX skrenda Boeing.
BT vieną mano skrydį gruodį upgradino į CS300 :)
Jei kam įdomu tvarkaraštis https://www.airbaltic.com/fleet/cs300/en/index.html#cs300-flights
Dėl FR negaliu pasakyti, bet padidėjusio autobusų W6 naudojimo nepastebėjau. Bet čia, manau, ryšium su tuo, kad apskritai W6 išvykimų sumažėjo. Tuo tarpu vasarą, kai beveik vienu metu išvykdavo koks BVA, EIN ir MMX, tai pastarasis labai dažnai būdavo laipinamas autobusais. Kadangi dabar ir apskritai skrydžių mažiau, pvz., SPA, tai dėl autobusų situacijos labiau pasijaus ant FR.
Šiaip autobusai stabdo visą judėjimą, o ypač stabdo, kai bent jau BGS jų nuolat pritrūksta. Kas yra akylesnis, tas, manau, nekart pastebėjo Litcargus autobusus BGS’o atvykimuose.
Rugseji Grizus su Wizz is Barselonos velai vakare, pasitiko kazkoks baltas BGS Miesto autobusas su armonika. Nezinau ar esu mates kur nors oro uoste Miesto autobusus ….
Tai tos armonikos tai jau seniai, čia pagrindiniai BGS autobusai, ir iš tiesų jie originaliai yra BGS, tik miestas juos pirko ar nuomojo ar kažkas tokio.
Bet jie yra is esmes miesto autobusai. Dar gerai kad lektuvu neisstumineja su Belarusu :)
http://vz.lt/sektoriai/nekilnojamasis-turtas-statyba/2016/11/15/investicijas-salia-ikea-ir-nordikos-didina-iki-80-mln-eur#16
Dar ne keisčiausias variantas miesto autobusai – keisčiausias gal kur vežiojami žmonės vilkikų puspriekabėse su padarytomis sėdynėmis :) (pvz. Kubos oro uostuose berods)
Dear Client,
Thank you for contacting Vueling. In response to your e-mail we would like to indicate that we want to apologize for any inconvenience caused.
We want to offer you an economical compensation placed for this kind of eventualities. In order to make an international transfer of this amount to the right person we want to ask you to send us the following information of each passenger of the booking:
(Spanish accounts)
Account holder name
IBAN code
SWIFT code
(European accounts)
Name of the account holder
Address of the account holder
IBAN code
SWIFT code
Best regards,
Customer Service Department
Vueling Airlines, S.A.
PLQ paskelbė savo statistiką OCT2016:
21771 pax
plius 66,8%
@Augustinas Pries savaite grizau is Kubos. Autobusai kaip autobusai, tik mazai ju. Tiksliau vienas. Delto laipinimas uztrunka. O tu vilkiku su keleivinem priekabom bent jau Havanoj nebeliko. Kinai prasuko bizni – visa Kuba uzkimsta ju autobusais ir automobiliais.
RIX statistika
OCT2016
477399 – pax
plius 6,47%
Nordica skraidys Kaunas-Talinas ?
Žiūrėkit žemėlapį –
https://www.nordica.ee/en/home/
@Jurgis – nu tai kaip ir visi kiti, tas 5 sav. kol Vilniaus bus uždarytas.
Suabejojau, nes rašo :
https://en.wikipedia.org/wiki/Kaunas_Airport
Tallinn (begins June 2017)
VNO užsidaro liepos viduryje.
@vs – aišku. Seniau tokie buvo: http://uri.mitkadem.co.il/cuba/Cuba28.jpg . Čia tiesa ne iš oro uosto nuotrauka, bet ir gatvėmis tokie važinėdavo. Kai buvau 2012 m. čia, matyt, skaitydavosi geras variantas, nes būdavo tik Havanoj, o mažesniuose miestuose, kaip Kubos Santiage, tai ir tokie važinėdavo (tiesa, oro uoste nebuvau ten): http://stainsbyte.com/wp-content/gallery/santiago-de-cuba/DSC09403.jpg . Na o mažuose miesteliuose tai ir karietos/vežimai tarnavo kaip viešasis transportas.
Kai VNO Taxi pasitinka Audi B4, irgi įspūdingai atrodo :)
Simonai, dar pamirsai BT MUC nuo vasaros sezono.
Jurgis:
Nordica Kaunas
Only flown to during Summer 2017 due to Vilnius Airport’s construction.
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Nordica_(airline)
http://news.err.ee/v/business/01c739ac-3656-45ca-b09e-56fd36c5e383/estonian-carrier-nordica-to-increase-flights-by-25-in-2017
Jo, jau mačiau:
„Vilnius Airport is scheduled for extensive reconstruction work next summer and will be closed for service,” explained Tamm, adding that from July 14 through Aug. 18, Nordica would be flying to Lithuania’s second largest city of Kaunas instead.”
Европейские железнодорожные линии объявили конкурс для станции Аэропорт Рига
http://www.baltic-course.com/rus/good_for_business/?doc=125420
«Европейские железнодорожные линии» объявили конкурс на право проектирования эстакад и сопутствующей инфраструктуры станции Аэропорт Рига для железной дороги «Рейл-Балтика».
TLL statistika šiais metais atrodo silpnokai:
http://www.tallinn-airport.ee/en/about-us/statistics/
@Linas TLL statistika atrodo silpnokai, o KUN nuo rugpjūčio iš vis nebeskelbia statistikos :)
New tourism branding for Lithuania: https://www.youtube.com/watch?v=5L1dqtt-V7w
Nu ką, ryt laukia pirmieji LOT’o TLL
Atradimas man – BT saite perkant bilietus, payment fee priklauso ne nuo mokėjimo būdo, o nuo telefono numerio, kurį įvedi. Jeigu įvedi latvišką arba vokišką (gal ir daugiau yra neieškojau) telefono numerį, credit card fee yra 2,34EUR, o su lietuvišku (ir daugeliu kitų – UK, Estija, Suomija, Danija, t.t.) – 5,99EUR. Dar taip nebuvau matęs :)
Simonai, as tai atradau pries gerai menesi ir paskelbiau savo FB bloge „Mokek keliauti”. Dar didesnis skirtumas susidaro mokant pervedimu is lietuvisko banko (bet ivedus latviska tel. nr.). Tai diskriminacija, vargu ar atitinkanti ES teise. Nesinori tik, kad bendrove, taisydama sia klaida, istaisytu viska i brangesne puse…
Fantastika. O jeigu aš vairuoju automobilį su dyzeliniu varikliu, BT netaiko didesnių mokesčių?
@Simonas – kad nuo rezidencijos šalies, ne telefono. Gali pasirinkt, kad gyveni Latvijoje, o paskui įvest ir lietuvišką numerį.
LOTo TLL šiandien sklandžiai nepavyko – 2 h vėlavimas
Bardakas buvo tame TLL šiandien, to ir reikėjo tikėtis.
Ryanair puslapyje jau yra 2017-2018 žiemos skrydžiai, tiesa kol kas tik tvarkaraščiai, kainų nėra.
… ir Austrija 0.00 EUR.
Ar kas jau buvo Nicoje? Verta weekend breakui?
Ir dar, kur dabar madinga viesbucius bookinti? =]
Kiekvieno poreikiai skirtingi. Sakyciau verta, nes rinktis yra is ko – Nica, Kanai, Antibes, Monakas ir pan. Aisku, geriau butu buve rudeni, kol oras dar geras.
ta proga noriu dar karta pasidziaugti VNO – svieslentese visdar turim du skrydzius i FRA – su tasku ir be tasko ir visdar su skirtingais statusais. jei tokiu sh sutvarkyti nesugebama, idomu, kiek is tikro truks tako remontas?
@trolis
tai kad ne tik švieslentėje, bet ir internete, išvykimai realiu laiku, buvo 2 LH reisai – vienodi
Labai nebloga platforma http://www.galahotels.com Labai daznai siulo pigiausias kainas.
Nicoje teko būti spalio mėn. prieš kelerius metus. Tiesa, labai trumpai – nuo vienos dienos pietų iki kitos popietės, tai per tiek laiko kažko nenuveiksi. Kraštas gražus, bet pati Nica tokiu metu visiškai tuščia, jokios veiksmo ir jau vėsoka. Kanuose vaizdas labai panašus. Tai net nežinau, ar verta ilgiau ten būti. Bet prasiblaškyti visur gerai.
Nicoje yra ka veikti. Pirmiausia, pats miestas yra idomus. Antra, salia yra Monakas – su miesto autobusu uz 1 EUR per 40 min ten galima nuvaziuoti. Monakas mazas miestas, bet su turtinga istorija, ypac rusu carines aristokratijos (Nicoje irgi daug carines Rusijos pedsaku).
Jei yra noro ir laiko, galima aplankyti maza kaimeli Saint Paul de Vence (vel gi, su miesto autobusu 1 val iki to kaimo, kaina kazkur 1 Eur, gal truputi daugiau). Saint Paul de Vence labai popaliarus vasaros metu, tada jis prikimstas turistu.
Teko Nicoje buti rugsejo pradzioje – super. Vanduo fantastiskai grazus ir siltas. Miestas grazus, salia labai lengva nuvaziuoti i daug smulkesniu pajurio miesteliu – Eze, Villefranche-Sur-Mer, etc. Vaizdai kaip atvirutese, su vandens ilankom, jachtom, etc. Labai smagu issinuomoti motoroleri ir vazineti paciam, nes atstumai nedideli. Aisku, Monakas irgi labai idomu. Kaip minejo, miesto autobusai arba traukiniai is stoties uz eura ar du nuveza.
Buvo juokinga nuomojantis motoroleri, kai pildant nuomos anketa, mergina nuomos punkte klause – o cia Lietuvoje pas jus tik vienas miestas yra? Nes kiek buvo lietuviu, pas visus tik Vilnius, ir Vilnius… :D. Ir dar klause, kas nutiko, kad nuo rugpjucio taip pagausejo lietuviu – paaiskinom, kad pradejo Wizz skraidyti :).
Labai graziu apartamentu nuomai, paciam centre, galima rasti AirBNB, daznai tai pigiau nei viesbuciai.
Simonai, Lvove su taksi iš/į oro uostą važiavot? Ar kokiu kitu būdų nusgavot iki oro uosto?
Beja, kaip ten su taksi paslaugomis, prienamumas, kainos, kokybė?
Aš Lvove mašiną nuomavausi, bet čia logiškiausia jei dar apylinkes, LDK pilis/rūmus nori pažiūrėt. Įdomu, kad užstatą reikėjo palikti grynais. Bet viską grąžino, neapgavo.
Čiurlioni, naudojomės abu kartus hotel transfer – nesu tikras ar 00:00, kada skrydis iš Vilniaus atvyksta, yra laukiančių taksi oro uoste. 5* hotel transfer kainuoja mažiau nei 10EUR. Taksi galima būtų suderėti apie 2EUR, bet iš Odesos patirties, derėtis reikės ilgai.
Etihad palieka Minską. Nuo Naujųjų metų skrydžių mažėja iki 3x weekly, o nuo pavasario nebėra visai.
Tai gal iškeis Minską į Vilnių?
Koks ryšys tarp Vilniaus ir Minsko šitam kontekste?
Ramybės – nebus Etihad skrydžių į Vilnių. Kažkur skaičiau, kad Etihad į Minską skraidė tik todėl, kad vieno šeicho žmona kilusi iš Baltarusijos. Tai turbūt skraidė, kad giminaičiams būtų patogu ją lankyti.
http://www.delfi.lt/verslas/transportas/viena-didziausiu-taivano-aviacijos-bendroviu-nutraukia-veikla.d?id=72943824
kiek vidutiniškai skrydžių atlieka per dieną Airbaltic?
kiek skrydžių Airbaltic ivygdė laiku?
@Klausimai – atsakymai čia: https://www.airbaltic.com/bt/malonumasskristi/
Dėl Lvovo, tai teko važiuoti taksi iš oro uosto, buvo laukiančių mašinų gana nemažai. Deja, servisas visiškai laukinis: vairuotojai su fanarais, mašinos be taksometrų. Pradinė kaina už 2,5 km kelionę buvo 200 grivinų (apie 8 eurai), į kalbas niekas nesileido tol, kol apsisukę nepradėjom eiti nuo oro uosto. Tada kaina stebuklingai sumažėjo perpus. Žinau, kad permokėjom, bet nebuvo noro ilgai išsidirbinėti, juolab kad rinktis nelabai buvo iš ko. Mieste dar vieną kartą teko važiuoti taksi, tai ten vairuotojai ne tokie įžūlūs, pradinė kaina buvo 100, pasiderėjus 80 grivinų. Tiesa, taksi ėmėme tiesiog nuo gatvės, tai ir buvo, savaime suprantama, brangiau. Bet kai važiuoji keturiese, tai nesismulkini visiškai.
Blogos naujienos dėl Etihad MSQ. Žmonės jau buvo atradę labai neblogus jungimus per MSQ ir AUH į CMB, SYD, SEZ ir pan. Jeigu VNO-MSQ praras dotacijas, bus gali ir jo nebelikti, nes iš jungimų į ALA nepragyvensi.
* „bus“ neturėjo būti
http://verslas.lrytas.lt/mano-pinigai/ryanair-pazadas-taupius-kelioniu-aistruolius-vercia-is-koto.htm
Vėl M.O’Leary pasakas seka žurnalistams
Ziuriu i Lvova ziema daug datu po 20 EUR uz RT. Nebloga kaina, sakyciau :)
Esu jau pries kokius 6-7 metus pirkes is RYR bilietus po 0 LTL. As kokius 5 paemiau, o kolega gal 40…. Berods KUN-STD
Buvo ir į CPH bilietų po 1 EUR, tačiau čia tik vienkartinės akcijos, o ne sistema.
Volotea turi šiandien daug bilietų po 1 eur, net ir vasaros piko metu.
Šiek tiek statistikos apie LCC Rytų Europoje:
http://www.anna.aero/2016/11/23/wizz-air-and-ryanair-dominate-in-central-europe/?utm_source=anna.aero newsletter&utm_campaign=cf9363121e-anna_nl_231116&utm_medium=email&utm_term=0_ecdbf41674-cf9363121e-86642630
Kur jūs matot LWO RT už 20 eurų? Aš matau tik po 45.
Ne po 20, bet po 25 pvz.: https://lektuvubilietai.lt/lt/flights/order/77b90d566a/fbe0986a1cfc96a8f7726b252eb50efb52bd7566
Manau, visai pagrįstai kalba tas O’Leary. Bilietai po 1, 2 eurus yra iš esmės už dyką bilietai (šitie po 9.99 irgi, galima sakyti). Priklauso tik apskritai nuo vystomo požiūrio, ar verta dalinti bilietus dykai. W6 geriau skris su 60% LF, bet po 1 eurą vietų neatidavinės, o FR geriau darysis reklamą ir šiaip kels savo statistiką, susijusią su LF, ir už tai susimokės keleiviams, skrendantiems už dyką.
Tarp kitko, smagiai susiskraidė į CPH po €2, tik į OSL teko išmesti bilietus, kai susirgau.
Keista, per MAU puslapį duoda 45 eurus tom pačiom datom.
LUFTHANSA Strike EXTENDED TO NOVEMBER 25……
Kolegos, gal kas žinot, kuria kryptimi iš VNO daugiausia vykstama per transgerius ir į kurią nėra tiesioginio skrydžio?
http://m.delfi.lt/verslas/transportas/article.php?id=72975446
Arsiprašau, neįdėjau subjecto.
„Alitalia“ atleis iki 2 tūkst. darbuotojų
O nežinot, ką Alitalia lėktuvas veikė vakar VNO?
Ziuriu, Litcarguso renesansas neaplanke dar – baggage tagai sekmingai klijuojami ant rankenu, vietoj kilpos padarymo. Paskutini karta taip darant teko matyti Albanijoje – svarbu tureti i ka lygiuotis.
Visai susimaišiau.
Vilnius-Varsuva Nordica CRJ
Vilnius-Talinas LOT E190
Nordica dabar yra kaip LOT subsidiary (ta prasme Kažkas tokio kaip LOT turi baze Talino orouoste)?
@Mekas
tai jei LOT nusipirko Nordica akcijų berods 40%, tai išeina kad subsidiary :)
Mekas: kaip šito dylo dalis, padarė lėktuvų switch’ą – Nordica pakūrė bazes ARN ir VNO, jų CRJ, kaip suprantu skrenda VNO-WAW ryte, tada skraido VNO-ARN 3x daily, vakare grįžta WAW-VNO.
Tada LOT mainais pastatė E170 TLL, kuris ryte ir vakare skrenda MUC, o per pietus TLL-VNO-TLL – čia kaip suprantu, jiems reikėjo to, kad TLL-MUC išliktų Lufthansa codeshare (Nordica nėra IOSA aviakompanija, tai, manau LH netinka codeshare’inti).
Čia kaip suprantu trumpalaikiai sprendimai, nuo vasaros sezono Nordica planuoja 3 CRJ pastatyti LOT reikmėms.
Simonai, matyt norėjai pasakyti:
„…, tada skraido WAW-ARN 3x daily,…”
Tik, kad šiandien 11 valandos WAW buvo canceled, o 13.20 vėlavo 3h.
Tai pagal naują schemą LOT DH4 VNO nebenakvos?
honda’s private jet breaks two world records for speed
http://www.designboom.com/technology/hondajet-personal-aircraft-11-25-2016/
SAS blogiečiai – cancelino skrydį per pigią agentūrą pirktą ir atisako jį patys keisti. Tipo tik agentūra gali. Nu o agentūra už tokį advanced servisą nori pinigų prieš kažką darydami. Susimokėt ir nesukt galvos?
@Pranas – gal pavyks pagrasinti ES reglamentu. Čia tikslių precedentų nebus, bet šiaip bendras principas kitais atvejais, kad oro bendrovės pareiga yra tvarkyti tiesiogiai su klientu tuos nenumatytus atvejus. Pvz. kompensaciją, tarkime, net užsakomųjų skrydžių bendrovė, turi mokėti tiesiogiai klientui, o ne agentūrai, kuri užsakė skrydį.
Tokia interpretacija logiška, nes antraip Prano atveju išeina trukdymas pasinaudoti reglamento suteikiamomis teisėmis: realiai klientui jos kainuoja papildomai (nors ir ne pati aviakompanija paima tuos pinigus, bet ji žino, kad klientui teks mokėti), dėl ko, tarkime, jei skrydis nebrangus, gali net neapsimokėti jo pasikeisti (tuo nepagrįstai leidžiant užsidirbti aviakompanijai kliento sąskaita).
Kiti gal pasidalins patirtimi su kitomis aviakompanijomis, bet tarkime su TK panašiais atvejais tai ir tiesiogiai bendrauja su klientu.
Tai aš pat esu tiesiogiai su Ukrainos avialinijom bendravęs ir pasikeitęs skrydį (savo iniciatyva pagal tarifo taisykles) apeidamas agentūrą. O šiuo atveju ir pati agentūra siūlo tiesiogiai bendraut – net automatizuotą linką susiprogramavę, kad juos informuotum, kad subendravai. Bet SAS atsisako.
Perone stovintis Jubba Airways 5Y-JZX , čia naujasis SPA lėktuvas?
@Čiurlionis
matyt atskido pas FL technics checkui
Tai LH pilotai leido atsikvėpti porą dienų, o nuo ryt vėl streikas…
@Pranas, o per kokia agentura pirkes?
As dabar perku daugiausia per lenkiskas arba swediskas (ieskau skyscanner.se arba .pl). Daznai ant kurso i korneliu mokesciu iseina 20-30EUR laimet, is 50-70EUR skrydziu. Kas manau yra labai gerai.
@oleg – italų airfinder, pas juos šiuo konkrečiu atveju pigiausia buvo visų šalių visus variantus pažiūrėjus. Ai, susimokėjau po 15 eur žmogui už serviso upgreidą iki normalaus ir sutvarkys. Sutaupiau gal vos vos ir mažiau šįkart, bet tai ir ne kiekvieną kartą to serviso reikia. Statistiškai vis tiek išsidirbinėt apsimoka, o ir įdomiau.
RYR Learjet45 BuvO Vilniuje. Koksai O’Leary atskrido?
Salininkų kaimas: RYR Learjet naudoja lėktuvų remontui. Pagal tai, kad Stansted reisas vėluoja 6 valandas, turbūt VNO bazės lėktuvas AOG.
Nelaimė Kolumbijoje:
Crash: LAMIA Bolivia RJ85 near Medellin on Nov 28th 2016, electrical problems, impact with terrain
http://avherald.com/h?article=4a16583c&opt=0
Dublinas šian irgi jau 5 valandas vėluoja.
Nuo gruodžio – visą parą kursuosiantis autobusas į oro uostą
http://www.vilnius.lt/index.php?479504582
Vilniaus miesto savivaldybės įmonė „Susisiekimo paslaugos“ informuoja, jog nuo gruodžio 1 d. 88-ojo maršruto „Oro uostas–Centras–Europos aikštė“ autobusai važiuos visą parą, septynias dienas per savaitę. Keisis maršruto pavadinimas – nuo šiol 88 autobusų maršrutas vadinsis „Oro uostas–Stotis–Senamiestis–Nepriklausomybės aikštė“.
Pirmasis BT CS300 jau pakeliu į Europa
https://www.flightradar24.com/BTI9801/bbfe976
Wizzair launches Wizzair GO
https://book.wizzair.com/en-GB/about_us/news/wizzen512
Nors buvo paskelbta, kad 88-asis į oro uostą nuo gruodžio 1 dienos kursuos visą parą, tačiau paskelbus atnaujintą tvarkaraštį, paaiškėjo, kad nė velnio. Pirmasis reisas iš oro uosto – 5.00 val., o paskutinis – 23.00 val. Beje, po 23.00 val. atskrenda labai daug reisų.
Atsiprašau, nepastebėjau, kad įsteigtas naujas 88N maršrutas – nuo 23.30 iki 4.30 val.
Kaip tik teko skristi šiandien iš DUB. Iš pradžių atidėjo nuo 8.55 iki 9.45, ir kai sužinojau, kad iš Vilniaus taip ir neišskrido lėktuvas, vos vidurių nesusuko. Tačiau po to vėlavimą nuėmė, tik labai ilgai degė „go to gate“, ir išskridom pavėlavę 45 minutes. Iš Vilniaus skridusiems pasisekė mažiau – virš 9h delay.
World’s first Bombardier CS300 aircraft arrives in Riga
http://www.baltic-course.com/eng/good_for_business/?doc=125851
Greitai VNO turi praaugti savo pernai metu keleiviu skaiciu
Neoficialiais duomenimis Ryanair atidarys reisą Kaunas – Neapolis!
Skrydžiai vyks nuo gegužės 4 d. ketvirtadieniais ir sekmadieniais.
Tam skirta press-konferenciaj vyks šiandien.
