Užkibo | Knocked Up, 2006

   
     

Holivudo prodiuseris Juddas Apatow ėmėsi statyti antro savo filmo. 2005-aisiais kino teatrus pasiekė nešvankoka, bet neblogų įvertinimų sulaukusi komedija „40-ties ir dar skaistus“, o po praėjusių metų pabaigoje nedideliame JAV kino festivalyje parodytos juostos „Užkibo“ kritikai viešai ėmė žerti pagyras J.Apatow už sugražintą žavesį į nuvalkiotą romantinės komedijos žanrą.

Juddas Apatow ėmėsi „Užkibo“ scenarijaus ir pats režisavo. Istorija pasakoja apie nevėkšlą Beną, kuris savo gyvenimą leidžia narkomanų komunoje ir sėkmingos TV laidų vedėjos Alison pažintį ir jų vienos nakties nuotykį, kuris baigiasi Alison nėštumu ir tolimesne dviejų priešingybių draugyste.

Istorija paprasta ir nesudėtinga, bet pritaikyta ekranui puikiai. Šį kartą į gerą išėjo faktas, jog režisierius ir scenaristas buvo tas pats asmuo. Rašydamas dialogus Juddas Apatow jau iš karto matė, kaip jie „atrodys“ ekrane. Dėl to visą filmą neapleidžia išbaigtumo ir konkretumo jausmas – kiekvieną momentą yra aišku, ką šia scena norima pasakyti. Žavi ir „nepagrindinės“ filmo linijos – už interneto svetainės, kurioje galima sužinoti, kiek sekundžių ekrane rodosi nuoga mėgiama žvaigždė – verta paploti. Ir tai tik viena „foninė“ siužeto linija.

Pagal pradinį sumanymą, „Užkibo“ turėjo būti „40-ties ir dar skaistaus“ tęsiniu – Sethas Rodinas turėjo tęsti „Smart Tech“ parduotuvėje dirbusio vaikino vardu Cal personažą, bet galutiniame scenarijaus variante šios minties buvo atsisakyta ir pagrindinis „Užkibo“ herojus Benas Stone`as iš principo buvo bedarbis (arba būsimo populiariaus interneto portalo kūrėjas).

Romantinių komedijų sukimas jau tapo tikru Juddo Apatowo šeimyniniu verslu – pagrindinės veikėjos Alison sesers Debi vaidmenį atliko režisieriaus žmona Leslie Mann, o Debi ir Pyto vaikus vaidino judviejų atžalos.

J.Apatow romantinei komedijai nekvietė garsių žvaigždžių, kurios tokio pobūdžio filmuose suvalgo liūto dalį biudžeto. „Užkibo“ kainavo „tik“ 33 mln. JAV dolerių, o pasaulio kino teatruose uždirbo beveik 200 mln. Būtina atsižvelgti ir į tai, jog šio žanro filmai būna sėkmingesni DVD formate.

„Užkibo“ žavi ir taiklus aktorių parinkimas. Sethas Rogenas – tikras nevykėlis, jam taip ir tinka rūkyti žolę. Kaip ir Ketherine Heigl, jis iki šiol vaidindavo ne pagrindinius vaidmenis vidutinio lygio filmuose. Tikėtina, jog ir 28-metei simpatiškai K.Heigl ir S.Rogenui „Užkibo“ gali tapti tramplinu į kur kas rimtesnius vaidmenis.

Labai šauniai filme „Užkibo“ atrodo Paulas Ruddas, sukūręs šeimos rutinos prispausto muzikos prodiuserio vaidmeni. Paulas Ruddas Holivude jau 15 metų ir yra sukūręs 33 vaidmenis įvairaus plauko filmuose, bet neprisimenu juostos, kurioje jis taip puikiai būti tikęs vaidmeniui.

„Užkibo“ yra komedija, kuri vietomis vulgari, vietomis šlykšti, vietomis gali pasirodyti paprasta. Bet viso to mišinys – juokingas, neprailgstantis ir vasarą atgaivinantis daugiau nei dviejų valandų trukmės nuotykis, kuris sugeba paliesti ir jausmus ir neleidžia nesišypsoti. J.Apatow turi pavydėtiną jausmą, kaip sulipdyti mielą ir juokingą komediją, kuri uždirba milijonus – iš nieko. Be žvaigždžių, be pigių juokelių ir be bereikalingų patyčių. Užtat, su polėkiu.

Plačiau apie filmą – Užkibo | Knocked Up, 2006

Paskelbta – www.kinas.info.


Galite sekti šio įrašo komentarus per RSS.

Nėra komentarų

Leave a reply