Kas išeis sotus pavalgęs televizijos reklamos pyrago?

   
     

Marketingo seminaruose yra dvi drąsios drąsių pranešėjų mėgstamos frazės. Pirma – „Kotleris mirė”; antra – „TV niekas nebežiūri”. Ironija tame, jog abi yra neteisingos.

TV žiūrimumas auga, nepaisant to, jog auga kitų „medijų” vartojimas, pirmiausia, interneto. Televizijoje auga kainos, auga reklamos sekundės, auga  reklamdavių išlaidos šiai „medijai”. Tiesa, girdėti, jog didžiųjų klientų nuolaidos taip pat auga ir kai kurių klientų „netto” atskirose televizijose tuoj bus vienaženklis procentas „gross’o”.

Natūralu, kad prie augančio pyrago atsiranda daug burnų.

Šį naująjį televizijų sezoną naujų burnų, arba senų burnų, bet norinčių išsižioti plačiau bus kaip niekada daug.

„Lietuvos ryto televizija” – naujokas „didžiųjų” televizijų tarpe

„Lietuvos Rytui” iš „Rubicon” nupirkus „Penktąjį kanalą” šis reiškia motyvuotą ambiciją tapti tikru „penktuoju didžiuoju kanalu”. Visgi, žiūrovų sąmonėse „didieji” kanalai lieka keturi – LNK, TV3, LRT ir BTV. Nors „Tango TV”, TV1 ir, galbūt MTV, taip pat galėtų savo dydžiu ir aprėpties zona galėtų pretenduoti į tokius.

„Lietuvos Ryto televizijai” vadovaus Edmundas Jakilaitis, iki šiol vadovavęs „virtualiai” „Lietuvos Ryto televizijai”, tiksliau prodiuserų komandai, rengiančiai laidas įvairioms televizijoms. Autorinių laidų pagrindą būtent ir sudarys E.Jakilaičio prodiusuotos laidos, tame tarpe populiarusis praėjusio sezono LNK bulvarinis hitas „Super L.T”.

Kiek yra žinoma, „Lietuvos Ryto televizija” transliuos to paties pavadinimo krepšinio komandos dvikovas ULEB taurėje. Į įsigytą licenziją patenka visas ULEB taurės turnyras, todėl, ko gero, „Lietuvos Ryto televizija” transliuos ir „Šiaulių” komandos ULEB dvikovas, jei „Šiauliai” pateks į grupių turnyrą.

Be šio kąsnelio, „Lietuvos Ryto televizija” įsigijo ir teises transliuoti BBL taurės rungtynes. Kadangi net eilinės LKL dvikovos (o panašios jos bus ir BBL lygoje) per LRT sutraukia garantuotus 4-5 procentus, tai naujai kylančiai televizijai tai bus gardus turinio perlas, keliantis bendrą reitingą aukštyn. O kur dar mažiausiai dvi vyksiančios „auksinės” (reitingų prasme) dvikovos tarp „Lietuvos ryto” ir „Žalgirio” bei BBL „Finalo ketverto turnyras”.

Kalbama, jog „Lietuvos Ryto televizija” aktyviai dirba TV serialų pirkimo rinkoje, todėl tikėtina, jog LNK/TV3 šioje kategorijoje turės dar vieną konkurentą su nemažais pinigais. Visgi, TV3 situacija šioje vietoje lieka geresnė už LNK ir „Lietuvos rytą”, dėl jos priklausymo tarptautiniam tinklui ir geresnių kainų atliekant bendrus pirkimus visai Skandinavijos/Baltijos rinkai.

LNK projektai be Valinsko

LNK praradimus glaisto atkartojimais iš vidinių resursų. Praradę Morkūną/Blėdienę ir „Super L.T”, LNK ketina vietoje šios laidos išstatyti analogišką bulvarinę laidą su Berneen priešakyje. Praradę A.Valinską ir jo muzikinius šou, LNK ketina rengti naują muzikinį šou (2006 m. geriausias brand’as „Kelias į žvaigždes” liko LNK pusėje), kurį ves Leonardas Pobedonoscevas.