Iš viso bus atidaryta 17 krypčių iš Neapolio:
Bremen twice a week, on Mondays and Fridays from 5 May 2017
Copenhagen from May 2 on Tuesdays, Thursdays and Saturdays
Gdansk on Mondays and Thursdays from March 30
East Midlands Tuesdays, Thursdays and Saturdays from May 2
Eindhoven on Mondays and Fridays from April 7
Hahn on Tuesdays and Saturdays from March 28
Kaunas Thursdays and Sundays from 4 May
Lisbon Mondays, Wednesdays and Fridays from 3 May
Madrid Wednesdays and Sundays from April 5
Manchester Tuesdays, Thursdays and Saturdays from April 4
Bergamo from 1 May 2016 three times a day
Seville from 3 May on Wednesdays and Sundays
Skavsta from May 5 on Mondays and Fridays
Toulouse from 3 May on Wednesdays and Sundays
Treviso from April 4 twice a day
Valencia May 2 every Tuesday and Saturday
Warsaw March 30 Monday and Thursday
Tik kažkaip STN trūksta
Puiku, bus neblogas city break’as. Barį turbūt Wizz tuoj uždarys.
Ko tikrai laukiu, tai kada RYR į Ukrainą pradės skraidyti.
Nezinau, ar panaikins Wizzai Bari, kainas gana aukstas laiko. Aisku, gal viskas pasikeis, jei FR tikrai Napoli paleis.
Arnai, kodėl lauki? Atrodo, kad į Ukrainą brangu skristi? Manau, stabiliai pigi kryptis iš Lietuvos – tokios stabiliai pigios kitos krypties nelabai iš Lietuvos ir yra.
Klausimas zinantiems – kiek Litcargus turi autobusu oro uoste? Ta prasme, kiek yra neivengiamas naudojimas autobuso su neuzsidaranciomis durimis, kur vairuotojas padauzo atejes viduj, kad uzsidarytu. Jau kelinta savaite ta pati situacija. Lietuviams juokinga, uzsienieciams – nelabai…
Kainas Wizz visada laiko atitinkamame lygyje, kaip jau ir esu sakęs, jie nepardavinės bilietų po 1-10 eurų tam, kad LF būtų 80% .
Simonai, tikrai nėra brangu skristi į Ukrainą, bet vietos mušti kainą dar yra kur. Turint galvoje atstumą tarp VNO ir KBP ar LWO, reiso kaštai nėra dideli, tikrai ne tokie, kaip reiso, pvz., VNO-DUB, kur iš principo skrydžiai niekada nebus labai pigūs dėl 2000 km atstumo tarp miestų (lyginant su 600 km).
Pigi kryptis? Taip, tiek PS, tiek W6 standartinė kėdės kaina grubiai yra 40 eurų. Suma labai stabili (bet kurią savaitės dieną, bet kuriuo dienos metu), ne taip, kaip su CPH reisais ir pan. (žinoma, ten specifika kitokia). Bet pigiau iš esmės nebūna. Na, neskaičiuokim W6 kėdžių po €19.99, tai visai kitas produktas.
Dabar, įsivaizduokim, ateina į rinką FR. PS būtų labai liūdnos dienos, nes iš esmės liktų tik su savo tranzitu, kurio tikrai nėra tokie jau labai dideli kiekiai, o W6 būtų priverstas visiškai numušti kainas.
Dar pridėkim keleivius, kurie persėstų iš traukinių, autobusų (o tokių yra), apskritai faktą, kad Lietuvos-Ukrainos rinka yra ta niša, kurią galima labai pastimuliuoti (ne kartą minėtos gražios pastangos su LWO, ODS reisais).
O apskritai kalbant apie Ukrainą, tai ten tokia milžiniška rinka, kad FR labai daug išloštų iš anskto užėmęs ten pozicijas, panašiai, kaip užėmė Lietuvoje, kai buvo žinomi vien keli legacy vežėjai ir apskritai oro transportas nebuvo populiarus.
Ar Ukrainos rinka moki? Visiškai kita tema. Tačiau žiūrint iš dabartinių perspektyvų bent jau su IEV, LWO, IFO aš sužaisčiau.
Aš manau, kad srautas tarp Lietuvos-Ukrainos jau dabar yra išsunktas iki galo. flyUIA intensyviai investuoja ir atidarinėja naujus maršrutus ir deda šimtus tūkstančių EUR į naujo maršruto įsukimą – praskraidė sezoną į ODS, veždami turbūt su 20EUR (excl taxes) one-way, dabar veža į LWO su panašiu yield’u ir pustuščiais lėktuvais. Dar pridėkim jų KBP-PLQ, kuris nors ir milžinišką paramą iš valstybės gavo, anyway, input’as irgi didžiulis srauto stimuliavimui. Galų gale, dabar srautas yra išaugęs 4 kartus per trejus metus ir jau dabar yra ant nesveiko augimo ribos.
Juolab, dėl grivinos kritimo, ukrainiečių perkamoji galia yra labai maža – ne veltui, „Wizz Air” turėjo uždaryti visas bazes Ukrainoje ir atsisakyti Ukrainos vežėjo pažymėjimo.
Kodėl Simonas nesigiria, kad Londonas Gatvikas-Vilnius pardavimus paleido? :)
Pranas: Kur čia taip radai? RYR žemėlapyj dar nėra
@Salininkų kaimas – Small planet gi.
Gal dar yra kur plėstis Ukrainai. Nes dar yra abejose pusėse manau kažkiek įvaizdžio problemų. Sąlyginai žymiai daliai lietuvių turbūt Ukraina yra kažkiek „trečiarūšė vieta”, tarkime, savaitgalio kelionei, kai kas ją nurašo iš karto („nesaugu/sovietiška”); analogiškai ir daug ukrainiečių manau Vilnius psichologiškai neprilygsta Vakarų Europai (nors ukrainiečiai vidutiniškai ir neturi daug pinigų, jų yra dešimtys milijonų ir tikrai yra, kas turi pinigų labai daug ir skraido dažnai, tačiau dažniausiai, matyt, į Vakarų Europą).
Tai keičiasi vis daugiau žmonių pabuvus kitoje šalyje ir skleidžiant žinią apie realią situaciją joje.
Vilniaus-Kijevo atžvilgiu gal tai ir yra labiau pasikeitę, Odesos ir Lvovo mažiau, nors Lvovas tikrai gražus miestas (gal net gražesnis už Kijevą), Odesa vasaros savaitgaliui irgi gerai. Na ir Vilnius gal ne Roma, bet lyginant su „antro ešelono” Vakarų miestais ne prastesnis, o dar yra papildomų pliusų ukrainiečiams(mažesnis kalbos barjeras ir pan.).
Todėl taip sparčiai ir augo srautai nykstant negatyviam nusistatymui (ne taip seniai skristi savaitgaliui į Kijevą juk išvis būtų atrodę keista, dabar daug kas skraido), bet nemanau, kad tas nusistatymas jau maksimaliai sunaikintas, kiek galima sunaikinti įdirbiu.
Kita vertus, ar verta į Vilniaus-Ukrainos rinką eiti Ryanair? Nemanau. Kainomis gal ir gali paimti keleivių ar pastimuliuoti, bet stimuliuoti skraidinant už labai pigiai šiuo atveju nežinau, ar būtų kokia nauda pačiam Ryanair. Nebent teoriškai tikintis išstumti PS ir padidinti kainas, bet manau yra geresnių rinkų ir tokiam veikimui.
Ar verta Ryanair apskritai ateiti į Ukrainos rinką? Galbūt. Bet pradėtų matyt nuo reisų į Vakarų Europą. Aišku, čia strategijos dalis, priešingai nei Wizzair, Ryanair kol kas mažai plėtėsi bazėmis pačioje Rytų Europoje.
Arnas: Panašu, kad greitu metu gali atsirasti Ukrainoje Ryanair
http://www.pravda.com.ua/eng/news/2016/07/8/7114186/
Kol kas vienas vienintelis skrydis one-way: gruodžio 28 dieną galima įsigyti LGW-VNO.
SmartLynx Airlines wet leases two Airbus A320 aircrafts to Norwegian
2016-11-29 10:20
On 25 November SmartLynx signed ACMI wet lease agreement with Norwegian Air Shuttle ASA. According to it SmartLynx leases to Norwegian two aircrafts A320 with registration marks YL-LCO and YL-LCR. Period of agreement: January – March 2017. The base for both aircrafts will be Copenhagen Airport (CPH).
Aircraft seating configuration – 180 Y, MTOW (maximum takeoff weight) 77t.
SPA A320 palyginus neįdomu. Paskutinį kartą kai skridau su Norwegian buvo DAT MD83 su boardingu per galą (ne šone, o tikram gale po uodega). Bendrai keista – jie gi tiek lėktuvų užsakę, patys išnuomoja, o jų nuosavais 737 skrist dažnai negauni. Tai koks SmartLynx A320, tai į 787 upgradina.
Tai kur zadetas Napolis?
Neapolio bilietai jau prekyboje
40 EUR RT. Tikrai gera savaitgalio kryptis uz tokia kaina :)
Ryanair: Make KUN great again!
Apšvieskit tamsuolį – ką veikti tame Neapolyje?
Nu bet Novaturas šiemet į Neapolį skraidino, tai atostogauti vieta turėtų daugiau mažiau tinkama būti. Salerno, Kaprio sala visai gerai atrodo. Bent jau už Bario pakrantę ženkliai geriau.
Buvau Neapolyje prieš daug metų, bet niekas ypatingai neįstrigo – visur mus perspėdinėjo dėl gatvės vagysčių ir nesukti į siauras gatveles. Tikrai žinau, kad didžiausia tos vietos vertybė yra matomas Vezuvijaus ugnikalnis ir Pompėjos miestas, apie 79 metus sunaikintas Vezuvijaus.
Vasarą visos šiltos vietos tinkamos atostogauti, bet kalba eina apie likusius mėnesius.
Arba stringa MAU puslapis, arba išėmė LWO iš prekybos.
Na nezinau, 40 euru uz RT, ishskrendi 4dienio arciau vakaro, gryzti sekmadieni, 1 diena atostogu pasiimi. Savaitgali Neapolyje ir jo apylinkese.. why not? Negi blogiau uz ta pati Lvova? :) Skrisiu geguze, pranesiu, kas ir kaip :)
Kardiobatonas
23 Neapolio restoranai yra Michelino gide. Nedaug miestų jį lenkia šiuo atžvilgiu. Norite papietautispicerijoje su Michelino žvaidždutėmis? Neapolis laukia jūsų :)
Galiu rekomenduoti „50 Calo”. Dauguma restoranų gidų, apžvalgų ir reitingų sudarinėtojų, šią įstaigėlę deda į pirmą arba antrą vietą pasaulyje tarp picerijų.
Šalia Neapolio yra Amalfi coast, kas iš savęs jau yra gėris
atsiprašau 50 Kalo
http://www.alfa.lt/straipsnis/50109395/vilniaus-oro-uosto-taksistai-atsikratyti-dusmaniskos-tvarkos-ir-mentaliteto-nepavyksta
Ukrainos avialinijos pradeda nauiminėti tiesioginius skrydžius į Lvovą ir siūlo skristi per Kijevą :/
Gaila, o kaip tik vakar norėjau nusipirkti bilietus po 12 eurų :( Bet ir taip buvo aišku, kad ilgai neatlaikys. Klausimas turintiems bilietus: perrašo per Kijevą arba siūlo neskristi?
oficialu der FR kam idomu: http://corporate.ryanair.com/news/novita/161201-ryanair-lancia-le-tariffe-low-cost-a-napoli-base-n-16/?market=it
Nuo kovo 4.
Sveiki. del Lvovo. Jeigu pirkta per greitai.lt, imanoma grazinti pinigus, nes variantai su persedimu netinka nei laiko prasme, nei patogumo ?
oleg: nuo gegužės 4 d., ne kovo.
Dėl LWO – panašu, kad daro pertrauką nuo sausio 5 d. iki vasaros sezono pradžios. Reik tikėtis, pavyks vasarai šitas maršrutas.
Dėl Lvovo:
CANCELLATION on 21DEC16, 06JAN-22MAR17;
CANCELLATION for 29MAR-12JUL and 23AUG-25OCT;
CANCELLATION for 19JUL-16AUG.
14.07 – 13.08 skraidys į Kauną.
Gal kas žino SK lf vidurkį maršrute OSL-VNO-OSL?
Čiurlionis: bent iš VNO statistikos tai tiksliai išskaičiuoti neįmanoma, nes skelbiami duomenys pagal vežėjus ir kryptis, o ARN ir OSL skraido ir DY ir SK; ARN dar skraido BT. Be to, SK dar frequency nestabilus ir lėktuvų tipas nestabilus. Kiek bandžiau primesti, tai spalio mėnesį SK turėjo apie 2200-2400 pax OSL maršrute ir įvykdė apie 16 skrydžių, tai turėtų būti apie 72 keleivius reise.
2016-12-02: Lithuania’s 4th int’l airport going for more cargo business
Man tuomet pakabkamai įdomus SK sprendimas buvo nuimti CRJ ir vietoj jo įkalti b736. Žinoma koks gali būti yield’as. Kai bilietus po 39 eur stumdai.
Ir šiaip maršrutas ne p2p srautui orientuotas buvo, gaila buvo tikrai patogus.
Pasirodo Stambule stato naują orouostą. Turbūt visus Ataturk skrydžius čia perkels. Atidarymas 2018m.
https://en.wikipedia.org/wiki/Istanbul_New_Airport
Šiek tiek apie avia kompanijų kainodarą:
http://m.delfi.lt/verslas/transportas/article.php?id=73036646
Ką tik perskaičiau, kad BT vasaromis vykdo kažkokius Vokietijoje regional skrydžius iš Heringsdorfo. Čia turbūt čarteriai? Tada BT lėktuvas skraido RIX-FRA-HDF-DTM-HDF-FRA-RIX (kelių lygių outbase roation) :)
Ka tik grizau is Neapolio, tai savaitgaliui tikrai verta demesio kryptis. Kaip tik pamasciau kad butu neblogai tiesioginis skrydis savaitgaliui is LT. Diena pries tai buvau Baryje, reliai reikia 1h apziureti senamiesciui ir viskas… Visa kita ubagu miestas, bandantis prisikviesti pagalbos is auksciau.
Turkija didina subsidijas čarteriniams reisams į kurortus: http://vz.lt/sektoriai/paslaugos/2016/12/04/turistu-issiilgusi-turkija-subsidijuos-carterius-visus-metus
http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/emigrantai/emigrantes-skundas-del-avialiniju-sprendimo-per-kaledas-lieka-ikalinta-skotijoje-592-721196
Emigrantų aidas iš čikenfektorių. Reto bukumo straipsnis.
W6 a321 ops:
Vilnius:
eff 18AUG17 Vilnius – London Luton 2 daily
eff 25AUG17 Vilnius – Bari 2 weekly
eff 25AUG17 Vilnius – Larnaca 2 weekly
eff 25AUG17 Vilnius – Sandefjord 5 weekly
eff 26AUG17 Vilnius – Reykjavik Keflavik 2 weekly
eff 26AUG17 Vilnius – Tel Aviv 3 weekly
eff 27AUG17 Vilnius – Kutaisi 2 weekly
eff 27AUG17 Vilnius – Paris Beauvais 2 weekly
Arnas: Gal tai Alinai reikia kad skraidytu iš viso iš jos kiemo, o už skraidymą dar ir primokėtų? :)
Isbandziau VNO 15min Free parking, tai kokias 16 min laukiau eileje kol isvaziuosiu, labai protingai isvaziavimui skirti tik vieni vartai. Kaip visada VNO stebina jog nesugeba pakilti is Provincijos oro uosto statuso, kazkoks Ivanausko prakeiksmas likes…
Skrydžiams iš Vilniaus į Australiją ar JAV trukdo tako ilgis
http://www.lrt.lt/naujienos/kalba_vilnius/32/156195
– Galbūt nutiesus naują taką bus galimybė nusileisti ir tarpkontinentiniams orlaiviams?
– Šiems orlaiviams tinkama infrastruktūra yra Kaune. Jau šiandien galėtume juos priimti, bet ar tų skydžių yra, ar nėra – rinkos sprendimas. Aviakompanijos vertina, kad mūsų rinka per maža tokiems skrydžiams ir mes negalime generuoti tokio srauto, kad jie būtų pelningi.
Vilniaus oro uoste, kaip minėjau, nebus ilginamas takas. Tai pagrindinė jo problema. Ji gali išsispręsti per keletą ateinančių metų, nes į rinką ateina naujo tipo orlaiviai, kurie gali skraidyti ilgesniais maršrutais ir jiems Vilniaus oro uosto takas gali būti pakankamas.
Neatmetama galimybė, kad aviakompanijos, kuomet bus įsigijusios naujus orlaivius, taip pat gali paleisti juos skraidyti iš Vilniaus. Taip matysime ilgesnių distancijų skrydžius.
Išeina, kad iš karto po VNO tako rekonstrukcijos, kitąmet, Wizz Air du A320 pakeis į A321 ir bus Vilniuje du A321 ir du A320.
Taip pat, A321 turėtų skraidyti LTN-KUN daily, kadangi jis suplanuotas ant to paties VNO bazės lėktuvo.
Grubiai, VNO Wizz Air capacity išaugins apie 14% šituo pakeitimu.
Dar Wizz panaikino nemokamą vietos priskyrimą bookinimo metu, nuo šiol bus prisikiriamos checkino metu kaip pas Ryanair. Atsiras daugiau galimybių overbookinimui ateityje – manau tai tik laiko klausimas skraidant su >90% LF pagal pardavimus.
Na W6 upgreidas tikrai ženklus….
Asmeniškai overbook’o lyg ir nesu matęs Wizz’e.
Šitame straipsnyje tarsi cituojamas Norwegian CEO, kuris sako, kad Norwegian kitąmet atidarys bazę Rygoje:
http://www.routesonline.com/news/29/breaking-news/270227/norwegian-set-to-open-four-737max-bases-for-2017-transatlantic-growth/?utm_source=content_and_community&utm_medium=social_media&utm_campaign=the-hub
Tik nelabai suprantu, ar iš Rygos skraidys į Šiaurės Ameriką ar kur kitur.
Pats pavadinimas viską pasako: Norwegian set to open four 737MAX bases for 2017 transatlantic growth
Simonai, perskaičius straipsnį, žemiau cituojama pastraipa sufleruoja apie 737 operacijas RIX, kas nelabai leidžia aptarnauti Šiaurės Amerikos maršrutus. Labiau pasisekė EDI:
„On the European side, a new 737MAX base is expected to be established at Edinburgh Airport in Scotland, UK, which may also see the introduction of 787 Dreamliner operations, while Riga International Airport in Latvia will become home to a 737-800 operation which will also support the strong O&D flows already in place in and out of the US market. Both bases are due to officially open late in the second quarter or early in the third quarter of 2017.”
Aš tai manau, kad iš Rygos skraidys į ARN, OSL, CPH, gal LGW ir CDG ir veš tranzitą į JAV šalia O/D. Dar gal išnaudos žemesnius bazės kaštus kaip Ryanair daro su KUN-CPH ir VNO-OSL, nes Latvijos rinka ne guminė.
Prieš rašydamas tai dar pasiskaičiau, ar tikrai Oslo Rygge oro uostas gerai uždarytas, ne pirmas kartas būtų :)
DY RIX =( Nu kaip jas Vilniuje noreciau matyt. Galetu LGW issprest. Dar labai DY pasigendu skrydziams i OAK. Dabar is ARN labai patobu uz 150-170EUR i San Franciska, Business uz 600EUR OW, tikrai labai gerai 11 val skrydziui.
Nu ir asmeniskai negaliu sulaukt pavasario kol ARN-VNO sugris.
Beje, STO-VNO kainu analize =] Seniai nerases.
BT vis dar brangesne uz SK. Nuo 75EUR roundtrip, labai sunku pagauti toki. €90 realiau.
SK pries menesi perkant uz €60 roundtripa gauti pakankamai lengva. Mano rekordas €38 uz ARN-VNO-ARN su SK.
W6 dabar jau ir ne memberiams po €9.99 dalina bilietus. Vasarai paliko „nepatogu” laika W ir S 15 val. Man ju privalumas budavo 19 val skrydis penktadieniais. Dabar net uz €9.99 mazai motyvacijos i NYO temptis yra. Transferis butu €15 ir 90 minuciu dar valanda kokia NYO laukti skrydzio.
Sveiki,
Atsitiko tokia problema, kad be darant online check in ryanair svetaineje padariau klaida ir vietoj lietuvos pilietybes paspaudziau latvijos pilietybe. Keisti jau nebeleidzia, o skrydis rytoj anksti ryte. Ka patartumet daryti? Nes ryanair informacijos centras siandien jau nedirba.
Atsipūsti ir skristi. Sykį LTN-VNO su Afganistano pilietybe pravariau – not a single f*** was given.
Važiuoti rytą į oro uostą, prieiti prie Ryanair registracijos ir pasakyti jiems apie tai. Labai tikėtina, kad privers sumokėti boarding pass reissue fee (nors gali bandyti gražiai pasiginčyti).
Pranai, manau mintis gera, bet tada sakyčiau, kad Norwegian gali operuoti RIX-ORK-JFK ar RIX-BGO-JFK. Nes tiesiog feed gali daryti ir su paprastais 737, o šio straipsnio mintis, kad 737MAX bus naudojami transatlantic.
„while Riga International Airport in Latvia will become home to a 737-800 operation”
Man labiau atrodo, kad Ryga tiesiog eilinė sekanti bazė.
Jeigu RIX atsiras Norwegian baze, tai, panašu, IATA prognozė gali pildytis, nes, manau, kad RIX taps konkurencijos žaidimo aikštele. Jau nekalbu, kad BT moka stipriai fight’inti, bet manau, kad FR ir W6 rimtą market share gynybą darys.
Be ARN, OSL, CPH, LGW dar nepaminėtas ir TRD. Nenustebčiau, jei tas RIX lėktuvas, kuris greičiausiai bus su azijietiška/dirbančia Airijoje įgūla darytų RIX-OSL-VNO-OSL-RIX RIX-OSL-TLL-OSL-RIX.
Šiaip ar taip turėtų kirsti per BT srautus į ARN ir OSL. Žiūrėsim ką BT atsakys.
Apie Norwegian crew: http://www.avherald.com/h?article=4a1ae8c4
„cabin crew decided to disembark and not continue schedule”
Keisčiausia, kad ši istorija pateko viešumon tik po mėnesio, įsivaizduoju straipsnių pavadinimus spaudoje, jei tai būtų nutikę LT.
Prisiminiau gi kodėl Rygos oro uosto tokia puiki ateitis laukia:
http://web.archive.org/web/20090901222322/http://www.baltia.com/riga.html
„Latvia’s standard of living actually exceeded Japan’s (even during the Soviet era). Before that, Latvia and Switzerland shared the highest standard of living in all of Europe.”
Nesuprantu, kodėl Ryanair laiko vis dar Kos kryptį pas save paieškoje iš Kauno, jei paskelbė, kad neskraidys. Pamiršo išimti? :)
Įsidėmėkit visi ir visiems laikams:
visiškai nesvarbu, kokius dokumentų duomenis jūs suvedat online check-in’e. Visiškai. Visiškai.
