Paslaugų kūrimas viešųjų ryšių tikslais | „Omni Connect”
Didelės įmonės, kurios stengiasi bet kokia kaina aplenkti konkurentus, dažnai imasi naujų produktų ar paslaugų kurimo tik vardan viešųjų ryšių tikslų. Naujai kuriama ir parduodama prekė pristatoma per anksti (ekonominės naudos galima tikėtis tik po kelių metų) arba apskritai skirta tik priversti žiniasklaidą ir visuomenę apie tai kalbėti, nors iš anksto žinoma, jog to niekas nepriks (arba konkrečiau – sukūrimo kaštai bus didesni nei uždarbis iš pardavimų).
Keletas lietuviškų pavyzdžių:
– mano mėgstamas prekybos tinklas „IKI” parduoda ekologiškus popierinius maišelius, nors aišku, jog jų pardavimai bus labai maži, nes lietuvių sąmonė dar nepriprebdo mokėti daugiau už sumažintą taršą (ekologiškas maišelis kainuoja 80 centų, o kur kas praktiškesnis ir tvirtesnis plastikas – 30). Vardan dar tvirtesnės ekologiškos krypties – už kiekvienus 1000 nupirktų maišelių „IKI” pasodina po medį;
– „Elektromarkt” „Helios” prekybos centre atidarė prabangios buitinės technikos ir elektronikos saloną „Media City”, kuris teikia VIP aptarnavimo paslaugą – VIP klientai gali ateiti į saloną nors ir 3 val. nakties, iš anksto paskambinę. Vargu, ar tokia paslauga naudinga net ir labai turtingiems žmonėms. Negana to, toje parduotuvėje dar parduodamas vienas brangiausių televizorių pasaulyje.
Lenktynes vardan lenktynių galima vadinti ir Lietuvos mobilio ryšio operatorių lenktyniavimą. Tiesa, lenktyniauja iš jų tik du – „Tele 2” yra užėmusi akivaizdžią „followerio” poziciją ir paslaugas diegia atsilikdama net pora metų, kuomet lyderiai išedukuoja rinką ir paslauga gali būti komerciškai sėkminga iš karto.
Mobiliojo ryšio operatoriai aktyviai lenktyniauja duomenų perdavimo greičio srityje. Kažkada (2004 m. gegužę!) „Omnitel” pristatė 3G, kuris veikė tik Europos aikštėje ir buvo vieni pirmųjų Europoje, bet sugebėjo „sujungti Vilnių su Briuseliu”. Praėjusią savaitę „Bitė” „išvystė” rekordinį 7,2 mb/sek. greitį.
Operatoriai lenktyniauja daugiau tik viešųjų ryšių srityje kalbėdami apie „teorinį” ir paprastiems klientams nepasiekimą greitį.
Pasinaudojęs „Omnitel” akcija – pasiėmiau išbandyti „Omni Connect” paslaugą namuose (naujame name „Teo” niekaip neatveda savo „Zebro”, o be to pagaliau atsirado USB modemai šiem paslaugom – Mac’ai neturi PCMCI ir EXPRESS jungčių). Ir ką gi patyriau – nors „Omnitel” skelbia, jog 3G tinklas veikia 159 miestuose ir miesteliuose (jų Lietuvoje yra net tiek!), o jame galima pasiekti 3,6 Mbps greitį – turiu pastebėti, jog tokie sostinės rajonai kaip Pašilaičiai ar Lazdynai dar nenusipelnė garbės patekti į „159 miestelių” sąrašą.
Pašilaičiuose 3G ryšiu prisijungti įmanoma, bet jis trūkinėja kas kelias sekundes ir naršyti neįmanoma. Lazdynuose (8 aukšte) 3G ryšio apskritai modemas neranda – nors pro langą matau televizijos bokštą, krūvą Lazdynų daugiaaukščių, „Helios” dangoraižį, Gariūnų kaminus ir dar kelis objektus, kurie potencialiai būna mobilio ryšio antenų stovėjimo vietos.
Apibendrinant galima pasakyti, jog nors mobiliojo ryšio operatoriai kalba ir apie dvigubinamą 3G greitį, realiai mobiliojo ryšio vartotojai gali naudotis tik patikrintu EDGE ryšiu (kuris beje suteikia visiškai pakankamą greitį naršymui ir pašto skaitymui). O primenu – 3G pristatytas Lietuvoje jau daugiau nei prieš tris metus!
Bet kokiu atveju – paslaugų kūrimas viešųjų ryšių tikslais pasiteisina. Jau prieš kokius tris ar keturis metus „Bitė” ir „Omnitel” investavo milijonus į savo WAP portalų populiarinimą – dividendus valgo šiandien.
P.S. Užtat su kambarine antena Lazdynuose galima kokybiškai žiūrėti televiziją. Pašilaičiuose padėtis šiuo klausimu yra apgailėtina.
Galite sekti šio įrašo komentarus per RSS.
8 komentarai
Leave a reply
Omni Connect teko išbandyti ir man, ryšys kol kas tragiškas: po poros mėnesių grąžinom atgal.
Sveiki,
Gali būti, kad miesto pakraščiai vis dar nepasiekiami. Tačiau Šiaulių miesto didžioji dalis (po kurią aš vaikštau) su OmniConnect veikia gerai. Tik savai kišenei jis per brangus – 100 litų reiškia jog reikia turėti labai rimtą motyvaciją jog nori būti mobilus su internetu.
Šiuo atveju kalbėjau ne apie „Omni Connect” kaip paslaugą, o apie 3G (trečiosios kartos) ryšį. „Omni Connect” veikia, bet ryšys jungiasi per GPRS/EDGE, kuris yra penkis kartus lėtesnis už deklaruojama 3G greitį.
as nedrysau meginti omni conect o surizikavau su bites vodafone ir galiu pasakyti kad rysys geras nors dabar skelbia kad greitis siekia net iki 7.2mb/s zinoma tokio greicio nepasieksim atrimiausius kelis metus nebent atsisedus prie bites antenos bet klaipedoje miesto pakrasty pastovus greitis pas mane min 1.8mb/s o max ispaudzia iki 3.3mb/s
omni: Del lazdynu – ten labai bloga radio situacija [del boksto etc.] tad 3G rysys tikrai pastatuose (cia irgi priklauso kokie langai ir t.t.) gali veikti silpniau – pasistacius antena problemos nelieka. Del paslaugos PR pries jai veikiant nesutinku, investiciju padaryta tiek, kad leidzia turet placiausia tinkla Lietuvoje (3g – 10x platesni nei konkurentai). Taip del greicio 3,6 – 7 ir tt. tai gaunasi dalis PR, bet to reikia ;)
„nes lietuvių sąmonė dar nepriprebdo mokėti daugiau už sumažintą taršą (ekologiškas maišelis kainuoja 80 centų” – Nusysneki!
mano samone pribrendus seniai tik vat kad nekiekvienas gali pirkti toki brangu maiseli.
Sudas Sudas Ir Dar Karta Sudas
isbanzev ir as kol nenupjove vieno mezio veike per 3 sec prikraudovo nupjove medi isvis nerasta neaptarnaujama