„Tamsos riteris” nebėra #1 IMDb reitinge

   
     

Tie mano tinklaraščio komentatoriai, kurie prognozavo, jog „Tamsos riteris” neišsilaikys amžinai pirmojoje IMDb.com filmų reitingo vietoje buvo teisūs„. Po praėjusio savaitgalio „Tamsos riteris” pasitraukė iš pirmosios IMDb filmų reitingo vietos.

Puslapyje rodomas „Tamsos riterio” reitingas dar lieka 9.2, bet „topinis” reitingas jau nukrito iki 9.1 ir filmas nusirito į trečiąją reitingo vietą.

„Tamsos riteris” nusirito žemyn greičiau nei buvo galima prognozuot – maždaug per tris savaites. Tikėtina, jog dar mėnesį turėtų filmo reitingas kristi.

„Tamsos riterio” nusiritimą galima susieti su dėmesio filmui persiritimu į Europą – amerikiečiai filmą vertina vidutiniškai 9.4, tuo tarpu „neamerikiečiai” – 9.1.

Įdomus niuansas, jog į pirmąją IMDb.com reitingo vietą negrįžo „Krikštatėvis”, kuris buvo reitingo lyderis iki „Tamsos riterio” pasirodymo, bet pirmąją vietą dabar užima juosta „Pabėgimas iš Šoušenko”.

Tuo tarpu bilietų kasose „Tamsos riteris” tęsia piniginių tuštinimo sezoną. Ketvirtą savaitgalį iš eilės „Tamsos riteris” liko pelningiausiu filmu JAV. Iš viso filmas jau uždirbo 441 mln. JAV dolerių (tik JAV kino teatruose) – tai yra trečias visų laikų rezultatas absoliučiais skaičiais. Kiek teisingesnis yra uždirbtų pinigų vertinimas atsižvelgiant į infliaciją – įvertinus infliaciją „Tamsos riteris” šiuo metu yra 41-ojoje vietoje. Visgi, įvertinus infliaciją „dabarties pinigais” filmas „Vėjo nublokšti” 1939-aisiais uždirbo 1,5 mlrd. JAV dolerių – reikėtų jau tokiu atveju vertinti ne tik infliaciją, bet ir kitus ekonominius veiksnius.

Lietuvoje, tuo tarpu, filmo finansiniai rodikliai nėra stebinantys – per tris demonstravimo savaites juosta surinko 274 tūkst. litų. Filmui trūksta 100 tūkst. litų, jog aplenktų „Žmogų-vorą 3” ir taptų daugiausia uždirbusiu „komiksiniu” filmų, bet bendrame kontekste juostos rezultatas nėra labai geras: „Mumija 3” per dvi savaites uždirbo 434,7 tūkst., „Mamma Mia” per keturias – 449 tūkst., „Hankokas” per porą mėnesių – 788 tūkst. litų.


Galite sekti šio įrašo komentarus per RSS.

8 komentarai

 1. Blondie - 2008 08 12, 11:32

  Dark Knight’s weekend earnings put it at #3 on the all-time domestic box-office charts with $441.5 million, behind only Titanic ($600.8 million) and the original Star Wars ($461 million), which has had many re-releases.

  Įspūdinga, ar ne?

 2. Skaitiniai #9 :: Karolis Pocius - 2008 08 12, 22:20

  […] fronte naujiena apie tai, kad „Tamsos riteris“ buvo pastatytas į vietą bei kinofano įrašas apie specialiųjų efektų „tėvą“ Georges […]

 3. Pavel Shestakov - 2008 08 12, 22:37

  Dėl to fakto, jog The Godfather negrįžo atgal į savo vietą kalti, kaip spėjama, The Dark Knight fanai. Iš tiesų, nėra ko spėlioti, kadangi ir taip buvo matoma, kad pasirodžius Betmeno juostai, grupė žmonių prisijunginėdavo ir filmui The Godfather duodavo po 1 balą, kas ir nustūmė jį žemiau dabar pirmoje vietoje esančio The Shawshank Redemption. Truputį negražiai gaunasi…

 4. Aurelijus Valeiša - 2008 08 12, 23:01

  „kadangi ir taip buvo matoma, kad pasirodžius Betmeno juostai, grupė žmonių prisijunginėdavo ir filmui The Godfather duodavo po 1 balą”

  IMDB sistema protingesnė, topui balus skaičiuoja tik iš senų, patikimų vartotojų.
  Anyway, kad buvo pasukčiauta truputį – could be ;)

 5. […] Filmas. Pastaruoju metu dažniausiai buvo kalbama apie “Tamsos riterį”, kuris laikėsi ir aukščiausioje vietoje IMDb. Tačiau kadangi viskas keičiasi laikui bėgant, tai ir šis filmas paliko pirmą vietą populiariausiųjų sąraše. […]

 6. Fantastic website, must come back here , very interesting content, bookmarked your blog
  regards fuserarvh

 7. free mahjong - 2009 09 12, 23:15

  Subject of your post is very interesting, bookmarked, regards hlonkoburg

 8. karaoke software - 2009 10 12, 01:06

  Your site is awsome, i like to read your posts, regards
  free karaoke software

Leave a reply