Kai kurios avialinijos to prašo be aiškaus tikslo, pvz., FR Šengeno skrydžiams. Apskritai niekam neįdomu, ką tu ten suvedi.
Kitos avialinijos privalo pateikti docs’us atvykimo stočiai, todėl prašo juos suvesti keleivio arba, jei keleivis nesuveda, būtinai suveda check-in’as oro uoste. Bent jau VNO griežčiausiai API kontroliuoja Aeroflot’as, bet vėlgi, keleivis gali suvesti bet kokį š, vis tiek taisyti teks check-in’ui ir tai neliečia keleivio.
@Arnas. Įdomu ir LABAI svarbu, neskleisk dezinformacijos. Nesvarbu tampa tada, kai atsakingi darbuotojai neatlieka savo darbo ir tolimesnio proceso negalima pakeisti.Tiesa yra tik ta, jog visus dokumentus ir jų informaciją galima pakeisti oro uoste nemokamai (visoms ak be jokių mok.).
P. S. Vilniuj laukiam naujienų iš W6, FR ir dar vieno žaidėjo.
http://vz.lt/sektoriai/transportas-logistika/2016/12/06/small-planet-airlines-pleciasi-kambodzoje-indijoje-ir-saudo-arabijoje
SPA konferencija buvo. Kokios destinacijos Arabijoje jeigu ne paslaptis?
jeronimai: skrydžiai Saudi viduje – iš Jeddah bazės į Riadą, Hail ir Damaną.
@Patikimasis
labiausiai intriguoja naujiena iš „dar vieno žaidėjo” :)
@Patikimasis
Aš ir nekalbėjau apie API svarbumą/reikšmę atvykimo stočiai, neskleidžiu jokios dezinformacijos. Aš tik konstatuoju, kad KELEIVIUI turi būti visiškai nesvarbu, ką jis suveda. O oro uoste vėlgi tie DOCS’ai retai tikrinami, kaip jau minėjau, Aeroflot’as griežtai reguliuoja, dar MAU kažkiek ir, be abejo, visi US skrydžiai.
kokios sveiko proto avialinijos investuotu/plestusi VNO S17 prie visu situ remonto darbu ir nuotykiu su KUN? W17 plestis taip pat biski challenging skambetu man…
Arai: tai dar yra iš Kauno į Rygge, iš Vilniaus į Rygge, vidiniuose dar duoda rinktis iš KUN į CRL – tingi išimti. Kaip ir pas Wizz dar yra Vilnius-Corfu nors neskraido jau antri metai.
Kokios sveiko proto avialinijos eitų į rinką, kur WizzAir visiškai išsisėmę ir meta A321 su 230 vietų į Barį, Reikjaviką, etc.. ir dar pasibaigus vasaros sezono pikui?! Tai jau iš viso kažkas iš kitos visatos?!
@Patikimasis Pegasus ? Arba Vueling grįžta :)
Čia kalbant apie bepročius kitai vasarai, tai LH irgi :) Kiek visi šnekėjom, kad niekas, jau tikrai niekas neis į VNO dėl rwy upgrade. Ir prašom.
Logiškai mąstant, Wizz ir Ryanair gali arba padidinnti capacity tam tikrais maršrutais (MAD, BER), arba dalį skrydžių permesti į pagrindinius oro uostus (BGY->MXP, NYO->ARN ir pan. Gal net BVA->CDG ar EIN->AMS). Bari, Napoli ir panašios kryptys rodo, kad naujiems maršrutams nėra paklausos, o Lietuva būtų visai nebloga rinka bandyti tai, ką jie jau seniai kalbėjo – eiti į pagrindinius oro uostus. Paklausa lyg ir yra, bet ne konkurencija iš legacy carriers.
Įdomu, koks naujas žaidėjas galėtų ateiti. Pavieniai bandymai iš LCC kaip Vueling neturi daug šansų išsilaikyti, tai gal galima tikėtis naujo hub-and-spoke vežėjo.
Ėjimas į pagrindinius kai kur gal ir turėtų potencialo. Pavyzdžiui, Charleroi pakeitimas Zaventemu iškart atvertų visą eurobiurokratijos rinką, kurią atbaido nepatogi ES kvartalų jungtis su CRL ir ilgas važiavimas ten.
Manau, ne tik oro uosto pakeitimas svarbu – svarbu dar frequency ir schedule. Dabar CRL skraido antradienio ir šeštadienio vakarais, tai jeigu tiesiog toks reisas pasikeistų į BRU, manau, eurobiurokratų rinkos nepaveiktų. Kas kita, jeigu VNO-OSL modelis būtų pritaikytas ir bent daily skrydžiai.
Net ir dabartinis skrydis į Briuselį nėra blogas verslui ir biurokratams. CRL skrydis dabar ketvirtadienį ir sekmadienį vakare, tai tinkamas laikas keliauti į ir iš susitikimų.
Ir ne tai, kad FR galėtų esmingai paveikti eurobiurokratų rinką, bet tiesiog pačiam reisui tai papildomas stimulas, ganėtinai mokūs keleiviai galėtų pakelti yield ir tai galbūt atpirktų brangesnį oro uostą. Manau patys FR jau išbandė šitą ir žino, kokie tie pokyčiai įvyksta taip padarius.
Aš pats porą kartų per mėnesį turiu business trips į Briuselį, FR su malonumu renkuosi, nes tai tiesioginis skrydis. Tai reiškia, kad skrisdamas pvz. sekmadienio vakare gali būti iki vakaro Vilniuje ir daryti ką nori, o tarkim jei pavyksta spėti darbo dieną į CRL nuvažiuoti iš centro – būsi namie 21 valandą, o ne 1:30 su persėdimu Varšuvoje. Labai, labai esminis skirtumas, už kurį verta ir primokėti. SN yra labai ne business-friendly schedule, palyginus. Vienintelė bėda – reikia važiuoti nemažai stotelių metro, o tada dar valandą autobusu, ir dažnai net visai žmonišku laiku pasibaigus susitikimui spėti yra iššūkis.
Spėju, kad tas naujas žaidėjas ir galėtų būti Norvegian su kokiu mini hubu vno.
Gal ne visai ta auditorija, but still
http://www.ziniuradijas.lt/laidos/ekspertai-pataria/ko-uz-sujauktus-keliones-planus-gali-reikalauti-turistas?video=1
RIX statistika
NOV2016 – 385578 pax
vs
NOV2015 – 382236 pax
pokytis plius 0.87 %
Nebežinau ar TLL statistika vis dar įdomi :)
NOV2016 – 159969 pax
pokytis – plius 3,7%
Kas link statistikos – įdomu, kad iš LT oro uostų, tai tik PLQ tvarkingai atnaujina statistiką savo tinklapyje, VNO nesugeba spalio mėn. sukelti, o RIX jau ir lapkritį paskelbė (nors, kaip supratau, avialinijoms statistiką už spalį pateikė seniausiai), jau nekalbu apie KUN – kuris net rugsėjo informacijos nepateikia – užstrigo laike :)
Norwegian Air в следующем году может открыть базу в Рижском аэропорту
http://rus.db.lv/ekonomika/transport/norwegian-air-v-sledujuschem-godu-mozhet-otkryt-bazu-v-rizhskom-aeroportu-76462
Latviai jau bijo, kad nebūtų kaip su Ryanair, kalba ir derasi su Ryga, o bazę atidarys Vilniuje :)
@Pranas – 2016 12 5, 11:27
Tai kad nepanaikino Wizz vietų priskyrimo, tik nerodo užsakymo metu, ką priskiria. Bet gautame patvirtinime jau būna nurodyta konkreti vieta (taip, rezervuojant dar nebūna nurodyta).
@Linas Jau Ryga turi 5 mln keleivių.
AirBaltic:
Here is another hot newcomer to our network – Madrid!
We are launching a new route between Riga and Madrid on May 26, 2017. Plan your spring break to the most Spanish city in Spain. One-way ticket prices start from 75 EUR.
Su atostogaujančiais Grand Cru lėktuvais, perone beveik nebėra vietos. Reikės juos tempti į laukus norint dar vieną lėktuvą VNO bazuoti ;)
AirBalticas su naujuoju paukšteliu šiandien vno ir po Lietuvą turą darė. Gražus lėktuvas.
„…the most Spanish city in Spain” WTF? airBaltic EN komunikacijos departamente bintas dega laisvai?
@srs – Turbūt turi omenyje, kad kituose didesniuose Ispanijos miestuose vietinis identitetas nusveria ispaniškąjį. Barselonoj ir Valensijoj – kataloniškas/valensietiškas, Sevilijoj ir Malagoj andalūziškas, Bilbao – baskiškas ir pan.
Aš skridau su airBaltic CS300.
Daug įspūdžių ir naujovių kaip aviacijos mėgėjui/profesionalui daug skraidančiam.
Pirmiausia – noise isolation. Nors varikliai po sparnais ir arti fiuzeliažo, labai tyliai dirba, ypač on take off.
Daug smulkių detalių, rodančių, kad design in 2014-2016s lėktuvas. Ekraniukai virš kiekvienos eilės su labai aukšta rezoliucija, rodo safety demo per video, nuo parking iki parking rodomas flying maps’as ir skrydžio info, kas nėra dažnas dalykas short-haul lėktuvuose. Didelis tualetas, tiesa, gale tik vienas, tai, įtariu ilguose skrydžiuose su 148 pax gali būti eilės. Langai sukuria erdvės įspūdį, jei lyginsim su B737, bet kas skridęs Dreamliner ar A320NEO, tai kažkiek panašu. Naudojami nuleidžiami overheadbin’ai, kaip naujuose Ryanair 737-800.
Kėdės nėra tokios ištaikingos kaip BT reklamose (be headrest’ų ir lengvesnės), bet vistiek geros, Zodiac, plonos, atsilenkiančios ir gan patogios.
Reziumė – na, galvoju, kad eilinis pax nelabai pastebės skirtumo, kad tai naujas lėktuvo modelis :)) Pripratusiems skraidyti su naujais Ryanair Boeing’ais ar Wizz Air’o Airbus’ais, tai nėra daug nematytų naujovių – matomos detalės, tik labai daug skraidantiems.
Tiesa, turbūt esmė, dėl legroom – jis tikrai neblogas. Kaip suprantu, Bombardier dar nesertifikavo 160 vietų CS300, todėl sudėtos tik 148 vietos. „Iš akies” sakyčiau pitch apie 31″, pločio-legroom santykis primena Embraer E-Jet’us.
Laukiam Simono on-board įspūdžių iš CS300.
Kaip suprantu, salono įranga – tai labiau ne CS300 dalis, o Air Baltic pasirinkimas? Nes salono įranga įvairi montuojama į įvairius lėktuvus, pvz. dar labai seniai teko skristi ir MD-87 su ekranais virš kėdžių, rodžiusiais skrydžio žemėlapį.
Paties CS300 „eiliniams keleiviams” matomos išskirtinė ypatybės tuomet turbūt – tik langai ir garso izoliacija?
@Augustinas Žemaitis. Tada labai neaiški ir neapgalvota žinutė eiliniam žmogui, ypač iš kito Europos galo. Experience true Spanish spirit in Madrid (ar kažkas panašaus) būtų daug geresnis šūkis.
Augustinai, manau, kad kėdės yra airBaltic pasirinkimas.
Šiaip sakyčiau, kad gal ekranėlis „paprastam keleiviui” didžiausias pokytis yra. Aukšta rezoliucija, jis „nesuvažiuojantis”, kaip kai kuriuose Airbus Ar Boeing yra, todėl įjungtas visada ir ekranas toks beveik iPhone ryškumo.
Langai ir garsas – nežinau, ar tyčia nežiūrint ir neklausant galima tai pastebėti. Jeigu lyginti su B737Classic langais – skirtumas didelis, bet jei su kokiu A320 – jis tik keliais %.
Iš man aktualių dalykų – USB lizdai krovimui yra? Jei ne, tai nieko gero. Man turbūt naudingiausias dalykas iš to ką pastaruoju metu teko aptikti naujesniuose LCC lėktuvuose.
No, nėra.
http://www.delfi.lv/turismagids/jaunumi/airbaltic-varetu-atklat-tiesos-reisus-uz-nujorku.d?id=48269605
In subsequent years, the Latvian airline „airBaltic” to start direct flights to major cities in the US New York City
More reliable it is launching a new route to the Gulf countries, China’s west, as well as holiday destinations such as the Canary Islands.
O langai užtemdomi mygtukais, kaip 787, ar su stumdoma „užuolaidėle”?
Stumdomi :)
na va, tai dviejų esminių dalykų nėra… :)))
O gal nemokama WIFI isidiege ?
O erdvė rankiniam bagažui?
O sakutes plastmasines??
Galbūt įsivaizduojate, kiek apytiksliai kainuotų charterinis skrydis iš LT į Madridą?
Patapo įdomu, nes pasirodo, kad Žalgiris į Eurolygos rungtynes skraido reguliariais skrydžiais. Pvz. šiandien į Madridą išskrido su FR :) Ačiū
jei ekranai nesuvaziuojantys, neliks tos romantikos kai daug kartu bandoma uzdaryti/atidaryti, nes kuris nors neuzsidaro/neatsidaro – panasiai kaip Litcarguso oro uosto autobusu durys.
Ne visai į temą, bet šiandien W6 MMX LF į abi puses vos 45%.
@klebonas – kainos tikslios ir visada galiojančios nėra. Tačiau aišku, kad kainuoja brangiau, nei keliolika Ryanair bilietų, nes čia ir atstumas nemažas, ne bet kokiu mažu lėktuvu nuskrisi.
Tiesa, užsakomieji reisai gali apsimokėti, jei dirbama su fanais (ir jų yra labai ištikimų) ir likusios vietos parduodamos jiems kaip komplektai su rungtynių bilietais.
Aš čia truputį žiūrinėjausi, kaip A320neo deliveriai vyksta. Tai pasirodo Lufthansos A320neo antradienį per pietus buvo Vilniuje! Gal kas net skridot :)
Tai kad krepšininkai nuolat reguliariais skrydžiais skraido, kiek tęko matyti.
O kaip būtų pasirodęs airBaltic, jeigu savo VIP promo skrydį būtų atšaukęs ir vietoje to nusprendęs skraidinti savo tikruosius keleivius, kurie užstrigo VNO ir kituose oro uostuose?
klebonas: labai kaina priklauso nuo to, ar atsirastų airline, kuri pagal krepšinio komandos poreikį galėtų 1-2 dienas stovėti destinacijoje. Nes jei negali, iš principo, tai reikštų dvigubai didesnę kainą.
Realiai tokiom lengvai pasiekiamom kryptim čarteriai tikrai nekonkurencingi sporto komandoms, kurios keliauja po 15-17 žmonių. Konkurencingi atsiranda į sunkiai pasiekiamus taškus kokioje Serbijoje/Juodkalnijoje/Rusijos provincijoje ar pan., kur dažnai scheduled airlines travel trunka daugiau nei 12 val ir kainuoja daugiau nei 1500EUR per person.
http://www.independent.co.uk/news/world/europe/eu-visa-free-travel-ukraine-georgia-a7462631.html
Idomu kaip tai IEV-VNO ir KUT-VNO paveiks. Ir kaip PS reaguos.
Kokias lėktuvais jie planuoja skraidyti per Atlantą ?
airBaltic может открыть прямой рейс в Нью-Йорк
http://www.delfi.lv/biznes/transport-logistika/airbaltic-mozhet-otkryt-pryamoj-rejs-v-nyu-jork.d?id=48273561
Gali būti reisai su techniniu sustojimu degalams papildyti.
Su CS300 per Airiją arba Islandiją?
Gal labiau Dash?
Asmeniškai abejoju, ar BT vykdytų reisus su CS300 ir tarpiniu tūpimu į JAV. Čia galimi keli variantai: arba čia labiau rinkodariniai pašnekėjimai (pvz. bus bendro kodo reisas per kažkur, kaip buvo BT kodas ant Kopenhaga-Niujorkas), arba bus didesnis lėktuvas (pvz. tiesioginis reisas vykdomas kitos aviakompanijos pagal bendrą kodą). Jei bus kažkoks tarpinis tūpimas, tai ne techninis, o pardavinėjant ir bilietus pagal skrydžių laisvę (nors ir tai abejotina), galimai per kitą oro uostą, iš kurio šiuo metu prasta pasiūla į JAV (didelės kainos arba skrydžių nebuvimas).
Čia gal Simonas geriau pakomentuotų.
Su tupimu Islandijoje nepaeitų. Nebent pasiūlytų kokią įspūdongą kainą (300EUR), nes kam verslininkui papildomai kažkokiam Keflavike leistis? Sumokės daugiau biški ir per WAW nuskris
Koks skirtumas, WAW ar Keflavike leistis?
Manau, su regional jet’u (OK, regional jet’ų kategorija išaugo iki 150 vietų; bet narrow-bodies jau eina į 200 vietų kategoriją) skraidyti su stop’u transatlantic yra absurdas. A321NEO-LR (sudėtingas pavadinimas) leis gražinti transatlantic skraidymą su narrow-body, kur niekas nerado efektyvaus būdo to daryti nuo 757 laikų. Bet su regional jet’u? No way :)
Galų gale, skrydis su stop’u yra lygiai tiek pat konkurencingas, kiek skrydis su persėdimu hub’e. Kiek yra opcijų skristi iš Rygos į Niujorką su one-stop? Per FRA, per CPH, per CDG, per AMS, per LGW, per WAW, per ARN, per OSL, per HEL, per KBP, per SVO, per TXL, per DUS, per FCO, per IST – ir dar turiu nuojautą, kad išvardinau ne visus variantus.
@pliumbum – jokio, bet kitais atžvilgiais kitos aviakompanijos turės pranašumą. Galės pasiūlyti tiek dažnesnius skrydžius (nes tarkim WAW surenka iš daugiau oro uostų žmones ir siunčia į Niujorką, o ir tiesioginis srautas didesnis), tiek pigesnius (jeigu didesni lėktuvai). Tiesioginiai skrydžiai, aišku, turi savų privalumų. Tarpinis tūpimas juos kiek sumažina, bet ne visiškai panaikina, jei keleiviai lieka tame pat lėktuve.
Tech. sustojimas gerokai trumpesnis negu persėdimas, keleiviui nereikia rinktis drabužių ir daiktų, vėl stovėti eilėse arba net atlikti patikrą. Privalumų keleiviui galime rasti, tačiau ekonominiai argumentai – jau kita kalba.
Klausimas pirmiausia Augustinui. Mano draugai skrido FR AGA-STN ir prie vartų jiems liepė atiduoti rankinį bagažą į bagažo skyrių (FR dažnai taip daro, kai apypilnis lėktuvas ir nesi tarp 90 pirmųjų eilėje). STN atgavę bagažą, neberado laptopo. Iškart oro uoste pareiškė dėl to pretenziją ir užpildė formą, turi dokumentus. Vėliau užpildė formą FR puslapyje ir gavo atsakymą, kad FR neprisiima atsakomybės, nes jų taisyklės neleidžia vežti vertingų daiktų registruotame bagaže. Bet visas klausimas, ar „baggage put in the hold” prie vartų ne keleivio valia prilygintinas „check baggage”? Kokia praktika? Ir ką galima padaryti šiuo atveju? European small claims procedure? Ar verta prasidėti? Ačiū ;)
Bet su A320NEO-LR iš Rygos iki Niujorko nenuskrisi. Gal iki kokio Bostono geriausiu atveju…
@Posparnis Visus vertingus daiktus reikėjo išimti iš atiduodamo bagažo (kompiuteriai, telefonai, pinigai, dokumentai ir pan.). Nepykite, bet reikia truputėlį ir savo galva galvoti. Tokiose situacijoje personalas turėtų visiems keleiviams priminti, kad negalima palikti vertingų daiktų. Ar tai padarė ir ar tai galima ateičiai kažkaip numatyti taisyklėse – atskira kalba.
Nelabai expertui pritariu – keleivio planas buvo viską vežtis su savim, aviakompanija buvo pažadėjusi, kad bus galima bagažą pasiimti su savimi į saloną, nes jis ir vadinasi Ryanair puslapyje cabin bag. With their best knowledge, keleiviai elgėsi saugiai su savo daiktais, jie pagrįstai galėjo tikėtis, kad daiktus turės su savimi. Jeigu kompanija paėmė į holdą ir neperspėjo išsiimti vertingus daiktus – manau, ji atsakinga.
expertai, sutinku, bet dabar klausimas, ne ką reikėjo padaryti, o ką jie gali padaryti DABAR…
Pliumbum, FR taisyklėse aiškiai nurodyta, kad esant reikalui cabin baggage bus paimamas ir gabenamas bagažo skyriuje. Netgi ant boarding paso tai nurodyta.
Na jei galvoti galva, tai reikia (kai jau nesi tarp pirmųjų) nesitrinti prie vartų ir nestovėti eilėje. Ten ieško aukų. Kai paskutiniai keleiviai eina tiesiai į lėktuvą – niekas rankinio bagažo nebeatiminėja. Visada sėkmingai prasinešu viską.
Ištrauka iš FR T&C: Due to cabin space limitations only 90 large cabin bags (55 x 40 x 20 cms) can be carried in the cabin, any remainder will be carried free of charge in the aircraft hold. Passengers who have purchased Priority Boarding will not be asked to place their cabin bag in the aircraft hold, unless necessary due to operational reasons. Santrauka taip pat pateikiama ant įsodinimo kupono. Jei norite užsitikrinti, kad būsite tarp pirmųjų 90 rankinių bagažų – pirkite „Priority” paslaugą. Kitu atveju būkite pasiruošę bagažą priduoti į bagažo skyrių. Aviakompanija šiuo punktu pasinaudojo, klientas buvo apie tai perspėtas prieš perkant bilietą. Checked bagažui galioja atskiras punktas, kad jame negalima vežti vertingų daiktų. Pirkdami uždėjote varnelę. Klausimas išspręstas.
Bet galima gincytis, kad tai nebuvo „checked baggage”, todel tas punktas negalioja. Kitas dalykas – aviakompanijos atsakomybe pagal Monrealio konvencija vis vien islieka.
Posparni, nuoširdžiai rekomenduoju pasinaudoti kalėdinėmis akcijomis ir draugams atsinaujinti kompiuterį. Jei keleiviui išdavė bet kokį „tagą”, apie paimtą bagažą – jis tampa registruotu ir jam galioja atitinkamas punktas dėl vertingų daiktų. Žinoma, galima ginčytis, ar tuo metu lėktuve tikrai jau buvo pakrauta 90 rankinių lagaminų (galite tai kaip nors įrodyti)? Arba galite bylinėtis dėl vertingo daikto registruotame lagamine. Šansai, tikiuosi, patys suprantate, kokie.
