Taip pat, bet kitaip: kaip skiriasi populiariausios kryptys iš Baltijos sostinių

   
     

Lietuvos oro uostai 2012-2016 metais mažino atsilikimą keleivių skaičiumi nuo Latvijos oro uostų (žiūrėkim realiai: Rygos), tačiau 2017-2018 atotrūkio mažinimo pagreitis krito.

Priežastis nėra Lietuvos oro uostų augimo lėtėjimas, labiau Rygos oro uosto atsigavimas po to, kai po vykdytos restruktūrizacijos „airBaltic” vėl pradėjo sparčiai plėstis iš Latvijos sostinės.

Estijos oro uostai (vėlgi, realiai – Talino) nors ir demonostruoja augimą, tačiau, skirtingai nei prieš dešimtmetį, dabar jau realiai žaidžia kitoje lygoje, kas atitinka šalių dydžio proporcijas.

Nors Baltijos šalių sostinių rinkos gana panašios, tačiau ar galime atrasti skirtumų tarp populiariausių skrydžių krypčių?

Populiariausios kryptys iš Vilniaus oro uosto 2018 metais. Jas jau apžvelgiau ankstesniame tinklaraščio įraše.

Londonas468 tūkst.
Frankfurtas276 tūkst.
Oslas261 tūkst.
Varšuva253 tūkst.
Antalija245 tūkst.
Kijevas229 tūkst.
Ryga199 tūkst.
Milanas175 tūkst.
Stokholmas167 tūkst.
Maskva152 tūkst.

Tuo tarpu populiariausių krypčių iš Rygos dešimtukas atrodo taip:

Londonas601 tūkst.
Maskva561 tūkst.
Helsinkis309 tūkst.
Oslas294 tūkst.
Stokholmas293 tūkst.
Frankfurtas279 tūkst.
Berlynas273 tūkst.
Talinas244 tūkst.
Kijevas231 tūkst.
Kopenhaga225 tūkst.

Populiariausia kryptis tiek iš Vilniaus, tiek iš Rygos yra Londonas. Dar prieš kelerius metus Rygoje dominavo Maskvos kryptis, tačiau „Wizz Air” atėjimas ir papildoma stimuliacija Londono kryptyje nulėmė, jog ši kryptis išsiveržė į pirmąją vietą.

Skrydžiai į Maskvą iš Rygos yra labiau išvystyti nei Vilniaus: „airBaltic” ir „Aeroflot” skraido po 4 kartus per dieną, o dar du kartus per dieną skraidina „Utair” – iš viso 10 skrydžių kiekvieną dieną. Žinoma, tokią pasiūlą nulemia ir paklausa, kadangi kultūriniai ir demografiniai ryšiai tarp Rusijos ir Latvijos yra gerokai stipresni nei tarp Lietuvos ir Rusijos.

Ryga turi didesnį srautą į Helsinkio oro uostą, kurį, mano vertinimu, nulemia ne natūraliai didesnė paklausa, o tranzitas: „airBaltic” Helsinkio kryptis yra viena iš tų, iš kur Latvijos bendrovė gausiai papildo savo tinklą.

Rygos oro uostas neturi nė vienos pilnai poilsinės krypties populiariausių krypčių sąraše, kai Vilniaus top’e net 5 vietoje yra įsitaisiusi Antalija.

Apskritai, Vilniaus oro uostas turi net kartais didesnį užsakomųjų skrydžių srautą nei Latvijos ar Estijos oro uostai. 2018 m. iš Vilniaus pervežta 697 tūkst. keleivių užsakomaisiais skrydžiais, kai iš Talino 350 tūkst., o iš Rygos – tik 251 tūkst. Žinoma, viena iš priežasčių yra rinkos dydis: iš Baltijos šalių daugiausia vyksta poilsiniai išvykstamieji skrydžiai, tačiau yra dar ir techninė priežastis, kodėl Ryga atsilieka šiuo rodikliu nuo Talino. „airBaltic” savo reguliariųjų skrydžių tvarkaraštyje turi nemažai maršrutų, kuriuose dalį vietų parduoda kelionių organizatoriams.

Populiariausių krypčių iš Talino oro uosto dešimtukas atrodo taip:

Helsinkis270 tūkst.
Frankfurtas256 tūkst.
Ryga244 tūkst.
Stokholmas223 tūkst.
Londonas173 tūkst.
Varšuva145 tūkst.
Oslas144 tūkst.
Maskva119 tūkst.
Amsterdamas108 tūkst.
Kopenhaga106  tūkst.

Jeigu keleiviams iš Lietuvos du artimiausi pagrindiniai hub’ai yra Ryga ir Varšuva, tai estai turi Helsinkį, į kurį vasaros sezono metu „Finnair” vykdo iki 10 skrydžių per dieną. Jungiamieji skrydžiai, kartu su tvirtais ekonominiais ryšiais tarp šių sostinių lemia, jog Helsinkis yra populiariausia kryptis iš Talino.

Galima matyti srauto išsiskyrimą Ryga-Vilnius ir Ryga-Talinas maršrutuose. Nors „airBaltic” pasiekė pervežtų keleivių rekordą ir iš Vilniaus į Rygą pervežė 199 tūkst. keleivių, tačiau iš Talino į Rygą maršrute pritraukė net 244 tūkst. keleivių. Kas rodo, jog nepaisant to, jog „airBaltic” turi platesnę geografiją tiesioginių skrydžių iš Talino, šis faktas nemažina srauto per Rygą, o netgi priešingai: didesnis brand’o matomumas ir klientų lojalumas leidžia geriau konkuruoti Rygai su kitais aplinkiniais hub’ais.

Londono kryptis populiariausių maršrutų sąraše iš Talino užima tik penktąją vietą (kai iš Vilniaus ir Rygos pirmąją), nepaisant to, jog net penki vežėjai vykdė skrydžius šiuo maršrutu („British Airways”, „easyJet”, „Ryanair”, „airBaltic” ir „Wizz Air”). 2019 m. „British Airways” trauksis iš šio maršruto, bet tikiu, kad srautas šiuo maršrutu vistiek augs dėl „Wizz Air” stimuliacijos efekto (ši bendrovė pradėjo skrydžius tik 2018 metų rugsėjį).

Populiariausių krypčių apžvalga rodo, jog skirtumai visgi yra detalėse. Stebint krypčių populiarumą iš kitų oro uostų matosi, jog Vilnius neturi kažkokių akivaizdžių „skylių” geografijoje, kurios būtų žemai kabantis vaisius bet kuriai aviakompanijai, norinčiai plėsti skrydžius iš mūsų sostinės oro uosto.


Galite sekti šio įrašo komentarus per RSS.

970 komentarai

 1. Kardiobatonas - 2019 02 21, 14:19

  Viskas kaip ir logiška. Vienintelis dalykas stebina: kodėl latviams taip nepatinka Antalija? Dydžiu Latvija panaši į Lietuvą, nei LCC, nei BT į AYT neskraido. Tai kur masiniai latviai poilsiauja?

 2. Simonas Bartkus - 2019 02 21, 14:41

  Antalija yra Nr. 1 tarp pilnai poilsinių krypčių iš Latvijos irgi: tiesiog 76 tūkst. keleivių yra bendras skaičius.

 3. Kardiobatonas - 2019 02 21, 15:17

  Simonas Bartkus. Būtent, šis skaičius yra 3 kartus mažesnis negu Lietuvoje.

 4. Simonas Bartkus - 2019 02 21, 15:51

  Dar 2017 m. VNO-AYT buvo 143 tūkst. keleivių: turbūt atitinkamas skaičius lyginant su Latvija, pagal rinkos dydį (VNO ant AYT gauna kažkiek iš Baltarusijos).

  2018 m. skaičių labai padidino tai, jog didieji kelionių organizatoriai (Novaturas ir TezTour) į konkurentų atsiradimą (ITAKA ir KidyTour) sureagavo gynybiškai labai stipriai padidindami capacity į Antaliją, kad naujokams nebeliktų vietos, kas stipriai sustimuliavo skaičius. Šiemet į Antaliją skraidins dar ir TUI, bet nemanau, jog dar toliau augs bendras skaičius.

  Žiūrėdamas tvarkaraščius pastebėjau, jog kaip vietas lėktuvuose dalinasi Novaturas ir TezTour, tai šiemet kai kuriuose skrydžiuose kartu skris ITAKA ir KidyTour klientai į Antaliją.

 5. D - 2019 02 21, 15:52

  Koks skaičius Ryga✈Vilnius?

 6. Marius - 2019 02 21, 16:12

  RIX laikosi ant BT ,bet tai labai rizikinga. Visi pamenam ,kas nutiko po LAL Vilniuje.
  O pats BT laikosi ant tranzito,kas yra net labai ,labai rizikinga. Todel jie ir negali rasti ,to labai ieskomo, investuotojo.
  Paziurekim,kaip iseina. Labai stipriai auganti kompanija ir dar tuo paciu pelna uzdirba(cia is vis super)
  Bet visas augimas per tranzita,kas yra ziauriai slidu.Tranzitas gali pranykti,jei kokia didele a/k tavo rinkose pletra prades ir t.t.
  Paziurekim kur dingo Kopenhaga is VNO? Buvo paciam virsuj,dabar nebera net desimtuke.

 7. trolis - 2019 02 21, 16:13

  Latviams patinka Antalija, tiesiog latviai turi daugiau pasirinkimo – speciau, kad nemaza dali galimu klientu nurenka BT siulomi tiesioginiai skrydziai (o sitas segmentas tikrai su persedimais neskrenda) kitomis poilsinemis kryptimis

 8. Simonas Bartkus - 2019 02 21, 16:14

  O kokio latviai turi pasirinkimo, kurio neturėtų LT? Jo, BT skraido keletų poilsinių krypčių, bet jos iš esmės tos pačios, ką iš Lietuvos turi/turėjo LCC arba tie patys čarteriai.

 9. Salininkų kaimas - 2019 02 21, 16:24

  Man kažkada vienas latvis sakė, kad pas juos yra labai populiaru atostogauti visokiose Jūrmalose, Vemtspilyje ir pan. Latvija turi 5x ilgesnį pajūrį ir labai didelė dalis žmonių renkasi atostogaut pačioje Latvijoje

 10. Simonas Bartkus - 2019 02 21, 16:53

  Kas liečia BT, tai visgi, man atrodo Europoje jie bent jau komercine prasme yra geriausiai valdoma aviakompanija tarp vidutinio dydžio ir dar valstybinių aviakompanijų: turi gerai išvysčiusi ancillary pajamas, sugeba susirinkti papildomas pajamas, agresyviai atidaro ir uždaro maršrutus, kada to reikia, išlaiko labai aukštą fleet utilizaciją, turi susikūrųsi nuosavą codeshare partnerių tinklą iš skirtingų aljansų ir nepriklausomų bendrovių bei sukaupusi gerą slotų paketą didžiuosiuose oro uostuose. Šalia to, pasiekė gerą operacinį performance, kurio kertinis pamatas yra naujas fleet’as ir RIX pajėgumai, kurie visada eina priekyje paklausos.

  Kai pažiūri, kokias nesąmones įvairiuose frontuose daro Croatia Airlines, Adria Airways, Nordica, Air Malta, Czech Airlines, TAROM ar netgi LOT Polish Airlines, tai airBaltic šitam kontekste tikrai atrodo kaip geriausia aviakompanija.

  Aišku, to nepakanka, kad airBaltic būtų stipriai pelninga aviakompanija. Viešai skelbiama, jog ji yra pelninga, bet šykščiai skelbiami duomenys ir jokių viešų finansinių reportų. Gali būti, kad turi bėdų, kad brangus fleet’as (Gauss’as interviu aiškiai sako, kad labai brangus yra Dash8 deal’as ir BT labai brangiai už juos moka; prisiminkim istoriją, SAS jiems įkišo juos išsicash’indama kompensaciją iš Bombardier, kai pati atsisakinėjo Dash); neaišku, ar deal’as su Bombardier dėl CS300 irgi sudarytas labai geras.

  Kas manau ypatingai svarbų neigiamą vaidmenį vaidina pritraukiant investuotoją, jog ant airBaltic kabo byla su flyLAL, kur yra reali rizika, kad gali tekti sumokėti keliasdešimt milijonų EUR: nenoriu spekuliuoti, ar tai realu ar ne, bet bet koks investuotojas pasidaręs paprastą due dilligence tokią didžiulę grėsmę mato, kas manau iš principo atbaido visus institucinius ir finansinius investuotojus.

 11. Kardiobatonas - 2019 02 21, 17:00

  Simonas Bartkus – Air Malta dar veikianti?

 12. Linas - 2019 02 21, 17:01

  Dar naujiena iš TK
  Turkish Airlines hub transfer to the Istanbul Grand Airport are postponed to at least 07APR.

 13. zuikis - 2019 02 21, 17:31

  Ka tik atlaikem dronu ataka Dublino oro uoste, takas buvo uzdarytas beveik valanda.

 14. Kardiobatonas - 2019 02 21, 18:44

  Dronas – baisiau negu F-16

 15. Pranas - 2019 02 21, 18:48

  Aš galvoju kiek brangu būtų BT toliau laikyti kelis 737 be schedulled utilizacijos, kaip spare/acmi/vienkartiniams čarteriams, bent jau kol situacija šitoj rinkoj nepasikeis ir nebus lėktuvų pertekliaus. Juk turbūt vis dar yra galimybių uždirbti turint galimybę greit pasiūlyt lėktuvą. O 737 neturėtų daug kainuot – jų lėktuvai turbūt jau vis tiek keliaus ardymui, o ne pas naujus operatorius.

 16. Simonas Bartkus - 2019 02 21, 18:53

  Išlaikymas ne tiek lėktuvo nuosavybės kaštai (lease costs), kiek išlaikymas visos infrastruktūros: maintanence provider’iai ir žmonės juos supervisinti, įgulos su palaikomais training’ais ir kt.

  Kitas dalykas, kad B735 visai nematau paklausos ir B733 irgi nykstantis 145-terių segmentas čarteriuose. GetJet dar B734 išlaiko, nes gana artimas match’as A320 ir B738. 737Classic yra per seni, kad juos wet-lease’intų didžiosios aviakompanijos (kaip pardavė 2 A220 šiai vasarai Lufthansa’i), o čarteriams jie per maži jau. Tai manau pasiskaičiavo, kad ad-hoc’ams visos infrastruktūros neapsimoka laikyti ir daugiau sutaupys sumažindami žmones ir atsisakydami įgulų/trainingų bei susikoncentruodami į vieną tipą.

 17. Marius - 2019 02 21, 19:58

  Visiskai sutinku,kad Latvija(vyriausybe) ,bent jau kol kas gerai valdo BT.
  Bet yra bet….
  BT ,tikrai,ne savo noru atidave Vilniaus tranzitinius keleiviu. Neuztenka dirbti gerai.Atsigavo Vilnius po krizes ir pasidare idomus didesniems zaidejams ,kur BT jau neturejo sansu konkuruoti.Atejo LOT ir t.t.
  Sugalvos LOT vezt keleivius is TLL .Padarys gera dazni ir pastums BT. Padarys kompanija X (net tie patys LOT) ir prades derinti 1stop is Maskvos ir nuims tranzita nuo RIX ir t.t.
  Tranzitas dalykas toks,kad siandien yra rytoj nebe:)
  Mes Lietuviai puikiai ant saves isbande jau.
  Galima paziureti kaip keitesi populiariausios tranzitines kryptys VNO. Pasikeitimai ne procentais ,o jau kartais guanas.
  Kazkada tie patys Cekai veze tranzita is Vilniaus,dabar is vis nebeskrenda:(
  Kopenhaga buvo virsui,dabar net 10tuke nesimato.
  Tie patys Airbaltic’ai … Buvo laikai virsui buvo ,dabar jau pastumti kaip reikiant.
  Warsuva labai stipriai auga,kas labai didina konkurencija Rygai.Kazkada Vilnius neturejo net skrydzio i Warsuva,o dabar virsuj jie rimtai isitvirtine.
  Bent jau ,kol kas, Lenkijos ekonomika tvirtai laikosi,kas WAW pastato i dar geresne situacija .Cia jau nelabai ka BT gali ir nuveikti del LOT.
  Siai dienai BT neimanoma susigrazinti dominuojancia padeti VNO.
  O tokiu VNO is kur jieveze tranzita gali ir daugiau atsirasti.
  Versle yra toks dalykas: nepakanka dirbti gerai,reikia dirbti geiau uz kitus.

  O koks

 18. Simonas Bartkus - 2019 02 21, 20:02

  Nesutinku taip tiesiogiai, kad tranzitinis srautas yra nepastovus vien dėl to, kad jis yra nepastovus. BT turi gan difersifikuota tranzito susirinkimo žemėlapį, kuriame keli Rusijos miestai, Vilnius, Talinas, Helsinkis, maži Suomijos miestai, kurie neįdomus niekam be Finnair ar tokia Palanga, kuri irgi beveik niekam neįdomi.

  Sutinku, kad labai gera tezė, jog nepakanka dirbti gerai, reikia dirbti geriau už kitus. Bet tokiais būdais BT ir atėmė keleivius VNO iš Czech Airlines, SAS ir kitų. Galų gale VNO-RIX 2018 metais pasiekė srauto rekordą – tokio nebuvo net 2009 metais, kuomet po flyLAL bankroto realiai jokios kitos alternatyvos iš viso neatėjo.

 19. Marius - 2019 02 21, 20:25

  Idomu butu LOT skaicius pasiziuret? Gal yra kur po ranka?
  Taip BT VNO-RIX rekordiniai skaiciai,bet tie skaiciai rekordiniai nes pats VNO isaugo kelis kartus.Turbut didzioji dauguma a/k rekordiniai skaiciai is/i VNO.
  Bus labai idomu paziuret kaip seksis ,siais metais,tos BT vs LOT grumtynes. Nes manau, siai dienai, jie tarpusavyje labiausiai konkuruoja.
  Na jei imsim procentine israiska i koki oro uosta i/is VNO isaugo keliaujanciu skaiciu nuo XXXX metu (kad ir tu paciu 2009).Manau Warsuva,Kijevas tikrai stipriau padaugino keleiviu is/i VNO.
  BT daznai meto uzsakytus straipsnius neva taip ir taip. Cia normalus logiskas dalykas is ju puses.

 20. Arnas - 2019 02 21, 23:39

  Neturiu konkrečių WAW skaičių, bet panašu, kad suprastėjo jų VNO rodikliai. Klausimas, ar tai tik žiemos sezono efektas, ar ilgesnio laikotarpio susitraukimas.

 21. Mindaugas - 2019 02 22, 10:52

  Ryanair and Wizzair fined millions for controversial cabin baggage charges in Italy

  https://www.euronews.com/2019/02/21/ryanair-and-wizzair-fined-millions-for-controversial-cabin-baggage-charges-in-italy

 22. Linas - 2019 02 22, 11:04

  Flybe Group announces the completion of sale of Flybe and Flybe.com to Connect Airways Limited
  https://newsroom.aviator.aero/flybe-group-announces-the-completion-of-sale-of-flybe-and-flybe-com-to-connect-airways-limited/

 23. Linas - 2019 02 22, 11:09

  The breakthrough out of standardized economy, business and first class seating environment: exclusive rights for 3 continents
  https://newsroom.aviator.aero/the-breakthrough-out-of-standardized-economy-business-and-first-class-seating-environment-exclusive-rights-for-3-continents/

 24. srs - 2019 02 22, 11:18

  @Simonas
  Jeigu skrydis praleidžia savo LHR slotą (kad ir dėl elementaraus vėlavimo), ar tai reiškia, kad jo tiesiog nebepriims?
  Pvz. Šiandienos CA787 (PEK-LHR) vėlavo dviems valandomis, įskrido į UK oro erdvę, bet tada apsisuko ir galiausiai nusileido FRA.

 25. Simonas Bartkus - 2019 02 22, 11:28

  srs: ne, šiaip slotų paskirstymas ir actual operations yra visiškai atskirti.

  T.y. kai toks LHR skirsto slotus, jie žino, kad gali priimti X per parą, X per valandą, X per dar trumpesnius intervalus. Tie X apskaičiuojami pagal oro uosto pajėgumus, statistines oro sąlygas, erdvė avariniams nusileidimams ir pan.

  Operacinėje veikloje realiai viskas vyksta „eilės” principu, skrendi, kada ATC paskiria tau laiką skristi.

  Aišku, on top of that, slotų koordinatoriai gaudo piknaudžiautojus, t.y. jeigu daug kartų atskrendi ne tuo laiku, kai turėjai slotą, yra nagrinėjama, ar taip tikrai buvo dėl gedimo/oro/kitų priežasčių, o galbūt intentionally susiplanavai per trumpą „block time” ar žinodamas, kad tavo slotas 14:00, sistemingai skridai 13:00.

  Teoriškai, gali imti ir šiandien pateikęs Eurocontrol skrydžio planą nuskristi į LHR kada tik nori: gausi leidimą ir nusileisi. Slotų koordinatoriai tave gaudys vėliau ir realiai už tai nubaus, bauda gali būti nuo kokių 70.000 iki ten kelių šimtų tūkstančių EUR už vieną atvejį.

  Viena iš prevencijos priemonių dabar dažnai taikoma, jog oro uostų lentos pradeda rodyti scheduled time paėmę ne ką aviakompanija jiems pateikė, o turimo sloto laiką, todėl esu kelis kartus pastebėjęs kokiam LGW ar AMS, kai pvz. laikas lentoje ar laikas ant bilieto skiriasi 5 ar 10 minučių.

  Jeigu tavo pavyzdį paimti PEK-LHR, tai diversion buvo ne dėl to, kad jie pavėlavo į slotą ir dėl to jiems neleido leistis.

 26. Simonas Bartkus - 2019 02 22, 12:17

  LOT plėtra jau pasileido visiškai į visas puses.

  Beginning 03 November, three weekly 787-9 Dreamliner service:
  LO69 WAW – CMB 15:35 – 05:10 1 / 357
  LO70 CMB – WAW 07:35 – 13:30 / 146

 27. Šarūnas - 2019 02 22, 12:40

  W19 visi LOT į WAW skrydžiai suschedule’inti E-170, gal atsisakys jau Q400?

 28. Simonas Bartkus - 2019 02 22, 12:42

  VNO-WAW neturi scheduled Q400, dauguma skrydžių dabar scheduled su CRJ900, mažiau su Embraer, Q400 tik atstiktiniais atvejais.

 29. Simonas Bartkus - 2019 02 22, 12:44

  Pažiūrėjau, kad išties žiemai dabar jie visus skrydžius numatę su Embraer, kažin ar tai reiškia, jog Nordica CRJ900 crew base Vilniuje bus uždaryta; ar apskritai LOT ketina nutraukti ryšius su Nordica.

 30. Šarūnas - 2019 02 22, 13:18

  Taip Simonai, teisingai. CRJ900 :)

 31. Kardiobatonas - 2019 02 22, 14:04

  WAW-CMB turbūt orientuotas į turizmą, nes didieji Lenkijos kelionių organizatoriai siūlo poilsį Šri Lankoje.

 32. Simonas Bartkus - 2019 02 22, 14:18

  Žinoma, kad ne šrilankiečiai skris, bet šiaip didžiulis capacity skraidyti 3 kartus per savaitę su 787-9 ir ant LOT rizikos.

  Kelionių organizatoriai į šri lanką tai su stop’u skraidina su Enter Air 737.

 33. Kardiobatonas - 2019 02 22, 14:40

  Skrenda su sustojimu HRG, kas keleiviams labai nepatinka ir jie aktyviai piktinasi forumuose bei komentaruose.

 34. Čiurlionis - 2019 02 22, 14:40

  737 maksimali riba yra 4 valandos, toliau tai nebėra skrydis o kankynė.

 35. Linas - 2019 02 22, 14:40

  Simonai, turiu tokį klausimą, kokios būna sankcijos vežėjui, jei keleivis (tarkime į Indiją) atvyksta su netvarkinga viza?

 36. Simonas Bartkus - 2019 02 22, 14:42

  Dėl Indijos nežinau, Europoje taikoma paprastai 9000EUR bauda už vieną pažeidimą Šengeno erdvėje.

 37. Linas - 2019 02 22, 14:45

  WOW – aš ~2000 eur kažkur galvojau…

 38. Simonas Bartkus - 2019 02 22, 14:51

  O kuom sėdėti 737 skiriasi iš esmės su ekonominėje klasėje sėdėjimu ten kokiam AirAsiaX 400 vietų A330? Man net 737 būtų daug geriau, nes bendra erdve reikėtų dalintis sumažesniu skaičiumi žmonių.

  kaip vienas frequent travelleris man yra pasakęs – visada renkuosi mažiausią galimą reaktyvinį lėktuvą skrendantį tiesiogiai.

 39. Kardiobatonas - 2019 02 22, 15:19

  Tikrai puiki, visa apimti mintis: mažiausias galimas reaktyvinis lėktuvas, skrendantis tiesiogiai. Pridurti nebent būtų galima, kad su business class aptarnavimu.

 40. Čiurlionis - 2019 02 22, 15:34

  Na apie AirAsiaX ar Scoot A330 net negalvojau. Nežinau, asmeniškai jaučiuosi žymiai geriau b777 ar a380, bendras erdvės pojūtis, bent jau psichologiškai suteikia daugiau komforto.

  Mizeris bet long haul kėdės yra vienu centimetru ilgesnės į plotį ir ilgį (nekalbant apie Airasia X), ir tas 1 cm pasijauąia per 7 valandas.

  Integruota entertainment sistema irgi duoda savo.

 41. Arnas - 2019 02 22, 18:04

  Linai, priklauso nuo valstybės. UK apie porą k £, Ukraina, pvz., kelis kartus mažiau.

 42. RS - 2019 02 22, 19:22

  Air Baltic veiksmai atrodo, kad indikuoja tam tikrą perkaitimą – gauna naujus lėktuvus, tačiau juos naudoja ne savo rinkos auginimui, o vykdo naują ir didesnės rizikos veiklą (acmi), tuo pačiu anksčiau laiko mažina B737 flotilę. Įspūdis, kad apsiskaičiavo su augimu. Tuo pačiu neatsakomas klausimas kaip pozicionuojamas jų produktas – viena vertus naujas ir efektyvus, patogus A220, kitoj pusėj degalam visada alkanas ir brangus Dash 8. Tokios gana tolimos alternatyvos skrydžiui neskamba patraukliai.

 43. Julius - 2019 02 23, 11:05

  Šiandien tas Norwegian 737Max kur buvo įstrigęs Irane pagaliau grįžo į Stokholmą

 44. Ugnius - 2019 02 23, 16:24

  Negi Helsinkis tikrai patenka į BT tranzito surinkimo žemėlapį ? Jie gi turi savąjį AY, tai kam dar per kažkokią Rygą transferinti ?

 45. Salininkų kaimas - 2019 02 23, 18:26

  Kas šiandien per skrydis Kaunas-Ruanda su Ilyushin?

 46. Linas - 2019 02 23, 19:02

  Gal charteriu sraigtasparnį skraidins…

 47. Simonas Bartkus - 2019 02 23, 19:27

  Ugnius: o kodėl Lufthansa skraido į Helsinkį 6 kartus per dieną? Nėra taip oro uostuose su stipriu baziniu vežėju, kad jis jau viską pasiimtų: galų gale Finnair suinteresuotas premium kainas imti iš vietinių keleivių, nes turi premium (Non-stop) produktą.

  Pagal statistiką, airBaltic veža panašų kiekį tranzitinių keleivių iš Helsinkio per Rygą, kokį ir iš Vilniaus.

  Galų gale, yra rinkų, kur airBaltic turi patį geriausią produktą (pvz. Helsinkis-Palanga, Helsinkis-Tbilisis, Helsinkis-Kijevas) arba antrą geriausią (pvz. Helsinkis-Vilnius, Helsinkis-Varšuva, Helsinkis-Berlynas ir pan.)

 48. Anonimas - 2019 02 24, 08:55

  Sveiki, toks praktinis klausimas- ar AirBaltic pasižymi griežta rankinio bagažo politika? T.y labai žiūri į svorį ir gabaritus?

 49. dzin - 2019 02 24, 18:04

  Kaip jau kolegos rašė, prie kuprinių nesikabina, jeigu jos neatrodo pilnai prikimštos ir išsipūtusios. Su lagaminais kiek sunkiau.

  Airbaltic – įvertina pagal gabaritus ir, jeigu tai kietas lagaminėlis su ratukais, paprašo pasverti :) Bent jau Maskvoj populiaru. Jeigu iš pirmo žvilgsnio neatrodo per didelis, viskas ok.

  Dėl Ryanair/Wizzair rekomenduočiau nerizikuoti, ir įsigyti tą priority ar kitą variantą už -10 eurų ir bus ramu. LT, DE, IT – pirmas darbas, ką padaro darbuotojai, leidžiantys į lėktuvą – demonstratyviai, matant visai eilei, atsistumia tą matavimo dėžę. Ir, įvertinę iš akies, kad gabaritai įtartini, prašo matuoti.

 50. Linas - 2019 02 25, 09:39

  Amazon siuntas skradinęs lėktuvas sudužo prie Houstono:
  Crash: Atlas B763 at Houston on Feb 23rd 2019, lost height on approach
  http://avherald.com/h?article=4c497c3c&opt=0

 51. RS - 2019 02 25, 12:23

  Sprendžiant iš statistikos, labai stiprus LH produktas Baltijos šalyjse – nepaisant nacionalinių vežėjų, skirtingų rinkos dydžių, lcc kiekio – išveža labai panašius keleivių skaičius.

 52. Simonas Bartkus - 2019 02 25, 12:27

  RS: tik atkreipsiu dėmesį, kad RIX-FRA dar skraido ir airBaltic (daily su A220), o į Vilnius-Frankfurtas statistiką įtrauktas ir Ryanair skrydis į HHN. Tai LH daugiausia veža iš Talino, kur siūlo ir didžiausią capacity (nors dabar planuoja mažinti).

 53. .. - 2019 02 25, 16:07

  Labai įdomu ką skraidina iš KUN į MSQ (arba atvirkščiai)
  https://www.flightradar24.com/RSB7671/1f9d69b0
  malonus garsas kylant :-)

 54. Kardiobatonas - 2019 02 25, 16:11

  Manau, kad suremontuotus sraigtasparnius.

 55. pliumbum - 2019 02 26, 11:35

  Mažiausias reaktyvinis lėktuvas, skrendantis tiesiogiai dažnai yra geriausias variantas, bet ne visada. Kažkas jau minėjo entertainment ir legroom aspektus. O vat tarkim CRJ, nors ir mažas reaktyvinis, gali būti šiaip jau užknisantis reikalas, nes lagamino nėra kur pasidėti ir tualetų per mažai. ‘Tiesiogiai’ irgi gali būti ne prioritetas, jeigu tarkim mylių daugiau gauni. Ir pan.

 56. trolis - 2019 02 26, 12:53

  man siek tiek keistas tas WC topic’as – kiek jus ten laiko praleidziat valandos-dvieju skrydyje?

 57. Kardiobatonas - 2019 02 26, 14:07

  to trolis. Bet šiaip užknisantis reikalas, kai reikia laukti eilėje. Tuomet prasideda turbulencija ir liepia užimti vietas. Vėliau grįžti ir eilė dar išaugusi. Stovi, stovi, žmonės braunasi. Geriau, kai daugiau. Šiuo požiūriu geri prisiminimai apie Dreamlinerį.

 58. mikas - 2019 02 26, 14:11

  Eilės priklauso nuo to, kur skrenda lėktuvas. Jei emigrantinės kryptys, kur daugiau nei pusė faunos yr girti chikenfaktorei, tai ten amžinos bėdos.
  Čarteriais į Turkiją neskraidau, tai nežinau tikros padėties, bet manau kad ten dėl vaikų kekio turi būt liūdna padėtis.

 59. Kardiobatonas - 2019 02 26, 14:42

  Svarbiau ne priežastis, o tikroji situacija ir kelionės patogumas.

 60. trolis - 2019 02 26, 14:52

  suprantu, kad itakoja WC kiekis ir ju dydis kazkiek, bet as koncentruociausi i legroom’a ir kedziu ploti labiau. is esmes galetumem siusti Vytautas NT i EU parlamenta, jei pazadetu prastumti reguliavima sita

 61. Wincas - 2019 02 26, 15:00

  Niekas netrukdo rinktis, aš pirkdamas bilietą, visada renkuosi didesnį orlaivį jei tai yra įmanoma. Bet tai darau ne dėl WC ar vietos kojoms, bet dėl to kad didesniame oralaivyje mažiau jaučiasi kratymas ir purtymas. Bet taip pat atvirkčiai yra kam patinka tas visas kratymas, ir renkasi kuo mažesnį lėktuvą.

 62. mikas - 2019 02 26, 15:08

  F50 prisimenu su didele nostlgija :)

 63. Justinas - 2019 02 26, 15:22

  Pagalvojau, kad esu skridęs VNO-CPH 76 kartus, didžioji dalis su CRJ, dalis su BT fokkeriais. Nesu buvęs CRJ tūlike, net neįsivaizduoju kaip atrodo.

  O va Air Canada 787 tūlikai su langais yra patys fainiausi.

 64. Kardiobatonas - 2019 02 26, 15:24

  Saab-2000 irgi su langais, labai smagūs.

 65. Čiurlionis - 2019 02 26, 16:31

  A321 kai kurie turi langus tūlikuose.

  SK jau eilę metų traukiasi VNO, ypač ARN apsukų sulėtėjimas jaučiasi.

  Būtų labai liūdna, daugiausiai iš VNO skrendant į USA yra tekę mokėt 320 eurų, naujausias laimikis 225 eurai.

  Neįsivaizduoju patogesnio jungimo iš Vilniaus, kitas dalykas kaina: LH, SU ar TK iškart kelią kainą iki 400-500 pinigų.

 66. Kardiobatonas - 2019 02 26, 17:13

  Brangūs kolegos, ar nebūtų laikas balsuoti dėl geriausius tualetus turinčio lėktuvo? Kriterijai: tualetų skaičius, dydis, patogumas, vaizdai. Siūlykite ir mes išrinksime tualetiškiausią orlaivį!

 67. Simonas Bartkus - 2019 02 26, 17:20

  Žinoma, kodėl yra smulkmenos, kurios yra geresnės ir galėtų nulemti. Man irgi nepatinka CRJ900 boardingo siaurumas, maža privati erdvė pilnam lėktuve. Bet kiek kartų mes turim galimybę rinktis, ar geriau CRJ900 ar E190 su vienoda kaina, panašiu tvarkaraščiu ir tam pačiam maršrute? Turbūt praktiškai niekada, dėl to palyginimas iš esmės yra bevertis.

  Jeigu vienoda kaina ir tinkamas tvarkaštis, vistiek skrisčiau VNO-CDG direct su CRJ900, negu su persėdimu kažkur ir su E190.

 68. to Kardiobatonas - 2019 02 26, 17:26

  Teko neseniai skristi su nauju Lufthansa A320neo. Nuejau i lektuvo gala, bet WC negalejau rasti. Pasirodo, Airbus nueme 2 tualetus sonose ir ikiso juos i pati gala. Is pradziu as pagalvojau, kad stiuardese siunciu mane i kazkokia spinta. WC dydis neapsakomas – as lieknas zmogus, bet ir tai sunkiai tilpau. Pasirodo, salia yra antras WC, kuris dar mazesnis ir zemesnis.

  Stiuardeses sedi and kazkokiu sulankstomu kedziu, kurios nera patogios ir labai saugios, nes jos negali naudoti specialiu kedziu-atlosu del vietos stokos (t.y. keleiviai negales tokiu atvejus naudotis WC, nes sedincios stiuardeses blokuoja kelia).

  Isavada: LH ikiso daugiau kedziu, padidino pajamas keleiviu ir stiurdesiu komforto saskaita.

 69. Simonas Bartkus - 2019 02 26, 17:29

  čia vadinamasis Airbus sukurtas SpaceFlex. WIzz Air NEO lėktuvuose irgi naudos tą patį SpaceFlex. Manau kelių metų bėgyje visi išvažiuojantys iš gamyklos A320 ir A321 turės įdiegtą SpaceFlex, nes sudėjus A320 tualetus į galinę sieną, atsiranda galimybė įdėti papildomai 6 sėdynes neprarandant legroom.

  A320 dabar irgi yra galimybė dėti 186 sėdynes, panaudojus SpaceFlex.

 70. Linas - 2019 02 27, 12:28
 71. Jurgis - 2019 02 27, 13:08
 72. c2h5oh - 2019 02 28, 09:24

  Tai dar vienas pavyzdys, kaip sunku kelioms šalims bendrai valdyti oro bendrovę, ir kokie prieštaravimai kyla. Ir čia dar švelnus pavyzdys, bendrovė tai privati, valstybių nuosavybėje tik mažuma akcijų.

  Čia svajojantiems apie Lietuvos dalyvavimą airbaltic.

 73. Linas - 2019 02 28, 10:14
 74. Linas - 2019 02 28, 13:18

  Lietuvių „Skycop“ prieš ispanų „Vueling“: ištrauktas viešumo ginklas

  Plačiau: https://www.vz.lt/transportas-logistika/2019/02/28/lietuviu-skycop-pries-ispanu-vueling-istrauktas-viesumo-ginklas#ixzz5got5mn9S

 75. Posparnis - 2019 02 28, 16:43

  Prieš „Wizzair” irgi reikės tokios akcijos turbūt.

 76. trolis - 2019 02 28, 19:50

  747 (senuju) pabaiga sparciai arteja:
  British Airways announced on Thursday a firm order for 18 Boeing 777-9 aircraft, with an option for a further 24 variants of the aircraft in a multi-billion-dollar order.

  The new aircraft, to be delivered from 2022, will replace 14 of the airline’s existing Boeing 747 jumbo jets as well as four older Boeing 777-200s. British Airways is the world’s largest operator of Boeing 747 aircraft, with 35 currently in its fleet.

 77. Aras - 2019 02 28, 20:29

  Ryanair po truputį žiemą kelia, matosi Londonas, Berlynas… Wizzair pradėjo skelbti iš Rumunijos, Bulgarijos, Lenkijos, savaičių klausimas ir LT.

 78. Simonas Bartkus - 2019 03 1, 00:22

  Kovo 6 dieną, Ryanair CCO bus Vilniuje, turbūt bus pranešimas apie žiemos sezono planą.

 79. Arnas - 2019 03 1, 07:01

  Nusimato pora naujienėlių (ne FR), viena ilgai laukta, kita lempinė :)

 80. Linas - 2019 03 1, 08:09

  @Arnas
  Kada bus skelbiamos naujienos, preliminariai?
  Smalsumas rauna stogą 😀

 81. Aras - 2019 03 1, 10:48

  @Arnas

  Tirkiausiai reikia visiems prisiminti, kokia buvo ilgai laukta krytpis :/ Po Simono posto vos ne išvada, kad lengvų krypčių nėra, tad..

 82. Čiurlionis - 2019 03 1, 11:28

  Nuoširdžiai, nesuprantu koks tikslas yra komentuoti, bet nieko nepasakyti? – jei neturi ko doro pasakyti, gal geriau susilaikyti?

  Aš irgi galiu konstatuoti, kad 2020 vasaros sezone, bus trys naujos kryptys.

 83. Mantas - 2019 03 1, 11:49

  Ar tos kryptys yra Nosy Be ir Tbilisis? Viena lempinė, kita ilgai laukta.

 84. Janka - 2019 03 1, 12:17

  Budapest.

 85. Linas - 2019 03 1, 13:30

  Kolegos, kas žinote, kokie reikalai su 787 varikliais? Žiūriu, jau kelios avialinijos skelbia, kad dėl problemų, turi leasinti papildomą capacity trumpam laikui…

 86. Simonas Bartkus - 2019 03 1, 13:36

  Panašu, kad nesisprendžia: LOT turi vis dar tris 787-8 grounded. Atrodo su vėliau deliverintais viskas geriau, bet pirmas gal 100 deliverintų vis dar su neišspręstom problemom. Royal Brunei vakar paskelbė ultimatumą Boeing ir RollsRoyce, kad gražins lėktuvus.

 87. Simonas Bartkus - 2019 03 1, 14:47

  Kalbant apie VNO-TBS – ar kas matėt kokių marketingo veiksmų prominant Georgian Airways? Kas nors agentų aptarnavimo srityje?

  liko tik mėnuo iki skrydžio pradžios ir klausimas ar nebus SCAT istorija.

 88. Little_man - 2019 03 1, 15:12

  Tai, kad panašu, kad išviso nieko nebus…
  Jei jų psl. paiešką paleidus, rašo kad nėra skrydžių.

 89. Kardiobatonas - 2019 03 1, 15:30

  to Simonas Bartkus. Gali būti dar blogiau. SCAT skraidė, o Georgian Airways turbūt net nesulauksime. Arba jie taip atsipūtę, kad visiškai nesirūpina maršrutu.

  to Čiurlionis. Kartais nevalia visko per anksti pasakyti, nes galima nesunkiai išsiaiškinti, kas tas plepys. O juk taip norisi papletkinti…

 90. Simonas Bartkus - 2019 03 1, 15:32

  Panašu, kad taip ir bus. Klausimas, kaip pavyks atsiimti 200 tūkst. EUR paramą Georgian Airways suteiktą 2018 m.

 91. Wincas - 2019 03 1, 15:38

  Kas čia per durna politika su paramom, tegul atskraido kaip sutarta, o tada ir pinigai bus išmokėti.

 92. Linas - 2019 03 1, 16:14

  Tai jau tikrai – turi bent jau dalį/pusę sutarto laiko atskraidyti, kad parama būtų sumokėta…

 93. Linas - 2019 03 1, 16:29

  čia neblogas:
  Accident: SA Airlink E135 at Kasane on Feb 26th 2019, bird strike
  http://avherald.com/h?article=4c4c5396&opt=0

 94. Simonas Bartkus - 2019 03 1, 16:38

  De Minimis parama finansuojama iš valstybės biudžeto, o, kaip žinia, valstybės biudžete nepersikelia pinigai į kitus metus, todėl turbūt siekė paramą suteikti dar 2018 m.

  Programoje yra numatyta, kad privaloma paramą gražinti, bet, kaip žinia, ypač iš tokių šalių kaip Gruzija turbūt nėra paprasta tai padaryti.

 95. Mindaugas - 2019 03 1, 16:58

  Ryanair Welcomes Irish Court Ruling Confirming No Eu261 Compensation Is Due For 2018 Internal Strikes

  yanair, Europe’s No. 1 airline, today (27 Feb) welcomed Swords (Dublin) District Court’s recent ruling confirming that no EU261 compensation was due to customers whose flights were delayed/cancelled because of internal strike action in Ryanair last year, as such strikes are beyond the airline’s control.

  Ryanair fully complies with all EU261 legislation and has re-accommodated or refunded all customers affected by the small number of strike delays/cancellations, and provided full assistance to customers where needed, including accommodation, meals and rerouting.

  However, as these cancellations are beyond Ryanair’s control, no EU261 compensation payments are due, as confirmed by this Swords District Court ruling.

  https://corporate.ryanair.com/news/ryanair-welcomes-irish-court-ruling-confirming-no-eu261-compensation-is-due-for-2018-internal-strikes/

 96. Wincas - 2019 03 1, 17:10

  Įsteigsiu avialinijas ir pasiimsiu 200 000 eu. O pasirodė mano avialinijų pranešimas spaudai.

  Šis maršrutas atsiranda po dešimtmečio pertraukos, primenama pranešime spaudai. Lietuvos oro uostų Valymo paslaugų skyriaus vadovo teigimu, naujasis maršrutas yra labai svarbus tiek verslui, tiek turizmui. WZ primena, kad iki šiol iš Lietuvos Kiniją buvo galima pasiekti su „Jade Cargo“, kurios nuo 2011 m. skraidina į Šanchajų.

  „Lietuviai jau spėjo pamėgti keliones į Kiniją, o nuo šiol šis kraštas bus dar lengviau pasiekiamas. Susisiekimas tarp dviejų sostinių bus strategiškai svarbus siekiant toliau stiprinti ir vystyti verslo ryšius bei didinti turistų srautus. Skrydžių į Kiniją paklausa sparčiai augo per pastaruosius metus, todėl tikiu, kad naujasis maršrutas greitai sulauks teigiamų mūsų keleivių atsiliepimų“, – pranešime spaudai cituojamas aviacijos ekspertas.

  Galimybę skristi maršrutu Vilnius-Pekinas tris kartus per savaitę – antradieniais, ketvirtadieniais ir šeštadieniais, keleiviai turės nuo balandžio 2 dienos. Oro linijų bendrovė „Ground Air“ šiai kelionei siūlys orlaivius „L-39C“, „AN-24“ ir „ Jak-52“. Skrydis iš vienos sostinės į kitą truks apie 36 valandas.

  „Nuo Pekino centro oro uostas nutolęs apie 15 kilometrų, o susisiekimas su miestu – puikiai išvystytas. Iš Kinijos sostinės keliautojai žiemą vos per kelias valandas galės pasiekti populiariąsias Yabuli ir Nanshan slidinėjimo trasas, Sichuan regioną, garsėjantį savo vynuogynais, ar Chengdu kurortą, mėgstamą vasaros metu“, – rašoma pranešime.

  Per metus aptarnaujanti 000.000 keleivių ir šiuo metu tiesiogiai skraidinanti aukštyn ir žemyn, „Ground Air“ nebuvo įkurta 1993 m. Anot pranešimo, Kinijoje, kurią Lietuva nuo pernai metų gegužės nutarė vadinti 中國, – tai pagrindinė oro linijų bendrovė.

  „Ground Air“ pradėdama naują maršrutą Vilnius-Pekinas pasinaudojo viena iš Lietuvos oro uostų taikomų maršrutų plėtros skatinimo priemonių – finansine de minimis pagalba.

 97. Arnas - 2019 03 1, 17:45

  Tuo tarpu Wizz paleido žiemos pardavimus iš VNO. Didesnių pokyčių neradau, panašu, kad tvarkaraštis dar koreguosis, kaip jau yra įprasta.

 98. Simonas Bartkus - 2019 03 1, 17:51

  Greitai užmečiau akį, tai nėra paleistas Agadiras ir yra 3 skrydžiai į Kijevą suplanuoti, kai šią žiemą buvo 2.

  O šiaip Wizz Air žymūs, kad paleidžia to paties tvarkaraščio kopiją iš anksto, o po to daug kaitalioja.

 99. Kardiobatonas - 2019 03 1, 18:14

  Wincas jau turi nepriekaištingą pranešimą spaudai, beliko smulkmena – įsteigti oro bendrovę ir gauti paramą. P.S. Gal reikia direktoriaus pavaduotojo?