LNK ketina smogti jau daug metų karaliaujančiai ankstaus ryto segmente Lietuvos televizijai. Nors bendras žiūrimumas rytiniu metu nėra aukštas, bet reklamos užsakovams ieškant vis įdomesnių formų, paskutiniu metu pastebėjau, jog komercinių sekundžių per „Labą rytą” nemažiau nei piko metu. Todėl LNK atgaivins rytinę laidą (dar prisimenate „Ryto ratą”?). Kol kas nepranešama, kaip ši laida vadinsis, bet jos vedėjas (o gal vienas iš vedėjų) bus Rolandas Vilkončius. Stipri korta net vakariniam eteriui. Jeigu LNK į porą R.Vilkončiui pakviestų „Labo ryto” legendą Ingą Raižytę, tai naują laidą iš karto žiūrėčiau net aš. Deja, R.Vilkončiaus porininkė turbūt bus Eglė Jackaitė.

Po praėjusiais metais skausmingai LNK pasibaigusio šokių šou (ne kasdien žaisdamas kortomis gali pralošt Valinsko kortą), į LNK iš LRT pereina „Šokių dešimtukas”. Kažin, gal tai padės „Šokių dešimtukai” sutrumpėti iš keturių valandų laidos į kažkiek kompaktiškesnę?

Į LNK iš TV3 taip pat pereina dalis (ar visos?) Sauliaus Bartkaus laidų, priešakyje daugiausia reitingo procentų renkanti „Abipus sienos”. Negana to, LNK į prodiuserių kolektyvą grįžo ilgametis šio kanalo prodiuseris ir nemažai pelningų projektų autorius Laurynas Šeškus.

Ką parodys lyderė TV3?

Iš TV3 šią vasarą daugiausia tylos, apart pusės puslapio dydžio skelbimų „Lietuvos ryte” apie naujo programų direktoriaus paeišką. Ar tai nepakenks televizijai? Neturėtų, nes programų tinklelis turėtų būti jau prieš porą mėnesių sudėliotas, o apie ką kalbame dabar, tai tėra tik detalės, kurios jau išlindo į viešumą.

Arūnas Valinskas per TV3 statys „Žvaigždžių vartus”, o laidą „Kriminaliniai tyrimai” ves buvęs vyriausiasis policijos komisaras Vytautas Grigaravičius. Šie du „šoumenai” tarsi susikeičia vietomis – V.Grigaravičius kažkada buvo vienas populiariausių tarp politikų (nors nebuvo politiku), o A.Valinskas pasiekęs viską televizijoje kuria savo partiją.

Kitos TV3 naujienos – smulkios. Pagaliau savo laidos nusipelnė Aistė Paškevičiūtė. Saugodami Rolandą Skaisgirį nuo Konkurencijos tarybos tyrimo prieš monopolinę padėtį TV serialų kūrimo rinkoje, TV3 pakvietė „Giminių” komandą statyti serialą „Broliai”.

Na, o pati geriausia žinia iš TV3 – šiemet eterio nebeturės Giedrė Rusytė. Nepražus – galės kartu su Agne Jagelavičiūtė plėsti „amžinų žvaigždžių-vakarėlių liūčių” klubą.

„Tango TV” taps TV6

MTG atrodo nepatekinti „Tango TV” gaunama pyrago dalimi. Pagal žiūrėtą laiką „Tango TV” užima 2,1% pyrago dalį ir, ko gero, tai yra negerai savininkams – priešingu atveju niekas drastiškų permainų nekelia. Kol kas tik aišku, jog „Tango TV” pavadinimą keis į visiškai neoriginalų TV6, sekdama kocerno MTG sėkmės istorija Švedijoje. Kol kas yra aiškus pavadinimas, bet naujojo (atnaujinto?) kanalo turinys ir koncepcija kol kas nežinomi.

Skaitmeninis sporto kanalas

Skaitmeninės televizijos Lietuvoje palaipsnis diegimas galų gale duos tą poveikį, kurio buvo ir galima laukti. Dabar transliuojami tik skaitmeniniai kanalai „Info TV” ir „Liuks!” labiau primena eterio teršimą vykdant formalumus ir laukiant geresnių laikų. Tuo tarpu praėjusio šokių dešimtuko nugalėtojas ir futbolo klubų magnatas Vladimiras Romanovas jau po kelių dienų bus ir televizijos savininkas.

