Kelias į internetą (ATNAUJINTA)

   
     

Šiaip aš nemėgstu labai kritikuoti ir skųstis, bet paskutiniai keli „post’ai” beveik vien apie tai.

Kadangi gyvenu ką tik pastatytame name, tai prie mano durų nesirikiuoja interneto ir kabelinės TV paslaugų tiekėjai, kurių dešimtys konkuruoja Pašilaičių ar Šeškinės daugiabučiuose. Bene labiausiai šiuo klausimu juda „TEO LT”, vis žadanti ateiti su šviesolaidiniu tinklu.

Iki šio bendravimo su „Teo LT” procedūra budavo tokia: aš internetu užsakau paslaugas, tada jie paskambina ir praneša jog techninių galimybių nėra, „paskambinsime, kada jos bus, jei nesulauksite skambučio, po kelių savaičių pakartokite užsakymą”. Aš kas kelias savaites pakartodavau ir jie vėl paskambindavo.

Ir šį pirmadienį sulaukiau „džiaugsmingo” skambučio! „Teo LT” pranešė, jog gali įvesti ne DSL, o internetą ir skaitmeninę televiziją šviesiolaidiniu tinklu. Per dvi dienas ilgais pokalbiais su „Teo LT” vadybininke suderinome visas sutarties sąlygas, jų atvykimo laiką ir dar daug visokių kitokių smulkmenų.

Jau ramiai sau laukiu ketvirtadienio ryto, kada jau paslaugos turi būti įjungtos.

Šiandien skambutis:

„Laba diena, skambiname iš TEO LT. Šiuo metu įrengti paslaugų jums nėra techninių galimybių (????!)”
„Tai pirmadienį buvo, o dabar nebėra”
„Taip, technikai ne tą namą pridavė”
„O DSL galimybė įrengti yra”
„Ne, irgi nėra” (šitas net prieš porą savaičių buvo)
„Irgi ne tą namą pridavė?”
„Nežinau kaip ten, bet nėra galimybių dabar”.

Va taip va. Suderini sąlygas, kone pasirašai sutarti, bet, sąlygos paslaugos teikimui per tą laiką spėja ir išgaruoti.

Nors „Teo LT” sėkmingai pakeitė savo vardą, vykdo pakankamai stiprų ir kokybišką komunikavimo programą, bet vidinėse struktūrose (o gal tik vidiniame informacijos vaikščiojime) vis dar kažkas tebėra išpuvę. Keista jau tai, jog laidą pratempti į ant to paties pamato stovintį namą užtrunka kelis mėnesius, kai tuo tarpe name laukia koks 100 realių paslaugų vartotojų (manau, jog 167 butus turinčiame name tiek gyventojų naudosis internetu). Dar labiau keista tai, jog techninės paslaugos tai atsiranda tai vėl dingsta, vienos paslaugos vieną dieną galimos, kitądien nebe …

Girdėjau, kad AB „Teo LT” pradėjo „stiprų” etatų valymą ir optimizuoja darbuotojų skaičių. Kaip vakar sakė Gitanas Nausėda, dėl įvairių priežasčių ekonomikai slenkant į duobelę, ji turės ir teigiamos įtakos – viena iš jų, jog verslas permąstys, kaip efektyviau išnaudoti darbuotojų išteklius ir kaip produktyvumą kelti bent jau tiek, kiek kyla atlyginimai. Nuo darbuotojų pertekliaus kenčiančių įmonių Lietuvoje dar labai daug (jau nekalbame apie valstybės institucijas) – ypač tai matosi bankų sektoriuje (gal čia ir skandinaviška įtaka – daugelį bankų valdo skandinavai).

Toliau tęsiu vargą su „Omni Connect”.

UPDATE, 12.12 13:26: Ką tik sulaukiau kitos „Teo LT” darbuotojos skambučio. „Reaguodami į jūsų prašymą įjungti paslaugas, norime pranešti, jog šiuo metu pas jus nėra galimybių įrengti paslaugą. Jeigu nesulauksite mūsų skambučio iki Naujųjų metų, pakartokite užsakymą”. Nežinau, ką ir pridėti … Belekas, matyt, jų vidinėje komunikacijoje.


Galite sekti šio įrašo komentarus per RSS.

5 komentarai

 1. A. - 2007 12 12, 12:58

  o kokios problemos su Connect’u?

 2. simonas - 2007 12 12, 13:12

  Na, Lazdynuose nėra 3G, todėl „Omni Connect” veikia tik EDGE. Be to, namuose kartais susidaro situacija, kai trims žmonėms iš karto prisireikia interneto, tai aš iš savo „Mac’o” sharinu wireless’o būdu internetą. Be to, kadangi mėgstu mobiliai naudotis kompu namuose, tai per USB jungiama uodega su storu galu kliūna nešiojantis kompą į lovą ar į kitą darbo vietą.

  Be to, kažkodėl „Omni Connect” atsijungia nieko nepasakęs ryšis užmiega. O „Omni Connect” reconnectas užtrunka panašiai kaip dial-up’o.

 3. fogenous - 2007 12 12, 21:58

  Laba simonai.

  Uzuojauta dėl susidariusios problemos, bet jeigu bruksteltum tu man savo tikslu adresa i meila, kuri palieku prie duomenu savo komentare, tai galeciau koki pirmadieni darbe patikrint kokia ten situacija, nes kolkas atostogauju. Matyt kazkas bludija, jeigu pranesineja klaidinga informacija. Pasistengciau placiau suzinot kas ir kaip.

 4. Quest - 2007 12 20, 17:15

  Laba,

  situacija idomi, mano ziniomis 3G zonomis padengtas visas Vilniaus miestas. Taigi internetas turetu veikti ant 3G, reikia persiziureti settingus, gal nustatyta jungtis tik prie EGDE, jei taip tai reiktu pasikeisti i pageidautina 3G. Rysio kokybe tap pat priklauso nuo to kokiu modemu naudojiesi, vidiniu ar isoriniu, isoriniai modemai jautresni ir ju yra 2 medeliai, ta parduodami kompiuteri su modemu turejo paaiskinti.

  Siaip mestelk adresa paziuresiu kokia ten situacija su padengimu.

 5. […] galite susipažinti su ankstesne istorijos dalimi. TEO LT konsultantų primokytas, jog jeigu niekas su manim dvi savaites nesusisieks, užpildyčiau […]

Leave a reply