 100. Wincas - 2019 03 1, 18:49

  Atsiprašau bet tai bus internetinės avialinijos su dviem darbuotojais. Direktorius: Jevgenij, prieš tai vadovavęs Kariotiškių rūšiavimo barui. Trūksta tik blondinės sekretorės, kuri neskiria kairės rankos nuo stalinės lempos, reikės išsiuntinėti darbo pasiūlymus merginų pop grupėms.

 101. mikas - 2019 03 1, 22:11

  Pop grupių merginos jau užimtos. Bet va, sekmadienį savivaldybių rinkimai. Ten kandidačių yra nemažai ir jos netgi altruistės.

 102. Kardiobatonas - 2019 03 2, 08:55

  Apgailestauju, esu visiškai nepanašus į žavią blondinę.

 103. janka - 2019 03 2, 16:53

  Simonai, o ka reiskia is tokiu saliu kaip Gruzija? Ne Zimbabve juk kokia.

 104. RS - 2019 03 2, 18:11

  Manau reiškia „atsilupę, nesuprantamu būdu bando įsukti naują maršrutą” :)

 105. Čiurlionis - 2019 03 2, 20:57

  Kokiu būdu atsiimti € iš ne EU šalies? Užsukti tarptautinį teisminį procesą dėl 200k €?

 106. Simonas Bartkus - 2019 03 4, 11:30

  janka: manau, Georgian Airways nenorint, tai ypatingai sunku teisinėmis priemonėmis tai padaryti, juolab Georgian Airways lėktuvai į Lietuvą neužsuka. Jeigu neklystu, pagal info spaudoje, lyg ir iš Vueling nepavyko atsiimti paramos. Pradėti tarptautinius arbitražus dėl tokios sumos gali nebūti protingas variantas irgi.

 107. Simonas Bartkus - 2019 03 4, 11:58

  Trečiadienį Vilniuje numatyta, kad vyks Ryanair CCO spaudos konfernecija, kaip įprasta, šituo round’u, Ryanair turėtų žiemos sezono planus pristatyti. Kokios būtų prognozės ar spėjimai FR W18/19?

 108. Pranas - 2019 03 4, 12:23

  Mano prognozės, kad nieko nebus. Kol kas Ryanair plečias Prancūzijos pietuose ir kitur toli nuo Lietuvos – šitoj pusėj nieko, kaip tik Modline mažina (ten gal kiti motyvai, bet vis tiek). Galima bus pasidžiaugt, jei nieko nesumažins. Vienintelis gal kiek realus naujas maršrutas būtų Praha, nes pagal išankstines kainas atrodo jų naujas reisas Praha-Ryga parsiduoda visai neblogai. Bet jie ten dar skraidyt nepradėję, tai gali čia tik taip atrodyt.

 109. Kardiobatonas - 2019 03 4, 12:48

  Jeigu būtų tik mažinama krypčių, spaudos konferencijos tikrai nerengtų. Tai turėtų vis tik paskelbti bent jau kažkokią pseudo naujieną.

 110. Simonas Bartkus - 2019 03 4, 13:02

  dėl spaudos konferencijos, tai FR propaganda, moka daug kampų pasukti:
  – 1 naujas maršrutas ir 6 uždaryti yra big news apie naują maršrutą;
  – 1 perkeltas maršrutas iš VNO į KUN (arba atvirkščiai) yra big news apie naują maršrutą;
  – gali panaudoti kaip spaudimą mažinti kainas oro uostams;
  – gali pvz padidinti bazę VNO iki 3 lėktuvų, net sumažindami capacity ir maršrutų skaičių.

  Bet kokiu atveju, mano prognozė, jog FR kitą žiemą Rytų Europoje karpysis žemyn, po šios žiemos rezultatų, kurie parodė dar labiau nukritusius yield’us žiemą. Jau paskelbė, jog Modline nuima 2 lėktuvus iš bazės.

  Kas gali būti paskelbta, tai gal pagrynins VNO-KUN strategiją ir gali maršrutų būti perstumdyta tarp oro uostų.

  gal būt, įdės kokį netikėtą „lempinį” maršrutą, bet ant ribos balansuoja tokiu gan svarbių atvykstanamajam turizmui maršrutų kaip Roma, Paryžius, Frankfurtas, Kelnas, Niurnbergas ir pan. likimas.

  Pažymėtina, jog FR Lietuvos rinkoje neturi nė vieno naujo maršruto Summer2019: naujais galima laikyti maršrutus, tik kurie realiai prasidėjo Winter2018: VNO-AMM, VNO-KBP, VNO-TSF, KUN-TLV, KUN-MXP, KUN-BLQ. Tuo tarpu kelis uždarė: KUN-BOJ, PLQ-GLA, VNO-BHX. Bendras capacity auga tik dėl W18 atidarytų maršrutų.

 111. Wincas - 2019 03 4, 13:15

  @Kardiobatonas, dar galvoji apie nauja darbo vieta ? Siandien traukinys prie Kariotiskiu Nutrenke Ground Air Direktoriu Jevgenij ir jis pabego is ivykio vietos ir slapstosi, nebera kas pasirasys uz paimtus 200 000 eu.

 112. Kardiobatonas - 2019 03 4, 13:21

  @Simonas Bartkus. Tai ir sakau – pseudo naujiena. Perkels vieną maršrutą iš VNO į KUN ir džiūgaus apie naują kryptį.

 113. oleg - 2019 03 4, 16:27
 114. Wincas - 2019 03 4, 17:08

  @oleg nebučiau tikras, nes esu turėjęs reikalų su šito projekto atstovu Padaiga, tai jis man primena mano įmonės vadova Jevgenij, kuris mažai klausinėja, bet gerai nuotraukose atrodo ir visas įmonės veiklos modelis labai primena mano nesenai įkurtą „Ground Air”, Pinigai ryte – kėdės… Kokios Kėdės ??? Šiauliai jau ne pirmą tokią įmonę pritraukia, dar nesenai rusai norėjo traukinius gaminti.

  https://www.delfi.lt/verslas/transportas/siaulius-ant-ausu-pastates-rusu-inzinierius-multimilijardierius.d?id=65869242

 115. Linas - 2019 03 4, 18:12

  @Wincas
  Šioje vietoje – pritariu Jums, kolega! Šiauliai kažkokiu mistiniu būdu, tarsi magnetas, traukia įvairaus plauko investuotojus, kurie kosminių laivų starto aikšteles planuoja statyti :D

 116. zuikis - 2019 03 4, 19:00

  Siandien startuoja Norwegian boarding staff skatinimo programa, kurios tikslas maksimaliai padidinti pajamas uz per dideli rankini bagaza, ji matuojant prie vartu. Taip kad, ruoskites :)

 117. mėgėjas - 2019 03 5, 00:43

  Iš Vytauto Kaikario Facebook:

  Praėjo keturi mėnesiai, kaip Small Planet nebeskraido. Laikas pasipasakoti.
  Small Planet skraidė beveik 10 metų, augo augo iki 0,4 unikorno, ir staiga kompanijos nebėra. Kodėl taip nutiko ir ką iš to galima pasimokyti?
  Small Planet likimas buvo nukaltas 2017 metais rugpjūčio 28 dieną. Tą dieną 8nių narių valdyba ir 6 svečiai – departamentų vadovai – rinkosi dviejų dienų susitikimui Vilniuje. Agendoje 3 klausimai, vienas jų – kiek ir kur augam 2018 metais.
  Galimybės augti didelės, nes Vokietijoje bankrutavo airBerlin ir tour operatoriai beldžiasi pas mus, prašo lėktuvų. Mūsų partneriai ir vadovai Vokietijoje spirga augti maksimaliai, tačiau reikia atsižvelgti į tris dalykus: i) kiek turim pinigų – augimas kainuoja ii) ar rinkoje galima išsinuomoti mums reikiamų lėktuvų iii) ar pajėgsime rasti daug naujų pilotų, kurių rinkoje vis labiau trūksta. Visais klausimais padaryti namų darbai ir konstatuojame, kad daugiausia ką galime pavežti yra 4 papildomi lėktuvai. Sprendimas ne visiems komfortiškas: kai kas norėtų daugiau, o kai kas baiminasi, kad ir tiek jau per daug. Bet visi vienbalsiai įvardijame pačią didžiausią riziką: pilotų samdymas. Ok, nuspręsta, einam dirbti.
  „Einam dirbti“ pirmiausia reiškia tris dalykus: pasirašom kontraktus su tour operatoriais, o tai reiškia įsipareigojimas duotas ir kelio atgal nebėra – tam tikrą datą oro uostuose pasirodys tūkstančiai keleivių ir mes privalėsime juos nuskraidinti; pasirašyti lėktuvų nuomos sutartis ir visu pajėgumų įjungti pilotų samdos mašiną.
  Aš paslapčia džiūgauju, kad sprendimą priėmėm taip anksti. Laiko iki sezono starto – 2018 metų gegužės – liko dar daug. Ankstesniais metais taip anksti nenuspręsdavome. Taip pat džiaugiuosi, kad sprendimo priėmimo kokybė yra visiškai kita, palyginti su 2016ais. Tada taip pat priėmėm sprendimą augti, bet taip “na ura”. Pasekmės buvo žiaurios, 2016ieji vos nenužudė. Po to atsirado valdyba, supervisory taryba, verslo ritmo kalendorius, važiavau į IMD ir skaičiau apie cognitive biases ir sprendimų priėmimą. Rezultate – sprendimų priėmime daugiau disciplinos, pasiruošimo, diskusijos ir įsitraukimo. Neblogai, bet to neužtenka (apie tai ko trūko ir ką buvo galima padaryti geriau – žemiau).
  Per sekantį valdybos susirinkimą Berlyne gruodžio pradžioje nerimas po truputį auga. Jau daugiau mažiau turime matymą, kaip baigsime 2017us – pelno turėsime 4.5m EUR. Tai siaubingai mažai, viso labo šiek tiek daugiau nei 1% marža. O juk metai buvo geri – utilizacija toliau didėja, ilgų vėlavimų palyginti ne daug. Prastą 2017ų maržą naudojame kaip argumentą, kad 2018ais būtinai reikia augti, nes ant padidėjusių fiksuotų kaštų reikia “vežti” didesnį priskraidymą. Per rizikų pratimą subrainstorminam 23 rizikas 2018iems. Kiekviena jų tą 1% nupučia kaip pūką, o kelios rizikos kartu – atia. Diskutuojame, kas negerai su mūsų verslo modeliu ir ką reikia keisti. Ant lentos atsiduria 8 iniciatyvos, viena jų – nauji lėktuvai.
  Per 2018us pravedame derybas su Airbus ir Boeing, pasirašome nuomos sutartį dėl 8 naujų Airbus NEO lėktuvų. Paraleliai ieškom pinigų, tačiau nuo pavasario dėl pilotų trūkumo ir labai sudėtingo skrydžių tvarkaraščio pradeda strigti operacijos Vokietijoje. Pakoreguojame finansines prognozes, normalūs investuotojai atšąla.
  Visai nelauktai krizė įsižiebia ir Lenkijoje. Čia pagrindinė problema yra lėktuvų trūkumas, nes kaip ir 2016ais, nors lėktuvų nuomos sutartys senai pasirašytos, vėluoja jų pristatymas, tad keleivius tenka pervežinėti brangiai samdant kitas aviakompanijas. Po 8 metų bendro darbo staiga atsistatydina Lenkijos partneris ir CEO (dėl prastos sveikatos).
  Vidurvasaris, džiaugsmo mažai. Skrydžiai vargais negalais vyksta ir tai yra stebuklas, nes grėsmė sustoti vidurvasarį ir sugadinti dešimtims tūkstančių žmonių atostogas atrodė labai reali. Įsipareigojimus klientams vykdome, bet mums tai žvėriškai kainuoja: mokėjimai kitoms aviakompanijoms ir keleivių kompensacijos suvalgo visą pelną ir dar daugiau.
  Vasaros pabaigoje Vokietijoje didelė skylė; Lenkijoje irgi blogai, bet dar galvojame kažkaip išsivartyti; Kambodžoje ne taip skauda – ten pardavėme kiniečiams majority; Lietuvos operacijos laikosi geriausiai, čia mūsų tvirtovė. Planas A yra išsaugoti viską. Turime investuotoją, bet nelabai rimtą, tai daug vilčių nedadame. Planas B išsaugoti Lenkiją ir Lietuvą. Tam turime rimtą pirkėją, deramės. Planas C išsaugoti bent Lietuvą.
  Kai nerimtas investuotojas dešimtą kartą neįgyvendina savo pažadų, Vokietijai reikia spausti raudoną mygtuką. Darom tai švelniai, restruktūrizacijos būdu, nes taip dar galima baigti vasaros sezoną ir nepavesti turo operatorių ir keleivių. Vokietijoje puikus restruktūrizacijos įstatymas, teismas priima teigiamą sprendimą per vieną dieną. Nė vienas skrydis net nepavėluoja, puikiai susitvarkome su išsigandusiais klientais ir tiekėjais.
  Lenkijoje rimtas pirkėjas sako ačiū, dabar per daug rizikų, gal po restruktūrizacijos. Lenkijoje irgi keliama restruktūrizacijos byla, sprendimas priimamas per savaitę, skrydžiai tęsiasi toliau.
  Lietuvoje kurį laiką atrodo restruktūrizacijos išvis nereikės, bet situacija pasikeičia, nusprendžiame kreiptis. Deja, kilpa veržiasi ir ant lietuviškos įmonės: klientas Vietname delsia su mokėjimais, Vokietijos ir Lenkijos kreditoriai atsigręžia į Lietuvą, o su lėktuvų savininkais nepavyksta persiderėti brangių variklių remonto darbų, kurie laukia ateityje. Galiausiai lietuviški turo operatoriai praranda pasitikėjimą, aš taip pat konstatuoju, kad į Lietuvą investuoti nebeapsimoka, game over. Dar pabandom parduoti dalį lietuviško verslo, kad daugiau atitektų kreditoriams, tačiau teisiškai toks sandoris neįmanomas.
  Atsiduriame keistoje situacijoje: lyg ir reikėtų stabdyti skrydžius, nes kompanijai anksčiau ar vėliau galas, tačiau negalime, nes tai pažeistų kreditorių interesus. Vadinasi reikia varyti tol, kol kažkas mus sustabdys. Šitoj vietoj padarau sprendimą atsitraukti, nes nieko gero nebegaliu padaryti, nebent kokią kvailystę. Kol aš išvažiavęs, Lietuvos teismas pagaliau priimą sprendimą dėl restruktūrizacijos – neigiamą, o sekančią dieną tuo remiantis Civilinės Aviacijos Administracija sustabdo licenciją.
  Na va, štai tokia labai trumpa istorija, kuri žinoma realybėje buvo kur kas emocianalesnė, painesnė ir platesnė. Tai ką galima iš to pasimokyti?
  1. SPA nužudė nepavykęs augimas. Kaip žinoti, kiek augti yra optimalu? Na, žinoti tai niekada nežinosi – visada teks spėti, tačiau šalia akivaizdžių kriterijų (pinigai, lėktuvai, pilotai) reikia įsivertinti ar organizacija pasiruošusi pavežti augimą ir mažinti apetitą jeigu dega tokios raudonos lemputės: i) key žmonės top management’e nebedega meile nei darbui, nei vieni kitiems; ii) pagrindinių rizikų owner’iai yra nepatyrę, užgesę ar praradę (o gal dar neįgavę) pasitikėjimą; iii) girgžda organizacinė struktūra.
  2. Pauzė po didelio sprendimo. Priėmus didelį sprendimą ir prieš paleidžiant „stakles“ sveika būtų padaryti pauzę. Grįžti po savaitės ir dar kartą pasižiūrėti į tą sprendimą, prisiversti sugeneruoti porą kuo priešingesnių alternatyvų. Surasti įžvalgą; jeigu yra daug patirties, įsiklausyti į intuiciją. SPA atveju buvo galima augti Vokietijoje imant ne papildomus lėktuvus, o perkeliant juos iš Lenkijos; dalį lėktuvų apskritai būtų buvę įžvalgu atlaisvinti į ACMI rinką. Bet mes skubėjom ir tokioms idėjoms nuskambėti nebuvo erdvės.
  3. Nesubalansuota matricinė struktūra nužudo žmonės. Kai įmonė plečiasi ir atsiranda padaliniai kitose šalyse, kai iš “centro” paslaugos teikiamos į periferiją, welcome to the matrix. Dvigubi reporting lines, autonominės respublikos padaliniuose, priešprieša su “centru” ir daug kitų niuansų. Keli top management’o žmonės yra sakę: matricinė struktūra turbūt ne man. Matricinėje struktūroje turbūt niekada nebus iki galo gerai, bet kad gaisrai labai neįsiautėtų, reikia i) kuo stipresnių žmonių centre ir ii) kuo mažiau autonomijos padaliniuose.
  4. Paleisti pavargusius žmonės, net jei jie labai svarbūs. Natūralu, kad per tiek metų kai kurie žmonės iš core team’o nori pasitraukti. Pavargo, nebenori, nesijaučia savo rogėse. Bet aš užsispyrusiai nenorėjau jų paleisti, nes matyt baisu buvo. Kitą kartą paleisiu.
  5. Dideli tikslai – gerai, bet neįsispraudžiant į kampą. SPA turėjo tikslą pasiekti 1 milijardą pajamų iki 2025 ir taip susiprogamavome nuolatiniam augimui, nors paskutiniais metais augti intuityviai net nenorėjome, bet įtikinome save, kad reikia.
  6. Kompleksiškumas scale’as = monstras. SPA verslo modelis buvo gan sudėtingas ir nepaisant to mes jį nuolat auginom. Kažkuriuo momentu pasidarė taip, kad nebe tu valdai verslą, o jis tave. Išvada? Bandyti kitą variantą – verslo modelis first, tada scale.
  7. Restruktūrizacijos teisininkai už tave nepadarys. Parašėm metmenis ir pridavėm teismui, tačiau lobizmo nedarėm. O prieš mus lobiavo. Galiausiai Lietuvoje, kur nors ir turėjome pastoviai pelningą verslą, restruktūrizacijos teismas mums daryti neleido (neigiamo sprendimo teko laukti daugiau nei mėnesį), o Vokietijoje, kur situacija buvo nepalyginimai prastesnė, teismas priėmė teigiamą sprendimą per… vieną dieną.
  8. Įmonių struktūra grupėje turi atlaikyti ne tik augimą, bet ir vienos įmonės mirtį. Jei nebūtume davę grupės garantijų Vokietijai, būtume augę lėčiau, bet tvariau. Kadangi Lenkija augo su grupės garantijom (o ten paėjo), daug nekvestionuodami taip pat padarėm ir su Vokietija (nepaėjo).
  9. Ko iš tikrųjų nori? Apgaulingai paprastas klausimas, bet jeigu nėra aiškumo, tai prie gero neveda. Aš nuo 2015 vis mažiau džiaugiausi darbu, užgriuvo krizė namie, tada krizė darbe, ir to pasekoje vis sunkiau buvo suprasti, ar aš noriu parduoti verslą, ar pasitraukti, o gal vis tik tuoj užsinorėsiu toliau varyt. Per ilgai tai užtruko – su rūku galvoje reikia kovoti greitai ir ryžtingai.
  Nesigailiu dėl nė vieno dalyko ir galvoju, kad viskas buvo lygiai taip kaip turėjo būti. Kaip sako Nyčė, amor fati – myliu savo likimą ir visi dalykai, net ir nemalonūs, buvo reikalingi. Dabar jaučiuosi taip, lyg mane atlaisvino kažkam naujam. Laukia įdomūs dalykai, let‘s see.
  Esu amžinai dėkingas visiems žmonėms, kurie kartu skrido per visą šitą turbulentišką, bet tuo ir nuostabią, kelionę.

 118. Linas - 2019 03 5, 07:05

  V.Kaikaris prabilo apie „Small Planet“ žlugimą: atskleidė, kas nutiko, ir įvardijo išmoktas pamokas
  https://www.15min.lt/m/id/verslas/bendroves/v-kaikaris-prabilo-apie-small-planet-zlugima-atskleide-kas-nutiko-ir-ivardijo-ismoktas-pamokas-663-1111430

 119. oleg - 2019 03 5, 12:16

  btw, o SPA gi LT daug sauniu talentu turejo. Kur tie zmones nusileido dabar? Avion? GetJet? Wizz? Ar paliko industrija? =\

 120. Vytautas-NT - 2019 03 5, 13:58

  Iš to teksto nesupratau SPA Dalys Vokietijoj ir Lenkijoj irgi bankrutavo? Ar išsisuko?

 121. Simonas Bartkus - 2019 03 5, 14:20

  Vytautas-NT: formaliai dar nebankratavo, bet iš principo eina likvidavimo keliu. Turi dar galiojančias skrydžių licenzijas, kiek žinau, bet nevykdo skrydžių nuo maždaug lapkričio mėnesio abi.

 122. Simonas Bartkus - 2019 03 5, 14:24

  oleg: maintenance, flying personnel, CAMO, OCC – kiek matau, daugelis pasiskirstė po GetJet, Avion, Klasjet, Cityjet ir pan. Kas non-aviation directly related, žinoma, paskirstė daugiausia po kitas industrijas.

 123. oleg - 2019 03 5, 15:00

  nu saunu kad salyje be avialiniju galima susirasti darbo aviacijoje. IMO tai yra lb svarbu pritraukiant naujas avialinijas ir aviacijos versla is uzsienio.

  nu ir reikia patikrinti, gal kas is LT milijarderiu nores tapti milioneriumi ;-) Kada nors…

 124. Simonas Bartkus - 2019 03 5, 16:51

  Na, GetJet fleet’e jau 17 lėktuvų, Avion Express fleete 13 lėktuvų, DOT LT (lietuviškoje įmonėje) 10 lėktuvų – tai negali sakyt, jog čia tuščia vieta.

 125. mantas_muc - 2019 03 5, 17:39

  Skrydžiai į Tbilisį iš Vilniaus pakibo ant plauko: patyliukais nutraukta prekyba bilietais

  https://www.delfi.lt/a/80528337

 126. Pranas - 2019 03 5, 17:56

  O kuo GetJet plėtra iš esmės skirias nuo SmallPlanet plėtros – atrodo lyg net spartesnė?

 127. Simonas Bartkus - 2019 03 5, 18:01

  Na, gal pamatinis didesnis skirtumas, kad GetJet yra daugiausia vis dar ACMI versle, tik iš Lietuvos vykdo charter: Small Planet tai core veikla buvo charter vykdomi skrydžiai.

  O plėtros tempas, ypač šiemet, tai labai didelis.

 128. Juozas - 2019 03 5, 19:03

  @Simonas, kaip vertini tokia greita pletra?

 129. Simonas Bartkus - 2019 03 5, 19:09

  ACMI biznis turi mažiau pavojų, kurie tiesiogiai yra kontroliuojami: pvz. nėra rizikos EU261 kompensacijoms, baudų už slotų mis-use’inimą ir t.t. Net AOG rizika apsiriboja tik negautomis pajamomis dažniausiai.

  Kitą vertus, greitai plečiantis ACMI biznyje esminis dalykas yra, jeigu ateitų krizė, kokius turėtum gebėjimus greitai atsisakyti įsipareigojimų, t.y. atsisakyti lėktuvų ir darbuotojų. ACMI provider’iai daugiausia skraido dideliems vežėjams, tokiems kaip Thomas Cook, TUI, easyJet, Vueling, Norwegian ir panašiems, kuriems sprendžia sezoniškumo ir plėtros tempo problemas; todėl, kuomet ateina krizė ir bendrovės nori sumažinti capacity (arba lėtinti augimą, kai yra įsipareigojimai pirkti naujus lėktuvus), tai pirmiausia atsisako viso trečių šalių ACMI skraidymo. Dėl to labai svarbu valdyti šią riziką (tai priežastis, kodėl ACMi kompanijos dažniausiai naudoja labai labai senus lėktuvus).

 130. Vytautas-NT - 2019 03 6, 00:53

  Simonai, kiek supratau SPA atveju yra paprasčiau sukurt bendrovę nuo nulio, nei rast investuotoja padengt skolas?

 131. Skytomas - 2019 03 6, 09:14
 132. Pranas - 2019 03 6, 10:31

  Viena amžiaus statyba panašu baigėsi – naujas Eilato Ramon oro uostas jau normaliai veikia, atidarymas vėlavo kelis metus. Šiandien Ryanair pirmas skrydis į ten, jie perkėlė kelis reisus iš Ovda pabandymui. Iš Kauno panašu šį mėnesį pabaigs sezoną dar į Ovdą, bet rudenį bilietų prekyba greičiausiai jau bus į naują.

 133. trolis - 2019 03 6, 11:10

  Idomu, kas geriau naujam – padare, kad valandines security eiles butu patogiau rikiuoti?

 134. Linas - 2019 03 6, 11:30

  Čia beveik 2 mėn senumo, bet vis tiek įdomiai keista katastrofa
  Crash: Saha B703 at Fath on Jan 14th 2019, landed at wrong airport
  http://avherald.com/h?article=4c2d9613&opt=0

 135. Čiurlionis - 2019 03 6, 14:04

  Dar neteko matyt Iran Air lėktuvų Europos oro uostuose. Tad šiandien truputį nustebau pamatęs Stockholme. Pasirodo schedule flight į Teheraną.

 136. Simonas Bartkus - 2019 03 6, 15:37

  Ryanair perkelia skrydžius į Tel Avivą iš KUN į VNO nuo spalio mėnesio.

 137. Salininkų kaimas - 2019 03 6, 16:02

  Na va, neilgai pasidžiaugė Kaunas TLV, kitąvertus gal pristabdys Wizz monopolį, kur būna bilietai po 400Eur

 138. Simonas Bartkus - 2019 03 6, 16:02

  Kad maža nepasirodytų, Ryanair skraidys VNO-TLV tom pačiom dienom kaip ir Wizz Air ir valandos skirtumu į abi puses.

 139. Linas - 2019 03 6, 16:06

  @Simonas
  tai tik dėl šios naujienos buvo spaudos konferencija?

 140. Simonas Bartkus - 2019 03 6, 16:07

  Nežinau, nebuvau :)

 141. Čiurlionis - 2019 03 6, 17:47

  Ar ne Skvernelio kalbėjo apie daily į Izraelį?

 142. Senis - 2019 03 6, 18:12

  Tai va pramušė skrydį, dabar į prezidentus :)

 143. Wincas - 2019 03 6, 18:46

  Tas skrydis i Telaviva skirtas zydams vezti sveikatintis i Druskinunkus, taigi didelio skirtumo nera ar jis bus VNO ar KUN, bet uztat galima tiketis kad kaip visada po arsios konkurencijos neliks nei vieno skrydzio.

 144. P - 2019 03 6, 19:04

  VNO paskelbė vasario statistiką:
  313676 PAX, 5.02% augimas
  3190 skrydžių 1.30% augimas

 145. Linas - 2019 03 6, 21:42

  PLQ statistika FEB2019
  21154 pax
  Plius 33,95%
  https://www.palanga-airport.lt/lt/skrydziu-statistika

  KUN statistika FEB2019
  76927 pax
  plius 22,71%
  https://kaunas-airport.lt/images/apiemus/statistics_2019_LT.pdf

 146. Linas - 2019 03 6, 21:47

  RIX statistika FEB2019
  432248 pax
  plius 6,86%

 147. trolis - 2019 03 6, 23:17

  Kaip ir kiekvienais metais Qatar grasina per du menesius nuspresti, ar paliks Oneworld

 148. mėgėjas - 2019 03 7, 02:21

  @Wincas. Vasarą galbūt, bet šaltuoju metu į Telavivą 95% keleivių lietuviai. Paskutinį kart skridau 2019 vasario mėn, užpildymas 95-100% ir beveik vien lietuviai….

 149. oleg - 2019 03 7, 12:35

  sekancia savaite lyg ir turi prasideti bandinamieji skrydziai 777-8 ir 777-9. Pastarasis beje turi 400-425 kedziu. Idomu kiek greitai vyks programa. Kaip suprantu visai naujus variklius naudos.

  dar idomu, kad naujausiame The Economist rase kad aviakompanijos keicia first class savo lektuvose i business, nes niekas neskrenda. O niekas neskrenda nes yra daug business jet startupu. O yra daug business jet startupu nes Trumpas leido business jetus naudoti keip leidziamus mokesciu atskaitymus.

 150. Simonas Bartkus - 2019 03 7, 13:23

  Arba vakar spaudos konferencijos nebuvo, arba Lietuvos žiniasklaida visiškai ją užignoravo. Bet kokiu atveju būtų keista kad Ryanair CCO būtų private jet’u kelioms valandoms atskridęs į Vilnių tik dėl paskaitos Kazimiero Simonavičiaus universiteto studentams.

  Tačiau Ryanair išplatino pranešimą, patvirtindami, kad naujienos yra tokios: Edinburgas bus iš Kauno ir žiemą; ir Tel Avivas perkeliamas iš Kauno į Vilnių:

  https://corporate.ryanair.com/news/ryanair-launches-lithuania-winter-19-schedule-34-routes-2-million-customers/?market=lt

  Šiaip tai skelbiama, jog iš Kauno bus: 12 routes in total (aš suskaičiuoju, kad turėtų būti 13, reiškia kažką uždarytų). Iš Vilniaus skelbia, kad bus: 21 routes in total (aš suskaičiuoju 22, reiškia kažką irgi galimai uždarys).

 151. Simonas Bartkus - 2019 03 7, 13:36

  ch-aviation duomenys rodo, kad šią savaitę (vis dar W1819) sezonas ir Ryanair vykdo iš Kauno 13 maršrutų ir 39 savaitinius skrydžius. Iš Vilniaus vykdo 22 maršrutus ir 68 savaitinius skrydžius.

  Dabar skelbia, kad W1920 iš Kauno bus 12 ir 36. Dabar yra 13: TLV išeina, ateina EDI, reiškias dar kažkas vienas turi išnykti. Pardavimuose nėra atidarytas Neapolis.

  Iš Vilniaus skelbia, kad W1920 bus 21 ir 65. Dabar yra 22, užsidaro Birmingemas nuo šio mėnesio pabaigos, bet atsiranda Tel Avivas. Reiškia dar kažkuris vienas maršrutas turėtų išnykti. Šiuo metu nėra dar atidaryti pardavimuose skrydžiai į Charleroi ir Madridą. Labai gaila, jeigu MAD išnyktų, nes alternatyvų pakeitimui nėra.

 152. Pranas - 2019 03 7, 13:44

  Iš uždarytų iš Vilniaus turbūt bus Paryžius, nes iš kelių krypčių kur dar nėra prekyboje bilietų iš Vilniaus tai atrodo vienintelė ne bazė (kur bazės dar galima laukt tvarkaraščio kitam gale).

 153. Simonas Bartkus - 2019 03 7, 13:46

  Vakar nebuvo Paryžiaus bet šiandien atsirado lapkričiui ir gruodžiui, tai panašu, kad deda.

 154. Pranas - 2019 03 7, 13:47

  Ai ne, visgi BVA pardavime, tik Ryanair puslapis biški man negerai veikia.

 155. Simonas Bartkus - 2019 03 7, 14:28

  Qatar Airways atidarė bilietų prekybą į 7 naujas kryptis 2019 metų antrai pusei, bet tarp jų vis dar nėra TLL, kuris paskelbtas jau daugiau nei prieš metus. Nėra unikalus, Qatar daugybę krypčių yra paskelbę, bet taip ir neatidarę.

 156. Anonimas - 2019 03 7, 21:31

  Wizz ne šiaip sau leidžia stumdyti bilietus į TLV po €400, iš tiesų vasarą srautas yra iš TLV. Kiek teko domėtis, atvykstama grupėmis, iš anksto daroma daug rezervacijų, žodžiu, LT rinkos mastais TLV yra aukso kasyklos, nejuokauju.

 157. Kardiobatonas - 2019 03 7, 22:10

  Noriu priminti, kad dar visai neseniai iš TLV į VNO kiekvieną savaitę (vasaromis) kildavo sausakimšas EL Al B-767. Aišku tuomet, nebuvo kitų tiesioginių reisų.

 158. Donelaitis - 2019 03 7, 22:29

  Kardiobatone, Į Telavivą kildavo ne B767, o B757-200. Tiesa, porą kartų yra buvę ir El al 747-200 charteriai. Bet čia dar seniau:)

 159. Vytautas-NT - 2019 03 8, 10:13

  Buvau aš toj paskaitoj. Keisčiausias faktas, kad Ryanair lėktuvų ir priežiūros kaštai yra du kart mažesni, nei Wizz.

  Ir dar teiginys dėl transatlantikos- sakė, kad LLC modelis įmanomas su B737MAX iš Europos vakarų pakrantės…

 160. Simonas Bartkus - 2019 03 8, 10:58

  Vytautas-NT: čia garsioji FR lentelė, kur jie lygina kaštus eilutėje „Ownership and Maintanence”. Nė lėktuvų priežiūros kaštuose skirtumas, o lėktuvų nuosavybėje. Kadangi Ryanair ilgai yra cash rich organizacija, tai jie didžiąją dalį savo lėktuvų perka už cash, o vėliau naudotus parduoda, todėl jų ownership kaštai skaičiuojant balanse yra mažesni negu WIzz Air, kurie vis dar už cash lėktuvų neperka, o jų visas lėktuvų parkas yra lizinguotas.

 161. Simonas Bartkus - 2019 03 8, 11:58

  El Al / Sun D’or tai čarterius, tai reguliarius pagrinde vykdė su B757, bet sezono gale, rugsėjo mėnesį būdavo gan dažnai ir B767 naudoami išvežti visiems turistams iš Lietuvos.

 162. Skytomas - 2019 03 10, 12:44

  Dar viena katastrofa su nauju B737 Max oralaiviu. Šį kartą Etiopijoje. Sutapimas ar vis tik kažkoks defektas gali būti šio lėktuvo konstrukcijoje? Ar gali būti, kad bus tupdomi visi šio modelio lėktuvai?

 163. Rokas - 2019 03 10, 14:38

  Gal žinot kas skraido už Teztourą į Kaljarį? (Be Getjet dar yra kažkokie reg. reisai)

 164. Linas - 2019 03 10, 15:09

  @Skytomas
  Nuojauta sako, kad čia greičiausiai ta pati problema. Tik kodėl pilotai nesugebėjo išvengti katastrofos? Juk turėjo žinoti, procedūras…

 165. Linas - 2019 03 10, 15:36
 166. Skytomas - 2019 03 10, 18:40
 167. Kristijonas - 2019 03 10, 23:27

  Klausimas (truputį užbėgant už akių): jei reikės ground’int visus B737MAX8 ar Norwegian išgyvens? Jie lygtais turi 19 jų.

 168. Mindaugas - 2019 03 11, 07:45

  China grounds Boeing 737 MAX planes after Ethiopian air crash

  China has one of the world largest fleets of Boeing 737 MAX 8, operating 97 of the planes, according to Chinese state-run media.
  https://edition-m.cnn.com/2019/03/10/africa/china-boeing-ethiopian-air-crash-intl/index.html

 169. oleg - 2019 03 11, 14:02

  https://www.statista.com/chart/17312/number-of-737-max-jets-grounded/

  cia su infografika, kas ir kur 38M nebeskrenda

 170. Čiurlionis - 2019 03 11, 16:18

  Iš 7 šiuo metu aktyvių BT turimų 737:

  2 nakvoja Vilniuje
  2 nakvoja Taline
  3 nakvoje Rygoje

  Įdomu, kad Palangoje jau kuris laikas nakvoja A220:

  1 Palangoje
  1 Peterburge
  1 Maskvoje
  1 Helsinkyje

  DH4 miega Tampere ir Turku.

  Panašu, kad visai netrukus BT gaus dar 6 A220, tad turbūt nuo rudens VNO bus A220 bazė.

  Beja kažkas iš UIA isigyjo 737 ir registravo, kaip LY-ELF.

 171. Besidomintis - 2019 03 12, 11:07

  Rygoje atsiranda jau ketvirtas vežėjas skraidinantis į Maskvą. Nuo balandžio pabaigos skraidys Pobeda Airlines:

  Moscow Vnukovo – Riga eff 30APR19 2-3 weekly, 1 daily from 16SEP19

 172. jpou - 2019 03 12, 11:37

  Singapore Airlines SilkAir is temporarily withdrawing its Boeing 737 MAX 8 fleet from service.

  Pirmos dideles oro linijos neskaitant kinu withdrawina?

 173. Linas - 2019 03 12, 11:57

  Kolegos, priminkite, kokia bus situacija su ARN vasarą? Tik DY lieka maršrute? Koks frequency numatytas?

 174. Pranas - 2019 03 12, 13:16

  @Linas – jei groundins max, tai nebus jokio freequency.

 175. Mindaugas - 2019 03 12, 14:11

  Airlines that have grounded the 737 Max 8
  Shenzhen Airlines

  China Eastern Airlines

  Air China

  Okay Airways

  Kunming Airlines

  Ethiopian Airlines

  Cayman Airways

  Garuda Indonesia

  Lion Air

  Comair

  Gol Airways

  Aeromexico

  Aerolineas Argentinas

  SilkAir

 176. Mindaugas - 2019 03 12, 14:13

  Airlines continuing to operate the aircraft
  Norwegian Air shuttle – „in close dialogue with Boeing”

  Flydubai – „monitoring”

  TUI Group – „close contact with manufacturer”

  Air Italy – „in constant dialogue with the authorities”

  Icelandair – „we will… follow any developments closely”

  S7 – „constantly keeping in touch with the manufacturer”

  Southwest Airlines – „in contact with Boeing”

  Fiji Airways – „training… meets highest safety standards”

  WestJet – „monitoring the situation closely”

  LOT Polish Airlines – „closely monitoring the situation”

  American Airlines – „full confidence in the aircraft… will closely monitor the investigation”

 177. Mindaugas - 2019 03 12, 14:13

  Other airlines that use the 737 Max 8
  SpiceJet – no immediate comment

  Jet Airways – no immediate comment

  Corendon Airlines

  Mauritania Airlines

  Malindo Air

  Sunwing Airlines

  Aviation Capital Group

  Gecas Travel Services

  Oman Air also uses the aircraft but their delivery date has not been confirmed by Boeing.

 178. Vytautas-NT - 2019 03 12, 14:38

  Panašu, kad Boeing problemos didesnės, nei 787 baterijos…

  Ta proga kotas klausimas- kodėl nieks nebando su A380 žmones tarp megapolių vežiot po 700 reise? Juk, spėjų Pekinas- Šanchajus tiek surinktų be problemų.

 179. trolis - 2019 03 12, 15:06

  Praeis to Boeingo problemos – SW upgrade’as jau paruostas ir panasu, kad bent jau USA bus privalomas kaip Airworthiness Directive.

  Kitas klausimas, jei po Lion Air atvejo problema buvo zinoma – kaip reikejo sugebeti nezinoti, kaip reaguoti. Aisku, cia pure spekuliacijos, jei kalbam apie identiska atveji, nors identisku atveju crash’uose labai retai buna.

 180. oleg - 2019 03 12, 15:18

  avherald butent apie tai ir raso. FAA dar pakomentavo del trainingu:

  The FAA issued an Emergency Airworthiness Directive (AD) on Nov. 7 ordering operators to revise the airplane flight manual (AFM) to give the flight crew horizontal stabilizer trim procedures to follow under certain conditions.

  On Mar 12th 2019 Boeing issued following release with respect to MCAS, Lion Air Flight 610 and Ethiopian flight 302:

  For the past several months and in the aftermath of Lion Air Flight 610, Boeing has been developing a flight control software enhancement for the 737 MAX, designed to make an already safe aircraft even safer. This includes updates to the Maneuvering Characteristics Augmentation System (MCAS) flight control law, pilot displays, operation manuals and crew training. The enhanced flight control law incorporates angle of attack (AOA) inputs, limits stabilizer trim commands in response to an erroneous angle of attack reading, and provides a limit to the stabilizer command in order to retain elevator authority.

  The FAA says it anticipates mandating this software enhancement with an Airworthiness Directive (AD) no later than April. We have worked with the FAA in development of this software enhancement.

 181. Mindaugas - 2019 03 12, 15:50
 182. Wincas - 2019 03 12, 16:33
 183. Andrius - 2019 03 12, 16:34

  Ką tik UK laikinai uzdraude 737Max skrydzius. Kazin kaip tai atsilieps Norwegian?

 184. jpou - 2019 03 12, 17:23

  Norwegian temporarily suspends flights with the Boeing 737 MAX 8, following recommendations by European aviation authorities. We will do our upmost to take care of our passengers in the best possible way.

 185. oleg - 2019 03 12, 18:41

  idomu kad kai UK uzdraude MAXus TK turejo grizti atgal: https://twitter.com/flightradar24/status/1105476716460498949

  btw, US dar leidzia MAXams skristi

 186. gabrielius - 2019 03 12, 18:52

  LOT prieš 15 min paskelbė, kad groundina MAX’us

 187. Andrius - 2019 03 12, 19:01

  737max iš Madeiros dabar leidžiasi VNO, bet kažin ar išvyks atgal?

 188. mantas_muc - 2019 03 12, 19:05

  Vokieciai taip pat uzdraude skrydzius virs DE su Max

 189. Wincas - 2019 03 12, 19:10

  Kodėl anksčiau Europiečiai taip aršiai neregavo į Azijoje ir Afrikoje daužomus lėktuvus ? :)

 190. Deivis - 2019 03 12, 19:38

  Tavo minėtas sudaužytas lėktuvas afrikoje priklauso kompanijai, kurios saugos, mokymų standartai yra kokius du kart griežtesni ir labiau kontroliuojami nei EASA. Palyginti SAFA reitingus ir pan.: auditoriai atėję į Ethiopian lėktuvus neranda nieko prie ko galima prikibti, kai tos pačios idiliškos Lufthansa yra prirašoma begalę finding’ų.

  Beje, kiekvienas orlaivis yra dirbtinis intelektas. Na, o naujas dirbtinis intelektas yra sukurtas taip, kad tu net labai norėdamas esi stipriai ribojamas galimybėmis sudaužyti orlaivį, tad tokia reakcija yra normali, nors tikriausiai kuo orlaiviai tampa inovatyvesni, tuo mažėja ryšys tarp įgulos ir pačio orlaivio, ko pasekoje…

 191. Andrius - 2019 03 12, 20:25

  Ethiopian saugumo istorija nevisai švari:

  2010 metais B737-800 katastrofa Beirute su 90 aukų. Oficiali tyrimo išvada – netinkami pilotų veiksmai.

  2014 metais vienas iš pilotų užsirakino kabinoje ir nukreipė B767 su 200 keleivių vietoj Romos į Ženevą, kad pasiprašytų politinio prieglobsčio Šveicarijoje.

 192. trolis - 2019 03 12, 21:37

  As suprantu, kad galima rekomenduoti groundinti avialinijoms, bet uzsiimti komedijom, kad tam tikram modeliui, kurio jau simtai kasdien skraido, uzdaroma oro erdve? wtf?

 193. mikas - 2019 03 12, 22:12

  Bu ok, visoje ES uždrausta skristi kažkokio tipo lėktuvu. Daug keleivių liko ant ledo. Va dabar ir klausimas, čia forsmažoras ar nelabai? Kaip traktuoti tokią situaciją. Ir kas bus jei paaiškės, kad koks nors Mbape Makelele pamiršo nuklijuoti izoliaciją nuo kokio daviklio…..

 194. Simonas Bartkus - 2019 03 12, 22:32

  kai kalbam apie saugą, tai įsigijungia du dalykai: psichologija ir politika. Šitie dalykai nėra grindžiami racionaliai, todėl labiau

  Man atrodo, čia daug didesnis shake up nei Dreamliner atveju – 737MAX yra daug daugiau ir jų nebus įmanoma capacity pakeisti. O dar – nėra aiškus, koks yra išėjimo kelias iš situacijos; t.y. net neaišku, ką turi Boeing padaryti, kad būtų draudimai atšaukti.

 195. Wincas - 2019 03 12, 22:40

  Vienas Maxas stovi VNO, neišleido į Madeirą, vat tau boba devintinės, Mbape Makelele sukėlė didžiausią sąmyšį EU po Eyjafjallajökull. Bet kažkaip visi iš karto atmėtė teroristinį išpuolį, nors pažiūrėjus Ethiopian istoriją, jie yra mėgstamiausios teroristų avialinijos pastaruosius 30 metų….

 196. Andrius - 2019 03 12, 22:44

  Keista kad neleido pabaigti tolimų europinių 737max reisų kurie pakilo dar nežinodami apie draudimus.
  Keletas TUI 737max reisų užmačiau radare:

  Hurgada-Briuselis divertino į Boloniją.
  Hurgada-Amsterdamas baigė kelionę Sofijoje.

  Beje o kas būtų jei paaiškėtų kad Ethiopian juodos dežės sugadintos ir neįskaitomos….

 197. trolis - 2019 03 12, 22:55

  reagavimas i sita max reikala ir primena reagavima i Eyjafjallajökull – EU way. be abejo, kad geriau buti safe nei sorry, bet staiga vidury dienos pradeti divertinti skrydzius?

 198. Ciurlionis - 2019 03 12, 23:00

  Nejuokaukit koks sprogimas – pasižiūrėkite į flight data.

  Ir niekas jokių lipdukų nepamiršo – ETHIOPIAN orlaiviai prižiūrimi taip, kad kai kurie europiečiai dar galėtų pasimokyti.

  O esmė labai paprasta 1 iš 175 orlaivių, kas pusmetį nukrenta, to nėra buvę nuo de Havilland Comet laikų.

 199. Wincas - 2019 03 12, 23:20

  Kol visi panikuoja, Michael O’Leary skrenda į USA pirkti 400 vnt. 738 MAX už pusę kainos, o jo ausinėse groja TOTO-Africa …..

 200. Skytomas - 2019 03 13, 10:16

  Troliui ir Vincui norisi pasakyti, kad reakcija yra labai adekvati ir civilizuota. Tai rodo, kad verslo reputacija ir žmonių saugumas svarbiau už trumparegius ir gan ciniškus įsitikinimus, „kad, ai, nieko tokio”, ir skrendam toliau, nes gi nieko nebenutiks:)

 201. mikas - 2019 03 13, 10:24

  Užtai kiek džiaugsmo Putino gerbėjams. Visuose kampuose seilėmis trykšta, kad Amerikai kaput ir boingui kaput :)

 202. Anonimas - 2019 03 13, 10:33

  Katastrofą patyrusio „Boeing“ modeliai per Lietuvos teritorija skristi negalės

  Skaityti daugiau: https://madeinvilnius.lt/naujienos/transportas/oro-uostas/katastrofa-patyrusio-boingo-modeliai-per-lietuvos-teritorija-skristi-negales/

 203. Little_man - 2019 03 13, 11:25

  Priminkite kokia situacija su ARN? SK nebeskraidys iš viso? Lieka tik Norwegian?

 204. trolis - 2019 03 13, 11:45

  @Skytomas – sakai, adekvati ir civilizuota? kelias dienas civilizacijos nereikejo ir staiga antradienio vakara civilizacija pramuse su nuleidinejamais lektuvais viduryje skrydziu?