Dėl visa free UKR ir GEO
Iš aviacijos pusės sunku būtų pakomentuoti, kad neigiamai paveiks keleivių srautus, bet bendrai tai yra dar vienas žiaurus šūvis į kojas ES. Man asmeniškai protu nesuvokiama, kaip galima siekti bevizio režimo tarp ES ir Ukrainos ar Gruzijos. Be abejo, tokie projektai visada atrodo gražūs, siektini, bet realybė yra visiškai kitokia. Realybė yra tokia, kad bent VNO dažnai galite pamatyti pasieniečius, į KBP reisą atvedančius įvairius nelauktus atvykėlius. Šengeno vizos, pvz., Ukrainoje šiais laikais apskritai yra ne gaunamos, o nusiperkamos, skersai išilgai švaistomos MULTI metinės ar net kelerių metų trukmės vizos, ir nelabai kas pasidomi, kokie tavo kelionės tikslai, ar turi pakankamai lėšų kelionei. VNO pasienis dirba dar palyginti neblogai ir išgaudo tokius „turistus“. Bevizis vežimas tik gerokai apsunkintų jų darbą. O kas dėtųsi kokiose pietų valstybėse, baisu ir pagalvoti. Šiais laikais tiek baltarusams, tiek ukrainiečiams atidaryti Šengeno vizas labai paprasta, nebrangu, ir tie, kuriems tikrai reikia, laisvai keliauja po Šengeną. Gruzinų atvažiuoja mažiau, bet principas tas pats.
O dėl FR cabin baggage politikos
Nežinau, kaip jums, bet man free gate bag idėja atrodo nebloga, bet keblu ją įgyvendinti. Nebloga tuo, kad lėktuvo salono užgrūdimo problema dideliais lagaminais tikrai gaji, o kebli tuo, kad apskritai nėra daug keleivių, kurie mielu noru savo rankinį bagažą prie vartų palieka. Jei aš vežuosi rankinį bagažą ir į jį įsidedu tam tikrus daiktus, reiškia, aš ir noriu, kad šitie daiktai keliautų kartu su manimi. Taip pat aš visiškai nenoriu savo bagažo laukti atvykęs (galbūt aš skrendu tik su rankiniu bagažu vien todėl, kad atvykęs skubėsiu), o mokėti už priority ar kitą paslaugą vien tam, kad mano rankinis bagažas keliautų su manimi, yra šiek tiek juokinga, ypač turint galvoje FR hassle free politiką, norą pritraukti verslo keliautojų ir pan. Ir principas bagažo palikimo prie LOT’o Dash’o ir FR Boeing’o kardinaliai skiriasi. Pirmu atveju rankinis bagažas paliekamas tikrai dėl to, kad lėktuvo salonas yra pakankamai mažas dideliam lagaminų kiekiui, o antru atveju dėl to, kad registruotas bagažas mokamas, ir dauguma keleivių už registruotą bagažą nenori papildomai mokėti, nors, jei jis būtų nemokamas, lagaminą kraustytų kitaip ir jį mielai priregistruotų. Tai problema, kylanti iš pačios LCC idėjos gelmių. Nors bent jau aš skrisdamas FR niekada rankinio bagažo ir nepalikau prie lėktuvo – praeini vartus ir nuplėši tag’ą. Gal ir nagloka, bet pamaištauti irgi reikia :)
@Arnas
teisingai pastebėta, tiesiog atkakliau reikia siekti savo, net kai ta tagą nori kabinti, gali paaiškinti, kad ten yra daiktai, kurie tau būtinai reikalingi skrydžio metu ir dažniausiai yra atlyžtama :) arba tiesiog vėliau tą lapuką nuplėšiu… :)
Aviation Safety: Commission removes all Kazakh airlines from EU Air Safety List
https://www.atn.aero/article.pl?mcateg=&id=60826&member=696E666F406C697467696E612E6C747C333333397C323031362D31322D3038
Stebuklų vakaras – KUN sudėjo statistiką už rugsėjį ir spalį :D
Abu mėnesius dviženklis minusas…
https://www.kaunas-airport.lt/images/apiemus/statistics_2016_LT.pdf
Gerokai nustebino vienas KUN statistikos rodiklis. Ties pašto siuntomis rugsėjį ir spalį – 0. O kaip TNT, UPS?
VNO statistika lapkričio mėnesį:
281483 keleiviai, augimas 12,21%.
skrydžių augimas 4,82%, cargo 4,39%.
@Kardiobatonas
kiek suprantu, KUN visuomet neteisingai vedė statistiką, priskirdama kurjerinių tarnybų siuntas – paštui, tai turėtų būti traktuojama, kaip kroviniai, o paštas – tai Lietuvos Pašto siunčiamos siuntos. Bent jau VNO visuomet taip skaičiuoja. PVZ. DHL lėktuvu atvykusios siuntos yra kroviniai. Gal tai susiję, kad pradėta skaičiuoti pagal VNO ir todėl ten nuliai, kito paaiškinimo – neturiu …
Klausimas lieka vienas ar perlips 3,8 mln.
Greičiausiai, turėtų perlipti – dabar yra 3531152.
Gruodis už lapkritį prastesnis neturėtų būti daugiau nei 10%, tai gruodį galima tikėtis apie 250K keleivių.
Šiek tiek atsitiktinių įžvalgų iš lapkričio statistikos:
OSL dabar yra Nr. 2 airport ir labai artėja prie LTN;
KEF load factor – 83,2% (surprising, labai gerai);
LWO – 50.3 keleiviai reise;
ZRH – 31.6 keleiviai reise (omg..);
VNO-TLL pasiekė lapkričio visų laikų ir šių metų mėnesių rekordą su 6,8K keleivių.
Į Lietuvos oro uostus atveš daugiau baltarusių
http://www.delfi.lt/verslas/transportas/i-lietuvos-oro-uostus-atves-daugiau-baltarusiu.d?id=73119512
Reisai, apie kurių pabaigą galima po truputį šnekėti yra: MMX, BRI, LWO, ZRH, Bt- ARN.
Tik reziumuosiu, kad BT ARN uždarymas jau paskelbtas – nuo kovo pabaigos.
ZRH ir LWO kol kas sustabdomi nuo naujų metų iki vasaros sezono pradžios.
Аэропорт Берлин-Бранденбург готов на 80%
http://www.ato.ru/content/aeroport-berlin-brandenburg-gotov-na-80
Manau BRI reikia laiko ir tikrai turėtų įsisukti, bent jau tiek kad neuždarytų. Puiki kryptis keletą dieną atsigauti nuo lietuviško oro. Šiandien jau trečią kartą grįžau iš ten. Nuo pirmadienio iki penktadienio saulė, giedra, kaip ir puikus maistas bei vynas. Pačiame BRI daug veiksmo nėra, pritariu, bet regione pasimalti puiku. Iš to pačio BRI aplankėm ir Neapolį, ar tikrai turi daugiau pranašumų kad jau lėktuvai būtų sklidini tikrai nemanau… Nematau didelio skirtumo kur skristi jeigu tisklas ne pats miestas, o regionas.
http://www.investlithuania.com/news/new-flight-routes-and-services-in-2017-to-connect-vilnius-to-key-destinations/
siaip nieko naujo, bet idomu matyti kaip IL bando susukti ben kazka kad salis atrodytu labiau pasiekiama.
Pirmą kartą gyvenime nutiko toks dalykas: pirkom bilietus wizzu į Kijevą, iš pradžių viską suvedus declinino užsakymą, vėliau pabandžius viskas pavyko. Paskui žiūriu – nuskaičiuota už 6 bilietus vietoj 3, suma neįspūdinga, bet vis vien. Įmanoma kažką padaryt tokioj situacijoj?
Susisiekit su Wizzair. Taip pat, jei mokėjot kreditine, užblokuokit PIRMĄJĮ mokėjimą savo banke (nesupainiokit!). Pinigus atgausit, įprasta situacija ;)
@Janina – užpildai wizz air complaints form (googlė padės rast kur jų puslapyje yra), per kelias dienas sutvarkys, pinigus grąžins. Prieš kelis metus turėjau tokią bėdą pirkdamas su jų mobilia programa, tada dar žalia buvo.
Dėkui, kolegos. Vardą parinkau problemos lygiui :)
Qantas confirms non-stop Perth to London flights from March 2018
https://www.theguardian.com/business/2016/dec/11/qantas-confirms-non-stop-perth-to-london-flights-from-march-2018
Simonai, ką šiandien SPA Rovaniemyje veikia? Atskrido Kalėdų Senelio dovanų parvežti? :)
Arnas: O ką daugiau? Daro tą patį ką šiuo metu 8 Thomsono lėktuvai iš Mančesterio. Man įdomiau sužinoti kodėl neseniai SPA iš Anglijos į Ivalo (300km į šiaurę nuo RVN) skrido. Rovaniemy suprantama, vaikai Senį Šaltį nori aplankyti, bet į taigą kodėl SPA skraido?
Dabar Rovaniemyje yra du SPA lėktuvai :)
LY-ONJ Vilnius-Rovaniemi
LY-SPD Stansted- Rovaniemi
Skaičiau, kad šiemet 300 ar tai 500 čarterių į Laplandiją suplanuota, gerokai daugiau nei ankstesniais metais – pasirodė labai nerealus skaičius. Ir atrodo ten buvo keli oro uostai populiarūs, ne vien Rovaniemi.
Ivalo ne ką prastesnė vieta negu Rovaniemis, tik neturi Kalėdų Senelio buveinės įvaizdžio. Teko porą kartų būti Ivalo – sniego maždaug metras ir dar daugiau, -35-37 naktį, bet tas šaltis nesijaučia, labai graži gamta. Daug viešbučių, restoranų. Ten taip pat dirba daug automobilių pramonės ir kitų sričių specialistų, kurie tyrinėja naujų gaminių atsparumą šalčiui. Tai vieta, kur pirmiausia galima pamatyti būsimus automobilių modelius. Tiesa, jie dažniausiai būna užmaskuoti.
SPA daro beveik šimtą skrydžių pas Kalėdų senelį – tiek į Ivalo, tiek į Rovaniemi. Į Rovaniemi gruodžio savaitgaliais tiesiog nėra galimybės skristi daugiau – oro uostas užgrūstas. Ivalo taip pat slotų iššūkių būna.
Bet kad be keleivių iš VNO…
Kodėl SVG-KUN nusileido Vilniuje?
Ice Ice Baby :)
@Janina ir kiti
‘Rezervuotos lėšos’ nelygu ‘nurašytos lėšos’. Tiesiog sklandžiai nesuveikė komunikacija tarp banko ir aviakompanijos serverio. Per 10 darbo dienų bankas automatiškai atblokuos, negavęs nurašymo prašymo iš aviakompanijos. Už antrus bilietus greičiausiai nurašys per 2-3 darbo dienas.
Jeigu vis dėlto pavyko du kartus nusipirkti bilietus (šiuo atveju tai būtų 0,1%), per maždaug 12 valandų „Wizz Air“ atsiųs el.paštu informaciją apie dvigubą užsakymą su galimybe antrąjį atšaukti (jeigu tokio laiško negavote, reiškia pirmą kartą nepavyko sėkmingai pabaigti pirkimo).
Be to, Wizz Air nurašydamas lėšas nuo kortelės, nurodo ir skrydžių rezervacijos numerį, todėl galima pasitikslinti ar teisingai ir už kurį bilietą buvo nurašyta.
Nu žinokit Janina nieko nebesupranta. Lėšos rezervuotos už abu bookingus. Wizz laišką atsiuntė dėl double rezervation, complaint forma užpildyta.
O nuo kada Wizzair bilietu galima atsisakyti sumokejus 60 eur bauda ir susigrazinti sumoketus pinigus? Tik siandien apie tai suzinojau.
Jau daug metų. Bet tik likus daugiau nei 15 dienų iki skrydžio. Ir grąžina ne tik už bilietą, bet ir už papildomas paslaugas.
Vėliau mokestis 80 eurų ir grąžina tik tai kas lieka nuo skrydžio (o mokestis už bagažą, vietas ir pan. nuplaukia)
Seimo narys Arūnas Gelūnas rašo : „Prieškalėdinis Kaunas kunkuliuoja darbais. Su dviem energingais vicemerais Savivaldybėje aptarinėjome strateginių projektų (Kauno kongresų rūmų statybos, tiesioginio skrydžio iš Japonijos į Kauną …”
Kaip jums tokios Kauno vicemerų Kalėdinės svajonės :)
Gal Kauno vicemerai jau šventes švenčia?
Kauno strateginis projektas – tiesioginis skrydis iš Japonijos į Kauną :) Balandžio pirmoji per Kalėdas !
Gal čia krovininis ar čarterinis, bet šiaip tai (net jei ir taip tai) jo – paskaičius politikų ir valdininkų mintis, įskaitant tiesiogiai atsakingus už turizmą, inesticijų plėtrą, susisiekimą, deja, dažnai atrodo, kad šitą sritį kai kurie jų išmano ne geriau, nei vidutinis pilietis. Kad tokios koncepcijos, kaip, tarkime, hub’as, rinkos elastingumas skrydžių dažnio atvžvilgiu, kaina į kėdę/kilometrą (ir jos apytikslė priklausomybė nuo skrydžio atstumo, lėktuvo dydžio), jiems, deja, nėra žinomos.
Augustinai, aš manau, kad net ne tai, ką pats įvardini, yra problema. Labai galimas daiktas, kad politikai ir valdininkai net labai gerai išmano šią sritį, na, gal ne konkrečius aspektus, bet bent jau supranta, kada nusikalba ir kur mintys protingos. Esmė tame, kad labai daug žmonių tiesiog nori tai girdėti, ir jie „minta“ utopinėmis fantazijomis. O protingos mintys – kaip koks sveikas maistas, naudinga, bet neskanu. Tai tiesiog gyvenimiškas dėsnis. Jis keisis nebent keliant patį žmonių sąmoningumą.
Žlugusių nacionalinių avialinijų „flyLAL“ bankroto byla: kodėl liko neatsakytų klausimų?
http://www.alfa.lt/straipsnis/50115206/zlugusiu-nacionaliniu-avialiniju-flylal-bankroto-byla-kodel-liko-neatsakytu-klausimu
Klausimas iš praktinės pusės kodėl Y klasės bilietai yra paprasta economy, o ne premium economy? Kiek suprantu kainos prasme tai turėtų būt tas pats. Ar visgi ne?
Tai visiškai sutartinis ženklas, kaip aviakompanija nutaria klases sužymėti.
Pas SAS „SAS Plus” intercontinental flying yra B, P, S ir Y. Pas „Lufthansa” E, G ir N yra „Premium Economy”. Pas LOT „Premium Economy” yra P, A ir R.
Taigi, pas Y yra „Premium Economy”, pas LOT ir LH – ne. Čia visiškai nuo aviakompanijos priklauso, kokį žymėjimą pasirenka.
SAS priversta toliau karpyti išlaidas ir etatus
http://vz.lt/sektoriai/transportas-logistika/2016/12/13/sas-priversta-toliau-karpyti-islaidas-ir-etatus
@Simonai, ka Small Planet veikia JED?:)
http://www.15min.lt/verslas/naujiena/bendroves/small-planet-airlines-lektuvai-ziema-prieglobsti-randa-saudo-arabijoje-ir-kitose-egzotiskose-rinkose-663-722628
Gandai įgauna formą
https://osmaviation.com/job/norwegian-cabin-crew-short-haul-b737-riga-latvia/
KUN statistika NOV2015
56494 pax
plius 9,52%
Turit įdėjų ?
Lietuvos oro uostai keičia tradicijas: vietoj įprastų dovanų Kalėdoms – idėjos
http://verslas.lrytas.lt/rinkos-pulsas/lietuvos-oro-uostai-keicia-tradicijas-vietoj-iprastu-dovanu-kaledoms-idejos.htm
@Posparnis – atsižvelgiant į tai, kad vartotojas paprastai teisus (teisme), didelė tikimybė, ginčo atveju būtų sprendimas, naudingas vartotojui. Kadangi aviakompanijos taisyklėse yra numatyta galimybė vežti bagažą lėktuvo viduje, jei bagažas atitinka taisykles, jis tas taisykles atitiko, bet buvo paimtas. Vartotojų teisėje visokios sutarčių sąlygos, kad paslaugos teikėjas gali savo nuožiūra esmingai keisti paslaugą paskutinę minutę (šiuo atveju de facto atimti galimybę saugiai transportuoti laptopus) be nuo vartotojo priklausančių priežasčių paprastai pripažįstamos nesąžiningomis ir negaliojančiomis. Analogiškai įspūdžio nepadarytų ir frazė „Galėjo vartotojas ginčytis ir neatiduoti, ir nebūtų paimtas jo bagažas, o būtų paimtas kieno nors kito”, nes įprasta, kad oro uoste reikalavimus reikia vykdyti (jei būtų taip, tada aviakompanija turėjo aiškiai klausti/prašyti parodyti, pvz., ar yra vertingų daiktų, ir, jei yra, nurodyti juos išimti ar paimti kieno nors kito bagažą – manau, po tokio teismo precedento atsirastų tokia praktika).
Kitas reikalas – šituo atveju teismingumas būtų ne Lietuvoje. Nors vartotojų teisė turi daug panašumų visame regione, o taip pat daug šalių vienija ta pati Monrealio konvencija, galiausiai kiekvienos šalies teismo interpretacijos skiriasi (net ir tų pačių tarptautinių sutarčių) ir tikslius vietinius precedentus geriausiai išmano vietiniai teisininkai.
Siaip Yra toks dalykas kaip kuprine su ratukais, kai prieina reikalas stoti i eile, uzsidedi ant peciu ir dar ne karto neturejau problemu nei su turiu nei su pareikalavimu deti i bagaza.
Norwegian svedams Kaledines kainas paleido.
ARN-OAK-ARN €210 RT! Proofpic: https://twitter.com/iWozik/status/809006140231188480
German Air Force Receives First Upgraded Airbus A400M
http://www.aviationtoday.com/av/military/89252.html?hq_e=el&hq_m=3316206&hq_l=14&hq_v=5f0082dfdb
SAS pranešė, kad SAS nebeteiks lounge paslaugos eilėje SAS skrydžių, tame tarpe visuose iš VNO. Lounge liks tik star alliance oro uostuose, tokiuose kaip CPH, ARN, OSL, FRA, MUC, EWR ir pan.
Labai aiški žinutė iškart po finansinių rezultatų paskelbimo – juk lounge uždraust lengviau nei atleisti parazituojančį darbuotoją CPH.
Bus juokinga ir painu, nes Eurobonus Goldai, skrisdami su Lufthansa, Vilniuje galės naudotis lounge. Bet su SK – negalės :-)
Pakeitimai nuo sausio 1 d. – panašu iš notice period, kad labai skubiai permainos, matyt CEO bonusai patys neišsimokės.
http://vz.lt/sektoriai/transportas-logistika/2016/12/14/airbaltic-iesko-strateginio-investuotojo
SAS nustebino, kai tarpžemyniniame skrydyje ARN-HKG paprašius Coke ir pomidorų sulčių (pilstomų iš tetrapack’ų), pasiūlė pasirinkti, kurio iš jų labiau noriu, o už antrą susimokėti…
O ko norėt, kai FA norvegei reikia mokėti 3,5 k Eur., o filipinietei 750?
Lygiai tas pats su krovėjais, logistika ir etc, etc.
Vis dėl to „safety records” ir flight crew/cabin crew/ground crew training yra vienas key faktorių SK, kam jie tikrai negaili pinigų.
Kitas, mažai pastebimas dalykas keleiviams yra patys skrydžiai: kas, kur ir kaip, siekiant suteikti maksimalų komfortą arba minimalų diskomfortą, netaupant degalų.
Šiaip viena didžiausių skandinavų baimių ir yra, kad atėję užsieniečiai nesupras komandinio darbo/saugumo faktorių/ kultūrinių dalykų.
Vis dėl to nacionalinio identiteto išsaugojimas, nacionalinėse avialinijose, šios dienos Europoje tapo prabanga.
O kai tave namų rinkoje iš vidaus spaudžia DY, o iš išorės FR- not much choice.
Abejoju, ar profsąjungos nuoširdžiai rūpinasi, kad gal atėjęs darbuotojas iš svetur nesupras saugumo taisyklių. Pagrindinis jų tikslas visgi – atstovauti savo narius. O platesnis darbuotojų iš svetur įdarbinimas mažina darbo vietų su milžiniškom algom ir socialinėm garantijom, kurias užima profsąjungų nariai, skaičių. Saugumas ir pan. – tik argumentai pasiekti tikslui, naudojami norint gauti užtarimą tarp politikų, žiniasklaidos, plačiosios visuomenės, kuris irgi svarbus siekiant savo tikslų tokiais atvejais.
Sutinku Augustinai, kad daug kas slepiasi po profsąjungomis.
Pavyzdžiui Norwegian gavęs DOT leidimą, kalba apie daugiau darbo vietų, tiek amerikiečiams, tiek europiečiams. Vis dėl to Airijoje registruotai NAI, tai turbūt atvers galimybes samdytis darbuotojus „from outside Europe”.
Ko pasekoje tai gali tapti precedentų, o ilgainiui, kai kurios Europos vežėjų „long haul” bazės perkeltos į BKK, DEL ar artimuosiu rytus.
Na va, ir PLQ sukėlė statistiką:
NOV2016
18886 pax
plius 76,3%
kur placiau apie SAS parasyta? tokie planai su Star Alliance tvarka nesikerta?
Is kitos puses LOT VNO net business class neduoda(-avo) ne FastTrack, ne Lounge access…
Air Baltic: „SAS would benefit from buying us”
Šiandien W6 TRF 42 pax. W6 LTN ir FR OSL ne ką daugiau.
Tuo tarpu rytojaus LWO sumuš priešingus rekordus :)
SAS nusipirkęs BT feedin’tų ne RIX, o CPH/ARN. Tada RIX skaičiai būtų natūralūs ir stabilizuotųsi ties 3 mln.
„SAS nusipirkęs BT feedin’tų ne RIX, o CPH/ARN.” – kažkur jau girdėtas konceptas :)
Esant tokiai sudėtingai situacijai SK viduje, kai jie taupo, planuoja vėl atleidimų bangą, išsipardavė visas dukterines kompanijas – nerealu būtų tikėtis, kad SK vėl liptų ant to paties grėblio ir investuotų į BT… NETIKU
Nafig SK reikalinga BT?
Latviai svaigsta…. Gal čia toks PR, kad tipo SK domisi BT – padidinti susidomėjimą kitų potencialių investuotojų …?
Wizz paleidžia 5 maršrutus iš BUD į balkanus. Jau BUD beveik visi regional operated by W6
https://book.wizzair.com/en-GB/about_us/news/wizzen519
Su tiek skrydžių iš Budapešto, galėtų ir jungiamuosius pradėti tik per ten daryti…
Lufthansa įsigijo už simbolinę kainą kontrolinį „Brussels Airlines” paketą. Paskelbta, kad kol kas tinklas nesikeis, „Brussels Airlines” brand’as bus išlaikytas, tačiau pamažu taps „Part of Eurowings group”.