Rugpjūčio viduryje savo transliacijas turėtų pradėti pirmasis specializuotas sporto kanalas „Sport1”. Ką jis rodys? Žinoma, turėtų rodyti Edinburgo „Hearts” pasirodymus Škotijos čempionate. Bet čia tik juokas. Rodys jis kur kas daugiau. Planuojama, jog „Sport1” rodys nacionalinės futbolo rinktinės rungtynes, futbolo „A lygos” čempionatą, daug ledo ritulio, Anglijos, Ispanijos, Rusijos futbolo čempionatus, WRC pasaulio ralio čempionatą, „Auksinės lygos” lengvosios atletikos varžybas, FIM pasaulio motokroso čempionatą, NCAA studentų krepšinio dvikovas, Nacionalinę krepšinio lygą, Lietuvos rankinio lygą, Lietuvos ralio čempionatą.

Negana to, „Sport1” kanalas turės specializuotas sporto žinias, transliuojamas kelis kartus per dieną. Nuo šios eilutės jau tikrai dvelkia prabangiu sporto kanalu. O ir pavardės, vykdančios nacionalinio sporto kanalo kūrimą tikrai stiprios: Andrius Tapinas, Ligita Krisiūnaitė, … čia pradžiai. Manau, kanalas stiprus savaime taps iš sugebėjimo sukviesti stiprią naujų veidų komandą, nes lietuviškos žvaigždės pigiai ateina, bet greitai ir išeina. Tikėkimės, jiems pasiseks.

„Sport1” kanalas sėkmės šiai dienai nesulauktų sėkmės, rodomas tik skaitmeniniame anžeminiame tinkle. „Sport1” žiniaraštyje galima rasti informacijos apie vykdomas derybais su įvairiais kabeliniais tinklais. Deja man, „Gala” vartotojui, gerų žinių kol kas nėra. Reikia tikėtis bus. MTV derybos su kanalais praėjo gerai, bet jų reitingas taip ir nepakilo daugiau nei iki 0,4%. Reikia tikėtis, „Sport1” seksis labiau.

Bet kokiu atveju, „Sport1” skelbiu metų įvykiu.

***

Dabartinis televizijos tinklelių dėliojimas labai primena žaidimą tankais ant languoto popieriaus pradinėje mokykloje. Reikalas toks, jog kreivai nupiešti tankai jau spalį pavirs reitingo balais, kurie jau žiema transformuosis į milijonus kompanijų sąskaitose.


Galite sekti šio įrašo komentarus per RSS.

10 komentarai

 1. Paulius - 2008 08 5, 00:27

  Labai informatyvus ir išsamus rašinys (kaip visada). Asmeniškai aš manau, kad didelio kokybinio šuolio dar tikrai nebus. Gal šioks toks ir bus, bendrai paėmus, tačiau jis labai atsiskies vis didėjančiame televizijos programų skaičiuje. Jau dabar man atrodo, kad jų yra daugokai tam, kad visos turėtų pakankamai žiūrovų, todėl bent jau kol kas augama kiekybe, o ne kokybe.

  Gaila, kad rimčiausia, mano akimis žiūrint, Lietuvos nacionalinė televizija smarkokai nukraujavo, tikiuosi nebus žengtas žingsnis atgal, nes gali apskritai nebelikti noro įsijungti televizorių kokią savaitgalio popietę. Nes bent jau kol kas tai yra praktiškai vienintelis kanalas, kur dar gali kažką įdomaus pamatyti, ne tik į žvaigždes pakeliauti ar apie ‘garsenybių’ nuotykius pasiklausyti… Tikiuosi tendencijos ims keistis, kada nors…

  Kaip bebūtų, matyt dar yra ką pasiimti jeigu naujos televizijos vis dar kuriasi ir ne šiaip kuriasi, o kaip grybai po lietaus dygsta. Beje, kalbant apie grybus, prie dabartinių reikėtų pridėti dar porą, kurie išdygs neužilgo. TV3 ruošia dar vieną jaunesnį broliuką/sesutę „3+”, kuris turėtų būti orientuotas į moterišką auditoriją ir transliacijas pradės nuo kitų metų vasario. Taip pat „Balticum TV”, kuri dėka skaitmeninių tinklų taps dar vienas visoje respublikoje matomas kanalas, pastarasis nuo naujų metų.