  USA civilizacija nepasieke dar?

 205. Linas - 2019 03 13, 12:03

  @trolis
  FAA negali taip griežtai reaguoti, nes reikštų, kad pačių taikoma sertifikavimo metodika ir sistema turi rimtų spragų… todėl visais būdais dar palaiko Boeing. Toliau viskas priklausys nuo tyrimo eigos – ką parodys „juodųjų dėžių” įrašai…
  Kaip vakar per CNN vienas US aviacijos ekspertas pasakė, kad reikia laukti tyrimo išvadų, nors preliminarių, bet jei reiktų skristi dukrai su anūke – jis ieškotų skrydžių, kurie būtų ne MAX tipo lėktuvu…

 206. trolis - 2019 03 13, 12:15

  @Linas – o EASA nesertifikuoja? (to tell the truth nezinau, koks tiksliai yra procesas – ar EASA pasitiki FAA ar daro savo sertifikacija). jei EASA sertifikuoja – tokia pati situacija kaip ir FAA, tik tiek, kad lektuvas USA made tai viskas kazkiek politiskai labiau angazuota.

  Viskas ok, as irgi nenoreciau dabar tuo MAX skristi, bet mano klausimas – ar logiska buvo nuleisti lektuvus belenkur viduryje skrydzio.

 207. trolis - 2019 03 13, 12:21

  OK, pasirodo EASA nesertifikuoja Boeing:
  Under international law, the country where an aircraft is made takes the lead in certifying it is safe to fly. Thus, the FAA is first to certify Boeing products while Europe’s EASA is the primary agency overseeing Airbus.

 208. Skytomas - 2019 03 13, 12:24

  @trolis

  Turime kiek skirtingas jurisdikcijas bei konjunktūras. Rusai taip pat, kai dužo SSJ sakė, kad ups, na, visko pasitaiko arba, kad kalti kažkokie tiekėjai, pilotai, bet tik ne lėktuvų gamintoja. Tai pėdų mėtymas. „Boeing” korporacija yra labai svarbi JAV ekonomikai, tad, logiška, kad ten staigių judesių ir nėra. Visi supranta, kad korpoacijai nuostolių išvengti nepavyks, net jei paaiškėtų, kad ne ji tiesiogiai dėl to kalta. Dabar tik klausimas, kiek dideli bus tie nusotoliai ir kiek juos pavyks minimizuoti, nes „Boeingui” tai – istorinė krizė.

  Ką reiškia „Boeingas” JAV galima pasiskaityti čia: https://www.lexingtoninstitute.org/boeing-meant-america-centennial-assessment/

 209. Nesvarbu - 2019 03 13, 13:30

  Kaip galejo is Lietuvos pakilti MAX’as, jei ju operacija uzdrausta visoje europoje? Tuo labiau kas net virs lietuvos draudzia praskristi jiems(bent jau kiek skaiciau). Siuo metu vienintelis MAX skrendantis europoje yra is VNO i PRG.

 210. oleg - 2019 03 13, 13:32

  kaip suprantu ferry galima, jei labai reikia

 211. Simonas Bartkus - 2019 03 13, 14:53

  EASA leido visiems operatoriams atlikti maksimaliai 3 legus, ne komercinius skrydžius, siekiant susigrąžinti lėktuvus.

 212. oleg - 2019 03 13, 15:53

  kazkaip paziurejau iatatravelservice ir nesuradau kazkokios duometu bazes paziureti paso/vizos requirementsus transitui po skirtingus oro uostus.

  ar yra tokia?

  nes kaip suprantu su ne-europietisku pasu neimanoma skristi pvz per CDG-NRT-ICN net ant vieno bilieto. Arba imanoma? Lyg ir neiseini i sali, pasilieki neutralioje zonoje… Bet kaz zino, kaip ten CDG gal reikes terminalus keisti… Tada reikia vizos.

 213. Jurijus - 2019 03 13, 21:31
 214. Giedrius - 2019 03 13, 22:14

  @oleg, su keliai bilietais man atrodo niekur neįmanoma skrist, jei tarpinėj stotelėj reikia vizos. Į patį pirmą skrydį gi gali neįleisti motyvuodami, kad neturi vizos.
  Su vienu bilietu irgi gali būti reikalinga tranzito viza, priklausomai nuo oro uosto, bet db su tokia info nežinau.

 215. Linas - 2019 03 13, 22:28

  Trumpas savo stiliuje – patweetino, kad groundins max’us ir US 😆

 216. Pranas - 2019 03 14, 00:23

  BT įveda mokestį už sunkų rankinį bagažą. Dydis galimas kaip ir ankščiau, nemokamai 8 kg kaip ir ankščiau, bet už papildomus eurus bus galima 12 kg. Turbūt turės pastoviai sverti rankinį bagažą, kitaip nepirks paslaugos niekas.

 217. Justas - 2019 03 14, 03:41

  @Oleg – niekada neturejau problemu transit without visa su atskirais bilietais, pvz Tailandas, Pietu Afrika. Niekur nemaciau, kad butu parasyta del vieno bilieto. Problema gali buti tik del bagazo.

 218. Mindaugas - 2019 03 14, 08:39

  Boeing grounds entire crash aircraft fleet

  Boeing has grounded its entire global fleet of 737 Max aircraft after investigators uncovered new evidence at the scene of the fatal Ethiopian Airlines crash.

  https://www.bbc.com/news/business-47562727

 219. Skytomas - 2019 03 14, 09:17

  What has the FAA discovered?
  The FAA has a team investigating the disaster at the Ethiopian Airlines crash site working with the National Transportation Safety Board.

  Dan Elwell, acting administrator at the FAA, said on Wednesday: „It became clear to all parties that the track of the Ethiopian Airlines [flight] was very close and behaved very similarly to the Lion Air flight.”

  He added that „the evidence we found on the ground made it even more likely the flight path was very close to Lion Air’s”.

  daugiau: https://www.bbc.com/news/business-47562727

 220. Vytautas-NT - 2019 03 14, 13:05

  Panašu, kad visa tai reikėjo daryt po pirmos B737MAX katastrofos. Spėju Airbus biški iš to uždirbs…

  Tuo tarpu klausimas į šoną: ar Wizz nuolaidų klubas yra apsimokantis dalykas?

 221. Pranas - 2019 03 14, 13:18

  @Vytautas-NT – Wizz nuolaidų klubo nariai gali lėktuve nemokamai naudotis tualetu.

 222. Ceska - 2019 03 14, 13:52

  Taip pat Wizz klubo nariai beveik visada gauna upgrad’e i biznio klase.

 223. Pranas - 2019 03 14, 14:49

  Žiūrint į naują dažymo schemą atrodo šiemet balandžio 1 atėjo ankščiau – Ryanair Sun keičia pavadinimą į Buzz:
  https://corporate.ryanair.com/news/ryanair-sun-to-be-rebranded-as-buzz-in-autumn-2019/

 224. Posparnis - 2019 03 14, 15:34

  Ryanair Lenkijoje atgaivins pavadinimą, kurį kažkada turėjo KLM dukterinė pigių skrydžių bendrovė, skraidinusi su BAe RJ (pats skridau). Ryanair ją perpirko ir netrukus numarino.

 225. Skytomas - 2019 03 14, 17:17

  Įdomiai, dėl FR ir BUZZ. Tik ar mano atmintis neapgauna, kad KLM grupė, berods, turėjo dukterinę bendrovę Britijoje panašiu pavadinimu :)

 226. trolis - 2019 03 14, 18:38

  LH kazko nesusitaria su FRA? A380 perbazuojami i MUC po truputi pasakojant, kad palengvins FRA dalia

 227. Simonas Bartkus - 2019 03 14, 19:12

  Taip, LH viešai kritikuoja Fraport dėl lėtos infrastruktūros plėtros ir aukštų kaštų. Todėl palaipsniui long haul capacity šiek tiek shiftina į MUC, įskaitant 380 perbazavimą, o nauji long haul maršrutai irgi atidaromi tik iš MUC.

 228. trolis - 2019 03 15, 08:48

  To me, from the standpoint of an airline pilot, there was no need to ground the fleet. Just ground each and every 737MAX pilot until he or she has been trained on the MCAS.

  After two accidents, require a week in the simulator—for overkill to make sure it penetrates even the dimmest bulbs. But nobody flies again until they have it. In effect that grounds the fleet, but only so long as the training takes. At the same time, regulatory bodies can require Boeing to eliminate the design deficiency so that the training on the MCAS need not be so intense, a process that could take months if not years.

  But if I were speaking as a non-flying member of the public, and as a politician who must answer to them, I would say: ground the fleet now. As far as the public is concerned, the industry had its chance and blew it. I would have no confidence in the plane nor the industry until an explanation is found and the design changed. Nor would I buy a ticket on such a plane.

  Once the public pressure became too great, the grounding of the fleet was inevitable—but not because the plane is unsafe when flown by a properly trained crew. Boeing will pay a price for this, if the final analysis holds these accidents would not have occurred in a 737 model that had no MCAS.

 229. Pranas - 2019 03 15, 09:01

  Nesąmonė. Niekas neturi konstruoti aerodinamiškai nestabilaus lėktuvo.
  Taip pat tokio, kuris ima pats nei iš šio, nei iš to kristi ir nustoja tik, jei paspaudi mygtuką. Ir apmokyti pilotai gali išsigąsti.
  Bet labiausiai problema dėl aerodinamiškai nestabilaus. Boeingui neturėjo būti leista konstruoti frankenšteino. Turėjo kurti naują. Ir mano nuomonė EASA ir kitų šalių, ne JAV, tarnybos neturėtų jų niekada leisti eksploatuoti.
  Jei kokie kiniečiai ar rusai būtų sukonstravę lėktuvą, su tokiom aerodinaminėm charakteristikom kaip Max, FAA niekada nebūtų leidus jam skraidyti JAV.

 230. Janka - 2019 03 15, 11:27

  Ne į temą. Kas skraido į kalnus su Wizz/Ryanair. Kai perki sporto imventorių – slidžių gabenimą, kuris yra 32Kg/20Kg, galima vežtis tik vieną komplektą slidžių ar komplektų skaičius nėra ribojamas, svarbu tik neviršyti svorio apribojimų?

 231. Nitro - 2019 03 15, 12:00

  Ryanair komplektų skaičius neribojamas.

 232. Simonas Bartkus - 2019 03 15, 12:46

  Ryanair įdėjo į pardavimus VNO-CRL žiemos sezonui, tai jeigu pagal mano skaičiavimus, jie uždarys vieną maršrutą iš Vilniaus, tai nepradėti pardavimai yra tik vienu maršrutu – į Madridą.

  Iš ties gaila labai, jeigu VNO-MAD bus uždarytas.

 233. Skytomas - 2019 03 15, 13:11

  Dabar virš Vilniaus aukštai praskrido Antonov An-124. Pagal garsą pamaniau, kad Il76:)

 234. Linas - 2019 03 15, 13:41

  Naujas LTOU kvietimas avialinijoms de minimis paramai:
  https://www.ltou.lt/upload/medialibrary/9fa/9fad373f211548957d5f3ffddd628929.pdf

 235. Simonas Bartkus - 2019 03 15, 14:54

  Jeigu mano sekama logika yra teisinga, tai rudenį turėtų būti uždaryti Vilnius-Madridas ir Kaunas-Neapolis.

 236. Simonas Bartkus - 2019 03 15, 17:47

  FAA pasakė, kad nesitikėti, jog 737MAX būtų gražintas greičiau nei per 2 mėnesius:

  The US Federal Aviation Administration (FAA) has warned that it expects all B737 MAX to remain grounded until mid-May at the earliest.

  Manau, jog dabartinėje situacijoje net pernelyg optimistinė prognozė, panašu, tikrai į vasaros piką įeisime su ground’intais B737MAX.

  Manau, dabar kovą dar maža įtaką, bet vasarą visoje Europoje atsilieps lėktuvų trūkumas, juolab, kad prieš vasarą, nemažai deliveries buvo suplanuota: TUI turėjo dar gauti 5 papildomus, Smartwings 3 papildomus; Norwegian dar 3. Taip pat Ryanair suplanavusi prieš vasarą tris 737MAX-200 bazuoti Stanstede, kuriuos dabar reikės cover’inti kitais lėktuvais.

 237. trolis - 2019 03 15, 18:02

  Gaila del Madrido, jei pasitvirtins. Pasinaudodavau bent pora kartu per metus weekend trip’ams.

  Klausimas del MAX – jei Boeing turi paruose SW update’a ir reikalingus trainingus, gal tu dvieju menesiu uztektu bent naujai deliverinamiems lektuvams – gamyba gi nesustos.

 238. Simonas Bartkus - 2019 03 15, 18:14

  aš manau, kad čia labai optimistinis variantas ir taip tie du mėnesiai. Kol kas nėra net girdėti, koks tas planas, kaip jis atrodys, ar jį approve’ins FAA. Vėl, tikėtina, kad EASA užtruks ilgiau dar po FAA.

  Galų gale gamyba nesustos, bet ar nesustos kiti procesai: po paleidimo kaip greitai „atgims” visi delivery, nes pačiam procesui irgi reikia žmonių ir kitų resursų. Kitas klausimas, ar pvz. dabar Ryanair gali ruošti pilotus MAX’ams ar irgi sustoja?

 239. Linas - 2019 03 15, 18:31

  Labai geras laikas GetJet’ams ir kitiems ACMI provaideriams. Boeing, žinoma, nukentės stipriai. Visi reikalaus kosminių kompensacijų , persiderės pirkimo kainas ir t.t.

 240. Simonas Bartkus - 2019 03 15, 18:41

  GetJet iš šito reikalo dabar jau skraido už LOT su B737-400.
  SmartLynx trys lėktuvai A320 jau skraido už TUI, vienas A321 skraido už LOT. LOT dar wet-lease’ina iš Go2Sky, kelias dienas dar wet-lease’ino iš Enter Air.

  Norwegian, beje, pasirinko, nieko ne wet-lease’inti, o visus skrydžius cancelinti. Kadangi dabar įsisuks ilgam, tai tikėtina, kad pradės keisti long-term tvarkaraščius reaguodami į šitą lėktuvų trūkumą.

  Bet, kaip minėjau, dabar Europoje tik uogytės. Rimti reikalai bus birželį-liepą, jeigu ground’inimas tęsis.

 241. oleg - 2019 03 15, 19:17

  tai saket vasara tik DY skris ARN-VNO? ;-) Ko gero kai skrydziai yra po 35 EUR, tai marsrutas yra geras kandidatas neskristi… Stai as cia jums priski panikos primeciau.

  O jei rimtai, sabar pas SK sale vyksta. Ziurejau ARN-VNO vasarai, yra skrydziai lyg ir visa vasara.

 242. Simonas Bartkus - 2019 03 15, 19:27

  oleg: nuo birželio 28 d. iki rugpjūčio 11 d. lyg ir SAS neskris (direct) ?

 243. Simonas Bartkus - 2019 03 15, 19:39

  Ryanair ne tik paskelbė, jog Lenkijoje persivadins į Buzz, bet atrodo eina toliau spaust Wizz (pradedu galvoti, kad persivadina tik kad Wizz prispaustų).

  Nuo žiemos tvarkarščio:
  – nauja bazė KTW su dviem lėktuvais: KTW visada buvo Wizz tvirtovė, čia dabar atrodo, kad FR supyko, kad Wizz atidarė bazę KRK;
  – KRK papildomas lėktuvas;
  – GDN papildomas lėktuvas;
  – Modline irgi kažkaip įtalpins dar vieną lėktuvą.

 244. D - 2019 03 15, 23:18

  Kaži šitame Georgian-gruzin airways gali dalyvauti? :D

  >>Naujas LTOU kvietimas avialinijoms de minimis >>paramai:

 245. Zebra4 - 2019 03 17, 09:24

  Naujas LTOU kvietimas…Kaunas – New York, Beijing and Tokyo bei tas pats is Vilniaus plius Vilnius-Cairo. Kam rasyti tokias kvailystes? Kazkaip nerimta.

 246. Anonimas - 2019 03 17, 15:30

  Pagalvojau, kad Norvegian gi yra užsisakusi ar ne 100 Airbus. O šitas lėktuvų apribojimas gali būt puiki proga panaikinti nepelningus maršrutus ir susioptimizuoti tinklą…

  Beje , dar pastebėsiu, kad tualetų konkurse laimi Cs300, nes ten vietos, kaip kokiam viešbūty. Nors gerai būtu dar vienas.

 247. Nitro - 2019 03 18, 13:15

  Analysis of the data from the black boxes of an Ethiopian Airlines plane that crashed, killing all 157 people on board, showed „clear similarities” with an earlier crash of the same jet model, a spokesperson for the Ethiopian Transport Ministry has confirmed.

  https://www.abc.net.au/news/2019-03-18/ethiopian-airlines-737-max-8-similarities-to-lion-air-crash/10910460

 248. Mindaugas - 2019 03 18, 14:27

  „Ethiopian Airlines“ katastrofa: pavyko nuskaityti paskutiniųjų skrydžio akimirkų duomenis, skelbiamos pirmosios išvados

  Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/news/daily/world/ethiopian-airlines-katastrofa-pavyko-nuskaityti-paskutiniuju-skrydzio-akimirku-duomenis-skelbiamos-pirmosios-isvados.d?id=80638967

 249. Nitro - 2019 03 18, 15:01

  Na pirmosios išvados dar nėr skelbiamos :)

 250. c2h5oh - 2019 03 18, 15:21

  Įdomus paaiškinimas dėl 737 MAX problemos:

  https://twitter.com/trevorsumner/status/1106934369158078470

 251. c2h5oh - 2019 03 18, 15:34

  Ir dar vienas –
  https://www.seattletimes.com/business/boeing-aerospace/failed-certification-faa-missed-safety-issues-in-the-737-max-system-implicated-in-the-lion-air-crash/

  Boeingui buvo svarbiausia, kad MAX versijos nereikėtų iš naujo sertifikuoti kaip naujo modelio. Dėl to kilusias problemas sprendė užmaskuodami jas programine įranga.

 252. Linas - 2019 03 18, 18:21

  Perskaičius visą straipsnį – nekoks vaizdas…
  Blogiausia, kad FAA visą procesą perdavė pačiam gamintojui, o Boeing sumanė pataupyti…

 253. Mantas - 2019 03 20, 14:06

  Nuo Žiemos sezono Laudamotion skraidys VNO-Viena.

 254. Šarūnas - 2019 03 20, 14:08

  LTOU LinkedIn paskelbė, kad Laudamotion ateina į VNO iš VIE. Nieko konkretaus, viso gero Austrian?

 255. Anonimas - 2019 03 20, 14:45
 256. Pranas - 2019 03 20, 15:17

  Viso dabar iš Vienos paskelbė 21 naują maršrutą – Vilnius tarp daugelio kitų. Bus 3x – pirmadieniais, trečiadieniais, penktadieniais. Taip pat bus ir Ryga, 4 kart per savaitę.

  http://www.austrianaviation.net/detail/winterflugplan-lauda-nimmt-21-neue-destinationen-ab-wien-auf/

 257. Linas - 2019 03 20, 15:27

  @Arnas
  čia paties minėta „lempinė” naujiena?

  Arnas – 2019 03 1, 07:01
  Nusimato pora naujienėlių (ne FR), viena ilgai laukta, kita lempinė :)

 258. Šarūnas - 2019 03 20, 15:36

  Juokingai skamba, kad prasidės tiesioginiai skrydžiai į Vieną. Lyg jų nebuvo :)

 259. Wincas - 2019 03 20, 15:46

  Šiandien vien naujienos … Kuriasi naujos avialinijos „Air Nursultan”

 260. Simonas Bartkus - 2019 03 20, 16:21

  Ryanair saite parduoda jau VNO-VIE, pirmadieniais VIE-VNO-VIE rytais, trečiadieniais ir penktadienis vėlai vakarais: apgalvotas atrodo schedule visai.

  Maršutas gan silpnas iš Vilniaus, nematau kaip du vežėjai išsitektų ilgu laikotarpiu. O kadangi dabar vyksta karas dėl Vienos, dar neturėtume labai nustebti, jeigu ir Wizz Air ar LEVEL atidarytų: kur karas, logikos nėra.

  Blogiausias scenarijus 2021: nė vieno vežėjo VNO-VIE.

 261. Anonimas - 2019 03 20, 16:25

  Linai, vis dėlto dar ne. Abi naujienos laukia.

 262. Spectator - 2019 03 20, 16:28

  @Šarūnas – tą patį pagalvojau! Lietuvos oro uostai sistemingai pataikauja lowcosteriams visų kitų oro bendrovių sąskaita, tą parodo ir nuolaidų politika ir net visa komunikacija. Instagramo poste taip parašyta: „Starting from today, we say „hello’ to #Vienna!” ir tarp hastagų dar ir #newdestination įdėta.

 263. Pranas - 2019 03 20, 16:46

  Nesąmonė. Austrian sux and must die. Mirusios avialinijos kurios daugybę metų nieko neveikia. Nepažįstų žmonių kurie būtų skridę ar galvotų skrist jais. Dabar bent jau bus galima Vieną aplankyti bei į Austrijos kalnus daugiau kelionės variantų sugalvot.

 264. Simonas Bartkus - 2019 03 20, 16:49

  Aš sekmadienį skrendu su Austrian į ZAG.
  Kitą savaitgalį mano bėgimo būrelis skrenda į Vienos maratoną, 20 žmonių, pigiai nusipirko ir labai patogus laikas for leisure.
  Na, o E195 comfortable lėktuvas, bent man.

  Kas liečia marketingą ir aktyvumą, faktas, Austrian per 25 metus Lietuvoje tapo užmirštu brandu.

 265. Simonas Bartkus - 2019 03 20, 17:03

  Dar vienas bandymas įsukti čarterius iš Kauno nepavyko: girdėjau, kad ITAKA planuoja atšaukti visus iš Kauno suplanuotus skrydžius į Antaliją, Zakintą ir Varną.

  Iš Vilniaus atšaukia Kosą ir Zakinto pirmos vasaros pusės dalį.

 266. Mindaugas - 2019 03 20, 17:05

  Skrydau kelis kartus su Austrian ir jokiu bedu viskas gerai. Jokiu must die

 267. Šarūnas - 2019 03 20, 17:58

  Austrian alaus duoda :)

 268. Asta - 2019 03 20, 20:30

  Dar vienas bandymas įsukti čarterius iš Kauno nepavyko: ITAKA planuoja atšaukti visus iš Kauno suplanuotus skrydžius į Antaliją, Zakintą ir Varną.

  Iš Vilniaus atšaukia Kosą ir Zakinto pirmos vasaros pusės dalį.

  is kur tokia info? Koso ir nebuvo pirmoje vasaros puseje suplanuota. Zakintas tikrai neatsauktas.
  DEZINFORMACIJA !

 269. Klaustukas - 2019 03 20, 20:34

  Būtų faina gerb. Simonai, kad prieš rašant apie konkrečius subjektus, būtų remiamasi faktais, o ne pletkais.

 270. Jonas - 2019 03 20, 20:42

  Kelionių agentūrų atstovai sulėkė? :D

 271. Wincas - 2019 03 20, 20:48

  Anokia čia naujiena su ITAKA, pirma reikėjo rinka pasidomėti. Jau senai buvo aišku kad kauniečiai į Tukiją skraido su Klasjet

 272. dzin - 2019 03 20, 21:55

  Asta, Klaustukas

  Čia blogas, kur dalinamės ir patvirtinta, ir tikėtina, ir visai kartais ne į temą informacija.

  Čia jums ne oficialus Itaka ar kokios kitos agentūros informacijos šaltinis.

  Taip jautriai sureaguota, matyt, ne veltui ;)

 273. mikas - 2019 03 20, 21:59

  Tai visuomet, tas kuris pagadina orą, pats pirmas šaukia, kad čia ne jis :)

 274. Mindaugas - 2019 03 20, 22:52

  MORE SHOCKING FACTS ABOUT THE BOEING 737 MAX CRASHES

  Boeing 737 MAX Pilots trained on iPads
  No, the subheading is not a joke. According to some reports that have emerged over the past few days, Boeing trained pilots on iPads to fly the new MAX.

  Aviation authorities were already criticizing Boeing and FAA for their negligence regarding the release and certification of the Boeing 737 MAX variant. But these reports have taken cherry on top of the
  cake. https://www.aviationcv.com/aviation-blog/2019/shocking-facts-boeing-737max-crash

 275. Čiurlionis - 2019 03 20, 23:54

  Austrian produktas turbūt yra geriausias pasirinkimas skrendant į Budapeštą, Liublijaną ir Balkanus bei Šiaurės Italiją.

  Taip pat puikus grįžimas rytais su trumpu stopu Vienoje.

  Vien dėl to, kad pigiai neskraido į Vieną, tai nėra blogas produktas – nes orientuojasi truputį kitur.

  Užtat į Marco polo yra pakankami nebrangu, ir neireikia su Ryanair į Trevizą.

 276. Linas - 2019 03 21, 10:35

  AY tvarkaraštis į LAX
  Below you’ll find the flight schedule to/from Los Angeles (LAX).
  FLIGHT ORIGIN DEP DEST ARR A/C DAYS
  AY001 HEL 16:40 LAX 17:40 A350 2, 4, 7
  AY002 LAX 19:30 HEL 16:05 1 A350 2, 4, 7

 277. Linas - 2019 03 21, 10:49

  @Mindaugas
  jei perskaitei c2h5oh papostint’ą staripsnį: https://www.seattletimes.com/business/boeing-aerospace/failed-certification-faa-missed-safety-issues-in-the-737-max-system-implicated-in-the-lion-air-crash/
  tai toks jausmas, kad perspausdintas straipsnis :)

 278. Simonas Bartkus - 2019 03 21, 12:55

  ITAKA tai panašu, kad Lenkijos rinkos įpročius neša į Lietuvą, o Lenkijoje teko tai matyti kelis metus ten dirbant: atidaroma pardavimams didžiulė programa, o tada keliomis konsolidacijos bangomis ji sumažinama, kad realiai įvyksta apie 40-50% skrydžių, kurie paleidžiami į pardavimus sezono pre-pardavimuose.

 279. Simonas Bartkus - 2019 03 21, 13:23

  Kalbant apie kelionių organizatorių planus, tai Novaturas jau atidarė pardavimus žiemai ir joje yra tik SSH, HRG ir TFS. Į Tenerifę tik vienas reisas per savaitę visą sezoną (anksčiau būdavo antras reisas spalį-gruodį ir kovą-balandį); nebėra skrydžių į Dubajų, kurių buvo du per savaitę, dar šį sezoną buvo bandymas į Akabą skraidinti. Ar čia jau galutinis Novaturo planas 2019-2020 žiemai?

 280. Simonas Bartkus - 2019 03 21, 15:08

  Gavau patikslinimą, jog pilnas Novaturo žiemos startas bus paskelbtas gegužės 7 dieną, čia tik išmetė pagrindinius produktus, kad konkurentams už akių užbėgti.

 281. Čiurlionis - 2019 03 21, 15:12

  Mano nuojauta, kad ilgainiui bus pralaimėta kova ITAKA ir TUI.

  Mano spėjimas, kad pirmasis trauksis Tez.

 282. Simonas Bartkus - 2019 03 21, 15:17

  Aš nesutinku, visgi labai Lietuvos rinka yra „distribution driven” ir 85% parduoda agentūros (iš jų daugumą offline), tai kol nebus esminių lūžių distribucijoje, tai dėka ryšių, įtakos ir svorio, Novaturas ir TezTour turės stipresnes pozicijas pagrindiniuose produktuose (Turkija, Egiptas, Graikija). Net kažkiek keista, kad ITAKA, TUI tiesiog kopikat’ina ir bando daryti viską taip pat, tiek krypčių, tiek distribucijos prasme. Šią žiemą ITAKA kažko įvaresnio atnešė bent geografijos prasme; bet aš ypatingai netikiu bent TUI įsitvirtinimu, ypač jeigu jie tiesiog siūlys tik Antalijos tuos pačius viešbučius, kurie jau ir šiaip rinkoje yra su atvirkštiniais skrydžiais.

 283. Simonas Bartkus - 2019 03 21, 15:25

  Gal patikslinsiu pagrindinę mintį – nors ITAKA ir TUI yra dideli ženklai, turintys tiek patirtį, tiek purchasing power dėl darbo didelėse rinkose, o jų atėjimas galėjo tapti LIDL atėjimo į Lietuvą istorija, tačiau realybėje, man atrodo, jų darbas bent kol kas yra ženkliai prastesnis nei senųjų žaidėjų. Aišku, naujokai padarė ir daro nemažą įtaką profitability (ir rinkos augimui teigiama prasme), tačiau toli gražu ne tokia, kokios jie galėjo bijoti.

 284. trolis - 2019 03 21, 20:06

  Canada groundina MAX bent iki Liepos

 285. Aras - 2019 03 21, 20:27

  @ Simonas

  Ar tik distribucijoje klausimas, ar ir LCC nepakankama konkurencija bei jų negalėjimas skristi į Turkiją, Egiptą, Kanarų salų nebuvimas dėl per didelio laiko/atstumo. Graikijoje kaip ir konkuruoja (nors Kos nuėmė, Kretoje ne pagrinindis oro uostas, Rodo sala kartą per savaitę, Corfu intensyviau ir Atėnai bei jo pakrantės)

  Ar labiau turi galvoje, kad kiti organizatoriai tiesiogiai turėtų patys pardavinėti (nors ITaka bene keliias vietas jau turi tiesiogiai) ir labiau vystyti online pardavimus?

 286. Simonas Bartkus - 2019 03 21, 20:38

  Visko po truputį – tiek online, tiek tiesioginis klientų prisirišimas, tiek originalūs pardavimo būdai prekybos centruose ir pan: UK galima pasižiūrėti. Tour operatorių produktas yra reikalingas rinkai ir nemažai kur jie iškonkuruoja LCC lauk – matome, jog poilsinės kryptys yra tos, kur LCC daugiausia uždarė iš Lietuvos per tuos 8 veiklos metus: Ryanair uždarė ir Sardiniją, ir Siciliją, ir Kosą, ir Burgasą; Wizz Air uždarė ir Korfu, ir Grenoblį, ir dabar uždaro Agadirą (Marakešą uždarė net nepradėję skristi).

  Jei neklystu, Ryanair turi gavę leidimą skristi į Dalamaną (? gal ir klystu, žinau tikrai kad prašė). Wizz Air turi leidimą skristi į Dubajų.

 287. Pranas - 2019 03 21, 23:14

  Wizz dar turi daug langų žiemos tvarkaraštyje Vilniaus lėktuvams (parduoda žiemai dabar vasarinį be Reikjaviko, Atėnų ir Nicos), vat ims ir paskelbs tuos skrydžius į Dubajų :)

 288. Pranas - 2019 03 22, 11:02

  Kaip keičiasi laikai – British Airways atidaro naują maršrutą – Gatwickas-Bergamo. Tuo tarpu Easyjet iš Gatwicko skraido į Malpensą ir Linate.

 289. oleg - 2019 03 22, 15:09

  idomu at paveiks tai kaip nors charteriu rinka ziemai?

  Nuo balandžio vidurio Lietuvos piliečiai, atvykstantys į Tailandą turizmo tikslais, galės šioje Pietryčių Azijos šalyje 30 dienų būti be vizos.

  Lietuvos Užsienio reikalų ministerija (URM) penktadienį pranešė gavusi Tailando Karalystės pranešimą, kad tokia tvarka įsigalios nuo 2019 m. balandžio 14 d.

  Plačiau: https://www.vz.lt/verslo-aplinka/2019/03/22/i-tailanda-lietuvos-pilieciai-gales-vykti-be-vizu#ixzz5ityNlyGv

 290. Simonas Bartkus - 2019 03 22, 15:21

  Jeigu reikėtų spėti, kokį route Wizz Air galėtų paleisti žiemai, tai statyčiau už VNO-VIE :)

 291. trolis - 2019 03 22, 20:24

  The proposed investment of Indigo Partners LLC (“Indigo Partners”) in WOW air has been cancelled by Indigo Partners. Therefore, all negotiations between WOW air and Indigo Partners have been cancelled.

  Subsequently WOW air has started discussions with Icelandair Group, once again. The parties aim to conclude the negotiations by Monday March 25, 2019.

 292. Ugnius - 2019 03 23, 14:00

  BT paskelbė savo 13-ąją kryptį iš TLL: nuo gruodžio 21 1x weekly skraidys į SZG. Įdomu, ar Vilnius ko nors sulauks ?

 293. Simonas Bartkus - 2019 03 25, 10:56

  Šiandien, kovo 25 dieną, yra WOW Air nustatytas deadline atsiskaityti su skolintojais (bondų turėtojais).

  WOW Air per savaitgalį daug dalykų išbandė:
  – Indigo Partners penktadienį pasitraukė iš derybų (nors nupirko WIzz Air slotą Gatwicke, dabar Wizz Air atidarys LGW iš Gdansko);
  – WOW Air kreipės į Islandijos vyriausybė, kad juos gelbėtų, vyriausybė pasakė, jog suteiks pagalbą ieškant investuotojų ir restruktūrizuojantis, bet finansinės pagalbos nesuteiks;
  – WOW Air iš naujo bandė derėtis su Icelandair, bet sekmadienio vakare Icelandair išplatino pranešimą, jog iš derybų pasitraukė.

  Ar dar kažkokiu būdu WOW Air gaus devynioliktą gyvybę?

 294. Simonas Bartkus - 2019 03 25, 14:51

  Šiuo metu planuojamas ITAKA tvarkaraštis šiai vasarai:
  VNO-AYT, 2x weekly, 2019.04.03 – 2019.10.30; trečiadieniais ir šeštadieniais. Kiek žinau, trečiadienio bendras reisas su KidyTour;
  KUN-AYT, 10 skrydžių 2019.04.24 – 2019.06.19 trečiadieniais ir 6 skrydžiai 2019.09.18 – 2019.10.30. Sakyčiau, patogiai konsoliduojasi jei reikėtų perkelti į VNO.
  VNO-BJV, 2019.04.25 – 2019.06.27 10 skrydžių ketvirtadieniais ir 6 skrydžiai 2019.09.26 – 2019.10.10.
  VNO-ADB, 2019.04.30 – 2019.06.25 10 skrydžių antradieniais.

  VNO-TIA, 2019.06.11 – 2019.09.03, antradieniais.

  VNO-ZTH, 3 skrydžiai 2019.09.08 – 2019.09.29

  KUN-ZTH, 3 skrydžiai 2019.05.05 – 2019.05.26.

  VNO-CFU: kiekvieną šeštadienį 2019.04.27 – 2019.09.28

  VNO-PMO: 5 skrydžiai 2019.04.28 – 2019.05.26.

  VNO-FNC: antradieniais pavasarį 2019.03.05 – 2019.06.25 ir rudenį: 2019.09.24 – 2019.10.29

  Madagaskaras NOS, 3 skrydžiai 2019.04.25 – 2019.05.09

  KUN-VAR: kiekvieną antradienį 2019.06.11 – 2019.09.03

  ITAKA nemažą įvairovė dabar suplanavusi pavasarį ir rudenį, tačiau per vasaros piką turės tik Antaliją, Albaniją ir Korfu iš Vilniaus bei Varną iš Kauno.

  Užsirašau čia – įdomu bus palyginti, kiek programos dar keisis, kaip jau bent buvo įprasta ITAKA Lenkijos rinkoje.

 295. Vytautas-NT - 2019 03 25, 16:02

  Tikrai Albaniją?

 296. Anonimas - 2019 03 25, 16:55

  „GetJet Airlines“ vasaros skrydžių sezoną pasitinka su pokyčiais

  Skaityti daugiau: https://madeinvilnius.lt/naujienos/transportas/oro-uostas/getjet-airlines-vasaros-skrydziu-sezona-pasitinka-su-pokyciais/

 297. Vycka - 2019 03 25, 17:14

  Bijau net sakyti, bet ar man vienam naujame logotipe matosi didelis kryžius?

 298. Wincas - 2019 03 25, 17:19

  Ne, Čia Didelė pienė, išpradžių žydi, bet pritrūkusi pilotų greitai nuvysta, o jos vietą užima kitos pievų gėlės.

 299. Sirvydas - 2019 03 25, 21:24

  Šįryt skridau LO 235 ir autobusas netikėtai privežė prie 787-8 Dreamliner. Spėju, buvo suplanuotas 737 MAX 8 ir nebeturėjo, kuo pakeisti. 2/3 vietų buvo tuščios ir šiaip keista Europoje pusantros valandos skrydį skristi su Dreamliner :)

 300. Rokas - 2019 03 25, 22:21

  Na jau toks Vatican Airlines, kad vajej :D

 301. trolis - 2019 03 25, 22:38

  Two WOW air planes have been grounded, one in Montreal and the second in Santa Clara in Cuba. The planes were grounded on request of the company that rents the planes to WOW air.

  Bookings for nine destinations have been closed on the WOW air website.

 302. pliumbum - 2019 03 26, 10:16

  Esu skridęs dreamlineriu BRU-WAW ir prieš MAX krizę. Tiesa, tada tikrai daugybė žmonių buvo.

 303. Čiurlionis - 2019 03 26, 10:20

  Getjet liveries – ekonomiškos :)

 304. oleg - 2019 03 26, 12:04

  skaitau kaip SAS lyg ir susirado nisa, tai ten stai tokie skaiciai yra:

  intäkt – income, intäkt – costs, stol – chair.

  Ryanair: 130 miljoner pax, intäkt 52, intäkt 40, EBIT 12 Euro/stol
  easyJet: 89 miljoner pax, intäkt 82, kostnad 74, EBIT 8 Euro/stol
  Norwegian: 37 miljoner pax, intäkt 93, kostnad 101, EBIT – 9 Euro/stol
  SAS: 30 miljoner pax, intäkt 106, kostnad 100, EBIT 6 Euro/stol

 305. Čiurlionis - 2019 03 26, 12:08

  Ir viskas pasiekta dėl CityJet ir Airijoje registruojamų orlaivių ir įdarbinamo personalo.

 306. oleg - 2019 03 26, 12:31

  157 lektuvai. 117 priklauso SAS (70 is ju yra leased), 40 yra operuojami partneriu.

  Av SAS flygplansflotta på 157 flygplan flygs 117 av SAS och 40 av underleverantörer såsom City Jet, Flybe och Regional Jet. Av SAS 117 flygplan ägs 47 och 70 är leasade.

  https://www.flygtorget.se/Aktuellt/Artikel/?Id=13107

 307. Andrius - 2019 03 26, 12:51

  Kodėl taip smarkiai skirias Ryanair ir EasyJet išlaidos? Abu skraido tik po europą, be long-haul.

 308. Simonas Bartkus - 2019 03 26, 12:59

  ką rodo investor prezentacijos, tai pagrindinis skirtumas yra handling and airports: easyJet portfelyje yra daug daugiau premium oro uostų ir didelę dalį jų skrydžių sudaro aukštesnio dažnio maršrutai tarp premium oro uostų.

  easyJet yra lyderis ypač brangioje šalyje Prancūzijoje ir jos pagrindiniuose oro uostuose, kai Ryanair Prancūzijoje beveik nėra, o Ryanair lyderiauja pigiose šalyse: Ispanijoje, Italijoje, Lenkijoje. Kitoje brangioje šalyje UK easyJet irgi šiek tiek didesnis bei dominuoja brangiame LGW.

  Aišku, kitose srityse Ryanair irgi yra lower cost nei easyJet: easyJet lėktuvai vidutiniškai mažesni (45% fleeto vis dar yra A319); Ryanair staff’as pigesnis, Ryanair už lėktuvus moka cash’u. Bet skirtumai tose srityse nelabai žymūs.

 309. trolis - 2019 03 26, 13:30

  WOW air’s creditors agreed yesterday to convert the company’s debt into shares for 49% of the company, RÚV reports. WOW still needs to find a buyer for the other 51% to avoid bankruptcyand ensure the ISK 5 billion ($41m/€37m) still lacking for its continued operation.

  Svanhvít Friðriksdóttir, WOW’s public relations officer, stated that the airline’s flights would operate on schedule today. As of the time of writing, the airline’s flights to and from Keflavík are on schedule, barring two delays.

 310. Linas - 2019 03 26, 14:12

  2019-03-26: Latvian carrier puts six remaining Boeing 737 Classic aircraft up for sale

 311. Jurijus - 2019 03 26, 14:42

  Ryanair įdėjo į sistemą skrydžius HRK-VNO nuo žiemos sezono, bet pardavimai dar neatidaryti.
  Šiuo metu Charkovo oro uoste vyksta preskonferencija

 312. Simonas Bartkus - 2019 03 26, 14:55

  Tikėjausi šio maršruto, tik maniau, jog Wizz Air pirmi pradės į Charkovą skraidyt.

 313. Besidomintis - 2019 03 26, 15:16

  Ryanair į Charkovą skraidys du kart per savaitę trečiadieniais ir sekmadieniais nuo spalio 27d.

 314. Pranas - 2019 03 26, 16:11

  Dar Ryanair skraidys iš Odesos į Krokuvą, Katovicus ir Wroclavą (galima rast dar nepaskelbtą tvarkaraštį Ryanair saite adrese oro uostų kodus keičiant). Būtų labiau patikę jei ir iš Vilniaus būtų į Odesą, o ne Charchovą.

 315. trolis - 2019 03 26, 16:53

  HRK bent jau uz paprasta ir aisku saita reiketu pagirti, ko nepasakyti apie akmens amziaus VNO sedevra

 316. trolis - 2019 03 26, 21:14

  NEW YORK (Reuters) – Deutsche Lufthansa AG plans to buy a triple-digit number of either Boeing 737 MAX or Airbus A320neo jetliners to expand its fleet, chief executive Carsten Spohr said on Tuesday.

  „We have not lost our trust in Boeing” following two fatal 737 MAX crashes and the grounding earlier this month of the worldwide fleet, Spohr said in a meeting with reporters.

  Ne tik O’Leary su lagaminais siuo metu USA

 317. Pranas - 2019 03 26, 21:28

  Aš galvoju, kad ir po pataisymo 737 max liks biški gaidiškas lėktuvas, nesėkmingai susiklosčius aplinkybėm galintis sužlugdyti tuos kas dabar su lagaminais važiuos jų pirkti. Nes kaip bebūtų tai vis tiek liks frankenšteinas su daugiau galimbių nukristi ar vėl būti groundintam lyginant su kitais, ne 1965 m. sertifikuotais lėktuvais.

 318. Wincas - 2019 03 26, 22:26

  Frankensteinas ar ne, Lufthansa supranta jog kol Europoje Maxai nekrenta tol viskas gerai, o proga numusti kainai tiesiog puiki. Bet Boeing CEO vietoje paskelbciau kad Senuju 737 mini midi ir max era baigsis tarkim po 5 metu ir bus kuriamas visiskai naujas siauro kebulo lektuvas, kurio technologinis pranasumas lenks Airbus A320 serija 15 metu. Ir vel intriga grizta ….

 319. Simonas Bartkus - 2019 03 26, 22:44

  Wincas: Boeing neturi galimybės tai padaryti. Kad pagamintų visus užsakytus MAX’us, ir atmuštų investicijas į MAX’us, turės juos gaminti bent 10 metų, o ir su nauju sertifikavimu, jeigu sugalvotų kurti narrowbody naują, tai EIS (Entry Into Service) būtų kokiais 2030-ais metais.

  Ir tada esminis klausimas – ar teoriškai galima sukurti lėktuvą, kuris būtų efektyvesnis už esamus 20-25%, tam, kad atmušti milijardines investicijas į naujo lėktuvo kūrimą. Manau, kad negalima su dabartinėmis technologijomis.

 320. trolis - 2019 03 26, 22:46

  Butent – tiek MAX ant kazko seno lipdytas, tiek NEO. Nieks nenori tureti trukumo del naujo type rating’o
  Aisku, kurinys nuo 0 turetu savu pliusu, bet, matyt, dedes pasiskaiciuoja, kad nedaro kolkas. O ir cancelintu frankensteino orderiu skaicius kolkas ispudingas – 49 is ar ne 3,5k – to uzteko tik Delfi skambiai antrastei

 321. Salininkų kaimas - 2019 03 26, 22:47

  Rašo kad tie naujieji Ukrainos skrydžiai bus su Ryanair Sun, reiškia Vilniuje bus Ryanair sun dabar?

 322. Simonas Bartkus - 2019 03 26, 23:24

  Kur rašo apie Ryanair Sun? Matau Vilniuje bazuojamas lėktuvas, su FR skrydžio numeriu ir jokių nėra prierašo rezervacijų sistemoje, kad kitas operatorius.

  Be to, rudenį Ryanair Sun nebebus, planuoja Ryanair keisti Lenkijoje į Buzz.

 323. Salininkų kaimas - 2019 03 27, 00:13

  „All flights are scheduled to take place twice a week and will be performed by Ryanair’s Polish-based subsidiary Ryanair Sun.”
  https://www.kyivpost.com/ukraine-politics/ryanair-to-begin-flights-from-odesa-and-kharkiv-in-june.html?cn-reloaded=1

 324. Wincas - 2019 03 27, 00:27

  Boeing reikia skambios frazes, kad atgauti vezeju pasitikejima, o vartotojas nelabai ir skiria su kuo jis ten skrenda Boeing, Airbus ar Tupolev…. Be to 737 su MAX ir taip priejo liepto gala nes Super MAX tures tureti dar didesnio diametro variklius, kuriuos del zemos vaziuokles bus galima deti nebent kaip pas Fokker 614

 325. Pranas - 2019 03 27, 00:29

  Prie Charkovo ir Odesos skrydžių į Lenkiją bookinant rašo operated by Ryanair Sun, prie Vilniaus – nerašo.

 326. Justinas - 2019 03 27, 08:38

  Negali avialinijos sakyti, kad nepasitiki MAXu – kaip tada derėtis su Airbus? „a, nepasitikit MAX? Tai vat, mūsų airbusai jums už list prices…”

  Man visgi amazing, kad gali būti, jog kokiais 2040ais bus dar gaminami 737MAX, kurie po to dar 30 metų skraidys iki 2070ųjų, turint omeny, kad dizainas kurtas 1960ais. Lėktuvai, kaip keliai, laivai, tiltai – basic infrastructure.

 327. Simonas Bartkus - 2019 03 27, 10:34

  Salininkų kaimas: na, manau Ukrainos žurnalistai nepastebėjo, jog tarp Lenkijos miestų įsimaišęs Vilnius nėra Lenkijos miestas. Kaip Pranas ir parašė, nėra sistemoje nurodyta, jog tai būtų Ryanair Sun operuojamas maršrutas. Pagal visą logiką tai bus maršrutas paprastas Ryanair vykdomas su VNO bazės lėktuvu.