BT vykdys skrydžius su C series:
BT 343 26-Grd-2016 30-Grd-2016 1.3.5.. RIX 10:15 11:05 VNO CS3 J
BT 344 26-Grd-2016 30-Grd-2016 1.3.5.. VNO 11:30 12:20 RIX CS3 J
BT 345 26-Grd-2016 26-Grd-2016 1…… RIX 13:30 14:20 VNO CS3 J
BT 346 26-Grd-2016 26-Grd-2016 1…… VNO 14:45 15:35 RIX CS3 J
BT 343 04-Sau-2017 08-Sau-2017 ..3…7 RIX 10:15 11:05 VNO CS3 J
BT 344 04-Sau-2017 04-Sau-2017 ..3…. VNO 11:30 12:20 RIX CS3 J
Įdomumo dėlei: Koks yra pats populiariausias lėktuvo maršrutas (daugiausia skrydžių per diena), jei skaičiuoti ne tik XXX-YYY, bet iš visų vieno miesto orouostų į visus kito miesto orouostus?
Salininku kaimas:
TOP5:
Seoul Gimpo – Jeju
Sapporo Chitose – Tokyo Haneda
Tokyo Haneda – Fukuoka
Melbourne – Sydney
Taipei Taoyuan – Hong Kong.
Labai keistas tas TOP5.
Pirmoje vietoje Pietų Korėjos skrydžiai į vietinę Palangą.
Japonijos atveju su Saporo panašiai (kalnų kurortas).
Nėra nei vienos JAV miestų poros.
Panašu, kad tarp didžiaujsių Japonijos miestų keliaujama traukiniais…
Amerikoj spėčiau NYC-LAX
Europoje jo gero LED-Moscow arba London-DUB
Europoje London-DUB.
JAV – Chicago-New York.
Su TOP maršrutais kiek pamenu ir toliau eilėje dominuoja domestic maršrutai šalyse, kurios išsidėsčiusios per salas ar turi kitų reikšmingų geografinių susisiekimo apribojimų.
Pirmą kartą tai pastebėjęs šiek tiek nustebau, nes iš Lietuviškos varpinės oro susisiekimas atrodo išimtinai skirtas international keliavimui :)
Kažkada man irgi toks lūžis buvo, kai pasakojau apie VNO ir sulaukiau klausimo – „Is there any international flights from Vilnius”? :)
@Vytautas-NT – su Saporu ne visai panašiai. Tai nėra visų pirma kurortas, tai visų pirma milijoninis didmiestis (2 mln. gyv.). Ir tai yra vienintelis tokio dydžio Japonijos miestas, į kurį nėra Šinkansenų (greitųjų traukinių) linijos. Taigi, vienintelis būdas greitai nuvykti – vis dar lėktuvai.
Į Fukuoką jau yra greitieji traukiniai, bet su 5 mln. gyv. aglomeracijoje tai yra toliausiai nuo Tokijo nutolęs tokio dydžio Japonijos miestas, taigi, lėktuvai greičiais laimi prieš traukinius (5 val. 30 min. traukiniu).
Taipėjus-Honkongas ilgus metus buvo populiariausias pasaulio maršrutas, mat žemyninė Kinija-Taivanas reisai buvo draudžiami, tad visi skraidė per Honkongą. Gal dar likę tokių tradicijų kažkiek.
Šiaip geografiniai apribojimai iš top 5 maršrutų yra tik P. Korėjoje ir Honkonge-Taivane. Japonija nors ir salose, visos salos sujungtos tiltais ar tuneliais. Sidnėjų su Melburnu jungia gera magistralė, bet ten 900 km keliu, greitųjų traukinių nėra.
Šiaip logiška, kad populiariausi reisai vietiniai, nes natūralu, kad šalies viduje daug didesni ryšiai: daugiau migravusių žmonių iš miesto į miestą, užsilikusių giminaičių, politinių reikalų sostinėje ir pan. Pas mus, tarkime, irgi, kiek žmonių per dieną važiuoja Vilnius-Kaunas, nė iš tolo tiek nevyksta Vilnius-Londonas. Kai šalis didelė, kaip Australija, natūralu, kad šie atstumai įveikiami oru.
Na o Lietuva nėra didelė šalis, todėl analogiškos kelionės „pas gimines”, „į studijų vietą”, „į naują darbovietę” čia vyksta automobiliais, autobusais ir traukiniais (emigracija tai kažkiek pakeitė, bet ne tokiais mastais).
Ar pastarųjų dienų įvykiai LG negali įtakoti makalius.lt veikos? Just question.
Aloyzas: ? Placiau
Глава airBaltic: рейс Рига – Нью-Йорк принесет пользу экономике Латвии
http://www.delfi.lv/biznes/bnews/glava-airbaltic-rejs-riga-nyu-jork-prineset-polzu-ekonomike-latvii.d?id=48309429
AUA perėjo prie didesnių lėktuvų VIE-VNO: Jau kuris laikas skraido E190, o šiandien ir A319
troli, pagaliau SAS pranešė per savo puslapį:
https://www.sas.se/upload/pdf/Lounges-and-FastTrack-2017.pdf
Čia smūgis žemiau juostos, ypač patiems ištikimiausiems klientams. Žinoma protingai paskaičiuota ir lounge’ai nuimti tuose oro uostuose, kur SAS srautai mažiausi.
Kas mums skraidantiems iš VNO bus skaudu.
Geriau būtų nomkama arbatą ir kavą panaikinę- būtų daugiau sutaupę. Bet visi šie sprendimai turbūt yra paprastesni, nei atleisti profsąjungų ginamą eilinę sekretorę.
Pagrindinis atsakas – balsavimas kojomis. Tiesiog nesinaudoti „suprastėjusios” aviakompanijos paslaugomis.
Tuo tarpu jeigu, tarkime, (beveik) visi klientai vis tiek naudosis produktu, nes geresnio jiems pasiūlymo, net ir jį suprastinus, jie neras, tai tuomet sprendimas prastinti produktą, bent jau trumpuoju laikotarpiu, yra ekonomiškai pagrįstas.
Man SAS atsisakė reroutinti, kai uždarė maršrutą. Refundas ir viskas, jokių kitų opcijų (čia jau per agentūrą, tiesiai tiesiog pasiuntė). Nors man būtų tikę ir SN, ir net jų pačių skrydis į kitą oro uostą už 100 km (net ir vis dar parduodamas už tą pačią kainą).
@Pranas – jei parduodama už tą pačią kainą, tai turbūt nuostolių nėra, nes gavęs refundą nusipirksi pats?
O šiaip tokiais atvejais, kai aviakompanija „pasiunčia” klientą asmeniškai, kartais pasitaiko (iš patirties rašau), kad nuomonę pakeičia gavusi pretenziją nuo advokato, nes supranta, kad tokiu atveju sekantis etapas – teismas, kur jau būtų priteisiamos ir bylinėjimosi išlaidos.
Į teismą irgi galima kreiptis, jis paprastai vartotojo pusėje, ypač kai pažeidimai akivaizdūs (tik, priklausomai nuo situacijos, teismingumas gali būti ne Lietuvoje, o tada jau kiek sunkiau). Yra Lietuvos teismų sprendimų kurie apskritai tokie nepalankūs aviakompanijai, kad net man, paprastai atstovaujančiam keleivius, atrodo nelogiški (pvz. tarkime, čia dar vienas iš normalesnių variantų: kompensacijos apskaičiavimui teismas traktavo atstumą XXX-YYY-ZZZ kaip XXX-YYY ir YYY-ZZZ sumą, nors ES praktika šiuo atveju yra skaičiuoti tiesioginį XXX-ZZZ).
Jei ką domina, galime suteikti aukščiau aprašytas teisines paslaugas (galite man rašyti vardas.pavarde@gmail.com).
Aišku, apsimoka eiti teisiniu keliu labiausiai tada, kai dideli nuostoliai (didelis skirtumas tarp prarastų ir naujų bilietų, didelė neišmokėta kompensacija).
Visi turbūt žinome tinklapį flightradar24. Niekaip neperprantu, ką žymi skiltis „average delay”, nes niekaip man skaičiai nesutampa. Kas galėtų paaiškinti? Dėkui.
@Augustinas – tai nuostoliai tik aptarnavimo mokestis agentūrai. Ir alternatyvą nusipirksiu, ne problema. Čia tik SAS požiūrio problema.
Beje kur buvo ankstenis reikalas, kai Wizz atšaukė skrydį dėl streiko, o paskui streikas buvo atšauktas. Tai kompensacijų išmušinėtojų kromelis po kelių dienų atrašė, kad neapsiims – tipo aviakompanija apie streiko atšaukimą sužinojo per vėlai ir nieko negausiu. Toks vaizdas jie užsiima tik akivaizdžiais reikalais, kur dirbti nereikia.
Beje čia kaip nesenai tik Ryanair išplatino pranšimą raginančią tokiais nesinaudot:
http://corporate.ryanair.com/news/news/161215-ryanair-exposes-claims-chasing-firms-misleading-practices/?market=en
Ne visai tą linką įdėjau – labiau tinka
http://corporate.ryanair.com/news/news/161213-customers-urged-to-avoid-claims-chasers-make-valid-claims-directly-to-ryanair/?market=en
@Pranas – Tos, kurios dirba tik už procentą imasi tik akivaizdesnių atvejų, kur tikimybė kažką gauti (taigi ir jiems gauti atlygį) išties didelė. Ypač, turbūt, tai pasakytina apie geriausiai išsireklamavusias – joms tiesiog neapsimoka imtis papildomų atvejų, nes yra daug klientų, kurie ateina ir šiaip, su „akivaizdžiais atvejais”.
Tiesa, manau tą „kompensacijų agentūrų” reiškinį paskatino pačios aviakompanijos. Kaip sakiau, tenka susidurti, kad į parašiusį žmogų nekreipia dėmesio arba atsako neigiamai, o į advokato laišką reaguoja (t.y. gavęs neigiamą atsakymą asmuo samdo mus, mes parašome ir atsakymas būna teigiamas) – taigi, „akivaizdūs atvejai” tokiu atveju irgi reliatyvūs.
Aišku, jokiu būdu nesakau, kad visos aviakompanijos taip elgiasi: yra tokių, kurios moka normaliai ir tiesiai keleiviams, yra tokių, kurios, atrodo, priėmusios sprendimą beveik niekada nemokėti ir geriau veltis į teismus (kadangi teismai iš esmės visada be išimties yra vartotojo pusėje, dažnai labiau, nei galėčiau protingai tikėtis, tai manau, kad šiuo atveju aviakompanijos irgi tiesiog tikisi, kad jokio teismo nebus – matyt, ne viena „kompensacijų agentūra” į teismą neitų ir verčiau atsisakytų uždarbio procento, nes tiesiog juk kažin ar kuri bendradarbiauja su advokatais visose ES šalyse (ar turi kitokių galimybių atstovauti visų šalių teismuose), be to, vakarų šalyse advokatai labai brangūs, palyginus su kompensacijų sumom).
Kita vertus, kiek tikėti Ryanair raštu apie konkrečią britų teisinę kontorą nežinau. Ryanair pasižymi agresyviais ir nepagrįstais rinkodariniais puolimais. Tas jų minimas „pilnas greitesnis kompensacijos išmokėjimas”, kurį jie neva siūlo klientams, o advokatai atsisako, galbūt yra, tarkime, kompensacijos dydžio dovanų čekis Ryanair skrydžiams ir kuris nebūtinai visiems reikalingas (mano klientams yra Ryanair siūlę dovanų čekį, tačiau po atsisakymo išmokėjo realią kompensaciją pinigais).
Šiaip reikia suprasti, kad tiesiogiai Ryanair, jeigu Ryanair elgtųsi pilnai pagal reglamentą, „kompensacijų agentūros” nedaro jokios žalos. Procentą jos pasiima nuo kompensacijos, o Ryanair tenka išmokėti tą patį. Tos „agentūros” daro žalą „Ryanair” tik tokiu atveju, jegu traktuosime, kad, jų nesant, „Ryanair” išsisuktų nuo dalies kompensacijų. Manau, jokia agentūra nėra suinteresuota eiti į teismą – tai brangu, ir kaip tik jos to vengia (nesiimdamos sudėtingų atvejų); jei minėta kontora eina į teismą prieš Ryanair, tai labiausiai tam, kad Ryanair kitą kartą gavusi iš jos pretenziją laikytųsi reglamento, nes žinotų, kad ji eis į teismą, kurį beveik garantuotai Ryanair praloš. Tai štai todėl, galbūt, tokios firmos labiausiai ir įkyrėjo Ryanair: jei kreiptųsi žmonės į Ryanair individualiai, nežinodami jokių teisinių kontorų, jie beveik garantuotai į gavę neigiamą atsakymą į jokį teismą nesikreiptų, todėl „ne pačiais akivaizdžiausiais atvejais” (pvz. ne overbooking) Ryanair galėtų sutaupyti nemokėdama kompensacijų. Arba tarkime įsiūlydama dovanų čekį, nes žmogus nežinojo, kad kompensaciją pareikalavus privaloma išmokėti pinigais.
Patys, beje, dažniau dirbame už fiksuotą (aišku, gerokai mažesnį) mokestį, nors kartais ir už procentą, jei klientas labai pageidauja. Nesame „kompensacijų agentūra”, tiesiog tai viena krypčių kur atstovaujame klientus.
Savaitgalio klausimas atsipalaidavimui:
Koks yra jūsų pats keisčiausias skristas maršrutas? (pvz., ne per seniausiai mačiau keleivį VNO-SVO-KGD).
@Arnas
FRA-MUC-LUX
ATH-STN-MLA
FAO-OPO-STN-VNO
VNO-TLL-RIX
VNO-VIE-ARN ir ARN-AMS-AAL tokie is keistesniu butu. VNO-TLL-RIX irgi esu dares. VNO-RIX-PLQ.
Siaip iskilo klausimas – kas projektavo tuos soninius atvykimus VNO? Negi rimtai nejo padaryti duru normaliu isleidimui – tik tokias kaip i tualetus? Prie to pacio – kas per f***ng mada atiduoti bagaza per viduri ar vienam sone ir varyti i isejima visiskai priesingam? Uzsienieciams aprodo grand statini? Yra ka rodyti – kaskart eidamas prisimenu TK reklama: OUR LOUNGE IN ISTANBUL IS BIGGER THAN SOME AIRPORTS
EIN-STN-HHN-KUN. Del spalvos – fake connection.
Skridau šiandien su CS300 į Vilnių. Maloniausias dalykas turbūt nerealiai daug vietos rankiniam bagažui. Langai didesni irgi gerai. Ekranų tikėjausi didesnių, tokių mažų nesu matęs, geriau vietoj jų man ką nors kito būtų padarę, pvz. USB. Triukšmas mažesnis, bet labiau troleibusą pypimu primena, tai kaip man ne pliusas. Vietos gan daug, bet sėdynės labai kietos. LED apšvietimas gerai – atrodo moderniai. Ausis užgulė mažai – tai turbūt slėgį geresnį palaiko. Garso sistema dar nesureguliuota – visi pranešimai buvo su baisiu šnypštimu.
VNO-TLL-RIX-TBS, po to kai Estonian Air atšaukė TLL-TBS ir nesutiko nukreipti VNO-RIX-TBS.
NRT-CDG-VNO senais laikais, kai į Rytus dažniausiai tekdavo skraidyti per Vakarus.
VNO-HEL-HKG-DEL, po to kai pavėlavus VNO-HEL nespėjau į HEL-DEL. Pliusas – gavau 600 eurų kompensaciją, kai išvis už bilietus mokėjau 442,5 EUR į abi puses.
KUN-LGW-MAD-ALC, naktis po barus Madride :)
VNO-CPH-WAW
VNO-CPH-WAW daznai naudojam, nes buna way pigiau, nei VNO-WAW.
FRA-NRT esu turejes nebloga pakeleivi – korejieti, kuris turejo skristi BOS-LAX-ICN, bet kazkuris skrydis atsauktas buvo ir gavo BOS-JFK-FRA-NRT-ICN. FRA-NRT segmente 75% keleiviu buvo japonai, tai bicas 11 valandu atkakliai aiskino crew, kad jis ne japonas ir nenori japoniskos arbatos…
SAS streiko pasekmė: VNO – RIX – MUC – GDN:)
http://www.15min.lt/verslas/naujiena/bendroves/pasipyle-klientu-skundai-del-skrydziai-lt-jai-gresia-bauda-iki-9-tukst-euru-663-726378
Simonas Žinių Radijuje šneka :)
CS300 kedes atsilenkia ar ne? Zinosiu prie kurios kategorijos priskirti – slamsto ar normaliu lektuvu :)
Įdomių jūs čia maršrutų esate priskraidę. Pats nesu pernelyg įmantriais skraidęs, bet teko matyti VNO-MSQ-WAW, VNO-KBP-MSQ (tarp kitko, tą rytą buvo ir tiesioginis į MSQ). Tiesą pasakius, per KBP dažnai būna egzotikos, ypač VNO-KBP-ARN, VNO-KBP-HEL.
Ir dar, užvakar teko bendrauti su moteriške, kuri skrido HRK-KBP-VNO-WAW-AMS.
Tai lėktuvai į gerus ir blogus skirstomi pagal atsilenkiančias kėdes?
Toronto mačiau kažkokį arabą YYZ-DEL-DXB-IKA ant lagamino buvo užrašyta.
@Ciurlionis. Mano subjektyviu skirstymu – taip. Kol dar yra lektuvu kurie ekonomineje klaseje turi atsilenkencias sedynes. Juk pagalvojus tai labai daug lemia. Praktiskai nemiegojes nakti (juk reikia isvaziuoti i VNO taip 2-3 nakties) ir negaves numigti lektuve gali nurasyti diena suniui ant uodegos.
@Viktorai, tai A320 blogi lektuvai, nes W6 kedes neatsilenkia, o B738 blogi, nes FR kedes neatsilenkia?:)
Kalbant apie ilgas keliones su daug persėdimų tai asmeninis rekordas būtų matyt VNO-OSL-LAX-YVR-YYC ir VNO-BCN-VIE-PEK-HKG
TPS-FMM-BRE-VNO fake connection su FR per vieną dieną.
Mano vienas labiau įsimintinų buvo BKK-AUH-DUS-TXL-WAW
@Justas. Sakykim taip – tai yra sugadinti lektuvai. As suprantu, kad atloso atsilenkimo funkcija tiesiogiai susijusi su seat pitch. Prie mazo seat pitch tiesiog nelogiska naudoti atsilenkiancias sedynas. Iseina, kad tokiu budu lektuvai yra dvigubai sugadinami :)
@Viktorai, atsilosimas susijes su taupymu, o ne su pitch. BA turi toki pat seat density kaip W6, netrukdo tureti atsilenkianciu kedziu. Key point, kad ne lektuve esme, o ka avialinijos su juo nori daryti.
Man asmeniškai daug labiau patinka, kai sėdynės neatsilenkia. Patogumo miegojimui atsilenkimas man neprideda, nes jis vis vien labai menkas (miegu pasilenkęs į priekį arba ant šono, jei esu sėdynėje prie lango). Užtat yra didelis nepatogumas, kai atsilenkia žmogus priekyje. Pavyzdžiui, jei miegu pasilenkęs į priekį, tai gali net sužeisti (užgavę galvą tikrai ne kartą yra, ką jau kalbėti, kad pažadinę). Jei dirbu kompiuteriu ant staliuko, tai manau ir sudaužyti jį gali (laimė, taip dar nebuvo, bet trenkę į kompiuterio ekraną iš viršaus yra).
BUD-EIN-VNO
Visų pirma „pitch” nėra tas pats, kas „legroom”. Nes tai nėra tarpas tarp kėdžių. Pvz. jei „pitch” yra 79 cm, o lėktuvo kėdės yra storos, tai „legroom” bus mažesnis, nei to paties pitch, kai naudojamos „slimline” kėdės.
Šiaip ar taip per pastaruosius 2 dešimtmečius kėdžių storis gerokai sumažėjo, bet vietos kojom nepadaugėjo, kodėl? -nes proporcingai mažėjo ir vadinamasis „pitch”.
Bet skirtumas tikrai yra, kai skrendi FR, kur „pitch” yra 76cm, kai skrendi LH, kur naudojamos slimline ir pitch yra 81, bei kai skrendi LOT b734 , kur naudojamos senos „klasikinės”, odinės kėdės ir „pitch” 81 cm.
Aij dar prisiminiau
VNO-BGY-MXP-JED-SIN
SIN-JED-MXP-TXL-VNO
MSQ-BUD-PEK-BKK
Aš nesu žemas bet visada rinkčiausi senas storas kėdes. Pas mane užpakalis ir nugara už kelius jautresni :)
NRT-VIE-GVA-ZRH-VIE-VNO :)
SUB-SIN-MNL-DXB-SVO-VNO (trys atskiri bookingai)
Ir dar: KIX-TPE-CRK-KLO, KLO-MNL-PVG-SVO-RIX-VNO
VIE-TLL-VNO
BTI CS300 kėdės atsilenkia – netgi sakyčiau gana patogiai, kuomet atsilošus apatinė sėdynės dalis dar šiek tiek pavažiuoja į priekį. Pati kėdė atrodo platesnė nei įprasta.
Vistik man didžiausią įspūdį paliko tylumas ir natūrali šviesa viduje. Mini ekraniukai ir led apšvietimas man didelio įspūdžio nepadarė.
Taip pat ačiū Simonui ir Augustinui už paskatinimus apsilankyti Lvove – labai gera vieta savaitgalio kelionei, o žiūrint į ateitį ir 4-5 d. pasivažinėjimui su draugais aplink.
Atsakymas, kodėl Wizz Air paleido maršrutus iš Budapešto į Balkanus:
Wizz Air (W6, Budapest) has won a four-year Hungarian government contract for the provision of Public Service Obligation (PSO) flights between Budapest and the capitals of several West Balkan states.
Vyksta masinis lėktuvų iš VN nukreipimas į kitus oro uostus, nors už lango, regis, nieko baisaus
Rukas
Jau leidziasi. Tik pagal garsa speju kad siek tiek zemiau negu iprastai.
Iš tiesų gėda SPA, kad nepasirūpino tinkamai keleiviais. Tikiuosi, kad žmonės atkakliai reikalaus kompensacijų už šitą pasityčiojimą. Jei jau dienos metu žinojo, kad nespės, galėjo iš Lietuvos pasiųsti įgulą į Varšuvą arba kitaip spręsti problemą. Bet pasirinko patį kiauliškiausią variantą su netvarkytu lėktuvu, uždarytais tualetais (normalios aviakompanijos sodina lėktuvą, jei neveikia kažkas). Gėda dėl lietuviško verslo subtilybių. http://www.delfi.lt/verslas/transportas/atostogu-nepamirs-ilgai-kelione-is-tenerifes-virto-kankinanciu-kosmaru.d?id=73220892
Komentatoriai Delfyje kaip visada iš kaimo glūdumos. Tai Novaturas kaltas, tai išvis „neskrisk ir nedejuok“. Aišku, situacija šūdina, aš įsivaizduoju, kaip keikiasi dabar net ir pats Simonas. Na, niekas nekaltas, kad tam žmogeliui VNO-TFS leg’e bloga pasidarė, bet va vis tiek, dėl tokio trikdžio visa virtinė problemų. Tačiau čia tas pats, kas ir su fake connection’ais: rizikuoji pats – nespėsi, turėsi problemų. Turiu galvoje, SPA imasi tokio ilgo skrydžio, įgula nesikeičia – pats rizikuoji, kad bet kokio užvėlavimo atveju pilotams nebeužteks darbo valandų. Užtai, jei jau taip įvyko, reikėjo tuos keleivius ramiai išvežioti po viešbučius, kitą dieną surinkti ir parskraidinti į VNO.
