Geriausias laikas siųsti naujienlaiškį

   
     

Sako, kad šiais laikais klientai naujienlaiškį priimti tik tada, jeigu prekės ženklas, siunčiantis jiems naujienlaiškį yra „loved brands” arba žmonės tikisi, jog galės gauti pirmieji informaciją apie skelbiamus išpardavimus, akcijas, o galbūt, net kokį išskirtinį pasiūlymą.

Deja, mūsuose „naujienlaiškių marketingas” dar tebėra mistiškas. Marketingo skyriaus darbuotojai jį vis dar suvokia kaip eilinį „media” kanalą, kurį galima įtraukti į reklaminės kampanijos paketą (šalia „įdėsim bannerį į mūsų saito titulinį).

Du paprasti pavyzdžiai mane pasiekė šią savaitę iš mano mėgstamų avialinijų.

Antradienį „FlyLAL” paskelbė oficialiai apie naujas kryptis į Madridą ir Budapeštą. Iš karto pasirodė banneriai jų puslapyje, plūstelėjo pranešimų spaudai srautas (o spauda tokias žinias mėgsta ir valgo gan skaniai). „FlyLAL” puslapyje, beje, bilietus į Madridą ir Budapeštą buvo galima pirkti bent jau liepos 29 dieną, kada rašiau apie šias planuojamas kryptis (o gal ir dar anksčiau – nepastebiu visko iškart).

Tuo tarpu aš, ištikimas „FlyLAL” naujienlaiškio prenumeratorius, žinutę apie tai gavau tik trečiadienį.

Spėju, bilietų geriausiom kainom jau net nebebuvo tada, kada gavau šią žinutę, nes juos išgraibstė tie, kurie atidžiau skaito pranešimus spaudai.

Tuo tarpu geriausias „FlyLAL” draugas (po Vilniaus oro uosto) „airBaltic” nuo savaitės pradžios jau radijo reklama skelbiama apie tai, jog ketvirtadienį 16 val. bus paleista 50 000 bilietų skrydžiams labai gera kaina. Vakar pasirodė ir banneris „Delfi” tituliniame. Tuo tarpu ištikimi „airBaltic” skraidytojai, „Eurobonus” programos nariai žinutę apie tai gavo tik šiandien (penktadieni rytą):

Įtariu, norėdamas gauti bilietų nurodydamas kaina, turėsiu ilgai ir nuobodžiai badyti į įvairias datas (priedo, „airBaltic” saite mokesčiai pridedami tik paskutiniame bilieto užsakymo lange labai nervina).

Gerbiamieji „airBaltic” ir „FlyLAL” – jeigu jūs naujienlaiškyje paskelbtumėte karščiausias žinias, iš jūsų pusės tai būtų:

1) Graži žadėka iš jūsų pusės už tai, kad aš jus gerbiu ir leidžiu jums teršti savo pašto dėžutę jūsų reklama;

2) Kuriama pridėtinė vertė jūsų naujienlaiškio prenumeratoriams;

3) Jie skatintų impulsinį pirkimą, jeigu jūs praneštumėte, jog „Apie šiuos pasiūlymus ne naujienlaiškio gavėjams pranešime tik rytoj”;

4) Gavęs gerų pasiūlymų paraginčiau draugą taip pat užsiprenumeruoti naujienlaiškį.

Tai galioja ne tik aviakompanijoms. Nors aviakompanijos „naujienlaiškių marketingo” veikloje tikrai gali pasiekti neblogų rezultatų – žmonės pakankamai noriai prenumeruoja, ir „buy-per-letter” indeksas siunčiant informaciją šiai auditorijai būtų neblogas.

Šitoje vietoje pagyrimo nenusipelno ir mano labai mėgstamas „Suit Supply”. Prieš tai trumpa istorija, kaip aš užsisakinėjau jų naujienlaiškį: jų interneto tinklalapyje www.suitsupply.lt esanti užsakymo forma metė klaidą, jog duomenys neįvesti, nors formą užpildydavau pilnai. Nemečiau šito reikalo ir parašiau bendru „Suit Supply” el. pašto adresu apie problemą. Gavau atsakymą su padėka ir pažadu sutvarkyti. Dar po savaitės gavau el. pašto žinutę, jog problema išspręsta ir „Suit Supply” maloniai kviečia prenumeruoti. Užsiprenumeravau.

Deja, vakar netyčia įslinkęs į „Suit Supply” interneto tinklalapį pastebėjau, kad šioje parduotuvėje (kur pagal koncepciją beveik niekada netaikomos nuolaidos ir nevykdomi išpardavimai) vyksta gan nebloga akcija:

Deja, aš, atkaklus ir ištikimas klientas, bei jų naujielnaiškio prenumeratorius, apie šią akciją informuotas nebuvau ir pirmojo naujienlaiškio iš jų vis dar laukiu.

„Naujienlaiškių marketingas”, be abejo, yra sudėtinga ir gan specifinė sritis, bet ją tinkamai išnaudojant, galima pasiekti labai labai daug. Šią sritį galima išnaudoti ir papildomiems pardavimams, ir sandėlių išvalymui, ir klientų lojalumo kėlimo tikslais, ir tiesiog – paverčiant savo klientus jūsų prekės ženklo fanais.


Galite sekti šio įrašo komentarus per RSS.

9 komentarai

 1. Žiemys - 2008 08 8, 14:51

  Naujienlaiškiai tikrai yra galingas kanalas skleisti žinią apie save ar parduoti savo produktus. Pas mus jie sunkiai juda turbūt dėl to, kad niekad nebuvo išvystyta gerai ir paprastu paštu siunčiamų pasiūlymų sritis. Nemokėjimas jų išnaudoti parodo kokia marketingo rinka vis dar yra jauna ir nepatyrusi pas mus. Geras straipsnis šiaip :)

 2. Kazimieras - 2008 08 11, 18:44

  puikus straipsnis:
  respect

 3. Algis - 2008 08 14, 09:27

  Aciu uz gera insight’a.

 4. Kazimieras - 2008 08 15, 12:21

  o tai kur daugiau straipsniu?? :) pasigedau geru ir fainu straipsniu apie aviacija…. :D

 5. Kazimieras - 2008 08 15, 12:22

  o tai kur daugiau straipsniu?? :)
  pasigedau geru ir fainu straipsniu apie aviacija…. :D
  Ir beje puikus jusu , Simonai, Straipsniai! :)

 6. Kazimieras - 2008 08 15, 12:29

  http://www.airbaltic.com/public/35782.html
  kaip matau ir Airbaltic’as sparciai pleciasi, net 38%, FlyLal’ui reikia dar labiau pasistengti pasiekti didesniu tempu as manau :)

 7. […] Džiaugiuosi, jog viena mano švelniai pakritikuota kompanija pamoką išmoko: […]

 8. Sapnininkas - 2008 08 26, 02:44

  Geras irasas.

 9. Tyson - 2017 06 29, 00:13

  Skype has established its internet-structured consumer beta towards the
  world, soon after starting it generally from the Usa and You.K.

  previously this calendar month. Skype for Web also now supports Linux
  and Chromebook for immediate messaging conversation (no video and voice yet, these require a connect-in set up).

  The expansion of your beta adds assistance for an extended selection of
  spoken languages to assist strengthen that international usability

Leave a reply