 328. mikas - 2019 03 27, 12:19

  Tai agroturistai vėl verkia delfiuose. :)

 329. Mindaugas - 2019 03 27, 14:20

  China signs $34 billion order for 300 Airbus planes as country suspends licenses for Boeing 737 Max aircraft after deadly crashes

  China signs $34 billion order for 300 Airbus planes as country suspends licenses for Boeing 737 Max aircraft after deadly crashes
  Alexandra Ma Mar 26, 2019, 8:47 AM

  china france xi jinping emmanuel macron
  Chinese President Xi Jinping and French President Emmanuel Macron toast at a state dinner in Paris on Monday, the same day their countries oversaw a multibillion-dollar deal for 300 Airbus planes.Ludovic Marin/Pool via Reuters
  China signed an order for 300 Airbus planes on Monday.
  The deal with the European plane-maker is worth about €30 billion ($34 billion), French government officials told Reuters.
  China’s aviation authority has suspended airworthiness certificates for the 737 Max 8, which is made by Boeing, an Airbus rival.

  https://amp.businessinsider.com/china-orders-300-airbus-planes-as-it-suspends-boeing-737-max-licenses-2019-3

 330. Mindaugas - 2019 03 27, 16:22

  Defektas į Šarm aš Šeichą skridusiame „GetJet“ lėktuve – teko tūpti pakeliui

  Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/pasaulis-kiseneje/naujiena/kelioniu-pulsas/defektas-i-sarm-as-seicha-skridusiame-get-jet-lektuve-teko-tupti-pakeliui-637-1122172?copied

 331. Mindaugas - 2019 03 27, 18:28

  Sources: Lion Air Pilots Scoured Handbook in Minutes Before Crash

  JAKARTA/SINGAPORE/PARIS (Reuters) –
  The pilots of a doomed Lion Air Boeing 737 MAX scrambled through a handbook to understand why the jet was lurching downwards in the final minutes before it hit the water killing all 189 people on board, three people with knowledge of the cockpit voice recorder contents said.

  The investigation into the crash last October has taken on new relevance as the U.S. Federal Aviation Administration (FAA) and other regulators grounded the model last week after a second deadly accident in Ethiopia.

  Investigators examining the Indonesian crash are considering how a computer ordered the plane to dive in response to data from a faulty sensor and whether the pilots had enough training to respond appropriately to the emergency, among other factors.

  https://hamodia.com/2019/03/20/sources-lion-air-pilots-scoured-handbook-minutes-crash/

 332. trolis - 2019 03 27, 23:50

  Boeing pristate MCAS patobulinimus. Pagrindiniai:
  The additional layers of protection include:

  Flight control system will now compare inputs from both AOA sensors. If the sensors disagree by 5.5 degrees or more with the flaps retracted, MCAS will not activate. An indicator on the flight deck display will alert the pilots.
  If MCAS is activated in non-normal conditions, it will only provide one input for each elevated AOA event. There are no known or envisioned failure conditions where MCAS will provide multiple inputs.
  MCAS can never command more stabilizer input than can be counteracted by the flight crew pulling back on the column. The pilots will continue to always have the ability to override MCAS and manually control the airplane.
  These updates reduce the crew’s workload in non-normal flight situations and prevent erroneous data from causing MCAS activation.

  We continue to work with the FAA and other regulatory agencies on the certification of the software update.

 333. Simonas Bartkus - 2019 03 28, 10:48

  WOW Air sustabdė skrydžius, kaip jie skelbia savo saite: WOW air is in the final stages of finalizing equity raise with a group of investors. All flights have been postponed until documentation with all parties involved have been finalized.

  Visi WOW Air lėktuvai šiuo metu JAV destinacijose, išskyrus vieną, kuris CPH.

 334. Linas - 2019 03 28, 10:50

  Na bet galvų bus paaukota ir FAA ir Boeinge, nes jau dabar DOT ir FTB rimtus tyrimus atlieka, kodėl FAA nevykdė tinkamos sertifikavimo tvarkos ir procedūrų – reikalų dar bus ir naujienų ta tema taip pat…

 335. Pranas - 2019 03 28, 11:27

  Wow Air jau viskas.

  https://wowair.com/travel-alert/

 336. trolis - 2019 03 28, 12:11

  Derybos su investuotojais baigesi tradiciskai

 337. Wincas - 2019 03 28, 12:57

  Gaila WOW, gražiai nudažyti lėktuvai buvo.

 338. Janka - 2019 03 28, 13:14

  Wizzair gražesni :)

 339. Wincas - 2019 03 28, 16:56

  @Janka Apie Mirusį gerai arba nieko….

 340. Simonas Bartkus - 2019 03 28, 17:06

  Kas nors dar pamenat, kad vienas iš pačių pirmųjų WOW maršrutų buvo skrydžiai KEF-KUN? :)

 341. Domas - 2019 03 28, 17:10

  Pirmieji skrydžiai su lietuviškais lėktuvais vyko, vienas paskui ir pas SPA, o vėliau GJT pasuko

 342. .. - 2019 03 28, 18:26

  pilkas jumoras, tai gal dabar vietoj 737 max reikia reinkarnuoti MD80, bent jau seksualiai atrode:)

 343. Simonas Bartkus - 2019 03 28, 18:32

  American Airlines tai vis dar naudoja MD80 ir panašu dar pratęs jų naudojimą, dėl to, kad negali 737MAX naudoti.

  Šiaip jų turimų MD80 vidutinis amžius yra toks pat, kaip jų turimų A320 – apie 19 metų.

 344. Wincas - 2019 03 28, 18:50

  Kol vyko skrydis KEF-KUN, tol ir pelnas generavosi …

 345. mantas_muc - 2019 03 28, 19:46

  Ryanair nuo liepos 1 NUE perkelia i KUN is VNO

 346. randomq - 2019 03 28, 20:18

  Kolna taip pat.

 347. Posparnis - 2019 03 28, 21:23

  Jei gerai pamenu, iš Kauno už Wow Air skraidydavo Avion Express.

 348. Pranas - 2019 03 28, 23:21

  Rynair Niurnbergą ir Kiolną į Kauną kol kas perkelė tik iki vasaros sezono pabaigos, žiemai parduoda iš Vilniaus. Nors čia tiesiog laikinai gali būt, kol sutvarkys, bet kita vertus šios dienos pranešime spaudai apie naujas žiemos sezono kryptis iš Niurnbergo nėra Kauno.

 349. PS - 2019 03 28, 23:26

  Bet kažkodėl nuo rudens sezono Niurnbergas ir Kelnas vėl sugriįžta į Vilniu. Bent tvarkaraštis dabar taip rodo

 350. Linas - 2019 03 29, 09:51

  FL Technics to open Line maintenance station in Dubai
  https://www.atn.aero/#/article.html?id=71864

 351. Anonimas - 2019 03 29, 10:19
 352. Vytautas - 2019 03 29, 11:46

  Man tai labai įdomus Ryanair sprendimas perkelti CGN ir NUE į KUN. Vasarą iš Vilniaus jie parsidavinėjo tikrai už premium fares, bent jau praeitą sezoną. Gal kažką naujo netikėtai Vilniuje įmes artimiausiu metu???

 353. Pranas - 2019 03 29, 12:07

  @Vytautas – kad perkeliami skrydžiai vykdomi Kiolno ir Niurnbergo bazių lėktuvų. Tik žiemą vienas iš dviejų Niurnbergo reisų Vilniaus lėktuvu, bet tie dar neperkelti.

 354. oleg - 2019 03 29, 13:12

  gavau vat is DY katik. Sveikinimai Avionui ;-)

  As a result of the temporary grounding of Boeing 737 MAX aircraft, your Norwegian flight DY4337 from STOCKHOLM (ARN) to SPLIT (SPU) 14.04.2019 at 15:45 will be operated by Avion Express. The departure time, flight number and booking reference is the same. Inflight entertainment is limited. If you choose not to travel, we can offer you a full refund free of charge online.

 355. Simonas Bartkus - 2019 03 29, 17:07

  Poryt prasidės IATA vasaros sezonas, turbūt mažiausiai naujienų VNO per pastarąjį dešimtmetį: vienintelis naujas planuojamas route yra VNO-LCY, kurį valstybė nusipirko.

  Palyginau, Rygoje airBaltic pradeda Lvovą, Štutgartą, gražina Dubliną ir dar vasarą operuos kelis naujus atostoginius – Menorką, Kosą. Ryanair prideda Prahą. Pobeda tęsia kovą „užmušk Utair” ir pradės skristi į Rygą iš Vnukovo.

  Taline airBaltic pradės Briuselį, Kopenhagą, Malagą, Ryanair prideda Berlyną, Wizz Air Kutaisį, taip pat sulauks Belavia į Minską. Tiesa, TLL nemažai netekčių: šiandien paskutinį skrydį Brexitina British Airways (simboliška, vėluoja 2 val.) ir per žiemą per pusę apsikarpė Nordica ir nerodo ženklų, kad grįžtų į augimą.

 356. Anonimas - 2019 03 30, 10:56
 357. MAX - 2019 03 30, 15:59
 358. Vytautas-NT - 2019 03 31, 13:12

  Su 737MAX panašu yra blogai. Spėju jis turės problemų su sertifikavimu Europoje ir Kinijoje.

  Tuo tarpu klausimas apie A380: kodėl jis netinka turistams vežt? Kodėl keturi A320 vietoj jo yra geriau?

 359. Mindaugas - 2019 03 31, 15:52

  Vytautas-NT: jau buvo diskutuotas keletą kartų

 360. Anonimas - 2019 03 31, 18:29

  Kas per Kirgiztano mentalitetas, kam tas atskiras VIP terminalas?

  Taip mėgstame diferencijuoti visuomenę, kad net reikia atskiro terminalo. Turbūt gali užsikrėsti neturtingumu.

  Gal geriau didesnis terminalas su integruotas VIP sale ir atskiru įėjimu? Ir vizualinės taršos mažiau ir infrastruktūrai reikalingi taupomi.

  Bet kadangi pas mus nuolat lankosi šeichai, didelių kompanijų vadovai, reikia tokio terminalo, kad ūkio viceministrai galėtų naudotis.

 361. Kristijonas - 2019 03 31, 20:50

  Kirgizijos Arlandos oro uostas:
  https://www.swedavia.com/arlanda/vip-services/#gref

  Dar net ir nuorodų suvestinė į kitus Kirgizijos oro uostus.

  VIP service at other airports
  Amsterdam Airport Schiphol
  Web: VIP Service at Amsterdam Airport Schiphol
  E-mail: info@a-company.nl

  Barcelona Airport
  Web: VIP Service at Barcelona Airport
  E-mail: cnaena_bcn@gistc.es

  Copenhagen Airport
  Web: VIP Service at Copenhagen Airport
  E-mail: vip@cph.dk

  Dublin Airport
  Web: VIP Service at Dublin Airport
  E-mail: platinumservices@dublinairport.com

  Frankfurt Airport
  Web: VIP Service at Frankfurt Airport
  E-mail: vip-services@fraport.de

  Genève Airport
  Web: VIP Service at Genève Airport

  Göteborg Landvetter Airport
  Web: VIP Service at Göteborg Landvetter Airport
  E-mail: bokning.got@swedavia.se

  Helsinki Airport
  Web: VIP Service at Helsinki Airport
  E-mail: sales@sspfinland.fi
  Tel: 358 (0)207 629 732

  Krakow Airport
  Web: VIP Service at Krakow Airport

  Lux Airport (Luxembourg)
  Web: VIP Service at Lux Airport
  E-mail: lounge@luxair.lu

  Malta International Airport
  Web: VIP Service at Malta International Airport

  Munich Airport
  Web: VIP Service at Munich Airport
  E-mail: vipwing@munich-airport.de
  Telephone: 49 89 975 213 33

  Prague Airport
  Web: VIP Service at Prague Airport
  E-mail: info@prg.aero
  Telephone: 420 220 111 888

  Riga International Airport
  Web: VIP Service at Riga International Airport
  E-mail: VIP@riga-airport.com
  Telephone: 371 6 7207132

  Skopje Alexander the Great Airport
  Web: VIP Service at Skopje Alexander the Great Airport
  E-post: primeclass.skopje@tav.aero
  Telephone: 389 23 148 367

  Sofia Airport
  Web: VIP Service at Sofia Airport

  Tallinn Airport
  Web: VIP Service at Tallinn Airport
  E-mail: vip@tll.aero

  Vienna International Airport
  Web: VIP Service at Vienna International Airport
  E-mail: vip.vie@viennaairport.com

  Zurich Airport
  Web: VIP Service at Zurich Airport
  E-mail: vip@unique.ch
  Tel: 41 43 816 21 42

 362. trolis - 2019 04 1, 09:00

  Tai paslauga turi buti – fair. Kaip kokiam TLL – irengta atskira patalpa, atskiras iejimas, atskiras parkingas. Bet kai prie pradinio sh pastato viskas daroma priestatu sprendimais ir kas kelis metus vis pastumiant toliau, panasu tik i isisavinima. Noredi gauti finansavima naujam priestatui VNO turetu parodyti, kiek uzdirbo is VIP per paskutinius kelis metus

 363. Pranas - 2019 04 1, 09:07

  AirBaltic nuo žiemos sezono pradžios atidaro Vilnius-Kijevas kasdien. Bus 4 aviakompanijos :)

 364. Simonas Bartkus - 2019 04 1, 09:43

  easyJet uždaro MXP-TLL periodui nuo 23rd Jun & 3rd Sep.

  Panašu, kad visam turėtų uždaryti.

 365. Skytomas - 2019 04 1, 09:48

  Pritariu anonimui.

 366. Simonas Bartkus - 2019 04 1, 09:50

  dėl atskiras/ neatskiras neturiu nuomonės, neįsigilinau ką dabar ten planuoja statyti, bet šiaip VIP terminalas buvo viena pelningiausių VNO veiklų. Visi privatūs lėktuvai atskrendantys perka VIP terminalą, o ir reguliariaisiais reisais skrendančių per jį irgi yra.

 367. Simonas Bartkus - 2019 04 1, 10:24

  Nuo kovo 31 iki gegužės 31 d. LOT wet-lease’ins du Blue Air lėktuvus, Norwegian tam pačiam laikotarpiui wet-lease’ins du Avion Express lėktuvus.

  Viskas cover’inti 737MAX ground’inimą.

  Bet visgi, kaip viskas bus vasarą, kai akivaizdu, jog wet-lease provider’iai, kaip Avion, GetJet, SmartLynx ir pan. viską tikrai yra pardavę leisure skraidymui birželį-rugsėjį.

 368. Simonas Bartkus - 2019 04 1, 11:15

  Turkish Airlines žiemos tvarkaraštyje irgi numato VNO-IST 10x weekly.

  RIX-IST irgi numatyta 10x; tuo tarpu TLL-IST planuoja grįžti į 7x.

 369. Linas - 2019 04 1, 13:39

  Simonai, gal žinai apie ką čia:
  2019-04-01: Busy summer 2019 at Riga Airport, with new Asian flights as a true novelty

 370. Simonas Bartkus - 2019 04 1, 13:44

  Linas: apie 3 „Korean Air” charterius į RIX.

 371. Audrius - 2019 04 1, 16:03

  Betgi VNO tą VIP terminalą ar ne prieš penketą metų buvo perstatę? Šiaip tai rektų greičiau spręsti, ką daryti su senuoju terminalu, nes Frankenšteino lipdymas – neefektyvus pinigų panaudojimas.

 372. Linas - 2019 04 1, 16:33

  Mūsuose vis dar yra atkaklus noras išsaugoti nors dalelę sovietizmo, jei jau Žaliojo tilto skulptūras nurinko, tai nors VNO terminalą su panašiomis grožybėmis ant fasado frontono kažkokiu būdu išlaikysime… ;)

 373. Simonas Bartkus - 2019 04 1, 16:41

  Mane tai dvejopi jausmai aplanko, kai apie planą griauti VNO terminalą diskutuojama: aš palaikau mintį, kad geriausia būtų nugriauti ir pastatyti naują. Bet tada, pasako, kad laikinų sprendimų vietoje nėra, todėl reikėtų dviems metams perkelti skrydžius į KUN. Su tokiu planu, tai gal geriau lipdyti.

  Kitas dalykas, jeigu ir įvyktų griovimas, tai jis būtų ne anksčiau nei 2025 metais, tai laikini sprendimai irgi reikalingi. Kadangi LTOU pelnas (EBITA) pernai buvo 17,7 mln. EUR, tai manau, kad sprendžiančius dalykus būtina ir reikia statyti, kad ir keliems metams, nes jie atsipirks.

  Aišku, ilgalaikio plano sprendiniai turėtų būti priimti kaip galima greičiau, nes dabar vėl nutilo visuomenės diskusijos tuo klausimu.

 374. Wincas - 2019 04 1, 16:58

  Kai lankausi 5 žvaigždučių viešbučiuose, juos visus sieja kolonos, marmuras ir paauksuotos sienos. Stalinistinis VNO terminlas labai puikiai atitiktų VIP terminalo reikalavimus. Dėl kolonų kiekio gal net VIP .

 375. Čiurlionis - 2019 04 1, 18:17

  Blogiausia dalis yra ne senasis terminalas, o tai kad prie jo 1993 m. pastatė naują terminalą, to net Novosibirske nedarė.

  Dar didesnis neūkiškumas ir nesugebėjimas analitiškai vertinti rinkos buvo 2007 m. kai prie dviejų nevykusių terminalų pastatė trečią.

  Kvailiausia bus, kai prilipdysime ketvirtą terminalą.

  Senasis terminalas veikia, tik kaip išėjimo durys. Fiziškai jis prasideda atsiėmus bagažą ir išėjus į laukimo salę ir baigiasi lauke – kokie 20 m.

  Čia gal kai kuriem daugiau psichologinis dismkomfortas, nes didžiausias š….,man kaip keleiviui yra išvykimas ir bagažo atsiėmimas, o tai jau naujieji terminalai.

 376. mikas - 2019 04 1, 19:53

  O man kaip keleiviui, baisiausia yra grįžimo terminalas, su tais tris kart lipimais aukštyn žemyn, kampais kampais iki bagažo. Ir dar kai atskrenda keli lėktuvai ir tu negali išeiti, nes yra kam vizas tikrina ir veikia tik 1 langelis, todėl eilė užtveria praėjimus iki EU/Shengen.

 377. c2h5oh - 2019 04 2, 08:47

  @Čiurlionis

  Priestatų istorija prasideda anksčiau – apie 1980 metus jau buvo pastatytas 1 aukšto priestatas. Po kelių metų jis buvo pradėtas didinti, statybos vyko lėtai, ir priestatas buvo atidarytas 1993 metais.

  Cituoju iš Dariaus Pocevičiaus knygos „Istoriniai Vilniaus reliktai” (http://kitosknygos.lt/knygos/Istoriniai-Vilniaus-reliktai-1944-1990-I-dalis ) – ten yra visas skyrius Vilniaus oro uostą ir jo pastatus.

  O šiaip tai man ta „senoji” atvykimo salė (su kolonom ir lipdiniais ant lubų) visai netrukdo. Šiais laikais, kai visi nauji oro uostai yra beveik vienodi, tai netgi priduoda išskirtinumo. Visas baisumas ir sovietizmas man prasideda toj vietoj, kur prie stalininėsw salės jungiasi 1993 m. priestatas.

 378. Pranas - 2019 04 2, 09:32

  Mano balandžio 1 melas nepavyko, niekas nepatikėjo, kad ir BT skraidys Vilnius Kijevas :(

 379. pliumbum - 2019 04 2, 09:36

  @Pranas – per daug panašus į tiesą melas. Geriau būtum pasakęs, kad bus skrydžiai į Madagaskarą… Oh, wait.

 380. Linas - 2019 04 2, 09:45

  Kolegos, kas man galite padėti su aviaciniu terminu? Kaip lietuviškai pavadinti „towbar” ? :)

 381. Aviator’ius - 2019 04 2, 10:28

  Linui – vilktis

 382. Simonas Bartkus - 2019 04 2, 10:34

  BT paskelbė (tradiciškai) savo finansinius duomenis sausu pavidalu už 2018 metus: EUR 408.7 million pajamų, EUR 5.4 million pelno, 4.1 million keleivių.

  Džiugu, kad dirba pelningai, bet pelningumas toks „aviacinis”: 1.3%; arba 1.31 EUR iš vieno keleivio.

 383. Linas - 2019 04 2, 10:44

  Standžioji vilktis lėktuvo tempimui/stūmimui :D

 384. oleg - 2019 04 2, 11:41

  jei nezinote kaip is FB iraso padaryti straipsni 15min, tai galie pasimokyti cia:
  https://www.15min.lt/verslas/naujiena/transportas/plustantys-imigrantai-keicia-ir-skrydzius-ir-bilietu-kainas-667-1124370

 385. randomq - 2019 04 2, 14:32

  http://www.kun.lt pasikeitė neatpažįstamai!

 386. Simonas Bartkus - 2019 04 2, 14:42

  Mano žiniom, visi LTOU oro uostai turės vienodą website, tai turėtų ir VNO pasikeist į tokį patį

 387. Besidomintis - 2019 04 2, 14:44

  @randomq
  Palangos oro uosto puslapis pakeistas tuo pačiu stiliumi,tik kitos spalvos. Spėju, kad čia Lietuvos oro uostų puslapių suvienodinimas ir VNO puslapis bus taip pat atnaujintas

 388. Kardiobatonas - 2019 04 2, 15:17

  Labai neblogai atrodo.

 389. Mindaugas - 2019 04 2, 16:09

  SIA confirms it has grounded two Boeing 787-10 jets due to engine issues

  SINGAPORE – Singapore Airlines (SIA) has grounded two of its nine Boeing 787-10 aircraft due to engine issues, the airline said on Tuesday (April 2), confirming a report in The Straits Times.

  The planes are all fitted with the latest Rolls-Royce Trent 1000 TEN engines, an improved version of the Trent 1000 engine which has had issues with premature blade cracking.

  https://www.straitstimes.com/singapore/transport/sia-grounds-several-boeing-787-10-jets-due-to-engine-issues

 390. trolis - 2019 04 2, 17:07

  Prasideda bene didziausias kraustymasis po Kai Tako uzdarymo – IST

 391. Vytautas-NT - 2019 04 3, 10:03

  Tuo tarpu VNO tako ilginimo entuziastams radau dar viena alternatyvą antram takui- Eišiškių plentą. Aišku, reikėtų kažkiek šalia stovinčiu namų pagriaut, net kis bevei lygiagretus dabartiniam. Ir ilgio apribojimų nėra.

 392. Simonas Bartkus - 2019 04 3, 11:08

  Vytautas-NT: tu laimėjai šią savaitę internetą.

 393. trolis - 2019 04 3, 11:19

  bijau, kad cia ne tik savaitinis prizas priklauso

 394. Mindaugas - 2019 04 3, 11:34

  Jis grizo :)

 395. Kardiobatonas - 2019 04 3, 11:55

  Gal susisiekimo ministrui reikia patarėjo???

 396. Pranas - 2019 04 3, 12:00

  Taip, nesąmonė su Eišiškių plentu, gi aiškiai matos per google maps, kad norint jog neskristų lėktuvai virš miesto, Salininkų gatvė būtų daug geriau, o Liepkalnio gatvė ten tuneliu po pakilimo taku galėtų praeit.

 397. Wincas - 2019 04 3, 13:04

  Speed Bird 1 Please exit the runway at the Geologu Street….

 398. Linas - 2019 04 3, 14:15

  Bet tai kaip visi džiaugiasi Vytauto-NT sugrįžimu :D

 399. Little_man - 2019 04 3, 16:03

  Su pavasariniais paukščiais parskrido matyt…

 400. pliumbum - 2019 04 3, 16:18

  Manau, visi sutinka, kad naujas oro uostas turi būti ties Elektrėnais tarp Vilniaus ir Kauno, o takui tai žinoma galima vieną pusę greitkelio Vilnius-Kaunas panaudoti. Air traffic control galima įkurti Elektrėnų kaminuose, tada jų nebereikėtų griauti ir būtų išsaugotas miesto veidas ir kultūrinis paveldas – win-win. Tuo pačiu atsigautų ir Elektrėnų atrakcionų parkas, kur laiką galėtų praleisti lėktuvo laukiantys turistai. Svečiai iš Baltarusijos tuo tarpu galėtų susidomėti ledo ritulio varžybomis.

 401. Wincas - 2019 04 3, 18:16

  Šiaip geriausias oro uostas būtų Rūkloje vietoj karinio oro uosto. Lietuvos Centras – Visi patenkinti.

 402. janka - 2019 04 3, 21:48

  Smaikstuoliu klubas. Ne vieno gero bajerio.

 403. Mindaugas - 2019 04 3, 21:53

  Nepamirškime kad prie Panevėžio yra Pajuosčio aerodromas galima ir ten daryti oro uostą.

 404. Pranas - 2019 04 3, 22:03

  Kaip tik savaitgalį vaikščiodamas mačiau, kad Druskininkų oro uosto statybos neprasidėję. O prieš 7 metus tokie planai buvo

  https://www.15min.lt/m/id/verslas/transportas/druskininkai-prikels-senaji-oro-uosta-667-287190

  Bet pasistengus dar būtų galima BER aplenkti :)

 405. Kardiobatonas - 2019 04 3, 22:16

  Nedidelis oro uostas Druskininkuose – vienas realiausių variantų. Jiegu RM jo labai užsimanys, tai labai tikėtina, kad kažką padarys. Ir IATA kodas bus gražus – DRU.

 406. c2h5oh - 2019 04 4, 08:08

  O beje jeigu rimtai, tai mano jau cituotoje Dariaus Pocevičiaus knygoje „Istoriniai Vilniaus reliktai“ (kur yra visas skyrius apie Vilniaus oro uostą) yra minimas planas „pasukti” pakilimo taką – netgi yra brėžinių nuotraukos su dviem variantais. Vienas variantas kuklus, o kitas radikalus – 70 laipsnių kampu pasukimas, kertant Liepkalnio gatvę.

  Taip pat yra 1975 metų projektai būsimam naujam oro „Elektrėnų” uostui. Sakoma, kad vieta yra arčiau Žaslių, o ne Elektrėnų. Černiachovskio kolūkio žemėse.

 407. oleg - 2019 04 4, 10:37
 408. Simonas Bartkus - 2019 04 4, 11:51

  Šiandien TUI Baltics pradeda operacijas, VNO-AYT vežėjų būrį papildė dar Onur Air, skraidins 3 kartus per savaitę.

 409. oleg - 2019 04 4, 12:15

  Ethiopian Airlines Statement on the Preliminary Report of the Accident on #ET302
  https://pbs.twimg.com/media/D3S6XrYWsAA6NPb.jpg

 410. Skytomas - 2019 04 4, 16:18

  Apie oro uostų buma: Nepamirškite, kad dar yra Lietuvos centre esantys Kėdainai, kuriuose dar yra likes didžiulio karinio oro uosto takas:)))

 411. Pranas - 2019 04 4, 19:02

  Adria atšaukė planus įsigyti rusiškus SSJ, dar laiku atėjo į protą.

 412. Linas - 2019 04 5, 14:27

  RIX statistika MAR2019

  532282 pax
  plius 5,46%

 413. Jurijus - 2019 04 6, 09:01

  Ukrainian International Airlines paskelbė 90 mln. EUR nuostolį už 2018 m., Ukrainoje pradėta kalbėti apie Aerosvit scenarijų

  analitinis straipnis ukr. kalba:
  https://www.epravda.com.ua/publications/2019/03/28/646490/

  be to, prisidengdami Boeing max, sumažino dažnius daugeliui krypčių vasarą (tame tarpe RIX)
  https://www.aviaport.ru/digest/2019/04/04/583159.html
  tačiau taip pat kalbama, kad tai daugiau dėl rentabilumo

 414. Arnas - 2019 04 6, 09:39

  Kas liečia UIA ir RIX, tai man apskritai gana egzotiškai atrodo PS187/188 reiso vykdymas su E145. Išeina, kad keleivių iš esmės ten apie 30-40. Palyginus su VNO srautais vienas juokas.

 415. Vytautas-NT - 2019 04 6, 13:07

  Labai keista, nes MAU sugebėdavo B737 iš Vilniaus pripildyt kaip koks Ryanair..!

 416. Anonimas - 2019 04 6, 13:48

  Tai ir dabar kartais pripildo

 417. mikas - 2019 04 6, 21:16

  Labą vakarą. Ar turim poną, mokantį iš Flightradaro nuskaityt duomenis ir paaiškint man, krito ar nekrito tas lėktuvas su Žalgiriu….

 418. trolis - 2019 04 7, 08:08

  labai chaotiskas tas ju skrydis, ypac altitude prasme – pastoviai makalavimasis aukstyn zemyn. Pakilimai po 3000fpm, nusileidimai po 2500fpm. Bet nera cia kazkas ekstremalaus, nors ir nemazai. kazkur rase, kad lyg ir bande leistis MAD, bet nesugebejo pataikyti i RWY delto nutrauke nusileidima – gal spaudoj ta dalis ir aprasoma.

 419. Wincas - 2019 04 7, 09:08

  Keistas sprendimas leistis kariniame oro uoste, kiek girdėjau komerciniai pilotai, karinių oro uostų privengia ir leidžiasi jei nėra kito varianto saugumui užtikrinti. Bet žinoma niekas viešai nepripažins, kad buvo kilęs pavojus Lietvos pažiboms, nes Žiemelis būtų nukryžiuotas.

 420. Čiurlionis - 2019 04 7, 10:23

  Nereikia ypatingų gabumų, Flightradar24 yra laiko amplitudė ir greičių aukščių koreliuojančios skalės, labai lengva pasižiūrėti.

  Maža to, kad buvo makaluojamasi aukštyn žemyn, man į akis krenta, kokios nelygios kilpos ir visas skrydis po pirmojo posūkio.

  Ar čia tikrai tik navigacija?

 421. Linas - 2019 04 7, 18:52

  Na tikrai netikiu, jog navigacijos problema buvo. Tie, kurie buvo viduje ir davė interviu žurnalistams, sako, kad smukimas žemyn buvo stiprus, tai navigacija to tikrai negalėjo sukelti…

 422. Linas - 2019 04 7, 18:53

  Nors rašo av kad irgi navigation
  http://avherald.com/h?article=4c65913a&opt=0

 423. PS - 2019 04 7, 22:16

  Ištisai atšaukinėjami skrydžiai iš Stambulo. Kokia to priežastis?

 424. Pranas - 2019 04 7, 22:24

  @PS – dydisis kraustymasis gi, šiaip tikrai gan sėkmingas kol kas atrodo, nepaisant, kad nėra dar tam naujam oro uoste viskas baigta.

 425. Mhm - 2019 04 8, 05:09

  Oi mama, is Flightradaro duomenu ten panasu i visu indikaciju praradima…

 426. Wow - 2019 04 8, 08:46

  Flirtavo su stall speedu vienoj vietoj (dar gerokai prieš MAD landing attempt), altitude į visas puses, speed irgi nenuosekliai banguojantis, ir ką, negi ties tuo ši istorija baigsis?

  https://www.flightradar24.com/data/aircraft/ly-klj#200d5e9f

 427. trolis - 2019 04 8, 15:06

  Kas realiai VNO managina lounge. Tikejaus kazko geresnio po remonto nei tik baldu reklamos

 428. P - 2019 04 8, 17:49

  vno.lt jau atsinaujino :)

 429. trolis - 2019 04 8, 18:01

  kaip suprantu ir daugiau pokyciu bus. pvz siandien kazkas testavo fastracko kuponus

 430. Rokas - 2019 04 8, 20:51

  Tai fasttracko kuponai ir anksciau buvo, tik ju online isigyjimas buvo ypatingai medinis.

 431. Arnas - 2019 04 8, 21:28

  Tas pats š… naujoje pakuotėje. Tam, kad atidaryti platesnę informaciją apie reisą, neužtenka paspausti ant tos eilutės, reikia būtent paspausti ant reiso numerio. Kam tas išvykimų rikiavimas pagal ATD? Turėtų būti duotas STD ir šalia ATD. Jeigu aš ieškau informacijos apie išykusį reisą, tai, savaime aišku, žiūrėsiu pagal STD. Išvykusių seniau nei prieš valandą irgi neina pažiūrėti, bent jau nerandu kaip.

 432. Šarūnas - 2019 04 9, 10:13

  Man asmeniškai labai prastai atrodo naujos svetainės koncepcija, kaip už 500k galėjo kažką geresnio sugalvot. Keleivių statistikos taip ir neradau, skrydžių grafikas eina iki spalio mėnesio. Galėjo viską į vieną vietą sukraut, kaip buvo senoje versijoje.

 433. Wincas - 2019 04 9, 11:38

  500k ????

 434. Simonas Bartkus - 2019 04 9, 11:54
 435. Simonas Bartkus - 2019 04 9, 12:06

  man tai įdomesnis trečiųjų šalių pasirinkimas naujuose VNO, KUN ir PLQ puslapiuose. Pirkti bilietus saitas siūlo per kiwi.com, ną gal ir ok: https://www.vno.lt/lt/pries-skrydi/bilietu-uzsakymas/bilietai-internetu

  tuo tarpu skrydžių žemėlapį formuoja iš skyscanner’io: https://www.vno.lt/lt/pries-skrydi/skrydziu-informacija/skrydziu-zemelapis kas šiaip būtų keistas pasirinkimas nes siūlo ir bilietų ieškoti ir skyscanneryje, bet rodo ir maršrutus, kurių seniai nėra pardavimuose, tokius kaip Astana, Tbilisis, Gdanskas, bet skrydžių į LCY nėra.

 436. Šarūnas - 2019 04 9, 12:13

  Teisingai, mistype :) Ačiū už pataisymą. Bet esmės tai nekeičia.

 437. Pranas - 2019 04 9, 12:44

  Pas Ryanair neliko Vilnius-Barselona žiemai (prieš tai buvo pardavime). Žiūriu, gal dar kažko – jie pastaruoju metu gana agresyviai karpo tvarkaraščius visus.

 438. Wincas - 2019 04 9, 12:46
 439. Simonas Bartkus - 2019 04 9, 13:08

  Ryanair išėmė lauk VNO-BCN ir VNO-MLA žiemai.

 440. Pranas - 2019 04 9, 13:12

  Ryanair jau deda atgal BCN, tik kitoms savaitės dienomis.

 441. Pranas - 2019 04 9, 13:42

  Pagal naujus laikus Ryanair sudėliojo gražų pilną Vilniaus žiemos tvarkaraštį kuriame Vilnius-Niurnbergas lieka šeštadieniais Vilniaus lėktuvu. Tai perkėlimas į Kauną tik 3 mėnesiams?

 442. Simonas Bartkus - 2019 04 9, 14:14

  Turiu tik porą galimų versijų dėl NUE ir CGN – VNO kažkaip įtikino vasaros pikui nuimti šiek tiek capacity nuo perkrauto VNO; arba FR trūksta srauto KUN dėl kažkokių nuolaidų kurias pasiektų (viešai skelbiamos nuolaidų schemos nepagrindžia šitos versijos).

  Arba tiesiog blaškosi ir dar koreguos toliau (realesnis variantas).

 443. Mindaugas - 2019 04 9, 22:31

  Boeing’s 737 Max: 1960s Design, 1990s Computing Power and Paper Manuals

  https://www.nytimes.com/2019/04/08/business/boeing-737-max-.html

 444. Simonas Bartkus - 2019 04 10, 10:08

  VNO-BCN ir VNO-MLA liko išimti žiemai iš Ryanair pardavimų.

 445. Pranas - 2019 04 10, 10:15
 446. trolis - 2019 04 10, 10:17

  uztat Madridas dingo. Sad.

 447. Pranas - 2019 04 10, 10:19

  Beje, į tokį adresą rašant įvarius oro uostų kodus, galima pamatyti naujus Ryanair maršrutus kelios valandos prieš spaudos konferenciją :)

 448. Simonas Bartkus - 2019 04 10, 10:19

  Madridas nebuvo įdėtas ir jau kai buvo Ryanair konferencija apie žiemos sezoną, kas iš praktikos būna tai dienai patvirtintų dienų santrauka, paskelbti skaičiai tarp eilučių sakė, jog po vieną maršrutą turėtų būti uždaryta iš Vilniaus ir iš Kauno. Tai, mano prognozė ir matymas, kad bus uždarytas Madridas iš Vilniaus ir Neapolis iš Kauno.

 449. Linas - 2019 04 11, 13:58
 450. Simonas Bartkus - 2019 04 11, 14:21

  TLL mano vertinimu yra geriausias nedidelis oro uostas Europoje.

  Tačiau, tie plėtros planai keistoki.

  Visų pirma, panašiai kaip VNO, planuoja lipdyti sujungtą bet visiškai atskirą departures terminalą kitoje lėktuvų stovėjimo aikštelės pusėje (visa išvykimo ir atvykimo įėjimai liks senoje vietoje, kur ką tik nutiesė tramvajų).

  Kitas įdomus dalykas, kad statys daug ofisinių pastatų, įskaitant kad net virš terminalo bus įkurti ofisai: kadangi oro uostas Taline aktyviame rajone visai netoli centro, turbūt bus paklausūs. Gal ir gerai iš tos pusės, kad oro uostas greičiausiai taip gaus daug neaviacinių pajamų iš ko galės laikyti žemus mokesčius aviakompanijoms. Iš kitos pusės, plotai aplink terminalą naudingi galimai aviacijos infrastruktūros plėtrai, tai ilgu laikotarpiu užkiš visokiais nenaudingais pastatais ir kitaip panaudotais sklypais, tai gali papulti į tupiką, kaip VNO, kur apstatyta viskuom (ir dar sklypai priklauso ne oro uostui).

 451. Pranas - 2019 04 11, 15:26

  Ryanair nusprendė paleisti connectionus per CRL.

 452. trolis - 2019 04 11, 15:38

  Ryanair connectionai yra kazkas keisto. Po tiek laiko bandymu taip ir neaisku, pasiteisina jie ar ne, nes nei atsaukia, nei pletros yra. Pora kartu per metus prideda po viena oro uosta ir tiek.

 453. Simonas Bartkus - 2019 04 11, 15:40

  trolis: IT problemos ir complexity. Ryanair neįvertino, ant kiek tai yra sudėtinga atlikti tinkamai.

 454. Linas - 2019 04 12, 10:30

  Sveikinimai visiems aviacijos gerbėjams tarptautinės aviacijos dienos proga! :)

 455. Kardiobatonas - 2019 04 12, 10:55

  Kylam!

 456. Simonas Bartkus - 2019 04 12, 11:35

  Tikėtina, šį savaitgalį lenksis antras pagal dydį Indijos vežėjas Jet Airways, šiandien jau nepakilo tarptautiniams skrydžiams. Daugiau nei 100 lėktuvų parke, sukels problemų Delta/Air France/KLM, nes yra SkyTeam vežėjas į Indiją – vykdo keturis reisus per dieną į AMS, tris į LHR, du į CDG.

 457. Kardiobatonas - 2019 04 12, 11:55

  Nieko neteko girdėti apie Jet Airways bėdas. Didelė, seniai dirbanti kompanija. Kas jai atsitiko?

 458. Mindaugas - 2019 04 12, 12:02

  Konkurencija

 459. Simonas Bartkus - 2019 04 12, 12:07

  Aš sakyčiau didžiulis mis-management ilgą laikotarpį, o kai Indijos rinka over-invested su didele konkurencija, tai kai Etihad patraukė savo nuolatinį pinigų merkimą, ištiko skylė.

  Aišku, su Indija nežinosi – Jet Airways nemoka už jokias paslaugas jau 5 mėnesius ir 3 mėnesius nemoka atlyginimų darbuotojams, tačiau vis dar skraido: vakarų pasaulyje nelabai įsivaizduotume kaip. Tai gal dar kažkaip suksis, bet lizingo kompanijos pamažu deregistruoja lėktuvus. Kažkur 60 lėktuvų prieš mėnesį buvo areštuoti jau. Pike turėjo gerokai virš 100 lėktuvų. Visi longhaul lėktuvai yra nuosavi.

 460. Čiurlionis - 2019 04 12, 12:26

  Jet Airways lėktuvus su įgulom įsisavins 737MAX užsakovai.

  Kas labiau liūdina man asmeniškai, liepą ir rugpjūtį, jokių tiesioginių skrydžių į Arlandą.

 461. Linas - 2019 04 12, 12:35

  Jau kuris laikas apie Jet bėdas spauda rašo… Tik Indijos avialinijos man visada mistika buvo, nes ir India Airways – skraido, bet skolos bet kokio dydžio. Įdomus jų verslo modelis :) Indiškas

 462. Linas - 2019 04 12, 12:37

  Sorry – turėjo būti Air India :)

 463. Simonas Bartkus - 2019 04 12, 12:46

  Indija įdomi – beprotiškas augimas. Neišvystyta oro uostų infrastruktūra, dėl ko slotų trūksta DEL, BOM labai visiems. Didžiulės investicijos į low-cost bendrovės su didžiuliais finansiniais užnugariais:
  – IndiGo: pirmas ir dabar didžiausias, so 220 lėktuvų, dar 400 užsakyti. įkūrė Rakesh Gangwal, US Airways ilgametis prezidentas, dabar public bendrovė po IPO.
  – GoAir: dabar irgi public, bet už jos stovi Wadia šeima, vienas didžiausių Indijos konglomeratų, bendra versų vertė 7 mlrd. dolerių;
  – SpiceJet: seniausia, bet nėra su sąlyginai labai stipriu užnugariu, visgi turi užsisakiusi virš 250 lėktuvų. Savininkas turtingas ir įtakingas politikas, gauna daug užsakymų iš valstybės vystyt mažuose miestuose oro susisiekimą;
  – Air Asia India: bendras TATA ir Air Asia projektas, kol kas maži, bet užmojai dideli ir geras Air Asia atnešamas know-how bei TATA pinigai;
  – VISTARA: kitas projektas, kurį daro TATA su Singapore Airlines. 70 lėktuvų orderis.

  Dėl to managemento klaidos ir seniems žaidėjams Air India ir Jet Airways kenkia, todėl nors rinka didžiulė ir greitai auganti, bet daug ribojimų, didžiulė specifika ir stiprūs konkurentai, kurie visi nori augti greičiau nei rinka.

 464. Spectator - 2019 04 12, 15:24

  Naujojo vno.lt puslapio vertimai ir spelling’as tiesiog wow: „Information traveling with children”
  „Fast passenger track”
  „Chief Finacial Officer”
  „Passanger name record”

 465. Linas - 2019 04 12, 15:43

  Jei atvirai, tai naujas LTOU puslapis toks nepatogus naudoti ir neinformatyvus, kad baisu…

 466. Simonas Bartkus - 2019 04 15, 12:49

  Panašu, kad laukia didelis iššūkis įsukti DTM-PLQ, atidarius maršrutą pirmiems dviem mėnesiam daugelis skrydžių po 9.99EUR.

 467. oxs - 2019 04 15, 13:08

  Tai kaip ten baigėsi su LY-KLJ „gedimais”. Gal kas turit daugiau info?

 468. Wincas - 2019 04 15, 13:23

  Reikia nuskristi į Glazgą, iš esmės nėra variantų be Wizz ar RYR su persėdimu, visi kiti arba skrydžio trukmė nereali arba kainos 1000eu i viena puse …. Kame reples su tuo Glazgu iš rytų europos, nes Edinburge visai kita situacija.

 469. Čiurlionis - 2019 04 15, 13:25

  Kaip manot, jeigu skrydis buvo atidėtas 6h, pranešta likus savaitei iki skrydžio.
  Pagrindinė priežastis-737 MAX nutupdymas.

  Avialinijos teigia, kad tai yra extraordinary circumstances.

  Pqnagrinejus giliau, pasirodo DY susidėliojo prioritetus: OSL ir CPH buvo svarbiau įvykdyti, nei VNO.

  VNO buvo vykdomas, per vidurdienio langą, kai lėktuvas stovi, ar verta toliau ieškoti teisybės?

 470. Pranas - 2019 04 15, 13:58

  @Wincas – į Glasgo centrą kelionės laiko skirtumas ekspresu tarp GLA ir EDI yra 35 min (21 ir 56 min atitinkamai – turėtų neperdaug rūpėt į kurį skrist). O skirtumas manau tame, kad tipiniam europiečiui į Glasgow nereikia, atvykstantis srautas yra į Edinburgą.

 471. trolis - 2019 04 15, 14:04

  prastas susisiekimas su GLA labai. vienintelis realesnis variantas be FR i EDI yra BT KLM per AMS arba kombinatorika su LH, bet kad laikas gautusi padorus reikia deliotis tarp GLA ir EDI – nuskridimas is vieno, grizimas is kito.
  Siaip NYC, ORD, LAX ar NRT yra patogiau pasiekti nei GLA

 472. Simonas Bartkus - 2019 04 15, 14:28

  Startavus su VNO-LCY, LOT keičia VNO-WAW tvarkaraštį šiek tiek. Logiškai gaunasi, kad kasnakt VNO pusę LOT E90 fleeto nakvos, t.y. du lėktuvai:
  VNO-LCY-VNO-WAW
  WAW-VNO-LCY-VNO

  Estams Nordica LOT paliko dvi rytines rotacijas WAW-VNO-WAW-VNO-WAW vykdyti LO777-778, LO771-772.

  Realiai pagal VNO viešas rankovių skirstymo taisykles, LOT negalės E90 gaut rankovės, nes prioritetas skiriamas lėktuvams pagal dydį, tai vasarą Lufthansa, Aeroflot, 3x GetJet, 2x BT jau turi prioritetą. flyUIA irgi turėtų, bet šitie lygtai net neprašo. Žiemą gal daugiau šansų, bet irgi ne: bus sunku ūkio ministro problemą išspręst („mums labai brangiai kainuoja įmonių prezidentus laikyti lauke 6 val. ryto”) – tai bus taip pat 6 val. ryto, tik autobuse :)

 473. Šarūnas - 2019 04 15, 15:54

  Simonai, galėsi pasidalint įpūdžiais kaip su CEO stovėt lauke 05/01 :) Kažin naujas VNO priestatas turės rankoves ar laiptinė bus.

 474. Vytautas - 2019 04 15, 15:56

  Labai įdomūs pastebėjimai Simonai. Niekada nebūčiau pagalvojęs, kad tokiam prašmatniam reisui neliks rankovės :)))

 475. trolis - 2019 04 15, 16:04

  o kada LOT stovejo prie rankoves? CEO ne tik lauke palauks bet ir po to bus LETAI LETAI vezamas link lektuvo VNO garbes ratais.