  Išskirtinai geros naujienos, na bent jau man, tai naujas sporto kanalas, į kurį dedu dideles viltis, ypač sužinojęs kas ten darbuosis. Viliuosi, kad kokybė pateisins lūkesčius ir turėsiu bent jau vieną kanalą dėl kurio galėsiu dažniau įjungti vis dažniau tik dulkes renkantį televizorių.

 2. Gala - 2008 08 5, 09:18

  Tavo turimas IPTV priedėlis gaudo ir DVB-T. Tad Sport1 gali žiūrėti be didesnių problemų.

 3. Simonas Bartkus - 2008 08 5, 09:25

  Gala: na taip, teoriškai galiu. Bet esu juodas tinginys, ir vietoj to, kad pažiūrėčiau „Sport1”, nevykdysiu priedėlio „restart’o” (kuris trunka penkias minutes), nekeisiu jo sisteminių nustatymų, neieškosiu namie kambarinės antenos vien dėl to, jog pažiūrėčiau vieną TV kanalą, o paskui visą procedūrą kartočiau, kad vėl galėčiau grįžti prie normalaus „Interaktyvios Gala” paketo. Noriu turėt ne teorinę galimybę, o realią žiūrėti.

 4. osam - 2008 08 5, 11:57

  Į TV3 įžengs ir „Human tetris”, kuris turėtų patikti „Streso”, bei „Po velnių” megėjams. Esmė, kad reikės pralysti pro skylę „plokštėje”. Youtubeje yra gerų video apie tai.

  TV3 turėtų rodyti naujus serialų sezonus „šeimininkių”, „bėglių”. Tai gi jau galima susidelioti šiokią tokią programą. TV3 19h. realybės šou. 20. „broliai” 21 Laidos 21,30 žinios. 22h. serialai. IR manau tas pats bus su LNK. Ir bus vėl, kad tuo pačiu metu ta patį rodo (jau ir reklamas pradėjo rodyti tuo pačiu metu). Beje LNk turėtų rodyti ir gi kažkokią ale diskusijų laidą „Juodai balta”

  LTV fronte nieko naujo kol kas. TV6manau vėl rodys kartojimus, užsienio laidas ir pan. TV1 labai pukia vygdo strategiją ir taiko į savo žiūrovus. (vien ką reiškia draugų rodymas savaitgalį, „elito” filmai ir pan.) 5 kanalas, jei rodys kokybiškai, o ne mals š.. (nes dabar daug problemų su translaciaj (dingsta vaizdas, garsas, sustoja ir pan.) Dar jiem su kokybe reikėtų padirbėti, nes spalvos ne estetiškos ir pan.

  MTV manau daugiau nekils (arba nežymiai), nes jau atrado savo auditorija ir nemanau, kad jos daugės.

  Išvada.
  Komercinės TV bus tokios pat, bet LTV, 5kanalas, sportoTV gali nustebinti.

 5. Simonas Bartkus - 2008 08 5, 13:24

  „Gala”/”Sport1” diskusiją galime lenkti: http://www.sport1.lt/?p=174

 6. juti - 2008 08 5, 14:31

  Simonai! jau ir Tau yra geru naujienu apie GALA. http://www.sport1.lt paskelbta siandien! VALIOOOOOOOOOO

 7. Felceris - 2008 08 5, 16:34

  O per kuri kanala rodys pradeta filmuoti seriala apie H. Daktara? Ziauriai idomu.

 8. […] nuotrupomis apie juos didžiuosiuose portaluose, tačiau vakar teko susipažinti su Simono Bartkaus įrašų apie Lietuvos televizijos rinką ir galų gale aptikau juos tinkle. Jame esantis pranešimas […]

 9. Simonas Bartkus - 2008 08 6, 13:22

  Ačiū už papildymus apie naujienas tinkleliuose visiems komentatoriams. Be abejo, įvairių naujienų laidų lygmenyje dar bus ir labai daug. Laukiu jau rugpjūčio paskutinės savaitės, kada jau ims viešėti pilni tinkleliai…

 10. Turiningas savaitgalis - 2010 12 19, 13:21

  […] Simono Bartkaus dar gūdžiais 2008 m. nutapyto televizijų tinklelių dėliojimo principo, kuris „labai primena žaidimą tankais ant languoto popieriaus pradinėje mokykloje“. Tai visiškai naujas ir iki šiol nematytas reiškinys – televizija suteikia mums galimybę […]

Leave a reply