Aš visuomet pateisinu aviakompaniją, jei įskilo stiklas, nuleido padangą – shit happens. Bet kai yra 10 valandų tarpas (kol suskraidys WAW-TFS-WAW) ir vienintelis priimtas sprendimas… nusamdyti autobusus. Tai jau žemiau plintuso. Galima įgulą atsiskraidinti su vakariniu LOT skrydžiu, galima įgulas sukeisti WAW, galima nakvindinti ir skristi kitą dieną. Sprendimų tikrai, tik noro trūksta. O toks požiūris į premium klientą (tokie skrenda į TFS) tikrai neprideda pliusų aviakompanijai. Kad tik nereikėtų kelionių agentams organizuoti vakarėlio tema „I’m sorry” (kaip berods buvo organizuojamas Lenkijos kelionių agentams už vasaros „kiaulystes”).
Oj Oj Oj kokia problema, jau galvojau lietuviai iprato su BT autobusu keliauti, bet ne ….
Pritariu expertui. WAW yra iš esmės lengviausiai pasiekiamas taškas iš VNO, todėl įgulos nusamdymas nebūtų sukėlęs nei kosminių išlaidų, nei kitų problemų. Juk tam ir dirba crew dispatchers. Anksčiau nebūtų kilę problemų dėl nedidelio darbo krūvio overlap’o, bet ne per seniausiai sugriežtėjo tvarka SPA.
Manau, įgula vis dar tikėjosi spėti į VNO (ne veltui TFS taip skubėjo), o ir naują įgulą formuojant būtų iškilę problemų.
Wincai, tai, kad žmonės jau atprato važinėti BT autobusais ir baigia pamiršti tokią galimybę.
Sekantis zingsnis – pasiulys po puse priklausancios kompensacijos – ar kaip ten ankciau buvo :D Viskas lituviskai – PR dalies svarbu nepamirsti ir sienu fontanais apklijuoti – customer care turi buti zemiau plintuso
Niekaip nesuprantu, kaip ta pati įgula vykdė reisą? Juk pagal EASA apribojimus laikas niekaip netelpa į ribas VNO-TFS-VNO.
Cia idomybe is twitterio. Zmogus pakeite savo telefono wifi taska i „Galaxy Note 7 Wifi hotspot”, kas leme avarini nusileidima.
https://twitter.com/settern/status/811328997971947520
ir toliau cia https://twitter.com/settern/status/811337270087286784
Pilotui@ Gal tas keleivis kuriam pasidare bloga ir buvo pilotas?;) Visgi nujauciu, kad del visko kaltas nesusisnekejimas tarp vezejo ir uzsakovo – kas turetu padengti papildomas islaidas.
mea culpa – tikrai buvo galima padaryti geriau. Bet tik noriu patikinti, jog visos galimos opcijos buvo patikrintos, net private jet’u skraidinti įgulas iš kitos bazės, bet busy kalėdiniu periodu nebuvo nei laisvų lėktuvų nei laisvų įgulų. Lygiai kaip ir galų gale naktį buvo surasti tik pilotai, kurie atskrido iš Berlyno ir tuščią lėktuvą perskraidino į VNO, dėl ko nevėlavo šeštadienio skrydžiai.
Pilotas: VNO-TFS-VNO tą kartą skrido augmented crew su 3 cockpit crew ir 6 cabin crew.
Šnekėti apie galimybes keleivius iškart parskraidinti kitu lėktuvu gali tik visiškai nieko apie aviacijos veiklos ypatumus nenutuokiantys žmonės. Surasti laisvą lėktuvą, įgulą, sutvarkyti formalumus nepažeidžiant jokių teisės aktų reikia labai daug laiko. Štai skambinate pilotui, kviečiate žmogų padirbėti o jis paaiškina, kad šiandien laisvadienis ir jis išgėręs alaus. Kodėl pilotas negalėtų šito daryti laisvadieniu? Čia ne automobilį pasisamdyti, kai gali rinktis modelį, spalvą ir pavarų dėžę. Pagelbėsite vieniems keleiviams, kentės kiti. Išgelbėti gali tik neįtikėtini sutapimai, kurie būna labai reti. Štai taip kartą nutiko Sardinijoje, kai sugedo į Vieną turėjęs skraidinti lėktuvas. Neįtikėtinai susiklosčiusių aplinkybių dėka oro uoste atsirado kitas lėktuvas, kurio įgula galėjo ir sutiko nuskraidinti keleivius į Vieną.
Nei vienos „stand by” įgulos nei vienoje bazėje iš 2 bazių?? Skamba neįtikimai. Arba taip nukirpti kaštai, kad geriau su tokia aviakompanija nė neprasidėti. Nes neaišku, kur dar nukirpti kaštai.
SPA turi PL kitą AOC, todėl tik nedidelė dalis Lenkijos bazės įgulų gali skristi ant LT AOC.
@Simonas Bartkus – iš ankstesnių komentarų, kur buvo kalbama apie Wizzair galimybes skristi Vilnius-Dubajus, buvau supratęs, kad tokio atstumo reisuose augmented crew nebegalimas, ar ne taip supratau / ne taip prisimenu? (Tenerifė toliau nei Dubajus)
Augmented crew apsunkintos – kitaip tariant, papildomi įgulos nariai bendrą įgulos darbą prailgina gerokai mažiau, negu buvo anksčiau.
VNO-DWC SPA operuoja su crew buvimu Dubajuje.
@ Patikimasis: „P. S. Vilniuj laukiam naujienų iš W6, FR ir dar vieno žaidėjo.”
Ar aiškus mėnuo, kad jų laukti?
Jei grizti prie SAS kastu ir optimizavimu.
http://www.thelocal.se/20161213/sas-considers-establishing-bases-outside-of-scandinavia
SK dabar turi 7 daily skrydziu is VNO. Uztektu bazei operuoti? Ar padetu optimizuoti kastus jei VNO bazes igulos operuotu out of base rotations?
Arba tai yra labai brangu steigti baze, samdyti zmones ir viska daryti nuo nulio ir butu zymiai pigiau nusipirkti vietini vezeja? Kaip lenkai padare TLL?
„Reklamos” proga Novaturo puslapyje bilietai VNO-TFS-VNO skrist šį penktadienį savaitei 176 eur, vaikam dar pigiau.
Pranas – Ar nemokama ekskursija WAW įskaičiuota?
@Pranas – gal ir ne vien reklamos proga. Išskristi per Kūčias ir šv. Kalėdas tiesiog mažiau populiaru – priešingai nei dauguma švenčių, kurios yra tiesiog laisvadieniai, šias įprasta švęsti kartu su giminaičiais, ruošti Kūčių vakarienę. Na ir „paskutinę minutę” bilietus tokiam metui sunku parduoti, dauguma visgi jau būna suplanavę.
oleg, businessclass.se, flyertalk ir kiti kalba apie tai, kad visgi SAS galvoja apie cabin crew iš UK. Neturiu atsakymo, kodėl ne iš baltiscų – gal kultūriškai „patogiau”, gal tiesiog LT ir UK pilotų atlyginimų skirtumas mažesnis, o cabin crews niekur nėra labai dideli kaštai. Matėt turbūt, kiek airbaltic siūlo cabin crews Lietuvoje… net ir SAS cabin crews užima viso labo 12% kaštų, kai headcount ar ne 24%, kas reiškia, kad SAS cabin crews vidutiniškau gauna dvigubai mažiau nei vidutinis SAS darbuotojas.
SAS ir dabar samdo įgulas iš UK, pagrinde City Jet operuojamiems maršrutams.
Kitas dalykas, SK po truputį pereina prie Airbus CRJ parko. Kopenhagą aptarnuaja tik Airbusai, o dabar keičiamas ir Stokholmo b737 parkas į a320Neo.
Klausimas, kada ateis OSL eilė.
Reikalas tas, kad SAS neoperuoja Baltics maršrutų patys.
VNO-CPH operuoja Cimber
VNO-ARN operuoja Air Nostrum
RIX-ARN operuoja FlyBE su ATR, RIX-CPH tas pats Cimber.
TLL-ARN operuoja JetTime su ATR72. TLL-CPH – vėl tie patys Cimber. TLL-OSL operuoja CityJet.
Pagal viską, ką SAS skelbia, panašu, kad jie patenkinti savo outsourced regional flying, bet dabar ieško sprendimo, į kokias bazes kelti nuosavą fleet’ą ir įgulas (A320) ir buvo nuskambėję, kad svarsto apie UK.
VNO-ARN operuoja CityJet – nuo lapkricio gal
Re: SAS – gandai tokie kad jie niekur nesiruosia kelti savo (SAS) igulu, o planuoja eiti Norwegian keliu, steigti ale dukterines kompanijas kitose salyse (su vietiniais AOC), pirmiausia Airijoj, UK ir i tas kompanijas samdyti kontraktines igulas, o core SAS sumazinti i min required lygio, kad profsajungos nebekeltu triuksmo, kas siuo metu ir vyksta su Norwegian motinine bendrove. Tai visiskai nieko bendro neturi su savo igulu bazavimu kitose valstybiu bazese.. vienintelis klaustukas – ar dabartiniai union’as supras kas vyksta ir pabandys pasipriesinti legaliai siam procesui..
Nauja kryptis iš VNO rytoj. Kokia ?
Pagal nuotrauką VNO Facebooke – ar tik nebus GOT?
Tai yra Goteborgas, nes google suvedus Christmas Goteborg duoda labai panašių vaizdų kaip ir Facebooke
2016 12 22 01:30 Lvovas (LWO) PS 167 Ukraine International Airlines Skrydis atšauktas
Baigesi skrydziai?
Tai W6 keičia MMX į GOT
Jau yra bilietai į Geteborgą liepos-rugpjūčio mėnesiais (pakrovė Kauno pardavimus). Skrydžiai vyks trečiadieniais ir sekmadieniais. Pirmyn 20:45-21:25, atgal 21:55-0:35.
Tai čia ir yra ta Patikimojo naujiena iš W6 ?
Aerosucre 727-200F crashes shortly after takeoff in Colombia [VIDEO]
http://aircargoworld.com/aerosucre-727-200-freighter-crashes-shortly-after-takeoff-in-colombia/?goal=0_1711f92e66-62dfab219c-39090569
Tai vienas Wizz lėktuvas turės 4 rotationus per dieną? Atrodo šitaip dar nebuvo.
Tikrai taip – vienas Wizz lėktuvas, turės trečiadieniais ir sekmadieniais net keturis rotation per dieną: BGY, NYO, BLL ir GOT.
dėl kokių priežasčių šiandien OS neatskrido? Negi dėl rūko?
Panašu, no more Germania Vilniaus oro uoste – sausio 6 dieną paskutinis reisas Vilnius-Ciūrichas.
Germania puslapyje nebėra tokio maršruto vasarai, GDS availability 0, nors tvarkaraščiai dar yra.
Aišku, iš 32 pax per skrydį nelabai ko daugiau tikėtis ir nebuvo galima.
https://www.bloomberg.com/news/articles/2016-12-20/stop-dumping-excreta-during-flights-indian-court-tells-airlines
Patikimasis: Wizzair naujiena yra, kito žaidėjo (Germania) irgi, dabar sulauksime RYR
O gal yra ziniu kada tas switch i göteborg ivyks ir vno-mmx nuims?
.. – nėra žinių, kad Wizz nuiminėtų MMX. Netgi priešingai – dabar tvarkaraštį sustatė taip, kad skristų ir MMX ir GOT.
na paciame wizz puslapyje tai maciau kad i mmx parduoda bent iki 2017-10, tai vat ir tapo neaisku ar nuima ar tiesiog daugiau nei 9 menesiai neparduoda..
Visus maršrutus parduoda iki vasaros sezono pabaigos. Dar ankstoka rūpintis žiemos pardavimais :)
Kilo toks klausimas, ar yra lietuvių pilotuojančių plačiafiuzeliažius orlaivius (nuo b767, A330 iki B747 ir A380)? Įdomu ir kokiose oro bendrovėse?
Ir dar prie naujienų – WOW Air nebeskraidys į Vilnių.
Dėl augmented crew – tai, kaip suprantu, jeigu įmanoma į Tenerifę paagl reikalavimus taip suskraidyti, tai būtų įmanoma ir į Dubajų (įskaitant Wizzair)? Nes atstumas Vilnius-Tenerifė yra , Vilnius-Dubajus 4090 km, Vilnius-Tenerifė 4474 km.
Čia tiesiog dėl tokių atvejų, kaip pastarasis skrydyje VNO-TFS-VNO, tikimybės taip nedaroma?
Mano rodos yra dar reikalavimai augmented crew poilsio vietoms, ten lyg kaip minimum normaliai atsilenkiančių sėdynių reik.
Maltoje nutūpė užgrobtas lėktuvas su 118 žmonių, jį apsupo kariškiai
Skaitykite daugiau: http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/pasaulis/maltoje-nutupe-uzgrobtas-lektuvas-su-118-zmoniu-ji-apsupo-kariskiai-57-731606
Skatinamojo fondo, pirmuoju etapu skatintos kryptys bandant pritraukiant naujų vežėjų- subliuško.
Bet kalbant apie pastaruosius 10 metų yra tikrai dalis avialinijų ir krypčių, kurių dingimas yra pakankamai ryškus, bent jau man:
Aerlingus- DUB
FlyLAL/BA/BT- LGW
AK Bars/Rusline- LED
Czech Airlines- PRG
FlyLAL- BUD/TBS
Transaero- DME
Swiss/Germania- ZHR
AirLituanica-HAM
Gal dar kažkas, kažko pasigedot?
Galima pridėti LT VNO-MUC
Ryanair pradės skraidyt į Tel Avivą iš Kipro (Pafoso). Spėju greit bus daug daugiau maršrutų į Tel Avivą.
VNO-MUC dabar skraidys airBaltic
@Čiurlionis –
dar FlyLAL LHR gali pridėti.
Air Baltic – Kišiniovas (esu skridęs šituo reisu).
Dabar bus dar tikriausiai Ukraine International Lvovas.
Eurolot – Krokuva.
LHR netinka jei 10 metu nes pardave slotus labai greit po nepriklausomybes, as tai SAS MD80 pasigedau vno per ta laika, vis kitoks/isskirtinesnis lektuvas buvo
Ne greit po nepriklausomybės, bet ~2002 m. pardavė, bet jo, į 10 metų jau nebepatenka. BA Londonas irgi gal nebepatenka.
@.. – Lėktuvų dizainas apskritai supanašėjo. Dabar absoliuti dauguma su dviem po sparnais montuojamais turboventiliatoriniais varikliais – nuo ~70 vietų iki ~400 vietų. Ne aviacijos fanas turbūt nė nebeatskirtų šiuolaikinių lėktuvų, nebent pačius didžiausius nuo pačių mažiausių pagal dydį.
Tuo tarpu prieš 20 m. buvo gerokai didesnė lengvai atpažįstamų tipų įvairovė. Ir trivarikliai lėktuvai (DC10/MD11/L-1011), ir santykinai daugiau propelerinių, ir keturvarikliai ne tik A340, bet ir, tarkime, Avro, ir su uodegoje montuotais varikliais (MD-80/B717/Jak-42). Dabar pastarieji jau nebegaminami ir pamažu nyksta ar beveik išnykę. CRJ tik išimtis, nors ir ten programa galbūt artėja prie pabaigos, na ir aišku B747 (irgi neaiškios perspektyvos, 747-8 keleivinis sunkiai parduodamas) bei A380, kurie virš 400 vietų.
Visus su Šventėmis, daug ramių skrydžių!
Kalėdinis klausimas:
kaip manote, verta ar neverta rengti reisus per Kalėdas? Apsimoka? Garbės reikalas? Kurie reisai būtini, kurie ne?
Faktas, kad Kalėdų dieną krikščioniškame Pasaulyje mažai kas skrenda on-business, bet Leisure – why not. Labai priklauso ir kokia savaitės diena. Aišku, operations prasme yra įvairių dalykų – Pvz, yra oro uostų, kurie oficialiai užsidaro: iš žinomesnių – Dublino.
Vilniaus oro uostas, manau, irgi būtų uždarytas, jei ne reisai iš Rusijos, Baltarusijos, Ukrainos, t.y. pravoslaviškų šalių, kuriose mūsų Kalėdos tą dieną nešvenčiamos.
Vakar skrido ir Lufthansa, ir airBaltic (RIX, AMS, TXL), ir SPA (Hurgada), ir Turkish Airlines.
Šiaip didelės hubinės aviakompanijos, kaip LH, BA, KLM nestabdo, nes „atstatyti” hub gan sudėtinga.
Turkish, štai, skraido net Naujųjų naktį.
bet tai kas konsultuoja Turkish? Negi jie negali susirasti normalių celebričių, kurie nemokamai su jais sutiktų verslo klase skristi, kad tik Grigaitis ir Užkalnis lieka? Ar čia pats turi įsiprašyti, kad Turkish duotų bilietus?
Mindauqai, ivardinkit „normaliu” celebriciu, kurie, tame tarpe, zinomi del savo daznu pereliotu ir rezonuotu su 90% delfio skaitytoju. Abu liks uzheitinti komentaruose, bet zinia apie „geriausia Europoje” ir flatbedus biznese visi isimins. „Normalus”, wtf cia isviso reiskia? :) Normalus cia tie kur facebooke su 100k followeriu grozio salonus reklamuoja kasdien, ar Tapinas, kuris iskarto butu sell-out paskelbtas?
Manau Katunskyte butu tas veidas ko reikia Turkish. Nes kai Grigaitis pareklamuoja, prasideda svaigimas, kad i Australija Lektuvai is VNO skrenda….. Grigaitis labiau Humanai skirtas veidas.
Su TK dirba kazkas, kas artimai susijes su tam tikra zvaigzdziu kompanija – su TK keliauja ir daugiau tos kompanijos nariu, kurie/kurios postina boarding pass’us is kuriu po to matosi, kad net tax’us TK dengia. Tik man kazkaip tikrai sunkiai tiketina, kad net ir 100k pasekeju turini zvaigzdze kaip nors itakos avialiniju pasirinkima
Mano supratimu, tikslinga vertinti ne tiek per asmeninę nuomonę apie žvaigždes, bet per ką už tai aviakompanija gauna.
Jeigu normalius tekstus, nuotraukas ir t.t. normaliais, daug žmonių pasiekiančiais kanalais – tai gali būti gerai.
Čia kaip su visa rinkodara. Jei paklausi ko nors, „Ar perki Coca Cola dėl to, kad ji remia Pasaulio futbolo čempionatą?” tai turbūt kone visi sakys „ne”. Bet „Coca Cola” meta tam didelius pinigus. Kodėl? Nes tai formuoja (šiuo atveju – tęsia) prekės ženklo žinomumą, įvaizdį, nebūtinai sąmoningą.
Tarkime (čia tik vienas iš daugelio atvejų, kur tai padeda), kai Turkish jau turi kažkokį teigiamą įvaizdį, tai žmonės neima masiškai bijoti jais skristi per Stambulą po eilinio teroro akto ten. Jeigu Turkish neturėtų tokio įvaizdžio, manau po sprogdinimų ir (ypač) perversmo mėginimo jos hub’as būtų daug labiau „subyrėjęs”. Bet dėl Tuskish Airlines ir visos Turkijos, kaip turistinės šalies, įvaizdžio (kuris irgi kuriamas visokiomis priemonėmis), tarkime, Lietuvoje iki šiol daugiau nei normalu skristi į/per Turkiją, kai pasakęs apie tai, kad skrendi į/per Iraną, gali sulaukti daug daugiau skėstelėjimų pečiais. Nepaisant to, kad Irane seniai nevyko nei sprogdinimų, nei perversmų, o Turkijoje tai reguliaru. Nes pasąmonėje žmonės „deda ant svarstyklių” „įstrigusias” teigiamas/neutralias žinias apie kompaniją/šalį/prekės ženklą ir neigiamas, ir jei teigiamų beveik negirdi (o jas ir gali pateikti rinkodara), o girdi vien neigiamas, kad ir nedaug, tai ir asociacijas tas dalykas kels neigiamas. O jei tegiamos ir neutralios žinios mase užgoš neigiamas, bus daug geresnė situacija.
Kita vertus, aš nesakau, kad TK rinkodara šiuo atveju – gera. Bet vertinti reiktų ne pagal tai, kad „Skraido nemokamai Vardenis Pavardenis, o jis man nepatinka”, bet, tarkime „Skrido nemokamai Vardenis Pavardenis ir nieko normaliai neišplatino apie tą skrydį savo kanalais” (t.y. išplatino mažai, išplatino nekokybiškai, išplatino ne svarbiausiais kanalais, išplatino neteigiamus atsiliepimus, išplatino neaktualius atsiliepimus).
Kai paskaitau Wincas komentarus, nuotaika visai dienai pagerėja. Dėkui.
Kokios įtakos įvaizdžio formavimui turi žvaigždė, kurią 95% žmonių heitina ir kuri skrenda verslo klase ir aiškina, kad jūs niekada tokios neįpirksite.
Taip, „puodų žvaigždė“ skridusi ekonomine klase duotų daugiau naudos. Nes Užkalnis verslo klasės keleivių nepritrauks, o puodų žvaigždė padėtų apsispręsti tiems, kurie skrisdami į Tailandą forumuose renkasi tarp Aeroflot ir Turkish, ir laimi Aeroflot, nes turkai kažkokie neaiškūs, turbūt seni lėktuvai, kaip Irane.
Skraidino ir „puodu” ir „rubu” zvaigzdes TK
Premium prekės ženklų / produktų branding’ui susiejant juos su įžymiais asmenimis esmė yra du kriterijai: žinomumas ir vertybių atitikimas. Ir viena negali eiti be kito.
Premium prekių ženklams visada yra iššūkis rasti asmenybes, kurie jiems tiktų – vakaruose taip yra perkamos sporto žvaigždės ar aktoriai: Maria Sharapova, George Clooney, Jennifer Aniston, Kobe Bryant ir pan. – jungiami prie premium prekių ženklų. Mūsuose bėda ta, kad top level celebrities yra nuperkamos LIDL.