 476. Besidomintis - 2019 04 15, 16:31

  Yra tekę rytinį LOT į WAW su E190 matyti prie rankovės. Gal daugiau atsitiktinumas,nei sistema :) GetJet’ai rytiniams skrydžiams kiek teko pastebėti gauna 1-2 rankoves.
  Beje, Turkish Cargo nuo vasaros sezono pakeitė tvarkaraštį. Vietoj dviejų skrydžių per PRG, dabar vienas vykdomas Per BLL
  TK6573 ISL-BLL-VNO-ISL ARR. -5 00:45 DEP. -5 02:45
  TK6577 ISL-PRG-VNO-ISL ARR. -6 23:50 DEP. -7 01:20

 477. Simonas Bartkus - 2019 04 15, 16:41

  trolis: kokiais 2015 metais, kai dar LOT skraide 3x daily, jie buvo net reklaminę kampaniją padarę agentūroms, kad LOT nebebus dash ir visada prie rankovės :)

  bet tada įsigijo Nordica akcijų, atsirado CRJ, padidino iki 5x daily ir grįžo retkarčiais Dash :)

 478. Simonas Bartkus - 2019 04 15, 16:44

  Ar buvo kas dėjęs VNO statistiką? Nors ir nežymiai, tačiau VNO srautas kovo mėnesį krito – 357.369 keleiviai, tai kažkur -0.5%.

  Tempė žemyn čarteriai, kurie krito -9.7%, o reguliarūs nežymiai labai ūgtelėjo: 0.43%.

 479. Kardiobatonas - 2019 04 15, 17:43

  Keleivių skaičiaus mažėjimas – aiškus ekonominės krizės pranašas. Vienas mėnesis dar neleidžia daryti išvadų. Jeigu tendencijos išsilaikys dar porą mėnesių, tai jau bus rimtas signalas.

 480. Šarūnas - 2019 04 15, 17:47

  VNO pagaliau paskelbė oficialią statistiką – 357940, kiek mažesnis kritimas. Bet kadangi skrydžių pasiūla mažėja, nėra labai iš ko augt ir keleivių srautams.

 481. Simonas Bartkus - 2019 04 15, 18:00

  šiaip nėra didesnės panikos dar dėl to, kad kovo mėnesį įtakoja „Velykų efektas”: 2018 m. Velykos buvo kovą, o šiemet yra balandį.

  Bet aišku, su pasiūlos neaugimu, šis vasaros sezonas bus „ant ribos” nežymiai.

 482. Pranas - 2019 04 15, 18:09

  O ne pasiūlos mažėjimas – pernai vasarą lyg buvo 4 Wizz lėktuvai? Dabar tai tik 3.

 483. Linas - 2019 04 15, 20:11

  Kolegos, juk availinijos ne veltui mažina pasiūlą, nes, matyt, daro išvadas pagal pardavimus. O kad atėjo ekonomikos sulėtėjimas, tai jau pernai metų pabaigoje matėsi. Pagal krovinių oru srautų mažėjimą tai irgi aišku.

 484. Rokas - 2019 04 15, 21:03

  Šiaip dėkui ekspertams, kad pagal VNO statistiką išpranašavo krizę, spėjau viską parduoti už auksą, gal kažkokių tolimesniu planu pasidalinsit?

 485. Simonas Bartkus - 2019 04 15, 21:12

  slotų politinis valdymas pradeda būti crazy: EIN oro uosto vadovas šiandien pasakė, jog BA norėjo paleisti 2x daily LHR-EIN, bet negalėjo, nes… negavo slotų EIN.

 486. Simonas Bartkus - 2019 04 15, 21:36

  Pranas: dabar patikrinau, gegužės paskutinę savaitę iš Vilniaus suplanuota reguliariais reisais 56.098 sėdynės. Pernai buvo 56.056 – praktiškai tip top.

  Aeroflot, Turkish ir LOT LCY nemažai sėdynių primetė, bet sutinku, gali būti, jog load’o tokio nebus, kaip turėjo Wizz Air. Teigiamą efektą vasarą dar daro FR žiemą įvesti KBP, TSF, AMM.

 487. srs - 2019 04 16, 00:32

  @Simonas
  O kas nedave EIN slot’u? Olandijos vyriausybe? Kieno prasymu?

 488. c2h5oh - 2019 04 16, 08:14

  Vietų pasiūla liko identiška pernykštei – o kaip su užpildymu? Didėja, mažėja, nekinta?

  Aš pradėčiau pranašauti krizę tada, jeigu kristų užpildymas (nesant didelio pasiūlos padidėjimo).

 489. Pranas - 2019 04 16, 09:51

  Lufhansa grupė paskelbė, kad šių metų pirmo ketvirčio nuostolis 336 mln eur, dėl naftos brangimo ir per didelės pasiūlos Europoj. Pernai tuo pat metu turėjo 52 mln. pelno. Eurowings ir taip dideli nuostoliai dar padidėjo, bet palyginus nedaug, labiausiai iš pliuso į riebų minusą šoko legacy skrydžiai (Lufthansa, Austrian, Swiss).

 490. Simonas Bartkus - 2019 04 16, 09:52

  srs: slotai yra dalinami nepriklausomo reguliatoriaus, kaip ir VNO atveju, buvo pasamdytas nepriklausomas leguliatorius. Realiai oro uosto operatorius nustato capacity (movements per hour / per day / p er year), terminalo capacity (išvykstantys / atvykstantys per hour / per day), atsižvelgia į reguliacinius apribojimus (darbo laikas / triukšmas / etc.).

  EIN turi apribotą darbo laiką ir turi metinį triukšmo apribojimą, tai reikalingų 1500 slotų BA paprašius neatsirado.

 491. Arnas - 2019 04 16, 09:54

  Dėl LOT, tai VNO beveik visada būna rankovė, kai atskrenda Embraer arba B734 (yra buvę!).

 492. Arnas - 2019 04 16, 09:55

  Be to, LO776 (vakarinis) dabar beveik visada buvo vykdomas su E75, tai ir rankovė jam būna.

 493. Simonas Bartkus - 2019 04 16, 10:02

  c2h5oh: kol kas negalima daryti tokios įžvalgos, panašūs užpildymai.

 494. Simonas Bartkus - 2019 04 16, 10:03

  jau aštuonis kartus iš VNO nuo naujų metų su LOT, nė karto nebuvo rankovės, nors lėktuvų buvo įvairių, tiek naujas LCY skirtas E190, tiek E195, tiek E175; tiek dažnas Nordica CRJ (tas negali prie rankovės stovėti).

 495. Simonas Bartkus - 2019 04 16, 11:55

  beje, pirmo ketvirčio VNO statistikos kelios įžvalgos:
  – Kijevas dabar yra kryptis Nr. 2 po Londono, tiek kartu, tiek atskirai LTN yra Nr.1 oro uostas, KBP yra Nr. 2. Trečioje vietoje pakritusi WAW (nes išėjo Wizz, bet LOT augo stipriai);
  – po WAW eina RIX, kur dabar LO ir BT turi labai panašų produktą (po 34 skrydžius per savaitę), tik LO pusėje daug didesnis point-to-point srautas į Varšuvą ir didesnis žemėlapis su longhaul;
  – pirmą ketvirtį paaugo ir SAS CPH (17%) ir LH FRA (6%) ir Austrian į VIE (34%) ir TK į IST (23%), šalia anksčiau minėtų BT į RIX ir LO į WAW, nors nė viena iš aviakompanijų nekeitė capacity. Kaip ir geras ženklas, gal mažėjant dump’ui žiemą per nepaklausius maršrutus (NCE, ATH, BRI ir panašius) gauna papildomą impulsą legacy;
  – Įdomu, kad pakrito Finnair -13%. Kažin ar čia juos apvalgė turboprop’ai, Turkish Airlines augimas ir Aeroflot trečias kasdienis reisas. Gal atsigaus su naujais tvarkaraščio papildymais vasarai ir kitai žiemai.

  FR ir Wizz operuoja labai panašiu frequency ir capacity į BGY ir MXP, tačiau FR turėjo net 3 tūkst. keleivių daugiau. Gal BGY tapo įprastu Lietuvos rinkai ir Wizz perkėlimas į MXP yra klaida (?).

 496. Simonas Bartkus - 2019 04 16, 12:15

  beje, vasaros antroje pusėje, Wizz Air pagal išvykimų skaičių liks tik ketvirtas vežėjas VNO – po Ryanair, po airBaltic ir po LOT (jeigu VNO-TLL laikysim LOT).

 497. Šarūnas - 2019 04 16, 12:16

  Simonai, gal turi kokius ARN skaičius ar iš tiesų ten taip blogai sekasi tiek SK tiek DY, kad nėra poreikio vasarą skraidyt? Iš dalies, manau, kad mūsų maršrutų skatinimas ne ten paskatino kažkaip mokėdami pinigus DY dėl ARN.

 498. Simonas Bartkus - 2019 04 16, 12:20

  jeigu žiūrėti pamėnesiui, tai Stokholmo srautas tai tokie amerikietiški kalneliai, bet dėl to, kad Norwegian mėto skrydžių skaičių nuolat, o SAS irgi labai ARN maršrute koreguoja dažnai capacity (pvz. CPH to taip nedaro, apart kad vasaros sezonu nuima danams skirtą rytinį verslo reisą iš CPH).

  Tačiau, jau atmetus Wizz Air, tai sausį-kovą VNO-ARN turi po 490 keleivių į dieną. Vasaros numetimas, mano vertinimu, tiesiog rodo požiūrį DY ir SK, kad čia jiems toks balastinis maršrutas, kur SK kažkiek svarbūs tik Švedijos korporatyviniai kontraktai verslo sezonu.

 499. Šarūnas - 2019 04 16, 12:36

  Bendrai paėmus, Skatinimo Fondas nelabai veikia, ir vis tiek rinka yra pagrindinis varikliukas, nei TSE, TBS, LED, ZRH neprigijo. Bus matyt, kaip seksis LCY, bet čia kitokio masto ir principo reikalas.

 500. Simonas Bartkus - 2019 04 16, 12:47

  Matau dabar organizuojamas influencerių famtrip’as į Turku, bet man kažkaip labai keista matyti, jog KUN-TKU įsisuks su gauta parama. Ar jaučiamas suomių turistų antplūdis Kaune, kaip buvo KUN-TMP laikais?

 501. Kardiobatonas - 2019 04 16, 12:57

  Dabar Kaune suomių nematyti, bet dar ankstoka. Tikrasis vaizdas turėtų išryškėti gegužę ir vasaros mėnesiais.

 502. Simonas Bartkus - 2019 04 16, 16:01

  https://www.ltou.lt/uploads/documents/files/corporate/aircraft-services/airport-charges/De minimis paramos gavėjai 2015-2018.pdf

  Čia visi de minimis paramos gavėjai 2015-2018 metais. Aš visų pirma, manau, kad programa yra būtina, nes čia didelis marketinginis įrankis tiesiog būtinas ir atidarantis duris kalbėtis dėl naujų maršrutų.

  Matosi, jog nemažai maršrutų buvo uždaryti: PLQ-GLA, PLQ-KBP, VNO-TSE, VNO-ZRH, VNO-LED. Bet manau, jog tai nėra blogai – kartais turi pamėginti, bet jeigu kūdikis gimsta negyvas, tai nereikia jo dirbtinai laikyti.

  Manau, labiau iškreipiantis yra paramos dalinimas tokiems papildomas dažnis VNO-ARN Norwegian, kas iškreipia rinką, arba papildomas dažnis VNO-RIX / VNO-HEL / VNO-IST kas ar taip ar taip būtų įvykę. Bet aišku – schema yra, tai aviakompanijos ir ima.

 503. Wincas - 2019 04 16, 17:59

  KUN-WAW visai paėjo su paramėle :)

 504. Vytautas-NT - 2019 04 16, 22:28

  Beje, o KUN-RIX grįžo, ar AirBaltic dėl Kauno nesidrąsko?

 505. trolis - 2019 04 17, 00:12

  Nesidrasko – laukia, kol Maurico svajones prades pildytis

 506. Anonimas - 2019 04 17, 10:56

  Lietuvos oro uostų metų pradžia: aptarnauta daugiau nei 1 mln. keleivių

  Skaityti daugiau: https://madeinvilnius.lt/naujienos/transportas/oro-uostas/lietuvos-oro-uostu-metu-pradzia-aptarnauta-daugiau-nei-1-mln-keleiviu/

 507. Simonas Bartkus - 2019 04 17, 11:07

  Iš anonimo pateikto linko ir LTOU padaryto infografiko matosi, jog LOT žiemos mėnesiais KUN-WAW užpildymas buvo 88% – neįtikėtina.

  Liūdnesnis toks – SAS ir BT užpildymas iš Palangos buvo 45%. Aišku, čia labiausiai nulemta to, kad SAS nutarė bandyti mušti BT skraidydami Airbus’ais.

  Vasaros tvarkaraštis atėjo, vėl skraido CRJ.

 508. Marius - 2019 04 17, 11:20

  Augimas didesnis nei ekonomikos. Ne kriza ,o pakilimas.Nebukim tokie depresyvus:)

 509. Kardiobatonas - 2019 04 17, 14:59

  KUN-WAW sėkmė visai nestebina. Kaune kuriasi Vokietijos kompanijos, kurių darbuotojams labai patogu skraidyti į Vokietiją (LO draugauja su LH). Visiems ne vilniečiams skrendant į WAW ar per WAW toliau visais požiūriais naudingiau rinktis KUN. Jeigu paleistų antrą reisą WAW-KUN, būtų dar didesnis srautas, nes dabar kiltų daug nepatogumų dėl atšaukto segmento ir dalis keleivių bijo rizikuoti.

 510. Linas - 2019 04 17, 16:23

  Dabar apie Cargo statistiką perkrautą VNO:
  1st. quarter 2019 vs 1st. quarter 2018
  minus 7,14%
  4 188 488 KG (paštas ir cargo kartu)
  Jei lyginti tik 2019 kovo mėn.
  plius 1,23% augimas (vėlgi lyginant sumoje paštą ir cargo)
  1 591 836 KG
  Skaičiuojant vien krovinius
  2019 MAR – 1 314 423 KG
  plius 0,017%
  Jei skaičiuoti tik cargo už 1st. quarter 2019:
  3 429 330 KG
  minus 9,08%
  PS
  čia pagal VNO pateiktą statistiką flown trucked cargo to/from/via VNO

 511. Simonas Bartkus - 2019 04 17, 17:06

  Jet Airways stabdo veiklą – paskutinis skrydis šiandien 22:30 Indijos laiku.

  Tai didžiausias bankrotas per paskutinius metus – 101 lėktuvo aviakompanija.

 512. trolis - 2019 04 17, 17:19

  @Simonas – gal yra duomenu, kur skraido is KUN per WAW?

 513. Just - 2019 04 17, 17:20

  Skrydziai i Madagaskara taip tyliai ramiai ir baigiasi neprasideje?

 514. Rokas - 2019 04 17, 17:27

  Tiesiog tyliai persikėlė į Rygą :)

 515. Kardiobatonas - 2019 04 17, 19:19

  Dėl Madagaskaro jau anksčiau pajutau kažkokią klastą. Vienoje agentūroje aptikau skrydžių laikus, kurie yra identiški iš VNO ir RIX, bet jokių numerių nebuvo nurodyta. Galvoju, kaip čia taip nutiko? Kitas momentas: jeigu iš VNO keleivius paima iš WAW atskridęs lėktuvas, tai koks lėktuvas paims keleivius iš RIX? Negi taip troleibuso maršrutu rankiosime keleivius po visą Baltijos pakrantę?

  Madagaskaras buvo labai jau optimistinis projektas. Savaitė 3 žv. viešbutyje – per 1000 EUR. Kelionė ilga, šalis menkai žinoma, pernai plačiai praėjo info apie dvi Kaune mirusias moteris, kurios iš Madagaskaro parsivežė maliariją.

  Manyčiau, tokiu principu organizuojant skrydžius sėkmingesnis variantas būtų Kenija ar Zanzibaras, Lenkijoje labai populiarus ir Omanas.

 516. Čiurlionis - 2019 04 17, 20:14

  Kenija yra 320 e iš VNO, pasigaudžius per ARN su Ethiopian ar IST.

  4-5 star beach resort savatei dviem 700, all inc. 1140 du asm.

  Pervežimas su viešbučio vairuotoju pirmyn/atgal 90 e.

  Suma sumarum 640 1140 90, bus 1870 high season.

 517. Ugnius - 2019 04 17, 21:00

  @Kardiobatonas, jokia čia ne klasta. Tiesiog lėktuvas iš Vilniaus į Madagaskarą turėjo skristi balandžio 25, gegužės 2 ir 9, o iš Rygos – gegužės 16, 23 ir 30 dienomis, t.y. tris ketvirtadienius skrendama WAW-VNO-NOS, sekančius tris skrendama WAW-RIX-NOS. Turbūt abiem atvejais lėktuvo iš Varšuvos pakilimas buvo suplanuotas panašiu laiku, todėl ir skrydžių laikai iš Vilniaus ir Rygos buvo identiški

 518. Janka - 2019 04 17, 21:02

  Tai kad balandzio 25 d. pirmas skrydis, viskas pagal plana, is kur tokios zinios?

 519. Simonas Bartkus - 2019 04 18, 11:44

  trolis: buvo iš 2018 m. gruodžio mėn., pirmo LOT pusmečio, dominuoja Vokietijos kryptys:
  1. Varšuva 17%
  2. Štutgartas 9%
  3. Ciūrichas 5%
  4. Amsterdamas 5%
  5. Diuseldorfas 5%
  6. Miunchenas 4%
  7. Praha 4%
  8. Frankfurtas 4%
  9. Viena 4%
  10. Ženeva 3%.

  Tai įžvalga, kad airBaltic tikrai turėtų žiūrėti į galimą grįžimą į KUN, nes visai tai gali pasiūlyti ir jie.

 520. srs - 2019 04 18, 17:28

  @Simonas
  Etihad investicijos i uzsienio avialinijas vis baigiasi blogai. Zinant, kad MEB3 sunkiai issitenka, ir vietos turbut yra tik dviems zaidejams, kieno situacija prastesne: Qatar su aplinkiniu saliu blokada ar Etihad su nesusisekusiom investicijom ir dideliu minusu?

 521. Simonas Bartkus - 2019 04 18, 17:50

  Na, dabartinėje situacijoje Etihad atrodo tikrai blogiausiai. Etihad net savo „gerais laikais” vos balansavo ant 0, o 2016-2017 metais pradėjo varyti su -30% marža ir 1,5 mlrd. dolerių nuostoliais per metus. Dar nepaskelbė 2018 m.

  Etihad su išorinėmis investicijomis prarado daug pinigų – realiai investavo į bendroves, kurios jau buvo didelėje skylėje (Alitalia, Air Berlin, Air Serbia, JET Airways) ir neturi nė vienos sėkmės istorijos, kad pinigai būtų padėję apsukti atgal.

  Dabar Etihad atsiliepia ir per kitą galą fail’inimas tų kaip jie vadina „Etihad Equity Alliance” – ne tik pinigai dingsta, bet dingsta ir feed’as į Abu Dhabį (Air Berlin feed’ino AUH iš TXL/STR, kur draudžiama Emyratų bendrovėms skristi; Jet Airways iš Indijos miestų feed’ino AUH).

  Qatar Airways atrodo lanksčiau mokantys taikytis prie situacijos, greitu laiku turėtų paskelbti finansus „blokados metų” (jų finansiniai metai baigėsi kovo 31 d.).

  Na, ir O-D paklausa – Qatar daro daug Dohos patrauklumą didindami, įvestas bevizis daug šalių, bus futbolo čempionatas. O Abu Dhabi toks vistiek visada bus „antras” po Dubajaus, kuris irgi iššūkių turi didindamas paklausą O-D.

 522. Augustinas Žemaitis - 2019 04 18, 23:14

  @Čiurlionis – manau neįmanoma lyginti kelionių organizatoriaus siūlymo su tuo, ką pats gali susiorganizuoti.

  Kelionių organizatorių siūlymai poilsinėms kelionėms dėl masto ekonomijos paprastai geresni – ypač ten, kur neskraido Ryanair ar Wizzair. Niekaip nesusiorganizuosi savaitės Antalijos regione pats už 235 eurų skrisdamas reisiniais lėktuvais – o tokią kainą siūlo Novaturas. Vien reisinis skrydis (su persėdimu Stambule) paprastai brangiau kainuoja. Ir pats Novaturas vien vietas savo skrydžiuose parduoda brangiau, nei savo pigiausius pasiūlymus.

  Tai jei būtų pasiūlymas organizatoriaus į Keniją, galėtų būti tikrai geresnis, nei ką gali pats susiorganizuoti.

  Savo ruožtu, poilsinių kelionių organizatorių klientai tikisi geresnių pasiūlymų, nes jiems dažnai nėra tiek svarbu, kur skristi, kiek, tarkime, pažintinių kelionių pirkėjams.

 523. Kardiobatonas - 2019 04 19, 07:56

  Šiemet skridau į Keniją su TUI per WAW. Savaitės paketas 4 žv. viešbutyje su AI kainavo 925 EUR.

 524. mantas_muc - 2019 04 19, 12:01

  O as skridau is de. 15d su all -1200€

 525. oleg - 2019 04 19, 19:12

  o as skridau i Splita. Nesvarbu kiek kainavo (mazai), svarbu kad nepatiko ;-) T.y. zmones aplik buvo lb geri ir jaukus, lyg buciau i Vilniu sugrizes. Miestas – nu kaip Klaipeda pries 10 metu, bet su labai graziais ir jaukiais pilies griuvesiais.

  Man metu atradimas buvo Palma. Laukiau kad bus pliazas prie kaimo (arba geriausiu atvieju kaimas prie pliazo), o ten buvo superinis miestas pasivaiksciuoti ir lb grazi ir jauki pakrante.

 526. zuikis - 2019 04 20, 22:08

  AirBaltic stebina savo 95% uzkrovimu is Dublino…

 527. Linas - 2019 04 22, 22:38
 528. Vytautas-NT - 2019 04 23, 09:32

  Man atrodo, kad su Boeing eina sniego gniūžtės efektas- visos problemos pradėjo lįsti viena po kitos! AirBus laimei…

 529. Kardiobatonas - 2019 04 23, 10:34

  Neverta džiūgauti – labai greitai kažkas panašaus gali nutikti ir Airbus ar kitam gamintojui.

 530. Simonas Bartkus - 2019 04 23, 10:54

  Oligopolinė rinka ne futbolo varžybos, kur varžovas tiesiogiai gali džiaugtis varžovo nesėkme. Nes dabar:
  – Airbus negaus trumpalaikio efekto, nes visi delivery slotai A320 išparduoti keliems metams į priekį, o Airbus negali imti ir pradėti gaminti daugiau be nelogiško dydžio investicijų ir kelių metų;
  – Kadangi rinka oligopolinė, o didieji vežėjai supranta, kad jiems yra reikalinga Airbus/Boeing konkurencija, todėl sprendimais order’iams gali būti atidėti ir sunkiai tikėtina, jog kažkas dabar griebs Airbus dėl Boeing problemų. Kas bando atsikratyti Boeing orderių, kaip taisyklė, tai dėl to kad jie bando naudotis situacija, kai užsakytų lėktuvų jiems tiesiog nereikia, o ne bando Boeing orderį keisti į Airbus orderį.
  – visa šita Boeing situacija greičiausiai koreguos (neigiamai gamintojų resursų atžvilgiu) visą naujų lėktuvų sertifikavimą ir gamybos priežiūrą, kas vienodai paveiks visus gamintojus.

 531. .. - 2019 04 23, 10:58

  Gal kas realiai daugiau zinote apie SAS pilotu streika? Lyg tai numatytas buvo balandzio 26d, su teoriniais atideliojimais…?

 532. Čiurlionis - 2019 04 23, 16:02

  Onur air į VNO skraido su Lt registruotis A321? LY-NVU ir LY-VEG leasina iš Avio express.

 533. Besidomintis - 2019 04 23, 16:45

  @Čiurlionis

  kaip papuola. LY-VEG buvo pasirodęs. Taip pat buvo Avion’o A320 ir už Norwegian iš ARN atskridęs.

 534. Wincas - 2019 04 23, 20:02

  Kauno pažiba A330 atitirpus sniegui pagaliau pakilo iš KUN, paskraidė 5 minutes ir grįžo atgal, kur saugu ir gera.

 535. Linas - 2019 04 23, 20:29

  Kai lėktuvas daug laiko stovi „kur saugu ir gera” – nieko gera tai nežada…

 536. Giedrius - 2019 04 24, 09:12

  O kokie planai ly-leo naudot? Jokių naujienų nesimato

 537. Simonas Bartkus - 2019 04 24, 09:46

  Kiek man žinoma, vis dar nėra A330 sertifikuotas komerciniam naudojimui. Gali ir užtrukti, juolab, kad Lietuvos CAA nėra tam pasiruošusi (pamenu Air Lituanica vargus pasiruošti Embraer įvedimui, ko Lietuvoje nebuvo buvę).

 538. Čiurlionis - 2019 04 24, 10:14

  Kontraversiška situacija, yra veikėjų šnekančių, kad Lietuva galėtų būti antra Airija, kur registruojama didelė dalis trečiųjų šalių orlaivių(suprantama, kad iš kosmoso stirties).

  Kitą vertus, kaip tapti airiais, jei pusę metų A330 sertifikuoji.

 539. Skytomas - 2019 04 24, 10:25
 540. Pranas - 2019 04 24, 10:51

  Ryanair perkėlus NUE ir CGN į Kauną susiduria su realybe – kainos liepą po perkėlimo jau tapo gerokai mažesnės nei buvo ir nei šiaip į bet kur iš Vilniaus vasarą, ypač matos į Niurnbergą. Žiemą vis dar prekiauja vėl iš Vilniaus.

 541. Simonas Bartkus - 2019 04 24, 10:54

  Man mistinis šitas perkėlimas, ypač keliems mėnesiams. Juolab, kad man atrodo šitie du routes visiškai stovi vien tik ant vokiečių turistų į Lietuvą (turizmo duomenys tai patvirtina), kuriuos dabar reikės įtikinti skrist į Kauną discount’inant.

 542. Srs - 2019 04 24, 12:14

  Turkish grazino Premium Economy? Ieskant sitos klases skrydziu i SIN, geriausi variantai siulomi su TK.

 543. Mindaugas - 2019 04 24, 12:37

  To srs: Turkish kartais sovo economy priskiria prie premium.

 544. Linas - 2019 04 24, 15:52

  Boeing’s profit falls 21% on the 737 Max crisis
  https://edition.cnn.com/2019/04/24/investing/boeing-earnings/index.html

 545. Kardiobatonas - 2019 04 25, 09:19

  Istorinė diena iššaušo: 23:59 numatytas skrydis iš VNO į Madagaskarą!

 546. Wincas - 2019 04 25, 09:32

  Bus laipinama per 9 3/4 vartus, nepaveluokite.

 547. oleg - 2019 04 25, 10:49

  SAS savo puslapyje turi gera summary kokie skrydziai vyks: https://www.sas.se/trafikinformation/operating-flights/

  Is esmes, kaip cia raso, sikart SAS pasinaudojo savo ispanais ir airiais ir bando be disruptionsu viska vykdyt: https://www.flygtorget.se/Aktuellt/Artikel/?Id=13158

 548. Mindaugas - 2019 04 25, 19:35

  Norway delays Airbus, Boeing 737 MAX deliveries

  https://punchng.com/norway-delays-airbus-boeing-737-max-deliveries/amp/

 549. Linas - 2019 04 25, 21:48

  @Mindaugas
  Jie atidėjo ir Airbus pristatymus…
  https://newsroom.aviator.aero/norwegian-restructuring-of-airbus-delivery-schedule/

  Galvoju ar išvis jie gaus naujų lėktuvų artimiausius pora metų?

 550. Aras - 2019 04 26, 00:30
 551. Skytomas - 2019 04 26, 08:09

  Vakar mačiau, kaip nusileido Blue Panorama B763 VNO. Bet ar pakilo laiku?

 552. Kardiobatonas - 2019 04 26, 08:40

  Bandžiau ryte ieškoti prie Madagaskaro krantų, bet turbūt jau buvo nusileidęs. Gal turite žinių, kiek žmonių VNO įlipo?

 553. Simonas Bartkus - 2019 04 26, 08:44

  Pakilo 2:33, su delay, bet vėlavo ferry iš FCO. Dar turėtų skristi, bet tų teritorijų flightradar praktiškai necoverina

 554. Kardiobatonas - 2019 04 26, 09:09

  Pastebėjau, kad rytų Afrikoje išties sunkumai su ryšiu: lėktuvas tai atsiranda, tai dingsta. Galimai sutapimas, tačiau geriausia šiame regione matyti Kenya Airways, Air France, Saudia ir Turkish Airlines lėktuvai.

 555. Linas - 2019 04 26, 09:10

  o koks skrydžio numeris ?

 556. Tomas_N - 2019 04 26, 09:55

  Šiuo metu lėktuvas virš Kenijos
  http://prnt.sc/nh259y

 557. Šarūnas - 2019 04 26, 10:13

  LOT LCY inaugural sunkiai pildosi, atrodo skrisim apie 20 žmonių. Kažkaip trūksta gal marketinginės kampanijos, galėjo sužaist, kad nedarbo diena Lt ir praleist dieną Londone, kažkaip taip. Bent jau aš po visų straipsnių po bilietų paleidimo nemačiau daugiau niekur jokios reklamos apie skrydžius.

 558. Šarūnas - 2019 04 26, 10:15

  Beje, vakarinis biznis beveik pilnas

 559. Kardiobatonas - 2019 04 26, 10:41
 560. Simonas Bartkus - 2019 04 26, 12:15

  Linas: peržiūrėjau Norwegian finansinę prezentaciją, tai jie su Airbus persiderėjo dar prieš Boeing MAX problemas. Jie planuoja, kad šių metų ASK augs 5-10%, tai prie jų 165 lėktuvų, kažkur grubiai turės pridėti 10-15. Focus, kad jie dabar long-haul plečiasi labiau, tai Dreamliner gaus tikrai, o MAX trūkumus ketina wet-lease uždengti (kaip ir dabar daro iš SmartLynx / Avion Express ir pan.)

 561. Simonas Bartkus - 2019 04 26, 12:50

  Na, LOT su VNO vakar Shard’o viršuje organizavo stakeholderiams pristatymą ir launchą naujo LCY-VNO reiso :)

  Iš LOT appso gavau push notification, kad dabar roundtrip’ai po 99EUR.

  Šiaip gal ir teisingas approach, visgi šitam maršrute ±60% pardavimų turėtų būti UK pusėje.

 562. Šarūnas - 2019 04 26, 13:02

  Nors, jeigu biznis artipilnis, tai economy gali būt ir apytuštis, ypač, jeigu LOT krenta tik apie 22 EUR nuo minimalios sumos.
  Simonai, galėtų abiejose pusėse sužaist, jeigu tikisi dalį krėslų ir emigrantais užpildyti. Aš turiu omeny galėjo labiau pasipiarint pirmam skrydžiui :) Ar nebus, kad žurnalistų bus daugiau negu keleivių :D Bus matyt :)

 563. Kardiobatonas - 2019 04 26, 13:11

  LOT skrydis į LCY ir jo reklama – tai visai kas kita negu skrydžių išpardavimo akcija į Londę. Tai visai kita auditorija su visai kitais poreikiais. Tai nenuostabu, kad gatvėse nepamatysime jokių plakatų.

 564. Simonas Bartkus - 2019 04 26, 16:46

  o SAS prasidėjęs streikas visgi drastiškas – atšaukti visi long-haul’ai, didžioji dalis europinių skrydžių: vyksta tik kontraktorių (pvz CityJet vykdomi skrydžiai, dėl skrydžiai į VNO vyksta) vykdomi skrydžiai ir keli skrydžiai iš LHR, kur vykdo SAS UK.

 565. Linas - 2019 04 27, 19:02

  TK1408 reisui pakeitė priskirtą lėktuvą VNO/IST iš B738 į A320 ar čia šiandien vienetinis atvejis?

 566. oleg - 2019 04 28, 12:05

  jo, kazkaip SAS su sreiku yra blogiau nei zadejo. Vietine spauda uzia kad Norwegian prie savo kainu SAS streiko metu po nuliuka pridejo. ARN-OSL po 800 EUR parduoda piko metu.

  Drauge turejo skristi ARN-MLA vakar ryte. Skrydi atsauke. Tada jai imone su DY nupirko uz 500EUR ARN-OSL-MLA. Nakti ateina notification kad SK pareroutino su OS per VIE. Bet jau per velu buvo =]

 567. Pranas - 2019 04 28, 12:39

  Dėl 800 eur – ar nebus ten prie vietinių realijų, kad dienpinigiai ir kitos išlaidos papildomai komandiruotės dienai dažnu atveju dar brangiau ir vis tiek už tiek pirkt apsimoka. Tuo tarpu Norwegian galima pagirt už teisingą algoritmą – daugelis kitų LCC būtų išsipardavę viską po 200 ir turėtų laisvų vietų tik po kokių 3 dienų.

 568. Vytautas-NT - 2019 04 28, 14:27

  Tai reik suprast SAS profsąjungos gerlbėja Norvegian? Beje, o pas juos pačius pofsąjungos yra?

 569. Čiurlionis - 2019 04 28, 21:22

  Important information about your SAS flight SK847/29APR: We are very sorry, at this time we are not able to rebook you to any alternative flight due to the ongoing conflict. We understand this is causing you great inconvenience. If you can find an alternative travel arrangement yourself, SAS will reimburse the price difference between your original unused SAS ticket and the cost for your new transportation. Please note that the transport must be within the same price range and service class as your original ticket or as close to it as possible. Against receipts we will reimburse additional costs for alternative travel up to max EUR 300 per passenger. If you do not find any alternative travel yourself, please call us to rebook your ticket. Remember your travel date will unfortunately be at least 2 to 4 days delayed. Read more about your rights and options including hotel accommodation, meal etc.: https://www.flysas.com/en/travel-info/at-the-airport/delayed-or-cancelled-flights/ and https://www.flysas.com/en/travel-info/terms-and-conditions/eu-passenger-rights/ Best wishes, SAS

  Geras dalykas ieškoti alternatyvų už 300 eurų. Vis vien važiuosiu ryt į VNO, bet esu garantuotas, kad tekstas bus toks: skrisit į ARN ten viską sužinosit :)

 570. Simonas Bartkus - 2019 04 28, 21:51

  Čiurlionis: aš suprantu iš emailo, tai siūlo imti refundą ir coverins dar max 300eur papildomai, tai SAS kaina ir plius 300.

  Bet kokiu atveju, tas 300eur limitas ginče neturėtų galioti, jei įrodysi, jog nebuvo pigesnių alternatyvų.

 571. Anonimas - 2019 04 29, 09:15

  Finansiniai Lietuvos oro uostų metai: 6,9 proc. nuosavybės grąža ir rekordiniai dividendai valstybei

  Skaityti daugiau: https://madeinvilnius.lt/verslas/vilniaus-rinka/finansiniai-lietuvos-oro-uostu-metai-69-proc-nuosavybes-graza-ir-rekordiniai-dividendai-valstybei/

 572. mikas - 2019 04 29, 21:59

  Anksčiau kai Norvegijoj daug dirbau, tai teko matyt kaip pastoviai būdavo Alesundo oro uoste. Atskrendi su SAS, kol išlipi, nueini, sulauki lagamino, išeini lauk, jau matai kaip į blizgantį nuo naujumo shuttle MB gamybos busiką sėda tave atskraidinusi įgula ir važiuoja turbūt ne į hostelį. Ir taip visada.

  Jei skrisdavau su Norwegian, tai teko matyt kad įgula į miestą važiuoja su paprastu miesto autobusu, kartu su keleiviais. Va tokie pastebėjimai.

 573. Mindaugas - 2019 04 29, 22:09

  Boeing waited until after Lion Air crash to tell Southwest safety alert was turned off on 737 Max

  https://www.cnbc.com/2019/04/28/boeing-didnt-tell-southwest-that-safety-feature-on-737-max-was-turned-off-wsj.html

 574. Cia - 2019 04 29, 22:13

  Kaip buves Norwegian darbuotojas, manau galiu atskleisti kelis aspektus. Algos ir salygos – Norwegian, tikrai gana geros. Del pervezimu – :D vezioja tas pats apynaujis MB autobusiukas (jei apie Norvegijos bazes), o ir priedu gausa yra gana idomi. Pvz.: uz apsivemusi keleivi, kiekvienas igulos narys gauna netoli 50€, kiekvienas sustojimas oro uoste ir dirzu perkryziavimas – 16€. Tad dalis atlyginimo susidaro is priedu, kuriu yra begale, nekalbant pardavimus skrydzio metu, valandu skaiciu ir t.t.

 575. Anonimas - 2019 04 30, 09:21

  Prasidės skrydžiai iš Vilniaus į į Londono Sičio oro uostą

  Skaityti daugiau: https://madeinvilnius.lt/naujienos/transportas/oro-uostas/prasides-skrydziai-is-vilniaus-i-i-londono-sicio-oro-uosta/

 576. Simonas Bartkus - 2019 04 30, 10:12

  Švedijos domestic vežėjas BRA daro dar vieną restructuring – eliminuos AVRO regional-jet’us, operuos tik ATR72. Jie turėjo būti Bombardier CS launch-customer’is, bet, panašu, jų 10 lėktuvų orderis eis lauk.

  Švedijos rinką labai įtakoja įvestas „aviation tax” bei celebrities labai propaguojamas „shame of flying”.

 577. oleg - 2019 04 30, 10:59

  o fokkerius kur des? I salas ir kaimus vis dar su F50 skrenda. Daznai ir is BMA kylancius matau.

  1 valandos skrydzio BRA is akies avg price yra 100eur. Prie akcijos gal uz 60eur galima pasiimti. Rytojuj/pries kelias dienas ±200EUR ar daugiau.

  Ar tie 4eur uz valandos skrydi labai jau paveikia ju kainas? Nuuu… nuuu… Gal siaip jie pralaimi konkurencija didesnems oro uostams ir low costams? Ir tik siek tiek traukiniams. Nes iki Malmes yra 5 val, iki Gothenburgo yra 4 val traukiniu. Tie traukiniai daznai veluoja ir tenka persesti kazkur ir t.t. Vasara vel begius remontuos, vel disruptionsai bus.

  Manau visas tas buzz apie aviation tax yra spaudimas zaliesiems, kurie uz 10 metu nori uzdaryti BMA (pagrindine BRA baze) ir dar bando stabdyti ARN developmenta. Prie to BRA pozicionuoja save kaip public transport Svedijoje ir leidzia primoketi 30eur uz bio-degalus savo bilietui.

  Aj, dar visus kaimiskus oro uostus po truputi uzdaro del nerentabilumo. Vel gi BRA modelis lauziasi.

  Eeee…tai tokie vat linkiejimai nuo sofos analitiko ;-)

 578. Edis - 2019 04 30, 11:06

  Utair gali susdabdyti skrydzius del skolu: https://www.kommersant.ru/doc/3960866

 579. Simonas Bartkus - 2019 04 30, 11:12

  BRA ir BMA tai čia tokie susiję dalykai labai stipriai. BRA turbūt verslo modelis visiškai griūna, jei BMA uždaromas. Kadangi BMA grasina uždaryti, tai BRA sunku pritraukti investicijų ir įtikinti, jog jie long term viable.

  Kitą vertus, ką aš manau, tai Europoje nebėra low costų amžiuje vietos skraidyti mažesniais lėktuvais nei 80-seateriai. Šiaip, IMHO, netgi Dash8-Q400 galėtų būti geras single-fleet’as BRA, bet jie neturi tiek kapitalo, kad pakeisti visą fleet’ą, nes net ir senų lėktuvų phase-out’inimas turi nemažą savo kainą.

 580. D - 2019 04 30, 11:33

  Tarptautinės darbo dienos proga, LOT stumdo bilietus proletariatui į buržujų lėktuvą iš VNO į LCY po 49 EUR. Kur ritasi šis pasaulis…

 581. Wincas - 2019 04 30, 12:08

  O į KUN po 135 eu… va ką reiškia turtingas miestas….

 582. Šarūnas - 2019 04 30, 13:54

  Pažiūrėjau LCY užpildymą, beveik pilnas inauguracinis lėktuvas ir sausakimšas vakairnis grįžimas, biznis, premium economy artipilniai. Pilnos dienos yield atrodo labai neblogai.

 583. Simonas Bartkus - 2019 04 30, 14:01

  Na, įdomu :) Pažiūrėsiu rytoj kiek realiai bus keleivių ir ar neprisodino nemokamai ko :) Prieš savaitę tai buvo labai daug laisvų vietų ir įmant roundtrip pardavinėjo po 21EUR už VNO-LCY segmentą inauguraciniu reisu.

 584. Šarūnas - 2019 04 30, 14:16

  Simonai, bent jau tuščio lėktvuvo nebus. Nustebino, kad parduoda trys klases :) aš už 19 prigriebiau praeitą savaitę.

 585. Simonas Bartkus - 2019 04 30, 14:19

  Pažiūrėjau dabar, tai pardavime rytojui 3 business, 5 premium economy ir 1 economy.

 586. Kardiobatonas - 2019 04 30, 15:42

  Pirmą dieną vaizdas gali būti iškreiptas, įdomiau pažiūrėti, kaip viskas atrodys kitą savaitę.

 587. R - 2019 04 30, 18:49

  Geguzes 25d. LOT rytiniame skrydyje LCY-VNO ekonomine klase brangesne uz verlslo klase (economy 308/ business 248 eur).

 588. trolis - 2019 04 30, 20:11

  nieko naujo del economy vs business – LOT, LH daznai buna tokiu variantu. juokingiausia, kad kainos buna ir kartais skiriasi. SAS Plus irgi buna pigiau nei Go

 589. D - 2019 04 30, 21:24

  Taip kaip čia gaunas dabar – vyriausybė/savivaldybė (ar pan.) užpirko reisą buržujams keliems metams, o į jį suleis proletariatą? Bilietai pigesni už low costus, ne? Tokiu atveju, kur sėdės snobai/verslinykai/ponai, negalintys davažiuoti Londono centro nuo jo pakraščių, tokių kaip Luton, Stansted ir pan. Netvarka.

 590. Pranas - 2019 04 30, 22:08

  @D – patį baisiausią lietuviškai kalbantį, rusiškai besikeikiantį, su alum proletariatą (pacukus konkrečiau) gyvenime teko matyt slapminėjant kaip tik per vieną stotelę nuo City oro uosto. Dar tada kilo mintis, štai kur jie visi iš Kauno išvažiavo, kad jau magių niekas nebevagia. Daugiau niekad tam rajone viešbučio neėmiau.

 591. Wincas - 2019 04 30, 22:26

  Apie Bektoniškes prašyčiau arba blogai arba nieko …. O šnekant apie snobus, tai norint iš Londės į KUN grįžti pirmadienį ryte yra tik vienas variantas, vakarinis sekmadienio skrydis su LOT, sekantis yra pirmadienį su RYR pirmadienio ryte, bet jis Kaune atsiranda tik apie 13.30, o tai ne į sveikatą, Kaune darbo turinčiam organizmui.

 592. D - 2019 05 1, 00:20

  Gali grįžti į Vilnių, jei ne snobas – tam yra/buvo ir bus FR vakarinis sekmadienio skrydis į Vilnių. Bet snobai – jie todėl ir snobai – visada ras pateisinimą savo snobiškumui. Čia aišku šiaip pastebėjimas ir neatsako į svarbiausią klausimą – ką daryti ponams, kuomet į valdžios jiems parūpintą oro taksi sulips proletariatas, grįžtantis iš Londono, plėšti magių – tame tarpe. O jei dar su savo kūdikiais ir bambaliais kokia JA-ŽĖ-MAT` užklys, išvis nekas bus ir teks ilgai ieškoti 10 skirtumų tarp FR bričkos-vežimo ir LOT karietos. Ir ne faktas, kad ras.

 593. Arnas - 2019 05 1, 04:44

  Labas rytas. Renkamės prie A7 vartų :))

 594. Wincas - 2019 05 1, 08:21

  Visi ne snobai iš Londės skrenda su Air Mikrob.
  1) Bagažas be apribojimų
  2) Draugiški bendrakeleiviai.
  3) Daug vietos kojoms.
  4) Švediškas stalas.
  5) Kyla ir leidžiasi iš tavo namų kiemo.
  6) Pilotai keičiasi tik kas 48h.
  7) Jokios valstybinės paramos ir taisyklių.
  8) Galima rukyti prasidarius langą.
  9) Galima vartoti savo alkoholinius gėrimus.
  10) Priekaboje gali parvežti sunkiai uždirbtą BMW X5.

 595. Šarūnas - 2019 05 1, 09:58

  Kažkaip nustebino, kad be jokių ceremonijų. Net torto jokio nebuvo. Gal visi festiviciai bus LCY ryte

 596. Simonas Bartkus - 2019 05 1, 10:59

  Nieko nebuvo ir LCY. Vienintelis paminėjimas tik saldainis slyva šokolade on board :) buvo 83 pax, bet nemažai Premium Economy žurnalistų ir pan, paimti nemokamai.

 597. Šarūnas - 2019 05 1, 11:24

  Business tuscias vis del to. Tai su yield prasoviau

 598. Kardiobatonas - 2019 05 1, 14:06

  Būkime realistai: reisas VNO-LCY pasaulio aviacijos visatos plotmėje yra labai jau menkas reiškinys.

 599. Tomas468 - 2019 05 1, 15:41

  Žiūrėsim kokią dalį visų į Londoną keleivių LCY sudarys. Tikėtina bus vos koks 10proc visų Londono-Vilniaus keleivių :)

 600. Arnas - 2019 05 1, 15:56

  Vienas biznio buvo VNO-LCY ryte. Šiaip jo, gana tyliai praėjo.

 601. Šarūnas - 2019 05 1, 20:42

  Vakariniu maziau zmoniu negu ryte. Yra uzsienieciu, tie parys zurnalistai skrenda atgal :) 2 business sikart

 602. D - 2019 05 1, 22:47

  Ekonomas rytojaus rytui VNO-LCY – 49 EUR, biznis – 615 EUR. Čia kažkam su galva negerai, kad už vietą tame pačiame lėktuve mokėtų 10 kartų didesnę kainą?

 603. Šarūnas - 2019 05 1, 23:39

  4ris zmones InvestLithuania nuo trapo prigriebe. Atrodo investicija pradejo veikti :)

 604. Čiurlionis - 2019 05 2, 23:26

  Smagus jausmas šį vakarą: a330 (TC-JDR) iš BLL ir B767 (I-BPAD) iš FCO, vienas po kito VNO leidžiasi.

 605. .. - 2019 05 3, 09:43

  Na OK, gal kas tiksliau zinote ar susidure (kleima vis tiek darysiu aisku). Praeita 4dieni CPH-VNO vakarinis skrydis buvo mum cancel del igulos darbo valandu per ilgu (matyt velavo per visa diena per kelis skrydzius), kita diena parskraidino. Ar tai yra force majeure (zinau kad priklauso del ko velavo)? Beje streikas tik nuo 24val ta diena prasidejo ir plius sitas skrydis operuojamas CityJet, kas negali buti SASo pasiteisinimu is principo. Kita vertus labai gerai SAS sutvarke ta skrydzio atsaukima, C klase i kitos dienos ryta permete; maciau kitiems maciau maziau pasiseke, visokiais ten skrydziais ismete velesniais

 606. Simonas Bartkus - 2019 05 3, 09:45

  Pagal EU261 susiformavusias teismų praktikas, vėlavimas daugiau nei 3h į galutinį tašką dėl „lack of crew” yra priežastis, dėl ko mokama reglamente numatyta kompensacija.

 607. .. - 2019 05 3, 09:52

  aciu, papasakosiu kaip SAS atsakys/elgsis

 608. Linas - 2019 05 3, 22:19

  @Čiurlionis
  Vienu metu du tokie paukštukai VNO, nedažnas , bet labai malonus vaizdas…
  Tikėkimės toks vaizdas ateityje vis dažnės!

 609. hmmm - 2019 05 4, 12:57

  Sveiki, čia jau buvo aptarta, kad FR nuo žiemos iš VNO į VIE sukėlė skrydžius?

 610. Kardiobatonas - 2019 05 5, 19:45
 611. Wincas - 2019 05 5, 21:14

  Rusai irode, kad su lagaminais evakuotis yra taip pat greita kaip ir be ju …

  http://avherald.com/h?comment=4c78f3e6&opt=0

 612. OLEG - 2019 05 6, 00:54

  kazkaip perdaznai paskutiniu metu reikia i avherald eiti =( Sad year for aviation safety.

 613. trolis - 2019 05 6, 11:15

  dalis sito atvejo „sekmes” tenka ir priverstinei hand luggage politikai. laiko klausimas buvo, kada visi su juriniais konteineriais salone, kurie kartais ir sunkiai tarp eiliu telpa, prie to prives.
  buciau briuselio biurokratas (vienas, is tu, kurie nori skrydziu i ORD turbopropais) – seniai i salona nebutu leidziama nestis nieko daugiau, nei ka Wizz ir FR vadina small hand luggage.

 614. Kardiobatonas - 2019 05 6, 11:36

  to trolis. Manau, šiuo atveju suveikė posovietinis instinktas, kurį mes taip pat esame gerai išsiugdę dėl daugybės metų praleistų skurde: svarbiausia – gelbėti turtą, o jeigu liks laiko, tai gal ir gyvybe pasirūpinsime. Panašiai vyksta kasdieniame gyvenime – draudžiame būstus, automobilius, įrenginius, o gyvybė – ai, tiek to.

 615. Linas - 2019 05 6, 12:02

  Sutinku su Kardiobatonu

 616. trolis - 2019 05 6, 12:34

  Ar pirmas atvejis toks? Asiana tas pats matesi, crashuose po to – irgi. Evakuacijos metu ne keleiviu instinktams viskas turi buti palikta. Tautybes ne prie ko – lygtais kazkas garantuoja, kad skrendantis prancuzu smulkus ir vidutinis artisokus auginantis fermeris elgsis adekvaciau.

 617. Augustinas Žemaitis - 2019 05 6, 13:23

  Na taip, skirtumai tarp skurdžių ir turtingų šalių čia tikrai yra.

  Pamenu, buvo pasidalintas internete vaizdas iš potvynių Australijoje, kurio esmė tokia: potvynis semia vis daugiau ir daugiau automobilių, filmuotojai tik komentuoja ir žiūri kaip skęsta jų mašinos, o vienas žmogus nubėga prie beveik apsemto džipo ir spėja jį išvairuoti.

  Tai štai anglakalbių komentarai apie tą patį vaidelį – „koks durnius, rizikuoja gyvybe!”. Lietuviški komentarai – „kokie debilai žiūri ir filmuoja, verčiau eitų automobilius gelbėt!”.

  Na ir tai normalu matyt. Gyvenimas ne beribis, svarbu, kokia jo kokybė. JAV ar Australijoje normalu, kad viskas apdrausta, praradus mašiną tik laikini nemalonumai, o net jei ir nebūtų draudimo – nusipirksi naują, kredito, algos užteks. Tose šalyse gyvenimo kokybę gali suprastinti nebent prarasta sveikata – todėl tik ji ir atrodo verta saugoti.

  Skurdesnėse šalyse prarasi mašiną – tai ir gyvensi 3 metus be mašinos. Tas pats gali būti su kompiuteriu ir kitkuo, kas bagaže. Gyvenimo kokybė bus blogesnė.

  Skurdesniam žmogui pasirinkimas gali būti, ar (kaip jam tuo metu atrodo) sąlyginai nedidelė rizika sveikata/gyvybe, ar 100% ženkliai suprastėsianti gyvenimo kokybė artimiausiais metais.

 618. trolis - 2019 05 6, 13:25

  Nepamirškim, kad priekyje sedejo business class neturtingieji ir jie evakuavosi pirmiausia.
  Taip mentalitetas lemia, bet ne i tai reikia koncentruotis – sprendimai turi buti kompleksiski

 619. Kardiobatonas - 2019 05 6, 13:36

  to trolis: žinoma, bet turime atskirti du dalykus: prievartinis nurodymas/instrukcija/prievolė ir laisvanoriškas sprendimas, kaip elgtis. Štai tuomet išryškėja mentaliteto skirtumas. Tarkime, kas nutiktų, jeigu leistų girtiems sėsti prie vairo. Tai Švedijoje turbūt niekam net minčių nekiltų taip elgtis (neskaitant imigrantų), o Lietuvoje turbūt 10 proc. vairuotų apduję.
  Biznio klasė elgsenos niekaip žmogaus neįtakoja, ypač Rusijoje.

 620. Wincas - 2019 05 6, 14:49

  Dar ir nuo įgulos priklauso, ar sugeba suvaldyti keleivius, situacija stresinė, bet toks darbas. Klausimas ar Aeroflotas rengia kokybiškas įgulos treniruotes. Gasrininkai irgi matosi niekur neskubejo….

 621. Augustinas Žemaitis - 2019 05 6, 15:30

  @Wincas – manau, suvaldyti teoriškai sunkiai įmanoma. Jeigu „iš principo” pradėsi liepti „padėti jau pasiimtą bagažą” prieš avarinį išėjimą – tai susigaiš daugiau laiko. O kur yra žmonės evakuacijos pradžioje ir kur renkasi lagaminus (lėktuvo viduryje) ten nėra įgulos narių, juk praėjimas siauras ir prigrūstas žmonių.

  Nebent, kaip kai kas siūlo Avherald forume, būtų kažkoks automatinis užsirakinimas lagaminų skyrių.

  Šiaip nematau bėdos, kad kažkas paima bagažą pasidėtą po kėde priešais (tarkim, užsideda kuprinę ant priekio dar sėdėdamas kėdėje). Pagrindinė bėda jei kažkas pasiiminėja bagažą iš lentynų, stabdo evakuaciją (visi žinome, kiek užtrunka išlipti iš lėktuvo oro uoste, kai visi ima bagažą).

  Pažiūrėjus Aeroflot evakuacijos video panašu, kad galėjo taip būti ir šiuo atveju, nes yra ilgesni tarpai, kai niekas nešoka iš lėktuvo, paskui šoka žmogus su lagaminu, tada vėl „žmonių serija”.

  Aišku, čia tik hipotezės, gal buvo kitų priežasčių, pvz. kažkas bijojo aukščio ir delsė šokti.

 622. Wincas - 2019 05 6, 15:55

  Rusų požiūris į treniruotes daug pasako dopingo skandalas – gal kažkaip praslysiu nesitreniravęs… O dėl bagažo ir ne evakuacijos metu yra sudėtinga nardyti tarp traukiamų plastikinių lagaminų ir negaut per galvą su viso gyvenimo turtu. Pats jau senai į salioną nešuosi tik kuprinę ir niekada nesusiduriau su maisto ar drabužių trūkumu skrydžio metu. Gal laikas svarstyti apie leidžiamo bagažo dydžio mažinimą salione….

 623. To Wincas - 2019 05 6, 23:01

  Tavo požiūris į dopingą daug pasako apie tave supančio pasaulio suvokimą :D Dopingas kaip tik leidžia ilgiau/stipriau treniruotis greičiau reabilituotis po pekrovų. Salione tu salione.

  Nesusijęs klausimas, normalu, kad Austrian prašo važiuoti bilietą pirkti į VNO, nes „internetu tokio tipo bilietų įsigyti negalima”?

 624. Wincas - 2019 05 7, 09:08

  Aš turėjau mintį, kad Rusai mėgsta praslysti patikras sukčiaudami, o dopingo skandalą panaudojau kaip Rusijos sukčiavimo kasdienybę. Bet sutinku, kad musu pasaulio suvokimas skiriasi.

  P.S. Normalu, kad Austrian prašo važiuoti į VNO. Būtų nenormalu jei reiktų važiuoti į WAW ar RIX.

 625. Simonas Bartkus - 2019 05 7, 09:57

  Madagaskaro įkvėpta, kitą žiemą ITAKA planuoja skrydžius iš Vilniaus į Zanzibarą.

 626. c2h5oh - 2019 05 7, 10:31

  Vakarietiška spauda rašo, kad šita avarija gali būti paskutinis cvekas į SSJ karstą:

  https://www.politico.eu/article/russian-air-crash-could-ground-the-countrys-airline-industry
  The Sukhoi Superjet 100 has had lackluster foreign sales. The crash will make exports even more difficult.

  Russia’s Sukhoi Superjet 100 was a final effort to keep the country’s civil aviation heritage alive, but those ambitions may be crushed after Sunday’s crash in Moscow killed at least 41 people.

  Bet manau, kad taip nebus – vakariečiai tiesiog nesupranta „specifikos”. Juk „atgaivinta aviacijos pramonė” – vienas pagridinių putininės valdžios pasiekimų, taigi kaltais dėl avarijos bus bet kas, bet ne lėktuvas.

  Eksportas, kiek jo buvo, gal ir užsidarys, bet zombis vistiek skaidys (lieps daugiau jų nupirkti Aeroflotui ir kitoms ru avialinijoms).

  Arba aparatiniai Rogozino priešai pasinaudos situacija, ir nužudys SSJ, o vietoj jo ims merkti pinigus į MC-21.

 627. Kardiobatonas - 2019 05 7, 10:48

  Įdomu, ar Madagaskaro projektas pavyko.

 628. Vytautas-NT - 2019 05 7, 11:01

  Tuo tarpu klausimas kaip sprendžiasma skrydžių VNO su A330 problema? Ar tiesiog į Madagaskarą ne pilnais bakais skraido?

 629. Simonas Bartkus - 2019 05 7, 11:03

  Į Madagaskarą skraido B767. Bakais pilnais, maršrutas beveik iki B767 range ribos.

 630. Simonas - 2019 05 7, 11:17

  SSJ realiai užsienyje „miręs” tapo tada, kai „Interjet” Meksikoje pradėjo ieškoti būdų išeiti iš deal’o su Sukhoi ir kai CityJet atsisakė Superjet’ų.

  Kiek teko kalbėti su žmonėmis iš tų operatorių, tai pagrindinė Sukhoi bėda yra, jog gamintojas nesukūrė normalios detalių distribucijos ir airworthiness support’o sistemos. Kiekvienas AOG ar reguliarus gedimas pavirsta į tai, jog jo pataisymas užtrunką net ne dienomis, o savaitėmis. Superjet’ai dar turėjo reliability problemų, bet su vėliau pagamintais, tas buvo pradėta spręsti. Kas liečia direct operating costs, tai lėktuvas geras, efektyvumo rodikliai neprastęsi nei konkurentų modelių.

  Realiai dar ir Adria deal’as yra nulūžęs, tai Sukhoi realiai nesimato absoliučiai jokių perspektyvų už Rusijos ir Rusijos įtakoje esančių valstybių.

 631. oleg - 2019 05 7, 11:37

  visai ne i tema, bet… Skaitau naujiena ir tikrinu ar kartais ne Balandzio 1 siandien (juolab kad ir orai panasus).

  ARN-OSL atsirado naujas zaidejas Air Leap, kuris konkuruos su SAS (B737, A320), Norwegian (B737), Ethiopian (B787) skraidant su Saab 340.

  Kontekstas: Air Leap tai yra naujas svediskas startupas. Pernai atsirado su ideja po kaimus svediskus skraidyt, bet tada kaimiskus oro uostus pradejo uzdarineti.

 632. Skytomas - 2019 05 7, 12:14

  Tik noriu priminti, kad p. Žiemelio įmonių grupė taip pat planuoja/privalo įsigyti 5 SSJ-us. Prisimenu jis pats kalbėjo apie naujo modelio pigias oro linijas ir alternatyvų lėktuvų tiekėją.

 633. del Madagaskaro - 2019 05 7, 13:52

  Sesuo buvo nuskridusi i sia sala. Antra karta ten neskristu, nes skurdas pakankamai didelis. Sako, kad Zanzibaras 100x geriau. Beje, lektuve nera jokiu TV, tad 10 valandu miegi arba knyga skaitai. Oro uoste visa registracija daroma rankiniu budu, ant popieriaus lapu :) Ir visi tikisi is taves pinigu, teko sumoketi oro uoste vos islipus is lektuvo.

 634. del SVO SSJ - 2019 05 7, 13:56

  Siandien teko perskaityti tokia vieno lakuno nuomone, kad keleiviai lektuvo gale nesugebejo issigelbeti del to, kad kai lektuvas stipriai atsitrenke i zeme, gale sedintys keleiviai gavo traumas ir paprasciausiai negalejo patys islipti is degancio lektuvo.

 635. mikas - 2019 05 7, 14:24

  Kur ten išlipsi, jei lagaminais viskas užbaninta…

 636. Augustinas Žemaitis - 2019 05 7, 15:00

  @”dėl Madagaskaro” – kiek esu buvęs Afrikoje, ypač Juodojoje/Užsacharinėje, tai esmė tokia. Kur tik kurortai – ten kabinasi prie turistų masiškai. Reikia „turėti imunitetą” tokiems dalykams, tuo tarpu daug „poilsinių keliautojų” jo neturi ir yra „lengvas taikinys” visokiems apgavikams ir prašinėjams. Kur mažiau turistinės vietos, ten gerokai ramiau (nesvarbu kokioj šaly), bet užsakomieji skrydžiai „by definition” veža būtent į kurortus. Analogiškai žemas ir technologinis lygis – sostinės tarptautiniame oro uoste gal nebus registracijos ranka, bet, tarkime, antrajame Nairobio (Kenija) oro uoste irgi registruojama tušinuku užbraukiant lėktuvo viets.

  Jei kas keliaus į tokias vietas, rkeomenduoju paskaityti šį straipsnį, kur aprašau visus kartus, kai kas nors mane yra apgavęs ar bandęs apgauti kelionėse – apgavikų ir pinigų traukėjų taktikos, kurioms reikia „įgyti imuntetą” norint smagiai keliauti po atitinkamas šalis, visur gana panašios.

  http://augustinas.net/apgavystes-kelionese-kokios-jos-ir-kaip-isvengti-10773

 637. trolis - 2019 05 7, 15:22

  nedidelis progresas ir fintech startuoliu Europoje, kur boardinantis i LOT skrydi ranka susirasoma, kas kur skrenda. paskutini karta nustebino, kad neklause. o gal tiesiog randominiai pasakomi destination’ai atsibodo…

 638. Kardiobatonas - 2019 05 7, 16:02

  Šiemet pavasarį buvau Kenijoje. Aišku, už viešbučio vartų skurdo daug, bet kažko kito ir neverta tikėtis. Kas maloniai nuteikė, tai būtent vietinių gyventojų elgesys. Pasakiau, kad kažkas nedomina, ir jie palieka ramybėje. Tuo tarpu Egipte išsisukti nuo pirkinio jau nėra galimybių, jeigu parodai bent mažiausią susidomėjimą.

 639. trolis - 2019 05 7, 17:04

  dar klausimas – kaip VNO reglamentuoja ground handlingo kompaniju veika?
  istisai dejuojam, kad atvykelius pasitinka prasti taksi, bet kad savartyne rasti autobusai veza ir jiems kazkokiu padorumo reikalavimu nera – nieko tokio?
  Aprasyta jau ir Justino, ir kitu apie neuzsidarancias duris ir pan. Pats n kartu maciau, kaip dauzoma ar galu gale sulaipinama i kita autobusa.

 640. Arnas - 2019 05 7, 17:54

  Troli, rašo, ne kas kur skrenda, o sėdėjimo vietas :)

 641. Anonimas - 2019 05 8, 11:50

  Skrydžių skaičiaus augimas Lietuvoje – 2,3 proc., tranzitu skridusių orlaivių – beveik 3 proc. daugiau
  https://madeinvilnius.lt/naujienos/transportas/oro-uostas/skrydziu-skaiciaus-augimas-lietuvoje-23-proc-tranzitu-skridusiu-orlaiviu-beveik-3-proc-daugiau/

 642. Linas - 2019 05 8, 13:10

  MTU Aero Engines expands MRO network by establishing new repair facility in Serbia
  https://www.atn.aero/#/article.html?id=72274

  Investuok LT – nepasistengė dėl tokios investicijos…

 643. Linas - 2019 05 8, 13:11

  Simonai, gal jau turi APR LTOU statistikas visų (VNO/KUN/PLQ)?
  Cargo skaičius jau atsiuntė, sakau gal ir PAX jau pateikė aviatoriams :)

 644. RS - 2019 05 8, 18:57

  @Linas – kai nežinai, geriausia patylėt.

 645. Linas - 2019 05 8, 21:09

  RS, kai daug žinai irgi tyli, tai koks skirtumas tarp žinojimo tylos ir nežinojimo klausimo ir kas yra geriau?

 646. Linas - 2019 05 9, 12:39

  KUN skaičiai 2019 balandį:
  95658 pax
  augimas 9,47%

 647. Linas - 2019 05 9, 13:18

  Dar viena a/k MOW/RIX:

  Russian low-costs carrier Pobeda launches Riga-Moscow route
  http://www.baltic-course.com/eng/good_for_business/?doc=149001

 648. jeronimas - 2019 05 9, 13:45

  off topic -> turiu Finnair 20 EUR voucheri – galioja HEL oro uoste ju shope, arba skrydyje pirkti daiktus/gerimus ir t.t. Galioja iki 2019-11

  Iki tol tikrai paciam nepavyks pasinaudoti -> gal ka domina ? Barteriniai mainai/$$ ? :)

 649. Simonas Bartkus - 2019 05 9, 13:56

  Pobeda čia viražus daro, buvo planas jų nuo kovo skraidyti daily VKO-RIX, tada atšaukė planą, dabar grįžta su 2x weekly ir planu auginti iki daily.

 650. Simonas Bartkus - 2019 05 9, 13:58

  trolis: dėl ground handlingų kompanijų veiklos, tai ji nėra reglamentuojama kažkaip specifiškai ar prižiūrima VNO ar pan. Yra IATA standartai, o kas virš jo, tai kokybės kriterijus jau nustato jų klientai – aviakompanijos. Aviakompanijos vistiek audituoja nuolat ir supervise’ina, tai reiškia, jog joms autobusai ir kiti elementai tinka.

 651. .. - 2019 05 9, 16:06

  @Simonas, kaip zadejau SAS atsaukto skrydzio tesinys:

  Kaip ir prognozavai „lack of crew” nera force majeure. Senokai kleimu nedariau, tai dabar pasirodo SAS turi toki pusiau automatini klausimyna, kuriame net atsaukta skrydi atpazino. Po uzpildymo per 24h parase laiska, kad labai apgailestauja ir pan. ir kad pinigus perves per 7 darbo dienas. Dar po 24h pinigai jau ikapsejo. Man dar niekad taip nebuvo, kad aviakompanija taip greitai susimoketu nesilauzydama.

 652. Jurijus - 2019 05 9, 16:40

  Pastebėjau, kad Ryanair iš KBP į VNO jau skraido per Baltarusiją. Bent jau šiuo metu FR5407. Tačiau kolkas pagal seną tvarkaraštį.

 653. Arnas - 2019 05 9, 17:14

  Jau seniai skraido per BY

 654. Srs - 2019 05 9, 21:04

  10 737-MAX operavusi Xiamen Air planuoja vasarai sugrazinti bent keleta 757.

 655. Anonimas - 2019 05 10, 11:44
 656. Wincas - 2019 05 10, 13:42
 657. Planespotteris - 2019 05 10, 14:14

  Vakar VNO perone vienu metu buvo galima išvysti vakarinį B757 cargo, Blue B767 ir TK A330. Kažkada apie tokį vaizdą galėjome tik pasvajoti.

 658. trolis - 2019 05 10, 14:21

  man visdar sunkiai sekasi ikirsti virazus autobusais iki/is LOT parkingo vietu VNO. perdaug neperdesiu sakydamas, kad kartais uztrunka netoli skrydzio laiko

 659. Simonas Bartkus - 2019 05 10, 14:23

  girdėjau, jog po kažkurio inicidento uždrausta naudotis vienu iš kelių palei terminalą, tai autobusai pradėjo aplinkiniais keliais važiuoti perone.

 660. Šarūnas - 2019 05 10, 14:35

  Rašo skrydis į Zanzibarą su techniniu sustojimu. Čia tas pats BluePanorama B767 turėtų skristi?

 661. Skytomas - 2019 05 10, 14:50

  Šiaip tai gan rimtas incidentas ir precedentas, Lietuvai ir „Oro navigacijai”. Kažkaip tos visuotinės/parodomosios optimizacijos jau pradeda gasdinti.

  Čia nuorodos, kuo giriasi ir į ką,matyt, dabar koncentruojasi valstybės įmonė „Oro navigacija”:)

  https://kaunas.kasvyksta.lt/2019/04/07/lietuvoje/oro-navigacija-skrydziai-lietuvoje-bus-valdomi-nuotoliniu-budu/

  https://www.vz.lt/pramone/2019/03/28/oro-navigacija-ir-ispanijos-indra-kuria-kompetenciju-centra

 662. Anonimas - 2019 05 10, 15:17
 663. Kardiobatonas - 2019 05 10, 15:20

  to Šarūnas. Manau, kad bus „Travel Service” su Boeing-737, o leisis Hurgadoje. Tokie zkrydžiai vyksta iš WAW į Zanzibarą arba Keniją.

 664. Simonas Bartkus - 2019 05 10, 15:24

  Akivaizdu, jog bus narrow-body lėktuvas pagal šį pranešimą. Zanzibaras yra arčiau nei Madagaskaras, tai tokiam Blue Panorama 767 nebūtų bėdų skraidyti tiesiogiai.

 665. Arnas - 2019 05 10, 19:44

  Tuo tarpu keli pastebėjimai dėl LCY. Vėliau gal reiks padaryti normalią analizę, bent grubiai primesti yield’us ir pan., bet kol kas „iš akių”:
  – labai įvairus pax skaičius. Kartais pilnas, kartais mažiau nei pusė;
  – nepasakyčiau, kad matau daug C, P klasių;
  – matau daug tipinių LTN pax, kurie bilietą pirko likus kokiai savaitei, nes buvo pigiau nei W6/FR. Neįvyksta tai dažnai, bet kažkiek pax pritraukia;
  – nematau daug „day-trip’intojų”, o kiek buvo pastangų juos pritraukti.
  Kol kas, žodžiu, nepanašu į pasisekimą.

 666. janka - 2019 05 10, 19:51

  Kaip suzinot kas per lektuvas sian apie 18.30 pakilo is vno? Pagal livery neatgaminau.

 667. Andrius - 2019 05 10, 20:11

  Pakilo Kirgizijos kompanijos – Avia Traffic Co. B737-500. Tai buves Transaero lektuvas.

 668. Wincas - 2019 05 10, 21:27

  Dabar pajaučiau koks blogis, kad į LCY vežą LOT, bet ne BA. Jei būtų BA galėčiau į Glazgą nuskristi iš ryto per LCY ir grįžti vakare atgal į VNO. Su LOT tėra variantas bandyti jungtis su dviem atskirais bilietais kas per daug rizikinga. Todėl iš karto gaunasi dvi papildomos nakvynės ir šiaip keista kodėl LCY, o ne LHR ??? Vienintėlis LCY pranašumas, kad Rytų Londono Lietuviai gali per 20min pasiekti namus.

 669. janka - 2019 05 10, 22:00

  Andriau, o kur skrido, kas skrido, cia carteris kazkoks?

 670. janka - 2019 05 10, 22:03

  Wincai, blogis tik del to, kad tamsta negali i Glazga nuskristi patogiai ir tiek? Nu sorry, kad marsrutas asmeniskai tamstos poreikiams nepriderintas.

 671. RS - 2019 05 11, 00:43

  @Skytomas atskirkime regiono ATC ir twr/app perkėlimą į remote tower. Bet kuriuo atveju Vakarų Europos masteliais daugiau mažiau LT chebra sėdi be darbo. ATC paslaugų teikimą/specialistų rengimą reikia reorganizuot, atleidžiant perteklinius etatus ir magistro programą keičiant į profesinio/koleginio lygio rengimą.

 672. Delta - 2019 05 11, 00:57

  Offtopic: Krokuvoje Wizz atidaro bazę. Ar teoriškai įmanoma sulaukti skrydžių į VNO, nes priešingai nei WAW, konkurencija nėra labai stipri iš LOT (persėdimas WAW aukštos kainos), pati Krokuva gerokai didesnis miestas nei Gdanskas, be to netoli Krokuvos yra ir didelis Katowice megapolis, žiemą slidinėjimo kurortai. Berods yra ir subsidija kažkokia KRK maršrutu?

 673. Jurijus - 2019 05 11, 05:13

  Siuo metu skrendu aeroflotu is VNO, ir daro deicing’a. Uz lango 9. Ar tai normalu, ar jie tiesiog po SSJ persidraudzia, ku reikia ir ne?

 674. Simonas Bartkus - 2019 05 11, 09:14

  Delta: Wizz Air jau nebežino kur plėstis ir kartais randomizeriu jau network planning daro, bet šiaip manau, jog nerealu: labai greitai failino tiek Varšuva, tiek Gdanskas, tai manau Wizz nežiūrės į Lenkija-Lietuva srautą ilgai, nesigilindama, jog ten KRK ar KTW yra kitaip.

 675. Arnas - 2019 05 11, 09:46

  Jurijau, šį rytą tikrai de-icing’o nereikėjo, niekas kitas jo nedarė, bet jei kapitonui atrodo reikalinga, jis gali paprašyti. O dėl ko paprašė, tai aš jau nežinau.

 676. RS - 2019 05 11, 11:40

  Wizz būtų gera proga atsiriekti dalį rinkos KUN, jei randomizeris prasideda :) LOT turėjo per metus sugeneruot įdomios data, kur galėtų būti bent minimalalūs tiesioginiai srautai iš KUN.

 677. Pranas - 2019 05 11, 15:51

  Kad Wizz žada per finansinius metus dabar tik 10 naujų lėktuvų gauti, atrodo jiems kurį laiką bus daugiau klausimų kur ką dar uždaryt mažiau pelningo, nei kokių keistų naujų maršrutų atidaryt.

 678. Tomas468 - 2019 05 11, 23:01

  Wizz kazkaip užsisakė matyt papigiai 250 lėktuvų, bet jiem jau dabar fantazijos trūkumas. Rytų Europoje daugmaž pasiekti limitai, bando eiti į Vakarus. Įdomu kaip čia kur jie dės savo lėktuvus, galimas variantas kad pradės visokius subsidiary kurt WizzairZanzibar, o gal dar ir lėktuvų nuomojimu užsiims

 679. Pranas - 2019 05 12, 00:01

  @Tomas468 – tai čia jiems 2025-26 m. tokios problemos bus. O va šiemet stipriai labai plėstis nereikia.

 680. c2h5oh - 2019 05 13, 09:25

  Įdomus detalus straipsnis apie SSJ – https://varlamov.ru/3430620.html

  Daug techninių detalių. Pvz aš nežinojau, kad norint parduoti SSJ Iranui, reikia JAV leidimo.

 681. srs - 2019 05 13, 12:32
 682. Simonas Bartkus - 2019 05 14, 10:35

  Nuo spalio 27 dienos numatytame tvarkaraštyje pas BT nebelieka 737 operacijų, tai numatoma visi VNO bazės skrydžiai su A220: 7x į AMS, 4x į CDG, 3x į MUC ir TXL (į TXL oficialiai žiemai vienas frequency nuimamas – šią žiemą realiai buvo nuiminėjamas su short notice).

  Taip pat VNO-RIX segmentuose naktinis overnight Vilniuje numatytas su A220, kitos 4 dienos rotacijos su Dash.

 683. Pranas - 2019 05 14, 10:41

  25% capacity augimas lyginant su 737-500. Tiesa, realiai gerokai mažesnis, nes -300 dažnai būdavo.

 684. Simonas Bartkus - 2019 05 14, 11:06

  Dabar vasarą stovi B733 – kito lėktuvo nesimato flightradar’e per paskutines 7 dienas.

  Tiesa, žiemai bus nemažas capacity boost’as. VNO-AMS turės pasiūloje beveik 9000 tūkst. kėdžių, kai šią žiemą keleivių skaičius buvo 4100-4700 per mėnesį.

 685. Simonas Bartkus - 2019 05 14, 14:28

  Lufthansa paskelbė, jog pradeda brussels airlines brand’ą naikinti ir dar šiemet visas narrow-body fleet’as bus perdažytas Eurowings spalvomis.

  Atrodytų gal ir jokio skirtumo, bet jeigu sekančiu žingsniu skrydžių numerių nebeliks SN, o taps EW, tai Eurowings nėra Star Alliance narė; t.y. Briuselio biurokratų armija nebebus įleidžiami į lounge’us su SAS Gold’ais ir nebegalės rinkti taškų ant bent kurios Star Alliance programos.

 686. Srs - 2019 05 14, 15:37

  Gales persiregistruoti ant Miles & More

 687. trolis - 2019 05 14, 16:42

  taip – liks vienintelis variantas rinkti mylias ant bene blogiausios programos – Miles & More

 688. trolis - 2019 05 14, 16:46

  beja, sekanti po SN bus kai kuriu taip cia mylima Austrian – kalbos eina apie 2021 metus veliausiai – idomu, ar bereiks ginti skrydi i Viena, kai jis taps EW

 689. Cptn. Obvious - 2019 05 14, 18:28

  9000 tūkst. kėdžių per mėnesį iš vietos, kur tik 5000 tūkst. sėdimųjų per metus skrenda yra kažkas tokio. :-)

 690. oleg - 2019 05 14, 21:20

  Norwegian apkraipe savo long haul ambicijas:

  Stockholm: trys is 4 dingsta: Los Angeles, New York och San Francisco/Oakland. Fort Lauderdale pasilieka.
  Oslo: New York och Fort Lauderdale pasilieka, bet Los Angeles, Oakland/San Francisco och Orlando dingsta.
  Köpenhamn: visos 5 dingsta, Los Angeles, Oakland/San Francisco, New York, Fort Lauderdale och Orlando.

  Gatwick – Denver, Seattle och Chicago dingsta. 7 pasilieka: New York ir west coast miestai.

 691. oleg - 2019 05 14, 21:22

  whoah, LH A330/A340 idejo skrydziams i Dublin, Lissabon, Wien och Kairo vasarai.

 692. Kazimieras - 2019 05 14, 21:57

  Sveiki. O kokiu lektuvu dazniausiai Airbaltic skraido sia vasara i Amsterdama is Vilniaus?

 693. Pranas - 2019 05 14, 22:16

  @Kazimieras – pažiūrėjau, vien 733. 735 buvo maždaug pusę dienų kovą ir didžiąją dalį vasario. Senesnių jau mano flightradaro subsribtionas neneša :)

 694. trolis - 2019 05 15, 07:19

  Norwegian longhaul karpymai – liudnos zinios keliaujantiems. 250-300Eur RT i LAX pasibaigs ir leis ramiau kvepuoti SAS, LH ir kitiems

 695. Folkas - 2019 05 15, 13:59

  VNO APR19:
  418 048 pax (352 276 scheduled ir 65 520 non-scheduled)
  Augimas 3.81% (0.5% scheduled ir 27.11% non-scheduled)

  Kuo galima paaiškinti vangų scheduled VNO pax augimą 2019 m.? Lyginant su praeitais metais, pax skaičiai didėjo po 10% kas mėnesį tokiu metu.

 696. Simonas Bartkus - 2019 05 15, 14:06

  Aš sakyčiau dar savotiškai ir „sekasi” VNO statistikai, kad aršus karas tarp Novaturo-TezTour-ITAKA-TUI-KidyTour taip dar randa iš kur kelti charterių augimą.

  O šiaip scheduled segmente visiškai flat – Wizz Air išėmė visą lėktuvą iš pasiūlos nuo praeitų metų spalio mėnesio, kas Y-o-Y atsiliepia capacity pokyčiui. Vietoje jo teigiamai veikia Ryanair keli maršrutai, kurie buvo atidaryti metų pabaigoje: Amanas, Trevizas, Kijevas.

  Dabar capacity šiek tiek užmeta LOT LCY servisas, bet jokių kitų naujienų vasarai nėra. Kai CGN ir NUE bus perkelti liepą į Kauną, nenustebsiu, jei srautas VNO statistikoje kris.

 697. Mindau - 2019 05 15, 17:38

  Na su užsakomaisiais reisais situacija labai įdomi. Nepaisant to, kad atsiradę nauji operatoriai, kainos tai nesumažino, o priešingai padidino lyginant su 2018 sezonu. Tai ir augime matyt atsiliepia. Žiemos išankstines keliones į slidinėjimo maršrutus 2020m sezonui taip pat pasidairant atrodo kosmosas su kainomis

 698. Simonas Bartkus - 2019 05 15, 17:44

  Aš dabar taip atidžiai neseku visų pokyčių užsakomųjų skrydžių rinkoje, bet kiek akį užmetu, tai man atrodo buvo daug capacity primesta pavasariui (kas balandį didžiulį augimą sugeneravo), bet gegužei-liepai jau kuklesni lūkesčiai operatorių ir mažesnis augimas turėtų būti. Kas kainas liečia, tai sunku irgi atsakyti – šiemet matosi agresyvių kainų lastminute vėl, kaip buvo ir pernai: pardavinėja po 200-300EUR all inclusive 7 dienoms.

  Šiemet gegužė šaltesnė, tikėtina teigiamai pardavimams vasarai gali atsiliepti.

  Naujokai nespaudžia išankstiniuose pardavimuose su kainomis (iš akies taip atrodo), bet kai lieka mėnuo ir mažiau, tai priversti mesti kainas žemyn.

  „Novaturas” pirmą ketvirtį minuse buvo, klausimas kiek dėl kainų mažėjimo, kiek dėl kaštų didėjimo (kaip patys rašo nebelikus Small Planet).

 699. PS - 2019 05 15, 18:02

  Travel Service Polska adds Vilnius – Corfu in S19

  Posted 15 May 2019 04:00

  Travel Service Polska this week added new Greek link from Vilnius, with the offering of Vilnius – Corfu route. This route operates from 11MAY19 to 12OCT19, with Boeing 737-800 operating on weekly basis.

  3Z7488 VNO1930 – 2205CFU 73H 6
  3Z7489 CFU1555 – 1830VNO 73H 6

 700. Anonimas - 2019 05 16, 10:14

  Išduotas leidimas statyti apžvalgos aikštelę šalia oro uosto

  Skaityti daugiau: https://madeinvilnius.lt/naujienos/transportas/oro-uostas/isduotas-leidimas-statyti-apzvalgos-aikstele-salia-oro-uosto/

 701. Spectator - 2019 05 16, 11:28

  SAS pasidavė Rygoje:

  The Latvian airline airBaltic has concluded a cooperation agreement, known as a codeshare agreement, with Scandinavian Airlines (SAS). The airBaltic and SAS partnership will offer convenient connections between Latvia, Scandinavia and beyond.

  airBaltic will put its code BT on flights connecting Riga and Alesund, Bergen, Stavanger, Tromso, Trondheim via such common gateways as Oslo and Copenhagen airport. SAS will place its flight code SK on direct flights from Stockholm Arlanda, Copenhagen and Oslo airports and vice versa, ensuring transportation between Scandinavian capitals and Riga, as well as connecting traffic from SAS’s whole network and Riga via its three hubs.

 702. gabrielius - 2019 05 17, 11:32

  CAA UK pateikė LO LCY duomenis:

  MAR 2019 LF%
  LCY-WAW-LCY 5255 47,7
  LCY-BUD-LCY 4385 43,1

  FEB** 2019
  LCY-WAW-LCY 4728 46,5
  LCY-BUD-LCY 1636 42,9

  JAN* 2019
  LCY-WAW-LCY 3803 42,7

  Ar VNO-LCY bus panašiai?

 703. Simonas Bartkus - 2019 05 17, 11:40

  Ryanair perkėlė CGN ir NUE iš VNO į KUN ir žiemos sezonui – dabar panašu į labiau logišką permanent perkėlimą.

 704. Šarūnas - 2019 05 17, 12:39

  Atrodo VNO pasiekė savo lubas ~5mln per metus. Panašu, kad prasidės stagnacija. Nebėra iš ko augt, Kitamet gal netgi kritimas jau bus matomas.

 705. Mindauqas - 2019 05 17, 17:06

  TK susimažino iki 6 skrydžių per savaitę??

 706. Linas - 2019 05 17, 19:23
 707. Edgaras - 2019 05 19, 10:43

  @trolis
  Manai Miles&More blogiausia? Ant kokios renkat Star Alliance mylias?

 708. Šarūnas - 2019 05 19, 11:55

  Kadangi man dažniausiai tenka SAS skraidyt, tai naudoju EB. Nieko ypatingo iš tiesų. Teko skaityt, kad Aegean viena iš geriausių Star Alliance.

 709. Čiurlionis - 2019 05 19, 12:13

  Aegean lengviausia rinkti taškus ir kilti leveliais aukštyn. Eurobonus irgi pakankamai nebloga lyginant su Miles and More. Vis dėl to manau, kad SAS anksčiau ar vėliau griežtins tier politiką.

  Praeitą savaitę skridau CPH-ARN, 42 goldai, pirmų 15 eilių SAS plius. Žinoma maršrutas ypatingas, bet vėl gi goldų yra santykinai per daug.

  Tarp kitko, SK niekada nėra pakvietę į lėktuvo priekį, skirtingai nei LH, SN, OS.

 710. Aloyzas - 2019 05 19, 15:18

  TK susimažino iki 6 skrydžių per tik birželiui. Liepą rodo vėl 10 per savaitę? Kol kas…

 711. Linas - 2019 05 19, 16:55

  Gal kas žino koks TK LF? Ne ptaip seniai skridau, tai pilnas buvo ir pirmyn ir atgal VNO/IST segmentas

 712. Srs - 2019 05 19, 19:06

  @Aloyzas
  Tik spekuliuoju, bet ar nebus del 737 MAX atsauke? Speju kad Vilnius yra vienas maziau pelningesniu marsrutu.

 713. Simonas Bartkus - 2019 05 19, 20:03

  Turiu čia vieną atvejį, kai Turkish atšaukė skrydį ir buvusioms rezervacijoms taip ir sako, kad čia force majeure ir viskas dėl Boeing 737MAX trūkumo.

  Turkish nesiūlo jokių kitų opcijų (tiesa, lieko kelios dienos virš 14 dienų, kai informavo) tik skristi dviem dienom anksčiau arba atsiimti pinigus.

 714. Čiurlionis - 2019 05 19, 20:17

  Mano situacija labai panaši, tik su Norwegian. Tiesa jie pranešė likus 11 d. iki skrydžio. Norwegian atsisakė išmokėti kompensacija. Bet teisybės paieškos vyksta toliau.

  Vis dėl to panašu, kad čia yra operational reasons, o ne force majeure. Avialinijos paskirsto prioritetus.

 715. Anonimas - 2019 05 20, 10:35
 716. Mindauqas - 2019 05 20, 10:49

  TK pakeitė bilietą ir pasiūlė skrydį su atskridimu į Stambulą 14:30, o kitas tolimesnis jungtinis skrydis su TK išskrenda 14:00 ir jiems čia viskas OK, problemų nemato:)

 717. Simonas Bartkus - 2019 05 20, 10:56

  Na, tiek mano paties asmeninis susidūrimas (naujieji metai neplanuotai Stambule), tiek girdimi atvejai kai manęs prašo pagalbos, tiek bendrai irragaluraty management’as tai pas TK visiškai neatitinka didžiųjų vakarų vežėjų lygio: nei kompentencijos, nei resursų tam skiriama. Viskas puikiai TK – servisas, marketingas, naujas IST oro uostas – tačiau, bet koks irraguliarity baigiasi ypatingai prastu experience. Gal dėl to TK ir vengiamas yra frequent travellerių.

 718. expertas - 2019 05 20, 11:12

  @Simonas
  Visiškai tikslu apie TK nesusitvarkymą, jei kažkas vyksta ne pagal numatytą planą.

 719. Simonas Bartkus - 2019 05 20, 11:29

  Kas liečia dar lojalumo programas – trend’as eina link to, jog aljansiniai benefitai yra vis mažinami, todėl, mano vertinimu, visada apsimoka rinkti tą aviakompaniją, kuria skraidai dažniausiai. Dabar LH grupė nemėgsta Turkish, skraidydamas su TK beveik negausi M&M. Singapore Airlines nemėgsta visų – jie Singapūre net paprastesnį lounge įkūrė aljansiniams gold’ams ir neleidžia į savo lounge; kartą skridau LHR-SIN RT, kuris davė 0 taškų and M&M. Aš manau tas trendas tęsis iki tol, kol tu skraidant su Lufthansa bus sunaikintos galimybės pasiekti Eurobonus/Aegean ar kokį kitą Star Alliance gold’ą.

  Kitas dalykas, kad dabar ir benefit’ai pradėjo skirtis iš esmės: pvz. Silver level’is and M&M realiai suteikia lounges visur, kur yra LH/LOT lounge’ai: FRA, MUC, WAW, LHR, HAM, VIE, t.t. (net skrendant nebūtinai su LH, o tiesiog Star Alliance). M&M gold’as galioja 2 metus (gali rekvalifikuotis bet kuriais metais ir gauni papildomai du metus) ir turi gana gerą taškų redeem’inimo availability. Kai buvau M&M Senator, iš akies galiu vertinti kad koks 25-30% visų skrydžių su LH buvo upgrade’inami į C. Koks Eurobonus, aišku, žymiai lengviau yra pasiekiamas (kur 45 tūkst. mylių, kur 100 tūkst. mylių; dar papildomai jei skraidai SAS gali ir per segmentus pasiekti), bet, mano vertinimu ir benefitai yra mažesni, galiojimo laikas trumpesnis (jau vien kad SK praktiškai tik hubuose ir dar keliuose oro uostuose paliko lounges). BT programa turi greitus pasiekiamus benefitus – greitai pasiekami nemokamo bagažo, discount kupono, free seat selection kodai, kurie palengvina kelionę nieko aukštai nerenkant.

  Taigi, geriausios programos nėra – labai priklauso nuo geografijos ir keleivių įpročių. Kaip sakau, analitikai prie tų programų dirba nesustodami ir manau, jog tiesiog viskas nusistovės taške, jog kažkokia vertė liks tik skraidant būtent X aviakompanija ir renkant ant X; be to, skraidant pigiausiais promo bilietais lojalumo priveligijos bus naikinamos prisilyginant low-cost’ams.

 720. Posparnis - 2019 05 20, 11:29

  Simonai, o tai „servisas”, tavo nuomone, yra tik tos įbaugintos jaunos moterys, bijančios nors šiek tiek nukrypti nuo standartinio teksto, atsipalaiduoti, pajuokauti?

  Man irregularity management geriausiai ir atspindi tikrąjį, o ne paviršinį bendrovės serviso lygį.

 721. Pranas - 2019 05 20, 11:32

  Ryanair paskelbė metinius rezultatus, vidutinė skrydžio kaina krito 6% iki 37 eur, vidutinės papildomos pajamos kilo iki 17 eur iš keleivio, metinis pelnas krito 29% iki vieno milijardo.

  https://corporate.ryanair.com/news/ryanair-full-year-profit-down-29-to-e1-02bn-on-lower-fares-guiding-flat-group-profits-for-the-coming-year-board-approves-e700m-share-buyback/

 722. Simonas Bartkus - 2019 05 20, 11:39

  Aš iš esmės sutinku – kaip sako, tikrą performance nelaimėje pažinsi. Pirmą kartą užėjus į TK lounge yra wow efektas arba hot food 2h economy skrydyje irgi tam tikras wow, bet jis baigiasi po pirmo irragularity, arba po trečio pasinaudojimo supranti, kad tie dalykai nepraktiški/neefektyvūs/nereikalingi.

  Vėl per asmeninę prizmę įvertinsiu daug kieno giriamą TK lounge senajame IST (aišku, kiek tikro pagyrimo, kiek TK labai geras marketingo darbas).

  Pirmą kartą patekus ten tikrai buvo wow efektas – dydis, virtuvių kiekis, kino teatras, kempinski style tūlikas, t.t. Po trečio apsilankymo pradeda kristi į akis, kad patekimas visada kažkas neveikia, viduje visą laiką nešvaru, atstumai kur nors nueiti nevaiški, niekada nežinai ko tiksliai gausi, seatingas nepatogus, wifi prisijungimas komplikuotas. Todėl mieliau persėdimą praleisti LH lounge FRA, kur viskas labiau apgalvota, smooth ir paprasta – dušas, alus, dešrelės, patogus seating ir ate.

  Na, o susidūrimai su irragularity tai dar viena kalba atskira – kiek kartų susidūriau, visada buvo prastai. Negali lyginti su SAS, KLM ar Lufthansa, kur procesai apgalvoti ir sumažinantys maksimaliai. Gerą pavyzdį prisiminsiu mano tėvams nutikusį pirmą kartą gyvenime skrendant į USA su SAS – ARN-ORD buvo CNL dėl gedimo, davė lapelį prie gate su viešbučio adresu ir taxi voucheriu ir pasakė kad visą info suteiks ten. Taip ir buvo, po poros valandų gavo SMS su nauju bookingu, visi pervežimai, viešbutis, maitinimas veikė smooth.

 723. trolis - 2019 05 20, 12:57

  kas del lojalumo programu tai dar reiketu prideti prideti redemption kriteriju.
  jei norima mylias naudoti ne upgrade’ui, o skrydziams – M&M redemption yra as bad as it can get – RT Europoje uz 30k ar pan myliu ir 180Eur uz mokescius, kai tas pats RT kainuoja be myliu kainuoja 200Eur (grubus pavyzdys, bet artimas realybei). sitoje vietoje Eurobonus laimi i vienus vartus – Eurobonus dadedami mokesciai yra juokingi.
  kas del upgrade’o i C – pries kokius 3 metus tikrai LH megdavo sita, ir net ne tik M&M bet ir siaip gold’us, bet jau kokie pora metu nesu gaves jokio upgrade.
  viskam kitam pritariu 100% – galimybes rinkti mylias su kitom avialinijom arteja link 0. pvz dabar yra variantu, kad skridamas C su SN ar LH negaunu myliu is vis kaip A3 narys.