Tačiau – kaip minėjau – svarbu yra žinomumo lygio ir tapatumo suderinamumas. Giedrius Drukteinis, Andrius Užkalnis, Žilvinas Grigaitis tikrai nepatinka visiems; bet Maria Sharapova ar Enrique Iglesias taip pat. Svarbu yra, ar asmenybės panašios į tuos, kurie tokį ženklą galėtų pirkti ir ar pakankamai plačiai gali žinią paskleisti. Matyt, atsakymas yra taip.
šiaip man labiau įdomu, ar perspėjo Užkalnis Simoną prieš laidą, kad gavo nemokamus bilietus iš Turkish ir norės juos paprominti.
Vardinu vežėjus pagal dydį:
1. Wizz Air – planuoja perkelti visas operacijas į KUN;
2. Ryanair – visiškai sustabdys skrydžius, kurie vykdomi iš Vilniaus nuo liepos 1 iki rugsėjo 1 d. KUN programa vyks pagal programą.
3. Small Planet Airlines – planuotos operacijos iš VNO vyks iš KUN (liepos-rugpjūčio mėn. operacijos 2 lėktvuvais; gegužės-birželio ir rugsėjo-spalio – 3 lėktuvais).
4. Air Baltic – visa apimtim iš KUN: RIX, AMS, MUC, CDG, TXL, TLL.
5. SAS – sumažintas capacity vasarai. 2x daily CPH ir 1x daily ARN.
6. LH – parduoda uždarymo metu visus bilietus vistiek kaip į VNO. Pastabose įtraukta kaip „technical diversion to KUN”.
7. Ukraine International – skrydžiai pilna apimtim iš KUN: KBP, LWO, ODS.
8. LOT: sumažintas capacity perkeliant į KUN. 4x daily vietoje 5x daily. Nebus LOT overnight Kaune.
9. Aeroflot: pilnas perkėlimas į KUN.
10. Finnair: pilnas perkėlimas į KUN.
11. Norwegian: pilnas perkėlimas į KUN.
12. Turkish: toliau parduoda bilietus į VNO.
13. Brussels Airlines: capacity sumažintas į KUN iki 4x weekly.
14. Austrian: bilietai parduodami į VNO.
15. Nordica: 1x daily KUN-TLL.
Summary –
visiškas nevykdymas – 1, Ryanair.
3 aviakompanijos pasirinko pardavinėti KUN kaip VNO – LH, Austrian, Turkish.
Nordica, SPA greičiausiai mažinę būtų ir jei vyktų iš VNO.
LOT ir SAS, panašu, vykdys sumažintu tvarkaraščiu dėl to, kad iš KUN.
KUN perono užteks tokiam traffic’ui? :)
Russian Aviation Authority Discovers New Flaw in Superjets
http://www.aviationtoday.com/av/commercial/89303.html?hq_e=el&hq_m=3322184&hq_l=2&hq_v=5f0082dfdb
S7 Airlines Becomes Newest E-Jet Operator
http://www.aviationtoday.com/av/commercial/89305.html?hq_e=el&hq_m=3322184&hq_l=14&hq_v=5f0082dfdb
Riga Airport reaches a new passenger traffic record
http://www.baltic-course.com/eng/good_for_business/?doc=126506
Demonstrating its leading position in the Baltic region on Wednesday, 28 December, Riga International Airport achieved a new passenger traffic record exceeding the threshold of 5.3 million passengers. The lucky 5 390 000th passenger Airi Noor arrived at the Airport with a flight from Tallinn operated by the Latvian national carrier airBaltic, informs BC Airport Riga representative.
Linas: Na, kiek mačiau, Karmėlavos orouostas rimtai ruošiasi ateinančiai vasarai: jau pastatė naują peroną (maždaug 100mx100m) – kitapus tako nuo esamo terminalo. Ten gali būti kad tilptų vienas A320 arba 737 :)
100m x 100m ir tilps tik vienas A320 ? Gal sumaisei su A380 ?
Peronas KUN pietinėje pusėje neturi nieko bendro su rekonstrukcija VNO, todėl sunkiai įsivaizduoju jį naudojant keleivių vežimui. Pietinis peronas atsirado siekiant vystyti orlaivių remonto veiklas, nes prie dabartinių angarų vietos beveik nebėra.
KUN 2017 m. pradžioje vyks šiaurinio perono rekonstrukcija. Jos metu ketinama suformuoti daugiau stovėjimo vietų.
http://www.15min.lt/verslas/naujiena/transportas/lietuvos-oro-uostu-vadovas-mes-neturesime-nacionaliniu-avialiniju-667-733358
Ar LTN uztenka 90 minučių fake connection’ui? Reikia pereiti patikrą? Skrydžiai KUN-LTN ir LTN-FUE, LTN departure 15:20
To Edgaras as nerizikuociau.
Na, sumaišiau, bet a388 į Kauną neskrenda. Gerai, tilptų 2 a320 (šiaip 4 jei kai silkes sugrūsti, bet taip niekas nedaro). Bet jei jis neturi su VNO nieko bendro tada nesvarbu. KUN kažkaip pusę slotų užima visokie ATR ir Boron lėktuvai. Esamos aikštelės tvarkymas nepadės, nes ten ir taip tarp sparnų gaunasi minimaliai vietos. Reikia arba kažkur paslėpti tuos DAT ATR42 arba plėsti aikštelę
Jeigu būtų ankstyvas rytas, nerizikuočiau ir aš.
O pereiti reikia viską, ne tik saugumo patikrą, labiau užsigaišta Lutone pasų kontrolė atvykus, gali laukti ir 30-60 min.
Jeigu turi biometrinį pass’ą gali eiti per automatinius vartus (jeigu jie ir nesuveiks, praleis rankiniu būdu greičiau nei laukiant bendroje eilėje).
Aišku, būtinai be priduodamo bagažo.
Persėdimas rizikingas, bet proto ribose. Didžiausios problemos, jeigu tiesiog pusvalandžiu lėktuvas iš Kauno vėluotų.
Lutonui as min 2h pasilikciau
http://bendraukime.lrytas.lt/man-rupi/oro-uosto-darbuotojo-ispazintis-tai-turi-zinoti-kiekvienas-keleivis.htm
Here’s a little reward – 20€ DISCOUNT CODE for your next airBaltic flight.
xms20kap3e
The discount applies to a round trip flight booked at http://www.airbaltic.com by using the given discount code from 27.12.2016 to 04.01.2017 for the travel period from 20.01.2017 to 31.03.2017.
1.3. The discount is not applicable to the lowest booking classes T, F, L and V.
Su Norwegian į Niujorką už 66 eur
http://vz.lt/sektoriai/transportas-logistika/2016/12/29/norwegian-zada-transatlantini-skrydi-uz-66-eur#ixzz4UE33OtoK
oro uosto darbuotojo ispazinti reiketu pervadinti „nekenciu darbo su klientais, bet noriai dirbu klientu aptarnavime”
Almanto interviu pamineta, kad VNO terminalas is esmes pasieke ribas – idomu, kada bus kazkoks progresas siuo klausimu
Oro uosto darbuotojas matyt dirba BGS’e, nes kai kurie momentai – tipiniai šios įmonės staff…
@Oleg
1.4. The discount is not applicable to All Air Baltic Flight Bookings 1 min after promotion released
Kad panašiau į Litcargus’ą man
Kuom skiriasi Litcargus nuo BGS’o siuo atveju?
Vizitas Vilniuje nebuvo visiškai blogas, man gėdos nebuvo, bet tokiais klausimais turi būti ne tik šiaip, o tikrai įspūdingai pasirodyti: oro uostas nebuvo švariausias, atvažiavimas iš oro uosto nebuvo gražiausias. Pamenu, kaip visi žiūrėjo pro automobilio langą ir visiems atrodė, kad karas čia neseniai buvo.
Skaitykite daugiau: http://www.delfi.lt/verslas/verslas/jis-i-lietuva-atvede-western-union-tikroji-istorija-is-pirmu-lupu.d?id=73302884
Siaip labiau su blogu susijusi vieta is VZ straipsnio apie Western Union:
„Sprendimui kurtis Lietuvoje įtakos turėjo daug įvairių veiksnių. Pašnekovas pasakoja, kad tuo metu už Europą atsakingo vadovo pareigas ėjo dabartinis „Western Union“ vykdomasis direktorius Hikmetas Ersekas, kuris gyveno Austrijoje.
„Jis negalėjo patikėti, kad nebuvo pasirinkta Bratislava, esanti netoli nuo pagrindinio bendrovės centro Vienoje. Galiu jus patikinti, kad jeigu skrydžių bendrovėms traukiantis iš Lietuvos nebūtų likę tiesioginio skrydžio iš Vienos į Vilnių, tai nebūtų įvykę“, – dėsto p. Baukus.”
Panasu kad Vilnius-Viena kazka gero atnese :)
http://www.delfi.lt/verslas/transportas/lietuvos-oro-uostuose-siemet-numatoma-maziau-keleiviu.d?id=73323800
FR neskraidant vasarą į LT- aukso rinką atsiveria Londono ir Oslo kryptimis. Wizz gali imti kiek nori žinodamas, kad vistiek pirks ir skris iš Londono namo.
Tuo tarpu SK ar DY gali drąsiai leisti visą vasarą 6 kartus į sav. OSL-VNO-OSL ir turėt 98 % užpildymą, didžiulėm kainom.
Na į Londoną lieka FR programa iš Kauno – tai pasiūlos sumažėjimas ne toks ir didelis, nemanau, kad kainos didelės bus. Greičiau kaip tik bus adekvatesnė paklausai pasiūla.
O va į Oslą tikrai – nelieka FR ir SK, lieka tik 3x savaitiniai DY į OSL ir 5x W6 į TRF. Bus proga išmokti skraidyt su persėdimais – per Rygą visai neblogi variantai :)
Bet čia ir LCC fares tam tikras fenomenas – į Oslą gali būti pilni lėktuvai po 10EUR fare, o po 50EUR fare paklausa kristų kelis kartus.
Todėl aš sakau, kad tas sumažinimas capacity stipriai metinį keleivių skaičių sumažins.
Šiaip aš manau, kad dar nepabaiga paklausos sumažėjimo įvertinimo dėl VNO uždarymo. Pvz. manau, tokie baziniai dalykai, kurie labai stabdys pardavimus ir mažės paklausa į Lietuvą, ypač atvykstamojo turizmo.
Keli pastebėjimai:
1. SAS tinklapyje neįmanoma nusipirkti roundtripo Vilnius-Niujorkas-Kaunas liepos 1d/liepos 20 d. Analogiškai rugpjūčio 1-rugpjūčio 30 d. neįmanoma nusipirkti Kaunas-Niujorkas-Vilnius. Tiesiog techniškai nėra tokios opcijos. Pirkti du one-way – labai brangu, nes pas juos roundtripinė kainodara.
2. Jeigu Kayak/Skyscanner ar kur kitur ieškau skrydžio į Paryžių, tai jeigu ieškau liepos 20-25 dienom, tai ieškau Kaunas-Paryžius-Kaunas, rodo SAS, LOT, airBaltic, bet LH neduoda. Jeigu tom pačiom datom ieškau Vilnius-Paryžius-Vilnius, tai duoda LH ir TK, o kitų variantų neduoda.
Jau nekalbu, kaip pas rasti skrydžius uždarymo pradžioje ir pabaigoje, kai reikia pradėti kelionę vienam oro uoste, o baigti kitame.
3. Mes, keliautojai iš Lietuvos, dar esam susipažinę su oro uosto uždarymo subtilybėmis, o kaip paprasta online search gali atlikti prancūzas ar amerikietis?
Čia tokie techniniai niuansai, manau jie ir nebus niekada išspręsti. Jau nekalbu apie natūralų nenorą koplikuotis atvykstamąją kelionę užsieniečiams, kai atvykti tenka į Kauną, o išvykti po to iš Vilniaus (arba atvirkščiai).
Na pas skyscanner ir kai kur kitur sprendžias su Add nearby airports checkboxais, taip pat yra saitų kur normaliai parduoda multicity – bet iš principo sutinku, kad dėl techninių kliūčių paklausa sumažės. Visgi labiausiai tai pasijaus atvykstamajam turizmui iš Europos didmiesčių, kur kaip tik dažniausiai skraido tiek Ryanair, tiek Wizz. Tai galvoju gausis „tas ant to”, mažesnė paklausa, ir mažesnė pasiūla vien iš Wizz ir ilgesnio liekamojo efekto būti neturėtų, nes Ryanair neskraidys ilgiau nei uždarymas. Gi emigrantai daugeliu atveju vis tiek susižinos kaip parskrist atostogaut, o su Norvegijos kainom man kaip tik atrodo ten turi būti mažiau skrydžio kainai jautri rinka.
Pranai, bet konkrečiu atveju su SAS neįmanoma išspręsti. Jei reikia išskristi iš VNO, o grįžti į KUN – jokių variantų.
Dėl Norvegijos – suskraidžiau neseniai VNO-OSL-VNO su FR, girdėjau aplink žmones, kurie skrido antrąkart gyvenime. Kol neatėjo FR, tol varinėjo su keltu į Rygą, džiaugėsi, kad susitaupo beveik 2 paros į vieną pusę. Nesu tikras, kad ims ir persės į Wizz, juo labiau į SK.
Nugi atsidarau avia.lt ir nesunkiai randu KUN-JFK-VNO, kaip tik SAS pigiausia (dar randa LOT, Finnair, UIA). Ieškant tom pačiom datom VNO-JFK-VNO Turkish kiek pigiau, Lufhansa brangiau.
Vilnius-Paris ir Vilnius-Munich su Bombardier CS300
airBaltic рассказала о 10 маршрутах, которые появятся благодаря новым самолетам Bombardier
http://www.delfi.lv/biznes/bnews/airbaltic-rasskazala-o-10-marshrutah-kotorye-poyavyatsya-blagodarya-novym-samoletam-bombardier.d?id=48365049
Jurgi, šitas straipsnis nesako, kad Vilnius-Paris ir Vilnius-Munich skraidys CS300. Šitas straipsnis sako, kad CS300 leidžia BT atidaryti naujus maršrutus ir prisegamas visų naujų maršrutų sąrašas.
Šiaip, kaip buvau rašęs, pagal tvarkaraštį vieną Boeing BT bazuos Vilniuje, kuris skraidys į AMS/CDG/MUC/TXL. Tai jeigu jį keis į CS300, tai visi šitie maršrutai turėtų eiti ant CS300. Bet nemanau, kad prioritetas bus jiems keisti VNO ar TLL bazėse į CS300, o dėl maintanence ir planning priežasčių pirmiausia CS300 bus įvesti RIX.
O tai čia tuos maršrutus naujus kaip interpretuot? AirBaltic kaštai sumažėjoir jie gali sau leisti daugiau skraidyt dėl CS300? Ar tiesiog B737 dar nenurėšė ir turi daugiau lėktuvų, nei 2016?
Beje, kokiais tempais AirBaltic naujus lėktuvus įvedinės. Visus 10 per 2017 metus ar kiek lėčiau?
Ir ką jie pirmą keis? ar B737-300 ar B737-500?
https://www.youtube.com/watch?v=YFKqqIQIziw
LRT kultura padare straipsni apie oro uostus. Man buvo labiausiai idomu paziuret i oro navigacijos patalpas =]
Apklausa: apie būsimą Vilniaus oro uosto kilimo ir tūpimo tako rekonstrukciją žino daugiau nei pusė šalies gyventojų
http://www.madeinvilnius.lt/naujienos/transportas/apklausa-apie-busima-vilniaus-oro-uosto-kilimo-ir-tupimo-tako-rekonstrukcija-zino-daugiau-nei-puse-salies-gyventoju/
Ir taip, RIX statistika DEC2016
403303 pax
plius 5,68%
2016 metų RIX rezultatas – 5402545 pax
metinis prieaugis – plius 4,657%
I Kazachstana be vizu iki 30 dienu:
http://www.kazembassy.org.uk/en/pages/page/74
Vytautas-NT: kiek aš žinau, 2017 metais turi BT gauti 8 CS300, o paskutinį (dvidešimtą) 2021 metais.
Kaip pagal tvarkaraščius išeina, tai 2017 m. BT operuos dviem lėktuvais daugiau nei 2016 m.
Taip išeina, kad gaus 8 CS300, o atsisakys 6 Boeing. 737-500 ar 737-300 – nežinau.
Dabar ant mapso žiūrėjau TLL ir pastebėjau, kad taką ilgina apie 1km
Tai reik suprast AirBaltic planuoja parką didinti beveik dvigubai? O Boeing g s lutini atsisakys tik 2018. Įdomu kokio amžiaus jų jauniausi B737.
Beje pagal vietų skaičių Cs300 identiškas B737-300. Bet, aišku charakteristikos daug geresnės.
Dar klausimas- ar AirBaltic dar užsakomuosius skrydžius vykdo, ar visai iš šios rinkos pasitraukė?
Kokios įdomios Kauno orouosto vizijos :)
https://www.kaunas-airport.lt/index.php?lang=lt&page=investuotojams
Vytautas-NT: airBaltic flotilės detalės:
https://www.planespotters.net/airline/Air-Baltic
Kiek žinau BT dar vykdo visokius TezTour į Dalamaną ir Rodą.
Labai įdomios naujienos dėl Kazachstano. Anksčiau nebuvau girdėjęs dėl bevizio režimo. Kol kas irgi dar mažai garso apie tai.
Įdomu ar AirBaltic bandys užsakinėt Cs300 su daugiau vietų. Pvz su 155-160?
Pagal viešą komunikaciją, Bombardier bandė airBaltic užsakymu padaryti CS300 su 160 vietų, bet, matyt, kol kas toks modelis neparuoštas ir eina su 148 vietomis CS300. Gal vėlesni deliveries turės ir aukštensį density.
BT turėjo 12 Boeing lėktuvų, tai realiai iki 2021 m. planuoja kasmet augti 2 orlaiviais. Tai logiška, girdint apie jų ambicijas augti Vilniuje ir Taline.
Tiesa, 2021 m. pirmieji Dash jau bus 12 metų senumo, klausimas ar nepradės jų phase-out’inti.
@Arnas Dėl Kazahstano čia gali būti laikinas žingsnis susijęs su Expo-2017. Nebent pasibaugus Expo nebeatšauks. Bet jie patys skelbėsi, kad tai tik parodai skirta akcija. Gal pasinaudot ?
Labai viliojantis pasiūlymas. Nors ir ne karvę kainuoja ta viza, bet be jos vis tiek mažiau formalumų, lengviau išsiruošti.
Pagal charakteristikas Cs300 turėtų būt idealus tam tikriems low-cost’ams. Įdomu ar kas iš jų susigundys.
Koks VOLOTEA? Nes tik šituos galima pagaminti gana greitai…
Beje, gal Avia Solutions Group svarstė Cseries lėktuvų įsigijimą? Ar jie su naujais aparatais visiškai nedirba?
Kitas dalykas AirBaltic reikia mažesnių lėktuvų, nes jei jie pereitų prie grynai Cs300 parko, tektų keisti strategiją.
@Vytautas-NT, tu Volotea siūlai naujus Cs300, kai jie skraido tik su niekam nereikalingais lėktuvais už ačiū?
Norwegian lowcost transatlantiniai skrydžiai bus vykdomi iš Edinburgh į Stewart (80km nuo NYC)
http://www.recordonline.com/news/20161205/norwegian-air-plans-flights-between-stewart-airport-and-europe
Vytautai, atkreipiu dėmesį, kad airBalticui reikėjo keisti lėktuvus. Pasirinkimas buvo toks:
6 kėdžių pločio A320 su 180 vietų, 738 su 189 vietomis,
5 kėdžių pločio CS300 su 160 vietų (imu visur max density)
4 vietų pločio Embraer (122 max).
Turbūt galima sakyti, kad logiška buvo imti 738, ir turėti gerą CASK (kėdės savikainą). O bet tačiau, su 738 jie vistiek nekonkuruotų su Wizz, Ryanair ir Norwegian, tad reikėjo fokusuotis į frequencies. Su tokiu dažniu, kokiu jie skraido, CS300 yra labai geras variantas. Sako, CS300 ekonomiškai toks pat efektyvus kaip A320 (bet ne A321). Todėl, nors ir negalės skraidyt taip pigiai kaip Norwegian, bet galės turėti gerą savikainą, ir leisti sau 2x daily į pagridninius miestus. Galiausiai, nemanau, kad jie permokėjo Bombardier už tai, kad tapo launch customer.
Geriau pagalvojus, būtent CS300 ir buvo labiausiai tinkamas jų strategijai, nes Embraer buvo per brangus konkuravimui su low costais, o A320/737 per didelis palaikyti frequency.
Aeroflot A321 at Kaliningrad on Jan 3rd 2017, runway overrun results in collapsed nose gear
http://avherald.com/h?article=4a301231&opt=0
Kaliningrade įdomiau ne pati avarija, o tai kad jau visą dieną oro uostas uždarytas, nes nesugeba suorganizuoti krano.
Jau Plaukia kranas is Maskvos, iki sekmadienio bus vietoje, nereikia skleisti cia ereziju. Keleiviai saugus ir pamaitinti, jei trapas neveluos, iki ryt vakaro visi pasieks terminala.
o turėjo būti šiemet atnaujinamas salonas KUN pas FLT, gali būti, kad bus daug atsarginių dalių antrinėje rinkoje…
https://www.atn.aero/article.pl?mcateg=&id=61036&member=696E666F406C697467696E612E6C747C333335397C323031372D30312D3034
beje, per tokį trumpą paukštuko gyvenimą jau antras operatorius ir dabar incidentas, greičiausiai baigsiantis tolesnį skraidymą…
https://www.planespotters.net/airframe/Airbus/A321/6817/VP-BES-Aeroflot-Russian-Airlines
Passengers were waiting on the ground for possibly 10-15 minutes until emergency services arrived. Tai gerai kad neuzsidege Lektuvas. Turbut nebuvo blaiviu kas gali pavairuoti gelbetoju masinas…
idomu koks dar „dugnas” SAS laukia ateityje po lounge paslaugu nuemimo ne savo operuojamose vietose. Dar mergaite VNO lounge pries pat naujus atsargiai pasiteiravo ar zinau ir ar man SAS pranese, kad nuo sausio 1 nebegalesiu ieiti:) Po visokiu Go light ir panasiu bajeriu nebezinau kokie belieka privalumai, ypac tiems kurie negyvena salia ir neskraido is ju pagrindiniu baziu
tuoj LH prijungs juos prie Eurowings ir viskas bus aiškiau
Viena vertus, norėčiau, kad SAS sulauktų keleivių aršios reakcijos, bookingų kritimo, ir sugrąžintų lounge’us.
Bet realybėje to nebus. Visų pirma, šitas reikalas yra išpūstas. SAS vis dar duoda lounge ten, kur jo reikia – connecting oro uostuose. Nereikia nė sakyti, jog paprasčiau Vilniuje atvykti taip, kad nereikėtų lounge. Kavą už 3EUR teks susimokėti, nors onboard ji vis dar dykai. Vilniuje apmaudu, kad panaikino fast track, bet fast track vis dar galima nusipirkti kortele ar SMSu.