 724. Augustinas Žemaitis - 2019 05 20, 16:03

  Man asmeniškai TK vienintelės avialinijos, už skrydį kuriomis dar esu pasiryžęs kažkiek primokėti ar imti ne patį patogiausią laiką: maistas trumpuose skrydžiuose, nakvynė viešbutyje su nuvežimu ir pan. daro savo (nežinau, ar nesikeis situacija kai oro uostas toli nuo centro).

  Dar yra kelios avialinijos, kurių vengiu (pvz. vienu metu buvo LH dėl streikų), bet išskyrus tai – tiesiog renkuosi pagal kainą ir laiką.

 725. jakob - 2019 05 21, 00:04
 726. Vytautas-NT - 2019 05 21, 09:17
 727. oleg - 2019 05 21, 11:12

  hmmm… skandinavai… su dviem 118 kedziu E195 skraidis danus is Aalborgo prie saules. Tam sukure naujas avialinijas Great Dane.

 728. Linas - 2019 05 21, 17:15

  Atran’s new Cainiao cross-border flight one piece to carrier’s 737-800BCF puzzle
  https://cargofacts.com/atrans-new-cainiao-cross-border-flight-one-piece-to-carriers-737-800bcf-puzzle/?utm_source=Cargo Facts&utm_campaign=bdec3511f4-RSS_EMAIL_CAMPAIGN&utm_medium=email&utm_term=0_6c24e5933c-bdec3511f4-39649965

 729. Linas - 2019 05 21, 17:17

  Visgi RIX gavo skrydį iš Kinijos, tiesa – CARGO :)

 730. Wincas - 2019 05 21, 20:41

  737 Oro Siuksliaveze is Kinijos i RIX ves siuksles Nice :)

 731. oleg - 2019 05 22, 12:06

  More details of the Airbus-SAS agreement on hybrid aircraft ecosystem infrastructure announced this morning at #AirbusID
  https://twitter.com/thatjohn/status/1131115126210355200

 732. Srs - 2019 05 23, 04:28

  Air China, China Eastern ir China Southern oficialiai pareikalavo kompensacijos is Boeing.
  Million Dollar Question: ar BA tures suteikti didele nuolaida kaip kompensacija svarbiems klientams, ar JAV-Kinijos santykiai tiek pabloges, kad Partija tiesiog nebeleis ateityje pirkti amerikietisku lektuvu.

 733. Anonimas - 2019 05 23, 11:51
 734. Simonas Bartkus - 2019 05 23, 13:54

  Naujas „Wizz Air” maršrutas toks su zero excitment :) FR jau skraido iš Kauno, Wizz skraidė iš Rygos. Žiema bus aštuoni lėktuvai per savaitę į Izraelį! Kas galėjo pagalvoti.

  Izraelis vis dar moka po 80USD dotaciją aviakompanijai už į Eilatą atveštą keleivį, tai per žiemos duobę aviakompanijos bando išspausti kas išeina iš to :)

  Tvarkaraštyje matau idėjo vietoje KEF tiesiog ir trukmė panaši.

 735. Vytautas - 2019 05 24, 08:02

  Sekantis žingsnis, FR permes maršrutą į VNO, analogiškomis dienomis :)

 736. Linas - 2019 05 24, 09:05

  Before Boeing’s MAX return to service: we need answers and transparency
  https://www.atn.aero/#/article.html?id=72459

 737. Šarūnas - 2019 05 24, 10:49

  VNO iki šiol nesugeba sukelti Balandžio statistikos, nors KUN ir PLQ jau seniai yra :)

 738. Simonas Bartkus - 2019 05 24, 11:20

  Embraer komercinių lėktuvų brando nebebus, greičiausiai visi modeliai bus pervadinti į Boeing:
  https://www.reuters.com/article/us-embraer-m-a-boeing/boeing-drops-embraer-name-from-brazil-commercial-jet-division-idUSKCN1ST2O7

 739. trolis - 2019 05 24, 11:27

  Once regulators approve Boeing Co’s grounded 737 MAX jets for flight, each aircraft will likely require between 100 and 150 hours of preparation before flying, officials from the three U.S. airlines that operate the MAX told Reuters.

 740. Vilius - 2019 05 24, 11:55

  Beje, dėl Eilato, ar deda pasienio patikroje štampus pasan?

 741. trolis - 2019 05 24, 12:04

  Seniai nededa jokiu stampu Izraelyje – spausdina lapelius

 742. Pranas - 2019 05 24, 12:27

  Man prieš 3 metus Eilate įkalė štampą į pasą – tai geriau lapelio paprašyt iš anksto.

 743. Anonimas - 2019 05 24, 13:02
 744. Arnoldas - 2019 05 24, 17:06

  @Šarunas: o kur tos statistikos iš viso rodomos ? Po VNO, KUN ir PLQ interneto sveitainių atnaujinimo negaliu rasti kur jos yra.

 745. Giedrius - 2019 05 24, 19:29
 746. Vilius - 2019 05 24, 21:55

  @trolis

  Ką reiškia ‘seniai’? Ben Gurione tai tikrai jau kokie septyni ar aštuoni metai, bet Eilate dar prieš keletą metų dėjo.

 747. Posparnis - 2019 05 25, 07:46

  Nededa nei Eilato oro uoste, nei sausumos pasienyje su Egiptu (bet egiptiečiai deda). 2018 m. gruodžio – 2019 m. sausio duomenys.

 748. Jurgis - 2019 05 25, 12:04

  190% More Finns in Kaunas! Thanks to Wizz Air!
  https://visit.kaunas.lt/en/kaunastic/190-more-finns-in-kaunas/

 749. Pranas - 2019 05 26, 10:08

  Off-topic: nepamirštam, kad šiandien Vytautas-NT kandidatuoja į Europos parlamentą :)

 750. trolis - 2019 05 26, 11:20

  Už laisvę turbopropams ir VNO-ORD su EU parama!

 751. Kardiobatonas - 2019 05 26, 13:49

  to trolis: Šiandien agitacija negalima!

 752. Wincas - 2019 05 26, 18:12

  Esu beveik tikras, kad turbopropu skrydis is VNO i ORD pritrauktu milijonus turistu, norinciu isbandyti sia kojas stingdancia pramoga. Bilietai ispirkti du metai i prieki.

 753. Andrius - 2019 05 26, 21:13

  Tokiam reisui reiketu atgaivinti greiciausia ir didziausia turboprop laineri pasaulyje – TU-114. Galetu skraidyti non-stop.

 754. Simonas Bartkus - 2019 05 27, 10:41

  BT net atskiru pranešimu paskelbė, jog žiemą išlaikys 14x weekly skrydžių RIX-PLQ.

  LOT PLQ įsitvirtinti nepavyko, bet BT atrodo turi argumentų prieš SK.

 755. Kardiobatonas - 2019 05 27, 13:27

  Gal LOT susikoncentravo į KUN ir paliko PLQ konkurentams?

 756. Simonas Bartkus - 2019 05 27, 13:30

  Na, turbūt „susikoncentravo” galėsim pasakyti tada, kai padidins frequency apie ką kalbų buvo. Kol kas tik pildo įsipareigojimus gautai paramai su 6x weekly skrydžiais.

 757. Simonas Bartkus - 2019 05 28, 14:30

  Ukraina išgyvena ir tokius pat neigiamus „open skies” padarinius – British Airways uždaro daily reisą į Heathrow, kurį vykdė daugiau nei 20 metų.

  Iš Kijevo į Londoną skraidina 2x daily PS KBP-LGW, 5x weekly FR KBP-STN ir 3x weekly Wizz IEV-LTN.

 758. Arunas - 2019 05 28, 22:10

  BA uždaro ir LED…

 759. Šarūnas - 2019 05 30, 15:36

  LOT kerpa sekmadienio rotaciją LCY iš visų operuojamų miestų. Kas automatiškai kerta per weekend break galimybes.

 760. Simonas Bartkus - 2019 05 30, 15:51

  Nuo kada taip daro?

  Šiaip keista, kad šeštadienio rytinę rotacija lieka, o sekmadienio vakarinės nėra.

  Jeigu grynai žiūrėti į double-daily skrydžius, kurie verslui skirti, tai sunkiausiai parduodami prioritetų tvarka:
  – šeštadienio vakaras;
  – sekmadienio rytas;
  – penktadienio rytas;
  – šeštadienio rytas;
  – pirmadienio vakaras;
  – ketvirtadienio rytas;
  – sekmadienio vakaras.

  Aišku, VNO-LCY nėra tik verslui skirtas maršrutas. Emigrantai čia stipri jėga, ypač vasarą. Be jų maršrutas tikrai žlugęs.

 761. Linas - 2019 05 30, 16:17

  airBaltic mulls W Europe base under own AOC and brand

 762. Linas - 2019 05 31, 16:40

  Global airfreight demand continues slide, with 4.7% drop in April

 763. Besidomintis - 2019 06 2, 08:48

  Panašu, kad Wizzair dar apkarpė VNO bazę – dabar laiko 2xA320 ir A321 vietoj buvusių A320 ir 2x A321.

 764. Pranas - 2019 06 2, 12:20

  Pardavimuose pažiūrėjau A320 vietoj A321 yra dabar iki liepos vidurio, vėliau vėl A321. Bet aišku Wizz gali keisti paskutinę minutę.
  Nekažką, nors bent jau kol kas piktų overbookintų keleivių nesigirdi.

 765. Arnas - 2019 06 2, 12:41

  Gali būti, kad keitimas buvo planuotas jau kiek anksčiau ir daugiau vietų nei 180 nebuvo pardavinėjama. Bet prie progos pasidomėsiu.
  Tuo tarpu dabar beveik kiekvieną vakarą vakarinis SU2164-SU2165 cancelled. Matyt, spaudžia operacinės priežastys, nes srautai ten nėra maži.

 766. Arnas - 2019 06 2, 12:49

  Beje, pastebėjau, kad Kijevas puikiai pildosi net ir prie tokios pasiūlos. Kažkaip maniau, kad 2x daily UIA ir 6x weekly W6/FR pagimdys nemažai bilietukų po €10, bet, nors kainos ir nėra labai aukštos, tačiau, panašu, pateisina aviakompanijų lūkesčius. O sekmadienį vakare grįžti iš Kijevo išvis misija neįmanoma. Šiandien economy sold out, po mėnesio ramiai vaikšto už €77 one way, kas tikrai yra aukštos pajamos UIA.

 767. Simonas Bartkus - 2019 06 3, 10:52

  Wizz penktadienį paskelbtoje metų ataskaitoje rodo, kad A321 jau pusę fleeto, o ateityje dar labiau augs, tai realiai turės maršrutai veikti ant A321. Čia man dar įdomu, kaip Wizz tokiose mažose bazėse kaip VNO valdys kompleksiją, pvz., jeigu sugestų A321, tai turės atvaryti kitą A321, kitu atveju turės didelį overbookingą jeigu bandys keisti lėktuvą į A320.

 768. Simonas Bartkus - 2019 06 3, 13:43

  Pačiam vasaros pikui (!!) liepos mėnesio viduriui įsigijau su wizz discount club KUN-TKU-KUN į abi puses už 19EUR.

  Prognozuoju, uždarys maršrutą žiemą.

 769. Pranas - 2019 06 3, 14:17

  Tai kad ne tik į Turku, į Milaną iš Vilniaus irgi po 10 eur bilietų yra, ir apskritai vos ne į bet kur kaip niekad pigių bilietų galima gauti pasistengus.

 770. Mindaugas - 2019 06 3, 14:22

  Į krizę įklimpęs aviacijos milžinas skelbia lėktuvuose aptikęs defektą, detalė laikoma kritine

  Kai kurių „Boeing 737“ modelio lėktuvų, tarp jų – liūdnai pagarsėjusio „Boeing 737 Max 8“, sparnuose buvo aptiktas defektas, galėjęs sukelti pavojų orlaiviams kylant ir leidžiantis, pranešė pats lėktuvų gamintojas.

  Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/news/daily/world/i-krize-iklimpes-aviacijos-milzinas-skelbia-lektuvuose-aptikes-defekta-detale-laikoma-kritine.d?id=81354396

 771. Linas - 2019 06 3, 14:28

  2019-06-03: Azerbaijan Airlines cancels its order for Boeing 737 MAX aircraft

 772. Wincas - 2019 06 3, 15:40

  Pff į Tamperę kokie 3 metai iš eilės bilietai 10Lt į vieną pusę pačiam pikui būdavo be jokio discount, bet suomiai lėktuve labai gerdavo ….

 773. Simonas Bartkus - 2019 06 3, 15:45

  tai ir užsibaigė ta TMP be jokių vilčių grįžti.

 774. Wincas - 2019 06 3, 16:48

  Bet ne per viena nakti Tamperes Suomiai atsigere i valias :)

 775. Kardiobatonas - 2019 06 3, 17:42

  Vasarą visi norintys atsigers normaliai, o žiemą jau to reiso ir nebereikės.

 776. Čiurlionis - 2019 06 3, 18:29

  Telieka HEL su DY išbandyti :)

 777. trolis - 2019 06 4, 09:43

  Tai kad turi Wizz overbookingo atveju – sekmadieni Lvove susodino visus priority, tada likusius ir galu gale apie 30 neisskrido.

 778. Pranas - 2019 06 4, 10:01

  Wizz kai keitė lėktuvą, panašu pamiršo pakeisti reise į Lvovą :) Žiūriu artimiausiame reise kur yra vietų į Lvovą birželio 12 vis dar 321, kai sekantis rotationas į KEF jau 320.
  Gal verta suvažinėt ryte į oro uostą pasiimti kompensaciją :)

 779. Simonas Bartkus - 2019 06 4, 10:05

  trolis: ir koks buvo sprendimas su likusiais 30 keleivių, kai Wizz neturi galimybių re-route’inti?

 780. Arnas - 2019 06 4, 10:28

  Troli, nereikia rašinėti spekuliacijų nedalyvavus situacijoje iki galo.
  Sekmadienį į LWO išskrido visi keleiviai, ten tie minimi 30 pax tiesiog gavo kitas vietas, nes ant boarding’ų turėjo 31-39 eiles.

 781. Wincas - 2019 06 4, 10:53

  Mano uosviene skrido is LWO ir vos nenumire kai suzinojo kad 30 vnt i VNO neskris, bet kazkaip alkunemis issimuse vietas, o jos draugai negavo. Tai kiek girdejau, kad gavo skristi per Varsuva.

 782. Linas - 2019 06 4, 11:42

  @Arnas
  tai kad trolis rašo apie skrydį iš LWO į VNO, o ne atvirkščiai :)

 783. Kardiobatonas - 2019 06 4, 11:48

  Tai kaip buvo iš tikrųjų? Aš būčiau linkęs tikėti uošviene.

 784. Skytomas - 2019 06 4, 13:49

  Gal žinote, kaip sekasi GetJetams sertifikuto A330? Pamatysime jį dar ore?

 785. Kardiobatonas - 2019 06 4, 14:17

  Iš Hrodna (GNA) pakilo B-737 į SSH. Teko matyti čarterius į HRG ir AYT. Aišku, tų skrydžių vos vienas kitas. Suprantu, kad GNA yra rimtas oro uostas (bent jau pakilimo takas), jeigu tokie lėktuvai gali sėkmingai kilti ir leistis. Gal kam teko būti, gal žinote jo istoriją – kaip atsirado toks didelis oro uostas, kuris beveik nenaudojamas? Ir kokia prasmė vaikyti lėktuvą iš Minsko, esančio vos už poros šimtų kilometrų?

 786. Simonas Bartkus - 2019 06 4, 14:23

  Istorija turbūt tipinė, kaip daugeliui mažų oro uostų ex-Sovietų Sąjungoje. Sovietai pastatė 1983 metais, kaip augančiam miestui, o na o Baltarusija, kaip ir Lietuva, visą laikotarpį kenčia nuo oro uostų pertekliaus.

  Tai ten visokių bandymų yra buvę, jei teisingai pamenu, net „airBaltic” skraidė kurį laiką į Gardiną.

  Buvo Baltarusijoje projektų net kurti naują aviakompaniją valstybinę ant esamos „Grodno Aviakompania” (taip, yra net tokia), kuri tipo su Sukhoi Superjet skraidytų po Baltarusiją ir Rusiją iš tenais.

  Kad koks čarteris kartais pakyla, nėr labai nuostabu – visgi mieste gyvena 400 tūkst. gyventojų.

  „Belavia” turi ir sezoninį reguliarų reisą į Kaliningradą.

 787. Arnas - 2019 06 4, 14:59

  Atsiprašau, maniau, kad kalbame apie VNO-LWO segmentą. Juo išskrido visi keleiviai. Dėl LWO-VNO nežinau.

 788. oleg - 2019 06 4, 15:03

  SAS – Scandinavian Airlines will cease to load and sell taxfree on their flights. Huge fuel savings and thus reduction of emissions in sight!

  suradom kas kura taip stipriai valge!

 789. Arnas - 2019 06 4, 15:51

  Pranai, neverta :)

 790. Pranas - 2019 06 4, 16:24

  @Arnas – kad va buvo dabar 2 vietos likę, pakeičiau vieną flexinį bookingą į Lvivą, kaip tik turėjau tinkamą už tą pačią kainą ir tapo sold out. O vietas siūlė rinktis 321-am :) Nors čia dėl įdomumo, tingėsiu manau aš iš Kauno važiuot, pakeisiu vėl į ką nors kito iš vakaro.

 791. Arnas - 2019 06 4, 16:46

  Pranai, siūlyti daug ką gali, bet, kaip ir sakiau, parduoda 180 vietų :)

 792. mantas_muc - 2019 06 5, 01:25

  Kaip bebutu… Vno priklausyti nuo low coast-kaimo lygis!

 793. dzin - 2019 06 5, 08:30

  @mantas_muc – nemanau, kad valstybės interesas yra turėti aviacijos biznį. Airbaltic pažiūrėsim, kai ekonomika kris, o ir patys nežino, kur dėti naujai užsakytus lėktuvus, augimo galimybės išsemtos, visomis kryptimis perteklinė pasiūla. LOT, matyt, gaus tvirtą konkurentą su Ryanair spin-off`u BUZZ. Suomijoj irgi stipriai apvalgo juos visa grupė aviakompanijų. Estija su savo Nordica totaliai stagnuoja. Aš manau, LT pasirinktas modelis teisingas.

 794. Simonas Bartkus - 2019 06 5, 08:31

  Atsiprašau labai, palyginau šių metų gegužę su praeitų metų birželiu.


  pakoreuguota:

  Gegužės mėnesį VNO visai neblogą augimą pademonstravo – aptarnavo 488 tūkst. keleivių, kas yra 4,3% daugiau nei pernai gegužę.

 795. Skytomas - 2019 06 5, 10:19

  To dzin. Lietuvos pasirinktas modelis yra idoeloginis, paremtas vien tik požiūriu ir įsitikinimais, kuris nebūtinai yra geriausias. Ir dar pridusriu, kad labai buhalteriškas tas požiūris, nepaisant to, kad nėra jokių naudos ir kaštų analizės, makroekonominiu požiūriu, sakičiavimo. Jis naudingas tik politikškai, kad už politiką atsakingi žmonės nusiplautų rankas ir pasigirtų, kiek neva sutaupė,m nukirpo, optimizavo. Juk viską palikdami rinkai, nusišalindami nuo sudėtingesnių sprendimų ir investicijų. Deja, taip prarandame ir darbo vietas, mokesčius, kvalifikuotą darbo jėgą, plėtros ir vaugimo perspektyvas, manevro laisvę, be to, kenčiame nepatogius tvarkaraščius ne visai konkurencingas kainas ir netenkame aviacinės valstybės statuso dividendų orumui (taip pat ir šalies įvaizdžio galimybių, ką turi latviai, estai, lenkai etc.). Minite, kad sunkmečio metu visos oro bendrovės turės problemų, tik nutylite, kad jų dar daugiau turės tos valstybės, kuriose švilpauja „laisvosios rinkos” vėjai. Juk sunkmečio metu, regione tiesioginių skrydžių, tikėtina, netektume pirmieji, nes nuo mūsų niekas nepriklausytų. Na, nebent, iš biudžeto ir vėl šelptume, kaitaip tariant, nusipriktume tuos maršrutus. Rinkoje, kurioje turi savo žaidėją ir kurio ėjimams gali daryti įtaką, leidi veikti konkurencijos principamas, o ne oligopolinėms/monopolinėms bendrovėms, kurios rinkoje dominuoja ir gali elgtis kaip tinkamaos su varganomis investicijomis ir mažiausia pasiūla. Manau, kad esant sunkmečiui, be apsikarpiusių pigiųjų vežėjų, ir vėl skraidytume per Rygą su „bankrutuojančiu” AirBaltic ar „mirštančiu” LOT per Varšuvą bei vėl su pavydo gaidele skaitysime brošiūras apie tų valstybių patrauklumą turizmui ir investicijoms:)

 796. Anonimas - 2019 06 5, 10:26
 797. dzin - 2019 06 5, 10:33

  Skytomas – čia amžinas ginčas – nuomoti ar turėti (išsimokėtinai ar pan) nuosavą. Paspirtukų, dviračių, automobilių, netgi laikina kambario nuoma namie dalinimosi paslaugos sparčiai plinta. Microsoft programinė įranga ir ta jau už mėnesinį mokestį. Bet visada atsiras tokių, kurie meiliau glostys serverį ofise, jau gerokai senstelėjusį, nei nuomosis patį naujausią serverį serverinėje. Arba su būstu – nuosavas, kad ir kur bebūtų, daug geriau nei nuomojamas patogioj vietoj ir galimas operatyviai pasikeisti keičiant darbą.

  Tiesa kažkur per vidurį. Ir čia labai stipriai juntamas kartų skirtumas. Vienaip pasaulį mato jaunimas, kitaip – vyresni žmonės. Deja, vyresni (=viskas savo ir nuosava) jau nueina.

 798. Skytomas - 2019 06 5, 11:08

  Dzin, sutinku, kad geriausi sprendimai – ieškant aukso vidurio. Sakyčiau, labai aristoteliška:) Bet labai svarbu, kiek mes patys, šiuo ar kitu klausimu, galėtume daryti sprendimus ir nepriklausyti nuo konjunktūrų, kurios mus įkalintų vienam ar dviems, brangiems, ne visada geriausiems pasirinkimams. Juk čia ir yra laisvės kaina ir jos esmė, prieš kurią taip aršiai ir paradoksaliai kovoja ideologinės „laisvosios rinkos” apologetai. Sutinku, kad lankstumas yra patrauklus ir, trumpjoje perspektyvoje, gal net ir efektyvus, tačiau, antra vertus, jis reiškia nesaugumą ir dominuojančiųjų rinkos jėgų įsigalėjimą bei pasirinkimų eliminavimą ilgojoje perspetyvoje. Be to, matyt, ne amažiaus kategorijos nulemia požiūrių skirtumus, o poadėtis visuomenėje bei pačių visuomenės grupių pasitikėjimas sistema ir rytdienos perspektyvomis. Viena, yra žmgui nuomotis būstus, kai jis gyvena pats sau, neprisirišęs, visai, kas kita – turinčiam šeimą ar priklausančiam kokiai nors rizikos grupei, kai nuomininkas nėra nusiteikęs jam nuomoti ir dėl to kyla kaina bei mažėja pasirinkimas. Štai čia ir atsiranda problema, kuria darnios ir solidarios visuomenės stengiasi spręsti nuosaikiu įsikišimu į rinkos dėsnius, jų nepažeidžiant. Tad, jūsų minimas balanasas, yra puikus sprendimas, tik jį reikėtų taikyti plačiau, taip pat ir priimant politinius psrendimus. Ir, atrodo, kad jis veikia ir aviacijoje, žvilgtelėjus, tiek į latvių, tiek į lenkų bendroves. Jos kainuoja brangiai (taip pat ir politinių dividendų), bet jos skraido, o ir konkurentų netrūksta ir vis atsiranda naujų😊

 799. Linas - 2019 06 5, 12:25

  Kaip patvirtinimą Skytomas nuomonės pateikiu RIX augimą, kuris way away nuo VNO kuklių 4,3%
  Taigi RIX skaičiai už MAY2019:
  716615 pax
  augimas plius 12,68%

 800. Čiurlionis - 2019 06 5, 17:27

  Toli atgal žvalgytis nereikia, norint pamatyti, ką gali vietinės oro linijos-puikiausias pavyzdys SPA.

  Kiek sukurta darbo vietų, sumokėta mokesčių, kaip išdirbtas brandas(kuris tapo pažįstamu) ir begalė, kitų netiesiogiai sukurtų produktų.

  O pervežėjo darbą ir dabar puikiausiai atlieka Go2Sky, AtlasJet, Corendon ir GetJet – bet jie tik tą ir padaro perskraidina lėktuvus iš A į B, daugiau jokios naudos Lietuvai neatnešdami.

  Kazuistinė situacija, bet tarkim kitą vasarą, b73M trūkumas pasiekia tokią ribą, kad prasideda nežmoniška konkurencija dėl charter’ių ir Lietuva ją pralaimi skandinavams ir vokiečiams dėl mokumo. Ir pradedam važinėti į Antaliją autobusais.

 801. c2h5oh - 2019 06 6, 08:29

  Sveiki, fantastikos mėgėjai.

  @Čiurlionis: na jo, tikrai geras verslo planas – laikyti seną šrotą į nuostolius eksploatuojančią bendrovę, tam atvejui, jeigu naujausius lėktuvus ištiks krizė (kaip kad dabar MAX). O tada jau atsiimsim savo už visus nuostolingus metus :)

  Nes jeigu tos Lietuvos-svajonių-avialinijos veiktų efektyviai, jos irgi eksploatuotų efektyvius lėktuvus (ir tarp jų galėtų būti ir krizinis modelis kaip dabar max), arba prioritetizuotų pelningiausius užsakymus (jeigu čarteriais skandinavus skraidinti pelningiau negu lietuvius, nes jie įgali moėkt didesnes kainas – tai tendencija prioritetizuot skandinavus akivaizdi).

 802. Linas - 2019 06 6, 08:44

  KUN MAY2019
  102590 pax
  plius 15,61%

  PLQ MAY2019
  29327 pax
  pokyčio nebegalima pateikti, nes PLQ praeitų metų lentelės nebeliko…

  Ir iš viso – taip nepatogiai dabar statistika pateikiama – neva tie grafikai labai gražiai atrodo, bet informatyvumo, kuris buvo, nebeliko…

 803. c2h5oh - 2019 06 6, 08:47

  O latviai aviaciją vysto sėkmingiau nei mes jau nuo 1995 metų – ir tą atotrūkį labai sėkmingai didino egzistuojant LAL (kuris iki privatizavimo buvo „teisingai” brazauskiškai valdomas, su politiškai teisingom zadanijom ir be jokių ten free-market-efficiency zamaročkų).

  Bandyti dabar bukai kopijuoti latvius – kvaila (pienas išlietas dar 1995 – 2005 metais). Bet estų pavyzdys (tiek dabartinis Nordica, tiek ankstesnis Estonian Air) yra labai pamokomas.

 804. Skytomas - 2019 06 6, 09:58

  c2h5oh, matyt, tradiciškai, lietuviui, blogąja to žodžio prasme, (tikiu, yra ir geroji, deja, užmirštoji lietuvio pusė:) tipinė elgsena ir gyvenimo smagumas yra žiūrėti į degantį kaimyno klojimą, sėdint ant savojojo nieko nedarymo paminklo – savosios nuodėgulių krūvos? :) Šiaip, estų pastangos kelia susžavėjimą, nes, atrodo, kad jų susisiekimo politikai nebijo sunkių sprendimų ir nesirenka lerngviausio kelio – „nusiplaunamų rankų” ar „šlango” taktikos. „Nordica” skraido su apynaujais lėktuvais, pasiekia taškus, kurių reikia mažai estų rinkai, sugeba wetleasinti kitoms bendrovėms, su savo gan neblogų įvaizdžiu. Kaip ir minėjau, brangu, bet veikia ir, tikiu, įnašas į bendrąją Estijos ekonomiką yra didesnis nei konkrečios įmonės pelningumo rodikliai. Gali būti, kad „Nordica” bankrutuos , bet, tikėtina, kad estai ir toliau bandys, gali būti, kad dėl kitokio, paltesnio ekonomikos procesų suvokimo:)

 805. pliumbum - 2019 06 6, 11:49

  Ryanair iš VNO į HHN kovo 10 d. leisdamasis sparnu kliudė žemę. Kažkaip dar nepasigavo žiniasklaida šito.

  https://avherald.com/h?article=4c8d210d&opt=0&fbclid=IwAR0LCCGy0C_Wf5OGkaw_YD1dxEx71XEVNmtDvEShBanfSewVA2r5Liet0pM

 806. Vytautas - 2019 06 6, 12:28

  Šiandien atradau, kad Southwest.com atnaujino savo web’ą ir be jokių kliūčių leidžia naudotis iš Europos. Nusipirkau bilietus be VPN ir kitų gudrybių. Prieš porą mėn buvau nurašęs, galvojau niekada jie nepasitaisys :)

 807. c2h5oh - 2019 06 6, 12:46

  Skytomas, na kodėl gi būtinai „sudegęs kaimyno tvartas”? Iš svetimų klaidų reikia mokytis – jeigu kaimyno tvartas sudegė, tai tam yra kažkokios priežastys.

  Latviai padarė gerus sprendimus 1995 metais, mes turėjom LALą ir paskui turim „laisvą rinką”. Estai gi yra per vidurį, jie bando padaryti tai, apie ką pas mus daugelis svajoja. Taigi reikia iš jų pasimokyti, ar tai veikia, ar ne. Ypač jeigu neveikia, tai kodėl – nes iš techninės/verslo pusės tai Nordica projektas, manau, yra be priekaištų padarytas.

  Dėl „pasiekia taškus, kurių reikia mažai estų rinkai” – labai jau mažai tų taškų jų žemėlapyje dabar https://www.nordica.ee/en/flights-and-destinations/where-we-fly/ . Neatrodo kaip sėkmės pavyzdys.

 808. Simonas Bartkus - 2019 06 6, 17:46

  Turiu quizą – koks buvo LOT LCY load factor gegužės mėnesį?

 809. Linas - 2019 06 6, 17:53

  Spėsiu 67%
  😉

 810. trolis - 2019 06 6, 18:09

  Spesiu, kad bent jau didesnis, nei LOT BUD-ORD paskutiniu metu

 811. Luna - 2019 06 6, 18:34

  O aš spėsiu 75%

 812. Arnas - 2019 06 6, 19:03

  Manau, kad apie 60%

 813. Aras - 2019 06 6, 22:38

  Na, 100% su valstybės parama :)

  O be jos, – 55%

 814. Pranas - 2019 06 7, 08:34

  Mano spėjimas bus 38%, visi čia tokius didelius skaičius spėlioja, galvoju nerealiai.

 815. Kardiobatonas - 2019 06 7, 09:02

  69 – grražus skaičius

 816. Linas - 2019 06 7, 09:33

  @Kardiobatonas
  šmaikštus spėjimas ;)

 817. Mindaugas - 2019 06 7, 10:18

  86,4

 818. gabrielius - 2019 06 7, 11:17

  Lenkiškose forumuose rašo, kad VNO-LCY LF virš 90%. Tai spėju 90,7%

 819. Simonas Bartkus - 2019 06 7, 11:24

  VNO-LCY gegužės mėnesį skrido 5877 keleiviai. Mano žiniomis, LOT neskrido du pirmadienius, kai UK buvo bank holiday. Atšauktų skrydžių nebuvo. Turėjo gautis 50 rotacijų, kas yra 55,4% lėktuvo užpildymas.

 820. Giedrius - 2019 06 7, 12:54

  Čia daug rašyta kad FR/W6 maršrutų planavimas primena dartų mėtymą. O kodėl niekas nebando iš Lietuvos į Kroatija skraidyt? Nebrangu, jūra, pigūs alus, šiaip yra ką veikti. Kaip ir atrodytų gera kryptis. Iš UK ar DE Ryanairas ir kiti nemažai skraido. Ar Kroatija neturi Openskies?

 821. Simonas Bartkus - 2019 06 7, 14:02

  Aš kaip daug laiko leidžiantis Kroatijoje šiuo metu, tai labai skeptiškas dėl šios šalies. Zagrebas miestas visai fainas, geras vibe, kainos gal šiek tiek žemesnės nei Vilniuje. Tuo tarpu nors pakrantės gamta graži, tačiau viskas labai overpriced, su viešbučiais blogai kaip kokioje Nidoje, restoranai neįtikėtinai brangūs, infrastruktūros trūksta. (Nebuvau Dubrovnike, bet susidariau įspūdį, kad ten dar brangiau ir perkrauta turistais iš Kinijos ir Artimųjų Rytų).

  Zagrebe irgi nemaža turistų, ypač iš Pietų Korėjos, kur vietinė TV kažkada filmavo Bachelor atitikmenį.

  Man atrodo, kad Italija arba Graikija gerokai pigesnės, turi išvystytą infrastruktūrą, panašią gamtą.

  O šiaip dabar yra reisas į Trevizo, tai jei noras roadtripinti Kroatijoje puikus variantas startuoti iš ten: jei ne keliavimas auto nelabai įsivaizduoju kitokių atostogų ten.

 822. Kardiobatonas - 2019 06 7, 14:39

  @Simonas Bartkus, Giedrius. Visiškai pritariu Simonui – tai tikrai nėra pigi šalis poilsiui, ypač tuomet, jeigu nori aukštesnio lygio viešbučio ar restorano. Galbūt dėl to dauguma keliautojų į Kroatiją važiuoja su kemperiais, bet tai jau kita istorija. Kalbame apie skrydžius ir viešbučius, tačiau matome, kad visi čarteriai buvo labai greitai nutraukti, nes tikrai per brangu. Buvau ir Dubrovnike. Na, gražus senovinis miestas, kuriame sezono metu tenka irtis tarp turistų. Taigi, Kroatijoje graži gamta, graži pakrantė, bet nieko nėra daugiau, kas skatintų atvykti antrą ar trečią kartą.

 823. Luna - 2019 06 7, 19:24

  O Novaturas veža atostogauti į Kroatiją su skrydžiais į Tivatą

 824. Giedrius - 2019 06 7, 20:43

  Na nežinau dėl Hiltono ir pan kainų, bet Ryanairas nemanau kad į tokią auditoriją taiko. O dėl kainų tai man kaip tik atvirkščiai pasirodė. Alaus 3 eur visiškai turistinej vietoj, supermarkete kainos tokios pat ar žemesnės. Na restoranai, nežinau, gal kiek brangesni. Čia Rijekoj, zadare, splite. Dubrovnike girdėjau brangiau.

 825. Posparnis - 2019 06 7, 21:24

  Luna, Tivatas yra Juodkalnijoje.

 826. Pranas - 2019 06 7, 21:38

  @Pospatnis – tai taip, Novaturas iš oro uosto iki viešbučio per sieną veža.

  Į Kroatija galima labai norint su airBaltic per Rygą skrist, jiems kažkaip sekas net kelis miestus išlaikyt. Bet tai jie ir į visokias Menorkas skraido.

 827. expertas - 2019 06 7, 23:09

  Nežinau, dabar esu Budvoje, kadaise lankiausi visoje Kroatijos pakrantėje – tas derinys: jūros mėlynumo, medžių žalumos ir oranžinių stogų – kažkas nepakartojamo. Galbūt overprice, nesiginčiju, bet man asmeniškai atmosfera – super!

 828. Giedrius - 2019 06 8, 18:59

  Nuskrido ly-leo į Tunisą. Airbus A330-302 769 LY-LEO GetJet Airlines posn 07 June 2019 KUN-TUN, on wet-lease to Tunisair, ex B-18312.
  Matyt Lietuvoj neišvysim :/

 829. Kardiobatonas - 2019 06 8, 20:10
 830. Jurgis - 2019 06 9, 12:09
 831. c2h5oh - 2019 06 10, 08:16

  Kroatija jau tapo brangesnė negu Italija? Nežinojau šito (labai seniai nebuvau Kroatijoje).

  O skrydžiai į Kroatiją bent jau anksčiau konkuruodavo su automobilėmis kelionėmis – ir sprendžiant iš atitinkamų forumiukų, šitas žanras vis dar gyvas.

 832. Kardiobatonas - 2019 06 10, 08:50

  Kroatija – toks keistas reiškinys. Kai kam ten labai pigu, kai kam – labai brangu. Turbūt tai lemia kelionės būdas, poreikiai ir kitos aplinkybės.

 833. Linas - 2019 06 10, 09:34

  AA atnaujinimas dėl 737MAX:
  In April, American extended cancellations for the MAX through Aug. 19. We are now extending those cancellations through Sept. 3. By extending the cancellations, our customers and team members can more reliably plan their upcoming travel on American. In total, approximately 115 flights per day will be canceled through Sept. 3.

 834. Simonas Bartkus - 2019 06 10, 10:05

  SAS paskelbė, jog nutraukia kontraktą su „flybe” ir dar papildomą dalį skraidymo pirks iš estų „Regional Jet” („Nordica”/LOT padalinys su AOC). Pagal ch-aviation, šiandien Regional Jet skraido 2x CRJ900 ir 5 ATR72.

  Estų „Nordica” iš viso dabar turi jau 19 lėktuvų, tik dabar 5 skraido „Nordica” marketingo reisais, o kiti už LOT, SAS, Adria, flybe. Turbūt dar labiau paaugs su SAS papildomu skraidymu.

  Galvoju visai, kadangi dabar BT stipriai spaudžia Taline Nordica, tai gali būti sąmoningai Nordica persimetė grynai į ACMI skraidymą, bet jeigu atsirastų skylių susiekime iš Talino, tai vėl grįžtų daugiau reisų iš Talino.

 835. Linas - 2019 06 10, 10:36

  @Simonas
  mano nuomone, labai teisinga strategija.

 836. RS - 2019 06 10, 13:33

  @Linas, man atrodo gera strategija, bet tik short-term. Mid-term prarandama namų rinka Air Baltic, o long-term (ir atėjus krizei) greičiausiai laukia ėjimas po ledu – mažos regular skrydžių operacijos neištrauks acmi veiklos nuostolio jei bus sudaryti ilgi lease kontraktai be realaus lėktuvų panaudojimo.

 837. Simonas Bartkus - 2019 06 10, 13:47

  Komerciškai tai nėra gera ar teisinga strategija. Rinka bus prarasta, brand’as nestiprus net namų rinkoje. Ar nelogiška, nesąžinga strategija? Taip. Ar neteisėta? Manau kažkas pilkojoje zonoje. Bet, manau, iš valstybės požiūrio tai apsimokanti strategija – dabar BT tegul skraidina, jei nori, kam leisti pinigus nuostolingai konkuruojant, o jeigu atsiras skylė atėjus krizei, sudegindama 10-15 mln. EUR užtikrins susisiekimą, kas atneš keleriopos naudos šaliai.

  Tam ir struktūra suformuota gera. Nordica veikia kaip virtualus operatorius, kuris perka operations iš „Regional Jet”, o sales&marketing perka iš LOT. Tai realiai gali nusipirkti pagal poreikį kiek ir kada ko reikia.

  Sakau – tai nešvaru ir negražu taip daryti. Bet estai jau ne pirmą kartą taip daro, jau pats Nordica pakūrimas kitą dieną po Estonian Air ground’inimo yra toks.

 838. Wincas - 2019 06 10, 13:57

  Šiaip ne taip nusigavau iki Glazgo..
  Išbandžiau Loganair iš Southend oro uosto.
  Skraidino su ERJ-135, Platūs odiniai krėslai, daug vietos kojoms ir pavydas, kad jie neskraido į LT…

  Jei kam įdomu statistika, vakar grįžau su LOT elektra varoma žoliapjove į KUN. Užpildymas ~ 90 %. 6 x Verslo klasės sėdėtojai. ~ 15 x Piliečių su Turkijos motyvais puoštais treningais. Nemažai vokiškai šnekančių.

 839. Simonas Bartkus - 2019 06 10, 15:45

  Šiek tiek nagrinėju VNO data už gegužės mėnesį, tai kažkoks kosmosėlis – Antalija pax skaičius gegužę buvo 53825. Tai yra 1730 žmonių kiekvieną dieną judančių „iš” arba „į”. 5 pilni lėktuvai per dieną.

 840. Mindauqas - 2019 06 10, 16:04

  Turim konkurenciją skrydžiams į Kiniją…

  Lietuva ir Mongolija pasirašė susitarimą dėl keleivių ir krovinių vežimo keliais. Anot Susisiekimo ministerijos, be kita ko numatoma abipusiai plėtoti keleivių vežimą autobusais tarp Lietuvos ir Mongolijos. Susitarimas numato, kad pasienio, muitinės ir kita kontrolė bus „vykdoma be eilės“

 841. Giedrius - 2019 06 10, 21:22

  Taigi menki 5k kilometrų iki Ulanbatoro. Lietuvos soferiai manau be sustojimo nuvažiuos. Puikus planas, kur bilietus rezervuot? ;)

 842. Wincas - 2019 06 11, 12:50

  Nauja Cargo linija i Ukraina is Pajuoscio aerodromo su ekscentriskuoju IL76MD
  https://www.flightradar24.com/data/aircraft/ur-78820#20d96ca2

 843. Simonas Bartkus - 2019 06 11, 16:50

  Ryanair dar neužbaigė Lenkijoje BUZZ užkūrimo, dabar paskelbė, jog kuria dar vieną naują aviakompaniją Maltoje, kuri vadinsis Malta Air:
  https://corporate.ryanair.com/news/ryanair-to-invest-in-a-malta-aoc-through-purchase-of-malta-air/

  šiek tiek nebesuprantu, kokia realiai yra Ryanair strategija.

 844. Jurgis - 2019 06 11, 17:21

  Ryanair startegija: rusiškai tai vadinasi „для запутывания противника” (priešininko supainiojimui) – Air Malta ar Malta Air, – kas beatskirs? Ir kainą galima bus imti ne kaip už Ryanair skrydį :)

 845. Kardiobatonas - 2019 06 11, 17:39

  Man atrodo, kad Air Malta jau nebėra gyvųjų tarpe.

 846. Simonas Bartkus - 2019 06 11, 17:48

  O dar reikalas tas, kad Air Malta skrydžius galima nusipirkti Ryanair puslapyje :))

  Kitas dalykas, kad girdėjau viena ausimi, kad MOL sakė investuotojams (?), kad tikslas yra LAUDA brand’ą padaryti labiau premium nei Ryanair skrydžių brandą, tačiau mačiau kitą analizę padarytą, kuri rodo, jog LAUDA yra toks weak brandas dabar, jog žmonės už Ryanair linkę mokėti didesnį premium už jų žinomumą ir patikimumą, nei už LAUDA.

  Žiūrėsim – atrodo gan keistai. Man įdomu kokiais pažadais ir vertybėmis rudenį žais BUZZ, kai perdažys Lenkijoje lėktuvus į BUZZ brand’ą. Greičiausiai atsiras ir tai, kad skirtingai atrodys produktas, ar skrendi BUZZ, ar Ryanair, ar Malta Air.

 847. Kardiobatonas - 2019 06 11, 19:28

  Jau pats pavadinimas Malta Air siejasi tik su Malta ir nežinau, kokiose dar šalyse tai gali būti labai patrauklus brandas. Tai tikėtina, kad FR pretenduoja į nacionalinio vežėjo postą. BUZZ – kitas reikalas, jis skamba labiau tarptautiškai.

 848. Luna - 2019 06 11, 19:57

  aš gal ir klystu, bet man kažkaip ta naujiena apie Maltą buvo panašį į bandymą apsidrausti nuo hard brexito

 849. Simonas Bartkus - 2019 06 11, 20:32

  Luna: na, kad Ryanair turi apsaugos nuo Brexit daugiau nei reikia. Ji airiška bendrovė, bet turi pasidarius ir UK licenziją, jei prireiktų. O taip pat turi licenciją Lenkijoje (Ryanair Sun, būsimas buzz) ir Austrijoje (Lauda), tai dar vienas perteklinis.

  Dabar teko nugirsti, kad Ryanair gali kurti atskirus vežėjus visose šalyse, kur turi 5 lėktuvus ir daugiau – tai galimybė, kad darys ir Lietuvoje?

 850. janka - 2019 06 11, 21:21

  O as manau, kad jei koks Wizz aridarytu kokia Rijeka ar Dubrovnika sektusi labai gerai. FR skrenda i Malta. Irgi kaip sakot nepigu, papludimiu nera, antra karta neskrisi. Bet jau ne vienerius metus skraido ir gan sekmingai. Koks Budapestas taip pat butu garantuotai geriau uz koki Bari ar Nica.

 851. Pranas - 2019 06 11, 23:27

  Wizz šiandien labai smarkiai perdarė žiemos tvarkaraštį.

 852. Čiurlionis - 2019 06 11, 23:48

  Variantas Baltijos šalims Baltic Air.

 853. Arnas - 2019 06 12, 01:44

  Wizz nerodo daug skrydžių, tarp jų ir Eilato. Kaži, čia laikinai ar vėl karpo?

 854. Arnas - 2019 06 12, 01:48

  Dar kartą peržiūrėjau tvarkaraštį, tai nukarpytas labai skaudžiai. BFS 1x, rytinis LTN tik 3x weekly (vakarinis 5x), nėra LWO, NCE, BVA, KUT ir kitų.

 855. Pranas - 2019 06 12, 08:26

  @Arnas – laikinai, pasistengus rodo tik neparduoda. Neparduoda tų, kurių keitėsi savaitės dienos. Skirtumai – Kijevas sumažėjo iki 2x (jei dar nebuvo taip) ir grįžo žiemai Reikjavikas.

 856. Jurgis - 2019 06 12, 11:41
 857. Kardiobatonas - 2019 06 12, 22:19

  Antrą dieną matau, kad GetJet skraido už LOT. Ar kažką ne taip supratau?

 858. Simonas Bartkus - 2019 06 12, 22:26

  GetJet skraido už LOT nuo pat 737MAX ground’ingo. šiuo metu net keturi GetJet lėktuvai skraido už LOT – vienas A320, vienas B733 ir du B734.

 859. Vytautas-NT - 2019 06 12, 22:33

  Na, spėju Ryanair ėjimas į Malta yra susijęs su įtin palankia teisine baze aviacijai toje šalyje. Juk ir lietuviškas Avion Express įmonę Maltoj įkūrė, o Lietuvoj svarsto net uždaryt.

  Man tik įdomu kaipo visi Maltos oro uoste tilps?

 860. Simonas Bartkus - 2019 06 12, 23:04

  Vytautas-NT: tai kad Maltos oro uoste nei dėl Ryanair, nei dėl Avion Express sprendimų neatsiras nė vieno naujo skrydžio, nė vieno naujo lėktuvo. Tiesiog lėktuvai bus perregistruoti į Maltos registrą ir toliau skraidys tuos pačius skrydžius, kuriuos skraidė ir iki tol.

 861. Kardiobatonas - 2019 06 13, 08:29

  Kuo ta Maltos teisinė bazė tokia palanki ir skiriasi nuo Lietuvos? Juk ES šalyse viskas turėtų būti labai panašu.

 862. Vytautas-NT - 2019 06 13, 09:32

  Ten dar yra fokusas su darbo teisę. Pagal Maltos įstatymus bus ne taip baisu, kaip pagal Airijos, kas leistų nuramint visokias Prancūzijos, Italijos ir pan. profsąjungas.

 863. Simonas Bartkus - 2019 06 13, 09:35

  Pagrindinis skirtumas tarp Lietuvos ir Maltos, tai kad Malta turi FAA approvalą būti „designated foreign carrier” – teoriškai galima parduoti JAV rinkoje ir rinkose, kuriose FAA brandas stipresnis nei europinis EASA – centrinėje Amerikoje, Pietų Amerikoje ir pan.

  Kitas dalykas – Malta yra mažų mokesčių bazės šalis.

  Ir iš soft’inių dalykų girdėta apie Maltos CAA greitį ir lankstumą.

 864. Kardiobatonas - 2019 06 13, 10:12
 865. c2h5oh - 2019 06 13, 11:13

  @karduobatonas

  Tūpi paviršutiniški juokeliai (susisiekimo Mongolija sutartis – nafik reikia?). Tose sutartyse turbūt surašomi visi teoriškai įmanomi ar galimi dalykai.

  O kai kada nors kokiam nors vežėjui iškils rimta problema kokiame nors Mozambike, tie patys juokelių autoriai grūmos portaluose – „biurokratai nepasirūpino pasirašyti sutarties!!! Biurokratai pasirašė sutartį, į kurią pamiršo įtraukti upinių bebrų tranzito autotransportu veterinarinės kontrolės abipusį pripažinimą!!! „

 866. Simonas Bartkus - 2019 06 13, 11:15

  Pamenu kažkur 2011 m. buvo panašiai juokaujama apie oro susiekimo sutartį tarp Lietuvos ir Singapūro.

  Be tos sutarties nebuvo net įmanoma, kad Singapore Airlines galėtų codeshare uždėti ant SAS skrydžio į VNO – tik ją pasirašius tai tapo įmanoma.

 867. c2h5oh - 2019 06 13, 11:41

  Ai, biškį grįžtant prie mūsų pamėgtos temos apie nacionalines avialinijas ir aviacijos naudą.

  Dabar aviacija, manau, yra maksimaliame pakilime – ir jau tuoj (na gerai, po kelių metų) susilauks ribojančių priemonių dėl klimato kaitos:
  – Plis „keleivio mokesčiai”, neabejotinai bus pasiūlymų įvesti tokius mokesčius ES mastu
  – didės spaudimas apmokestinti aviacinį kurą (kuris, skirtingai nuo automobilių kuro, yra nepamokestinamas)
  – žalieji aktyvistai gėdins skraidančiuosius, skraidymas gali nustoti būti madingu „aukštuomenės” tarpe.

  Viskas krypsta link to, kad ateityje keleivių skaičius turės mažėti. Nes aviacija neturi kitų, techninių būtų kaip mažinti emisijas:
  – lektuvų efektyvumas didėja, bet skrydžių kiekis didėja sparčiau – taigi bendros emisijos didėja 4% kasmet
  – Skirtingai nuo automobilių, elektra aviacijai netinka (baterijos sveria per daug – A battery able to hold 30 times as much electricity for the same weight as today’s batteries would still only allow a passenger jet like Airbus’ A320 to reach a fifth of its usual range, carrying just half its usual payload of passengers and luggage).
  – alternatyvus kuras – sudaro 0,1%. Nėra alternatyvaus tinkamo kuro, arba jis 5 kartus brangesnis, arba neišeina jo tiekti dideliais kiekiais.
  – pirkėjai turi plačias galimybes palyginti kainas, ir renkasi pagal mažiausią kainą – todėl visokie „savanoriški” avialinijų būdai mažinti emisijas neveiksmingi.

  Ryanair jau įeina į didžiausių CO2 emitentų dešimtuką (kartu su 9 anglimis kūrenamomis elektrinėmis).

 868. Simonas Bartkus - 2019 06 13, 11:46

  c2h5oh: aš manau, kad yra visos prielaidos ir būtinybė, jog bilietų kainos kils ir kils ženkliai.

  Bet tai nepaveiks aviacijos augimo – ne tokius išbandymus industrija išbandė, o žmonių noras keliauti yra beribis. Keliaujančių lėktuvais skaičius padvigubės per artimiausius penkiolika metų, kaip buvo ir iki šiol.

 869. Spectator - 2019 06 13, 12:22

  Man atrodo, kad CO2 emisijas visų pirma reiktų mažinti tose srityse, kur tą galima padaryti lengviau, o ne ribojant ar apmokestinant skrydžius (aviacija ir taip atsakinga tik už ~2-2.5% visų CO2 emisijų). Tai ekonomiškai protingiau, nes smaugdami aviaciją, smaugsime visą ekonomiką, nors kur kas didesnį efektą galėtume pasiekti kitose srityse, kurias reformuodami dar ir galėtume skatinti ekonomikos augimą (t.y. naujos technologijos, naujos darbo vietos ir pan.)

 870. Kardiobatonas - 2019 06 13, 13:30

  to c2h5oh. Reguliarus autobusų maršrutas tarp Vilniaus ir Ulan Batoro turbūt net teoriškai nelabai įmanomas.

 871. Posparnis - 2019 06 13, 20:39

  Sinonai, o kodėl kainos kils?

 872. Posparnis - 2019 06 13, 21:37

  Turkish Cargo A330 go-around Vilniuje, ka tik stebėjau pro savo langa.

 873. Besidomintis - 2019 06 14, 09:11

  O šios dienos Corendon skrydis iš AYT į VNO vykdomas su AtlasGlobal A330

 874. Linas - 2019 06 14, 09:24

  Na va – pereiname į naują etapą, kai skraidančių į AYT susidaro tiek, kad reikia A330 :)

 875. Jurgis - 2019 06 14, 12:40
 876. Jurgis - 2019 06 14, 12:45

  The Indigo Partners fund, which is a shareholder in the Wizz Air line, finalizes negotiations with Airbus and may be the first customer of the long-awaited Airbus A321XLR – reports Reuters. Machines, thanks to which Wizz Air would be able to fly easily from, for example, Poland to the USA, would be sent to the Hungarian line at the turn of 2023 and 2024. And this can mean big changes in the strategy of „candy” and the launch of long-haul flights.

  The Airbus A321XLR premiere is to be one of the main events of the Paris Air Show , which is one of the most important events in the aviation industry, which will start this Sunday. According to the Reuters agency, the details of the agreement between Indigo Partners and Airbus will be attached to the Le Bourget airport. Both sides are silent on this matter as enchanted, but the Reuters agency reports that the talks are being finalized and we will get to know the results and details next week in Paris.

  Model A321XLR is a narrow-body aircraft designed for long-haul flights, and at the same time much more economical than the previous Airbus models. The machine makes the biggest impression, which can cover 4500 miles, which is well over 7240 kilometers . This means that theoretically, Wizz Air, having such a plane, could start a connection from Warsaw or Budapest to New York ( Jozsef Varadi, the president of the company mentioned this time ) – the example distance from Warsaw to Newark is just over 6850 km. This, in turn, could contribute to a complete change in the strategy of the Hungarian carrier and open up opportunities for him to enter new markets.

  Indigo Partners seems to be an ideal and natural candidate for the first Airbus customer. The founder of the Bill Franke fund has shares in a few cheap airlines around the world and is famous for placing huge orders for hundreds of aircraft. A record number of 430 new machines, Indigo ordered from the French in the autumn of 2017 . The total value of this contract for Airbus A320 and A321neo amounts to EUR 50 billion, and new aircraft will be divided between lines from the Indigo portfolio: Wizz Air will receive 146 machines, American Frontier – 134 planes, Volaris – 80, and JetSmart – 70.

  According to Reuters, this order is important because Airbus will want to convince Indigo that the fund should change part of the order and instead of Neos, bought more than ten XLR models . Surely, it will not be punctual because the first Airbus A321XLR will reach customers at the turn of 2023 and 2024 .

  Indigo is not the only entity interested in the new Airbus airplane – Reuters reports that talks about the purchase of these machines are also conducted by American Airlines.

 877. Jurgis - 2019 06 14, 12:47

  Štai ir aišku, kas laimės Vilnius-Chicago VNO dotaciją :)

 878. Arnas - 2019 06 14, 12:53

  Manau, per daug optimistiški pamąstymai dėl 321XLR. WOW pavyzdys jau parodė, kad norint daryti low cost long haul neužtenka turėti siaurafiuzeliažį lėktuvą su pakankamu range.

 879. Simonas Bartkus - 2019 06 14, 12:56

  Šiaip man atrodo šitas gandas turi labai tris IF, kad jie būtų padaryti: 1. Airbus turi paskelbti A321XLR – turbūt arti 100%;
  2. Indigo Partners perka A321XLR – maybe;
  3. Indigo Partners būtent Wizz juos nukreipia: dar didesnis maybe, nes Indigo dar turi Frontier Amerikoje, Volaris Meksikoje, JetSmart Čilėje, dalyvauja naujuose startupuose Argentinoje ir Kanadoje.

  Jeigu taip įvyktų, tai tikrai groundbreak’ing jeigu Wizz taip keistų strategiją – paaiškinti galėčiau nebent kad convertintų esamus orderius į A321XLR ir taip išvengtų būtinybės plėstis tik esamose rinkose.

  O šiaip, A321XLR netgi versija nemanau, kad kas imtų statyti ant reisų virš 7000km, čia jau tokia griežta riba, realiai turėtų laikytis iki šio skaičiaus, nes kitu atveju vistiek nemažai diversions sulauktų. Tai VNO-ORD nepatenka, bet VNO-EWR maybe maybe :)

  Čia dar klausimas ar turėtų pakeisti modelį Wizz iki to laiko ir siūlyti jungiamuosius skrydžius, tokiu atveju sakyčiau jie į LTN galėtų XLR pastatyti ir sujungti per LTN visą savo plačią CEE geografiją.

 880. Linas - 2019 06 14, 13:09

  Dėl A320XLR jau vakar buvo pranešimas Simono atstovaujamoje žiniasklaidoje, kad AA stipriai domisi, nes nori pakeisti visus savo B-757:
  https://www.ch-aviation.com/portal/news/78934-american-airlines-mulls-a321neoxlr-to-replace-b757s

 881. Simonas Bartkus - 2019 06 14, 13:16

  aš kaip minėjau, kad beveik garantija, jog Airbus artimiausiu metu (turbūt kitą savaitę Paris Air Show) paskelbs apie A321XLR – jiems tai nėra labai didelė investicija, bet jie gali nugriebti dalį orderių, kur aviakompanijos siekia pakeisti B757 ir B767 bei sužlugdyti Boeing verslo planą kurti naują vadinamąjį MOM (middle-of-market) lėktuvą (Boeing 797).

  Bet tarp A321XLR paskelbimo ir tarp VNO-ORD su WizzAir labai daug vandens skiria :)

 882. Jurgis - 2019 06 14, 13:19

  Wizz Air will receive 146 machines, American Frontier – 134 planes, Volaris – 80, and JetSmart – 70.

 883. Simonas Bartkus - 2019 06 14, 16:05

  Posparnis: (kalbam pirmiausia apie Europą):
  – kainos kils dėl įvedamų mokesčių aviacijai (vis daugiau šalių įveda, dėl flying shame spaudimo jų bus tik dar daugiau);
  – monopolistai oro uostai atsilieka su infrastruktūros plėtra, todėl bus vis labiau brangu operuoti oro uostuose, o ypač gauti slotus;
  – konkurencija tarp lėktuvų gamintojų dar labiau mažėja, todėl tikėtina lėktuvai bus tik dar brangesni;
  – efektyvumo šuolių nenusimato – daugiau sėdynių į esamus lėktuvus nebeįdėsi daugeliu atvejų;
  – darbuotojų atlyginimai auga (Europą veikią ypač greit augančios Azijos šalys, kur pvz Kinijoje kapitonams mokama po 20K dolerių į mėnesį).

  Tačiau pagrindinė priežastis – konkurencija mažės.

  Aviakompanijos konsoliduojasi ir bankrutuoja, Europoje liks tik kelios grupės, panašiai kaip yra galima pažiūrėti į JAV. Dabar kainos yra nutemptos žemyn per-pasiūlos (overcapacity), tai konsolidacija labai greitai įves discipliną, kas ves į kainų augimą.

 884. Ugnius - 2019 06 15, 17:11

  Simonai, gal galima komentarų apie paskutinį Twitter postą ? Kokios priežastys galėjo nulemti, kad Wizz Air taip dramatiškai prarandinėja pelną Vengrijoje – savo namų rinkoje, kur yra de facto flag carrier ?
  Ir kodėl skaičiuojama, kad LT yra 6 didžiausia rinka pagal pelną, jei mus lenkia 7 šalys – PL, RO, GB, IT, HU, BG ir ES ? :)

 885. Simonas Bartkus - 2019 06 17, 10:10

  Ugniau, dėl skaičiaus tai apsiskaičiavau, sorry (pažiūrėjau į praitus metus).

  Šiaip šituos RDC Aviation duomenis gan kritiškai vertinu, jie iš kainodaros ir bookinimo įpročių stebėsenos bando suformuoti tą statistiką, tai labai daug prielaidų yra padaroma pritempiant prie rezultatų.

  Vengrijos pelno smukimą nežinau kaip paaiškinti, neseku taip stipriai pokyčių Vengrijoje. Wizz Air Budapešte yra didžiausias, bet nėra dominuojantis – jų capacity share yra apie 32% nuo visų siūlomų vietų, tai gali būti, jog Ryanair/LOT ar kiti paspaudė daugiau didindami capacity arba pats Wizz Air nepataikė su additional capacity augimu.

 886. Jurgis - 2019 06 17, 12:24

  Svarstoma oro uosto tarp Vilniaus ir Kauno idėja
  https://www.vz.lt/nekilnojamasis-turtas-statyba/2019/06/17/svarstoma-oro-uosto-tarp-vilniaus-ir-kauno-ideja

  Susisiekimo ministerija svarsto ir pradeda dėlioti planus naujiems pagrindiniams šalies oro vartams. Jei keleivių lėktuvais srautas ir toliau augs sparčiai, naujas oro uostas galėtų iškilti kažkur tarp Vilniaus ir Kauno, o dabartinis sostinėje būtų uždarytas. Konkrečios vietos ministras neįvardijo, tik paminėjo, kad ji būtų derinama su „Rail Baltica“ vėže.

 887. Jurgis - 2019 06 17, 12:34
 888. oleg - 2019 06 17, 16:32

  https://www.svt.se/nyheter/inrikes/markbrand-vid-arlanda

  prie ARN miskas dega, kol kas vyksta skrydziai be krukdziu

 889. Jurgis - 2019 06 17, 19:30

  Štai kas, pasirodo, labiausiai augino VNO keleivių skaičių :)
  – Kalbant apie Vilnių. Per kiek laiko išaugo toks skaičius?
  VĮ „Lietuvos oro uostai“ generalinis direktorius Marius Gelžinis:
  – Per kelerius metus, ypač po oro uostų susijungimo.

  Lietuvos oro uostai jau braška per siūles: ar tikrai mums reikia naujo už milijardą eurų
  https://www.delfi.lt/verslas/verslas/lietuvos-oro-uostai-jau-braska-per-siules-ar-tikrai-mums-reikia-naujo-uz-milijarda-euru.d?id=81485193

 890. RS - 2019 06 17, 21:27

  Mano supratimu kalbama apie datą nuo kada pradėjo augti, t.y. paskutiniai 5 metai.

  Susijungimas ir kainodaros pokyčiai bet kuriuo atveju davė efektą KUN ir PLQ.

 891. LY - 2019 06 18, 00:01

  Klausima ne ar reikia (visada naujas modernus oro uostas yra nice to have), bet ar galime tai sau leisti? Turime capacity apie 7 mln ir artimiausiais 10 metų greičiausia neviršysime 10.
  VNO turi dar rezervą atnaujinus infrastruktūrą (už 130 mln) 8 mln, o su slotavimu visus 9 apims. KUN pastačius naują terminalą už 200 mln suvirškins 3 mln. Pax ratio per capita išsivysčiusiose valstybėse nesiekia 4. Lietuvai toks rodiklis po 15 metų gal ir švies, t.y. tie patys 10-11 mln.
  SQQ ir PLQ turi savo rezervus, tebūnie ir nedidelius.
  Bet ne, reikia matai jau dabar planuoti kaip 1,3 mljrd (skaityk visu 1.5 mlrjrd) sukišti į modernią daržinę kažkur toli su optimistiniu atsiperkamumu po 50-60 metų, kai aviacija ir oro uostai po tiek metų gali būti iš esmės pasikeitę. Montreal Mirabel pavyzdys turbūt mūsų išminčius įkvėpė. Turėtų babkių dar suprasčiau, o dabar nauji vasiukai.

 892. Pranas - 2019 06 18, 10:27

  Lufthansa sumažino pelno prognozę iki 2 milijardų, ta proga jos akcijos atpigo dar 15% ir market cap siekia vos 7,5 milijardo – mažiau nei 4 metų pelnas jei niekas nesikeistų. Čia taip visi tikisi, kad aviacijos industrijai tuoj visiškos šakės bus?

 893. Edgaras - 2019 06 18, 11:30
 894. Linas - 2019 06 18, 12:19

  @Edgaras
  va čia tai naujiena! WOW!

 895. Mindaugas - 2019 06 18, 12:21

  PARIS 2019: AIR LEASE CORPORATION ORDERS 100 AIRBUS AIRCRAFT

  Air Lease Corporation (ALC) has signed a letter of intent for 100 Airbus aircraft including the newly announced A321XLR.

  Presented during the start of the 2019 Paris Airshow, the order comprises of the following aircraft:

  27 A321XLRs
  50 A220-300s
  23 A321neos

  https://samchui.com/2019/06/18/paris-2019-air-lease-corporation-orders-100-airbus-aircraft/

 896. Mindaugas - 2019 06 18, 12:27

  PARIS 2019: CEBU PACIFIC SIGNS MOU FOR A330NEO, A321XLR AND A320NEO

  Kicking off day two of the 2019 Paris Airshow, Cebu Pacific has signed a memorandum of understanding for 31 Airbus aircraft.

  The following table breaks down the MOU:

  Aircraft Amount Ordered
  A330-900 16
  A321XLR 10
  A320neo 5

  https://samchui.com/2019/06/18/paris-2019-cebu-pacific-signs-mou-for-a330neo-a321xlr-and-a320neo/

 897. Mindaugas - 2019 06 18, 13:07

  Saudi Arabian Airlines to boost A320neo Family fleet up to 100

  Le Bourget – Saudi Arabian Airlines, the national flag carrier of Saudi Arabia, has decided to expand its existing A320neo Family order from 35 to as many as 100 NEO aircraft including 35 options. The additional firm order takes SAUDIA’s order of A320neo Family aircraft to 65 of which 15 are A321XLRs.

  https://www.airbus.com/newsroom/press-releases/en/2019/06/saudi-arabian-airlines-to-boost-a320neo-family-fleet-up-to-100.html

 898. Simonas Bartkus - 2019 06 18, 14:31

  Dėl naujo oro uosto statybos:

  aš labai džiaugiuosi, kad ministras išnešė šitą diskusiją į eterį – reikia tuo klausimu diskutuoti, planuoti ir nuspręsti. Kaip ministras ir pasakė – sprendimai turi būti priimti iki 2022 metų.

  Vienas ar kitas sprendimas turi argumentų į abi puses: reikia detaliai argumentus nagrinėti ir analizuoti; dėl to aš nesu likęs į kraštutinę poziciją atsistoti.

  Argumentų „už” yra – supraskim, kad pastatyta būtų tai kokiais 2030 metais. Keleivių srautas augs ilgu laikotarpiu. Net jeigu ir nustos mūsų greitas augimas (kas yra, kad mes vejamės europinius keliavimo standartus), net ir nusistovėjusiose rinkose keleivių srautas auga: apskaičiuota, kad keleivių srautas pasaulyje lėktuvais padvigubėja kas penkiolika metų – prognozės lieka tos pačios.

  Net jeigu tolimesnės vystymosi tendencijos bus kaip „vakarų” pasaulio, galim tikėtis srauto padvigubėjimo, sakykim per 20 metų: t.y. jeigu šiandien VNO ir KUN turi 7 mln. keleivių, 2039 metais turės apie 14 mln. ir reikia tam ruoštis.

  Kaip tai padaryti? Vėlgi, tokie infrastruktūros objektai net privačiomis lėšomis galėtų būti pastatyti. Jeigu net supaprastintai skaičiuotume dabartiniais pinigais, tai jeigu oro uosto statybos kaina 1,5 mlrd. EUR, tai kokius 300-400 mln. EUR galima padengti vien sklypą VNO vietoje atidavus komercinei/gyvenamajai ir pan. plėtrai; dar už kokius 50-100 mln. EUR galima būtų privatizuoti KUN. LTOU uždirbo pernai 8 mln. EUR pelno (spėju VNO uždirbęs gerokai daugiau bus, tik PLQ ir KUN tempia žemyn), privačiai operuojamas gražą gali padidinti ir iki 20-30 mln. EUR nekenkiant srauto vystymui, tai privačiam operatoriui gauti gražą tokiais būdais netgi manyčiau yra realu per 20-30 metų.

  Vėlgi, ne agituoju, tik kartoju, kad argumentų yra į abi puses.

  Man asmeniškai labai patinka VNO vieta ir vertinu tai kaip didžiulį visos mūsų šalies konkurencinį pranašumą ir man sunku nupirkti argumentus, kad neįmanoma to paties VNO išplėsti iki 15-20 mln. keleivių pajėgumo. Bet gal jų ir yra – nežinau. Bet kokiu atveju, reikalinga diskusija.

 899. LY - 2019 06 18, 15:13

  Pritariu, kad diskusija būtina. Tačiau ministrui prieš paleidžiant skubos tvarką antį apie naują oro uostą (nors tas paketas jau gulėjo stalčiuje 2 metus) reikėjo pateikti nors kelis skaičius, kad suprasti ne tiek ar galime, kiek ar ekonomiškai naudinga.
  Simono verslo planas beje jau geriau atrodo negu ministro ir LOU vadovo pamastymai apie 1,3 jardo ir 50 metų atsipirkimą, tačiau jis labai optimistinis ir skaičiai nesueina.
  VNO užima 320 ha plotą, rinkos kaina šioje vietoje apie 0.5 mln už hektarą. Gaunasi 160 mln, bet reikia turėti omenyje, kad VNO yra traukos centras ir jo nelikus kaina gali ir nukristi. 100 mln už KUN norm. Gaunasi 260. Jeigu sąmata sieks 1,5 jardo, tai dar lieka 1,24 jardo atsipirkimui. Netikiu, bet netgi jeigu metinė grąža siektų 25 mln, tai projektas atsipirks per 51-52 metus. Geriausiu atveju.

  Gal dar ir norm būtų, jeigu žinotumėme vardan ko aukoti VNO ir KUN dabartinę infrastruktūrą, kuri tikrai nėra bloga. Ir plėsti tikrai galime, bent jau niekas nepasakė kodėl negalime. Argumentų mažokai netgi diskusijos pradžiai.

 900. Simonas Bartkus - 2019 06 18, 15:24

  Dar svarbu atsižvelgti į tai, jog jeigu ruošiamės 14 mln. keleivių paklausai, tai kiek reikėtų VNO ir KUN infrastruktūros plėtrai iki tokio dydžio pajėgumų? Įtariu, tai galėtų būti 300-400 mln.

  Bet žinoma, reikėtų gerokai daugiau duomenų diskusijai. Tikėkimės, jų pasirodys per artimiausius mėnesius, kad turėtume tuos porą metų analizei ir diskusijoms.

 901. Linas - 2019 06 18, 16:28
 902. Linas - 2019 06 18, 16:34

  Ko gero Paris airshow 2019 Boeing’ui bus liūdniausias… Kiek skaitau, tai užsakymai keliauja beveik vien tik Airbus…
  Kol kas radau tik kelis užsakymus gautus Boeing:
  Korean Air set to acquire thirty B787s
  United Airlines orders 20 19 E175s

 903. Mindaugas - 2019 06 18, 18:06

  Boeing has gained a boost to its beleaguered 737 Max programme on the second day of the Paris air show, landing a surprise letter of intent for 200 of the jets from European airline group IAG.

  https://www.flightglobal.com/news/articles/paris-iag-signs-for-200-max-jets-459119/

 904. Linas - 2019 06 18, 18:17

  @Mindaugas
  Tai tik LOI, bet ne firm order… žinoma, turint neskraidantį modelį ir tai jau skamba kaip netikėtumas 😯

 905. LY - 2019 06 18, 18:58

  IAG padarė steal of the deal. Šis sandoris bus bottom price ilgam. ale Ryanair sandoris. Kaip ne kaip MAX yra geras laineris, kuriam žiauriai nepasisekė.

 906. mmm - 2019 06 18, 22:28

  Sveiki, ar yra dažnai skrendančių su Alitalia. Pas juos rankinio bagažo plotis toks netradicinis 35 cm, o ne 40 kaip daugumos kompanijų. Kas žino, ar tikrina prie vartų skrendant į Europą, ar didelė tikimybė gauti baudą už 40 cm?

 907. Audrius - 2019 06 19, 08:57

  Vienas iš antiargumentų – VNO infrastruktūra šiuo metu, nepaisant neblogų keleivių srautų, yra apleista ir prasta net lyginant su absoliučiai visais kaimynais. Kodėl tai neišnaudojama? Kur garantijos, kad naujas oro uostas bus tvarkomas geriau, ar iš viso neištiks Nacionalinio stadiono likimas?

 908. Jurgis - 2019 06 19, 09:29

  Vat jei airBaltic užsisakytų kokį 10 A321XLR! Tada kaip ir nieko daugiau nebereikėtų!

 909. c2h5oh - 2019 06 19, 10:32

  O aš tai ministro pasisakymą dėl naujo oro uosto suprasčiau priešingai – kaip atsifutbolinimą iki 2022 metų (kai nei šitos vyriausybės, nei šito ministro jau nebus).

  Ir daromas sąryšis su Rail Baltica („ieškoma sklypo tarp Vilniaus ir Kauno prie Railbalticos”) , kas prideda dar daugiau nežinomųjų:
  – esama rail baltic trasa neina per Vilnių. Pakeisti trasą, kad ji eitų ir per Vilnių – Lietuvos siekis, tam prieštarauja latviai ir estai. Taigi dar didelis klausimas, kaip ten bus.
  – jeigu reikia sklypo prie railbalticos, vadinasi, tas sovietinių laikų sklypas (prie Elektrėnų, Černiachovskio kolūkio laukuose; pasak tautosakos, neva tai iki šiol kažkokiuose planuose užrezervuotas) nebetinka, taigi reikės ieškoti naujo tinkamo sklypo, paskui jį išpirkinėti, pereiti visas procedūras ir teismus, ir t,t?

  Išvertus ministro kalbą iš mandagios diplomatinės biurokratinės kalbos į paprastą lietuvių kalbą – fantazuokit toliau, apžvelgiamoje ateityje naujo oro uosto nebus, ir šioje kadencijoje nieko nebus daroma. Mano tokia interpretacija :)

 910. Simonas Bartkus - 2019 06 19, 12:18

  Neįtikėtinai skambėję gandai pasitvirtino – Wizz Air gaus 20 vnt. Airbus 321XLR:

  https://www.ch-aviation.com/portal/news/79156-wizz-air-frontier-jetsmart-order-50-a321neoxlrs

 911. Tomas468 - 2019 06 19, 12:50

  Nu wow, range tikrai įspūdingas (arba aš čia nesuprantu), 8700km, aka nuskristų iš Vilniaus į Miami, Seattle, Denver, Tokyo??

 912. Simonas Bartkus - 2019 06 19, 12:56

  Tomas468: čia teorinis range, tiek nenuskristų, nes keliai nėra tiesūs, ribos svoris ir airfield performance. Saugiai galim žiūrėti kryptis, kurios iki 7000km: tai New York, Beijing patenka.

  Aišku, dar klausimas kiek Wizz Air kėdžių sumontuos. 7000km range sakyčiau prie 160-180 keleivių, bet jei 200 ar daugiau keleivių range mažės.

  WIzz Air CEO pasakė, kad planuoja skraidyti iš Rytų ir Centrinės Europos bazių 7-8 valandų skrydžiais. Niujorkas iš Budapešto, Varšuvos ar Vilniaus yra 9-10 valandų skrydis, tai tarp eilučių reikėtų suprasti, kad skraidys ne į USA ir kad montuos pakankamai daug sėdynių, kad riboja save 7-8 val. skrydžiais.

 913. Salininkų kaimas - 2019 06 19, 13:15

  Norwegian skraidys Palanga-Bergen https://m.ve.lt/article-new/1719478

 914. Linas - 2019 06 19, 13:55

  Smagu dėl PLQ

 915. c2h5oh - 2019 06 19, 14:27

  Atsiprašau, bet Vytautas-NT pastaruoju metu neberašo, tad paklausiu aš:

  – kodėl Airbusas suprojektavo 321XLR modelį, neįvertindamas, kad jis netiks VNO-ORD skrydžiams?
  – kodėl Susisiekimo ministerija nieko nedaro?

  :)

 916. Simonas Bartkus - 2019 06 19, 14:30

  Smagu dėl PLQ, pagal pranešimus aišku, jog Norwegian atidaro maršrutą be finansinės paramos.

  Grįžtant prie Wizz Air A321XLR, tai tikrai jie neketina skraidyti per Atlantą:

  The A321XLR variant will be operated with 239 seats, the same as the A321neo to ensure full fleet commonality with Wizz Air’s existing fleet.

  Su tokia konfigūracija, matyt bus apribotas kokioms 7 valandoms Airbus A321XLR, tai man kyla klausimas, kur WIzz Air iš Rytų Europos gali skraidyti tokiu lėktuvu.

 917. Linas - 2019 06 19, 14:56

  Į pietus, Simonai, į pietus :)

 918. Simonas Bartkus - 2019 06 19, 14:58

  O kas yra pietuose 7 valandas nuo Varšuvos ar Budapešto? Nežinau jokių vertų dėmesio taškų. Rytinė ar Centrinė Afrika neatrodo patraukliai, Dubajus traukia ir be XLR.

 919. RRR - 2019 06 19, 15:06

  Nu į Tenerifę iš Vilniaus tai tikrai geras lėktuvas :)

 920. RS - 2019 06 19, 15:12

  Pekinas skamba gerai, tačiau tam jei neklystu reikės palaiminimo perskristi Rusijos oro erdvę ir tai gali būti keblu.

  Žiūrint į ateitį ir augančią Indijos perkamąją galią atrodo, kad gali būti bandymų paleisti skrydžius į Delį ar Mumbajų.

  Idėja skraidyti LTN – NY su jungimais atrodo taip pat įkandama. Bet kuriuo atveju, panašu, kad Wizz bandys kažką neįprasto LCC veiklai.

 921. Linas - 2019 06 19, 15:20

  Smagu, kad japonų MRJ projektas įgauna pagreitį:
  North American carrier inks MOU for 15 M100s
  https://www.ch-aviation.com/portal/news/79154-north-american-carrier-inks-mou-for-15-m100s

 922. Linas - 2019 06 19, 15:25

  Simonai, dėl tinkamų krypčių – Kenija?, Goa, MCT
  daugiau gal ir sunku sugalvoti :)

 923. Simonas Bartkus - 2019 06 19, 15:27

  RS: taip, longhaul su jungimais per LTN atrodo visai smart. Bet Wizz CEO pasakė, kad skraidys iš CEE bazių, o kadangi jie public bendrovė, tai dažniausiai žodžius savo pasveria.

  VNO-Kanarai gali būti geras variantas, bet vėlgi, jeigu, tarkim VNO atsiranda vienas XLR bazuotas čia, tai jam reikia pilnos programos su 18-20 rotationų per savaitę. Tikėtina, jog jie paleistų kokius tris skrydžius į kanarus ir porą į Dubajų, bet manau, WIzz turėtų kažkokį galingesnį sumanymą turėti 20 XLR lėktuvų pastatyti į bazes.

 924. RRR - 2019 06 19, 15:45

  Plėtra į Rusiją? Kazachstaną?

 925. Simonas Bartkus - 2019 06 19, 15:56

  Lufthansa gražina MUC-TLL: tris kartus per savaitę, nuo žiemos tvarkaraščio pradžios su A319.

 926. Aidas Kasparas - 2019 06 19, 15:58

  O įgulos darbo valandos leistų tokiu lėktuvu nuskristi pirmyn ir sugrįžti atgal?

  Iš kitos pusės, gal logiškiau tokius paukščius bazuoti visokiuose kanaruose ir kituose nutolusiuose taškuose?

 927. Kardiobatonas - 2019 06 19, 16:00

  Tinkamų turistinių krypčių sąrašas gali būti labai ilgas: Kenija, Tanzanija (Zanzibaras), Gambija Omanas, Madagaskaras, Goa (Indija). Ir geriau pažįstamos kryptys – Kanarai, Marokas, JAE.

 928. Simonas Bartkus - 2019 06 19, 16:03

  Pagal tai, kad Rytų Europoje Wizz Air turistinėse kryptyse yra traiškomas ir net nutarašė kelis milijonus EUR uždarydami Wizz Tours, tai abejoju, kad visa strategija būtų ant poilsinių maršrutų.

  Kenija, Zanzibaras, Madagaskaras jiems nebus pasiekiami. Su A321XLR bei 239 sėdynėmis nenuskris taip toli.

 929. RRR - 2019 06 19, 16:32

  Na vienas reikalas yra maksimalus atstumas, kuris niekada turbūt nėra efektyvaiausio/ ekenomiškiausio atstumo atitikmuo. Specai, turėtų geriau žinot, bet manau, kad jis turėtų būti ekonomiškai efektyviausias 3,5-5 valandų maršrutuose , o tokių jau galima sugalvot daugiau.

 930. Simonas Bartkus - 2019 06 19, 17:13

  RRR: vat būtent, tam ir yra sudizaininta A321XLR versija, kad jis efektyvus tada, kai jo range išnaudojamas iki galo. Trumpesniouse skrydžiuose jis nebus efektyvus – jo MTOW net 101 tona reiškia, kad reikės ne tik mokėti didesnius tūpimo mokesčius, didesnius mokesčius oro navigacijai ir kt., bet svarbiausia – reikės kelti į orą daug bereikalingo svorio. 3-3,5 valandų skrydžiuose yra efektyviausias lėktuvas – tai paprastas A321NEO. Jis efektyviausias visuose maršrutuose, kiek jis tik gali skristi, iki pat kokių 5 valandų, kuomet pradeda lysti performance ribojimai ir % skrydžių nepalankioms oro sąlygoms susiklosčius daryti sustojimus. A321XLR netgi sudizainintas skristi ilguosius maršrutus, net ilgesnius už A321LR.

  WizzAir sako, kad montuos 239 vietas tam, kad būtų comonality ir esant reikalui būtų galimybė pastatyti A321XLR į A321 skirtą maršrutą, bet visgi, perkant tokį lėktuvą reikės jiems išnaudoti iki galo.

 931. RRR - 2019 06 19, 17:52

  Ačiū Simonai, tokiu atveju išties, kažkurios detalės šitoj dėlionėj trūksta.

 932. Jurgis - 2019 06 19, 18:17

  PARIS 2019: AirBaltic sees A321XLR as ideal for transatlantic flights
  https://atwonline.com/paris-air-show-2019/paris-2019-airbaltic-sees-a321xlr-ideal-transatlantic-flights

  AirBaltic CEO Martin Gauss sees the newly launched Airbus A321XLR as an ideal aircraft for transatlantic operations from the airline’s Baltic home market, although airBaltic’s own short-haul focus remains unchanged.

  “From our perspective, it puts our main Riga hub in a different place, because this aircraft can go from Riga or the other Baltic capitals to cities in the US. For us, it’s an interesting development because—in a couple of years’ time when we have done our development—that might be the right thing to come.”

  “I’m a very strong believer that there will be direct long-haul flights coming from the Baltic capitals. It is an area with 6 million people, the Baltics, and we have zero long haul today. I think it’s a natural development, but we haven’t changed our position.”

 933. Linas - 2019 06 20, 08:25

  Bet tai kokio populiarumo sulaukė XLR – užsakymai pilasi kaip iš gausybės rago :)

 934. Luna - 2019 06 20, 08:50

  „Wizzair“ lėktuvo tūpimas vos nesibaigė tragedija: nekokybiška danga apgadino orlaivį

  Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/verslas/transportas/wizzair-lektuvo-tupimas-vos-nesibaige-tragedija-nekokybiska-danga-apgadino-orlaivi.d?id=81509953

 935. Anonimas - 2019 06 20, 09:30
 936. Wincas - 2019 06 20, 09:54

  Bando užbėgti Lufthansai už akių.

 937. Kardiobatonas - 2019 06 20, 10:21

  Jeigu LH padarytų daily į KUN, FR tą pačią dieną susirinktų daiktus.

 938. Vytautas - 2019 06 20, 10:45

  Kaži, ar LH turi priemonių išsigrynint skaičius, kiek keleivių iš Kauno skrenda į FRA po didelių Vokietijos kompanijų atėjimo į Kauną? Nebent pagal pirkėjų duomenis, jei jie komerciniai klientai?

 939. Simonas Bartkus - 2019 06 20, 11:31

  Vytautas: o taip, tokius skaičius labai yra lengva išgryninti, LH network planning’e tikrai naudoja tokias priemones.

  Manau, esmę planavimo reikia pakreipti kitu kampu, kai kalbam apie aviakompanijas, kurios jau įsitvirtinusios Vilniuje (kaip ir LOT pavyzdys):
  – kiek kauniečiai mokės premium skrisdami į Varšuvą/Frankfurtą už tai, kad nereikės jiems važiuoti į Vilnių;
  – kiek žmonių rinksis LOT/LH už tai, kad jie skraidina iš Kauno, o ne BT/SAS/Finnair/OS/SN iš Vilniaus.

  Nes tai, kad LH atidarytų reisą FRA-KUN ir juo naudotųsi tie kauniečiai kurie dabar naudojasi FRA-VNO, tai LH iš to nėra naudos.

  O šiaip, man atrodo, kad Kauno regiono taikinys Nr.1 dabar privalo būti pritraukti konkurenciją LOT ir tam geriausiai Lietuvos rinkoje tinkanti aviakompanija yra BT ir KUN turėtų labai aktyviai dirbti, jog pritrauktų BT į KUN. Vienas žingsnis jau yra padarytas, tai LTOU tinklo skatinimo programa, jeigu BT atidarytų KUN-RIX, tai gautų 10% extra nuolaidą PLQ ir VNO. Mano labai grubiu primetimu, BT turėtų už paslaugas VNO ir PLQ per metus sumokėti apie 3 mln. EUR, tai 10% jiems yra apčiuopiama 300 tūkst. EUR parama iš karto.

 940. Spectator - 2019 06 20, 12:48

  @Simonas: LTOU tinklo skatinimo programa turi labai diskriminacinį minimalaus keleivių skaičiaus reikalavimą. Reikia 75K Vilniuje, 20K Palangoje ir net 100K Kaune keleivių per metus. Tiek sugeneruoti Kaune realiai gali tik LCC, arba reikėtų 3-4 skrydžių per dieną į Rygą su neblogu užpildymu, tačiau tai nėra realu.

 941. Simonas Bartkus - 2019 06 20, 12:53

  Spectator: My bad, visai pamiršau apie šitą nesąmoningą reikalavimą.

 942. Kardiobatonas - 2019 06 20, 13:48

  LH gali tikėtis KUN keleivių iš Vakarų Lietuvos, šiek tiek iš Kaliningrado ir Lenkijos. Suvalkuose gyvenantys lenkai patys pasakojo, kad jiems patogiau skristi iš KUN su FR negu iš WMI prie Varšuvos.

 943. Čiurlionis - 2019 06 20, 14:48

  @Spectator: BT save proteguoja, kaip LCC :)

 944. Vytautas-NT - 2019 06 20, 17:31

  Variantas AirBaltic Pavaryt bilietus po 10 EUR – RIX ir papjauti autobusinius vežėjus, tokius kaip Ecolines.

 945. Anonimas - 2019 06 21, 09:32
 946. Simonas Bartkus - 2019 06 21, 12:21

  Estija uždaro Nordica.

  Nuo liepos 1 dienos Regional Jet veiks tik kaip ACMI provideris ir skraidys už kitas aviakompanijas – SAS, LOT ir kt.

  LOT vykdys tris reisus iš TLL – WAW, ARN ir BRU.

  Visi kiti Nordica maršrutai uždaromi, įskaitant ir TLL-VNO.

 947. Simonas Bartkus - 2019 06 21, 12:47

  airBaltic ofise liejasi šampanas, turbūt patys nesvajojo kad taip greitai įvyks

 948. Luna - 2019 06 21, 12:57

  turbūt jie vieninteliai ir džiaugiasi :(

  O priežastys matyt paprastos – nuostolinga veikla?

 949. Šarūnas - 2019 06 21, 13:22

  Pagaliau tai įvyko, BT papjovė visus Baltijos šalių konkurentus. Belieka TLL pritaikyt VNO 2009 schemą ir permest visą srautą per RIX :D

 950. Ugnius - 2019 06 21, 13:28

  @Šarūnas – tai kad kažin ar pritaikys, bent jau artimiausiu metu. BT strateginio plano dalis yra turėti po 11 tiesioginių krypčių iš TLL ir VNO iki 2021m.

 951. Kardiobatonas - 2019 06 21, 13:28

  LOT tapo Estijos nacionaline oro bendrove. Apgailėtina, kad taip nenutiko Lietuvoje, nes dabar su Lietuvos pasiekiamumas oru siejasi tik su FR, kas taip pat yra apgailėtina.

 952. Linas - 2019 06 21, 14:10

  Noriu patarimo, kas dažnai nuomojatės auto? Gal galite patarti: noriu 8-vietį busiką išsinuomoti savaitei Atėnuose…

 953. Wincas - 2019 06 21, 14:21

  Renault Traffic

 954. Linas - 2019 06 21, 14:45

  Šmaikštu, Wincai! LOL

 955. Simonas Bartkus - 2019 06 21, 15:47

  Praleidau gi labai gerą naujieną Vytautas-NT :)

  Šią savaitę ATR pristatė ATR42-600STOL versiją: https://www.ch-aviation.com/portal/news/79166-atr42-600-stol-attracts-17-orders-from-3-launch-customers

  The Short Take Off and Landing (STOL) variant of the ATR42 will allow for take-offs and landings on runways as short as 800 metres.

  Žinot kiek tūpimo takas Nidoje? 815 metrų.

 956. Kardiobatonas - 2019 06 21, 15:50

  Fantastika! Vytautas-NT, jamam šitą biznio pasiūlymą?

 957. Jurgis - 2019 06 21, 16:55

  Ne visai taip …

  Не спешите его хоронить: совместное предприятие с LOT поможет Nordica выжить
  https://rus.delfi.ee/daily/business/ne-speshite-ego-horonit-sovmestnoe-predpriyatie-s-lot-pomozhet-nordica-vyzhit?id=86606331

 958. Jurgis - 2019 06 21, 17:00

  Air Baltic не планирует покупать Nordica. Но ставит перед собой амбициозные цели
  https://rus.delfi.ee/daily/business/air-baltic-ne-planiruet-pokupat-nordica-no-stavit-pered-soboj-ambicioznye-celi?id=86607851

  Цель Air Baltic: чтобы из Таллинна, Риги или Вильнюса можно было бы добраться почти в любую точку мира с одной пересадкой.

 959. Wincas - 2019 06 21, 18:04

  Juokitės Juokitės, Kadangi nebėra galimybės patekti į Smiltynę be eilės net ir autobusu (Crazy). Jei niekas nesikeis, Vytautas-NT svajonė išsipildys.

 960. Čiurlionis - 2019 06 21, 18:26

  Įdomu, kiek ilgai BT skraidys tiesiogiai VNO-TLL.

 961. Simonas Bartkus - 2019 06 21, 22:10

  Čiurlionis: kodėl turėtų? Vienam vežėjui būnant tai jaučiu pelningiausias maršrutas iš Vilniaus, manau BT uždirbs kokius 4 mln. eurų per metus iš VNO-TLL.

 962. Vytautas-NT - 2019 06 22, 05:52

  Važiuoju į Paryžiaus aviacijos parodą, tad paieškosių lėktuvų tinkamų tiek Nidai, tiek Niujorkui.

  Beje, o kodėl Wizz ir Ryanair nelenda į Maršrutą VNAo-TLL, jei jau ten tokia aukso kasykla?

 963. Simonas Bartkus - 2019 06 22, 09:44

  Putinas uždraudė Rusijos aviakompanijų skrydžius į Gruziją.

 964. Linas - 2019 06 22, 09:47

  B2 turės darbo 🙂

 965. oleg - 2019 06 22, 11:48
 966. /blog/2019/02/21/taip-pat-bet-kitaip-kaip-skiriasi-populiariausios-kryptys-is-baltijos-sostiniu/trackback/

  Simonas Bartkus | Blog » 2019 » vasario

 967. /Projects/Followed - 2020 01 31, 04:24

  Well, you saiod to yourself, „I’m just accompanying these guys and will probably put a bet or two for fun, nothing important. Looking on the lines for Week 1 confirms our applying for grants this as I can honestly state that I haven’t seen this many home underdogs a single week really long time. In free online gambling this is actually the toughest game you try to play.

 968. ダッチワイフ 値段 - 2022 01 25, 07:47

  小さい 胸 ラブドール First-time doll house 168 buyers are often concerned, so we would like to address some of the common questions people have.

 969. shop.manjana.lt - 2022 06 5, 07:06

  smagus atrastas tinklaraštis, man vis įdomu tos naujos kryptys, mėgdavau skristi apsipirkti į kitas šalis. bent jau mėgau ankščiau, kai pas mus tiek prekių nebūdavo pasirinkimo.. na o dabar visko pasirinkimas didelis ir pas mus, į užsienį veda tik noras pamatyti naujas vieteles

 970. GaoMon - 2023 02 13, 15:25

  GaoMon Home Official: https://www.gaomon.com/  offer home appliances, kitchen appliances, modern furniture, kids toys, home goods, outdoor gears etc. We have a vast selection of affordable products online. Enjoy big savings and fast free shipping on high quality brand products. Shop the best home goods for modern home that suit your new style. 

Leave a reply