O antras aspektas, niekas dėl to nesirinks kitų avialinijų. Nors eurobonusai ir sudaro nemažą dalį viso SAS revenues, SAS ir kitų avialinijų patirtis rodo, kad niekas nelinkęs mokėti extra. Todėl jei iki šiol SAS rinkosi dėl patogesnių laikų ar mylių, tai ir toliau rinksis SAS.
Idiotiškiausia tik tai, jog skrendant LH econoMy su SK*G gauni lounge, o su SK C-class – ne. Bet čia irgi geri keleiviai, kurie skrenda C-class ir negali susimokėti dvimkelių eurų už lounge.
na eurobonusai tai manau vienintelis dalykas kas dar siek tiek laiko prie SAS (ypac kurie gyvena skandinavijoje ir renka taskus su mastercardais ar amex). O del C-class, tai tie patys uz eurobonusus karta-du i metus su gerais pasiulymais pasiima (uz savus pinigus C pirkt absurdas aisku)
„Wizz Air“ Lietuvoje 2016-aisiais pervežė 1,2 mln. keleivių
http://www.madeinvilnius.lt/naujienos/wizz-air-lietuvoje-2016-aisiais-perveze-12-mln-keleiviu/
„Wizz Air“ Lietuvoje 2016-aisiais pervežė 1,2 mln. keleivių.
http://www.madeinvilnius.lt/naujienos/transportas/wizz-air-lietuvoje-2016-aisiais-perveze-12-mln-keleiviu/
zodziu, ideja aiski – kad geriau jaustumeis ir nebutum lopas skrisdamas C, turesi nusipirkti VNO fastrack ir lounge. SAS cia ne prie ko – cia tiesiog pades atsijoti viska
skamba lyg musi su lektuvu pralaimejo autobusai?
Nuo 2017 m. vasario 1 dienos nutraukiamas Vilnius – Berlynas maršrutas.
Paskutinė kelionė iš Vilniaus – sausio 1 d., iš Berlyno – vasario 1. Visi klientai, kurie nusipirko bilietus kelionėms po vasario 2 dienos bus informuoti Lux Express klientų aptarnavimo specialistų el. paštu arba telefonu.
troli, unbundlinimas nebūtų pasiekęs C-class, jei SK nebūtų *A. Mano nuomone, pagrindinis dalykas buvo tai, jog pagal *A taisykles jie negalėjo uždrausti lounges ekonominukams. Eurobonusams gal ir galėjo, bet negalėjo M&M senatoriams. O kaip konkuruoti su FR ir DY dalinant 20€ worth lounges beveik visiems?
C-class yra tik collateral damage, mano nuomone.
Kiek žinių apie vokietijos aviacijos rinką:
http://www.anna.aero/2017/01/05/airberlin-eurowings-tuifly-still-finalising-s17-plans/?utm_source=anna.aero newsletter&utm_campaign=79f8fa6754-anna_nl_050117&utm_medium=email&utm_term=0_ecdbf41674-79f8fa6754-86642630
https://osmaviation.com/b737-pilot-roadshow-vil-rig-tal/
Year on year growth 15% to 117 Million passengers.
http://corporate.ryanair.com/news/news/170104-ryanair-dec-traffic-grows-20-to-9-0m-customers/?market=en
Vakar C klaseje skrydau su SK ARN-CPH. Keli zmones SAS Plus salone gavo middle seatus. Maisto nedave nes velavo pakrauti. CPH-VNO segmente buvo kazkokie likuciai uzkandziu, ta dalino, jei prasai. PVZ as isprasiau riesutu ir sokoladuka. Keyword – „isprasiau”.
Tai tiek del SK business klases sort-hauluose.
Simonas gal galetu pasakyti, kokia mazdaug savikaina lounge access ir fasttrack VNO – ka SAS cia sutaupo?
Aviakompanijos už lounge moka ~21EUR per usage; už fast track’ą – ~2,9EUR per usage.
Šiandien Wizz Air VNO-KEF A320 performance nepavyko įvykdyti non-stop – leidosi Stavangeryje pildyti kuro.
Kodėl taip nutiko: stiprus vėjas, šaltis ar tiesiog VNO per mažai užsipylė?
Sunku pasakyti – keista, kad A320 susidūrė su tokiom problemom. Vizualiai yra ir pliusų ir minusų – šaltis gerina field performance, jetstream’as aplink KEF sudėtingas, bet pažiūrėjau airspeed buvo virš 400knots on cruise. Matyt, veikia, jog aplink KEF nėra alternate airports ir reikia kuro daugiau imti, kad rasti vietą nusileisti, jeigu problemos KEF išlenda.
VNO metus užbaigė – 3814001 pax iš viso. Bendras metinis augimas – 14,33%. Labai daug.
Skrydžių 2016 metais padaugėjo 5,13%, cargo – 10,96%.
Gruodis 282853 keleiviai, augimas net 18,5%.
Jeigu dar porą metų bus toks keleivių augimas (2017-uosius išminusuojam dėl tako rekonstrukcijos), labai greitai VNO bus perpildytas ir tai sukels rimtų bėdų – ilgos eilės, pikti keleiviai ir kitos susiję pasekmės. Ar aš neteisus?
Kaip metus baigė Palanga? Kauno turbūt neklausiu, nes iki kovo nepaskelbs…
Utair pakeitė Boeing 735 į ATR72 VKO-VNO
Jei neklystu, šiemet VNO keleivių prieaugis keleivių skaičiumi – didžiausias istorjoj.
Kiek skrydžių viso VNO šiemet?
Paulius>> Nope, nei procentiškai, nei keleivių skaičiumi.
Belavia nuo balandžio paleidžia skrydžius Minskas-Briuselis. Kaip nebūtų keista, į Charleroi orouostą.
http://eng.belta.by/economics/view/belavia-to-launch-minsk-brussels-flight-on-27-april-97577-2016/
Tuo tarpu Rix pirma karta nusileido Dreamlaineris. Uzbeku, is Taskento.
janis: keista, Uzbekistan airways žadėjo tiesioginius TAS-JFK, be tūpimo Rygoj
Atrtodo, Alitalia pasiekė visišką krachą. Sklando gandai, kad trauksis iš Romos – Milano maršruto. Tai tiesiog smūgis žemiau juostos, ir nesvarbu, kad yra Ryanair ir traukinai ar dar bele žino kas. Jei Italijos nacionalinė kompanija negali pelningai skristi tarp dviejų Italijos didmiesčių, ką jie apskritai gali? Tuo pačiu metu jie paskelbė apie naują Atėnai – Tel Avivas maršrutą – rinkoje, kuri nieko bendro neturi su jų namų rinka. Tik idiotai gali priimti tokius sprendimus. Visiška pabaiga… Neiašku, tik kodėl Air Malta taip vis dar nori parsiduoti Alitalijai.
http://www.ch-aviation.com/portal/news/52044-alitalia-to-exit-milan-malpensa-rome-fiumicino-in-early-1q17
http://it.lrytas.lt/neitiketini-faktai/ilgiausi-ir-trumpiausi-skrydziai-pasaulyje-ir-uzmigtumete-ir-nespetumete-prisisegti.htm
Alitalia jau turbūt dešimt kartų turėjo bankrutuoti, tačiau ji nemirtinga. Turbūt ir šįkart kažkokiu stebuklingu būdu išsisuks.
Šiaip čia Alitalia traukiasi ne iš Romos-Milano, ji ir toliau skraidys bilekiek kartų tarp Romos ir Milano Linate, o tik iš Roma-Milanas Malpensa, kur ir dabar tik 3x per dieną teskraidė. Trumpuose skrydžiuose toliau nuo miesto esantis oro uostas niekam neįdomus. Tas maršrutas galėjo turėt prasmę tik kai jie turėjo long haul iš Malpensos.
sad, nes didzioji dalis Alitalia error fare’u turedavo FCO-MXP leg’a :)
SAS kazkokias rokiruotes daro – siryt i CPH skrido Air Nostrum su viena SAS teta cabin crew, kuri tik kazka pasakojo savo kalba ir angliskai pasake, jog uz viska atsakingi Air Nostrum.
Nu ir uzuojauta mergaitei Plus checkin’e, kuri turejo visiems pasakoti apie lounge ir fasttrack nebuvima.
P.S. security eile eilini karta buvo iki duru
as sian atejau ±6:25 savo SK1741. Ramiai, nes su C-klases bilietu, einu prie greitos patikros =] Ir griztu atgal. Praleidau kad fast tracka taip pat nueme kartu so lounge.
Gerai kad eiles prie patikros jau nebuvo.
Kylant lektuvui suduzo/suluzo vandens bakas virtuveje, tai pledais uzklove koridoriu. Na ir be kavytes zmonems teko apsieiti si skrydi.
Pries nusileidziant ARN liepe pilnai isjungti mobiliakus, nes labai blogi orai.
Artimiausias W6 reisas į Londoną, į kurį galima nusipirkti bilietą – sausio 12 d. Iki tol viskas išparduota. Gal vertėtų ketvirtą skrydį per dieną įkalti? :)
arba primoketi Norwegian uz LGW-VNO!
beje, stai Invest LT sako kad primokejo DY uz ARN-VNO: http://www.investlithuania.com/blog/taking-off-together-connecting-vilnius-and-stockholm/
Tai čia labiau revenue management problema – jei atimiausi esantys bilietai kainuoja juokingus 130 eurų, o ne bent 300.
O su persėdimu išskrist jei reikia variantų pilna.
Man vakar grįžtant su AirNostrum buvo keista, kad trečiasis cabin crew buvo vyrukas, kuris viską verė į Danų kalbą dvi ispanės mergaitės ir buvo su SAS uniforma.
Įdomus sprendimas, jei AirNostrum crew miega 5h po skrydžio, kai tuo tarpu SK crew atskridę 23.30, skrenda tik kitos dienos pietiniu reisu.
O dėl Alitalia, svarbu nepamiršti, kad šios avialiniojos yra pagrindinis Italijos politikų, tiksliau Romos, bei Vatikano vežėjas.
https://news.tut.by/society/526859.html
Panaikino vizas i Baltarusija jei i MSQ atvykai. Idomu kaip realiai veiks.
Belarus set to become visa-free for 80 countries
Ales Pilecki, Euroradio 30 августа 2016, 23:24
Belarus may become visa-free for tourists from 80 countries if they enter the country via the Minsk international airport, Deputy Minister for Sports and Tourism Mikhail Partny said at a meeting with officials from the Ministry of Nature.
http://udf.by/english/main-story/144667-belarus-set-to-become-visa-free-for-80-countries.html
Nu idomu idomu kaip cia baigsis viskas su Belarusija, ar tik nereiks iseiti is muitu sajungos uz tokius virazus.
Šiek tiek keistoka, kodėl bevizis režimas taikomas tik MSQ. Gal tik jame veikia kažkokios duomenų bazės, kad būtų galima aptikrinti atvykstančiuosius?
Šįvakar į Kopehagą skridau su Iberia spalvom nudažytu AirNostrum, kiek nustebino pamačius. Tos pačios dvi simpatiškos ispanės ir plikas vyrukas, kuris vertė į danų kalba.
Viskas standartiškai apart vieno girto glušo, kuris vos įlipęs į autobusą pradėjo garsiai šūkaut, kad ruoškit bilietus kontrolei, tada vairuotojui kad gal jau važiuojam ir panašiais nesąmones, o Litargus autobusas lavonėlis šiaip ne taip gal ketvirtu bandymu duris uždaryt tik pajėgė, po to kai vairuotojas tiesiog stovėdamas vietoje po pirmų kelių nesėkmingų bandymų pradėjo vietoj akseleruoti, gal kad oro sistemoj slėgį padidinti? Gana liūdnai atrodė.
Paprasčiausiai jei visos sienos būtų atidarytos, tai arba eilės nutįstų ir muitininkai su srautais nebesusitvarkytų, arba lietųsi kontrabanda. Lėktuvu nelabai ką išsigabensi. O šiaip dar ir tiesiog pažiūrės, kaip veikia sistema.
Bet kokiu atveju, naujienos labai įdomios. Įdomu, kaip stipriai keisis VNO-MSQ srautas. Manau, ateity sulauksim ir dar didesnių režimo sušvelninimų.
Tai ka Lvova nutraukia nuo Sausia 4d.
Litcargus autobusai sugrazina i lietuviska realybe jau seniai. Kartais su padauzymais, kartais su paspardymais tos durys uzsidaro. Kai neuzsidaro, po rusisku keiksmu privaziuoja kitas autobusas ir visi perlipa. #svetimageda
Sveiki,
Wizzair VNO-TLV prieš kiek laiko reikia būti oro uoste (Vilniaus)? Ar bendra tvarka, ar kažkokie papildomi saugumo reikalavimai?
Bendra tvarka.
Pasirodo W6 daro overbookingą, nežinojau šito.
Daro tokiais periodais, kaip šis, pošventinis. Standartiškai pastarosiomis dienomis TRF ir LTN eina po -5.
-5 čia kaip? 5 žmonės neateina ar po 5 bilietus per daug parduoda?
Kai skridau VNO-TLV prieš porą metų, prieš vartus būdavo papildoma dokumentų ir bagažo patikra. Ar ji jau nebetaikoma?
Iš Vilniaus į Minską skrist gal ir nelabai, bet pvz. iš Palangos jau galima skristi ir 5 dienom. Atsiranda tam tikras abipusis interesas. Vasarą gali būt pilnesni Palanga-Minskas lėktuvai.
Labai įspūdingas augimas TLL DEC2016
159663 pax – plius 19,40%
Kauno oro uoste prasidėjo iki vasaros truksianti rekonstrukcija
http://www.madeinkaunas.lt/naujienos/transportas/kauno-oro-uoste-prasidejo-iki-vasaros-truksianti-rekonstrukcija/
Idomu paziureti i Airbus lektuvu kainas vienoje vietoje: https://twitter.com/thatjohn/status/819125884833566720
grand pokyciai KUN? gal nebereikes skrendant i CPH stoveti 1 valanda eileje prie security. nors aisku, galima suprasti – oro uostas didelis, keleiviu daug…
lazinciaus del dizasterio, kai skrydziai bus perkelti is VNO
O jei nebus Dizasterio ??? O jeigu po rekonstrukcijos KUN bus patrauklesnis už VNO? Visgi planuojamos atviros Duty free bus beveik vakarų europa.
duty free yra maziausias oro uosto patrauklumo kriterijus, bet labiausia akcentuojamas, nes patogu
Ryanair has overtaken Lufthansa to become Europe’s largest airline by passenger numbers, figures on Tuesday, 10 January, showed, allowing the Irish budget carrier to snatch the crown from the German rival for the first time.
The Lufthansa group – which includes Austrian Airlines, Swiss, and low-cost Eurowings – said in a statement it had carried a record 109.7 million passengers in 2016, up 1.8% on the year before.
But it was not enough to beat Ryanair, which last week announced a 15% jump in passenger numbers to 117 million.
ir sitas buvo kazkaip praleistas:
Etihad Airways, the national carrier of the United Arab Emirates and Lufthansa German Airlines, part of Europe’s largest airline group, has confirmed the conclusion of a codeshare agreement.
karas tarp MEB3 ir LH baigiasi?
W6 šiandien pagedo? Iš Malmės, Stokholmo skrydžiai atšaukti.
Puga Skånej buvo. MMX buvo dinges elektros tiekimas.
Stockholme taip pat buvo storm alert bet as nematau daug cancelled skrydziu ARN: https://www.swedavia.com/arlanda/flightinformation/arrivals/
Kipro oro uostuose keleivių skaičius 2016 m. augo net 18,5 proc. Pagrindiniame Larnakos oro uoste augimas siekė net 24,5 proc., lyginant su 2015 m.
Plačiau: http://www.hermesairports.com/images/media/redirectfile/press release year end results.pdf
Jei įdomu Ukrainos rezultatai:
Стали известны результаты работы авиакомпаний и аэропортов Украины за 2016 год
http://www.avianews.com/ukraine/2017/01/11_ua_aviation2016.shtml
Среди аэропортов статистикой поделился только аэропорт Борисполь, для которого 2016 год стал рекордным. Главная воздушная гавань страны в 2016 году обслужила 8,65 млн. пассажиров, что на 1,37 млн. пассажиров или на 18,8% больше, чем годом ранее.
O kas bus kai pradės galioti bevizis režimas su ES ? Augimas viršis 30 proc.
Dar dėl to overbookingo. Gal čia Augustinas pakomentuotų. O kas bus, jei nepatenki į lėktuvą? Normalios aviakompanijos, kiek žinau, gali skraidinti ir su kitomis aviakompanijomis, perrašyti bilietą duoda kompensaciją. Kokio dydžio ta kompensacija? Yra kažkur aiškiai reglamentuota kiek ir kaip? Ir kaip su LCC? Juk Wizzair negalės perrašyti bilietą į kitą aviakompaniją? Ir apskritai, yra kažkoks teisinis šių reikalų reguliavimas? Tarkime, yra reali situacija: rytoj Wizz skrydis iš Rygos, 6.00 ryto, skrenda mama ir 2 mažamečiai vaikai. Ryškiai keleiviai bus iš kokių Biržų, Šiaulių ar Joniškio. Oro uoste reikia būti 4 ryto, išvykti iš namų, tarkime 1-2 nakties, belstis į Rygą ir sužinoti, kad niekur neskrendi? O jei man būtina atsidurti Lutone rytoj konkrečią valandą, kas tada? Teismas? Vartotojų teisės? Aviakompanijų atstovai nuolat akcentuoja, kad situacija, kuomet ateina 100 proc. keleivių yra itin reta ir bla bla bla. Bet visgi, o jei ateis visi?
Tomazai, tas pats EU261 reglamentas aiškiai aprašo, kokios kompensacijos priklauso overbooking’o atveju.
Vėlgi, priklausomai nuo atstumo, 250EUR už <1500km, 400EUR už 1500-3500 ir 600EUR už >3500km.
Kompensacija yra mažinama dvigubai, jeigu aviakompanija kitu maršrutu pervežė taip, kad atvykote pavėlavęs mažiau nei atitinkamai 2, 3 arba 4 valandomis.
Bet kokiu atveju, su kompensacija, lieka aviakompanijos pareiga jus nuvežti.
Lietuvos oro uostai pristatė 2016 m. rezultatus: keleivių skaičius išaugo iki rekordinių 4,8 mln.
http://www.madeinvilnius.lt/naujienos/lietuvos-oro-uostai-pristate-2016-m-rezultatus-keleiviu-skaicius-isaugo-iki-rekordiniu-48-mln/
http://www.pigusbilietai.lt/grandiozine-qatar-airways-akcija-treasure-hunt-su-beveik-nemokamais-bilietais-grizta/
Loterija
RYR paskelbė apie 3 daily STN-CPH skrydžius nuo 2017 vasaros sezono pradžios. Viso 7 daily CPH-LON (STN/LTN) su RYR.. Rytinis išskridimo laikas iš CPH į STN sutampa su CPH-LTN skrydžio laiku, klausimas – iš kur taip anksti į CPH atskris kitas RYR’o lėktuvas? (KUN lėktuvas operuos KUN-CPH/LTN/CPH-KUN). Variantų nėra daug, nes dėl laiko skirtumo šis antrasis lėktuvas turėtų atskristi iš Baltijos šalių. Arba vėl RYR bazė CPH (labai jau abejotina)?
Spėju tiesiog LTN bus pakeistas į STN. Kas žinant dabartinę LTN būklę terminalo/transporto prasme ir nelikus konkurencijos nebūtų nuostabu.
Beje ta proga, gal kas žinot kodėl Ryanair neduoda keisti skrydžio, nurodant kitą sako „Sorry, this flight can’t be selected online. If you wish to purchase this flight, please talk to us on Live Chat or call our customer service team. Please find contact numbers here.”
Noriu pastatyti totalizatoriuje skrydžio keitimo mokestį už CPH-LTN atšaukimą, vis įdomiau nei no show daryti.
Šiek tiek informacijos apie naujus reisus 2017 metais pasaulyje:
http://www.anna.aero/2017/01/11/airlines-started-3000-new-routes-2016/
Lithuania turns to EU Court of Justice over place of hearing of flyLAL and AirBaltic dispute
http://www.baltic-course.com/eng/legislation/?doc=126850
Ryanair live chat yra blogis, nu bet dabar arba arba. Jei CPH-LTN cancelins, atgausiu 200 eur už nebereikalingus bilietus, jei necancelins – turėsiu dar 200 eur papildomo minuso, nu arba daugiau bandymų :) Ryanair visus keitimo mokesčius grąžina ir po kelių keitimų.
Kas nors jau išbandė Lufthansa Wifi ?
На европейских рейсах Lufthansa начали тестировать доступ в Интернет
http://www.ato.ru/content/na-evropeyskih-reysah-lufthansa-nachali-testirovat-dostup-v-internet
Dėl W6 Reikjaviko įdomu. Paskelbus maršrutą visi stebėjosi panašiai kaip su Nica, Bariu ir pan. Atseit ką ten Islandijoje veikti žiemą. O susidaro įspūdis, kad pardavimai geri, lėktuvai pilni, o ir kainos padorios, ypač papildomų paslaugų (bagažas po 80-100 eurų į abi puses).
Visgi gal tai labiau ne turistinė, o emigrantinė kryptis? Nežinote, kiek ten mūsų tautiečių maždaug gyvena?
Įdomu ir tikrai džiugu, kad KEF bent paviršutiniškai žiūrint neblogus rezultatus demonstruoja. Gana stipriai veikia ir efektas, kad KEF yra unikalus produktas regione ir pritraukia nemažai latvių, baltarusių, rusų į reisą beigi nemažai „fake connections” keleivių per Vilnių.
KEF turbūt yra tiek turistinė, tiek emigrantinė kryptis, nors visoje šalyje gyvena maždaug tiek žmonių, kiek Kaune. Turizmui tai tikra egzotika, bet labai brangi šalis – bent jau taip buvo, kai lankiausi prieš didžiąją krizę.
Čia bus įdomu – Brussels Airlines ilgam laikui wet-lease-in 3 Sukhoi Superjets, operated by Cityjet: http://atwonline.com/leasing/brussels-airlines-wet-lease-superjets
Bus labai įdomu matyti, jeigu VNO-BRU skraidys Sukhoi.
Spot up for this write-up, I actually think this excellent website wants far more consideration. I’ll probably be again to learn to read a lot more, thank you for that info.
[…] 2011-2018 m. pasižymėjo kaip nuolatinės ir greitos didžiųjų žemų sąnaudų vežėjų plėtros laikotarpis. Nuožmi „Ryanair“ ir „Wizz Air“ konkurencija stūmė abu vežėjus atidarinėti naujus maršrutus vieną po kito ir tai turėjo stiprų stimuliacinį efektą. Vidutinis keleivių skaičiaus augimas per dešimtmetį siekė 9% ir viršijo prognozes. […]
custom sex doll Top 5 Asian Sex Dolls to Serve You Throughout everyday life and Bed